Sada je: čet mar 28, 2024 10:13 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 50 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kako izbeći reinkarnaciju?
PostPostano: pet jul 25, 2014 5:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 02, 2014 9:01 pm
Postovi: 145
Znam za 3 verovatno moguca nacina.

1.Prvi je jedan ritual koji su Katari izvodili zvani konsolamentum, doduse oni su istrebljeni pre mnogo vekova od Rimokatolicke crkve tako da jedino da neko od modernih Katara kojih verujem ima bi mogao da izvrsi ovaj ritual.
2.Drugi je -Ukoliko nedoneses dete na svet izbeces reinkarnaciju.Zvuci lako al vecina ljudi ima decu tako da je vrlo verovatno ovo i istina.
3.Ukoliko covek dostigne nirvanu tj. prosvetljenje za njega nema vise ponovnog rodjenja.Doduse ovaj treci nacin je jako tezak jer vrlo malo ljudi dostignu nirvanu

Ima li jos nekih nacina da se izbegne reinkarnacija?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako izbeći reinkarnaciju?
PostPostano: pet jul 25, 2014 9:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
Zašto je trebamo izbjeći? hm? :shock: :shock: možeš li malo pojasnit razloge za bežanijom?

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako izbeći reinkarnaciju?
PostPostano: pet jul 25, 2014 9:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 02, 2014 9:01 pm
Postovi: 145
Saboter je napisao/la:
Zašto je trebamo izbjeći? hm? :shock: :shock: možeš li malo pojasnit razloge za bežanijom?


Jel znas koncept reinkarnacije? Evo ukratko.
Rodis se, zivis, umres, ponovo se vracas na zemlji al u drugom telu, ponovo se radjas,zivis i umires i tako u nedogled.Jedine dve religije koje priznaju reinkarnaciju su budizam i hinduizam.Bila je jedno vreme u bibliji al su je izbacili Jezuiti jer istina smeta vladarima iz senke.ANdrew Bartzis je reko da posle pada Atlantide Arkoni su kreirali reinkarnaciju tako da budemo njihova vecita hrana jer oni su paraziti.

Budisti veruju da je krajni cilj zivota dostizanja prosvetljenja(kroz meditaciju) a samim tim izbegavanje reinkarnacije.Jedina religija od svih koja nudi pravo budjenje je budizam.
Reko bih da imamo razlog za bezaniju osim ako neces ponovo da se vratis na ovu planetu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako izbeći reinkarnaciju?
PostPostano: sub jul 26, 2014 6:22 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
neznam kako izbjeci reinkarnaciju ali znam koga možemo pitati

http://galaksija.info/forum/viewtopic.php?f=10&t=4372

:glasses7: :hello2:

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako izbeći reinkarnaciju?
PostPostano: sub jul 26, 2014 1:05 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 02, 2014 9:01 pm
Postovi: 145
Saboter je napisao/la:
neznam kako izbjeci reinkarnaciju ali znam koga možemo pitati

http://galaksija.info/forum/viewtopic.php?f=10&t=4372

:glasses7: :hello2:


hahaha.Nista ne izbacuje.Ti pretrazivaci su gluposti, mani se toga.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako izbeći reinkarnaciju?
PostPostano: sub jul 26, 2014 1:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
ma znam al je fora he he i nema trenutno višeg autoriteta na zemlji od 8-denziteta

evo naletih na ovaj film (Sinhronicitet cini mi se)

http://m.imdb.com/title/tt1467388/ cini mi se da mozda nudi 1 drugaciju perspektivu pa baci oko

a neznam jesi li imao priliku citati knjigu "Seth speaks-od Jane Roberts" (engleski jezik) ima 1 lijep dio o reinkarnaciji pa vidi ako imas volje jedino neznam da li ima prevedeno za nase govorno podrucje.mozda jack987 ili tko drugi hm...


i vjeruj kugli on ne laže :rofl

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako izbeći reinkarnaciju?
PostPostano: ned jul 27, 2014 6:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jul 30, 2013 9:39 pm
Postovi: 135
Citat:
Znam za 3 verovatno moguca nacina.

1.Prvi je jedan ritual koji su Katari izvodili zvani konsolamentum, doduse oni su istrebljeni pre mnogo vekova od Rimokatolicke crkve tako da jedino da neko od modernih Katara kojih verujem ima bi mogao da izvrsi ovaj ritual.
2.Drugi je -Ukoliko nedoneses dete na svet izbeces reinkarnaciju.Zvuci lako al vecina ljudi ima decu tako da je vrlo verovatno ovo i istina.
3.Ukoliko covek dostigne nirvanu tj. prosvetljenje za njega nema vise ponovnog rodjenja.Doduse ovaj treci nacin je jako tezak jer vrlo malo ljudi dostignu nirvanu



Pod jedan: velika je stvar izbeći reinkarnaciju, da bi se moglo uraditi nekim ritualom.
Pod dva: nelogično je da ako se nema dece tada se izbegava reinkarnacija. Zašto? Pa zato što neki ljudi ne mogu da dobiju decu a žele, znači oni nesvesno uz pomoć greške prirode dobijaju mogućnost da izbegnu reinkarnaciju.
Pod tri: budizam, prosvetljenje, nirvana u današnjem vremenu je mala mogućnost da se dostigne, a kad se dostigne kako nastaviti da se živi u ovom svetu?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako izbeći reinkarnaciju?
PostPostano: ned jul 27, 2014 6:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Ostrov je napisao/la:
Pod tri: budizam, prosvetljenje, nirvana u današnjem vremenu je mala mogućnost da se dostigne, a kad se dostigne kako nastaviti da se živi u ovom svetu?


Mislim da to i nije nešto čim se treba zamarati dok se ne dostigne. Ima mnogo tehnika, koje omoguće čovjeku da sakrije unutarnju prazninu od onih koji ju nebi mogli razumjeti. Jedna od njih je kontrolirana ludost i prikradanje iz kastanedinih djela. Vjerujem da takav metod djelovanja postoji i u drugim tradicijama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako izbeći reinkarnaciju?
PostPostano: ned jul 27, 2014 6:38 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jul 30, 2013 9:39 pm
Postovi: 135
Citat:
Mislim da to i nije nešto čim se treba zamarati dok se ne dostigne. Ima mnogo tehnika, koje omoguće čovjeku da sakrije unutarnju prazninu od onih koji ju nebi mogli razumjeti. Jedna od njih je kontrolirana ludost i prikradanje iz kastanedinih djela. Vjerujem da takav metod djelovanja postoji i u drugim tradicijama.



Ne vidim smisao živeti život posle posvetljenja, a još manje da se skriva kroz ludosti, kroz raznih metoda.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako izbeći reinkarnaciju?
PostPostano: ned jul 27, 2014 6:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Ni ja. No pitanje je sto se drugo moze izabrati dok si jos ziv u fizikali i koliko se na to mora cekati. A i ima ona stara budisticka da prosvjetljeni nece stati dok sva druga svjesna bica ne odvede u Nirvanu, makar zna da nema koga odvesti u Nirvanu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako izbeći reinkarnaciju?
PostPostano: ned jul 27, 2014 9:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jul 30, 2013 9:39 pm
Postovi: 135
Kad se dostigne taj nivo, jednostavno se sidje sa pozornice sveta...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako izbeći reinkarnaciju?
PostPostano: ned jul 27, 2014 9:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 02, 2014 9:01 pm
Postovi: 145
Ostrov je napisao/la:
Citat:
Znam za 3 verovatno moguca nacina.

1.Prvi je jedan ritual koji su Katari izvodili zvani konsolamentum, doduse oni su istrebljeni pre mnogo vekova od Rimokatolicke crkve tako da jedino da neko od modernih Katara kojih verujem ima bi mogao da izvrsi ovaj ritual.
2.Drugi je -Ukoliko nedoneses dete na svet izbeces reinkarnaciju.Zvuci lako al vecina ljudi ima decu tako da je vrlo verovatno ovo i istina.
3.Ukoliko covek dostigne nirvanu tj. prosvetljenje za njega nema vise ponovnog rodjenja.Doduse ovaj treci nacin je jako tezak jer vrlo malo ljudi dostignu nirvanu



Pod jedan: velika je stvar izbeći reinkarnaciju, da bi se moglo uraditi nekim ritualom.
Pod dva: nelogično je da ako se nema dece tada se izbegava reinkarnacija. Zašto? Pa zato što neki ljudi ne mogu da dobiju decu a žele, znači oni nesvesno uz pomoć greške prirode dobijaju mogućnost da izbegnu reinkarnaciju.
Pod tri: budizam, prosvetljenje, nirvana u današnjem vremenu je mala mogućnost da se dostigne, a kad se dostigne kako nastaviti da se živi u ovom svetu?


1.To nije bilo kakav ritual.On garantuje da se posle smrti vezemo za Dobrog Boga.Imali su i gnostici neke rituale al mnogo komplikovaniji su bili od ovog.
2. u gnostickim knjigama je pisalo da oni koji upraznjavaju asketizam ce se vratiti u Carstvo Nebesko tj. Pleromu. U knjizi inner guide meditation pisac objasnjava da ukoliko osoba ostane nevina tokom celog zivota izbece reinkarnaciju, jer sexom prizemljujemo energiju i to nas veze za materiju.Mada ovo je isto JAKO tesko(ko nirvana) jer vecina ce imati sex makar jednom.Razlog zasto sam mislio da ukoliko nemamo decu izbegavamo reinkarnaciju je zato sto gnostici,katari,bogumili,eseni,paulicijanci itd se nisu zenili niti imali decu.
3.Pa ako dostignes prosvetljenje mozes da radis sta hoces jer si ti obavio posao.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako izbeći reinkarnaciju?
PostPostano: ned jul 27, 2014 9:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Ostrov je napisao/la:
Kad se dostigne taj nivo, jednostavno se sidje sa pozornice sveta...


Zašto to misliš? Po toj logici bi onda i sam Budda sišao sa pozornice svijeta, nebi dalje širio ono što je iskusio.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako izbeći reinkarnaciju?
PostPostano: ned jul 27, 2014 9:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 02, 2014 9:01 pm
Postovi: 145
Ostrov je napisao/la:
Citat:
Mislim da to i nije nešto čim se treba zamarati dok se ne dostigne. Ima mnogo tehnika, koje omoguće čovjeku da sakrije unutarnju prazninu od onih koji ju nebi mogli razumjeti. Jedna od njih je kontrolirana ludost i prikradanje iz kastanedinih djela. Vjerujem da takav metod djelovanja postoji i u drugim tradicijama.



Ne vidim smisao živeti život posle posvetljenja, a još manje da se skriva kroz ludosti, kroz raznih metoda.


Prosvetljenje je jako JAKO tesko dostici.Cak je i Buda ga tesko dostigao,I ljut jer nije moga da dostigne rekao je "necu ustati dok ne dostignem prosvetljenje"...tek je tad uspeo.
tBudistcki monasi tvrde da za prosvetljenje bi bilo idealno da zivimo 7 puta duze nego trenutno dakle 7 zivota.
Jeste jedna od opcija al je Daleko od idealne.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako izbeći reinkarnaciju?
PostPostano: ned jul 27, 2014 10:46 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Pala mi duhovita ideja za instant prosvjetljenje, ali šutit ću. :)
Ali ne može ni to a da ne uđe...
Ono bitno, drago mi je da se raspravlja o ovakvim stvarima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako izbeći reinkarnaciju?
PostPostano: ned jul 27, 2014 11:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub sep 21, 2013 8:06 pm
Postovi: 33
Lokacija: Srbija
Sa razlogom si ovde. Ljudske duse same biraju da se reinkarniraju. Kada bi se nekim ritualom proces reinkarnacija mogao prekinuti, duse ne bi ni ucile. Duse su ovde da dozive patnju, svoju suprotnost kako bi tokom inkarnacije postale svesne svoje sustine i porekla, Duha. Svako izbegavanje inkarnacija jeste obmana ega. Ako sustina duhovnosti jeste ucenje duse i transcedencija, onda je prekid reinkarnacija bez postizanja nirvane suprotno duhovnosti.

_________________
Istina treba da bude autoritet, a ne da autoritet bude istina.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako izbeći reinkarnaciju?
PostPostano: pon jul 28, 2014 8:27 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
Nakon tolikih rasprava i svega, da još netko misli da reinkarnacija ide u nedogled.
Ne, reinkarnacija neide u nedogled.
Ajmo nazad sjest u klupe i sve pročitati ispočetka

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako izbeći reinkarnaciju?
PostPostano: pon jul 28, 2014 9:13 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Onda ti, kad si tako pametan, nama kretenima, lijepo reci do kud ide reinkarnacija.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako izbeći reinkarnaciju?
PostPostano: pon jul 28, 2014 12:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 02, 2014 9:01 pm
Postovi: 145
777 je napisao/la:
Sa razlogom si ovde. Ljudske duse same biraju da se reinkarniraju. Kada bi se nekim ritualom proces reinkarnacija mogao prekinuti, duse ne bi ni ucile. Duse su ovde da dozive patnju, svoju suprotnost kako bi tokom inkarnacije postale svesne svoje sustine i porekla, Duha. Svako izbegavanje inkarnacija jeste obmana ega. Ako sustina duhovnosti jeste ucenje duse i transcedencija, onda je prekid reinkarnacija bez postizanja nirvane suprotno duhovnosti.


Ovo je najveca laz koju plasiraju iluminati.

"The soul is punished for all the behaviour it indulged in on Earth while it was in the physical body. The suffering continues. The soul is beaten, punished, “cleansed” as some would say, until it is moved to a new body in order for the suffering to continue. Nobody can be saved from hell, not even through death. Once the soul has separated from the body it continues to suffer, and sometimes more so than before. The beatings and punishment continue."

"And in this way through subsequent deaths and reincarnations, the behaviour of human beings is shaped. Men are deceived, as they are told this punishment is for their own good, that through it they will “improve”, “evolve”, “become better”, “purer”, “holier”, “more like their creator”. More like their creator satan."

procitaj ceo ovaj pasus a i ovu knjigu
http://www.theforbiddenreligion.com/dea ... 9Y3TsV7KFA


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako izbeći reinkarnaciju?
PostPostano: pon jul 28, 2014 2:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 03, 2009 12:49 am
Postovi: 110
Skoro smo na drugoj temi raspravljali o tome da li je u stvari podvala da je reinkarnacija ucenje lekcija i da je to za nase dobro...

Da li je to tacno, postoje oprecna misljenja, ali bi svako trebalo da procita nesto i o tome.
Probajte da pronadjete 4dblog, tamo ima zanimljivih stvari.


Zadnja izmjena: friend; pon jul 28, 2014 2:23 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 50 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz