Sada je: pet apr 26, 2024 3:48 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 50 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kako izbeći reinkarnaciju?
PostPostano: pon jul 28, 2014 2:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 02, 2014 9:01 pm
Postovi: 145
friend je napisao/la:
Skoro smo na drugoj temi raspravljali o tome da li je u stvari podvala da je reinkarnacija ucenje lekcija u da je to za nase dobro...

.


postavi tu drugu temu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako izbeći reinkarnaciju?
PostPostano: pon jul 28, 2014 2:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 03, 2009 12:49 am
Postovi: 110
Ne mogu trenutno jer sam na telefonu. Pronadji na guglu 4dblog , ima korisnih tema.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako izbeći reinkarnaciju?
PostPostano: pon jul 28, 2014 8:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub sep 21, 2013 8:06 pm
Postovi: 33
Lokacija: Srbija
Mike20 je napisao/la:
Nakon tolikih rasprava i svega, da još netko misli da reinkarnacija ide u nedogled.
Ne, reinkarnacija neide u nedogled.
Ajmo nazad sjest u klupe i sve pročitati ispočetka

Ne mislim da reinkarnacija ide u nedogled. Pogledaj ponovo sta sam napisao. Reinkarnacija se ponavlja samo dok dusa ne spozna ko je dok je u fizickom telu. Cim shvati ko je, proces reinkarnacija staje.

_________________
Istina treba da bude autoritet, a ne da autoritet bude istina.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako izbeći reinkarnaciju?
PostPostano: pon jul 28, 2014 8:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub sep 21, 2013 8:06 pm
Postovi: 33
Lokacija: Srbija
Jericho je napisao/la:
777 je napisao/la:
Sa razlogom si ovde. Ljudske duse same biraju da se reinkarniraju. Kada bi se nekim ritualom proces reinkarnacija mogao prekinuti, duse ne bi ni ucile. Duse su ovde da dozive patnju, svoju suprotnost kako bi tokom inkarnacije postale svesne svoje sustine i porekla, Duha. Svako izbegavanje inkarnacija jeste obmana ega. Ako sustina duhovnosti jeste ucenje duse i transcedencija, onda je prekid reinkarnacija bez postizanja nirvane suprotno duhovnosti.


Ovo je najveca laz koju plasiraju iluminati.

"The soul is punished for all the behaviour it indulged in on Earth while it was in the physical body. The suffering continues. The soul is beaten, punished, “cleansed” as some would say, until it is moved to a new body in order for the suffering to continue. Nobody can be saved from hell, not even through death. Once the soul has separated from the body it continues to suffer, and sometimes more so than before. The beatings and punishment continue."

"And in this way through subsequent deaths and reincarnations, the behaviour of human beings is shaped. Men are deceived, as they are told this punishment is for their own good, that through it they will “improve”, “evolve”, “become better”, “purer”, “holier”, “more like their creator”. More like their creator satan."

procitaj ceo ovaj pasus a i ovu knjigu
http://www.theforbiddenreligion.com/dea ... 9Y3TsV7KFA

Dusa posle smrti moze samo da pati ako je i dalje identifikovana sa telom. To se retko dogadja. U vecini slucajeva dusa nakon smrti odmah spozanje ko je. Spoznaja znaci oslobodjenje od iluzije identifikacije. Kada nema te iluzije dusa ne moze da pati, jer je dusa olicenje Duha, ciste svesti, i kao takva ne moze da pati. Moze samo da sanja da pati.

_________________
Istina treba da bude autoritet, a ne da autoritet bude istina.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako izbeći reinkarnaciju?
PostPostano: pon jul 28, 2014 9:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jul 30, 2013 9:39 pm
Postovi: 135
Citat:
Jericho:
1.To nije bilo kakav ritual.On garantuje da se posle smrti vezemo za Dobrog Boga.Imali su i gnostici neke rituale al mnogo komplikovaniji su bili od ovog.
2. u gnostickim knjigama je pisalo da oni koji upraznjavaju asketizam ce se vratiti u Carstvo Nebesko tj. Pleromu. U knjizi inner guide meditation pisac objasnjava da ukoliko osoba ostane nevina tokom celog zivota izbece reinkarnaciju, jer sexom prizemljujemo energiju i to nas veze za materiju.Mada ovo je isto JAKO tesko(ko nirvana) jer vecina ce imati sex makar jednom.Razlog zasto sam mislio da ukoliko nemamo decu izbegavamo reinkarnaciju je zato sto gnostici,katari,bogumili,eseni,paulicijanci itd se nisu zenili niti imali decu.
3.Pa ako dostignes prosvetljenje mozes da radis sta hoces jer si ti obavio posao.


Pod jedan: uopšte govoreći ma kakv da je ritual u pitanju nije moguće da se izbegne reinkarnacija. Zašto? Pa zato što niža dimenzija ne može da utiče na višu dimenziju, ma koliko to čovek želeo.
Pod dva: to već ima smisla.
Pod tri: slažem se...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako izbeći reinkarnaciju?
PostPostano: pon jul 28, 2014 9:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jul 30, 2013 9:39 pm
Postovi: 135
Citat:
Sjenko
Zašto to misliš? Po toj logici bi onda i sam Budda sišao sa pozornice svijeta, nebi dalje širio ono što je iskusio.


Drugo je to vreme bilo.
Buda, moramo se podsetiti ko je bio Buda pre nego što je iskusio nirvanu. Da bi smo razumeli zašto nije sišao sa pozornice već je širio svoje iskustvo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako izbeći reinkarnaciju?
PostPostano: pon jul 28, 2014 9:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jul 30, 2013 9:39 pm
Postovi: 135
Citat:
Jericho
tBudistcki monasi tvrde da za prosvetljenje bi bilo idealno da zivimo 7 puta duze nego trenutno dakle 7 zivota.
Jeste jedna od opcija al je Daleko od idealne.


Sedam puta duže i sedam života ne može imati istu vrednost pa tako da prživeo i sedamdeset života od nirvane nema ništa, ako je u pitanju vreme koje je potrebno da se dosegne prosvetljenje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako izbeći reinkarnaciju?
PostPostano: uto jul 29, 2014 10:08 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Ostrov je napisao/la:

Drugo je to vreme bilo.
Buda, moramo se podsetiti ko je bio Buda pre nego što je iskusio nirvanu. Da bi smo razumeli zašto nije sišao sa pozornice već je širio svoje iskustvo.


Odgovor na to pitanje nema veze s time tko je on bio, nego s prirodom prosvjetljenja. Priroda prosvjetljenja je upravo ono sto ti pokazuje da nema veze tko si i sto si, jer su to samo iluzorne forme, te da nemas gdje bjezati i od cega, jer su i to samo iluzorne forme. Naravno to ne znaci da prosvjetljeni nece sici s pozornice svjeta, hoce, kad za to dode vrijeme. No, nece tako nesto forsirati i zeljeti jer zna da na najdublji razini je svijet kolektivni odraz njega. Prosvjetljeni nemora sudjelvati u njegovoj igri, moze samo biti, dok svijet kraj njega protice. Isto tako, ako ovdje vise nema sto raditi moze zaustaviti svijet i "sici s njegove pozornice", jer prosvjetljeni zna prirodu svijeta i to da ga on sam konstantno nanovo stvara.

I na kraju sa Budda je izjavio: "Budda zna da za probudenog nema Nirvane." Sto mislis, zasto je to rekao?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako izbeći reinkarnaciju?
PostPostano: uto jul 29, 2014 9:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 02, 2014 9:01 pm
Postovi: 145
Ostrov je napisao/la:
Citat:
Jericho
tBudistcki monasi tvrde da za prosvetljenje bi bilo idealno da zivimo 7 puta duze nego trenutno dakle 7 zivota.
Jeste jedna od opcija al je Daleko od idealne.


Sedam puta duže i sedam života ne može imati istu vrednost pa tako da prživeo i sedamdeset života od nirvane nema ništa, ako je u pitanju vreme koje je potrebno da se dosegne prosvetljenje.


pa ako je ljudski vek 70 godina onda je to skoro pola milenijuma.Mislim da je jasno o cemu se ovde radi, oni zapravo govore kolko je tesko dostici prosvetljenje.
Pa eno oni budisticki monasi sede po ceo dan meditiraju i kolko je njih dostiglo prosvetljenje?Vrlo malo.
Ako je njima tolko tesko koji imaju ucitelje kako ce to neko ko meditira kod kuce?
U onom tekstu pise da prosvetljeni spavaju 2-3 sata i da su neumorni,tu bi trebalo da bude sve jasno.
Iluminati su napravili mali milion meditacija(transedentalna,kundalini joga,meditacija treceg oka,meditacije ljubavi,vizualizacije razne itd.....) al svega par meditacija su prave.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako izbeći reinkarnaciju?
PostPostano: uto jul 29, 2014 9:28 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 02, 2014 9:01 pm
Postovi: 145
777 je napisao/la:
Mike20 je napisao/la:
Nakon tolikih rasprava i svega, da još netko misli da reinkarnacija ide u nedogled.
Ne, reinkarnacija neide u nedogled.
Ajmo nazad sjest u klupe i sve pročitati ispočetka

Ne mislim da reinkarnacija ide u nedogled. Pogledaj ponovo sta sam napisao. Reinkarnacija se ponavlja samo dok dusa ne spozna ko je dok je u fizickom telu. Cim shvati ko je, proces reinkarnacija staje.


Zavisi sta podrazumevas pod procesom shvatanja?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako izbeći reinkarnaciju?
PostPostano: uto jul 29, 2014 9:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jul 30, 2013 9:39 pm
Postovi: 135
Šta Jericho piše u gnostičkim knjigama i u drugim raznim knjigama govore o silaženju s pozornice?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako izbeći reinkarnaciju?
PostPostano: uto jul 29, 2014 9:38 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jul 30, 2013 9:39 pm
Postovi: 135
Citat:
Sjenko
I na kraju sa Budda je izjavio: "Budda zna da za probudenog nema Nirvane." Sto mislis, zasto je to rekao?


Da Buda nije bio kraljev sin Sidarta, sigurno ne bi smo znali danas toliko o budizmu i o samoj nirvani koliko danas znamo. Zašto? Pa zato što je sam Sidarta bio najpoznatiji čovek u svom kraljevstvu, koji je kao Sidarta imao svoje sledbenike, a tek posle kada je iskusio prosvetljenje imao je još više sledbenika koji su ga pratili i podržavali u tome što radi, pa samim tim Buda i nije imao potrebu da sidje sa pozornice.

Rekao je zato šro čovek – buda ne može da doživi nirvanu, samo može da iskusi na trenutak nirvanu i samim tim trenutkom postaje probuđen čovek.

Da li si razmišljao koje su razlike između probudjenog i prosvetljenog?

Znam da je van teme ali možeš li napisati nešto o odnosu budizma i silaženja sa pozornice?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako izbeći reinkarnaciju?
PostPostano: uto jul 29, 2014 9:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 02, 2014 9:01 pm
Postovi: 145
Ostrov je napisao/la:
Šta Jericho piše u gnostičkim knjigama i u drugim raznim knjigama govore o silaženju s pozornice?


Nisam nigde cito o tome.Sto je to vazno? Licni je izbor dal ce neko da siri znanje il da ode u pecinu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako izbeći reinkarnaciju?
PostPostano: sri jul 30, 2014 11:00 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Ostrov je napisao/la:
Citat:
Sjenko
I na kraju sa Budda je izjavio: "Budda zna da za probudenog nema Nirvane." Sto mislis, zasto je to rekao?


Da Buda nije bio kraljev sin Sidarta, sigurno ne bi smo znali danas toliko o budizmu i o samoj nirvani koliko danas znamo. Zašto? Pa zato što je sam Sidarta bio najpoznatiji čovek u svom kraljevstvu, koji je kao Sidarta imao svoje sledbenike, a tek posle kada je iskusio prosvetljenje imao je još više sledbenika koji su ga pratili i podržavali u tome što radi, pa samim tim Buda i nije imao potrebu da sidje sa pozornice.

Rekao je zato šro čovek – buda ne može da doživi nirvanu, samo može da iskusi na trenutak nirvanu i samim tim trenutkom postaje probuđen čovek.

Da li si razmišljao koje su razlike između probudjenog i prosvetljenog?

Znam da je van teme ali možeš li napisati nešto o odnosu budizma i silaženja sa pozornice?


Ne znam odakle vadis ove informacije ali bas ti i nisu tocne. Za Shakyamunija (sto je jedno od Gautaminih imena) se ne zna da li je bio kraljevic ili iz kaste brahmina, niti je to zapravo bitno. To su takoreci spekulacije i moguca objasnjenja koja realno ne mjenjaju nista. I nije on ima nikakve sljedbenike dok se nije probudio, ne znam odakle ti to. Po tvome ispadada je on bio egoist koji nije htio sici s pozornice svijeta jer je imao obozavatelje.

Razlog zasto je Budda rekao ono iz gornjeg citata je zato sto nirvana nije neko rajsko mjesto na nebu nego je sad i ovdje i nema kamo da se bjezi. Nirvana je stanje svijesti, kad je svijest slobodna od vlastitih derivata. Nemozes je iskusiti pa izgubiti jer to onda nije Nirvana nego samo jos jedan Samadhi, poviseno stanje svijesti.

Nisam razmisljao o razlici izmedu prosvjetljenog i probudenog jer se ne bavim semantikom nego sustinom.

Sto se silaska s pozornice i budizma tice svi budisti nakon sto bi dosegli prosvjetljenje, a ne samo Budda, bi nastavili siriti ono sto su vidjeli. A to nije jer imaju fanove. Nego jer znaju da izmedu njih i drugih zivih bica nema razlike, zato "prosvjetljeni nece stati dok sva bica neizvede u Nirvanu, makar zna da nema koga odvesti u Nirvanu" (jer izmedu njih nema razlike osim iluzije separacije) a isto tako nema Nirvane gdje ih se moze odvesti. I nije samo s budistima tako nego sa svim ostalim tradicijama ciji prakticari spoznaju prirodu svijeta, uvijek se trude prenjet svoju spoznaju na one koje ju nemaju, a ne podviju rep i ne bjeze.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako izbeći reinkarnaciju?
PostPostano: sri jul 30, 2014 9:42 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 02, 2014 9:01 pm
Postovi: 145
Evo sta kaze Krisna kako da izbegnemo reinkarnaciju

"Sve planete u materijalnom svetu, od najviše do najniže, mesta su patnje, na kojima se odvija uzastopno rađanje i umiranje. Ali onaj ko dostigne Moje prebivalište, o Kuntin sine, nikada se više ne vraća.”
Bhagavad-gita 8.16

"I ko god se za vreme smrti odrekne svog tela, secajuci se samo mene, momentalno dostize moju prirodu.U ovo nema sumnje."
Bhagavad Gita 8.5

"Thus being engaged in devotional service and always meditating upon Me, who has fixed his mind upon Me, for him I am the swift deliverer from the ocean of birth and death, but those who are not faithful on the path of devotional service cannot attain Me, but return to birth and death in this material world (bhagavadgita 14.26,9.3,12.6-7)."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako izbeći reinkarnaciju?
PostPostano: sri jul 30, 2014 10:33 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Jericho je napisao/la:
Evo sta kaze Krisna kako da izbegnemo reinkarnaciju

"Sve planete u materijalnom svetu, od najviše do najniže, mesta su patnje, na kojima se odvija uzastopno rađanje i umiranje.

Ovako nešto sam vidio predstavljeno kao jedini izbor makar to nije, i to je zbilja bolna spoznaja u realizaciji, potrebni su vrlo jaki napori i mnogo sreće u izražavanju slobodne volje da bi se vidio neki drugi izbor za koji opet ne znam što je, a za ostatak Krišninog naputka ne znam, u stvari nemam pojma što je u nativu taj Krišna ni da li to što pišem ima veze s Krišnom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako izbeći reinkarnaciju?
PostPostano: čet jul 31, 2014 6:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
promatrač je napisao/la:
Jericho je napisao/la:
Evo sta kaze Krisna kako da izbegnemo reinkarnaciju

"Sve planete u materijalnom svetu, od najviše do najniže, mesta su patnje, na kojima se odvija uzastopno rađanje i umiranje.

Ovako nešto sam vidio predstavljeno kao jedini izbor makar to nije, i to je zbilja bolna spoznaja u realizaciji, potrebni su vrlo jaki napori i mnogo sreće u izražavanju slobodne volje da bi se vidio neki drugi izbor za koji opet ne znam što je, a za ostatak Krišninog naputka ne znam, u stvari nemam pojma što je u nativu taj Krišna ni da li to što pišem ima veze s Krišnom.


Krišna po opisu u potpunosti odgovara plejađanima dakle po opisu Krišna ima pepeljasto plavu boju kože, crnu kosu te je vrlo moćan odnosno posjeduje nadljudske moći.
Bhagavad Gita ili u prijevodu Božanska Pjesma koja je srž poznatog epa Mahabharate govori o odnosu Krišne kao navodnog božanstva i njegovih vječno odvojenih živih bića (jiva) odnosno nas.
Tko je čitao i proučavao Bhagavad Gitu mogao je već na prvi pogled osjetiti ravnodušnost tog božanstva naspram njegovih fragmenata ili jiva pogotovo one koje su se navodno usprotivile njegovom autoritetu.
Krišna pod svaku cijenu očekuje da ga duše ili jive obožavaju, one koje to ne žele on navodno zatvara u materijalnu kreaciju ubacujući ih u krug samsare odnosno reinkarnacije, to traje enormno dugo gotovo čitavu viječnost i to sve sa ciljem da duša uslijed nevolja i patnje kroz koje prolazi u materijalnoj kreaciji sama uvidi da zapravo nema izbora nego da postane sluga što je navodno i njezina prvotna uloga.
Takav Bog je sve drugo samo ne samilostan i razuman jer ako dijete okrene leđa roditelju nije odgovornost isključivo na djetetu već i na roditelju koji treba itekako voditi brigu o naraštaju.

Prošao sam tu školu i jako dobro znam tu filozofiju, puna je nedorečenosti, ostavlja puno vakuma i neodgovorenih pitanja jednom riječju radi se o isključivosti i dogmi.

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako izbeći reinkarnaciju?
PostPostano: čet jul 31, 2014 8:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jul 30, 2013 9:39 pm
Postovi: 135
Citat:
Sjenko
...nirvana nije neko rajsko mjesto na nebu nego je sad i ovdje i nema kamo da se bjezi. Nirvana je stanje svijesti, kad je svijest slobodna od vlastitih derivata. Nemozes je iskusiti pa izgubiti jer to onda nije Nirvana nego samo jos jedan Samadhi, poviseno stanje svijesti.


O nirvani neću pričati, jer ni sam nisam siguran šta je uopšte nirvana i da li je uopšte moguće ostvariti.

A što se tiče izbegavanje reinkarnacije setimo se:
,,Energija je sposobnost vršenja rada, ne može se ni iz čega stvoriti niti uništiti već se pretvara iz jednog oblika u drugi. ’’
,,Energiju se ne može uništiti, ona prelazi iz jednog oblika u drugi, s jednog tela na drugo i uvek u skladu sa zakonom očuvanja energije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako izbeći reinkarnaciju?
PostPostano: čet jul 31, 2014 10:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Ostrov je napisao/la:
Citat:
Sjenko
...nirvana nije neko rajsko mjesto na nebu nego je sad i ovdje i nema kamo da se bjezi. Nirvana je stanje svijesti, kad je svijest slobodna od vlastitih derivata. Nemozes je iskusiti pa izgubiti jer to onda nije Nirvana nego samo jos jedan Samadhi, poviseno stanje svijesti.


O nirvani neću pričati, jer ni sam nisam siguran šta je uopšte nirvana i da li je uopšte moguće ostvariti.


Ni ja nisam siguran sto je, no mozemo znati sto nije. Ne znam ni da li to mozemo pojmiti za zivota, ni da li bi trebali pokusavati. No ostvarenje, je drugi par rukava. Cini mi se da zapravo nemoramo ostvariti nesto sto vec samo po sebi je, jednostavno trebamo ne sudjelovati u radnjama samsare, tj. prestati raditi hrpu onog sto radimo po inerciji jer smo tako naucili i jer su to "normalne" radnje ovog svijeta.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako izbeći reinkarnaciju?
PostPostano: pet aug 01, 2014 12:53 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto feb 25, 2014 2:18 pm
Postovi: 11
A ako uspijemo izaci iz tog zacaranog kruga, koji se zove reinkranacija, sta se dalje desava? Postajemo beskonacna svijest, spajamo se sa univerzumom? Egzistiramo u potpunosti odvojeni od materijalnog, na nacin nama trenutno neshvatvljiv i prelazimo u 6. denzitet? Ili nesto drugo?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 50 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 17 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz