Sada je: uto mar 19, 2024 8:24 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 67 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pon aug 21, 2006 11:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 07, 2006 1:05 pm
Postovi: 382
Lokacija: Srebrenik, BiH
Pantagruel je napisao/la:
Sa namjerom da se dokazuje...


Nikada se njegovom voljom ne zna imenom ko je i nikada cilj nije dokazivanje njegove pameti.

Slično kao kada bi za Teslu rekli - Sa namjerom da se dokazuje...

Ne branim ih ali često se miješaju pirati, crackeri... sa hackom. Hakeri su "elita" što se poznavanja računara i mreža tiče, a pirati i ostali su bukvalno lopovi.

Fino se sjećam kako je "veliki" Bill (vlasnik MS-a) nonšalantno i samouvjereno odgovorio na upozorenje hakera da imaju pameti i mogućnosti oboriti mu NT server na kojem je jedan MS sajt u tačno zadano vrijeme (dan, sat i minuta). Roka je imao mjesec dana da pokrpa rupe, a dan prije isteka roka "veliki" Bill je "isključio" tu domenu iz sigurnosnih razloga.

Sve nam to govori da i hakeri učestuju u razvoju računara i mreže.

_________________
♫ U tako malo nota reći toliko.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 21, 2006 11:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
Uz ove, već doživljene hackinge "neprijatelja"... kakvi su rezultati?

Nikakvi. :(
Otkrio sam da reptili drze prava na sve religije i da ako osnivas neku moras dobiti odobrenje od njih.
Hteli su da mi daju dozvolu al' da malo preprave transkripte.
To vec nisam mogao da im dopustim.


Ponudili su mi i drugu opciju, da osnujem sektu.
Manje su pare u pitanju i manji je broj vernika ali bolje ista nego nista, jel?
Problem je u tome sto bih u tom slucaju morao da propagiram i neke specijalne tehnike za prosvetljenje, jer sta vredi ljudima istina ako im unistim um.
Ni to se nije uklapalo u moje planove pa sam ih opet odbio.


Jel imas neki savet Jack?

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 21, 2006 11:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 17, 2006 1:04 am
Postovi: 185
Lokacija: kroejša
Nisam se trebao petljati s onim kršćanima sa križa života :mrgreen:

_________________
"Man is the measure of all things: of things which are, that they are so, and of things which are not, that they are not."
Protagoras
http://www.999.bloger.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 21, 2006 11:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
a pirati i ostali su bukvalno lopovi.

Nemoj tako. Pirati samo uzimaju bogatima i daju siromasnima.
Pirati su OPD. :)

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 21, 2006 11:14 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Jel imas neki savet Jack?


Uh, i mene je ovo uvijek "mučilo"... #-o , kako da dam drugima to što sam otkrio...

Možda je najbolje da se materijal samo "baci" na stol, pa nek ljudi onda sami zaključuju iz njega što je najbolje za njih same...

... neki će biti oduševljeni
... neki će malo prošvrljati i nastaviti sa svojim uobičajenim životom
... neki će odmah htjet u rat protiv reptila
... neki će sve negirati
... neki neće ni pročitati ili uopće obratiti pažnju

... ali neka čine što hoće s tim - jer je to njihov slobodan izbor i volja!!!

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 21, 2006 11:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Hame je napisao/la:

Nikada se njegovom voljom ne zna imenom ko je i nikada cilj nije dokazivanje njegove pameti.


Nikada ne reci nikada. Sa namjerom da se dokazuje prije svega SEBI. Znam osobno dosta ljudi koji su slične stvari radili... S druge strane, možda je netko bio kod njega doma, možda i "poslodavac" pa rekao "pokaži što znaš". Ako razumiješ. And I know you do. ;)

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 21, 2006 11:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 455
Povratak mesije i hackiranje u isto vrijeme , ma sumnjivo mi je to :D
Je li u koji ono balon treba staviti forum kao zastitu od napada ? ako je kome ostalo jos kakvih zaliha da damo donaciju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 22, 2006 12:23 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
Povratak mesije i hackiranje u isto vrijeme , ma sumnjivo mi je to

Ovo vam je poslednja opomena, nevernici jedni! :D

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 22, 2006 6:40 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Kako je prošlo misionarstvo

Prvi rezultati su veoma obecavali. Ta masa… to ludilo …!!! :!: :!:
Vec sam pocela da sakupljam foto-materijal za zitije “Life of Espirio”. :wink:
Medjutim onda su se javili neki birokratski problemi. Neverovatno koliko formulara moras popuniti da bi dobio domen @izam.earth

Uz to EM bi morao da se na jednoj caneling ploci transformise u Elektro Magnetski Val – tako je to sa mesijama u 21. veku – da zatim uskrsne u 4. denzitetu i posalje nam razglednicu odande. :D
E, tu su vec nastale teskoce tehnicke prirode. Ne znam da li bi se to nekako moglo resiti. :?:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 22, 2006 11:40 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 07, 2006 1:05 pm
Postovi: 382
Lokacija: Srebrenik, BiH
Pantagruel je napisao/la:
Nikada ne reci nikada. Sa namjerom da se dokazuje prije svega SEBI. Znam osobno dosta ljudi koji su slične stvari radili... S druge strane, možda je netko bio kod njega doma, možda i "poslodavac" pa rekao "pokaži što znaš". Ako razumiješ. And I know you do. ;)


Haker, cracker, lamer - u čemu je razlika?


Pojam haker (eng.hacker) u svom izvornom značenju opisuje osobu koja istražuje mogućnosti računara i njihovu pozitivnu primjenu u svakodnevnom životu. Iz opisa se vidi da hakeri nisu zli i da ne nanose štetu drugima - oni istražuju šta je sakriveno u hardveru i softveru, oni su pronalazači onoga što je neko, namjerno ili greškom, sakrio od očiju javnosti. Znači, hakeri ne vole da neko nekome ugrožava privatnost i zato proučavaju računare - oni se zalažu za apsolutnu privatnost, a ne vole ni cenzuru jer to vodi ka jednoumlju. Kada otkriju namjeran ili ne namjeran propust obavještavaju svijet o tome i to tjera proizvođača programa da ispravi propust, a korisnike da preuzmu određene korake i na taj način zaštite sebe na vrijeme. Hakeri su mišljenja da je bolje da svi znaju za određeni propust nego da niko ne zna, zato što vjeruju da ipak neko zna za propust i to koristi da bi špijunirao nekoga. Kada ne bi bilo hakera danas bi imali browsere i servere prepune bezbijednosnih propusta koje bi koristili upućeniji i zlonamjerni.

Sa druge strane, hakeri su časni ljudi, pošteni, civilizovani, imaju svoju kulturu! Hakerska kultura im ne dopušta da propuste koje otkriju iskoriste u nehumane svrhe. Ako nađu neki propust oni moraju da obavijeste javnost o tome i ne smiju da ga iskoriste da bi ugrozili nečiju privatnost ili napravili štetu bilo kome.

Ako vam neko na pitanje da li je do sada nanio štetu nekome koristeći računar odgovori potvrdno, ili čak počne da se hvali time - imate posla sa crackerom, jer haker ne nanosi štetu drugima. Ako vam neko na pitanje šta je otkrio kaže "ništa, koristim već pronađene propuste" - imate posla sa lamerom, jer je haker samo onaj koji pronađe nešto jedinstveno što još niko nije pronašao.


Crackeri su isto pronalazači ali oni koriste svoje znanje i svoja otkrića da bi nekome nanijeli štetu. Crackeri pišu viruse i trojance, upadaju na servere i prave štetu na njima (uglavnom tako što izmijene prvu stranu sajta).


Lameri su uglavnom klinci, koji ništa nisu otkrili i koji nanose štetu drugima, obično da bi ukrali neku šifru za Internet ili uništili nekome disk koristeći trojance, viruse, pa čak i exploite koje su cackeri napisali. Oni su gotovani, nauče kako se koriste trojanci i onda prave štetu misleći da su hakeri.


Onog trenutka kada haker svojim pronalaskom napravi nekome štetu - odmah prestaje da bude haker i postaje cracker! Sasvim je pogrešno reći "hakeri su uhakovali sajt...", kao i "hakeri su napravili novog crva...". Hakeri uopšte ne nanose štetu, to čine crackeri i lameri. Potpuno je pogrešno mrziti hakere - one koje treba mrziti i prezirati su crakeri i lameri!

Hakeri su pronalazači, naučnici i ne može se postati haker preko noći. Profesija "haker" je veoma čista, poštene, plemenita i velikim trudom stečena profesija.


Na kraju, biti haker znači biti osoba koja ima ogroman koeficijent inteligencije, osoba koja cio dan provede za računarom proučavajući ga, osoba koja to čini da bi zaštitila ostale korisnike računara i omogućila im potpunu privatnost, osoba koja svojim pronalascima gura čovječanstvo ka napretku, i osoba koja uvijek može da vas pogleda u oči!


*Tekst preuzet sa Interneta.

_________________
♫ U tako malo nota reći toliko.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 22, 2006 12:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Esperio Max je napisao/la:

Ma jure me reptili, ne daju mi mira.
Naljutio sam ih sa pokusajem osnivanja kasiopejizma.
Mnogo im se ne svidja ta ideja.


Eh, pa da nisi krenuo u pohod sam, mozda bi bilo vise sanse! :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 22, 2006 2:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
E, tu su vec nastale teskoce tehnicke prirode. Ne znam da li bi se to nekako moglo resiti.

Ma lako bih se ja transformisao u EM Val i uskrsnuo u 4. denzitetu, al je problem u tome sto reptili proveravaju sve posiljke odande. A posto vec znaju koje su mi namere oduzeli bi mi sve razglednice koje bih poslao.

Isto tako ne bi mi dali vizu da se ponovo vratim. A imam jos neka nedovrsena posla na ovoj planeti pa ne bih da rizikujem sa time. :?
Citat:
Eh, pa da nisi krenuo u pohod sam, mozda bi bilo vise sanse!

Citao sam kakve vam se sve cudne stvari dogadjaju, pa sam se bojao da vam se ne desi nesto jos gore ako krenete u neku vecu ofanzivu protiv reptila. Opasni su oni.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 22, 2006 9:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 455
tko o cemu mesija o zelenima.....
sto se dobije kad se zelena i ljubicasta boja izmjesaju ? :rr:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 22, 2006 10:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Citat:
sto se dobije kad se zelena i ljubicasta boja izmjesaju ?


Lizard u napadu?! :P


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 22, 2006 10:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
sto se dobije kad se zelena i ljubicasta boja izmjesaju ?

Jel to neka tehnika iz Photoshopa?

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 22, 2006 10:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 455
bravo Aragon, prosao si color test =D> :D

Za naseg mesiju:
U photoshopu se ne mijesaju nego jedna iskljucuje drugu [-X
...eto ti tips kad sljedeci put krenes sam u viteske pohode.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 22, 2006 11:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
...eto ti tips kad sljedeci put krenes sam u viteske pohode.

Jel ti to imas neka iskustva u viteskim pohodima?

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 22, 2006 11:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 455
EM, drago mi sto si prezivio ..sve su ti poruke bile pesimisticnije i pesimisticnije , na kraju sam digla ruke od tebe :( .
I ovo je tema o hackovanju ..izbacice nas ako nastavimo sa nasom nerazumljivom konverzacijom, nikome interesantnom .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 22, 2006 11:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Sophia je napisao/la:
EM, drago mi sto si prezivio ..sve su ti poruke bile pesimisticnije i pesimisticnije , na kraju sam digla ruke od tebe :( .

Ne idem ja nikud bez tebe. :)
Citat:
I ovo je tema o hackovanju ..izbacice nas ako nastavimo sa nasom nerazumljivom konverzacijom, nikome interesantnom .

OK. Prekidamo.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 15, 2006 6:38 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto feb 28, 2006 10:03 pm
Postovi: 169
Lokacija: Vallis Aurea
fourm se trenutno i zadnjih sat vremena vuce ko usporeni film, i ne vidim neke teme????

_________________
Vidjeti Svijet u Zrncu pijeska,
Nebo u divljem Cvatu,
držati Beskraj na dlanu ruke
i Vječnost u jednome Satu...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 67 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz