Sada je: pet mar 29, 2024 10:56 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 268 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: sri okt 22, 2014 7:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 3:21 pm
Postovi: 177
Ne samo da skreces sa teme, vec sada i dovodis do apsurda jednu prostu cinjenicu. Ovakvih trolova ima uvek kada se povede tema o necemu, sto se moze dokazati. I obicno dolaze u krdima.

https://www.youtube.com/user/Rorycoopervids/videos

Covek je izdominirao, prikazao je jedno 20 dokaza kroz 3d animacije na svom kanalu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: sri okt 22, 2014 10:31 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ne kužim ovakvu reakciju, što ti je? Pojasni malo. Ako promatraš shemu galaksije i ona je ravna ploča sa centrom i to zanimljivim, možda se sličan princip može preslikati i na manje i veće stvari.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: čet okt 23, 2014 10:57 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 3:21 pm
Postovi: 177
95% aktivnih korisnika su botovi sistema, nigde vise ne mozes normalno razgovarati .Ili se skrece sa teme, ili se dovodi do apsurda, ili se ismeva, zagusuju postovi....

Vidimo jedan jasan dokaz da je zemlja ravna, brod na slici je udaljen 20,4 km od kopna, po pitagorinoj teoremi, on ne bi smeo uopste da se vidi da je zemlja okrugla, a on ne samo da se vidi, vec se vidi CEO .


Attachment/i:
brod3.png
brod3.png [ 164.54 KiB | Pogledano 4129 put/a. ]
brod2.png
brod2.png [ 226.4 KiB | Pogledano 4129 put/a. ]
Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: čet okt 23, 2014 2:53 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ima neka matematika za svemir, ali što to ispada i kako, nemam pojma.



Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: čet okt 23, 2014 4:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 3:21 pm
Postovi: 177
Tema je ravna zemlja, drugo, teoriju ravne zemlje mozemo dokazati, a svemir bas i ne.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: čet okt 23, 2014 9:58 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ekvador je napisao/la:
Vidimo jedan jasan dokaz da je zemlja ravna, brod na slici je udaljen 20,4 km od kopna, po pitagorinoj teoremi, on ne bi smeo uopste da se vidi da je zemlja okrugla, a on ne samo da se vidi, vec se vidi CEO .

Baš i ne vidimo jasan dokaz, izgleda ko da je snimano sa povišene pozicije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: pet okt 24, 2014 6:14 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 3:21 pm
Postovi: 177
uzeta je u obzir i visina snimatelja, i da je bio visok 2 metra, brod se ne bi smeo videti ni malo .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: pet okt 24, 2014 6:30 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Što ćemo "dobiti" ako sada saznamo da je zemlja ravna ploča? Kako će to utjecati na nas, na naš život, naše reakcije, događanja? Što će se promijeniti po nas s tom eto razlikom da živimo "na" nečem ravnom, a ne "na" kugli?

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: pet okt 24, 2014 8:06 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 3:21 pm
Postovi: 177
Svest. Pocinjes da shvatas celu stvar, doduse jedan mali delic, ali ipak imas jednu konstantu koja je vazna. Sa druge strane takodje shvatas da su svi oni zajedno, da je sve sistem, i to je neki pocetak. Zatim na osnovu ove, ne bas male lazi, gledas i druge, odnosno gledas matricu obrazac, pa uredjujes sa ostalim lazima i trazis nove, samo na osnovu obrasca.

Ali pored toga, valjda je kljucno pitanje, zasto ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: pet okt 24, 2014 8:16 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland


nit je ploča nit okrugla već krompirasta, zato i ima čudnih pojavnosti....

_________________
Resident Agent provocateur & Conspiracy Theorist


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: pet okt 24, 2014 8:50 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 3:21 pm
Postovi: 177
Da, i bas svuda gde se testira pitagorina teorema, tu je bas skroz ravno, i krompirastog je oblika. Pa imamo navodne snimke zemlje od Nase, pa mozemo da vidimo kako izgleda , ne znam cemu ta animacija sada, ako postoje hiljade slika navodno pravih ?

Ova tvoja animacija govori, " znate sta mi imamo prave slike zemlje koja je lepo obla, ali ako testirate pitagorinu teoremu, mozda nece biti uspesno, jer je zemlja ovako kako smo je mi nacrtali i sada je pokazali, znaci moze da bude ali ne mora, zavisi ko testira, jer je bas tu nepravilnog oblika. Mi Vam pokazujemo prave slike oble zemlje ,ali ako se testira pitagorina teorema onda Vam dajemo kao dokaz nepravilnosti animaciju jer bi morali da se prilicno cimamo da pravimo slike prave zemlje krompirastog oblika jer bi neko testirao pitagorinu teoremu na onom delu gde ona nije krompirastog oblika pa ne bi mogli da dalje izmisljamo "

U svakom slucaju, cak i na forumima i blogovima fizicara, a i od malena, ucili su nas da je jedan od kljucnih dokaza da je zemlja okrugla to sto se brodovi vide na pucini na pola, odnosno vidimo navodno prvo jarbol,zbog zakrivljenja, sto je laz, nigde se ni na jednom moru, obali, pucini se ne vidi pola broda, i to moze lako da se testira.

Ja se ne secam da je neko rekao " glavni dokaz zakrivljenosti je to sto se brodovi vide na pucini na pola, ali ako Vi testirate bilo gde, i oni se ne vide, to je zato sto je tamo zemlja ravna jer je krompirastog oblika" .

https://www.youtube.com/watch?v=7f-K-XnHi9I

Ovde mozemo isto da vidimo zemlju i to navodno pravu, bas je lepo obla :)



Pogledajte zakrivljenja kod spoljne kamere, a onda pogledajte sliku zemlje iz kamere iznutra, ne postoje zakrivljenja. To su pokusali da objasne da je kamera riblje oko, ali riblje oko pravi celu fotku izduzenu, a ne samo jedan delic, sto znaci LAZ je da je kamera riblje oko, jer bi Felix bio sav izduzen i kabina bi bila izduzena i sve bi bilo zamuceno, a na slici i na videu vidimo da je sve normalno.


Attachment/i:
felix.png
felix.png [ 405.98 KiB | Pogledano 4030 put/a. ]
Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: pet okt 24, 2014 12:37 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ekvador je napisao/la:
uzeta je u obzir i visina snimatelja, i da je bio visok 2 metra, brod se ne bi smeo videti ni malo .

Ne bi rekao, na slici se jasno vidi da sa blage uzvisine gleda plažu i bitno je višlje, teško je odrediti koliko je višlje, ali je metrima višlje.
Jesu ovo ljudi na plaži ili nešto drugo sitno? Da on snima tamo baš na plaži kod ruba vode možda bi ovaj "jasan dokaz" nešto vrijedio, ovako diskreditira temu više od 100 trolova i botova.

slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: pet okt 24, 2014 5:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 3:21 pm
Postovi: 177
Znas kako kod nas kazu, sto je babi milo, to joj se i snilo :)


Na originalnom snimku se vidi da je sve to jedna plaza na istom nivou, ako bas budes dosadan, naci cu ti snimak


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: pet okt 24, 2014 7:40 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ekvador je napisao/la:
Znas kako kod nas kazu, sto je babi milo, to joj se i snilo :)

E baš to, obale na tom mjestu ni ne bi bilo da je sva plaža na jednom nivou, nije to bazen ili jezerce, upravo zbog blage kosine na tom mjestu prestaje voda i počinje kopno, plaže su baš specifične po tome što su blage kosine.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: ned okt 26, 2014 9:01 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 3:21 pm
Postovi: 177
Napisao si u postu da je mozda i svemir ravan.

Tada sam napisao da je 95% aktivnih korisnika sistem.

Posle si se kao cudio i ne razumes moju reakciju .

Znaci navodno iskren si bio da verujes da je i svemir ravan , i da si to zaista i mislio, zatim kazes i

Citat:
možda se sličan princip može preslikati i na manje i veće stvari.



To ti je bilo opravdanje za prvu tvoju misao koju sam okarakterisao kao dovodjenje do apsurda jednu normalnu cinjenicu.

A onda u nastavku teme, 100% si ubedjen da je zemlja okrugla i dovodis u pitanje bilo kakav dokaz .

Evo kako izgleda kada se slika sa kamerom riblje oko, znaci jedan delic je uvelican, a sve ostalo je mutno. Posto nisu napravili fotomontazu u trenutku kada felix otvara kapsulu, to su opravdali sa kamerom riblje oko, o kojoj sam pricao pre.

Znaci kamera u kabini NIJE riblje oko kako su rekli i pokusali da opravdaju ravan horizont koji se vidi u jednom trenutku. Kamera riblje oko hvata jedan delic i onda to uvelica, hteli su da kazu da je kamera uvelicala samo jednu malu liniju kod zakrivljenja .


Attachment/i:
fisheye_camera_apple_iphone.jpg
fisheye_camera_apple_iphone.jpg [ 117.2 KiB | Pogledano 3880 put/a. ]
Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: ned okt 26, 2014 12:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Ekvador je napisao/la:
Svest. Pocinjes da shvatas celu stvar, doduse jedan mali delic, ali ipak imas jednu konstantu koja je vazna. Sa druge strane takodje shvatas da su svi oni zajedno, da je sve sistem, i to je neki pocetak. Zatim na osnovu ove, ne bas male lazi, gledas i druge, odnosno gledas matricu obrazac, pa uredjujes sa ostalim lazima i trazis nove, samo na osnovu obrasca.

Ali pored toga, valjda je kljucno pitanje, zasto ?



Tako je ključno je zašto, objasnio si zašto. Bar dijelom.

Kažeš svijest - interesantno je da to, tu svijest koja se "razvija" uočavanjem laži s čim se okvirno slažem, mjeriš onime što oko vidi - a to rekla bih, moguće nije način na koji "vidi svijest", njoj možda ne treba organ oko.

Nadalje, laž o tome da li je zemlja okrugla ili ravna, dovodi do pitanja što dobivamo ako ustanovimo "istinu", kako se to odražava na svijest - čini li nas to bližima sebi ili samo sakupljamo informacije koje su, možda u ovom trenu od perifernog značaja.

Time ne mislim obezvrijediti značaj bilo koje informacije, jer osobno smatram da su sve važne, no fokusiranost na dokazivanje ponekad gubi iz vida (ne očnog) ono što se zbiva u nama. Pa u dokazivanju činjenica često sebe dovodimo ne u svijesno već sasvim suprotno - besvijesno stanje argumentiranja pa dokaz postaje ne dio istine - već napadač na razvoj svijesnosti.

Tako je eto tebe, ako smijem primjetiti doveo u stanje da ovako debatiraš:

"Napisao si u postu da je mozda i svemir ravan.

Tada sam napisao da je 95% aktivnih korisnika sistem.

Posle si se kao cudio i ne razumes moju reakciju .

Znaci navodno iskren si bio da verujes da je i svemir ravan , i da si to zaista i mislio, zatim kazes i....

To ti je bilo opravdanje za prvu tvoju misao koju sam okarakterisao kao dovodjenje do apsurda jednu

normalnu cinjenicu.

A onda u nastavku teme, 100% si ubedjen da je zemlja okrugla i dovodis u pitanje bilo kakav dokaz ."


Čini mi se da ovdje potreba za dokazom ozbiljno narušava stanje svijesti. I sada da li je pitanje zemlje i njezina oblika možda uzrok ovakvom utjecaju ili ponašanju, ne znam, ali - eto samo sam zato to pitala.

Recimo ja Promatračeve opaske nisam ovako doživjela kako si ih ti doživio jer nisam u potrebi dokazivanja, dapače sve što je rekao shvatila sam kao otvorenu mogućnost. Koja pak onda olakšava daljnu komunikaciju.

Ne znam hoće li ljudi otkrićem ovog pitanja postati bolji i razumniji ljudi, ali znam da svaka potreba za dokazom, vrlo moguće ne razvija svijest - dapače, čini mi se upravo suprotnim.

Eto, dakako ovo je samo moje mišljenje!

Trenutno doduše, mislim da je pitanje ravnine ili okruglog oblika zemlje, po njezine stanovnike manje važno od pitanja, što sada oni čine sa samime sobom. Ali isto tako mislim da je mudro i taj dio istraživati. A istraživanje nikada nije opterećeno dokazima, inače nije istraživanje nego se vrlo blisko približava dogmi. Pa postoji "opasnost" da jednu zamijenimo drugom.

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: ned okt 26, 2014 1:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 3:21 pm
Postovi: 177
Prvo , kada sam rekao "svest " tu ne mislim na nista duhovno, niti nista uzviseno, svest- svesnost u vezi realnog stanja. Nema potrebe mistifikovati niti davati toliko na znacaju necemu sto ni ne znamo da li postoji, to je isto neka vrsta religije.

Da neko drugi nije dokazivao, ne bi ni ja poceo da istrazujem, tako da se ne slazem sa tobom da ne treba dokazivati, nekome ce pomoci u daljem razvoju .

One floskule " sam istrazuj" "okreni se sebi", po meni su isto sistemske, jer naravno sto manje ljudi zna neku istinu manipulacija ce biti laksa . Sebicnost i okrenutost sebi, je bitna stvar za sistem, i uopste za sadasnje i buduce obrazovanje dece i na tome je i upravo i glavni fokus .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: ned okt 26, 2014 2:48 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ekvador je napisao/la:
Napisao si ...

Tada sam ...

Posle si se kao cudio i ne razumes moju reakciju .

Znaci navodno ...

A onda u nastavku teme, 100% ...
...

...

Evo kako izgleda kada se slika sa kamerom riblje oko, znaci jedan delic je uvelican, a sve ostalo je mutno. Posto nisu napravili fotomontazu u trenutku kada felix otvara kapsulu, to su opravdali sa kamerom riblje oko, o kojoj sam pricao pre.

Znaci kamera u kabini NIJE riblje oko kako su rekli i pokusali da opravdaju ravan horizont koji se vidi u jednom trenutku. Kamera riblje oko hvata jedan delic i onda to uvelica, hteli su da kazu da je kamera uvelicala samo jednu malu liniju kod zakrivljenja .

I još ne razumijem tvoju reakciju, zadnje smo pričali o brodu i plaži a ti sad izvrnuo (uz sve drugo) na kabinu i riblje oko objektiv.
Ja ne tvrdim da je zemlja 100% okrugla, samo tvrdim da nisi dao nikakav a kamoli jasan dokaz da je kao što tvrdiš zemlja ravna. Tvoje neznanje i tvoja nepreciznost su tebi dokaz, a vidiš meni to nije dokaz i još si nepristojan, što bi se reklo ti si gotov političar.
Ja sam gotov sa raspravom jer jednostavno ne štima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: ned okt 26, 2014 4:52 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 3:21 pm
Postovi: 177
Kako mislis izvrnuo ? Samo sam dao dva dokaza za ravnu zemlju+ video kanal sa jos 20 dokaza, za Felixa cutis,kao i za Kuperov video kanal, dok za prvi grakces kako je velika visina plaze, pokusavam da nadjem originalni video, gde se jasno vidi da je sve isti nivo samo je plaza ogromna.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zemlja je ravna ploča
PostPostano: ned okt 26, 2014 7:45 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 3:21 pm
Postovi: 177
Evo jos jednog tako ociglednog dokaza u vezi centrifugalne sile :

https://www.youtube.com/watch?v=cJhySgMD9Iw


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 268 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 21 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz