Sada je: sri apr 24, 2024 7:03 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 268 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: sri okt 29, 2014 11:52 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 3:21 pm
Postovi: 177
Kakve veze imaju putanje izmedju Azije i Evrope sa dokazima o ravnoj Zemlji? Pa te sve putanje su ok, Pacifik je kljuc svega. Dalje navodis takve nebitne stvari, ako mozes da pojasnis sta si zeleo da kazes, odnosno koji dokaz si zeleo da postavis ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: čet okt 30, 2014 12:09 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Citat:
Ekvador…i stvarno ne mozes da poverujes da oni mogu da napisu na kompjuteru,da ides na sever, a ustvari ides avionom na jug ?


Pokušao sam samo logički da predstavim da kompjuteri pravilno registruju dešavanja prilikom letova ali dobro, nema veze, ploča je ravna, tj. ravna je ploča... jug je sjever, tj. obratno itd... kad se o zaštiti nečijih ličnih iluzija radi.

...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: čet okt 30, 2014 12:15 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 3:21 pm
Postovi: 177
Pa kompjuteri nece iznad Njujorka napisati da je London, to se podrazumeva, kljuc je u Pacifiku i okeanu, ti kada si iznad mora - tada je potrebno kreirati manipulaciju da ides u krug, zato sam te pitao koja je poenta tvog izlaganja, jer sigurno i dete od 5 godina shvata, da ce oni napraviti realnu simulaciju kada si iznad naseljenih mesta.

Takodje navodis da je ruta, ako je zemlja ravna za neke destinacije kraca nego da je sferasta, i navodis primer kako je avio kompanija isla po sferastoj putanji- takodje dokaz za osobe sa posebnim potrebama- naravno da ce ici po putanjama za koje svi misle da su realne.

Citat:
a istovremeno se poziva na Jehovu i Isusa, ne uzimajući u obzir mogućnost da se tu takođe radi o malo žešćim mentalnim programima. (Čovjek programiran - vako, zamijera onima koji su programirani – nako!?)


Ovo je jako cudno sto si spomenuo, jer skoro svi njegovi radovi su zasnovani na matematici i zvanicnim naucnim cinjenicama, gde ih kroz 3d animacije razbija. Uzeo si coveka koji je sinonim za 3d animaciju i logiku da diskreditujes sa religijom, a ja koji sam pogledao 3 puta svaki video pokusavam da se setim gde je spomenuo religiju uopste?

Evo ga jedan video bas u vezi aviona:

https://www.youtube.com/watch?v=Blot5LY ... 2pWAwoSD3g


Zadnja izmjena: Ekvador; čet okt 30, 2014 1:53 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: čet okt 30, 2014 8:18 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
Ček malo, ja mislio da je ova tema zafrkancija..........
Kad ono stvarno ljudi na srednjovjekovnom stanju uma.........
Jao nama, ONI su očigledno postigli svoj cilj

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: čet okt 30, 2014 2:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 3:21 pm
Postovi: 177
Na forumu, gde se raspravlja o reptilima, denzitetima i ostalim cudesima, pojedinci se sablaznjavaju i ne mogu da poveruju da sistem moze da postavi hologram na nebu sa kojim je resio sve probleme sa laznom okruglom zemljom i da na kompjuteru napise da je nesto crno a u stvarnosti je belo.

Dalje izmisljate da je Rory Kuper neki verski fanatik, a na kanalu nema ni reci u vezi religije.

Svaka cast, delujete zaista prirodno .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: čet okt 30, 2014 2:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Ne razumijem, zašto bi morali vjerovati? I ne razumijem zašto se tolko ljutiš i vrijeđaš one koji iznose protudokaze? Jedini način da se nešto dokaže na racionalnoj razini jest da se izvaže svaki dokaz i na osnovu njega zaključi, tome i služi forumska rasprava i ova tema. Kad bi se svaki dokaz gledao jednostrano, ništa nikad nebi shvatili. A kad vrijeđaš svoje sugovornike samo diskreditiraš sve ono što govoriš.

To što tebi ili recimo meni osobno ova teorija ima smisla, ne znači da mora imati drugima. Meni osobno nema smisla zbog dokaza koje si iznio, pogotovo onaj dokaz s plažom i brodom, pošto sam imam dosta iskustva s kamerom i snimanjem dalekih morskih objekata. Tj. plaža je stvarno nakošena, a brodovi kad dolaze iz daljine se pojavljuju prvo jarbolom, a onda trupom, nego mi ima smisla baš zato što sa tih glupih "viših detenziteta" naš 3d svemir ispada kao ravna ploha. Dapače, s tih viših razina ispada i kao simulacija koja bilo kad može biti izmjenjena i ugašena, pošto osjećaj za prostor i vrijeme postoje samo unutar simulacije, no ne i izvan nje. Izvan nje, te su stavke samo upisani parametri. Tako da, ako mi je za vjerovati osobnom iskustvu, nema fiksnog oblika zemlje, te je mogu napraviti i okruglom i jajastom i kockastom i šupljom i ravnom po potrebi.

A možda nije ništa od toga, jer ako zbog vlastitog iskustva i uvjerenja proglasim nešto za apsolutnu istinu, sam sebi ograničavam mogućnost dubljeg razumjevanja i produbljivanja shvaćanja i spoznaje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: čet okt 30, 2014 3:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 3:21 pm
Postovi: 177
Ne, ne ljutim se ja na prave protiv dokaze, i raspravu, samo na spinove i na shumove i lazne diskreditacije.

Zasto si napisao da je Rori Kuper verski fanatik?

Zasto si spominjao uopste putanju od Azije prema Evropi kada to uopste nije poenta niti ikakav dokaz , dalje si raznim skrinshotovima i uvlacenjem sebe kao svetskog putnika i poznavaoca putanja zeleo da istaknes svoje iskustvo, koje recimo imam i ja, i idem uskoro za Tajland, ali to putovanje i sva ostala nista ne mogu da dokazu okruglu zemlju ?

Zasto su postavili animaciju takozvane krompiraste Zemlje, kada imamo milion slika pravih?

Zasto svaki post pocinje sa " ne mogu da verujem da se raspravlja o ovome" ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: čet okt 30, 2014 4:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Ekvador je napisao/la:
Ne, ne ljutim se ja na prave protiv dokaze, i raspravu, samo na spinove i na shumove i lazne diskreditacije.

Zasto si napisao da je Rori Kuper verski fanatik?

Zasto si spominjao uopste putanju od Azije prema Evropi kada to uopste nije poenta niti ikakav dokaz , dalje si raznim skrinshotovima i uvlacenjem sebe kao svetskog putnika i poznavaoca putanja zeleo da istaknes svoje iskustvo, koje recimo imam i ja, i idem uskoro za Tajland, ali to putovanje i sva ostala nista ne mogu da dokazu okruglu zemlju ?

Zasto su postavili animaciju takozvane krompiraste Zemlje, kada imamo milion slika pravih?

Zasto svaki post pocinje sa " ne mogu da verujem da se raspravlja o ovome" ?


To si, vjerujem, mislio Galaksiju pitati, ne mene. Sličan avatar, drugi nick :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: čet okt 30, 2014 5:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 08, 2005 3:56 pm
Postovi: 320
Po pitanju ove teme, nikako mi nije jasan smisao zavjere u kojoj je nametnuto vjerovanje da je Zemlja okrugla. Čak i kad bi stavili sve dokaze sa strane koji potvrđuju da je zemlja okrugla (točnije rečeno, zemlja je geoid), sam smisao takve zavjere je besmislen.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: čet okt 30, 2014 6:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 3:21 pm
Postovi: 177
Nije besmislen, ali je jako neobicno i udara na ego, a i prilicno smo programirani od malena i zato je sve to tesko shvatiti. Ja mogu da razumem ljude koji ne mogu da to svare jer od malena imamo sliku Zemlje kao kuglu .

Ne mozes reci da je besmislen, jer ako na ivici postoji nesto sto bi nam otkrilo nase postojanje ili istoriju ili nesto bitno sto ne mogu da sklone ili sakriju, odvajanje ljudi od ivice je sasvim logicno.

A mozemo da vidimo da uopste i nije tako tesko, postavis holograme na nebo, ljudi misle da su sve planete iste - okrugle i posle samo kontrolises brodsko- vazdusni saobracaj uz GPS .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: čet okt 30, 2014 11:10 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet okt 30, 2014 12:39 pm
Postovi: 22
ODUSEVILA ME OVA TEMA

dali je zemlja okrugla kao lopta ili je ravna ploča ?

postoji li bog ili ne ?
postoje li kasiopejci ?
postoji li neki drugi denzitet ?
postoje li naivcine koje pokušavajući da spoznaju sebe ostavljaju taj put da bi se bavili ovakvim temama ?
TREBA IH OKUPITI NA JEDNOM MESTU ! ako već ne može uživo dobar je i net !
znaće se tačno ko je zainteresovan za istinu i dokle je u spoznajama stigao.

u prošlosti su robovi bili obavezni da dođu na molitvu i ispovest danas je to mnogo sofisticiranije , ti se sam-a javljaš iz navodne bezbednosti svoga doma !

_________________
sve što u sebi sadrži i najmanju laž , LAŽ je u celini


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: pet okt 31, 2014 7:36 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
Dajte pustite se tipkanja po kompu, izađite van i dignite glavu prema nebu.

Ja ne znam kako neki mogu živjeti sa spoznajom da je u svemu zavjera, kako uopće žive, jedu, piju....

Kugla, sfera je oblik kojemu teže stvari radi svoje "savršene" konstrukcije

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: pet okt 31, 2014 8:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Ekvador je napisao/la:
Citat:
E tu se slažemo, bila zemlja okrugla ili ne - netko se dobro zajebava s nama...


Brzo si presla sa onog "sve je moguce i sto je to bitno da li je zemlja ravna" do ove recenice.

Oboje na pocetku gajite drugarski pristup gde postoji mogucnost da je zemlja ravna , cak i da je svemir ravan, do toga da explicitno ne verujete u to, i odjednom ste totalni skeptici.

Kako je moguce da neko izjavi da je mozda i svemir ravan, i da je navodno iskren, i da odjednom postaje totalni protivnik teorije da je Zemlja ravna i pokusava sa zvanicnim podacima da diskredituje dokaze, i ne samo to, diskreditacija ide i na licnost.


Negdje iznad ti je Termalni Bata spomenuo Clarka i njegovu knjigu, a radi se o nečemu što se zove Möbiusova vrpca/petlja, čvor. Što je opet interesantno jako, jer uključuje i prostor i vrijeme, dakle kod mene su i dalje sve opcije otvorene. Samo mislim da fokusiranje samo na ono što vidimo nije dovoljno za "dokazivanje"...pa ako nisi pogledaj malo i to...

http://www-history.mcs.st-and.ac.uk/Bio ... obius.html

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: pet okt 31, 2014 10:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 3:21 pm
Postovi: 177
Citat:
Dajte pustite se tipkanja po kompu, izađite van i dignite glavu prema nebu.


I vidis hologram .

Tacno je, nazalost, sve je zavera . I ja bi voleo da se probudim, i da shvatim da je najveci problem na svetu USA ( ili Rusija) zavisi gde zivim i kakav je programski plan za mene .

Ili da je najveci problem bankarska elita ili farmako mafija....

Oni su kreirali i opoziciju i opoziciju opozicije, podzemlje, ne postoji nista sto je uopste bitno , a da ne kontrolisu . Cak i na ovakvim forumima su u vecini ,koji nema nikakav krediblitet u javnosti ( u smislu da izazoves neki buzz ili javnu reakciju ) .

Mozemo videti sve bagove Meseca kao holograma, a negde i Jupitera:

https://www.youtube.com/watch?v=VlD12_1 ... uHifRPIA2Q


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: pet okt 31, 2014 11:43 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Mislim da ne treba nikakvih projektora ovdje, negdje su drugdje.
Kad hologram gleda hologramsku stvarnost hologramskim očima, to je za njega stvarnost.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: sub nov 01, 2014 11:22 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub okt 15, 2011 11:45 pm
Postovi: 65
Nebo je hologram ?!?! A molim da mi Ekvador odgovori tko i kad je postavio hologram ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: sub nov 01, 2014 12:39 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 3:21 pm
Postovi: 177
Jesi pogledao bar jedan klip ili si ovde dosao po obicaju da trolujes?

Hologram su planete i mesec,i to sam napisao u temi bar dva puta, i prilicno su blizu.Mogao si na klipu, a i na jos jedno 10000 slicnih da vidis anomalije holograma. Ko ih je postavio i tacan datum ne znam, ali verovatno ni tebe ne zanima to, vec cekas neki novi info da bi nastavio sa svojim poslom spinovanja.

Samo jedno opazanje, kod svih korisnika koji dolaze da nesto novo nauce. Mozete primetiti, da je nesto istina ili da je bar blizu istine, kada za bilo koji dokaz ili za raspravu u vezi necega dolazi njih vise i govori da to nije moguce i kada pokusavaju sa laznom diskreditacijom ( na primer Rori Kuper je verski fanatik), omalovazavanjem,dovodjenjem do apsurda, da pricaju o tome. Sa druge strane, kada se povede prica o necemu sto nije istina, a slicni su dokazi, tu je mirno, i ne postoji takav pritisak. Samo uporedite par tema, recimo neka cinjenica koja moze da se dokaze i nesto sto ne moze ( denziteti, ljudi roboti, svetom vlada USA ili bankarska elita, blumerg grupa i ostale lazi alternativnog programiranja.....) .


Jos jedan primer koliko je sve sistem. Na forumu odnosno sajtu koji " veruje" da je zemlja ravna, vecini je misljenje da je to maslo NASA, i uopste se ne bave time zasto je zemlja ravna vec samo tom teorijom. Ne postoji sansa da se prica o tome niti da se diskutuje da je sve sistem,od silnih trolova i Fishersa, jer je jedino i tako moguce napraviti manipulaciju, ne moze Rusija ili Severna Koreja da bude van sistema ako je zemlja ravna. Hocu da kazem da je i taj forum strogo kontrolisan od samog sistema.Znaci sistem sam pravi sebi alternative, i lazne autoritete koji ce okupiti ciljnu grupu koja veruje u nesto sto je mozda i istina, ali ce to strogo kontrolisati i navoditi ciljnu grupu na pogresne zakljucke.Sam forum i ciljna grupa nije kreirana da prosiri publiku i da stvori kriticnu masu, samo da okupi ljude koji vide da je to mozda istina i posle ih kanalisati na pogresan put.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: sub nov 01, 2014 11:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jun 01, 2013 2:47 pm
Postovi: 63
Fakat opičena tema. Vidim da postoje strpljivi i pristojni ljudi stoga još uvijek ima nade za nas.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: sub nov 01, 2014 11:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub okt 15, 2011 11:45 pm
Postovi: 65
@ekvador ajde da ti vjerujem da je zemlja ravna ploča to mogu jer prvo je bila ravna pa su kasnije izmislili da je okrugla. Ali ovo za hologram nisi mi dao odgovor ! Ovo što mi danas vidimo kad pogledamo iznad sebe to su vidjeli i pećinski ljudi i svi prije i poslije . Sad mi reci ko je tad postavio hologram ? I nemoj ti meni da ja gledam u neke klipove fotomontaže i yubito gluposti , ja fala bogu još dobro vidim svojim očima dignem pogled u nebo i ala diko kud da gledam ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: sub nov 01, 2014 11:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 3:21 pm
Postovi: 177
Citat:
Fakat opičena tema.


Ako mislis da je ravna Zemlja vrh "opicenosti" , varas se. Mene je iskreno i strah sta je sve iza toga , ali sigurno je jos mnogo gore.

fischers,

Recimo, 1643 su pokrenuli hologram, i rekli onoj sacici ucenih ljudi da je to Mesec koji je oduvek bio tu, ali sada ga tek vidimo zbog- necega ( mozes uzeti neki odgovor iz novije istorije).

Generacije posle 1643 u skolama uce o Mesecu, i posle 100 godina vec je sve normalno, stariji vec zaboravljaju da se on odjednom pojavio, a mladji uce da je on oduvek tu .

Od 1700 i neke, ubacuju u knjige da je oduvek tu Mesec, i navode lazne primere iz istorije o istom.

Mozda je na pocetku bio dosta manji, da ne izaziva toliku paznju, mozda kao veca zvezda, pa i nije bilo tako uocljivo.

U svakom slucaju, ako imamo jednu poznatu konstantu- sve je sistem, zaista je posle lako sve povezati .


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 268 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz