Sada je: čet mar 28, 2024 4:59 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 67 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Hack foruma/servera
PostPostano: ned aug 20, 2006 9:52 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 26, 2005 12:53 am
Postovi: 238
Dragi forumasi,

da, forum & sajt, tj. bolje receno: cijeli server je bio "hacknut".

Za vrijeme dok je provider "cistio smece" koje je hacker ostavio i "krpao rupe" na serveru nije bila moguca "interakcija" sa serverom.

Provider je uploadao zadnji back-up baze podataka foruma od cetvrtka, tako da su zadnji postovi od petka izgubljeni: zao mi je. : -/


Hvala na razumijevanju.


Zadnja izmjena: Tina; pon aug 28, 2006 7:10 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned aug 20, 2006 10:39 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Izgleda da je nekome jako stalo da ove informacije ne dođu do ljudi...

... pogotovo o Chemtrailsima... jer tema je - NESTALA!?

#-o

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned aug 20, 2006 10:43 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto feb 28, 2006 10:03 pm
Postovi: 169
Lokacija: Vallis Aurea
ne znam zasto ne vjerujem u to!

_________________
Vidjeti Svijet u Zrncu pijeska,
Nebo u divljem Cvatu,
držati Beskraj na dlanu ruke
i Vječnost u jednome Satu...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned aug 20, 2006 10:57 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jun 12, 2004 11:01 am
Postovi: 86
Lokacija: Split, Croatia
ajd drago mi je da je forum up and running, sad imam jos jedno mjesto za ulupat vrijeme,

_________________
Whatever you want to be you are, don't hesitate, just be! mito.blog.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned aug 20, 2006 11:29 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Bravo za tehnicku podrsku =D>

Citat:
Izgleda da je nekome jako stalo da ove informacije ne dođu do ljudi...

... pogotovo o Chemtrailsima... jer tema je - NESTALA!?


Ponovo su tu. Jos par tema se izmestilo ali se cini da je sada sve na svom mestu. 8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned aug 20, 2006 2:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
Gggggggggggggrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr :evil: :evil: :evil:

uh,sad je ok,svaka cast,oce oni oce,MIJOG,
kako rece onaj u basketu,svaki napad pocinje sa dobrom odbranom,i drago mi je sto u ovom timu ima dobrih bekova koji odmah reaguju,
nazalost,ja sam slab na bekovskoj poziciji(moj stil je vise krilo,brze kontre i trica i to... :mrgreen: ) pa mi je onomad kad je grom sprzio modem dva tri dana pre toga komp poceo da kaslje,da bi tek posle toga,kad se strujni udar vec dogodio ustanovio uz pomoc prijatelja koji su strucniji za komp da mi je neki kreten(virus sta li) uleteo u komp i pojeo sve exe fajlove(wmp,winamp,adobe reader i ostalo da ne nabrajam,ostale su samo ikonice na desktopu i u folderima)
komp je radio ok sto bi se reklo do zadnjeg trenutka i onda odjednom kao da je neko posisao sve iz njega i na kraju udar u modem,upravo kad sam jednoj dusi pisao odgovor na mail,koja je(to sam video posle nekoliko dana kad sam proverio pm) upravo u isto vreme meni poslala mail u kome govori upravo o onome sto sam ja hteo da napisem u mailu kojeg nisam napisao zbog onog groma,a da bude zanimljivije i toj osobi se komp prvo prehladio pa je posle popio grom dan kasnije
zanimljivo je i to da mi iz celog kompa nije nestao nijedan text u wordu ili pdf osim nekoliko mailova izmedju mene i Jacka koje sam cuvao u posebnom folderu koji je nestao "tuto kompleto"
Uzimajuci u obzir sve ovo zajedno sa dogadjajima u neposrednoj okolini o kojima sam vec pisao u drugoj temi,a koji su nastavili i traju jos uvek(posle onog saobr.udesa,istoj osobi se dogodilo da u neobicnim okolnostima,vozeci se na skuteru,odjednom blokira kocnica,ukopavsi skuter u mesto,pa je sletela sa motora zajedno sa saputnikom,opet kao sa autom imala je srece da su sporo vozili pa je "samo" odrala podlakticu i kuk, :evil: :evil: :evil: )
Tako da,Jack ,prijatelju nije lose da ono moje pisamce sa RL podacima i adresom obrises iz foldera(ili kao oni partizani sto su Nazoru popushili knjige) srolas u cigar i sprzish :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:thumbup: Pozdrav ALL STAR bekovskoj ekipi
Natalandza :love3:

P.S. cim upload-jem nove fotke,u dobroj rezoluciji,(cak sam i sat i datum namestio na aparatu iako ga na ruci nikad ne nosim,za one koje i to zanima da mogu i vreme izracunati)
eto mene sa krila sa fotkama 6-govnarske flote
KUCHKE KONTROLORSKE,DRZTE SE :!:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 21, 2006 3:32 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 455
Je li forum bio i drugi put hakovan?
Nije se mogao otvoriti u nedelju popodne tj kad sam jednom otvorila imala sam samo "Parent Directory" a drugi put crvenu podlogu sa nekim nerazumljivim slovima.
Sve je to zbog onih "Znakova na putu" i posljednjih Mujinih pustolovina :D .
Ne razumiju ljudi humor.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 21, 2006 9:19 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jun 28, 2006 11:40 pm
Postovi: 30
Lokacija: 10 000 HIGHINHEAVEN
meni se cini da je cijeli sajt bio hacknut ovaj put.. :?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 21, 2006 10:32 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Eh seljačina umjesto da hakira prave stvari, hakira obične civilne servere...

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Hack foruma/servera
PostPostano: pon aug 21, 2006 10:35 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Tina je napisao/la:
Provider je uploadao zadnji back-up baze podataka foruma od cetvrtka, tako da su zadnji postovi od petka izgubljeni: zao mi je. : -/


Ja sam otvorio dvije teme, jedna je bila STS/STO i neke sitnice o prevođenju, a druga se sada ne mogu točno sjetiti... Jack, sjećaš li se možda ti? Mislim da mi je druga bila važnija, a jbga sad ne mogu se sjetiti...

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 21, 2006 1:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 455
Nego da nije bilo tih hackera ne bi znali koliko smo mi svi pomalo ovisni o "Galaksiji" ...mislim ne znam za vas ali ja jedino jos citam ovu stranicu/forum pa sam se zabrinula ako ostanem i bez nje. :D
Ajde nadam se da je hacker zavrsio te "viteske" pohode a da ce i provider malo te "rupe" popuniti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 21, 2006 1:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 07, 2006 1:05 pm
Postovi: 382
Lokacija: Srebrenik, BiH
Ako sam dobro shvatio cilj je bio oboriti server, a ne Galaksiju i njen Forum.

Pretrpjeli smo "kolateralnu" štetu (Forum radi na MySQL-u servera) ali smo i dobro prošli - da je cilj bio Forum (a phpBB ja pravo poznat po nesigurnosti) tip bi preuzeo administratorska prava na Forumu, polijepio ban pravim administratorima i moderatorima i još usput prikačio kakva trojana pa da i članove ošteti.

Znači - nema "teorije zavjere" protiv Galaksije :D

_________________
♫ U tako malo nota reći toliko.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 21, 2006 1:48 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Eh seljačina umjesto da hakira prave stvari, hakira obične civilne servere...


Da... papak kao da traži posao u "vojsci"... ovo je da se dokaže...

Ne sjećam se tema... #-o prekjučer nisam ni bio na forumu, a jučer imam što vidjet ( zapravo - ne vidjeh ništa! ) :mrgreen:

Mooooooooožda malo rješenje problema za ubuduće:

hajde da poneko "snimi" na svoj kompjuter samo zadnje stranice od tema... pa da se ima backup... na više mjesta da imamo bar postove u tekstu, pa da se ne izgube nepovratno ovakvim hakiranjima...

Jel netko zna kakav program za automatsko snimanje web stranica ili slično??? Mogu ja snimiti, nije problem, nemam ograničenja na količinu podataka... jedino brzinu ( 3 Mbita/s ) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 21, 2006 2:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Bila je neka turska zastava i redirectalo je na neki turski site ako se ne varam :mrgreen:...

No uglavnom, ja nekad dok napišem jako dugački post, sačuvam post negdje jer sam imao već neugodnih iskustava sa brisanjem ili ako mi nije primilo. No
sada nisam imao razloga brisati pa je ostalo... Više se stvarno ne mogu sjetiti koja je bila druga tema jer sam na sve strane i razmisljam o koječemu :mrgreen:...

Jeste li radili back up ili su se stranice same vratile?

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 21, 2006 4:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 07, 2006 1:05 pm
Postovi: 382
Lokacija: Srebrenik, BiH
Što se backupa od strane klijenta/člana Foruma tiče jedino da Offline pogledate u History IE ono što ste čitali ovdje, pa ako neko ima što fali neka predloži da uradi copy-paste teksta na Forum.

Evo ja imam od tri prošle sedmice History (History sam postavio na 20 dana, a nisam radio još čišćenje/Clear History i defragmentaciju).


*Nemam ovo što je traženo iz razloga što to nisam ni čitao :D

_________________
♫ U tako malo nota reći toliko.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 21, 2006 5:04 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Znači - nema "teorije zavjere" protiv Galaksije

Nema. Za hack je krif & odgovoran onaj Guru Espirio. Ja sam tacno znala da ce to misionarenje ovako da se zavrsi. 8)
Kako se pojavio, tako nam je pao sistem. Sigurno je pobrkao balone, pa umesto da kao svaki normalan covek naduvava ljubicaste, on poceo da sara sa nekim hakerskim nijansama. #-o
Eto! Posaljes muskarca u soping, ovaj... u lov, ma, ne! u misionarsku akciju. Strasno. ](*,)

Al’ da je on nama ziv, zdrav i back up-ovan. :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 21, 2006 6:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
Kako se pojavio, tako nam je pao sistem.

Potvrdjujem.

Ma jure me reptili, ne daju mi mira.
Naljutio sam ih sa pokusajem osnivanja kasiopejizma.
Mnogo im se ne svidja ta ideja.
Citat:
Ja sam tacno znala da ce to misionarenje ovako da se zavrsi.

Eh, da mi je bila tvoja pamet... :?

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 21, 2006 9:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Predlazem zamjenu phpBB sa VBulletin (btw prilicno siguran forum) ili sa IPB. Sa VBulletinom sam imo priliku radit :) I mogu rec da mi ima znatno najbolje organiziranu administraciju. Toplo preporucujem!

Sto se tice h4x0ranja... 2 puta nije slucajnost...
Ne hakira se iz zajebancije ...vec sa namjerom.

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 21, 2006 10:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
en1di0n je napisao/la:
Ne hakira se iz zajebancije ...vec sa namjerom.


Sa namjerom da se dokazuje... Većini hakera nije važan sadržaj nego stupanj sigurnosti. Proporcionalno sa stupnjem sigurnosti, veća je i njihova slast, u slučaju da uspiju... Pozdrav.

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 21, 2006 10:30 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Uh... dobro... Espirio je živ...

Kako je prošlo misionarstvo? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Uz ove, već doživljene hackinge "neprijatelja"... kakvi su rezultati? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

=D> :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 67 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz