Sada je: sub jun 15, 2024 11:30 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 281 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sub aug 04, 2007 12:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
tombola33 hvala ti na opsirnosti.
Pitah zašto 33%, jer je to konacna vrijednost.
Što znaci da koristimo 1/3 svojeg potencijala.
Jedino naravno ako smo kao bica na ovoj razini postojanja ograniceni na to.
Nekako ne želim prihvatit ogranicavanje...

:-k

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub aug 04, 2007 9:32 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Ljudi sve je to lijepo i sve 5, ali smo zašli u :offtopic:

Idemo sa raznim našim razmišljanjima u odgovarajućim temama, a tu ćemo probati odgovoriti kako prepoznati naše vlastite misli.

Idemo ovako: kako sve univerzum utječe na naše misli? #-o

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub aug 04, 2007 10:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned sep 17, 2006 9:41 am
Postovi: 380
Lokacija: --- / nl
en1di0n je napisao/la:
tombola33 hvala ti na opsirnosti.
Pitah zašto 33%, jer je to konacna vrijednost.
Što znaci da koristimo 1/3 svojeg potencijala.
Jedino naravno ako smo kao bica na ovoj razini postojanja ograniceni na to.
Nekako ne želim prihvatit ogranicavanje...
:-k


Da, to je konačna vrijednost za Samosvijest - koju je, na Zemlji, DOBIO čovjek!
I nijednom drugom živom biću to nije Dodjeljeno.
I mi ljudi moramo priznati da smo u kozmosu povašteni kad smo ušli u kombinaciju broja TRI koji zastupa Trojstvo, koje VJEČNO vlada sa SVIM Fiktivnim (po ljudskom pogledu - jer za PRIRODU Fikcija ne postoji) i sa SVIM Stvarnim.
(Shvaćaš li zašto "samo" 33%?
I shvaćaš li da bi "traženjem" većeg postotka Misaona PRIRODA i Stvoritelj morali dio Svog postotka dati tebi.
Dakle bolje ti je da prihvatiš Ograničenje).

A da je čovjeku Dodjeljeno to stoji zapisano (i) u Bibliji.
Uostalom evo nekih od stihova iz Biblije koje nam daju na znanje da je čovjeku Dodjeljivano.

KOME JE DANO - DANO JE!

19.10. A Pilat mu rece: zar imena ne govoris? ne znas li da imam vlast raspeti te, i vlast imam pustiti te?
19.11. Isus odgovori: ne bi imao vlasti nikakve nada mnom kad ti ne bi bilo dano odozgo...
(Evandjelje po Ivanu)

6.2. I vidjeh, i gle, konj bijel, i onaj što sjeđaše na njemu imadijase strijelu; i njemu se dade vijenac, i izadje pobjedujuci, i da pobjedi.
6.4. I izadje drugi konj riđ, i onome sto sjedase na njemu dade se da se uzme mir sa zemlje, i da ubija jedan drugoga, i dade mu se mac veliki.
6.8. I vidjeh, i gle, konj blijed, i onome sto sjedase na njemu bjese ime smrt, i pakao idjase za njim; i njemu se dade oblast na cetvrtom dijelu zemlje da ubije macem i gladu i smrcu zvjerinjem zemaljskijem.
(Novi zavjet, Apokalipsa)

I jeste li registrirali da je u stihu:
19.11. ...Pilatu DANO ODOZGO da ima vlast nad Isusom.

6.2. ...i Nekom je DANO da Ratuje; i DANO mu je da TREBA tokom Ratovanja da POBJEDJUJE.

6.4. ...i Nekom je DANO da stvara NEMIR na zemlji, da UBIJA - ali I DA BUDE UBIJEN.

6.8. ...i Nekom je DANO da zastupa SMRT - da stvara PAKAO - i DADE mu se oblast na cetvrtom dijelu zemlje da UBIJA macem (nozem) i gladu i smrcu zvjerinjem zemaljskijem (zvjerskim - dakle inkvizitorskim mucenjem).

I mozemo li dokuciti - od koga je DANO? zasto je DANO?

A sve je DANO - ODOZGO...?
...

Mislim da ce mnogi prihvatiti informaciju da je apostol Ivan u stihu 6.2. pisao o Juliju Cezaru, te da je alegorijskim nacinom spomenuo ratove koji su bili i koji ce biti "vodeni u stilu ratovanja Julije Cezara".

Naime:
1. u vrijeme; prije Cezara, a i dugo vremena kasnije su u ratovima koristene strijele,
2. poznato je da je Cezar na glavi nosio vijenac od mitre,
3. poznata je i njegova cuvena poruka rimskom Senatu: "Veni, vidi, vici" ("Dodjoh, vidjeh, pobjedih").

Znaci Cezaru je bilo ODOZGO DANO da ratuje... da pobjedjuje.
...

...A da se stih 6.4. odnosi na ratove poput balkanskih, poput Prvog svjetskog rata - takoder je ocito, jer Nekom je DANO da stvori NEMIRE na zemlji da bi doslo do ratova vecih razmjera - u kojim ratovima ce ubijati jedan drugoga.

...Konacno, totalno je ocito da se stih 6.8. odnosi na Hitlera i Drugi svjetski rat u koji je bio "upleten", tako rec, citav svijet.

Naime, Ivan je napisao: "...onome sto sjedjase na njemu... DANA je oblast na cetvrtom dijelu zemlje, a znamo - tri cetvrtine Zemlje pokriva voda - dok je cetvrtina Zemlje kopno.

Eto, to je taj cetvrti dio zemlje.


Nekako ne želim prihvatit ogranicavanje...

Pa kao predstavnik "povlaštenih" budi sretan da si i toliko dobio.

(7763)

_________________
ZNATE LI da je Priroda CAUSA EFFICIENS (STVARNI UZROK) pojave Jednog od Vida Stvoritelja – od kojeg Vida je nastao Stvoritelj koji Stvara/Ponistava


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned aug 05, 2007 4:30 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto sep 26, 2006 4:24 pm
Postovi: 19
tombola33 je napisao/la:
A da je čovjeku Dodjeljeno to stoji zapisano (i) u Bibliji.
Uostalom evo nekih od stihova iz Biblije koje nam daju na znanje da je čovjeku Dodjeljivano....



a znaci ako je zapisano u Bibliji onda je to istina?!? ccc

http://www.nexusmagazine.com/articles/NewTestament.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned aug 05, 2007 4:59 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Eh, sad samo da spriječim da se ovaj topic pretvori u "Biblijske istine" ili ne... za to imamo već negdje predviđene teme, a ovdje ćemo nastaviti sa temom.

Svaka daljnja rasprava na ovoj temi jel nešto istinito iz Biblije ili nije - bit će izbrisano.

Eto, sad dalje nastavljamo sa prepoznavanjem naših misli.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned aug 05, 2007 10:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned sep 17, 2006 9:41 am
Postovi: 380
Lokacija: --- / nl
Jack987 je napisao/la:
Eh, sad samo da spriječim da se ovaj topic pretvori u "Biblijske istine" ili ne... za to imamo već negdje predviđene teme, a ovdje ćemo nastaviti sa temom.

Svaka daljnja rasprava na ovoj temi jel nešto istinito iz Biblije ili nije - bit će izbrisano.

Eto, sad dalje nastavljamo sa prepoznavanjem naših misli.

:mrgreen: :wink:


Prosto za ne vjerovati!
Da sam postao svoj tekst na nekom ''standardno-promašenom'' forumu (a'la Monitor.hr forumu, ili na Serbian Cafeu, ili....), ne bih se čudio reakciji na moje napisano - ali ovdje ???

Prvo.
Pročitajmo još jednom šta sam napisao: A da je čovjeku Dodjeljeno to stoji zapisano (i) u Bibliji.
Dakle (i) u Bibliji.
I da li je trebalo da postam SIJASET stranica gdje se iznosi informacija da je DATO čovjeku.
Dakle svaki pametan bi trebao shvatiti da se ovdje ne govori KONKRETNO o Bibliji već da je ta knjiga uzeta za primjer.

No, ezoterici, odgovorite mi: Tko je to mogao DATI čovjeku?
(Što se tiče moje Spoznaje - Bog kojeg su nam crkve dale NIJE!!!).

Drugo.
Opet pitanje ezotericima.
ODAKLE uopće da se u Ivanovoj "materijalnoj samosvijesti" pojavi Misao da neko Odozgo nešto može Dodjeliti (npr. Pilatu)?

Treće.
Pa zar je moguće da niste shvatili FUNDAMETALNU PORUKU iz mog posta?
Zar je moguće da ne možete shvatiti da POGLED U BUDUĆNOST NE MOŽE ostvariti Materijalna svijest (nazovimo je Samosvijest) bilo kojeg čovjeka - već da taj POGLED U BUDUĆNOST može Jedino da je NAMETNUT (kao TUĐA Misao) od NEKOG iz "Onostranog svijeta" (tko ZNA šta će se dogoditi, na Zemlji ili negdje drugdje, u bližoj i daljoj Budućnosti).
A da se stihovi 6.4. i 6.8. POGLEDI U BUDUĆNOST - tu čovjek ne treba da bude mnogo pametan.

Prema tome, nečiji tekstovi se trebaju ČITATI a ne u njih Gledati.

I znajte: Pola od ovog napisanog NIJE MOJE.
Tko ne vjeruje nek ne vjeruje - meni "ni iz džepa ni u džep".

(7858)

_________________
ZNATE LI da je Priroda CAUSA EFFICIENS (STVARNI UZROK) pojave Jednog od Vida Stvoritelja – od kojeg Vida je nastao Stvoritelj koji Stvara/Ponistava


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 06, 2007 12:06 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
Ima tu neka tajna veza između podsvijesti i/ili viših nivoa postojanja , procesa misli i bivanja u ovom materijalnom svijetu te samog razvoja općenite situacije u materijalnom svemiru.

Jedino u šta sam siguran trenutno je ; da ako znaš kako će igra završiti da ti onda igra više nije ni napeta.

Postaneš flegma. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :D :wink:

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 07, 2007 2:16 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto feb 08, 2005 9:47 pm
Postovi: 8
pozdrav ba svima 8)

Procitah par interesantnih kwizacovih postova.
Poznato mi je stanje bez misli, iako ne znam ni sam kako dodjem do toga... vrlo brzo zaboravljam ovakva i slicna iskustva, kao da ih izbrisem gumicom... ali znam da u tim momentima JA moram da mislim i dalje, tako da sam opet pokrenem sve. !?
Takodjer, u nekom drugom stanju(ili istom ovom) jednostavno funkcionisem na prvu... ko da se nakacim na tok misli i jednostavno samo djelujem... u tim momentima svaka sitnica iz okoline i iz mene ima mnogo mnogo drugacije znacenje i smisao... u tim momentima tacno znam zasto i sta mogu uraditi i sta ce se desiti kao i sa cim je iz protekle sekunde, minute, proslog kontakta... povezano! I tada, sam samo tako pun pun pun energije, dobre energije, nekako znam (osjetim) sta ljudima iz blize okoline treba, sta bi voljeli, sta ne bi... kako da im podignem adrenalin... sve (mozda umisljam) ima dobrog smisla.

Pih ispadoh sam sebi kontradiktoran, ne znam bas ni da vam objasnim neke stvari... ali tu smo da ucimo...

Stanje bez misli 1... kada nema ama bas nikakvih misli, jednostavno kao posmatrac, biljka, dijete sa velikim okicama sto sam razgleda... 8)
A takodjer, stanje bez misli 2... kada nema razmisljanja, analize, dvojbe, vage...

Mozda i samo pretjerujem!

--dEdA


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 07, 2007 7:26 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
tombola33, moj komentar se odnosio na Comrade-ov post poslije tvojeg...

B.i.G., dobrodošao!

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 07, 2007 11:01 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto feb 08, 2005 9:47 pm
Postovi: 8
Napokon sam vas nasao... pozdrav!"

:D A koliko samo nesigurnosti u ovom mom prethodnom postu ima... aaa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 30, 2007 1:22 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri nov 07, 2007 10:52 pm
Postovi: 78
Lokacija: C_ton
duša pjeva u največoj tišini.idealno je rezonirati REM fazu svijesti i nastojati ga/ju prepoznati u budnom stanju.

_________________
Rasa-lila i ostale boje...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 30, 2007 4:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
:P Dobar vam dan svima.
Sto se tice Schumann-ove frekvencije,ona sada iznosi nesto preko 12hc,i naravno, raste. podatak se moze dobiti u institutu za geofizicka istrazivanja.
Sto je frekvencija visa, gravitacija slabi. A, dragi moji, materija se dezintegrise, pri nultoj gravitaciji.
Dakle, ovo nam je svima sansa, koja se vrrrrloo retko ukazuje, da ako Bog da, da pozivimo do te,recimo 2012.,i da se, dok smo jos u ovim nasim telima, prebacimo na visi nivo postojanja.
Potrebno je mnogo SVESNOG truda da prepoznamo SVAKU svoju negativnu misao i da je transformisemo u pozitivnu. Da se otkacimo od ustaljenih normi ponasanja i naucenih obrazaca razmisljanja. U pocetku je to sve veoma tesko,ponekad se cini i nemogucim. Medjutim... Sada imamo priliku da pokazemo svu nasu kreativnost, menjajuci nas nacin razmisljanja i, tako da uticemo na sve u nasem zivotu, a samim tim i da menjamo na bolje i zivote oko nas. Da pomognemo i sebi i drugima, i da se izvucemo iz ove nase trenutne ogranicenosti. Jer covek je ogranicen svojim blokadama, i nicim drugim.

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 03, 2007 2:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
sigma je napisao/la:
Potrebno je mnogo SVESNOG truda da prepoznamo SVAKU svoju negativnu misao i da je transformisemo u pozitivnu.

Da se otkacimo od ustaljenih normi ponasanja i naucenih obrazaca razmisljanja.

Sada imamo priliku da pokazemo svu nasu kreativnost, menjajuci nas nacin razmisljanja i, tako da uticemo na sve u nasem zivotu, a samim tim i da menjamo na bolje i zivote oko nas.

Da pomognemo i sebi i drugima, i da se izvucemo iz ove nase trenutne ogranicenosti. Jer covek je ogranicen svojim blokadama, i nicim drugim.


=D> =D> =D>

Bravo, Sigma!

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 05, 2007 2:28 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Moram vam priznati da sam imala "malu" pomoc, pri radu na sebi. Na svu srecu, jos je uvek imam. :notworthy:

Pocelo je, recimo, pre odprilike 2 godine. Radi se o tome, da UVEK kada se nadjem u konfliktnoj situaciji, ili sam u prilici da sam u drustvu ljudi koji znaju iscrpljivati, ili mi kroz glavu proleti neka,po inerciji, negativna pomisao, u smislu osudjivanja nekoga i sl., na vrhu glave vrlo JASNO osetim kako mi energija odlazi. Neko bi rekao, dize mi se kosa na glavi. Mada je to vise osecaj trnaca ili trnjenja tog dela glave.

Jedno godinu dana, pa i vise, prosto sam izludjivala zbog toga. #-o I naravno, sto se dalo i ocekivati, manifestacija je, u tim trenutcima, postajala jos jaca. #-o #-o #-o "Pukla" sam skroz.

Zatim, nakon razgovora sa jednim prijateljem, shvatila sam u cemu je problem. Naravno, ne u drugima, vec u meni, tj u mom nacinu gledanja na stvari.

Prvo sam napravila "listu prioriteta", kako bih se zastitila.
Na prvom mestu: ja. zatim moje dete, pa jedno 10-20 mesta prazno, pa tek onda sve ostalo.

Sledece: znate onu: Jos se nije rodio, ko je svima ugodio!
Znaci, prestala sam da se "razapinjem" na sve strane i da trcim "da se nadjem" cim me neko cimne. Naravno, odmah su usledile razne kritike i sl. u stilu: sta se to sa tobom dogadja??? Ali sama sam tome kriva, navikla sam ih na to da uvek i svako doba mogu racunati na mene. I sta se desilo? Izgubila sam sama sebe i kontakt sa SOBOM.

Pocela sam obracati paznju na SITNICE. (KOJE ZIVOT ZNACE)
Bilo to posmatranje izlaska ili zalaska Sunca, neke pticice, cveta, decijeg osmeha, bilo cijeg iskrenog osmeha, cega god... vazno je da sam u svemu trazila i nalazila LEPOTU. I u tom momentu, ulazila u nju i DOZIVLJAVALA je na jednom duboko SVESNOM nivou.
U tim momentima, osecala sam fine, meke pulsacije.

I sta jos se pocelo dogadjati?

Ludi koji su bili svesniji, u pocetku su posmatrali, a vremenom, poceli su se i oni menjati.
A oni drugi? Sami su prosto OTPALI. Nema ih vise u mojoj blizini!

Sve sto od tada pozelim da ostvarim, ili resim, resava se nekako, samo od sebe. Uz moj zaista minimalan napor. Sva su mi vrata otvorena.

U samoj svojoj sustini, u nasoj prirodi nisu ni bes, ni ljutnja, ni agresija, ni posesivnost, ni ljubomora, ni zelja za vlascu......

Vec ljubav, razumevanje svega sto jeste, na jednom dubljem nivou, do kojeg i nije toliko tesko doci, ukoliko TEZIMO tome.

VERA (poverenje) u neku visu inteligenciju, od koje smo, uostalom, i satkani.

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 05, 2007 7:15 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Dobri tekstovi, sigma! Dobrodosla i prijatan boravak na forumu.

Citat:
Prvo sam napravila "listu prioriteta", kako bih se zastitila.
Na prvom mestu: ja. zatim moje dete, pa jedno 10-20 mesta prazno, pa tek onda sve ostalo.

Sledece: znate onu: Jos se nije rodio, ko je svima ugodio!
Znaci, prestala sam da se "razapinjem" na sve strane i da trcim "da se nadjem" cim me neko cimne. Naravno, odmah su usledile razne kritike i sl. u stilu: sta se to sa tobom dogadja??? Ali sama sam tome kriva, navikla sam ih na to da uvek i svako doba mogu racunati na mene. I sta se desilo? Izgubila sam sama sebe i kontakt sa SOBOM.


Na zalost, tako je. Ljudi (mi :wink: ) ne samo da poveruju da su nametnute norme (i ostalo ludilo koje karatkerise nas boravak na ovoj planeti :mrgreen: ) prirodan poredak u Univerzumu #-o, vec ocekuju i od svih ostalih da taj genijalni uvid prihvate i da im se podvrgnu. Cim pokusas da pronadjes svoj alternativni prostor, hm... :-k

A mi smo izgleda negde programirani da mislimo kako je vrlo sebicno ako pokusavamo da taj svoj prostor pronadjemo i ne zivimo zivot nekog drugog. Gotovo nas grize savest.
Zamisli, molim te, nece da se bavi mojim problemima i mojim ludostima. Kakav sebicluk. (Hej?!).
I meni je bilo potrebno dugo vremena da se od ovoga otkacim.

Ili, bas sam dosao na odlicnu ideju o jednom mini-ratu sa svojim omiljenim neprijateljima. Kako to mislis, to nije tvoj rat!? Kakav sebicluk!! Dezerteru nijedan! :P

Puno postovanje prema lekcijama, koje je neka dusa izabrala za sebe i ne-moralisanje.
Ali mnogo vise vremena mi je trebalo da dodjem do uvida da te lekcije ne moramo (a i ne mozemo) da odradimo umesto nje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 05, 2007 1:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Arja, najlepse hvala! Ovaj forum je izuzetno dobar i konstruktivan. Zadovoljstvo mi je da ucestvujem u njemu.

:love3:

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 26, 2008 11:48 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto aug 07, 2007 1:36 pm
Postovi: 5
kwizac je napisao/la:
siguran sam da ste sebe uhvatili kako spontano sjedite ili cak nesto radite a razina razmisljanja cista 0
znaci nikakva informacija se analizira
i vidjeli ste sami koliko to kratko traje


Pozdrav svima,

Samo bih da pitam a sta je onda meni kada analiziram previse, sve oko sebe a najvise sebe??? Svaku rijec, pogled, pokret... svoj tudji... ali najcesce bez konkretnog zakljucka.... u krug.
Evo sad bih mogao i ovo izanalizirati... kako ustvari volim sebe i orijentisan sam prema sebi? Jer bih da upoznam sebe. Ko ovdje analizira, i zbog cega? Moj ego, moj predator.. zbog straha od okoline/sebe... priprema se za akciju?
Interesantno je da nakon ovih *da kazem stanja, kao da covjek sve zakljucke iz ovih analiza stavi u podsvijest i onda mehanicki reaguje, odlucuje, jednom rijecju ... djeluje!

Pozdrav, pa eto ako neko moze da mi odgovori:)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 27, 2008 12:25 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto aug 07, 2007 1:36 pm
Postovi: 5
Kako sam citao redom tako sam i postao... pa da ne bih totalno skrenuo sa teme... nesto bih da podijelim sa tombolom i da zamolim za njegovo misljenje.

na odrednjen nacin je jako povezano sa ovom tematikom> naravno, ne zelim da pokrenem nikakvu religijsku/vjersku raspravu!
Kaze>
" Ko vidi da Allah upucuje ljude, on ne vidi sebe onim koji ih upucuje; ko vidi da Allah opskrbljuje ljude on ne vidi sebe..." -itd.

Sve dobre stvari koje radimo, sve ono sto mislimo, sto govorimo nije nase, nego od Gospodara. tj. Ne mislim, ne govorim JA, Ja sam samo provodnik... A svi Boziji atributi se oslikavaju u meni.
Naravno, sve lose misli se pripisuju nefsu ili svom JA, egu...

Ja ne postojim.
:D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 05, 2008 10:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 15, 2008 11:24 pm
Postovi: 186
U zadnje dane osjećam da dolazi "nešto", i često mi se dogodi da vidim "slike budućnosti"... onako, samo od sebe, kad se udubim u razmišljanja dolaze mi slike. Te slike su zaista pesimistične. Vidim starijeg čovjeka koji polako korača kroz spaljenu zemlju, zatim se "slika" okreće i on klekne, pogleda umorno kroz horizont, a u daljini, uništenje, dim, eksplozije, uništeni gradovi, pustinja, patnja i bol... Nebo je crno, ili prekriveno crnim oblacima, ne vidim točno. Slike mi dolaze same od sebe, naizgled ničim izazvane, a onda shvatim što se događa, ja "gledam" svojim očima koje su otvorene ali "vidim" samo tu "viziju"... zbog toga događa mi se u zadnje vrijeme da često plačem, možda je to život, ali ja osjećam da nešto dolazi. Ta vizija me od tada "proganja" kroz moje životno putovanje. Ono što me najviše plaši je da možda neću moći zaštiti svoje najdraže od nadolazećeg zla ... to je najjači osjećaj prisutan u toj viziji. Ali jedno znam, ako postoji ikakva šanse borbe protiv "toga", ja ću učiniti sve što je u mojoj mogućnosti da nas zaštitim.

Sad je tu zaista teško prepoznat vlastite misli. Ja na neki način "znam" da je to stvarno, dok, kad bolje pogledam, osjećam kao da sam to već vidio prije ili doživio... zanimljivo, zar ne? Heh, ionako većinu vremena nemogu prepoznati svoje misli. Trebate čuti kako ponekad radi moj mozak :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jun 06, 2008 5:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 25, 2007 12:52 pm
Postovi: 197
Lokacija: Zagreb
Apollo je napisao/la:
U zadnje dane osjećam da dolazi "nešto", i često mi se dogodi da vidim "slike budućnosti"... onako, samo od sebe, kad se udubim u razmišljanja dolaze mi slike. Te slike su zaista pesimistične. Vidim starijeg čovjeka koji polako korača kroz spaljenu zemlju, zatim se "slika" okreće i on klekne, pogleda umorno kroz horizont, a u daljini, uništenje, dim, eksplozije, uništeni gradovi, pustinja, patnja i bol... Nebo je crno, ili prekriveno crnim oblacima, ne vidim točno. Slike mi dolaze same od sebe, naizgled ničim izazvane, a onda shvatim što se događa, ja "gledam" svojim očima koje su otvorene ali "vidim" samo tu "viziju"... zbog toga događa mi se u zadnje vrijeme da često plačem, možda je to život, ali ja osjećam da nešto dolazi. Ta vizija me od tada "proganja" kroz moje životno putovanje. Ono što me najviše plaši je da možda neću moći zaštiti svoje najdraže od nadolazećeg zla ... to je najjači osjećaj prisutan u toj viziji. Ali jedno znam, ako postoji ikakva šanse borbe protiv "toga", ja ću učiniti sve što je u mojoj mogućnosti da nas zaštitim.

San koji sam sanjao nekoliko puta (potpuno isto svaki puta) u nekoliko zadnjih godina.
Stojim na balkonu kuće u kojoj živim pred sumrak. Gledam prema jugozapadu i nakon nekoliko sekundi čujem eksploziju i onda vidim gljivu :(

_________________
We don't need no education
We don't need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave the kids alone


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 281 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz