Sada je: čet mar 28, 2024 2:38 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 47 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pet aug 05, 2005 3:08 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Da, meni je Firefox zakon, mada i Opera nije loša.

Firefox nadopuniš sa FTP pluginom i onda ima sve. Naravno, ovo je potrebno samo ako skidate s nekih FTP servera.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 15, 2005 6:39 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 7:20 pm
Postovi: 310
Ne mogu više stavljati smajlije u poruke, pa ne znam zašto?
T-1000?
Kliknem na smajli, i ništa...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 15, 2005 7:54 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub aug 28, 2004 9:34 am
Postovi: 138
Lokacija: Sarajevo
mozda je java script blokiran. :?: koji browser koristis?

_________________
As far as the laws of mathematics refer to reality, they are not certain; and as far as they are certain, they do not refer to reality.

Albert Einstein


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 15, 2005 9:52 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 7:20 pm
Postovi: 310
:oops: Jest, bio je java script blokiran, prešla sam nedavno na novi browser
smajlići su tu, tnx :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 25, 2005 9:36 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Firefox mi je zakon. Radi besprijekorno. Stavim si one male nadogradnje koje se mogu skinuti sa njihovih stranica za teme, patcheve i to... super je.

I Opera nije loša. Isto preglednik koji zamjenjuje Internet Explorer. Komu se ne sviđa Firefox, Opera je definitivno ozbiljan program za surfanje netom.

Jedino imam problema s Internet Explorerom, ali ukucam 2-3 puta stvar i onda radi.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 25, 2005 10:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Ja koristim Firefox već kojih godinu i po otprilike, i jako sam zadovoljan. Svima bih ga preporučio naravno a svi oni koji pričaju drugačije nemaju pojma i ne slušajte ih :). Naravno postoje neke stvari ako se IE podesi manualno i kontroliraju se neke stvari kroz razne firewalle i ine igrarije, no to je za ljude kojima se da zezati s tim i kuže recimo to malo više od prosječnih korisnika kojima internet niti nije neki primarni medij nužno.

Možda u bliskoj budućnosti pređem na nešto drugo, radi se o FLOSS softveru, možda se očnem malo više i linuxom baviti, vidjet ću...
O FLOSS-u ozbiljno razmišljam.

Radi se otrpilike o sljedećem:

Za početak, FLOSS je skraćenica od "Free / Libre and Open Source Software". Dakle, govorimo o nečemu što je poznato pod nazivom "open source".

Ne bih duljio previše o povijesti FLOSS-a, već ću samo reći da je u početku (dakle, rane šezdesete) sav softver bio pisan u FLOSS maniri, bez da je itko to nekome nametao i nikome nije padalo napamet zatvoriti izvorni kod svog programa jer je htio slobodno dijeliti informacije i omogućiti drugima proučavanje i izmjenjivanje koda. Naravno, kapitalizam i ljudska pohlepa su zahvatili i to područje djelatnosti pa je danas "proprietary" softver puno normalnija stvar od FLOSS-a.

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 25, 2005 11:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Evo još neke stranice o open sourceu koje bi vas mogle zanimati...

http://www.gnu.org/philosophy/why-free.hr.html

http://opensource.org/

I možda nešto o zanimljivoj organizaciji koja vam može pomoći da naučite koristiti linux:

http://www.mi2.hr/

Eto, sve u svemu jako zanimljivo, malo drugačiji pogled na korištenje softwarea, računala općenito itd.

Ima i dosta FLOSS programa gore, dalo bi se svašta naći, treba samo malo "pročrčkati". Pozdrav.

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Zadnja izmjena: Pantagruel; ned dec 25, 2005 11:27 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 25, 2005 11:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 7:20 pm
Postovi: 310
Pantagruel, jako zanimljivo sve što si ovdje napisao, meni je novo...naravno za Linux sam čula :wink:
Tnx!
Samo piši!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 26, 2005 3:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Jana je napisao/la:
Ne mogu više stavljati smajlije u poruke, pa ne znam zašto?
T-1000?
Kliknem na smajli, i ništa...


Čak i ako nemaš javascript aktiviran, mislim da kodovi funkcioniraju. Dakle ako hoćeš ovoga koji namiguje napišeš dvotočku i zatvorenu zagradu jedno pored drugo. Mislim da nezavisno od JS-a mora raditi...

Nego, da se ne otvara bezveze novi topic jedan mali konstruktivni apel za sadržaj na siteu. Nemojte shvatiti ovo ko neko cjepidlačenje ili nešto slično, ali stvarno mislim da je važno. I nisam jedini. Naime i drugi ljudi kojima sam davao neke tekstove su primjetili da postoji HRPA tipfelera na stranicama. Dakle ili Ć - Č razlike, u "ije i je" ne idem jer postoje tekstovi na ekavici što je sasvim ok, ili se neke riječi pisane na brzinu dva puta ponavljaju ili fali neko slovo ili je slovo viška. Mislim da bi bilo ok kako neki ljudi čitaju tekstove da ih odma i lektoriraju. Ne znam meni to ne bi bio problem, ne sad za sve tekstove, ali kako nešto čitam tako da recimo označim gdje "ne štima". Mislim da ima stvarno super tekstova i dobrog sadržaja a da bi se razina i kvaliteta još popravila bilo bi lijepo da se na te stvari možda malo više pripazi. Pa ja stvarno mislim da nije teško... Shvaćam da se te stvari događaju i to je sasvim normalno, ali je isto tako normalno da se nakon nekog vremena isprave. Nemojte se ljutiti, ovo je dobronamjeran i konstruktivan prijedlog. Lijep pozdrav.

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Firefox, Opera ili Internet Explorer?
PostPostano: sri maj 17, 2006 10:26 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Zagovornici Firefoxa nude novac za napuštanje IE

Grupa zagovornika korišćenja čitača Weba Firefox nedavno je ponudila vlasnicima Web lokacija i mrežnih dnevnika po jedan dolar za svakog posetioca, korisnika Internet Explorera, koga ubede da pređe na Firefox.

Google je nedavno najavio da će platiti jedan dolar za svako preuzimanje Firefoxa do koga dođe preko palete alatki Google Toolbar. Četvorica protivnika Microsofta iz američke države Masačusets, napisali su niz besplatnih skriptova koje vlasnici Web lokacija mogu da koriste kako bi automatski otkrili da li posetioci koriste Internet Explorer. U zavisnosti od skripta, Web lokacija će ili prikazati prozor s predlogom da pređu na korišćenje Firefoxa ili će na vrh Web strane postaviti veliku trepćuću poruku-reklamu.

Grupa aktivista svoje akcije objašnjava u pismu javnosti postavljenom na adresi www.explorerdestroyer.com/open_letter.php. U toj poruci se kaže: "Firefox je jedna od najvažnijih aplikacija na svetu jer može da odigra veliku ulogu u određivanju budućnosti Weba. Od ključne je važnosti da čitač Weba otvorenog koda, zasnovan na standardima, postane najpopularniji čitač, a Firefox ima potencijal da to postane. Google je upravo preduzeo korake da Firefox bukvalno 'preuzme Web' i da broj onih koji ga koriste poraste s 11 na 50 procenata".

Aktivisti su napisali skriptove tri nivoa koje vlasnici Web lokacija mogu da upotrebe u zavisnosti od svoje anagažovanosti u preobraćivanju korisnika Internet Explorera. Jedan skript je reklama-poruka na vrhu Web strane, drugi je iskačući prozor s hipervezom do stranice za preuzimanje Firefoxa, a u trećem slučaju se radi o stranici sa obaveštenjem posetiocima o tome da je neophodno da pređu na Firefox kako bi mogli da pogledaju željenu Web lokaciju.

Prema tvrdnjama članova grupe, prelazak na korišćenje Firefoxa nikada nije bio važniji: "Sada je pravi trenutak za to i on možda neće trajati dugo - Microsoft priprema novu verziju Internet Explorera i bog zna šta će sve uraditi u Visti da bi njegovo korišćenje bilo obavezno. Firefox trenutno ima veliku šansu."

Ono što, barem za sada, članovi grupe ljubitelja Firefoxa nisu objasnili, jeste njihov stav prema drugim alternativnim čitačima Weba, kao što je npr. čitač Opera, norveške kompanije Opera Software ASA.


Preneseno sa: www.nezavisne.com/infonet/info04282006-01.php


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 17, 2006 10:57 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Ako mene pitate, sto manje microsofta to bolje. Ja vec godinma imam na compu samo linux i pravo da vam kazem ne znam sta su to virusi, bagovi i sva ostala sranja koje windows donosi sa sobom. Comp moze da mi stoji nedeljama ukljucen i da radi bez ikakvih problema, naravno to nikad ne radim.
E da, koristim uglavnom firefox.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 17, 2006 2:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Firefox.

_________________
The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, but wiser people so full of doubts. - Bertrand Russell


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 17, 2006 3:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Ma Opera je najbolja! :blob:
Cak ce i Nintendo Wii da je koristi.
http://www.opera.com/

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 17, 2006 10:59 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto aug 23, 2005 4:12 am
Postovi: 25
Ni IE ni firefox.OPERA sasvim zadovoljava sve kriterijume.
Galaksija se najlepse cita na operi u full screenu (F11) :D
probajte!!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 18, 2006 12:00 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
A i ovaj novi Firefox mnogo nesto lici na Operu. :-k
Citat:
Galaksija se najlepse cita na operi u full screenu (F11)

Sad sam probao.Dobar trip. :D

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 18, 2006 11:43 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Onog trena kad firefox postane dominantan ili bar blizu toga kod surfera te time privuce paznju raznih ljudi koji nemaju drugog posla nego traziti rupe po programima pokazat ce se da nije stvar u tome da je firefox bez bugova vec da je stvar u tome da nikome nije interesantno raditi viruse za stvari koje koristi jedva 10% surfera. Mada vidim da se broj naglo povecava pa ocekujem lagani rast broja virusa za linux i firefox.

Ja inace koristim firefox. Zbog posla sam jos uvijek na Windowsima.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 18, 2006 1:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
Onog trena kad firefox postane dominantan ili bar blizu toga kod surfera te time privuce paznju raznih ljudi koji nemaju drugog posla nego traziti rupe po programima pokazat ce se da nije stvar u tome da je firefox bez bugova vec da je stvar u tome da nikome nije interesantno raditi viruse za stvari koje koristi jedva 10% surfera.

Isto ono sto se dogadja Macintosh-u sada kada je postao popularniji.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 24, 2006 5:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Stigla je nova Opera.

Opera 9

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jul 05, 2006 3:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub sep 17, 2005 1:35 pm
Postovi: 48
Lokacija: Beograd
Ja sam danas prešao na Firefox, evo upravo ga isprobavam po raznim forumima i sajtovima ....poZz svima :D

_________________
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jul 08, 2006 5:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Evo po 50-ti put imam problema sa dolaskom na galaksija site putem firefox-a, na svaku ama baš svaku stranicu mogu ići samo ne na galaksiju (sad sam trenutno ovdje preko IE-a) i to se dešava sa vremena na vrijeme. Da li iko ima bilo kakvo logično ili nelogično objašnjenje za ovu pojavu (možda sam ovo trebao staviti pod topic "čudna dešavanja) i da li se ikome nešto slično dešavalo?
Ponavljam, na bilo koji web site mogu normalno ići koristeći svoj Mozilla Firefox browser (imam instaliranu zadnju verziju 1.5) samo ne na ovaj i to mi se do sada dešavalo nekoliko puta. :shock: :evil:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 47 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz