Sada je: čet mar 28, 2024 10:41 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 47 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sub jul 08, 2006 6:10 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Meni radi. Probaj enable cookies... from www.galaksija.com tamo negdje u Options.

Ako to onda ne radi... možda ti neki firewall sprečava cookije... a neznam dalje... pitaj Tinu ili T-1000.

:mrgreen:
:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jul 08, 2006 7:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Ne nisu cookies, ali evo sad radi ponovo besprijekorno, ne znam, jako čudno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 01, 2006 9:22 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Evo kako ja dozivljavam stvari... 3 browsera!
Kandidati: Opera, Avant Browser, Firefox
Dozivljaji:
Avant je najbrzi po vremenom da se neki page refresha, uzeto u obzir da koristi IE engine, podrzava pop-up, ad i jos ostale blockere. Uglavnom vrlo solidan browser, ima nekih svojih mana... zna se zastekat, rusit i to...ali 90% sajtova radi na njemu!

Opera je po meni svakako najnapredniji brovser sa mnostvom dobrih funkcija... kao i Avant Browser. Neznam kako ubija sanse da negdje pokupite neki malware i istala ta napasna smeca...ali obavlja svoj posao cisto solidno, ako vam je vrijeme refresha stranice nebitno.

Firefox zapravo najjadniji browseru klasi, brzina refresha je nasto bolja nego kod opere! Uglavom engine mu podrzava neke svari koje su pojednostavnjene preko CSS.a sto je uglavnom dobro. Ali rjetki su sajtovi koji to koriste napropsto! ...Koliko sam ga testoro na razlicitim piratskim sajtovima koji sadrzavaju povecu kolicinu malware.a i ostalog napasnog smeca... AV mi je vristo ko lud!

Topla preporuka je Avant Browser! Solidan i mal! Brz! Prdzava tabove, mouse gestures, i ostale stvari koje nekad zivot znace...

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Opera
PostPostano: čet aug 10, 2006 9:37 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned jun 04, 2006 12:24 pm
Postovi: 3
Lokacija: Zagreb
my vote opera, onda firefox ...

cheers

_________________
There are things known and there are things unknown, and in between are the doors.
rspk. Morrison


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 22, 2006 9:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Dva korisna vidzeta:

http://widgets.opera.com/widget/4492

http://widgets.opera.com/widget/4076

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Razvučena stranica
PostPostano: ned sep 03, 2006 5:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Danas mi je cijeli dan razvučena ova web-stranica, kad je otvorim, imam gore iznad jedno desetak redova: members, members,itd..a isto tako je i na dnu stranice...pa je li to do mog PC-a ili nam je netko opet čačkao po serveru ili čemu već?

Radi probe otišla sam na druge web-site i sve je O.K.
Molim pomoć i objašnjenje!

Hvala.
A.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 03, 2006 8:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Hoce Opera da zeza. :?

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 03, 2006 10:47 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Ja imam Firefox i radi ok.

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 04, 2006 7:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
I kod mene je Firefox i dalje ne radi O.K. Morat ću da vidim šta se dešava u mom PC-u.

Hvala na sugestijama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 05, 2006 8:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Da bi vam se forum brze otvarao idite na Tools => Preferences => Web pages => i u Images namestite na Cached images.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 06, 2006 5:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
=D> OPERA :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 19, 2006 7:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Izasao je Internet Explorer 7

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 25, 2006 3:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Izasao je Firefox 2

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon okt 30, 2006 2:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
U razmaku od samo nekoliko dana izašle su nove verzije dvaju najpopularnijih web preglednika. Takvo što posljednji se put dogodilo 1998. godine, kad je veliki Microsoft upro iz sve snage ne bi li pobijedio ...

... mali, nezavisni Netscape. Iako se to činilo nemogućim, jer Netscape je bio nekoliko klasa bolji od Microsoftova Internet Explorera, na koncu je pobijedio Microsoft. A izgubili su korisnici, jer Microsoft posljednjih pet godina nije napravio praktično ništa kako bi poboljšao svoj preglednik, koji je u jednom trenutku držao čak 98 posto tržišta.

Internet Explorer postao je omražen zbog brojnih propusta, a Firefox je polako, ali sigurno stjecao sljedbenike te dobivao gotovo jednodušne pohvale stručnjaka. Microsoft je na posljetku morao reagirati, no IE7 stigao je punih dvadeset mjeseci nakon prve najave, a već letimičan pogled na listu najvažnijih novosti "tabbed browsing", "search box", RSS čitač, ekstenzije, bolja podrška za CSS i AJAX pokazuje da većinu tih "noviteta" već odavno nudi Firefox.

No važnije je da IE7 ima novi "pogon" koje sigurno ne može imati toliko rupa kao stari IE. Sučelje je potpuno drukčije, no bez brige: dovoljno je intuitivno da ćete se brzo snaći; k tome je vrlo praktično i zauzima malo prostora. Ali nije bez mana: kliknete li na strelicu na mapi u Favoritesima, otvorit će se svi linkovi unutar nje! Ako smo IE-u prigovorili da previše "posuđuje" od starog Firefoxa, novom Firefoxu to možemo prigovoriti još više.

Firefox 2 toliko se razlikuje od Firefoxa 1.5 da bi mu bolje pristajao naziv Firefox 1.6 ili 1.7! Sučelje je gotovo identično (i ne tako lijepo kao kod IE-a 7). Ipak, on je optimiziran pa radi brže (čak i troši manje memorije od IE-a), a novosti su redom dobrodošle, posebice mogućnost otvaranja zatvorenih tabova (Ctrl+Shift+T), otvaranje svih tabova nakon rušenja sustava, spell-check te "live bookmarks".

Baš kao i IE, Firefox je znatno poboljšan i nadgradnja se isplati. No njihov se odnos nije promijenio: Firefox je i dalje bolji preglednik.

(Večernji list)

Preneseno sa:

http://www.bljesak.info/modules.php?nam ... &sid=37583


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 03, 2006 9:06 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Esperio Max je napisao/la:


IE 7 je već dostupan na windows update, ko ima podešen atomatic update za windowse mogao ga je već jutros instalirati kao update za već postojeći IE, nakon što se računar restarta poslije završene instalacije novi IE7 vam je na raspolaganju. :wink:
Što se mene tiče ostajem vjeran firefoxu, već sam i instalirao ovu najnoviju verziju (firefox 2).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 03, 2006 2:58 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
već sam i instalirao ovu najnoviju verziju (firefox 2).


I ja.

:blob: :blob: :blob: :blob: :blob:
:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 03, 2006 9:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
Ja nisam jer koristim velik broj extenzija koje nisu kompatibilne s verzijom 2.0 ali bude i to uskoro.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 15, 2006 12:19 am 
Ja se držim firefox-a, otkada ga koristim imam neusporedivo manje problema nego s explorerom.Sve u svemu glas za firefox.


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 02, 2007 11:55 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
BRZE SURFANJE SA FIREFOXOM

Za sve one koji su bili dovoljno lukavi i svoj Internet Explorer zamijenili sa Firefoxom evo jednog malog trika koji ce ubrzati otvaranje stranica i olaksati vam surfanje. Ako imate jako sporu vezu mozda razlika i nece biti drasticna ali ako ste na famoznom ADSL-u ili necem brzom razlika ce biti drasticna.

1. U address bar upisite adresu "about:config" i kliknite "Enter" - Pokazat ce vam se konfiguracija Firefoxa.

2. Pronadjite slijedece linije "network.http.pipelining network.http.proxy.pipelining network.http.pipelining.maxrequests"

3. Promijenite im vrijednosti ovako

a) "network.http.pipelining" postavite na vrijednost "true"

b) "network.http.proxy.pipelining" postavite na vrijednost "true"

c) "network.http.pipelining.maxrequests" postavite na vrijednost "30" ili tako nekako, tu mozete i malo eksperimentirati.

4. Kliknite bilo gdje na prozor desnom tipkom misa i odaberite New-> Integer. Nazovite ga "nglayout.initialpaint.delay" i podesite njegovu vrijednost na 0

Uzivajte u brzem surfanju, narocito broadband useri i svima sve najbolje.

Preneseno sa: http://tzombix.blog.hr/arhiva-2004-12.html#134126

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 29, 2007 8:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 02, 2007 4:58 pm
Postovi: 352
Lokacija: Croatia,Zagreb
koristim mozzilu vec skoro godinu dana...i mogu vam rec da sam preezadovoljan ;)

_________________
NWO hejter


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 47 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz