Sada je: čet mar 28, 2024 12:34 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 127 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Zabrana pušenja, cigarete, duhan
PostPostano: sub dec 15, 2012 11:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 06, 2012 10:21 pm
Postovi: 297
Ljudi koji nepuše imaju pojačan sluh i miris.

Zabrane koje su najavljene u okvirima jednog plana samo prave rupe u svom zakonu jer dresiraju volju pojedinca kome nemogu pomoći jer se radi pod maskom kolektivnog dogovora.

Pojedinac zbog svoje volje puši. Pojedinac je čuo za napomene o rizicima i stoga taj svesno puši jer je njegovo vreme tonala raspoložno da baš tako radi jer mu dim daje fluidnost.

Nepušači su veoma kruti ljudi.

:occasion5: piće + pljuge su slađi nego grisini + eurokrem

_________________
...Najbolji način da se iskoreni melanholija je da se sa njom tera šega.
[don Huan]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zabrana pušenja, cigarete, duhan
PostPostano: ned dec 16, 2012 12:27 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
Domaći duhan i kupovni su neusporedivi: na labelu je upisan procenat katrana, međutim prisutni su i razni drugi aditivi, pa domaći duhan može biti čak i koristan, u doziranim količinama, jer i nikotin ima antikancerogeno svojstvo.
Svako ko hoće neka konzumira šta hoće u svoja četiri zida, a ako želi može ići i nag u novi radni dan, osobno mi ne smeta ako mene neko ničim izazvano ne provocira, ali uvijek ću biti legalist i podržati zakone države u kojoj živim: pa ako se dopušta pušenje i drogiranje na svim mjestima neću imati ništa protiv, a isto tako i ako se ne dopušta bit ću za.
Jednostavno mislim da samo čudaci i infantilni, društveno opasni tipovi, istjeruju svoje, a takvi obično propisuju ideale drugima, dok sa istima vezu nemaju.
Meni ne smeta kada neko pripali u mom prisustvu, smatram odlikom dobre lične kulture da mu ne kažem ništa, niti mi duhanski dim smeta: nekad sam bio strastveni pušač, a danas zapalim kada me ponude meni drage osobe: to nije ni jedna kutija u polugodišnjem periodu.
No isto tako smatram da nepušač nema šta tražiti u društvu aktivnih pušača, kojih je mnogo u jednoj prostoriji, da bi s njima vodio višečasovne razgovore: druga je to mimika, ako sjediš u okruženju onih koji kontinuirano prave ručne i usne pokrete: na stranu što to odaje neurotičnost, tj. onaj dio nesmirenosti koji nepušači ne posjeduju (jer svako ima neki svoj vid neuroze), nego i ometa tok komunikacije između onoga ko puši i ko ne puši.
A naravno da nisam ni neko ko bi istjerivao zakone: to je stvar države i njenih mehanizama.
No također sam pristalica i da se sve stvari koje ne spadaju u klasičnu ishranu mnogo oporezuju.
Ako si gladan cigarete i alkohol, izuzimajući vino, te neće najesti, grisini i Eurocrem donekle hoće.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zabrana pušenja, cigarete, duhan
PostPostano: sub apr 27, 2013 11:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto aug 12, 2008 4:08 am
Postovi: 124
Lokacija: Zagreb
Ima li negdje za kupiti domaćeg duhana koji nije "obogaćen" raznim kemikalijama?

Thanx !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zabrana pušenja, cigarete, duhan
PostPostano: sri aug 07, 2013 2:33 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri aug 07, 2013 2:30 pm
Postovi: 1
Najbolja je e-cigareta :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zabrana pušenja
PostPostano: pon sep 18, 2017 11:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 04, 2013 5:04 pm
Postovi: 171
Lokacija: Void
branman je napisao/la:
Statistika govori da se broj oboljelih od raka pluća povećao za 10 % od kad su počeli stavljati svakojake grozote na pakovanjima.Klasičan "Nocebo" efekat.
Inače pušim već 12 godina 3 kutije na dan(nekad i više ako idem van na kafu) kod doktora nikad ne idem,prošle godine sam tek otvorio karton,jer sam imao napuknuće mišića,pa je trebalo i to odradit.
Hoću reći da nema pravila,jednom sam smanjio dozu na jednu kutiju i odmah dobio grip.Kod mene kontra djeluje.
Zašto je tako,stvarno nemam pojma.Jedino što stvarno kašljem kao lud,naročito ujutro.
Inače,osjećam se savršeno...
:thumbup:


Ja znam dvojicu ljudi koji su poslije prestanka dobili neku vrstu upale grla. Sto se tice mene, besposlicarenje me vazda kostalo mnogo popusenih cigara ali kada radim tada i ne moram zapaliti. Moj prosjek kutija i pol i nikako da smanjim.

Ne znam kako je kod vas,ali ja razmisljam bar da izbacim te neke rituale (tako bih ih nazvao) a to je da kada zapalim cigaru dok sjedim na wc skoljki, da moram zapaliti poslije obroka,da moram zapaliti cim ujutro otvorim oci...imam osjecaj da bi mi nesto bilo kada ne bih zapalio u ovim slucajevima. O kafi ne moram ni govoriti.

_________________
Four eyes as two in one the forward circular view that never ends

An orbital voyage throughout the endless sphere of all

Where time is lost and everything transcends


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zabrana pušenja, cigarete, duhan
PostPostano: pet sep 22, 2017 10:18 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 546


:mrgreen:

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zabrana pušenja, cigarete, duhan
PostPostano: pet sep 22, 2017 5:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 04, 2013 5:04 pm
Postovi: 171
Lokacija: Void


Obavezno pogledati! Kraljica!

_________________
Four eyes as two in one the forward circular view that never ends

An orbital voyage throughout the endless sphere of all

Where time is lost and everything transcends


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 127 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz