Sada je: čet apr 18, 2024 11:59 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Ledeni izazov
PostPostano: uto aug 26, 2014 11:41 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet aug 22, 2014 4:44 pm
Postovi: 26
Svi koji smo u dodiru s bilo kojim oblikom informisanja putem raznih medija,smo ovih dana morali naleteti na "Ledeni izazov" i celu pricu uz to.Stari nauk kaze da ako nesto zahvati veliki broj ljudi i mnogi su ukljuceni u neki trend, bez preciznog poznavanja uopste cele stvari,da tu nesto mora biti sumljivo.Pa tako i svakojaka decurlija preko Facebook-a prihvataju taj izazov i po pravili izazivaju sledece koje ce "uvuci" u celu pricu,a kako neki primecuju to odskace od stvarne svrhe cele akcije i pretvara se u zabavu narodnim masama.Paznju privlaci samo izvodjenje cele akcije,gde se svaki clan poliva kofom ledene vode i to stvarno sve podseca na neki ritual.Pa evo ovde pomalo uznemiravajuceg teksta - http://beforeitsnews.com/paranormal/...n-2474644.html
Kao sto pise u tekstu pretpostavke su da se radi o ritualu ciscenja ljudi pred veliko zrtvovanje,koje ce biti "najvece u dosadasnjoj isotriji". Da li je to jos jedna velika prevara i obmana ljudi, pod velom humanitarne akcije,a od strane onih koji nam kroje sudbinu,ili "teoreticari" zavere ovde ne zasluzuju da uplicu svoje prste ?
Koje je vase misljenje ???


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ledeni izazov
PostPostano: sri aug 27, 2014 11:45 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Meni su sve te viralno šireće ideje difultno sumnjive, pa kada me slučajno potkači nešto što takođe u sebe uvlači veći broj drugih ljudi kao aktere i zupčanike koji pokreću dalje neki događaj, koji po pravilu ima neku sumnjivu svrhu upakovanu u nešto šlagasto penasto (a što se ni na koji način ni ne približava rešavanju suštine problema koji navodno "tretira"), prvo pitanje koje sebi postavim obično bude - 'de sam se zajebao? #-o

Tuga priče je što se za takve stvari koristi to što svi ljudi negde u nekom paučinom prekrivenom kutku sebe znaju da nešto treba menjati, nešto smrdi - pa se to na kraju koristi protiv nas kao rase, na jedan il drugi način. Lepo je da kod nekih postoji osećanje da u svetu postoji nešto što treba da se sredi, pa kako god se ono manifestovalo u praksi.

Što se ovoga konkretno tiče nemam pojma u čemu je poenta. Ono što znam je da, sa obzirom na kategoriju fenomena - nešto tu ne štima, ali možda ne mora biti raštimano sa nekom posebnom svrhom već je po sredi prosto seks radi seksa.

tako da, poštovani kučkin sine - rekao bih da te njuh ne vara, a nanjušio si nešto čim si pokrenuo temu :occasion5:

(btw, link ne radi :/)

_________________
Nisam kriv, časna reč!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ledeni izazov
PostPostano: sri aug 27, 2014 1:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
osvrt na Igre leda dao je književnik Edo Popović

"HRVATSKI književnik Edo Popović komentarom na svom Facebooku osudio je novi globalni internetski fenomen ALS Ice Bucket Challenge. Popović na Facebooku piše da mu je majka umrla od ALS-a, te mu je zbog toga mučno gledati pretvaranje ove teške bolesti u reality cirkus.

"Evo kaj mi je na umu. Moja majka je prije godinu i pol umrla od ALS-a, strašne bolesti koja možda više nego ijedna druga razara i tijelo i psihu. Sve druge bolesti, naime, ostavljaju nadu izlječenja, ponekad jedva tinjajuću, kao u slučaju karcinoma, melanoma i sličnih bolesti, ali ipak - nada postoji. No, ALS ne ostavlja nikakvu nadu - od dijagnoze čovjek ima najviše 4 godine vremena do posljednjeg udisaja i izdisaja. To je kao da se rađamo znajući točno kad ćemo umrijeti - teško breme za oboljelog i za njegove bližnje. I sad gledam ove svjetske 'celebove' kako se polijevaju hladnom vodom kako bi, tobože, upozorili svijet na ovu bolest. Što se mene tiče - šaljem ih sve u krasan kurac. Gledajući taj cirkus, a pamteći posljednje dane moje majke, osjećam se kao da mi netko pljuje u lice. Ne znam, ideja je možda i dobra, ali je realizacija ogavna. I jednu tešku bolest su uspjeli svesti na 'Zvijezde plešu'", napisao je Popović.

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ledeni izazov
PostPostano: sri aug 27, 2014 1:38 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet aug 22, 2014 4:44 pm
Postovi: 26
http://beforeitsnews.com/paranormal/2014/08/the-illuminati-fire-ice-challenges-purifying-america-before-the-great-human-sacrifice-video-oyep-shocking-revelation-2474644.html

Sad "Valjda" radi ;)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz