Sada je: čet mar 28, 2024 9:10 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 268 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: uto nov 04, 2014 7:35 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ovo je recimo drugačije nego što je opisao Ekvador:

P: Što je s gravitacijom?
O: Zemlja ubrzava prema gore akceleracijom od 1g (9.8 ms^-2), zajedno sa svakom zvijezdom, Suncem i Mjesecom. To proizvodi jednaki efekt kao gravitacija.

P: Ne bi li se po toj teoriji avioni zabili u površinu Zemlje pošto ona akcelerira prema njima?
O: Ne bi. Avioni ubrzavaju prema gore zajedno sa Zemljom, dakle, stalno lete na istoj visini.

P: Ne znači li to da bi se Zemlja sada kretala brže od brzine svjetlosti? A to je nemoguće.
O: Ne, evo i detaljnijeg objašnjenja.

...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: uto nov 04, 2014 11:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 3:21 pm
Postovi: 177
Ima takvih blogova hiljadu, kao i u bilo kojoj oblasti, nista ne dokazuju, nije im cilj da zaista objasne nesto vec samo da naprave shum . I sada ti uzimas to kao referencu i uporedjujes sa mojim odgovorima. Sistem poseduje sve, njima pare ne trebaju, niti je to poenta obmane.

Samo da objasnim ovo za novac, posto je to glavna kontra obmana koja se stalno provlaci.
Sistem poseduje sve, ali njima je bitan novac za lazni prikaz demokratije i slobode. Ti dobijas novac, ali oni ti uzimaju vecinu kroz hranu, lekove, komunalije, poreze, kredite. E sada, takodje im je bitno da obicni ljudi nemaju previse novca, jer bi morali vise da se cimaju oko kontrole recimo ivica ( vise ljudi bi recimo samostalno putovalo oko sveta, istrazivalo, imalo vremena). Novac njima sluzi- lazni osecaj slobode. Oni ti daju novac, ti ga kao imas i slobodan si. Ali njima novac ne treba.

Recimo vecina laznih alternativnih pravaca ide prema tome da je njima novac bitan, i onda je tu u opticaju nafta, pa borba za dolar, pa FED pa izmisljotine raznih vrsta. Ali lepo upakovana prica koja ima smisla.

Zanimljivo je to, sto slovenskim narodima recimo kroz komunizam nisu dozvolili preduzetnistvo, i sada posle komunizma, skoro ista je slika, istocni blok je skroz odsecen kroz simulirane sukobe , laznu losu birokratiju, takozvane tajkune i slicno . To je zanimljiva tema.

Mi smo u nekom svemirskom getu, ne znam da li smo kreirani za geto, ili smo modifikovani za neku svrhu ,ali nas neko poseduje i kontrolise, a na ivicama tog geta je nesto sto bi ugrozilo celu pricu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: sri nov 05, 2014 2:32 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub okt 15, 2011 11:45 pm
Postovi: 65
I onda jel ravna ili nije ? :?:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: čet nov 06, 2014 8:25 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
Hmm, u svakom slučaju je NEravna kamo god pogledaš..........bar tu u mojoj okolini

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: pet nov 07, 2014 10:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 12, 2010 10:50 am
Postovi: 228
Da je Zemlja ravna(sto nije slucaj).Na citavoj Zemlji bi bio ili dan ili noc u slucaju da se ne okrece(sto nije slucaj).Cak i da stoji, Sunce bi ili stalno stajalo ili bi se okretalo oko nje(sto naravno opet nije slucaj) i to bi stvaralo dan/noc,dakle za one koji se smiju ovome svemu imamo i sekciju za humor na forumu.A opet ko ce ga znati mozda nas um i vara.

_________________
Tragam za istinom-istraga je u toku!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: ned nov 09, 2014 11:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 3:21 pm
Postovi: 177
https://www.youtube.com/watch?v=Jl3v--EuEqk

Nema veze direktno sa temom, ali mozete zaista malo surfovati netom, i videti na hiljade slicnih snimaka sirom sveta. Znaci nesto je tu, i kriju to oblacima.

Zasto sam ovo postavio. Da uporedite lazi, i diskreditaciju. Slicno neki takozvani autoriteti ovde osporavaju Nibiru kao i ravnu Zemlju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: pon nov 10, 2014 10:19 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Biće da je i Nibiru ravna ploča ali prilično tanka, pa se vjerovatno ne vidi zato što je većinom okrenuta bočno prema nama?! Ponekad se vjerovatno okrene i licem, pa onda dođe do „fenomena svete gospe“ u smislu „sad me ima, sad me nema“ tj. pojavi se tu i tamo, pa nestane – što bi direktno ovisilo o nečijoj perspektivi posmatranja stvari?! Ili se ta planeta ukazuje samo „odabranima“ (mnogi tvrde da je to slučaj i sa svetom gospom?!) a ne možemo svi mi biti - odabrani?! Uostalom, kao što su mnoga božanstva postojala u ovoj realnosti i još uvijek postoje - „na povjerenje“, zašto ne bi mogla i ta planeta?!

Prije nego što se učlanimo u FlatEarth Society (Društvo ravne zemlje), možemo pogledati i par video uradaka na temu oblika zemlje, čisto kako bi stekli jednu širu sliku prije nego što odlučimo u šta da vjerujemo i kome ćemo da - vjerujemo. (U ovoj realnosti, vjerovanja su važnija od – znanja!)










I na kraju, još jedan dokaz da se radi o ravnoj ploči:

](*,)

..

P.S. Naravno, oni koji pokušaju diskreditovati Rory Coopera, neće bogami moći jer je on priznao da mu je Jehova direktno dao inspiraciju za njegov rad u pravcu dokazivanja zemljine ravnine, što znači dobio je informaciju iz prve ruke. Tako, ako neko pokuša diskreditovati Rory-ja, to bi istovremeno podrazumijevalo diskreditovanje i Jehove! Doduše, meni lično je taj Jehova vazda bio neki sumnjiv tip, međutim, koliko znam, on je još uvijek jedan od najpopularnijih igrača u ovoj realnosti. (To je onaj što je izjavio: „Služite mi sa strahom i radujte mi se s trepetom“.)

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: pon nov 10, 2014 5:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
Vrlo korisno, nadasve poučno i ako je itko dosad imao dilemu, sada će mirnije spavati

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: pon nov 10, 2014 6:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub okt 15, 2011 11:45 pm
Postovi: 65
Ekvador je napisao/la:
https://www.youtube.com/watch?v=Jl3v--EuEqk

Nema veze direktno sa temom, ali mozete zaista malo surfovati netom, i videti na hiljade slicnih snimaka sirom sveta. Znaci nesto je tu, i kriju to oblacima.

Zasto sam ovo postavio. Da uporedite lazi, i diskreditaciju. Slicno neki takozvani autoriteti ovde osporavaju Nibiru kao i ravnu Zemlju.


Evo rekoh ja iza ovog lika krije se ili osobno kostelac ili neko ko je dobrano popušio njegove bljuvotine ! Ajde ti bratko ekvadore obrati se pod hitno stručnim ljudima za takve slučajeve možda za tebe još uvijek nije kasno ! Ili možda je ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: pon nov 10, 2014 8:38 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 3:21 pm
Postovi: 177
Citat:
Vrlo korisno, nadasve poučno i ako je itko dosad imao dilemu, sada će mirnije spavati



hahahaha
Kakav bot, podsetio si me na ove lokalne sto svaki dan u komentarima na vestima pisu:

Svaka cast Vucicu sto je za ovako kratko vreme doneo progres u Srbiju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Filmovi i video
PostPostano: uto dec 09, 2014 9:21 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
Pošto je tema o Zemlji kao ravnoj ploči zakračunata, evo dobar video:

https://www.youtube.com/watch?v=VNqNnUJVcVs

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: uto dec 09, 2014 9:52 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Otključana je.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: uto dec 09, 2014 10:31 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
Fala :thumbup:

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: uto dec 09, 2014 10:38 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Baš sam jučer razmišljao bez da gledam video o ovom hodanju uzbrdo prema polovima, ali tu se pravom fizikom dokazuje da ta ista fizika ne valja i istim se uvjerava u ravnu zemlju pa onda ne ide to tako, ne funkcionira.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: ned jul 26, 2015 10:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 02, 2014 9:01 pm
Postovi: 145
Ekvador je napisao/la:
95% aktivnih korisnika su botovi sistema, nigde vise ne mozes normalno razgovarati .Ili se skrece sa teme, ili se dovodi do apsurda, ili se ismeva, zagusuju postovi....

Vidimo jedan jasan dokaz da je zemlja ravna, brod na slici je udaljen 20,4 km od kopna, po pitagorinoj teoremi, on ne bi smeo uopste da se vidi da je zemlja okrugla, a on ne samo da se vidi, vec se vidi CEO .


Ekvador jel imas originalni video odakle su ove slike?
Mislim da bi bilo interesantno pogledati...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: sub sep 05, 2015 11:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
nije baš na temu flat earth, ali pokazuje neke od problema sa slikama (ili fotkama) zemlje kao kugle:

NASA Fake Images of Earth - Smoking Gun (pet dijelova)

Link na prvi dio:
https://youtu.be/35n9FLAoiA8


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: ned sep 06, 2015 12:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
još malo materijala:

Chemtrails and the Flat Earth by Lawrence Wright
video link pomaknut na 2.dio o ravnoj zemlji:
https://youtu.be/45yQO4Bp6bk?t=43m48s

Flat earth clues (svih 16 dijelova) Marka Sargenta:
https://youtu.be/StXi8cKj5uE

Eric Dubay: Flat earth conspiracy (knjiga)
https://kat.cr/the-flat-earth-conspiracy-t10798915.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: pon sep 07, 2015 7:26 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Ona poslednja seansa s Kasiopejcima je interesantna u smislu izražavanja koncepta da se tu radi samo o jednoj organoportalskoj perspektivi, odnosno, vrsti svijesti koja ima tendenciju da posmatra stvari još uvijek dvodimenzionalno (tj. kako ih je posmatrala dok je pripadala 2.om denzitetu.)

Odatle bi bio razumljiv i fanatizam koji se često javlja kod zagovornika ove teorije!?

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: sri sep 16, 2015 12:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
zadržavati matrix na društveno-ekonomsko-političkim pitanjima znači postavljati zid i braniti matrix - kao nesvjesni policajac koji usnule drži usnulima - koji je još ostao izvan granica naše momentalne kognicije. možda u ovoj temi ima nešto, možda nema ništa. možda kroz nju ide zraka svjetla, možda je ćorak. napadi ad hominem kojima se po jutubu razmahuju i jedna i druga strana ne vodi ničemu i nikuda. ostaje činjenica - ljude ova tema DIRA. i to jako duboko, u matrični um.

slika

za one koje zanima o čemu se radi u temi ovog topika, a ne žele se zamarati engleskim jezikom:
https://ravnazemlja.wordpress.com/

ignorirati ovu temu? ili ju omalovažavati? ne sjećam se da su tako počinjala naša istraživanja u područje političkih konspiracija, ekonomskih konspiracija, farmaceutskih konspiracija, ezoteričnih konspiracija... neki nisu još svjesni ni ove zadnje-spomenute, a 90% ljudi ovdje je na početku dovelo upravo takvo komešanje iza sna.
proširenje svijesti? da ili ne? svijesti = spoznajnosti...

organski portali su ljudi bez duše. a ova tema brojne dira u dno duše. zašto?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: sri sep 16, 2015 1:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 24, 2014 1:43 pm
Postovi: 48
Ne radi ti link :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 268 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz