Sada je: uto jun 04, 2024 11:27 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 704 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 36  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sri maj 18, 2005 10:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 25, 2005 9:29 am
Postovi: 84
posto je relgija nastala iz potrebe za izrazavanjem i poducavanjem
onostranog,ultimativnog,savrsenog tako mi svi osobno izrazavamo i dozivljavamo na svoj nacin.
Neznam vise koliko je zavedano prijavljenih susreta ili kontakta ali stvar je u tom da naprimjer vjerujemo da 500 znanstvenika je skuzilo sto nam govori genetski kod.
dakle imamo nebuloznu situaciju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 18, 2005 10:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 03, 2005 11:31 am
Postovi: 69
Lokacija: Bez zemlje
Slažem se s tobom Jack. Treba razlučiti instituciju od religije. Netko se dobro potrudio da razbije Istinu na bezbroj komadića. Ima je posvuda. Svi imaju samo djeliće i nije dobro oko nekoliko djelića graditi dogmu ili idolopoklonstvo. Treba biti otvoren i nikako ne generalizirati stvari. Ništa nije crno-bijelo. Imamo potencijale koje trebamo brusiti, a većina vjerskih institucija kroz povijest su išle pod ruku sa politikom - dakle radilo se o ljudskim interesima, a ne nužno Božjim. Bog nas je stvorio (mho) sa potencijalima da ih prepoznamo i razvijemo, a ne da budemo stado glupih ovaca.

slika :D Lako je vanzemaljcima s nama kad smo Ovce. Svi smo mi svemirci. Možda smo sami, možda nismo, a većinu to ionako ništa ne zanima. Ali zato ogrebi nekom auto, pa ćeš vidit vraga. Vidite da ljude ne zanima (bar ne toliko da sami nešto promjene) niti ova naša iluzija ili stvarnost (kako je god zvali). Možda je sve to jedna velika videoigrica. Većina ljudi piče prvi nivo, jer tu su prvaci. Na drugom je teže, na trećem još teže.... Pa najbolje onda biti prvak na prvom nivou. To je valjda ljudska krilatica. Ali ima i onih totalnih "luzera" koji nisu ni to. A možda su baš oni prvaci. Možda su skužili da su u igrici. A možda je Budha kad je dosegnuo Nirvanu izašao iz programa Igrice i ugledao prištavog hakera koji u svom svijetu nije nitko i ništa, a nama je Bog s velikim B. To je veliko otkriće za jednu Ovcu. SMISAO ŽIVOTA! To nas oduvijek muči. Svi ti silni bogovi nastali su iz sokratovske spoznaje Znam da ništa ne znam - pa mora postojati onda Netko komu je sve to jasno. Netko tko ima sve komadiće slagalice uredno složene u smislenu cjelinu. Ali ima tu svega. Mi smo i svemir i dio svemira. U nama se odvijaju također ratovi, postoje organizmi, bića..... možda ima i inteligentnih oblika života koji žive u nama i doživljavaju Nas kao Svemir ili kao boga. Mikrokozmos - Makrokozmos... Sustav babuške... A da ne govorimo o paralelnim svemirima, paralelnim stvarnostima... Indijanci su bijelce smatrali vragovima kad su nas prvi puta vidjeli. Sudari civilizacija uvijek završavaju ratom. Zašto? Zbog straha. Straha od nepoznatog. Pa pogledajte vijesti. Mi smo ti kojih se trebaju bojati. Primitivci sa nekrofilskom religijom Zlatnog teleta i Mačem koji može sve oblike života izbrisat sa lica Zemlje. Novac pokreće svijet. U našim glavama! Novac! :( Najgluplji izum ljudske vrste. Raj i Pakao. Sve je tu. Rodili smo se u raju i pretvorili ga u pakao. Koliko se samo moramo educirati da bi preživili u ovoj kompliciranoj umjetnoj tvorevini koju smo stvorili. Jedan od prvih ljudskih izuma: oružje - usavršili smo do krajnjih razmjera (krajnjih za ovu planetu, ali možemo mi i bolje)... Svi smo mi političari, samo za razliku od naših političara mi varamo sami sebe. A vanzemaljci? Neka dođu, nek se pokažu. Nemojmo odmah uopćavati stvari... nisu nužno svi vragovi... Osobno nisam imao direktan susret sa nečim što bih mogao sa sigurnošću nazvat vanzemaljskom vrstom, ali događale su mi se neke čudne i neobjašnjive (u tom trenutku) stvari. Mislim da nije loše biti vjernik. Smatram da je vjera katalizator. Vjera u sebe, u svoje potencijale... vjera u druge... vjera u ljubav... vjera u nešto više, nešto iznad nas samih, nešto čemu treba stremiti... :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 18, 2005 11:06 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Da, dobro si rekao. Grebanje auta je osnovni problem. Novac = ENERGIJA 3. denziteta. Oružje? Ma bezveze. Kome to još treba kad postoje programi za ljudski mozak koji daljinski svog neprijatelja pretvoriš u svog roba, obožavatelja i tko zna što sve ne... umjesto da ubiješ neprijatelja, ti ga "ozračiš" sa valovima, njegov mozak postaje tvoj daljinski upravljač i stisčeš gumbe koje želiš... radiš od njega što ti se hoće. Naravno, prilagođavaš svojim potrebama. Tipično razmišljanje entiteta opredjeljenih prema sebi...

Užaaaaaas !

Slika je odlična. Većina bi se baš tako i ponašala da ih otimaju. Žalili bi za pićem, novinama i TV-om... užas. Fakat su većina ljudi u banani. A možda to i žele. Neznam, njihova odluka. Svjesna ili nesvjesna.

Ma već sam odustao pomagati drugim ljudima koji NE ŽELE pomoć. Poštivanje njihove volje. Sami su odlučili. Naravno, imaju takve isprike o ne prihvaćanju barem drugačijeg pogleda na svijet, a kamoli o stvarnoj pomoći koja bi im dobrodošla za izlaz iz krize ( mnogi su već na rubu ).
Idem dalje. Pomažem samo onima koji to žele. Pitaju. Zanimaju se. Ako se i ne slažu sa nečime, prihvate kao mogućnost dok si sami to ne ispitaju. Svaka im čast. Tako treba. Jes da ih nije mnogo - ali se njihov broj drastično povećava. Ajd, barem će se netko osvjestiti.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 18, 2005 11:22 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 03, 2005 11:31 am
Postovi: 69
Lokacija: Bez zemlje
Ista politika - druga tehnologija, ako misliš na HAARP i slična sranja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 19, 2005 12:02 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 03, 2005 11:31 am
Postovi: 69
Lokacija: Bez zemlje
Uf... Šta je to objektivno kad smo svi subjektivni? :?

Istinita anegdota: Vozio sam se u autu sa trogodišnjim djetetom koje je vidjelo policajca i pitalo: "Ko je to?". - "To je policajac.", odgovorio sam. -Dijete: "Ja ga ne volim... ni mama ga ne voli...ni Robi, ni Lino..." - Rekao sam djetetu: "Znaš, njih ti nitko baš ne voli." - Dijete će na to: ".... samo njegova majka!" hehehehe :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 19, 2005 9:26 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
Citat:
Znam da ništa ne znam - pa mora postojati onda Netko komu je sve to jasno. Netko tko ima sve komadiće slagalice uredno složene u smislenu cjelinu.


Onaj kojem je sve jasno, postoji u svakom od nas (osim ako nismo organski portali). I njega treba probuditi. A ne može ga probuditi onaj koji spava, niti ovo za što ljudi govore da su oni. Može ga probuditi samo onaj koji je potpuno budan, a mi to nismo jer su naša istinska jastva ona koja spavaju, koja trebaju biti pribuđena.

I zato treba postojati samopredaja i vjera u 'čarobnjaka' koji je Uspenski opisao u 'Čudan život Ivana Osokina' kojem na neko vrijeme dajemo svoj život kako bi mogli i sami jednom napokon Živjeti.

Jedan dio probuđenih ljudi odlučio se žrtvovati za nas i svakodnevno raditi na našem buđenju. Možete ih zvati i vanzemaljcima, jer i tako nisu od ovog svijeta iako su u svijetu.

Tko dođe do istinske spoznaje kao Sokrat: znam da ništa ne znam...taj predaje svoj život 'Čarobnjaku' koji Zna.

A ako budemo u svemu tomu i zavedeni, znači da je to tako trebalo i biti, kako bi skupili iskustva koja će nas jednom ipak dovesti svojoj istinskoj biti koja će probuditi Čarobnjaka u nama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 19, 2005 9:39 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
'Čarobnjaku' koji Zna.


Što su čarolije? Tko su čarobnjaci?

:roll: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 19, 2005 9:56 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
Jack987 je napisao/la:
Citat:
'Čarobnjaku' koji Zna.


Što su čarolije? Tko su čarobnjaci?

:roll: :wink:


Nisu to nikakve čarolije. Čarobnjak je u nama uspavan, kao da je mrtav. A oživjeti ga ne mogu mrtvaci, nego jedino Živi. A živi su oni probuđeni, ako ne vjerujemo da ima takvih...e onda nam je sve uzaludno.

I da nam zbilja dođe takav 'čarobnjak' u materijalnom tijelu, mi ga i tako ne bi mogli prepoznati. Možda bi jedino mogli osjetiti da IMA U NJEMU NEŠTO. Ali opet to možemo osjetiti i za čarobnjake varalice.

Ali ja mislim da uvijek treba ići za unutarnjim osjećajem, bez obzira što se naš razum tome možda i protivio, pa čak i ako nas odvede na krivi put. Jer ni jedan put nije krivi i ništa nam se ne događa slučajno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 19, 2005 10:13 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
OSNOVNO O RELIGIJAMA

"Religija je sustav vjerovanja, ljudskih osjećaja i djelovanja koji dijeli i održava određena religiozna grupa ljudi.

Riječ religija latinskog je porijekla i dolazi od riječi «religio» što znači; razmišljanje, obaziranje, dvoumljenje. Značenje riječi je višeznačno pa tako sugerira: ono što pripada ljudskom srcu, dakle subjektivno. Asocira i na zdušno, zdušnu točnost te savjesnost s obzirom na ćudoređe, ali i na Božje odnosno sveto. Religija prema tome treba biti postojano svojstvo glede onostranog, to vodi ka pobožnosti, pobožnom štovanju, strahu Božjem, duševnosti i vjeri.

Uobičajeno se vjera povezuje sa transcendentnim, nadnaravnim, mističnim, ali i prirodnim. Počeci religije ne mogu se točno odrediti. Znanstvenici koji proučavaju to područje predlažu da su rani oblici animizma, prinošenje žrtava, totemizam te prizivanje duhova prvotni oblici religiozne prakse

Religije mogu biti politeističke ili monoteističke. Moguće ih je podijeliti na objavljene i prirodne. U prvu skupinu spadaju religije kao što je kršćanstvo, islam, judaizam, a to su one religije koje svoje glavne teološke postavke izvlače iz objave, za koju se vjeruje da je došla od Stvoritelja.

Druga skupina religija, u koju ubrajamo Budizam, Brahmanizam, Taoizam i sl., nastale su isključivo sintezom ljudske percepcije i promatranjem svijeta te one za svoje teološko izvorište imaju ljudsku refleksiju o Bogu.

Religija obuhvaća šest područja, a prepoznavanje svakoga od njih može nam pomoći u jasnijem razumijevanju biti religije, također, važno je zamijetiti da sve religiozne grupacije posjeduju te elemente i oni predstavljaju esenciju svake religije.

Doktrina; to je sustav vjerovanja određene religijske grupacije.
Mit; na prvom mjestu jest priča koja govori o božanstvu ili božanstvima, nastanku svijeta, problemima ili sreći čovjeka,...
Obredi; različiti postupci kojima se iskazuje štovanje božanstva kojega se obožava. Svaka religijska grupacija ima neki oblik obreda koje svjesno ili nesvjesno ponavlja tijekom bogoštovlja. Ti čini pomažu onima koji ih održavaju stupiti u vezu sa božanstvom koje obožavaju.
Etika; moralni sustav koji svakom sljedbeniku kazuje što se od njega očekuje u ćudorednom području, a provođenje je moralna obligacija.
Iskustvo; važan segment svake religije i svaka vjera ga posjeduje. Po tom iskustvu svaki pojedinac pokazuje i dokazuje kako je baš ta vjeroispovijed istinita te ispunjenje njegovih duhovnih potreba.
Društvo; skupina ljudi pomoću koje pojedinac može ispoljiti i ostvariti svoje religiozno iskustvo.

Imajući u vidu svu različitost te specifičnost religija iste se mogu svrstati u dvije tradicije. To je tzv. zapadna: u nju spadaju judaizam, kršćanstvo i islam, odnosno vjere koje svoje korijenje vuku iz semitizma. Ova tradicija je proročka te ističe Božju objavu čovjeku, koja se događa neovisno, ali u suradnji sa ljudskim duhom. Te religije ne odbacuju svijet i stvorenje kao loše, odnosno ne smatraju materiju zlom, nego naglašavaju preobrazbu i iskupljenje grješnog čovjeka. Istočna tradicija za razliku od zapadne je mističnija. Naglašava traženje unutar čovjeka samoga, u njegovoj duši i duhu. Ta tradicija negira svijet te smatra da je stvarnost duhovne prirode, a ljudska duša treba doživjeti oslobođenje od neprekidnog tijeka reinkarnacija u novom životu." (Skinuto ovdje)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 19, 2005 10:41 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
Sofija,

mala opaska...

po mojim saznanjima i ne samo mojim, riječ religija dolazi od korijena latinske riječi 'ligo' što znači: vezati, povezati, i sa prefiksom 're' značilo bi ponovno povezati...a ne kao u ovom tvom citiranom tekstu: razmišljanje, obaziranje, dvoumljenje.

Jer religija i jest u svojoj izvornoj, čistoj, neokaljanoj formi (koja je na žalost danas prešla u svoju suprotnost), ponovno povezivanje one naše uspavane istinske biti sa svojim izvorom.

http://home1.gte.net/deleyd/religion/defofreligion.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 19, 2005 1:23 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4230
Religija na žalost nema mnogo veze sa «razmišljanjem» a što se definicije tiče najbolje da odemo do nekog riječnika kao što je npr. Oxfordski.
Tu lijepo kaže: vjerovanje u, i poklonstvo jednoj nadljudskoj kontrolnoj sili. (Nekim slučajem, i naše komšije sa 4 sprata takođe ispunjavaju ovaj profil!?)
...posebno osobnom Bogu ili bogovima.
Religion – obaveza, veza, poštovanje
Religare – vezati

Šta kaže Vujaklija: Religioznost - verovanje u boga, ljubav prema bogu, poštovanje boga, strah od boga, življenje u skladu sa propisima vere, pobožnost

Mislim da je svrha religije, kao jednog zatvorenog učenja ili dogme, samo da nam zatvori ‘receptore za istinu’ i na taj način promijeni stanje svijesti. Naravno, svoje zatvoreno stanje svijesti religiozan čovjek smatra normalnim dok se oni koji drugačije razmišljaju kategorišu kao jeretici ili bezbožnici. Takav čovjek je veoma lak za manipulaciju odozgo i veoma ga je lako nahuškati na one koji su ‘druge vjere’ ili one koji su se distancirali od ovakvih religije kao takve. Zločini koje će on pri tom počiniti biće automatski opravdani kao ‘djela’ počinjena u ima Jehove, Alaha itd. Mislim da je dovojno ukoliko uzmemo u obzir “plodove” današnjih religija. Po njima ih možemo “poznati”. Eufemizme na stranu.

Vjerovanja su najveći neprijatelj istine. Stoga nije nikakvo čudo što se od čovjeka vijekovima traži da u neto vjeruje. Čak je i većina naučnika koji su proučavali NLO i vanzemaljce, zauzela naučni stav i primjenjivala naučne metode prilikom istraživanja ovog “fenomena”.
Dovoljno je samo pročitati The Case for UFO, američkog astronoma Morisa Jessupa, http://www.cassiopaea.org/cass/Varo-Jessup.PdF knjige francuskog naučnika Jacquesa Vallee-a kao npr. Revelation ili Passport to Magnolia ili J. Keela Mothman Prophecies http://www.galaksija.com/mothmanprophecies.pdf . Radi se o jednom skupljanju golih činjenica i izvlačenju zaključaka iz njih, a ne o vjerovanju. Istraživanje je jedan mukotrpan proces, čovjek mora ostaviti na stranu sva svoja nagađanja, predrasude i vjerovanja a zaključke donositi samo na osnovu činjenica. Vjerovati je mnogo lakše a isto tako i negirati sve ono što se ne može uklopiti u naš mentalni sklop odnosno, ono što se ne slaže s našom slikom realnosti. Taj proces se u ezoterici naziva - samo-trankvilizacija.

Monoteizam je do dana današnjeg vjerovatno najači mentalni program. Izdvajanje jednog entiteta sa klasičnim simptomima psihopatije izvan cjeline, koji “sve vidi , sve čuje i sve zna”, koji nagrađuje one koji ga slušaju i koji mu se mole, a kažnjava sve ostale, je ‘patent’ za manipulaciju čovjekovim bićem od strane onih koji se nama hrane, koji žive na spratu iznad našeg i koji su naravno daleko inteligentniji od nas.

Medutim, u istinskoj ezoterici se pojam – vjera - koristi samo da bi se opisalo jedno stanje svijesti u kojem čovjek ima jednu duboku vjeru u samog sebe. Tu vjeru u samog sebe mnogi gnostičari smatraju preduslovom da bi čovjek razvio svoje biće i ostvario jedan viši nivo svijesti. Odatle bi nam trebao biti jasan razlog za PREUSMJERAVANJE ove čovjekove praiskonske sile, uz pomoć religije, prema - VANI, prema nekom drugom entitetu koji je izvan nas i iznad nas. Stvar je prilično jednostavna, zar ne? Odreći se svoje vjere u samog sebe i usmjeriti je prema (ili je ustupiti!) nekom fiktivnom entitetu koji je ‘tamo negdje’!

Danas je već dostupno i dosta materijala sa područja regresivne hinoterapije. Ukoliko ih malo ozbiljnije proučimo, vidjećemo kako svi psihijatri i hipnoterapeti koji se time ozbiljno bave, tvrde kao ‘kuriozitet’ da se mnogi od nas iz života u život rađaju na različitim dijelovima ove planete, kao pripadnici razlicitih nacija i religija a da svaki od tih slučajeva podrazumijeva ovu sadašnju religiju, čiji je sada pripadnik, jedinom pravom i istinitom!?! Tragikomično, zar ne!? Naravno, ‘dobar’ vijernik neće tražiti niti naići na jednu ovakvu informaciju, a ako i naiđe odmah će je zaboraviti. Ona se ne može uklopiti u njegov mentalni sklop, ne može proći kroz njegove filtere, odnosno, on nema slobodnih ‘receptora za istinu’ za koje bi se ona mogla zakačiti. Njegovi ‘receptori za istinu’ su zauzeti, odnosno, - okupirani. Čime? Lažima.

Postoje i mnogi naučnici koji su proučili malo dublje fenomen nastanka religija kao i njihovo korištenje u svrhu zatvaranja svijesti čovjeka, njegovu manipulaciju itd., kao i pozadinu svega toga. Jedan od takvih je npr. William Bramley, međutim, razloge zašto njegova knjiga The Gods of Eden nije promovisana kao bestseler, većina onih koji su imalo svjesni objektivne realnosti, lako će razumjeti.

Istina je ta koja ima potencijal da sruši status quo u društvu a to je poslednje što kontrolni sistem želi. I ne samo da sruši status quo, nego i da oslobodi čovjeka iz ropstva.

I opet, sve to nema veze. Sve je škola. Slobodu će svako od nas steći kad je zasluži. Robovi ćemo biti sve dok mi to zaslužujemo. Stoga, mi nemamo pravo da se bunimo.

Religije će uvijek biti. Ovakve ili onakve. Vijernika će uvijek biti na ovoj našoj ravni postojanja jer stanje svijesti čovjeka određuje to na kojoj ravni će on obitavati a svijest karakteristična za ovaj naš ‘treći sprat’ je veoma prijemčiva za programiranje od strane ne samo onih sa gornjeg sprata, nego i nekih sa našeg sprata, koji su ovladali većom količinom znanja, te ga tako koriste za manipulaciju ostalih.

Međutim, ono što pokušavam cijelo vrijeme da kažem je to da danas u svijetu postoje određena ljudska bića koja počinju da se bude. Koja počinju da preuzimijaju kontrolu nad samim sobom te tako postaju svoje vlastite vođe. To ne bi trebalo nikoga da čudi. Ako se tako nešto već ne može shvatiti, onda se bar može uzeti kao – informacija.

Ne treba mnogo vremena provesti na radu na samom sebi da bi čovjek vidjeo i prve rezultate. Jedna od stvari koje brzo dolaze, to je razumijevanje drugih. Razumijevanje vijernika. Kasnije se čak počne pojavljivati i razumijevanje onih ‘odozgo’ koji nas iskorištavaju, manipulišu, jedu, koji nam diktiraju ‘svete’ knjige i druge ‘pravilnike’ ponašanja... Kad upoznamo sebe, upoznaćemo i njih. Kad razumijemo sebe, razumjećemo i njih. I ne samo njih, počećemo razumijevati kompletnu situaciju u kojoj se nalazimo. Kad čovjek stekne svojim vlastitim radom jednu širu sliku, on će istovremeno biti svjestan da ta slika nije za javnu upotrebu. Svako sam mora da je stekne, jer ono sto vidiš ne možeš, niti trebaš, nekome predočavati ili objašnjavati.
Tako, jedan vijernik ne može nikad razumjeti onoga koji se budi, dok onaj koji se budi razumije jednog vijernika u potpunosti. Tako će ‘gnosticar’ u slučaju da se nađe u društvu s vijernikom ostaviti ovoga da se brčka u svojoj iluziji jer od svakog drugog pristupa nema koristi ni za jednog niti za drugog. Svaki drugačiji pristup može voditi samo ka konfliktu, odnosno, uzaludnom gubljenju energije.

Proces buđenja je mukotrpan. Čovjek se budi postepeno i ne prođe dugo vremena kad oni iz njegove neposredne blizine za njega postaju ništa drugo do “agenti matriksa”. On bi, naravno, trebao da ih razumije jer je i on do juče bio isti takav. Međutim, oni njega ne mogu razumjeti. Takav bi se u odnosima s drugim trebao ponašati kao da se ništa posebno ne događa, međutim, to je veoma teško. U većini slučajeva, on počinje naglo da odskače a promjene u njegovom ponašanju postaju vidljive. Međutim, sa znanjem i proširenom sviješću takav čovjek bi trebao izmanipulisati sebi prostor za ‘normalan’ život. Ta faza se u ezoterici naziva “dobijanje na vremenu”.
Mi smo hrana koja istovremeno čuva samu sebe. Ovce koje služe drugima za meso, vunu, kožu, mužu itd. i koje budno paze jedna na drugu. “Čarobnjak” nas je tako hipnotisao. On već odavno ne mora da nas čuva. Mi čuvamo sami sebe a religija je jedan od bazičnih elemenata tog kontrolnog mentalnog programa.
Ukoliko osvježimo pamćenje na ono što je receno u tekstu Kosmički Priručnik:

http://www.galaksija.com/kp.htm

onda koncept koji je iznesen u tom materijalu, sa jednog višeg aspekta gledajući, mnogima od nas ne bi trebao biti stran. Prema porukama koje dobijam, vidim da ima priličan broj onih koji su ‘krenuli na Put’, koji su počeli da shvaćaju dinamiku manipulacije kojoj smo izloženi i koji su počeli polako da se bude.

Bez obzira što se ova planeta trenutno nalazi u situaciji koju oni koji vide određen dio objektivne realnosti možda mogu nazvati – beznadežnom, čini se da postoje šanse da se stvar preokrene u ‘pozitivnom pravcu’. Bitka je već odavno počela, samo što većina nas još uvijek nije u stanju da je vidi. Ta bitka se odvija na nekoliko nivoa.
Da je stvar toliko beznadežna, mnogi od nas se sigurno ne bi ni inkarnirali ovdje u ovim vremenima. Oni ‘orlovi’ koji su pripadnici ‘specijalnih snaga’ će se vjerovatno uspjeti probuditi na vrijeme i odraditi ono zbog čega su došli. Oni su vidjeli gdje idu prije nego što su krenuli a isto tako su se i složili s onim što su vidjeli.

U svemu ovome, od vijernika se ne može očekivati nista drugo nego da vjeruju, kao što su do sada – vjerovali.

Kako god da ispadne na kraju, - biće pošteno.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 19, 2005 2:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Mimi je napisao/la:
...riječ religija dolazi od korijena latinske riječi 'ligo' što znači: vezati, povezati, i sa prefiksom 're' značilo bi ponovno povezati...a ne kao u ovom tvom citiranom tekstu: razmišljanje, obaziranje, dvoumljenje.


Galaksija je napisao/la:
Religija na žalost nema mnogo veze sa «razmišljanjem» a što se definicije tiče najbolje da odemo do nekog riječnika kao što je npr. Oxfordski.
Tu lijepo kaže: vjerovanje u, i poklonstvo jednoj nadljudskoj kontrolnoj sili. (Nekim slučajem, i naše komšije sa 4 sprata takođe ispunjavaju ovaj profil!?)
...posebno osobnom Bogu ili bogovima.
Religion – obaveza, veza, poštovanje
Religare – vezati

Šta kaže Vujaklija: Religioznost - verovanje u boga, ljubav prema bogu, poštovanje boga, strah od boga, življenje u skladu sa propisima vere, pobožnost


Potpuno ste u pravu!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 20, 2005 1:09 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 03, 2004 12:52 am
Postovi: 154
Ma trebamo se prestat prepucavat s tom religijom. Ja mislim da je to hrpa glupost, netko ne. I to je uredu. Neka mu. Samo vec mi je dojadilo citat prijetnje sta ce bit poslje smrti, i prepucavanja tko je upravu, tko nije. Nesmije nam to stat na put tako da na dijeli. To je upravo sto oni hoce. Zato je i izmisljena religija. Da nas zarate i posvadaju medusobno. Pa jebemu necemo im valjda to dopustit :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 20, 2005 9:58 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Problemi oko vjere nastaju kad se na nju ne gleda kao na osobnu stvar već se pokušava institucionalizirati čime se otvara širok spektar mogućnosti manipulacije.

Bliska mi je misao iz prologa knjige Hermanna Hessea "Moja vjera":

"Vjera na koju mislim ne da se lako riječima opisati.
Možda bi se mogla ovako izreći: vjerujem da usprkos očitom besmislu život ipak ima smisla. Prihvaćam da taj krajnji smisao ne mogu razumom spoznati, ali sam mu spreman služiti, pa morao se pritom i žrtvovati. Glas toga smisla čujem u sebi u trenucima kada sam doista i posve živ i budan. Što život tada od mene zatraži, pokušat ću ostvariti čak i ako se to protivi uobičajenim metodama i zakonima. Tu se vjeru ne može zapovijediti niti se na nju prisiliti. Može ju se samo doživjeti."

slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 25, 2005 9:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 17, 2005 10:05 pm
Postovi: 69
MERHABA BRE PUCANSTVO !!!!!

Kondore dosta istine ima u onom tekstu ali nekompletne.sto kaze Bor, dobro je zamotano.

Ja sam o tome pisao prije sest godina na ser. kafeu,... a nisam musliman..
niti sam citao Kuran???? imas moje postovanje----- pogledaj pozdrav gore.
Vidis, postoje tri vjere koje su Bogu mile. Svaka ima svoju Bibliju (svete knjige). Zna ih protumaciti samo jedna osoba, i to osobe koje ih posjeduju! Neznam koje su te tri vjere, a necu ni da nagadzam. Ali msilim da nije ni jedna od ovih sadasnjih vjerovatno neki davni temelji danasnjih religija. U glavnom neznam.
Isus je jaci od Muhameda, pa te ja nenagovorama da ti predjes na moju vjeru, imaj moje postovanje malo preterujete sa tim.

Nijednu zmiju nevalja ubiti. Kada konj nece da predje cestu, a vidio si zmiju od metra, i vidis da je prosla cestu a konj jos uvijek neide zato sto ta zmija nije dugacka metar, nego devet, deset metara koje ti nevidis.
E sada ti meni odgovori sta je to u produzetku sto konj vidi.
Tacno je da se sa stolicom i sa povracanjem izbacuje ono sto si napisao.
Ulaze i na usta, i na dupe i ispod lijeve lopatice i ispod desne lopatice kada osjetite probadanje, to vam se ta govna na tom mjestu uvlace i sisaju vam energiju! Jer znas kako ga bez jedne rijeci otjerati.Kad sam pitao doktora sta je to, i kako se moze izlijeciti odgovorio je : Kada bi ja to znao, dobio bi Nobelovu nagradu. Kada vam to rade iz srca i preteraju, onda je to Infarkt. A tu tvar kod srca nadopunjuje samo jedna stvar, jel znas sta?
Taj sto ti stoji na lijevoj strani, on je satanin, a nen kako ti tvrdis jel ti je Boziji sa desne strane. Tako da ti lose moze biti samo kada ti taj lijevi sjebe tog desnog! Svaka osoba kada se rodi, dolaze tri sudjenice, dvije dobre jedna zla. Sada zamisli ako ti zla zadnja sudi, kako ces jebeno los zivot imati. Na sve zakone koje vi objasnjavate o braku, o familiji i tako dalje koje ispadnu kao neko maltretiranje, jednostavnije je kada bi svi znali sta si radio ako imas samo jednoga sina, ili ako ti sin ima astmu.
Drvece bijelogoricno i crnogoricno ima veliki utjecaj na ljude, upravo zbog tih negativnih (zaboravio sma kako ih zoves)
Vrijeme je jedan naprema trideset.
U glavnom ima dosta pravih stvari, imas pozdrav.
Kada budes imao drugu knjigu, postiraj ju.

BOOOOOR, IMA IMA ISTINE...pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub maj 28, 2005 11:18 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 03, 2005 11:31 am
Postovi: 69
Lokacija: Bez zemlje
Nisam znao gdje bih ovo stavio, ali može i ovdje - naslov odgovara!
Mama jedne moje frendice već godinama ima jedan "problem" koji se ponavlja i to često. To je neki vid mjesečarenja, ali i nije. Dakle, u snu se diže i piše, piše.. (nesvjesno) - ima tone toga. Nikome ne želi pokazati o čemu se radi. Ona kaže da to nisu njezine misli i čudi se kada budna to čita. Ona je obična, najobičnija prosječno religiozna ženica koja se ne veseli svom daru jer se u noćima kada se to događa ne naspava i bude jako umorna. Meni se čini da je ta žena samo medij, ali tko i zašto šalje te poruke....? :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub maj 28, 2005 1:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
ishatai je napisao/la:
Nisam znao gdje bih ovo stavio, ali može i ovdje - naslov odgovara!
Mama jedne moje frendice veæ godinama ima jedan "problem" koji se ponavlja i to èesto. To je neki vid mjeseèarenja, ali i nije. Dakle, u snu se diže i piše, piše.. (nesvjesno) - ima tone toga. Nikome ne želi pokazati o èemu se radi. Ona kaže da to nisu njezine misli i èudi se kada budna to èita. Ona je obièna, najobiènija prosjeèno religiozna ženica koja se ne veseli svom daru jer se u noæima kada se to dogaða ne naspava i bude jako umorna. Meni se èini da je ta žena samo medij, ali tko i zašto šalje te poruke....? :roll:


Žrtva programiranja.
Moglo bi se dogodit da pocne i crtat sa svojom krvlju kao i jos jedna poznata osoba... Vjerujem da ima programiranje koje ce pomoci u postavljanju jedne vjere na ovoj planeti.
Ovo spada u grupu zajedno sa ukazanjima biblijskih junaka i likova. 8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub maj 28, 2005 6:25 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Dakle, u snu se diže i piše, piše..


Jel možeš kako doći do tih zapisa? Makar iskopiraj, skeniraj ili fotokopiraj...?

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 29, 2005 7:41 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 03, 2005 11:31 am
Postovi: 69
Lokacija: Bez zemlje
Hm... Mene isto full zanima o čemu se tu radi, ali dotična to doživljava kao svoju intimnu stvar i ne dijelli to niti sa kćerkom.

Sranje je totalno kad sve na ovom svijetu objašnjavate kroz teoriju zavjere vanzemaljaca prema nama. Nevjerojatno je, ustvari, kada, recimo, Grunfer sa 100%-tnom sigurnoću servira odgovor na moje pitanje kao objektivnu istinu i nešto što je samo po sebi razumljivo. Nema tu možda, moglo bi biti i sl... Jack, recimo, ima za nijansu znanstveniji pristup problemu i njega zanima o čemu Ona piše...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 29, 2005 7:56 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
Hehe, mene isto zanima sto to ona pise, medutim, sumnjam da ce to izac na vidjelo jer si i sam napomenuo da to taji.
Drzis se znanosti... Odvedite je kod psihijatra pa ces vidjet tu svoju znanost kako djeluje. Zasto sam iznio 100% odgovor, pa zato jer znam nesto vise o ovakovim slucajevima, recimo da sam dosta citao svjedocanstva ljudi koji su... preokrenuo bi ti se zeludac...
Prouci malo ___ obrede i sto se dogada kada se ___ zakaci za fizicko tijelo zrtve i pocne njime upravljati... To ti nece znanost objasnit a itekako je dio nas.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 704 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 36  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz