Sada je: uto jun 04, 2024 5:09 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 946 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: "Svinjska gripa" (Virus A/H1N1)
PostPostano: uto aug 10, 2010 11:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
Ne brinite!!!

Ako čak naša Jane i završi kao svi oni prije nje koji su se usudili reći Istinu - HOĆE LI BIT IKAD ZABORAVLJENA!?!?!

Ta je žena meni sjajna!!!

:love3:

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Cjepivo protiv sezonske gripe štiti od srčanih bolesti
PostPostano: sri okt 13, 2010 2:32 pm 
Propaganda za cijepljenje Jesen-Zima 2010 valjda bi trebalo izgledati ovako:

Citat:
Istraživanja o učinkovitosti cjepiva protiv gripe često su proturječna, a prema najnovijem ono vas može spasiti od problema sa srcem. Naime, znanstvenici tvrde da su oni koji su primili cjepivo manje skloni različitim bolestima dišnog sustava koje često potiču srčane probleme.

Stručnjaci su testirali i pratili gotovo 80.000 pacijenata iznad 40 godina, od kojih je polovica primila cjepivo protiv uobičajene sezonske gripe. Prema rezultatima, oni koji su primili cjepivo imali su 19 posto manji rizik od srčanog udara.

Osim toga, znanstvenici tvrde da je važno kada se cijepite, jer ranije cijepljenje, na primjer u rujnu, listopadu ili početkom studenoga, bilo je u ovom slučaju učinkovitije, pa su pacijenti koji su se tada cijepili bili i do 21 posto zaštićeniji. Za usporedbu, oni koji su se cijepili u prosincu, bili su samo 12 posto manje izloženi rizku.

Inače, prošle godine je u svijetu od gripe umrlo 12.000 ljudi, ali ta brojka razlikuje se iz godine u godinu. Već je nekoliko istraživanja pokazalo da je cjepivo protiv gripe povezano s bolestima dišnog sustava te neizravno srčanim bolestima.


Izvor

Dakle, kao što se može vidjeti oni i dalje istražuju, nije to tek neka "bad science" već ozbiljna briga za populaciju i kao što "znanstvenici" poručuju što se prije cjepimo, tim bolje (jer lakše je umirati zdravog srca)

:blob:


Vrh
  
 
 Naslov: Re: "Svinjska gripa" (Virus A/H1N1)
PostPostano: sri okt 13, 2010 5:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 10, 2010 2:04 pm
Postovi: 387
Da i ako je neko gledao jutros Dobro jutro Hrvatska oko 07 i 20 je bio neki stručnjak od kojega mi se želudac okrenuo kad sam ga slušao.

Naime tutlek isto govori kako se protiv svinjske gripe prošle godine cijepilo 200 milijuna ljudi i kako su nus pojave znatno manje nego na cjepivo protiv sezonske gripe.

Kaže čiča da Poljska ministrica nije pametna jer je odbila nabaviti cjepivo a 150 zemalje je to učinilo i kaže kao da je ona sad informiranija recimo od bilo kojeg drugog ministra....

On kaže mi se uvijek moramo spremiti na najgore posljedice....

Uglavnom svašta je nadrobio da mi se želudac okretao i pozvao je na cijepljenje ove godine a zna se dobro da je već nabavljeno cjepivo 2 u 1.

Pozivao se na SZO i ostale smradove a nije spomenuo kako je svinjaska gripa namjerno puštena mamu mu j..........


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: "Svinjska gripa" (Virus A/H1N1)
PostPostano: čet okt 14, 2010 6:25 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
Ne bi me cudilo da uskoro uvedu i novcanu stimulaciju za one koji se cijepe. Pa da vidis onda guzve ](*,)

_________________
Knjige - Sirova hrana, lijecenje raka, zdravlje, Osho, Icke, permakultura........
http://www.4shared.com/folder/Of2s_2cK/_online.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: "Svinjska gripa" (Virus A/H1N1)
PostPostano: čet okt 14, 2010 7:45 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 19, 2009 1:43 pm
Postovi: 488
Lokacija: na putu...
prije novčana destimulacija za one koji se NE cijepe.
Gledala sam ja i "stručnjaka" na Dobro jutro HR.
Ja više nemam komentara na ništa, samo gledam....
:love3:
čekam


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: "Svinjska gripa" (Virus A/H1N1)
PostPostano: sri nov 03, 2010 4:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 10, 2010 2:04 pm
Postovi: 387
Čekaj malo ovo mi nije jasno.

Služba za epidemiologiju igra na tu kartu da kao navodno je antigen virusa svinjske gripe i prije bio ubacivan u sezonsko cjepivo i nije se nikom ništa desilo. :-k

Kao navodno ta tri virusa AH3N2, B i H1N1 tj njihovi antigeni su uvjek bili u sezonskim cjepivima. :-k

A svinjska gripa se nije pojavljivala odavno pa zašto bi stavljali taj antigen kad ima i češći drugi gripa, tu nešto smrdi. ](*,)



Citat:
GRIPA – pripreme za sezonu

Cijepljenje protiv gripe, sezona 2010/2011



Početak cijepljenja protiv gripe očekujemo polovicom studenog. Točan datum početka cijepljenja bit će objavljen putem medija.

Ove je godine, jednako kao i prethodne tri godine osigurano 650 000 doza cjepiva protiv gripe.

Ne može se sa sigurnošću predvidjeti kada će početi epidemija gripe, koliko će biti oboljelih te koje će skupine stanovništva biti više pogođene bolešću.

Međutim, na temelju informacija o kretanju gripe na južnoj hemisferi za vrijeme njihove zime (našeg ljeta), izgledno je da će predstojeća sezona gripe biti uobičajenih karakteristika za sezonsku gripu.

U skladu s tim predviđanjem, cjepivo je prvenstveno namijenjeno osobama s kroničnim bolestima koje su pod povećanim rizikom za razvoj komplikacija gripe, uključujući sve osobe starije od 65 godina te osobe koje dolaze u kontakt sa onima za koje gripa predstavlja opasnu prijetnju za zdravlje t.j. zdravstvene djelatnike u kontaktu s bolesnicima.

Cjepivo protiv gripe koje će se koristiti u ovoj zimskoj sezoni je jednako kao i sezonska cjepiva s kojima se svake godine cijepe stanovnici Hrvatske. To nije pandemijsko cjepivo s kojim su se cijepili stanovnici diljem svijeta u tijeku pandemije. Svake sezone (pa tako i ove) su u cjepivu dijelovi (antigeni, a ne i čitav virus) onih virusa gripe za koje se, na temelju epidemioloških istraživanja, očekuje da će se u toj sezoni pojaviti. Cjepivo se sastoji od dijelova dva virusa gripe A i dijelova virusa B. U ovogodišnjem sezonskom cjepivu su, pored virusa AH3N2 i B virusa, i dijelovi virusa H1N1, koji je izazvao pandemiju 2009/2010, jer se očekuje da će ovaj virus dominirati i u ovoj sezoni. Ovakvo se predviđanje pokazalo posve točnim u sezoni gripe na južnoj hemisferi, koja je upravo završila, te se očekuje da će jednaka kombinacija virusa ove zime uzrokovati gripu na sjevernoj hemisferi. Ukoliko jednog od tri soja virusa gripe ne bi bilo u sezonskom cjepivu, djelotvornost cjepiva bi bila značajno umanjena.

Ove jeseni smo višekratno u novinama mogli pročitati da je u ovogodišnje sezonsko cjepivo "ubačeno cjepivo protiv svinjske gripe" ili da je ove godine "pomiješano cjepivo protiv svinjske gripe i protiv sezonske gripe".

Ovo su netočne informacije jer niti su pomiješana dva različita cjepiva, niti je jedno ubačeno u drugo.

Pandemijsko se cjepivo razlikovalo od sezonskog cjepiva po tome što je štitilo od samo jedno soja virusa gripe A(H1N1)2009 te po tome što je sadržavalo konzervans i adjuvans (pojačivač imunološkog odgovora) sa svrhom postizanja zadovoljavajućeg imunološkog odgovora uz manju količinu antigena. Nepovjerenje prema pandemijskom cjepivu, koje je bilo posve neopravdano i temeljeno na dezinformacijama, sada se netočnim izjavama poput "ubacivanje pandemijskog cjepiva u sezonsko" na žalost prenosi na sezonsko cjepivo protiv gripe.

Pandemijsko cjepivo se zbog brojnih opravdanih razloga razlikovalo od sezonskog po tome što je sadržavalo dijelove samo jednog soja virusa gripe (sezonsko već desetljećima sadrži dijelove tri soja virusa gripe), sadržavalo je adjuvans (kod sezonskog cjepiva samo formulacija za starije osobe sadrži adjuvans, zbog njihova slabijeg imunološkog odgovora) i konzervans (jer je bilo punjeno u desetdozne bočice).

Na ovim su se svojstvima pandemijskog cjepiva temeljile brojne nestručne optužbe i strahovi od potencijalnih štetnih posljedica cjepiva, a koje su se sve pokazale neutemeljenima i posve promašenima.

Ukratko, iako je pandemijsko cjepivo bilo sasvim sigurno za primjenu i djelotvorno u sprečavanju pandemijske gripe, podsjećamo da se sezonsko cjepivo razlikuje od pandemijskog po navedenim karakteristikama; t.j. radi se o drugom cjepivu, onom istom s kojim se svake godine cijepe naši stanovnici prije sezone gripe.



Služba za epidemiologiju zaraznih bolesti

Zagreb, listopad 2010


http://www.hzjz.hr/epidemiologija/gripa.htm


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: "Svinjska gripa" (Virus A/H1N1)
PostPostano: čet nov 04, 2010 6:38 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Evo i još malo novosti!

Posebno je dobro obratiti pažnju na izjave u ovom tekstu o zajedničkom cjepivu, pa ponovno pročitati što se kaže u tekstu na stranicama HZJZ!

http://www.jutarnji.hr/h1n1--u-cjepivo- ... e-/892332/

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: "Svinjska gripa" (Virus A/H1N1)
PostPostano: pet nov 05, 2010 3:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 10, 2010 2:04 pm
Postovi: 387
Da i sad usporedi dva zadnja posta, ko tu koga ......


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: "Svinjska gripa" (Virus A/H1N1)
PostPostano: pet nov 05, 2010 6:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Mene i tebe nitko, mi se nećemo cijepiti! :love3:

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: "Svinjska gripa" (Virus A/H1N1)
PostPostano: pet nov 05, 2010 11:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Nijesam se htio vakcinisati (kraviti :rofl ) prošle godine, e vala neću ni ove. Pripremio sam zalihe ehinacee, mednog mlijča, srebrne vode, mumija i više mi ne treba.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: "Svinjska gripa" (Virus A/H1N1)
PostPostano: sub nov 06, 2010 12:07 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
ja sam cijepljen i to protiv gluposti tako da mi ovo novo cjepivo i ne treba.
a ovi navalili ko jehovini svjedoci, očito im je jako važno da populacija ima to cjepivo u krvotoku.
Nego nešto sam promišljao, naime moj stariji klinac stalno pokupi neku boleštinu u vrtiću i to
uredno prenese doma, iako to dosta živcira ne mogu se oteti dojmu da zapravo na taj način i on i
mi doma (kao kolateralne žrtve) zapravo jačamo imunološki sustav nešto kao kad se ide u teretanu ali
ovaj puta imunološku teretanu ali bez upotrebe steroida tj. cjepiva.
Možda je sezona gripe zapravo vrijeme prirodnog "kontrolnog servisa/testiranja" za naše tijelo?

_________________
Resident Agent provocateur & Conspiracy Theorist


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: "Svinjska gripa" (Virus A/H1N1)
PostPostano: sub nov 06, 2010 12:58 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon okt 25, 2010 6:45 pm
Postovi: 10
Nisi daleko od istine :)
Osim vas i vase dete jaca imunoloski sistem. Kada zahvati neku bolest , najjbolje bi bilo da je prelezi. U toku tri dana trebala bi se pojaviti temperatura kao rezultat borbe organizma sa antigenima. Posle toga ta bolest ga vise nikad nece zahvatiti....Ali danas cim se dete razboli daju mu masu lekova koji ubiju virus , ali telo ne stvori odbrambeni mehanizam , pa opet posle nekog vremena zahvati istu bolest.
A vakcina za virus h1n1 je bila obavezna za npr, vojsku....bas se pitam zasto .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: "Svinjska gripa" (Virus A/H1N1)
PostPostano: sub nov 06, 2010 9:34 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
http://www.youtube.com/watch?v=aA8_lqAbSU0

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: "Svinjska gripa" (Virus A/H1N1)
PostPostano: ned nov 07, 2010 10:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 27, 2009 9:03 am
Postovi: 240
Japanci su testirali, čaj od maslinovog lišća ubija viruse gripe, obične i svinjske
ja probala: funkcionira, za 2 dana sam bila na nogama

_________________
so long, and thanks for the fish!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: "Svinjska gripa" (Virus A/H1N1)
PostPostano: pon nov 08, 2010 11:18 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
Minime je napisao/la:
Japanci su testirali, čaj od maslinovog lišća ubija viruse gripe, obične i svinjske
ja probala: funkcionira, za 2 dana sam bila na nogama


Super! Hvala na informaciji! :wink:

:love3:

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: "Svinjska gripa" (Virus A/H1N1)
PostPostano: pon nov 15, 2010 11:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
villy je napisao/la:



spekulacije? prica se da je ubijena?!?

Jane Burgermeister

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: "Svinjska gripa" (Virus A/H1N1)
PostPostano: uto nov 16, 2010 6:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 27, 2009 9:03 am
Postovi: 240
nadam se da nije :(

_________________
so long, and thanks for the fish!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: "Svinjska gripa" (Virus A/H1N1)
PostPostano: sri nov 17, 2010 11:27 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
http://www.sciencedaily.com/releases/20 ... 152026.htm

U najkraćim crtama, virusi imaju sposobnost uništavanja stanica zahvaćenih rakom.
Nagradno pitanje ako možete birati između; a) gripe i b) raka, birate .... ?

_________________
Resident Agent provocateur & Conspiracy Theorist


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: "Svinjska gripa" (Virus A/H1N1)
PostPostano: ned nov 21, 2010 7:53 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jan 06, 2010 12:05 pm
Postovi: 111
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vest ... ripom.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: "Svinjska gripa" (Virus A/H1N1)
PostPostano: pon dec 06, 2010 12:24 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned maj 03, 2009 6:50 am
Postovi: 70
Lokacija: pod zvjezdama
Da ne otvaram novu temu...

Zagovornik sam prirodnih metoda, ali ne mozemo pobjeci od cinjenice, da u globalu, zivimo sve dulje i dulje, doduse, jadno, ali dulje, tako da je sve to neki dvosjekli mac, između ljekova i prirodnih stvari. Jadan bob, htio je sve prirodno, odbio operaciju, i otisao prerano, tako, sta se i ljekova tice, treba sve dozirano, ona stara narodna, sve je otrov, ako se pretjera...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 946 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz