Sada je: sub jun 15, 2024 10:18 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 281 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sri maj 03, 2006 10:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Citat:
Citat:
da li ste ikada se zapitali sljedece.
Vaše misli, misli svakoga od nas kako nastaju i da li su uopce "naše misli".
Uzmite u obzir da su misli kvantne i da za njih ne postoji granica prostor - vrijeme.


Zapitala sam se to, ali nisam došla ni do kakvog pametnog odgovora. Ali, nisi dalje razradio misao. Poslije nabrajaš frekvencije. Što s tim misliš? Da dobijamo "tuđe" misli na našoj frekvenciji, slučajno ili namjerno? Sami se priključimo na neku frekvencu, onako podsvjesno nekad? Neki entiteti nas šopaju mislima na tim i tim frekvencama


Misli se energetske forme. Ponašaju se kao sve energetske forme i za njih vrijede kozmički zakoni postojanja: slično privlači slično, sve je jedno, principi najmenjeg naprezanja itd. U određenim uvijetima ponašaju se kao živi entiteti.
Prema tome, misli će se kačiti za one oblike koji su takvoj misli kompatibilni. Da bi se otarasili takvih i drugih oblika energetskih formi možemo jedino radeći na svojem energetskom sustavu, ili u prijevodu, na svom odrastanju, arzvoju..kako se već to zove..

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 03, 2006 10:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
arwen dor je napisao/la:
.kako raspoznati svoje misli od ubacivanja sa strane?
teško..
JEdno vrijeme su me izluđivali upadi ljudi iz moje blizine, nešto kao spontani telepatski prijenos,a pa je problem bio ne samo kako razlikovati nego i kako se otarasiti, isključiti...Ponekad je to "ubacivanje" jako praktično i korisno. Jednostavno, u trenutku i neobjašnjivo odbije se kompletnu kartu, sliku stanja, ili trenutni uvid u sve u vezi te osobe, od psihološkog profila do njezinih trenutnih namjera, pa ako se vodimo za tim možemo prilagoditi tome svoju reakciju. Problem je kako razlikovati takve uvide od vlastitih predrasuda.
Zatim me zanimalo kako razlikovati stvarne poruke iz viših denziteta od vlastitih umotvorina? Vrlo sklizak teren... Prilično zahtjevan problem s kojim se sreću kanali kao npr. ljudi koji su kanalizirali kasiopejske poruke? to je još teže..


Taj problem se zove INTUICIJA. Kako upoznati, spoznati i usvojiti intuiciju.

Intuicija je vrlo važna stvar, toliko da se spasenje svijeta i evolucija ljudske vrste vidi u ovladavanju ljudskog roda vlastitom intuicijom.

Je li potrebno definirati pojam intuicija?


Pun pogodak, Arwen Dor.
Dakle, kako razlikovati:
1) svoje misli od misli ljudi iz tvoje okoline
2) svoje misli od kreativnih misli koje nam se šalju od naših duhovnih vodiča, učitelja i tzv. grupe za podršku koja je ostala "gore" čineći našu Božansku svijest?
3) svoje misli od saopćenja koja nam dolaze prilikom channelinga visokorazvijenih duhovnih bića koja ne pripadaju našoj vlastitoj "grupi za podršku"

Odgovor je: POZNAVATI SEBE. Znati šta bi ti mogla misliti, a šta ne, šta je to što prepoznaješ kao dio svog uobičajenog razmišljanja, upakovanog u malo neobičnosti, koje nam servira naš ego/um želeći i dalje da samo njega slušamo, a ne nekog ili nešto drugo.
Odgovor je također: RAZLUČIVANJE (upotreba zdravnog razuma). Kroz vježbanje (nekad i dugotrajno) naučiti razlučivati šta su naše, a šta misli ljudi iz okoline, misli bića iz sfere Spirita, ma o kojim da se radilo, itd...
Odgovor: INTUICIJA - izuzetno sredstvo za sve gore nabrojano. Razvijanjem intuicije ili našeg Unutrašnjeg glasa najbolje i najbrže ćemo postići relativno kvalitetno raspoznavanje naših i tuđih misli, naših i tuših koncepata o svijetu, ljudima, i svemu ostalom.
Odgovor zadnji: usklađivanje sa svojim Božanskim Ja, tako da budeš vođen svakog dana iz sata u sat da 1) upoznaš sebe do kraja, 2) razviješ do perfekcije metodu razlučivanja, 3) naučiš efikasno upotrebljavati i POSLUŠATI svoju intuiciju.
Na kraju, jedno vlastito iskustvo: prilikom "tihovanja" i čekanja na komunikaciju sa konkretnim duhovnim učiteljem, "začula" sam (zapravo je to misao, a ne stvarni glas koji čuješ sa strane) doslovce: Ma, j....ti mater, idi u p....m....šta se ti tu k.....š sa svojim duhovnim učiteljima, itd...da ne nabrajam dalje. Bila je to salva užasnih psovki, prepuna bijesa, i to onog gotovo životinjskog, ali i neke nemoći da ti se naudi i prekine ta komunikacija sa Božanskim u tebi.
Toliko.
A.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 08, 2006 4:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 7:20 pm
Postovi: 310
Da, sve se uvijek svodi na to da treba stalno promatrati sebe, S T A L N O, čitati učiti, biti svjestan... itd. itd. da ne spamam sada i ponavljam što drugi rekoše...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 08, 2006 7:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
[quote="Jana"]Da, sve se uvijek svodi na to da treba stalno promatrati sebe, S T A L N O, čitati učiti, biti svjestan...

E moja Jana, je li ti sad jasno što ja Jacka zovem Lenjinom odnedavno...čovik uči li uči li uči...ha,ha,ha...
Ma, nisam mogla odoliti jednostavno. Samo sam svratila da te Jano pozdravim i pošaljem jednu pusu za ovo što si rekla...iako nam dojadi stalno učiti, stalno nastojati biti što više svjestan...kad napravimo stanku, moramo krenuti nanovo...na sreću ili na žalost... :kiss: :toothy2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 09, 2006 12:49 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Hehe... Andjela,

Za ovo dobiješ:

:love1:
:love12:

A da budem :ontopic: , prepoznao sam vlastite misli kad sam ovo stavljao na forum: http://www.galaksija.com/forum/viewtopic.php?t=730

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 09, 2006 7:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Jack987 je napisao/la:
Hehe... Andjela,

Za ovo dobiješ:

:love1:
:love12:

A da budem :ontopic: , prepoznao sam vlastite misli kad sam ovo stavljao na forum: http://www.galaksija.com/forum/viewtopic.php?t=730

:wink:


Ma kažem ja da si ti pametan...ni manje ni više nego o prirodi vremena...au, taj me je topic u životu uvijek nalazio (nakon pomnog višednevnog i višemjesečnog proučavanja) s rukama u kosi i onda čupaj, čupaj, čupaj...

#-o

Ajde evo ti malo, nisam odavno a znam da ti nedostaje: :rr: :hug: :love4: :love4: :love2:

A.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 12, 2006 7:12 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned maj 07, 2006 9:41 am
Postovi: 1
Lokacija: Uzice
Kada shvatimo da je tajna da tajne nema, shvaticemo i da su nashe misli uzaludne...

:?: :?: :?:

_________________
Svaki trenutak nasheg zivota beskrajno je kreativan i univerzum je beskrajno izdashan. Samo treba izneti dovoljno jasan zahtev, i sve shto nam srce zeli, mora se ostvariti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 13, 2006 8:23 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
Da malo abdejtujem temu;Imam prijatelja koji svoje odluke donosi il se barem trudi-pomocu kinezologijom,znaci kad pomisli da nesto uradi onda proverava nivo energije u svoju ruku-tacnije on proverava pritiskom srednjeg prsta na kaziprsta.Srednji prst je namera i ako je jachi od kaziprsta onda on obustavlja nameru a kad je kaziprst jaci on donosi odluku.
To ponekad radim kad zelim da vidim jeli neki ljek ili hrana dobra za pacijenta samo shto proveravam snaga njegove ruke vizavi moje sile u ruci(proverim prvo kakva mu je sila pritiskom moje ruke iznad njegove a on je ruku postavio u visini ramena,ja moju levu postavim na njegovo rame a desnu- na njegovu ispruzenu ruku u visini ramena)

To svako moze da proma recimo da ispita jeli shecer stetan ili ne:izmeris mu snagu otpora njegove ruke pa mu stavis malo secera u usta i izmeris mu snagu opet-nece moci da se odupre te. drasticnom padu njegove sile bice ocigledno...ako ga udaris deset puta prstima (malo grubije) usred prsa(timus) i opet izmeris- snaga ce biti povracena..

Zelim reci da nash duh zna shta je bolje za nashe bice-ili zna sta je bolje za telo pa se mozemo pozvati na ovo znanje-to je nesto kao binarni sistem kod kompjutera-da -ne..i mnogo se time moze postici.Ne verujem da to moze da radi u igrama na srecu ali verujem da radi na donoshenju odluka pa cak i finansiske prirode,biznis odluke i sl..

Nekim pacijentima uz njihovu dozvolu -istrazujemo na koja imena on reaguje pozitivno ili negativno i rezultati su evidentni..i nije mala stvar da znamo na koje face mi loshe ili dobro reagiramo..

Neka svoje rezultate svako kaze ako proba ..kinezologija sigurno da zasluzuje novi topik jer je u svetu veoma popularna(znaci manipuliramo tackama te.centrima nase ruke da bi znali shta je dobro za zdravlje)..medjutim ovde trazimo nacine da svoje misli stavimo u kontrolu samih nas ili bar pomocu duha komuniciramo sa nash nesvesni deo... :?: :?: :?:

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 13, 2006 8:30 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
ps.da kazem josh da je taj prijatelj mnogo puta doneo odluke koje u tom momentu izgledaju apsolutno shtetne ili bez veze a da se kasnije ispostavi da su bile genijalno ispravne..i jos nesto-on i svoje biznis odluke temeli na ovu tehniku i poprilicno je bogat a bio je 'obican'',zna da ocigledan dobit uopste ne pogleda samo zbog njegovog znaka ""ne"' u ruci-kaze da ponekad dobijes novac ali izgubish neshto shto ti mnogo vishe znaci-zdravlje najcesce :?: :?: :?:

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 05, 2006 1:16 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet okt 05, 2006 10:04 am
Postovi: 16
Lokacija: zagreb
sta znace nase misli?.....meni je nekoliko puta palo na pamet "genijalna ideja"......neki izum i kad pocnem pricati ljudima o tome kolutaju ocima a koji mjesec iza toga u javnosti se pojavi vijest da se tako nesto razvija kao hi-tech......kad kolutasima ocima napomenem da moja "smjesna ideja" i nije tako smjesna onda me docekuju price to si sigurno negdje procitao i sl......iako cesto uz objavu stoji da je exkluzivna vijest......mozda mogu presretati "misli", mozda netko cita moje......mozda sirenjem informacije se otkriva nesto davno razvijeno....mozda su u sumi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 05, 2006 7:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 08, 2005 3:56 pm
Postovi: 320
sin777 je napisao/la:
sta znace nase misli?.....meni je nekoliko puta palo na pamet "genijalna ideja"......neki izum i kad pocnem pricati ljudima o tome kolutaju ocima a koji mjesec iza toga u javnosti se pojavi vijest da se tako nesto razvija kao hi-tech......kad kolutasima ocima napomenem da moja "smjesna ideja" i nije tako smjesna onda me docekuju price to si sigurno negdje procitao i sl......iako cesto uz objavu stoji da je exkluzivna vijest......mozda mogu presretati "misli", mozda netko cita moje......mozda sirenjem informacije se otkriva nesto davno razvijeno....mozda su u sumi


To se i meni dogodilo nekoliko puta. Jednom sam i sanjao neku tehničku novotariju koja je kasnije izašla u javnost.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 05, 2006 10:04 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Pa to sve vjerojatno ima s povezanosti s grupnom dušom. Kad netko nešto "izmisli", automatski se to "upisuje" u grupnu dušu - kolektivnu svijest. I onda neki pojedinci, koji imaju jače veze s grupnom dušom - dođu do tih istih misli, informacija i slično.

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 13, 2006 9:42 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet sep 08, 2006 8:43 pm
Postovi: 49
Naše misli, tuđe misli, Božji šapat, implanti...? Prije oko 10 - 11 godina, nekih pola godine prije iznenadne smrti moga oca(mladog 43-godišnjeg, naoko zdravog i jakog čovjeka) , ja sam tada imala 19, glas u mojoj glavi mi je jasno rekao da će moj otac umrijeti i da se na to pripremim. Moja je priprema bila u tome da sam meditirala, dodouše na duhovnih obnovama mladeži u kat. crkvi; molila, zamišljala ga kako je mrtav ne bi li si olakšala taj trenutak za koji sam bila sigurna da će doći. Čak sam i jednoj svojo prijateljici rekla da mi je rečeno da će tata umrijeti, na što sam naravno ispala čudak. On je , dakako , umro, i to meni na rukama, onoga trena kad su liječnici iz hitne rekli da mu nema spasa, taj isti glas mi je rekao: e, to ti je to, na to si se pripremala,..otada sam preuzela njegovu ulogu u brizi za obitelj i firmu, u okviru pa čak i izvan okvira svojih mogućnosti. Često sam išla u teškim trenutcima razgovarati sa kat. svećenikom (on to više nije, sada je novinar i to fantastičan) , koji mi je rekao da me je to Bog preko anđela pripremio na tešku zadaću koja me je čekala. Ostavimo sada katoličko viđenje svega postrani..Sada kao reikista i ne katolik, vjerujem jer mi je tako objašnjeno i tako osjećam, da pozitivne misli privlače pozitivne energije pa na koncu i događaje; negativne misli - negativnu kozmičku energiju - događaj, pa po tome ispada da sam svojim "pripremama" sudjelovala u tome da moj otac na koncu i umre. Znam da zvuči OPS i vjerujem da to možda i nisu bili anđeli već Lizzići koji su mi ubacili u glavu što su ubacili da bi unaprijed "papali" moj strah i grč čekajući taj dan...Dakle, moje misli , tuđe misli ili što?!!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 15, 2006 8:50 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Sada kao reikista i ne katolik, vjerujem jer mi je tako objašnjeno i tako osjećam, da pozitivne misli privlače pozitivne energije pa na koncu i događaje; negativne misli - negativnu kozmičku energiju – događaj.


Da, to je i moje kako misljenje tako i iskustvo. Deluju. Hteli mi to ili ne, sa namerom ili bez namere. Ovoga je izuzetno vazno biti svestan pogotovo u ovo nase neobicno vreme kada stvarnost na neki neobican nacin postaje etericnija i savitljivija. Podloznija energetskom delovanju nasih misli.

I da, takodje mislim da 4d bica na nasu stvarnost uglavnom dejstvuju upravo preko nas, aktivirajuci programe i scenarije cijom primenom sami kreiramo neke (najcesce nepozeljne okolnosti) u svom zivotu i prezivljavamo emocionalne reakcije na njih. Da, mislim da su im u stvari mogucnosti za neposredno delovanje u 3d prilicno limitirane (radna verzija).
Problem se sastoji i u tome sto mogu da deluju i direktno na nasu podsvest, a nasa podsvesna, duboko ukorenjena uverenja imaju cak i vecu snagu delovanja na stvarnost od svesnih misli. I nad njima nemamo nikakvu kontrolu, sve dok ih ne privedemo svesti.

Sve veci broj ljudi postaje svestan ovih sposobnosti. I kontrolni sistem sasvim sigurno trazi nacine da ovo iskoristi u svoju korist. Na primer: Razni tipovi tehnika materijalizacije misli su prilicno rasprostranjeni u new age pokretu. U 90% slucajeva pocivaju na upotrebi YCYR tehnika za ostvarenje nekih 3D zelja, koje su nam opet razlicitim sistemima manipulacije nametnute od strane kontrolnog sistema. Pa time ni na koji nacin ne pospesujemo niti sopstveni napredak niti razbijamo matriks, vec cinimo upravo suprotno.

Nastavljamo da realizujemo/kreiramo ono sto je po volji kontrolnom sistemu.

Drugi vid manipulacije se, po mom misljenju, sastoji u ideji da po svaku cenu treba gajiti pozitivne misli i izbegavati negativne. Ovim putem se negativne misli/emocije potiskuju, smestaju ispod praga svesti, stvaraju se energetska cvorista, blokade i Deluju. Mozda cemo u prvom trenutku osetiti boljitak, ali ce se problemi posle izvesnog vremena vratiti.

Za mene licno je najbolji nacin jednostavno propustanje negativnih emocija i misli. U trenutku kada naidju jednostavno ih registrovati i pustiti da prodju kroz tebe. Biti u ulozi nepristrasnog posmatraca, kako rece arwen. Meni zbog toga najvise prija ovde opisana tehnika meditacije:
gunaratana
Pored ostalog uvezbava nas upravo u tehnici nepristrasnog posmatranja.

Da! I iskorititi kasnije te negativne emocije da osvetlimo „tamna mesta“ u nasoj podsvesti i na taj nacin prosirimo svest, povisimo svoje vibracije, a i povecamo sopstvene mogucnosti delovanja.
Sve najbolje i vama :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 03, 2006 9:00 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 16, 2006 5:30 pm
Postovi: 55
Lokacija: Zadar
Več pet mjeseci sam vjerni član foruma .U početku sam samo čitala ,čitala i čitala.Nisam išla na plažu samo sam čitala sve što sam stigla.
Poslije sam se i uključila na forum.Kad se galaksija premještala na novi server nisam nikako mogla doći do te stranice ,niti se logirati.Probudim se jedno jutro i pomislim kako je sav ovaj materijal na galaksiji čista gluposti mnogo buke ni za šta.Dugo vremena nisam uopče otvarala ovu stranicu.
Je su li to moje misli?
Ja sam sretna što sam se "probudila".Otkriče ove stranice prdstavlja prekretnicu u mom životu.
Odkud mi te misli jednog jutra?Već dugo se preispitujem,je su li me pokušali programirati.
Je li se ovo nekom desilo možda.

P.S.Nekad sam bila "marin"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 03, 2006 9:22 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Monica dobrodošla još jednom, sjećam se nicka "marin". :)

Možda ti pomogne ovaj odlomak koji je galaksija juče napisao na jednoj drugoj temi ali se dosta dotiče i sa ovim o čemu si ti ovdje pisala.

Citat:
Cilj ovog kratkog članka je da ilustruje kako su imaginacija i navike mehaničkog ponašanja u stanju da ispune naše umove sa veoma eleboriranim i uvjerljivim scenarijima, odnosno, raznim trivijalnim besmislicama. Sve to služi kao prepreka na putu do objektivne istine, to su distrakcije koje su stvorene da bi nas se držalo pod kontrolom.
Tako znači, vi mislite da su vaše misli stvarno – vaše vlastite?

Samo za momenat sjetite se neke popularne pjesme ili melodije, mislim na onu koja vam se ureže u mozak a onda se tu stalno vrti bez nekog očiglednog razloga. Jeste li uspjeli? Niste? Dobro, onda se pokušajte sjetiti one pjesme Y.M.C.A." koju izvodi grupa the Village People, ili neke melodije iz omiljenog dječijeg TV programa, ili možda melodije iz one dosadne reklame, koju nikako da prestanete pjevušiti ili zviždukati od kako ste je čuli. Zašto to radimo? Zato što taj nesvjesni akt ponavljanja tih stvari, recimo iznenadni nagon za pjevanjem pjesme "Lijepo je biti u Y.M.C.A." samom sebi i bez ikakvog razloga, podrazumijeva jedan primjer pasivne misli, ili dejstvovanje nekontrolisane imaginacije.
Dan vam može početi ovako: Ujutro, kad odete pod tuš, iznenada počinjete pjevati "Maybe Baby", Buddy-a Holly-a i grupe the Crickets.

Odakle je ona došla? Do momenta kad ste napravili kafu već ste odzviždukali jednu melodiju iz “Ulice Sezam”. Na putu na posao pjevušite neku pjesmu Bruce Springsteen-a. Zašto? Pa vi njega čak ni malo ne volite! Ima već pola godine kako ga niste slušali, a sada kao nekom magijom u glavi vam se pojavila upravo njegova pjesma! Kao da neko naštimava vaš um na različite radio stanice. "Lijepo je biti u Y.M.C.A." Ma, jeste, kako da nije. OK, razumjeli smo.

Bespotrebno brinjenje, identificiranje s drugima, negativne misli, sve to mogu biti primjeri imaginacije. Tako jedno jutro odete pod tuš i odjednom vam se u glavi pojavi zabrinjavajuće pitanje: "Da li sam ja organski portal?", kad ste počeli praviti kafu, već se pitate "Da li sam ja psihopata?" Na putu na posao, odjednom počinje da vas brine pomisao: "Da li sam ja agent matriksa?, ili, “da li ja ispoljavam karakteristike Predatorovog Uma?". Šta mislite ko bira stanice na tom vašem radiju?

Dobro, zašto mi mislimo o tim stvarima? Kakva je njihova svrha? Da li smo to mi svjesno odlučili da se pozabavimo tim temama, da pokušamo da dođemo do nekih objektivnih zaključaka ili se one samo tek tako pojave? Ako je odgovor “one se tek tako pojave,” onda se tu radi o vašem slučaju imaginacije; ona ima svoj vlastiti život. Imaginacija nikada neće da stane i zapita vas - da li imate nešto protiv korištenja vaše energije i vašeg uma na ovakav način, ona samo radi ono što zna najbolje da radi, te tako stalno bira na radiju "S.P.A.V.A.J" samo svoje omiljene emisije.

Kada nam se stalno iste misli vrte u glavi, ili nam se misli samo onako niotkuda pojave u glavi, onda se tu u većini slučajeva radi o imaginaciji, pasivnom razmišljanju, mehaničkom razmišljanju; radi se o mislima koje nismo mi izabrali. Mi mislimo da su one naše, da su one istinite ili da se tu radi o nekim problemima koji nas more, pa tako i zaslužuju našu pažnju. Onda ih mi proširujemo i počinjemo od njih da pletemo mreže koje nas još više zbunjuju. Ili još gore, mi ih smatramo pozitivnima, fantastičnim, kreativnim mislima, uvidima, porukama koje stižu iz dubina kosmosa, pa na njihovim temeljima počinjemo da gradimo i svoje živote. "Lijepo je biti u Y.M.C.A." A nikada da stanemo i zapitamo se - odakle nam te misli dolaze.

Sada, sta mislite zašto smo mi napravljeni takvima? Zašto mi imamo jednu takvu funkciju ugrađenu u nas, za koju se čini da je ne možemo isključiti? Zapamtite, mi smo hrana. Naše nekontrolisane brige i stresovi, sve te misli koje nisu naše vlastite, obezbjeđuju izvor negativne energije za OPS entitete iz 4D.

Takva vrsta razmišljanja takođe služi kao prepreka za mogućnost svjesnog razmišljanja, ona zamagljuje um otežavajući mu tako da dođe do one tačke gdje se može stabilno osloniti i odakle može doći do jednog objektivnog viđenja stvari. Sve dok dopuštamo našim umovima da nekontrolisano tumaraju na ovakav način, u stanju maštarenja, nećemo se moći približiti istini, te tako doći i do onih pravih odgovora na naša pitanja.

"Lijepo je biti u Y.M.C.A." Ja mislim da nije! Valjda ste to do sada shvatili, to može da bude lijepo samo onda kada vi sami odlučite da odete tamo.

P.D. Ouspensky piše: "Druga opasna karakteristika kod čovjeka je imaginacija. Veoma brzo, nakon što počne sa opservacijom samog sebe, on dolazi do zaključka da imaginacija predstavlja glavnu prepreku za opservaciju. On želi da osmotri nešto, ali umjesto toga, u njemu se odmah rađa imaginacija na istu temu, tako da on odmah zaboravi na opservaciju. Ubrzo nakon toga, on shvaća da ljudi pojmu ‘imaginacija’ pridaju jedno prilično vještačko i neispravno značenje u smislu da to ima neke veze sa kreativnošću ili nekim posebnim svojstvom. On spoznaje da je imaginacija jedna destruktivna karakteristika, koju nikako ne može da kontroliše, i da će ga ona uvijek odvlačiti od njegovih svjesno donesenih odluka u pravcu u kome nije namjeravao da ide. Imaginacija je skoro isto toliko loša, kao i laganje; to je, u stvari, laganje samog sabe. Čovjek počne da zamišlja nešto kako bi se zadovoljio, a uskoro nakon toga on počinje da vjeruje u ono što je zamislio, ili bar nekom dijelu toga..."

"Teškoće koje ima u opservaciji ove četiri manifestacije--laganje, imaginacija, izražavanje negativnih emocija, i bespotrebno pričanje—pokazaće čovjeku njegovu najobičniju mehaničnost, i nesposobnost da se bori protiv te mehaničnosti bez pomoći, tj. bez novog znanja i stvarne pomoći. Jer, ukoliko čovjek i dobije određeni materijal, on zaboravi da ga koristi, zaboravi da posmatra samog sebe; drugim riječima, on ponove padne u san..." [2]

U gornjem pasusu Ouspensky takođe pominje izražavanje negativnih emocija. Emocije kojih se automatski ‘sjetimo’ ili ‘refleksne’ emocije, mogu se ponašati isto kako nam i onaj primjer pjevušenja pjesme "Y.M.C.A." pokazuje mehaničke radnje naše imaginacije. One formiraju drugi dio nesvjesnog sistema koji je stvoren u nama, kako bi se osigurao stalni izvor hrane za OPS entitete iz 4D.

Kad reagujemo na jedan pasivan ‘reaktivan’ ili ‘refleksan’ način, na površinu izlaze emocije nad kojima mi nemamo kontrolu, a mi opet mislimo da su one istinske, dok su one često samo jedna automatska radnja, osjećaj povučen iz ‘banke pamćenja’ onih emocija koje po nekoj navici izražavamo.

Odatle, bilo bi bitno ispitati svoje automatske ‘misli’ i ‘emocije’ na skoro isti način kao što bi trebali ispitati naše zviždukanje ili pjevušenje luckastih pjesama bez ikakvog razloga. Radi se o istom mehaničkom procesu, o istoj blokadi objektivnosti, o istom izvoru hrane za matriks. Možete li primjetiti bilo kakvu razliku između misli “Da li sam ja organski portal” i pjevušenja pjesme "Lijepo je biti u Y.M.C.A." dok stojite ispod tuša?

Sljedeći put kad uhvatite same sebe kako automatski razlišljate o raznim glupostima, ili se iznenada počnete da brinete, ili osjetite bujicu negativnih emocija, stanite malo i zapitajte se: "Odakle je ta misao/osjećaj stvarno došla?"

Ukoliko vi ne budete koristili svoj um, on će koristiti vas. Znanje Štiti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 03, 2006 8:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 16, 2006 5:30 pm
Postovi: 55
Lokacija: Zadar
Hvala ti fingolfin.

Odavna mi je poznata rečenica:" Znam da ništa ne znam".

Čini mi se da je tek sada istinski doživljavam.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 16, 2007 5:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 27, 2007 2:35 am
Postovi: 123
Andjela:
Citat:
Na kraju, jedno vlastito iskustvo: prilikom "tihovanja" i čekanja na komunikaciju sa konkretnim duhovnim učiteljem, "začula" sam (zapravo je to misao, a ne stvarni glas koji čuješ sa strane) doslovce: Ma, j....ti mater, idi u p....m....šta se ti tu k.....š sa svojim duhovnim učiteljima, itd...da ne nabrajam dalje. Bila je to salva užasnih psovki, prepuna bijesa, i to onog gotovo životinjskog, ali i neke nemoći da ti se naudi i prekine ta komunikacija sa Božanskim u tebi.
Toliko.
A.

To je zapravo, cesca pojava nego sto bismo ocekivali javlja se u pikovima ( vrhovima ciklusa duhovnog rasta koji vode ka budjenju) zajedno sa jacanjem drugih parapsiholoskih sposobnosti ali ljudi uglavnom nerado govore o tome,.Ne nalazis li slicnost sa onim sto je napisao "Bodri" u temi Hipnoza, telepatija i empatija? Naravno kod njega je ovo bilo bas eskaliralo van kontrole, iskusila sam i ja nesto slicno ali u manjioj meri od njega a opet mnogo vecoj nego sto si ti navela; da sam onda znala za adresu ovog foruma, verovatno bih uputila slican panicni post i poziv za pomoc pout njega.
Zato su tehnike smirenja uma prva lekcija u svim duhovnim skolama, ovo valja drzati pod kontolom, postane sasvim jednostavno kad jednom covek nauci da se distancira i ne daje mu energiju u protivnom moze da se pretvori u pravi perpetuum mobile koji "melje" satima pa i danima....tako je mnogo tema koje bi mogle da se svedu pod temu "Reptilski um", zauzeo bi trecinu foruma i niko ne bi mogao da se snadje.
Da se razumemo da ovaj post nije uputstvo tebi ( zapravo mislim da bih mogla mnogo od tebe da naucim) vec onima koji tek pocinju, cini se da uvek iznova treba ponoviti da se prvi stepenik ne preskace i da se kuca ne gradi na pesku. Dakle, vezbanje, nj. velicananstva, :king: "moc sadasnjeg trenutka".

:hello2: :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 25, 2007 6:50 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 23, 2007 3:06 am
Postovi: 94
Lokacija: Novi Sad
kwizac je napisao/la:
takvih vjezbi ima u milion oblika
prvo se usmjeri misao na jednu stvar i to se vjezba
jer je vazan jak fokus misli.


Vezbanje ulozeno u joginsku daranu se u svakom slucaju isplati.

Sto se tice one opaske o masonima i telefonu koju je neko drugi ostavio to je greska. Masoni nisu tajna organizacija, vec organizacija sa tajnama. Dakle postoje info masonski centri, zgrade su im javne cak toliko da na ulazima sroje velike table sa natpisom da je to masonski hram, a cak je i u Beogradu
koliko znam masonska kancelarija javna. Dalje, masoni su skroz fini ljudi i ja tamo imam dobrih garija. Sta vise sa jednim oficirom Velike Nacionalne Loze, posle je presao u regularnu,, sam se posteno zapijao u Hotelu Jugoslavija i u onom klubu Jazz sto je blizu Ruskog cara ako se ne varam.
Dakle masoni su cool i ja ih jako gotivim =D>


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Evo moje mislenje
PostPostano: pet jul 06, 2007 3:16 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet jul 05, 2007 10:45 pm
Postovi: 19
Lokacija: Skopje
Nasi misli su samo sublimat svega sto nam se desava. Ako razmisljamo o nekoj temi nesvesno pokupimo sve sto znamo od toga, pa na kraju donesemo zakljucak kako zajednicko od svih tih podataka. Mozda moze da ima mnogo zakljucaka, ali mi donosimo bas taj zato sto samo bas taj moze proci niz filtera naseg karaktera. Za svaku misao vazi da je nasa sve dok se slazemo sa njom, ali i tada nie stoprocentno nasa zato sto ona je samo kvintesencija svega sto do tad smo negde culi i procitali. Jeste da je tuzno ali tako je...

_________________
Gomila kamenje prestaje biti gomila kamenje onda kad ih neko posmatra imajuci ideju za katedralu


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 281 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz