Sada je: sub apr 20, 2024 10:55 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 308 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pon aug 01, 2005 10:36 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jul 31, 2005 8:34 pm
Postovi: 14
[quote="T-1000]Zraknucu na PHPBB site da vidim ima li podesnih tema ... Malo i na PHPBB Hacks da vidim ima li mozda vec nesto gotovo za optimizranje ispisa na mobile devices[/quote]

Ovaj nije loš...

http://www.phpbb.com/phpBB/viewtopic.php?t=172037


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 01, 2005 3:32 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Ne, kenjona i to jednog koji ima vrlo skupe nove glave


Ej, imam ja BJC-250 Kenjona... ušpricavam mu već godinama tintu, ima u Makru-Mikru, 7 deci oko 350 kuna. Sa pdv-om. I mučim ga i šamaram, nikako da rikne. U jedan tank ide oko 15 ml, pa si izračunaj koliko sam uštedio. Novi BC-02 košta oko 150 kn za njega... hehe!!!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 01, 2005 9:56 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jul 31, 2005 8:34 pm
Postovi: 14
Jack987 je napisao/la:
Citat:
Ne, kenjona i to jednog koji ima vrlo skupe nove glave


Ej, imam ja BJC-250 Kenjona... ušpricavam mu već godinama tintu, ima u Makru-Mikru, 7 deci oko 350 kuna. Sa pdv-om. I mučim ga i šamaram, nikako da rikne. U jedan tank ide oko 15 ml, pa si izračunaj koliko sam uštedio. Novi BC-02 košta oko 150 kn za njega... hehe!!!

:wink:


Ma, BJC serija je imala otvore dizni na glavama koje si mogao vidjet prostim okom... ovaj moj je neka "specijalna" alienska tehnologija moraš gledat jakim povećalom da bi se vidjelo te dizne. A to nije ništa prema pixima seriji... njih se vidi teško i povećalom. Ide mi to na živce. Zato sam danas "kupio" iz servisa neki stari BJC-620 ... spor je ko puž ali mogu ugurat nokat u diznu od glave :-))).... a to znači i pumpat ga zamjenskim tintama


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Tehničke stvari na sajtu
PostPostano: pet aug 05, 2005 7:40 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Primjetio sam na nekoliko tekstova sa sajta, između ostalog i na ovome da je dosta nevješto rješen odnos slika-tekst pa se ne može neki dio teksta pročitati bez da se kopira u word ili notepad recimo. Slika često prekriva tekst umjesto da je podešeno da je slika "prozirna" na tom mjestu ili da je sa strane. Pa apeliram da se to sredi ako je ikako moguće. Hvala.

(ne isključujem opciju da je moj web-browser podivljao jer me ništa više ne čudi s tim kopmovima, u tom slučaju se ispričavam)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 05, 2005 8:07 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub aug 28, 2004 9:34 am
Postovi: 138
Lokacija: Sarajevo
problem je sto su te stranice napisane u FrontPageu, a znamo da MS nikad ne postuje HTML standarde.

Bice ispravljeno, u medjuvremenu mozete ove stranice gledat u IE-u, gdje se ispravno prikazuju.

_________________
As far as the laws of mathematics refer to reality, they are not certain; and as far as they are certain, they do not refer to reality.

Albert Einstein


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 05, 2005 2:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Ah, prokleti monopolisti. Misle da svi koriste njihov IE.

BTW odbacite FrontPage kao pravi buntovnici, bacite se na pravu stvar - Dreamweaver :D.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 05, 2005 2:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub aug 28, 2004 9:34 am
Postovi: 138
Lokacija: Sarajevo
Ja nikad nisam koristio FrontPage uvjek DW :D

To Galaksija koristi, naviko :D

_________________
As far as the laws of mathematics refer to reality, they are not certain; and as far as they are certain, they do not refer to reality.

Albert Einstein


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 05, 2005 3:05 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 30, 2005 6:01 pm
Postovi: 169
Lokacija: Zagreb
Onima koji koriste firefox u takvim slucajevima moze dobro doci ovaj plugin:
http://ieview.mozdev.org/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 05, 2005 3:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub aug 28, 2004 9:34 am
Postovi: 138
Lokacija: Sarajevo
Ma Total Commander je zakon za te stvari(mislim FTP i stuff)

_________________
As far as the laws of mathematics refer to reality, they are not certain; and as far as they are certain, they do not refer to reality.

Albert Einstein


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 26, 2005 10:09 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 09, 2005 10:40 pm
Postovi: 97
Lokacija: Serbia
@ T-1000
Citat:
Problem je u tvom browseru. Ako koristis IE potrebno je da provjeris da li je omogucen automatski odabir kodne stranice.

Dakle: View->Encoding->Auto Select.


I ja imam isti problem (iako mi je Encoding na Auto Select) koji resavam tako sto rucno izaberem View->Encoding->Central Europian (Windows)

Jedan predlog, bez namere da pametujem:
proveri da li imas u <HEAD>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">

Ako taj tag postoji moze problem biti u php.ini
Pogledaj da tamo nije drugacije postavljen charset (server ima prednost nad stranicom) tj. ako imas pravo da koristis htaccess postavi CharsetDisable na ON

P.S. Server salje <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-1">

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet aug 26, 2005 10:27 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub aug 28, 2004 9:34 am
Postovi: 138
Lokacija: Sarajevo
VV je napisao/la:
@ T-1000
Citat:
Problem je u tvom browseru. Ako koristis IE potrebno je da provjeris da li je omogucen automatski odabir kodne stranice.

Dakle: View->Encoding->Auto Select.


I ja imam isti problem (iako mi je Encoding na Auto Select) koji resavam tako sto rucno izaberem View->Encoding->Central Europian (Windows)

Jedan predlog, bez namere da pametujem:
proveri da li imas u <HEAD>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">

Ako taj tag postoji moze problem biti u php.ini
Pogledaj da tamo nije drugacije postavljen charset (server ima prednost nad stranicom) tj. ako imas pravo da koristis htaccess postavi CharsetDisable na ON

P.S. Server salje <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-1">

Pozdrav


Pozdrav

nije potrebno toliko komplikovat :P

Server salje encoding zavisno od odabranog jezika. Dakle, pretpostavljam da je kod tebe odabran English. Odaberi bilo koji drugi i dobices korektan encoding. (Odabir u svom profilu )

Pozdravi

EDIT: Eh sad sam provjerio, izgleda da salje pogresan encoding i na Srpskom(ISO-8859). Ispravicu ovo. Sve je u redu sa Bosanskim i Hrvatskim.

_________________
As far as the laws of mathematics refer to reality, they are not certain; and as far as they are certain, they do not refer to reality.

Albert Einstein


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Reorganizacija foruma
PostPostano: sub aug 27, 2005 12:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub aug 28, 2004 9:34 am
Postovi: 138
Lokacija: Sarajevo
Kao što vidite forum je reorganozivan. Još nam je ostalo da prebacimo sve topice u odgovarajuće djelove foruma.

MOlimo vas da postate na postojeće threadove u metafizici tako da nam bude lakše kad budemo prebacivali, osim ako ne želite da otvorite novu temu koja ne postoji u metafizici a ne pripada tamo. Nadamo se da ćemo što prije sve srediti.

Pozdravi

_________________
As far as the laws of mathematics refer to reality, they are not certain; and as far as they are certain, they do not refer to reality.

Albert Einstein


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub aug 27, 2005 8:02 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Evo trudimo se... još par "estetskih" zahvata... posložiti koje duple teme i slično... ovako će forum izgledati bolje i moći će se lakše snalaziti na njemu.

Ovim pozivam nove članove da ako imaju neku temu za otvoriti da pregledaju sve teme na forumu i da se prije uvjere da nema te teme, da se ne otvaraju dvije iste teme.

Hvala unaprijed !

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 29, 2005 9:01 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Ja bih još samo predložio da prestanemo sa tovarenjem na forum materijala na stranim jezicima.

To bi ukratko značilo:

“Ili prevedi, ili prepričaj i ostavi link, ili - ne šalji”.

Oni koji prenose materijale na nekom stranom jeziku, razumiju ih dovoljno da bih ih mogli prevesti ili prepričati njihovu suštinu.

Naravno, ja ću početi od sebe jer je i meni u nekoliko navrata bilo mrsko da prevodim neke tekstove sa engleskog, pa sam ih slao na forum u “orginalnoj formi”.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 29, 2005 12:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Sad to vec lici na pravi forum :lol: .

Mada moram rec da sam se naviknuo na ono prije i da ce mi faliti sta vise ne mogu jednim klikom vidjet sve teme koje su se mijenjale nego sa njih 5 ili 6 klikova ali ajde na sve se covjek navikne.

PS.
Ova solaris varijanta skina bi trebala biti defaultna. Bas pristaje temi foruma.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub sep 03, 2005 4:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Organski portal osobno je napisao/la:
Mada moram rec da sam se naviknuo na ono prije i da ce mi faliti sta vise ne mogu jednim klikom vidjet sve teme koje su se mijenjale nego sa njih 5 ili 6 klikova ali ajde na sve se covjek navikne.


Potpisujem. Baš mi je bilo super da je bilo sve na jednom mjestu, za razliku od ostalih sto osamdeset pet tisuća tristo osamdeset dva druga foruma na kojima sam bio jednom. :) Ali i ovako je dobro, uglavnom je stvar navike... A već sam se i navika ;).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 25, 2005 10:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 03, 2005 2:12 pm
Postovi: 216
Lokacija: levo
Samo jos "quick reply" please!!!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 12, 2005 5:11 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 19, 2005 6:45 pm
Postovi: 168
....


Zadnja izmjena: Faaip de Oiad; pet nov 07, 2008 1:12 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 30, 2006 1:29 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Ponekad se radi tehničkih poteškoća na samom serveru desi poruka:

kad pošaljemo post:


Failed sending email :: PHP ::

DEBUG MODE

Line : 234
File : emailer.php

Poruka je ZABILJEŽENA i ne morate više puta klikati na slanje, jer se tada dupliraju poruke. Tada samo kliknete na link Povratak na forum ili Početna, pa se lako ide dalje.
Da izbjegnemo dupliranje poruka. Hvala.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 09, 2006 1:10 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 26, 2005 12:53 am
Postovi: 238
ncc je napisao/la:
Najjednostavniji način bi bio složit temu za PHPBB koja nema u sebi "teških" elemenata... s obzirom da Teleport Pro i njemu slični mogu rekurzivno pičit po forumu i radit lokalnu kopiju, vjerujem da bi bilo dovoljno samo napravit "temu" za forum bez grafike, crno-na-bijelo.

Dragi clanovi,

slozili smo novu temu za phpbb, na osnovu subsilver-a koja je modificirana ISKLJUCIVO za printanje / ispis postova.

Znaci nema APSOLUTNO nikakvih suvisnih grafika, nikakvih suvisnih elemenata, radi se samo o tome da se dobije autor i njegova poruka, tako da ne trosite nepotrebno tintu.

Mozete copy/paste pa u Word, Wordpad ili neki drugi Textprogram.
Ili jednostvano iz Browsera: File / Print.

Odete u svoj Profil, ukljucite u "Stil foruma" - "printTheme" i to je to. Kroz Profil se poslije ponovo vracate natrag - na neki "normalni" stil.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 308 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz