Sada je: sub jun 15, 2024 9:48 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 704 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 36  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pon jul 18, 2005 11:40 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Hej, Organski Portalu...
Pa nemoj plašiti Tuzlaka.... hhehee - oćeš da mu srce stane...?

Čovjek došo malo propovjedat, a šta ćeš?! Ima ih mnogo ovdje, neznam da li su pročitali temu foruma - METAFIZIKA. To ti njima ništa ne znači, ali su tu u misiji da spriječe one koji nešto žele napraviti... i tako. Stara priča.

ZNAČI DA SMO NA DOBROM PUTU !!!

Da nismo - ne bi oni bili ovdje!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jul 19, 2005 11:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 17, 2005 11:46 pm
Postovi: 38
Ovo ce vanzemaljci razumjeti:
Aboon Dbashmayo Nethcadash shmokh teethe malkoothokh,
nehwe sebyonokh, aykano Dbashmayo off bar’o.

Hab lan lahmo dsoonconan yawmono, washbook lan howbain wahtohain
aykano doff hnan shbakn il hayobain lo thaalan il nessyoono
elo fasson men beesho metool ddeelokhee malkootho,
ou haylo ou Teshbohto, loalam olmen Amin.

_________________
Oèe naš jedini tebi vapaje svoje upucujem pomozi sinu svom koji udje u carstvo necistivog, daj mu snage i mac svjetla, da poreze princa tame i oslobodi zalutale duse. Amen


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jul 20, 2005 12:21 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Pa najveći dio od njih razumije SVE jezike... inače i ne trebaju znati jezike uopće jer komuniciraju najvećim dijelom telepatijom ili nečim sličnim. Pa to i "najobičnije" životinje na Zemlji rade... nemaju ni potrebe za raznim jezicima ili govorom... hehe.

A zbilja sad pitanje za tebe, Tuzlak:

Kad si spomenuo da si pročitao SVE na ovom site-u, i da je 99,9 % čista izmišljotina... kako si ovo izračunao? Pošto je matematika egzaktna znanost, daj mi napiši parametre po kojima si ovo izračunao. Molim te. Hvala unaprijed. ( Nisi valjda ovo samo bubnuo onako iz glave... 99,9% ...??? )

Drugo pitanje: koje su osobe labilne, a koje nisu? Definiraj, molim te. Inače, ovisno o uvjetima pritiska na osobu, svatko može puknuti, odnosno svi smo labilni ovisno o uvjetima i mjeri kojima nas se pritiska...

Inače, SVE je na svijetu - IZMIŠLJOTINA. Tu smo svi - samo zato jer nas je netko - izmislio!!! I sve oko nas! Provjeri si to. Ako to razumiješ - onda si "na konju". Zato si relativno u pravu kad kažeš da je tu ( skoro sve, odnosno 99,9% izmišljotina ). NE, tu je 100% izmišljotina + sve ostalo na svim site-ovima, knjigama, spisima... bla,bla...100% - izmišljotina. Tako je, sve je IZMIŠLJENO već. Sve je produkt nečije misli. Na kraju krajeva, sve su ionako - samo misaone forme ( na balkanskom: izmišljotine, prim.prev. ).


:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jul 20, 2005 7:00 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
Tuzlak je napisao/la:
:) sta se odmah ljutite. ccccc necu se ja svadjati ali necu ni sutjeti :) govorim srcem i dusom , onom od 11 do 48 grama :) Procitao sam sve na ovom sajtu, 99% na njemu je cista izmisljotina i sluzi za manipulaciju labilnim osobama.



23 GRAMA KAZE NAUKA.
MENI JE ISTO JEDAN TEOLOG JOS DAVNO REKAO DA ME VRAG S LANCIMA VEZAO.
OP, NEMA ZA NAS SPASA, KAD SMO SE MI RODILI BOG JE REKAO:"BOŽE SAČUVAJ!", A VRAG SE NASMJESIO 8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 21, 2005 11:21 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 27, 2005 11:53 pm
Postovi: 99
Lokacija: nemam pojma gdje sam
Aleluja!

Evo jednog linka:

http://www.angelfire.com/scary/svetopismo/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 21, 2005 11:29 am 
moja mama je isla na njegov seminar, vratila se kao da je nadrogirana i isipnotizirana samo se smijala i plesala - mislim to je pozitivno, ali mi je djelovalno nekako neprirodno... proslo ju je nakon par dana... neznam zato ali taj lik mi je oduvjek djelovao nekako odbojno, recimo za razliku od Sudca...
Osobno odbijam citat i sudjelovati di god s pojavi - neznam zasto, jer inace volim experimentirati i poslusati svacija stajalista.

..hmmm....a mozda sam demonizirana :twisted: ?


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 21, 2005 1:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 19, 2005 6:45 pm
Postovi: 168
......


Zadnja izmjena: Faaip de Oiad; pet nov 07, 2008 12:25 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 21, 2005 7:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 17, 2005 11:46 pm
Postovi: 38
@ bob:
kada i ako budu neke buduce generacije citale vasa djela umirace od smijeha. Na ovoj stranici procita i nesto o biblijskom kodu i tu vama nesmeta pominjanje biblije. Biblija je knjizevno djelo nastajalo stoljecima i sadrzi jako veliki broj mudristi, koje ni danasnji filozofi nisu u stanju skrpiti, a napisao ih je neki pastir iz davnina. Trebas znati i da je dobar dio sadrzaja iz biblije namijenjen zastrasivanju ljudi i sputavanju njihove agresivnosti i divljastva, da nije bilo tog zastrasivanja mi vjerovatno danas nebih bili ovdje gdje jesmo. Onog trenutka kada su se ljudi (ili pojedinac) oslobodili strahova izazvanih biblijskim textovima i počeli bludniciti, ubijati nerodjenu djecu, pljackati, tada ih je i zatekla nesreca... pogledaj Aids, najvise ga ima tamo gdje nema straha tj gdje ljudi nisu istinski pobozni, u razvijenim zemljama su to veliki gradovi gdje ima svako pravo raditi sta pozeli, sexati se sa djecom, sa zivotinjama, uzivati u narkoticima itd, u africi i aziji su uglavnom zahvaceni citavi narodi (drzave) jer u tim se narodima i drzavam prakticiraju visebracne zajednice (orgijanje) nesretnici u africi cesto orgijaju za domacim zivotinjama. Gdje je virus AIDS-a bio prija 100-200 --- 1000 godina, najvjerovatnije tamo gdje mu je i mjesto mozda je sasvim normalna pojava u debelom crijevu nekog kraljeznika!? Zasto mlade zene danas sve cesce obolijevaju od raka maternice, ako se malo dublje analizira moze se vidjeti da je vecina imala odnose onda kada nije trebala imati iste, za vrijeme mjesecnice, za vrijeme trudnoce, veliki broj oboljelih je imao spontane pobacaje uzrokovane necistocom i abortuse jer nezele dijete.... Idealan svijet bi bio kada bi ljudi postovali i pridrzavali se 10 bozijih zapovijedi.

Vama je smjesno ono sto pise u bibliji i uzimate na noz sve sto stignete iz biblije, za vas nije nista sveto. Vama su sveti marsovci, tajna udruzenja, ratni zlocinci, gotovina, mladic, halilovic i ostali bezboznici. Slijepo vjerujete u teorije koje su postavili tesla, anstajn i sl. iako ce ako bude zivota za 200 - 300 godina mozda i prija velika vecina teorija biti smijesna i smatrace se neosnovanom odnosno pogresnom.

Biblija je tu da spasi covjecanstvo koje samo (ne)svjesno hrli u propast, a nazalost za sobom vuce i unistava neduzna stvorenja.

Bilo bi dobro da procitate pazljivo bibliju, kao knjizevo djelo, a ne da je odmah gledate kao svetu knjigu i odbacujete, i da ne uzimate gore na datom linku izvucene pasuse i djelove pasusa, recenice iz citavog texta i predstavljate ih u pogresnom svjetlu... koliko se izvucenog sadrzaja odnosi na period prija velikog potopa. Ili vasim rijecnikom na period prija nego je nestala napredna civilizacija Atlantida ili mozda onda kada su premjestili zivot sa marsa na zemlju a Noa u brodu (svemirskom) zajedno sa genetskim materijalom dosao na zemlju :shock:

Biblija je knjiga mudrosti i tko je pazljivo cita i pokusa dokuciti i shvatiti napisane mudrosti moze se nadati spasenju, za one koji ne razumiju, takav covjek ce jednostavno ispravnije zivjeti. Sjetite se one Mudri uvijek pobjedjuju pametne.

evo i jedan link, pa ko se voli baviti misticnim neka izvoli:

http://www.tlig-hr.net/index.php

_________________
Oèe naš jedini tebi vapaje svoje upucujem pomozi sinu svom koji udje u carstvo necistivog, daj mu snage i mac svjetla, da poreze princa tame i oslobodi zalutale duse. Amen


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 21, 2005 8:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 27, 2005 11:53 pm
Postovi: 99
Lokacija: nemam pojma gdje sam
Tuzlak,

Jedna od 10 Božijih zapovijedi je "Ne ubij"

Sad pročitaj Bibliju nanovo

:twisted:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 21, 2005 8:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Tuzlak je napisao/la:
da nije bilo tog zastrasivanja mi vjerovatno danas nebih bili ovdje gdje jesmo.


Sa ovim gore se apsolutno slazem.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 21, 2005 10:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 17, 2005 11:46 pm
Postovi: 38
bob je napisao/la:
Tuzlak,

Jedna od 10 Božijih zapovijedi je "Ne ubij"

Sad pročitaj Bibliju nanovo

:twisted:


Mislim, da nisam nigdje spomenuo i naveo nekoga da ubija. Ako mislis na textove iz Biblije gdje se pominje nasilje nakon objave 10 bozijih zapovijedi, vjerovatno si i procitao ili "skuzio" da budu svi kaznjeni.

Dovoljno ti je se osvrnuti 10-15 godina unazad, mnogi su ubijali i na kraju bili ubijeni. Znam jedan slucaj iz mog susjedstva gdje se u 2 svjetskom ratu covjek nasao u situaciji da ubije 3 mladica iz reda drugog naroda. I zaklao je tri uplasena mladica, vratio se kuci odlezao robiju, nisu ga komunisti ubili, zaposlio se u rudniku, i nakon nekog vremena ostane bez noge na radnom mjestu. Ozenio je svoju veliku ljubav (oteo je od njenog muza) rodili su djecu musku i zensku. 3 sina i 1 kcer. prvog sina je ujeo bijesan pas u ranom djetinjstvu i umro je, drugi sin (ovoga se sjecam) igrao je nogomet i dosao kuci zagrijan napio se vode, prokrvario mu nos i kroz par dana je umro. Treci sin se ozenio i dobio kcer, u medjuvremenu je umro taj bojovnik iz 2ww, a nakon 2 mjeseca i treci sin je legao u zemlju, umro je zato sto su mu nozem prerezali vratnu arteriju...

Danas je pusto ostalo veliko imanje te obitelji.. Starica, majka tri umrla sina ima preko 80 godina totalno je nesposobna za zivot i zivi kod nke obitelji daleko od svoje kuce...

_________________
Oèe naš jedini tebi vapaje svoje upucujem pomozi sinu svom koji udje u carstvo necistivog, daj mu snage i mac svjetla, da poreze princa tame i oslobodi zalutale duse. Amen


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 21, 2005 10:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 17, 2005 11:46 pm
Postovi: 38
Organski portal osobno je napisao/la:
Tuzlak je napisao/la:
da nije bilo tog zastrasivanja mi vjerovatno danas nebih bili ovdje gdje jesmo.


Sa ovim gore se apsolutno slazem.

neznam kako ti tumacis gore navedeno, ali ja sam misljenja da danas covjek nebih postojao kao zivo bice na zemlji. izumrli bi davno od bolesti koje i danas jedva ili nikako kontrolisemo.

_________________
Oèe naš jedini tebi vapaje svoje upucujem pomozi sinu svom koji udje u carstvo necistivog, daj mu snage i mac svjetla, da poreze princa tame i oslobodi zalutale duse. Amen


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 21, 2005 10:49 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Vama su sveti marsovci, tajna udruzenja, ratni zlocinci, gotovina


Nama nitko nije svet... a Gotovina je legenda. Svaka mu čast - zbog njega nećemo u Europu... pa tako je i bolje. Eto, samo radi toga mu skidam kapu. Heheehe!

I još si spominjao neke orgije... pa šta ima loše ako su svi za?!? Bitno je samo da se ne prekrši zakon o slobodnoj volji. Dakle, tko je za - neka ga. I osobno mislim da svatko bi trebao raditi što god hoće - naravno svi postupci povlače i posljedice. I onda je svatko odgovoran za svoje ponašanje.

Bibliju je napisao neki
Citat:
neki pastir iz davnina
??? Oooo... koji? Kako se zvao, tko je u stvari bio... reci mi. Zašto bi uopće sve bilo pozitivno u njoj??? Strah NIJE pozitivan, pa strahovi unutar tog djela koji se nameću - odvratno. Gadi mi se kad to čitam. I uopće ne rezonira sa mojim unutarnjim "Ja". Dakle - u tom djelu u kojem ima samo oko 30% istine pomješano s brdom zavađanja i manipuliranja ljudi... šta da kažem... ne treba mi uopće.
Vrijedilo bi nać originalni tekst za proučiti, ali to se danas ne može jer originala više - nema!!! Kako su ga prepisivali i prepravljali, djelo je izgubilo svoj istinski smisao i namjenu. Pretvorio se iz djela koje uči - u manipulativno sredstvo. Ajoj, jadni ljudi... Haha, pa tko im kriv, kad nisu ZNALI, već vjerovali...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 21, 2005 11:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 19, 2005 6:45 pm
Postovi: 168
......


Zadnja izmjena: Faaip de Oiad; pet nov 07, 2008 12:25 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 21, 2005 11:21 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Kroz cjelokupnu ljudsku povijest se ubijalo i to na razne načine. Sad više nebih o nikakvim zločincima, jer nije produktivno, ali mogu samo reći moj osobni stav prema BILO KOJIM VOJNICIMA, bilo običnim ili onima s činovima: to je NESVJESNA GRUPA LJUDI KOJI NE RAZMIŠLJAJU SVOJIM GLAVAMA I PONAŠAJU SE KAO ROBOTI. Dakle, većina ( ne svi ) isfrustriranih idiota koji svoje komplekse lječe na način da ( dobrovoljno ) predaju svoju slobodnu volju drugima iznad njih i tako ( kao i većina čovječanstva ) daju svoju dušu i tijelo za najogavnije stvari koje se čine čovječanstvu kroz povijest. Da legalno ubijaju. Eto, ovime ne bih htio uvrijediti niti jedno vojno lice, ali bi im htio samo napomenuti da ako to žele, da razmisle svojim mozgovima kome "služe" i što rade.
Niti jedno ubijanje nije pozitivno. Nije bitno tko, koga, i zašto. SVA su negativna. No, shvatit će valjda već... karmu ne možeš izbjeć... hehe. Naučiš prije ili kasnije, ali definitivno - naučiš. Ovo je nekima jedna od težih lekcija.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 21, 2005 11:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 17, 2005 11:46 pm
Postovi: 38
Faaip de Oiad je napisao/la:
Tuzlak, meni jedno nije jasno. S kojim interesom ti ovdje to radiš?

Razumijem tvoj nesvjesni interes. On je da tamaniš stavove s kojima se ne slažeš. Duhovno razvijen kakav jesi, imaš potrebu da svi dijele tvoje mišljenje. (Najobičnije svađanje dakle.)

Ali kako ti to racionaliziraš? Služenje Bogu? Konstruktivna rasprava gdje sudionici odlažu na stranu svoja vjerovanja da bi ih zajedno preispitivali i došli do boljeg? Nijedno sigurno nije.

U narodu bi se reklo: "Koji kurac oćeš?" Jel te tko zvao da mu mijenjaš mišljenje? Pa šta tebi onda on treba?

Ne mislim ništa loše i ne želim te napadat, ali ovo jednostavno nije produktivno.


Pa s obzirom da mnogi ovdje imaju iskustva i kontakte sa naprednim civilizacijama, mozda i ti sam lako ces doci do odgovora na ono sto si pitao.

Drugo nikome ja ne mijenjam misljenje, jesam li koga uzeo za ruku i poveo?

Trece konstruktivno bih mogao razgovarati o informatici, robotioci, drustvenim manipulacijama, psihologiji itd, ali nisam jos vidio da ima klijenata sa odredjenim predigreom :)

Cetvrto ovo je forum dakle mjesto gdje se iznose misljenja i topic na koji ja nisam dosao vec sam ga pokrenuo :)

Peto nemam namjeru svadjati se, to nije u mojoj prirodi, ako smatras svadjom iznosenje mojih stavova i pogleda onda bi se moglo na tebe primjeniti ono sto si napisao: Razumijem tvoj nesvjesni interes. On je da tamaniš stavove s kojima se ne slažeš. Duhovno razvijen kakav jesi, imaš potrebu da svi dijele tvoje mišljenje. (Najobičnije svađanje dakle.)

Pozdrav

_________________
Oèe naš jedini tebi vapaje svoje upucujem pomozi sinu svom koji udje u carstvo necistivog, daj mu snage i mac svjetla, da poreze princa tame i oslobodi zalutale duse. Amen


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 21, 2005 11:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 19, 2005 6:45 pm
Postovi: 168
........


Zadnja izmjena: Faaip de Oiad; pet nov 07, 2008 12:25 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 21, 2005 11:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 17, 2005 11:46 pm
Postovi: 38
gospon, nemoj da se brines, niko tebi nece mijenjati misljenje, sam ces to uraditi. Mozda mislis da sam fanaticni vjernik, nisam odmah da ti kazem, naprotiv duboko istrazujem i ono sto vi istrazujete, ali moji rezultati su drugaciji.. moj put je isao od komuniste :) preko spirutulnih crnih obreda, piramida, astrologije, "4 i 5 dimenzije", govora tijela (danas na ulici sa 90% sigurnosti mogu poznati tko je recimo lopov, cesto sam na usluzi i policiji :wink: ), da bi moj put stigao tamo gdje mu je odredjeno i dozivio odredjene spoznaje. Jedno je sigurno, da mnogo grijesite kada blatite bibliju i njene mudrosti. U bibliji postoje toliko dokaza, naravno ako ih znas protumaciti koji govore o onome ocemu vi nabadate...

vremenom cu vam napisati i opisati misticna religiozna iskustva, o kakvim nisam nikada ni pomisljao da se mogu meni desiti.

_________________
Oèe naš jedini tebi vapaje svoje upucujem pomozi sinu svom koji udje u carstvo necistivog, daj mu snage i mac svjetla, da poreze princa tame i oslobodi zalutale duse. Amen


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 22, 2005 8:23 am 
sto se tice mojeg zapazanja u vezi Biblije... mislim da zaista nije pisana od tadasnjih "normalnih" ljudi, eventualno stariji zavjet i djelovi novoga jer je to vise knjiga zapisa i povjesti sto su ljudi cinili, i sto bi MI SADA trebali shvatiti da nije u redu... ostali djelovi kao da je netko iz daleke buducnosti dosao u upisao smjernice kako dalje i gde se tocno nalazimo - jer tek sada otkrivamo ono znanstveno sto pise u bibiliji - od onog pocetka "U POCETKU BIJASE RIJEC" - to se recimo slaze sa onom teorijom "string-a" - sto tek sada proucavaju od cega je nastao svemir -sve.

Osim toga moja frendica studira teologiju i hebrejski, te kaze da ni upola nije dobro prevedena, jer oni imaju dugaciju strukturu misli i rojeci... tak i da je u upito u sto danas ljudi "vjeruju"...

takodjer bih napomenila da ova danasnja vjera se temelji na VJERI U BIBLIJU - kao knjigu, sto je doslovno napisano. Osobno mislim da moras imati iznad prosjecni IQ da bi shvatio "poantu" onoga sto se nalazi u biti jedne price.


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jul 22, 2005 8:44 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
tak i da je u upitno u sto danas ljudi "vjeruju"...


Većinom vjeruju u manipulaciju i iluzije.

Ali tragikomično je to što su oni tako odlučili. I dali svoju slobodnu volju drugome.

Hehe, neće još "dugo" ovako... jer definitivno dolazi do veeeeelikih promjena. Valjda nećemo "pasti" i drugi put... dosta je bio "Eden".

:wink:

Citat:
mislim koje licemjerje.. tko salje busha u hag jer je otisao klati ljude u njihovoj zemlji!?!


Oh, pa ne vrijede ista pravila za sve ljude... to smo već odavno naučili. Grda i teška lekcija. Mnoge dugo boli dok ju ne nauče...

Citat:
Jedno je sigurno, da mnogo grijesite kada blatite bibliju i njene mudrosti.


Ne blatimo bibliju. Samo govorimo kako unutra ima puno stvari umetnutih koje služe za manipulaciju mase. I niti jedan izvor ne može biti 100% istina. Zato uzmi dijelove i poveži.

Inače ne GRIJEŠIMO, već imamo drugačije tokove misli. Nitko ne griješi - samo radi neke stvari na drugačiji način. To se trenutno može činiti pogrešnim, ali možda na "dulje staze" se pokaže ispravnim. Recimo kad propovjedaš bibliju, ti ne griješiš, jer kad dođeš na recimo viši nivo za X godina, stoljeća, života,...itd, uvidjet ćeš zapravo da si upravo to sada i trebao raditi i iskusiti i to propovjedanje biblije. To smo svi prošli. Na ovaj ili onaj način. Netko je možda propovjedao nešto drugo ( oj, Momeeeee, pa gdje si sad kad te najviše trebam da objasniš ovom čovjeku svoj pogled Kurana... ), nije bitno... slična stvar. Dakle, naučiš tu lekciju propovjedanja i vidiš da opet - ideš dalje. I stvari za koje si nekad dao ruku u vatru - da više ne vrijede jer se sve promjenilo. Važe drugi zakoni, drugačiji su ljudi, prilike, ...itd. Poanta jest: naučiš lekciju.

Hehe! Svi smo nekad bili žrtve i krvnici, svjetlost i mrak, pozitivni ili negativni... ionako moraš naučiti sve lekcije iz svih perspektiva, pa onda možeš ići dalje, učiti i naučiti "širu sliku". I tako sve u ciklusima...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 704 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 36  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz