Sada je: sub jun 15, 2024 11:39 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 151 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeća

Da li vjerujete da reptili vladaju svijetom?
Da 55%  55%  [ 46 ]
Ne 45%  45%  [ 38 ]
Ukupno glasova : 84
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pet apr 21, 2006 9:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto aug 23, 2005 1:25 pm
Postovi: 183
Lokacija: Varazdin
Ignoriranje reptila kao reptila i mjenjanja njihovog imena, percepcije njih samih kao i pokusavanje kretanja linijom manjeg otpora, tipa - " pa sta sad, sta mi tu mozemo, zasto da ih oslovljavamo imenom, mozda i nisu tako zli, sa nase tocke gledista i mi smo takvi prema nizim entitetima, mozda ih ima i dobrih itd itd - po meni su osnovni znaci da je netko isprogramiran. Bjezanje od suocavanja sa zlom koje je nad nama i oko nas i ignoriranje samog oblika i imena onog koji nas ugnjetava jednak je zatvaranju ociju i gradjenju novog tora, samo sa malo elasticnijom ogradom.

_________________
Telefoni zvone, a Ăˆarls Bronson je samo jedan


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 21, 2006 9:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
a ja mislim da si ti isprogramiran i sta sad?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 21, 2006 9:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto aug 23, 2005 1:25 pm
Postovi: 183
Lokacija: Varazdin
pcelica je napisao/la:
a ja mislim da si ti isprogramiran i sta sad?


Upravo sam o tome govorio. Hvala ti sto si dobrovoljno istupila.

_________________
Telefoni zvone, a Ăˆarls Bronson je samo jedan


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 21, 2006 10:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Citat:
Bjezanje od suocavanja sa zlom koje je nad nama i oko nas i ignoriranje samog oblika i imena onog koji nas ugnjetava jednak je zatvaranju ociju i gradjenju novog tora, samo sa malo elasticnijom ogradom.


Suocavanje sa zlom ne znaci samo ga imenovati i dati mu oblik, kao ni saznanje o njegovoj "tehnologiji". Suocavanje sa zlom znaci shvatanje sustine a pre svega kakvo je to "zlo" koje u nama dozvoljava tom zlu zvanom reptili da nas ugnjetava i drzi u toru. Mi smo pod njihovim uticajem samo zahvaljujuci sto je njihova svest na visem 4. denzitetu, i jedini nacin da ih se oslobodimo jeste da razvijamo nasu svest ne bili i sami jednom dosli u 4D. Sto je nasa svest veca to njihova tehnologija ima manji ucinak. A nasa svest se moze razvijati jedino ako krenemo putem samospoznaje.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 21, 2006 11:20 pm 
Crystal Dream je napisao/la:
Jack 987

Citat:
I mislim da ne treba vjerovati. Treba samo otvoriti oči i uši i zaključiti sam. Ako ne vidiš i ne čuješ nešto - to ne znači i da to ne postoji !!!



Amen 8)



takodjer i ako nesto vidis i cujes ne znaci da postoji... :wink: :D


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 21, 2006 11:21 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Zato treba u dupe da ih ljubite što ih imate.


Hehe, a i ti si tu, zajedno sa nama... jer mi smo SVI u sličnom položaju... Evo naše slike:

slika

Dakle, tko će prvi od nas poljubiti Hrkljuša u dupe? Dobrovoljci???

Hajde, pa radili smo to već... radimo to stalno... pa hajde... ima li tko?

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 21, 2006 11:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
Suocavanje sa zlom znaci shvatanje sustine a pre svega kakvo je to "zlo" koje u nama dozvoljava tom zlu zvanom reptili da nas ugnjetava i drzi u toru.

Dodao bih jos i sta je to u nama sto ih sprecava da budu jos gori prema nama nego sto jesu.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 21, 2006 11:26 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
takodjer i ako nesto vidis i cujes ne znaci da postoji...


To "nešto" sigurno postoji !!! Barem u drugim realitetima ili dimenzijama! Ako "nešto" proizvede neki zvuk ili sjenku - to POSTOJI! Barem kao sjenka ili zvuk. Sad, pitanje je ŠTO je to i kako i zašto se ovako manifestiralo ( kao zvuk ili recimo sjenka )...

SVE postoji!

Ne mora biti to dotično u našem realitetu, našem percepcijskom spektru opažanja ( vidom, sluhom, mjernim instrumentima... )

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 21, 2006 11:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 22, 2005 1:53 pm
Postovi: 89
Lokacija: Dolphin galaxy Andromeda
Vrlo jednostavno - DA REPTILI VLADAJU SVIJETOM. :!:

_________________
Dolphins - my world, my love!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 22, 2006 12:29 am 
Jack987 je napisao/la:
Citat:
takodjer i ako nesto vidis i cujes ne znaci da postoji...


To "nešto" sigurno postoji !!! Barem u drugim realitetima ili dimenzijama! Ako "nešto" proizvede neki zvuk ili sjenku - to POSTOJI! Barem kao sjenka ili zvuk. Sad, pitanje je ŠTO je to i kako i zašto se ovako manifestiralo ( kao zvuk ili recimo sjenka )...

SVE postoji!

Ne mora biti to dotično u našem realitetu, našem percepcijskom spektru opažanja ( vidom, sluhom, mjernim instrumentima... )

:wink:



oprosti molim te ali postoji nesta sto se zove i kemijski disbalans u mozgu te ga mozes cak i umjetno stvoriti drogama. To se zove haluciniranje i tada si potpuno uvjeren da je stvarnost ali zamisli ovo cim ti se kamija nazad vrati u normalu ...sve to nestane... tak da razmislimo malo i o tome.

BTW. bolest nije sramota.... koliko vidim da nekima je jos uvijek usadjeno to zadrto razmisljanje iz srednjev vijeka a i starije...


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 22, 2006 9:56 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
oprosti molim te ali postoji nesta sto se zove i kemijski disbalans u mozgu te ga mozes cak i umjetno stvoriti


Da. I upravo radi toga to POSTOJI. Naravno, kao misao u tvojoj glavi - ali ipak - postoji!

Jer sve su samo - ionako misli=lekcije. ( evo, ipak smo došli do idućeg koraka )

Dakle, Reptili ( OPS bića viših denziteta ) zasigurno postoje, jer na to ne samo da vode mnoge stvari koje proučavaš, već i doživljaji određenih ljudi ( promjenjena stanja svijesti i slično ). Da ne postoje neka bića koja su "iznad nas" u hranidbeniom lancu, ovaj univerzum bi bio zbilja "pušiona" jer bi imao ljudska bića kao definitivno najviša. I po tom, ona bi znala sve, jer su najrazvijenija.

Ako su ljudska bića, po tome, najrazvijenija - zašto onda NE MOŽEMO odgonetnuti MNOGE stvari koje nas trenutno muče, koje ne možemo još objasniti???

Dakle - ima netko i iznad "nas" i netko iznad "njih" i iznad njih... itd. Ciklus nivoa svijesti.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 22, 2006 3:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 25, 2006 5:24 pm
Postovi: 138
Lokacija: Rijeka
Citat:
Dakle, tko će prvi od nas poljubiti Hrkljuša u dupe? Dobrovoljci???

Hajde, pa radili smo to već... radimo to stalno... pa hajde... ima li tko?


Eto prije nego se dobrovoljno javim, može li mi još samo netko ovdje pojasniti osnovnu razliku između stočara i reptila!?(mislim na one koji znaju da je ima , naravno!)

Eto bilo je tu nekih pokušaja...kao ovi su napravljeni na drugoj planeti...

Evo znam da se galaksija sad hvata za glavu i misli - "ova ni to još nije shvatila..." ali eto obzirom da mi je to očito ovdje promaklo da li bi mi to netko mogao lijepo ukratko posložiti na jednom mjestu!

Eto hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 22, 2006 3:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 30, 2005 6:01 pm
Postovi: 169
Lokacija: Zagreb
Vidim da je ovdje već dosta komentara bilo i ne mogu to sve iskomentirati...

Nešto što sam napisao u svom prošlom postu i nije baš točno, ali ima smisla ako se gleda u određenoj cjelini.

Ako razmišljamo o reptilima, logično je razmišljati o zakonima i vremenskim linijama...

Treba se sjetit one izjave da mahanje krilima leptira u Australiji može izazvati tornado u Americi... To je bio i razlog zašto sam naveo onaj primjer... Softicirani način OPS-a je mijenjanje određenih stvari, a da se ne krši ničija volja, bar ja tako vjerujem. Te stvari se već ovdje rade, u 3d-u, promijeniš jednu sitnicu, mijenja se niz događaja i dobivaš ono što želiš...

Ali, htio sam skrenuti pažnju na to da postoje mehanizmi za njih... Prilično sam uvjeren da mogu i energijom utjecati na nas, ne trebaju oni uć u nas... A ako pogledamo svijet kojim smo okruženi i da sve opet još ima energetski ekvivalent...

Preispitajmo malo sebe i svoja uvjerenja...

Još ću bit neugodan i reć, Panteliji, da već ližemo vragu dupe, time što uopće skrećemo pažnju na njega. Pa što je bolje za OPS-a, nego da se skrene pažnja na njega? Time se iskoristi svijest ljudi, skrene im se zanimanje i opet ništa ne shvate...

Rekao sam da treba nać refleksiju u sebi... Ono što je Pantelija rekao je iskrivljeno gledište. Samo se ti zahvaljuj vragu, pa možda se združi s tobom jednom? Vrag nas pokušava odvest u propast, što više vraga, a manje Boga, to manje vidimo i time to njihovo djelovanje ide sve više u njihovu korist, a sve manje prema osvještenju...

Pogledajte malo ovaj svijet oko sebe...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 22, 2006 3:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Jedan od dokaza da Vrag u tebi odavno vodi glavnu reč je i to da uopšte nisi pročitao moj post ceo ili ga nisi ni shvatio, kao ni ostali ovde.

Probajte ponovo, reč po reč: ...'ZAŠTO su oni ovde'...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 22, 2006 5:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 19, 2004 10:54 pm
Postovi: 399
Lokacija: Split
dream a što bi bilo da ne skrećemo pažnju na njega??, misliš da bi se išta promjelo.....ja mislim da nebi...štoviše s jedne strane njima odgovara da se što manje misli na njih.....da se nezna za njih.
Istina, stvari su malo gadnije nego šta su možda trebale biti....jer da nisu ljudi se nebi pitali šta se događa, a kad malo razmisliš.....da nije bilo reptila za pritisak na nas....nebi imali danas tehnologiju i elektroniku kakvu imamo jer sve je to došlo od vani....i tesla a kasnije i tranzistor.

_________________
The battle has begun.
I'm ready, and you?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 22, 2006 6:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
mae je napisao/la:
Ali da puno toga u svijetu ne štima - ne štima, ali u ljudskoj prirodi je da mu je uvijek netko drugi kriv...Nisam sigurna da je ovo čovječanstvo trebalo reptile da ovoliko zastrani, (i tu polazim od sebe...)

Mislim da je ipak ona primarna uloga foruma da ponudi teorije, odgovore a ne da pljuvanjem po ostalim vjerama, stvara novu - vjeru u reptile!

I da budem do kraja iskrena, trenutno 100% vjerujem samo u sebe i ništa drugo!


Odlično rečeno.

Svako vrijeme ima svoje vragove... I oni koji u mraku vide neke vragove, neka se zapitaju nisu li ti vragovi u njima. No kako god da bilo, ja nikad nisam volio zatvorene sustave i nikad nisam volio zajednice u kojima se osjećam ugroženim ako kažem nešto što mislim (a to nešto je itekako promišljeno i nikoga ne ugrožava). Čim imam takav osjećaj, on mi je svojevrsni indikator da je sustav ako ne već zatvoren, onda polu-zatvoren, a slobodna misao u takvom sustavu nikada ne može disati. Vidio sam dosta pametnih ljudi koji su otišli sa ovog foruma upravo zbog toga... Mislim da ima nešto u tome. No s druge strane, nitko nije obvezan da negdje bude.

Na ovo pitanje ne mogu odgovoriti ni sa "da" ni sa "ne", jer je ipak stvar nešto dublje prirode. No ipak sam glasao sa "ne" zbog nekih svojih interpretacija koje idu malo dublje od obične površine. Odgovor u svakom slučaju ovisi u tome kako pitanje biva interpretirano. No opet, odgovor je ne. Ali opet ponavljam da se to ne može odgovoriti ni sa da, ni sa ne... Sigurno da ima hrpu "demonskih" manipulacija sa viših instancija, ali to ne znači da je u pitanju svijet, ili samo reptili... Ili reptili uopće.

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 22, 2006 6:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 06, 2005 9:33 am
Postovi: 221
Mene i dalje ne diraju ti reptili. Vjerujem u postojanje demona jer ih osjecam da postoje, pa sad ako oni izgledaju ko reptili onda ok, ja ocito nisam na na visokom stupnju razvoja kao neki drugi na ovom forumu da ih mogu vidjeti. Mene zanima osobni duhovni razvoj i vjerujem da se to moze postici zaboravljenim znanjima (za sada znam da bioenergija, radiestezija, razlicite meditacije za otvaranje cakri djeluju kao i magijski rituali). Mene zanima koje i kakve tehnike postoje za iscjeljivanje kao i za razvoj vansenzorickih sposobnosti zeljela bi sakupiti sto vise informacija o tome. Mozda sam i dosla na krivo mjesto sakupljati informacije no u posljednje vrijeme sam na ovom forumu primijetla da ima ljudi koji slicno razmisljaju kao ja pa cu zbog njih ostati. Sta se mene tice ova tema je za mene zavrsena.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 22, 2006 6:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
fingolfin je napisao/la:
Evo da samo još malo pojasnim ovošto je pčela navela.
Mislim da se neki ljudi ovdje previše i bespotrebno opterećuju sa postojanjem konkretno imenovane rase REPTILA. Reptili, reptili, reptili, reptili i reptili i ništa drugo. Što je to toliko bitno?
Da postoje bića koja su na višem nivou svijesti nego mi ljudi, da nas iskorištavaju i upravljaju nama kroz jako dugi vremenski period, jer je to sastavni dio prirodnih procesa na ovoj planeti ja ne vjerujem već ZNAM. :)
Ali zašto stalno potencirati priču o samo jednoj krokodilsko-humanoidnoj rasi zmijskih očiju i rex-ovih čeljusti, pa bili to oni ili neka druga stvorenja nama je najbitnije da smo svjesni postojanja viših nivoa svijesti, kojima uostalom i mi trebamo težiti, i što više raditi na sebi a ne stalno zamišljati sebi aligator face pred očima i drugima izbijati oči sa tim ko hrišćanski sveštenici đavolom i paklom grešnim vjernicima.
Dakle, zaista me ne zanima mnogo da li su reptili ta rasa koja je na višem nivou svijesti od ljudskih bića, ili je to neko drugi, znam da neko jeste, i ubuduće ću ih zvati "viši OPS entiteti".


Eto, skoro da se ne mogu više složiti... Meni se sviđa sve to i što više ljudi teže znanju (pravom znanju i Uvidu, a ne samo gomilanju činjenica sumnjive kvalitete i još sumnjivijeg porijekla i ponavljanju parola), to bolje. Ne volim da se iz nečega pravi nova religija. A ljudi su skloni religiju praviti i iz znanosti i iz umjetnosti i iz ezoterije, gnoze i pitaj boga čega sve ne danas. I u znanosti imamo hrpu dogmatika, koji se skrivaju iza fiksnih paradigmi i oni se od religioznih dogmatika ne razlikuju apsolutno u suštini, osim po tome što su obrazovaniji i znaju vipše stvari o jednom području. Meni recimo smetaju mnoge stvari kod nekog pristupa, ali ne zelim ljudima previse zamjerati iz prostog razloga sto si mislim neka briju šta žele. Ali nekad mi smeta ipak jer znam da i ja zivim u tom svijetu pa bih htio da se bar koliko toliko razumijemo. Ako nešto treba izbjegavati to je - dogma, ako nečemu treba težiti to je - konstantna sumnja, kontemplacija i preispitivanje samoga sebe i drugih pogotovo... Pogotovo izvora i namjere odkud je neka stvar došla. A neki ljudi i nesvjesno rade neke stvari, pa takvi su nekad još i gori...

Reptili su potpuno irelevantni. To su baba roge za odrasle.

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 22, 2006 7:05 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
pcelica je napisao/la:
Vjerujem u postojanje demona jer ih osjecam da postoje...


Tu je ključna riječ - vjerujem. No to ne možeš znati. Stvari se mogu puno racionalnije objasniti, za sve može postojati dobro objašnjenje ali za to treba imati intelekt i strpljenja. Danas je sve instant, sve je brzo. Brza prehrana, brzi seks, brzi oglasi, brzi auti, instant duhovnost, trance glazba koja ti diže razinu serotonina u mozgu a ti misliš da proživljavaš ne nzam kakva stanja jer ne znaš elementarne stvari biologije a da o estetici i suptilnijim glazbenim formama ne govorimo, instant duhovnosti, instant književnost ala Paulo Coelho i slična ekipa, instant informacije, instant kava. Super dadilja će ti odgojiti dijete, milijun ćeš zaraditi tako da se ideš glupirati pred TV, itd. itd. Inteligentnoj osobi se to ne sviđa i onda se razvija milijun novih pogleda na svijet, u vrtoglavom monsunu informacija i dezinormacija koje su također oblik informacija, milijun novih priča ovoga onoga i tako dalje. Ako ta osoba, inteligentnija od prosjeka, od bezdušne mase, od inertne i glupe, uniformirane i nijeme mase, nije ipak dovoljno inteligentna da ide još dalje, ona će se vrlo rado konformirati u vidu neke kontrakulture a rezultat ionako neće biti puno bolji nego da je ostala u "glupom čoporu". Osjećat će se bolje, privilegirano, imat će neke informacije i slično. Stvaraju se ezoterični krugovi, imaju se neka tobožnja znanja, rade se kultovi ličnosti i tako. Ništa što već nismo imali prilike viđati kroz povijest, ništa što iole inteligentna osoba (tu smatram bar IQ od 145 ili jednu dozu istrenirane pronicljivosti, pošto je i sam pojam IQ-a vrlo diskutabilan) nije primjetila već u ranoj fazi svoga života. Tu ulogu igraju taština, ego, kompleksi iz djetinjstva, linija manjeg otpora itd. Znanje i istina, spoznaja i uvid postoje, no oni idu dalje od par priglupih web-siteova (u koje ne uključujem ovaj ali bogami nije ni ovaj site cijepljen protiv gluposti). Neki bi rekli da je bitna cijelina, da djelovi i detalji nisu bitni, ali ja baš smatram suprotno, da vrag uvijek leži u detaljima.

Da, čovječanstvo se manipulira. Da, ne "govore nam" svu istinu (kako mrzim ovu parolu, pa kao da je tko dužan kome šta govoriti, imaš dva zdrava oka, uha i um, dva para uda i informiraj se, uči, čitaj ,razmišljaj, rasti). Ali naivno je govoriti da je danas nešto teško, puno teže nego ikad prije, to je jednostavno ogromna laž. Lako je stvari vaditi iz konteksta i okretati mlin kako nam se prohtije, ali treba stvari uvijek sagledati u kontekstu i cjelini. Jedina je istina da se danas puno lakše izgubiti u moru gluposti, da je puno lakše izgubiti dušu ako niste dovoljno svoji i ako ne znate što zapravo želite, to je totalna istina. Ali isto tako danas je više nego ikad lako napredovati i rasti, ako to netko stvarno želi, isto tako je danas više nego ikad moguće se adekvatno izraziti i izboriti za ono što čovjek želi. A jaukanje, strah od gmizavaca i općenito ponavljanje nekih parola vrteći se u krug apsolutno nikuda ne vodi, i to ostavljam dosadnjakovićima. Isto radim i sa dogmom, doksom, halucinacijama i spiritual pipe snovima. Zanima me samo znanost, istina i propitkivanje svega što postoji te međusobnih odnosa stvari unutar tog jednog apsolutnog skupa.

Stvari su puno dublje, puno...

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 22, 2006 7:09 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Da, čovječanstvo se manipulira. Da, ne "govore nam" svu istinu (kako mrzim ovu parolu, pa kao da je tko dužan kome šta govoriti, imaš dva zdrava oka, uha i um, dva para uda i informiraj se, uči, čitaj ,razmišljaj, rasti).


Ovo vrijedi više od 1000 riječi...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 151 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz