Sada je: uto mar 19, 2024 12:58 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Autorska Prava
PostPostano: čet sep 06, 2007 4:45 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon sep 03, 2007 3:16 pm
Postovi: 23
Lokacija: chicago
Gde mogu da zastitim svoja autorska prava, tekst napisan pod pseudonimom dramil na ovom vasem internetu? Ili je i to previse komplikovano da bi mi objasnjavali? Trebala sam to da uradim pre nego sto sam pocela da pisem? Fora je da nisam znala sta cu pisati jer su me drugi motivisali za to. Da li su to onda moja ili njihova autorska prava? Da li sam im ja ukrala energiju? Po meni, sam pojam autor je cudnog porekla. Aj dokazi da si ti autor od reci do reci onog sto podrazumevas pod svojim knjizevnim, likovnim, muzickim ovim onim delom. Svako ima svoju Muzu. ( ovo nema veze sa muzom krava) Na primer: Ja objavim recept za pitu od krompira koji sam cula od moje babe pod mojim imenom ga registrujem u sluzbi gde se to radi. Da li sam ja ugrozila babina autorska prava? Nisam, jer je i ona taj recept naucila od svoje babe. I ajd sad ti dokazi ko je izmislio pitu od krompira na taj nacin :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 06, 2007 6:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 19, 2007 9:56 am
Postovi: 61
Lokacija: osijek
vjerojatno prva baba koja je odavno umrla :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 06, 2007 7:21 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon sep 03, 2007 3:16 pm
Postovi: 23
Lokacija: chicago
deanos je napisao/la:
vjerojatno prva baba koja je odavno umrla :D :D :D


ne mogu da nadjem na kojoj temi si mi postavio pitanje zasto kritikujem ljude. Zato da bi oni mene iskritikovali i da bih ja nesto od njih naucila. Imas bolji sistem? slusam. Koliko se ja razumem u medicinu kritika nije uvek samo negativna kako se obicno misli. Kritika nema polaritet. To je jednostavno odgovor na tvoje (kako da se izrazim?) recimo ono sto dajes drugima, recimo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 06, 2007 7:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 19, 2007 9:56 am
Postovi: 61
Lokacija: osijek
imam, mi te ne mozemo kritizirati, ali to moras i sama shvatiti, najbolje se mozes sama iskritizirati, mi te ne znamo, ali ti mozemo pomoci da se sama iskritiziras, tako sto ces citati ono sto drugi ljudi kazu ili pisu, ne mora biti na ovom forumu moze biti iz knjige, tako sto ces sama razmisljati o onom sto procitas i dati svoj komentar, ne kritiku samo misljenje, tako sto ces raditi na sebi kako na fizickom tako i na psihickom nivo, pogledaj tamo u alternativnoj medicini topic se zove visoki krvni tlak ako se ne varam, ljudi se krecu, voze bicikle, pokusaj i ti tako sto, kreci se zeno :D , i vidim da cesto ismijavas kada netko kaze da nas znanje stiti, evo ti jedan smijesni primjer, da ja ne znam da su kamioni opasni i mnogo jaci od mene ja bi se pokusao zabiti u jedan i vjerojatno bi umro, ali posto ja znam te stvari izbjegavam ih ko lud... tako te i znanje stiti od krade tvoje energije, procitaj stalkerov post
Citat:
Pratim ovu diskusiju o Kastanedi i ne mogu da se iznova ne zacudim neverovatnoj ljudskoj osobini da se prosudjuje i presudjuje o stvarima samo na osnovu rekla-kazala. Kastaneda ovo, Kastaneda ono... Zamislite nekoga ko nikada nije vozio bicikl ali je o tome procitao literaturu koju su uglavnom napisali oni koji takodje nikada nisu vozili bicikl, pa je nakon dubokoumnog razmisljanja doneo genijalne zakljucke: "Biciklizam je najveca glupost!" - ili - "Biciklizam je najbolja stvar na svetu!"
Sam Kastaneda na vise mesta govori da su stvari koje opisuje u svojim knjigama potpuno razumljive jedino kada se prakticno iskuse - jednostavno radi toga sto direktno opažanje energije ("videnje") nema paralelu u nasem svakodnevnom iskustvu te ga sa njim ne možemo porediti a upravo to cine svi ovi bajni kriticari, i pozitivni i negativni.Dakle, ako npr. neko nikada u životu nije video boje jer je daltonista kako taj može biti siguran da zna nešto o tome na osnovu onoga sto mu pricaju oni koji ih vide? Takvome mozete do kraja vremena opisivati predivan svet boja uzalud.
Eto, ja sam citao Kastanedine knjige preko 15 god. i bio ubedjen da sam sve shvatio i da sam poseban. Medutim u svetu svakodnevice sam bio isti shupak kao i ranije a mozda cak i gori.
Jednoga dana sam setajuci ulicom naisao na ulicnog prodavca knjiga i spazio Kastanedinu knjigu "Magija Pokreta." Kupio sam je i procitao i bio sam fasciniran i naravno, nisam mrdnuo ni malim prstom da makar pokusam sa izvodjenjem nekog od pokreta (najzad da "uzjasem taj bicikl" he, he, he...)
Posle nekog vremena dogodile su mi se velike nesrece u privatnom zivotu, razvod, gubitak posla,depresija, svi moguci problemi... Sada, sa ove vremenske distance, znam da je to bio pravi blagoslov sudbine (ili Duha) jer su me te nevolje naterale da se setim knjige i iz nje u ocajanju zapocnem uciti pokrete tenzegriteta ne bih li sakupio snagu da izadjem na kraj sa naizgled nepremostivim preprekama.
Svakako, na pocetku je to islo veoma tesko i mucno, ali nakon kraceg vremena vezbanja, iznenada sam poceo da osecam kako celo moje telo vibrira,kako kroz njega struji nekakva sila nalik elektricitetu ili kao kad lisce susti u krosnji drveta pod naletima vetra.Ta sila je prosto isijavala iz mene - u pocetku slabašno,a kako sam nastavio sa redovnim vežbanjem, to zracenje je bivalo sve intezivnije dok napokon nisam postao potpuno sposoban da jasno doživim sebe i svet kao energetska polja.Zaista,magijski pokreti su me doveli do spektakularnih stanja svesti i snage tako da sam mogao da se uverim kako Kastaneda i don Huan ne pricaju izmisljotine.Ta praksa mi je donela neophodnu energiju pomocu koje su se srusile barijere koje nas sprecavaju da dozivimo sebe kao cistu energiju, kao jedno malo sunce.Mogu da kažem da sam dosao do licne potvrde kako je kljuc za budenje ove svesti naša pažnja koja je nasilno, od strane Letaca, žestoko usredsredena na usko podrucje kosmicke vibracije koju zovemo ovaj svet svakodnevnog života.Vrednost tenzegriteta je u tome što on na cudesan nacin rusi tu usredsredjenost i preusmerava našu totalnu pažnju u podrucje gde smo sposobni da primecujemo energiju i - Letace.
Tako sam, sa jacanjem te percepcije, poceo da ih primecujem i mogu reci da je to bilo najjezivije iskustvo u mom dotadasnjem zivotu,gore od najstrasnijeg horor filma.Na srecu, posle kraceg vremena sam postao sposoban da vidim kako je svo to zastrasivanje samo iluzija.Naime,jedne veceri,kada sam legao da spavam i vec bio u polusnu,zacuo sam jezive i neljudske zvuke od kojih se ledi krv u zilama.Odmah potom sam ga ugledao: crna amorfna senka Letaca koja se preteci ustremljuje ka meni.Bilo je to vec po ko zna koji put da mi se to desava i ja bih uvek cvileo i uvijao se kao crv umiruci od straha, ali tog puta mi je iznenada sve preselo i pomislio sam da je bolje i umreti nego da skoro svake veceri trpim takvo maltretiranje.Naljutio sam se i okrenuo prema Letacu usmerivsi svu svoju paznju na njega spreman da umrem.Osetivsi moj bes i resenost da se suocim sa njim, Letac se zaustavio na trenutak a onda je ispustio neopisivo zastrasujuci urlik.Ja sam ga oponasao pa sam i ja urlikao na isti nacin, nemilosrdno ga gledajuci pun gneva. Onda sam osetio da se Letac totalno zbunio i cak uplasio,i odjednom je postao samo bleda i bezopasna senka bez ikakve snage. Tada sam spoznao da oni u nasem umu samo vesto stvaraju iluziju,tako sto uzimaju oblik nasih najgorih strahova.Obrt situacije mi je postao veoma smesan: prvo sam ja
bio prestravljen pa sam urlao kao budala, a onda je on postao preplasen i poceo da se povlaci.To je bilo veoma slicno psu koji laje i juri za nama dokle god bezimo, a kada se mi okrenemo i pojurimo njega on podvije rep pa bezi.Misleci o tome poceo sam da se smejem i smejao sam se dok me nije zaboleo stomak i dok mi suze nisu krenule na oci. Kad sam se smirio, osvrnuo sam se: Letaca nije bilo nigde na vidiku.
Susret i okrsaj sa Letacima ocekuje svakoga ko ozbiljno pocne da se bavi tenzegritetom ili bilo kojom drugom disciplinom koja povecava svest i percepciju, zato sto Letaci odmah primete da ih covek vidi pa onda navale na njega kako bi ga preplasili i strahom naterali da odustane od povecavanja svesti.To rade zbog toga sto oni znaju da kada covek postane sposoban da ih vidi, onda on moze i da se zastiti od njih i otera ih. Ne mozemo se braniti od onoga sto ne vidimo.
Zbog ovakvih neprijatnih iskustava, Kastaneda kaze da "staza ratnika nije za svakoga" i da je potrebno imati "muda od celika" da bi se tom stazom islo


ah toliko za sad 8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 06, 2007 11:08 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Autorsko pravo je najobičnija glupost - to je "objava" i ograničenje nekog OPS entiteta koji želi manipulirati drugima. Da ne želi, nebi tražio neka autorska prava.

Autorsko pravo indicira na: "JA sam to napisao, JA sam to izmislio, JA sam to nacrtao, JA sam to napravio, JA, JA... JA... " #-o

Ništa drugo no veličanje sebe. Punjenje svog ega. Lažnog JA!!! Haha, lekcije, lekcije...

Tko da je važno TKO je nešto napravio - bitno je ŠTO je napravio ( ili izmislio, nacrtao, napisao... ).

Pozitivna ličnost ( ili bar ona koja teži prema OPD ) će uvijek dati to od sebe, i neće raditi nikakvih problema oko širenja tog znanja ( informacija, tekstova ili čega god ), dapače...

Eto toliko od mene o smrdljivim "autorskim pravima"...

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 24, 2007 7:43 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri sep 26, 2007 8:01 pm
Postovi: 17
Postoje neka opca pravila sto se tice svijeta interneta i informacija objavljenih na forumima.
Ako objavis tekst na ovome forumu, recimo tada ga netko ne bi smio copy/paste-ati na druge sajtove bez odobrenja ovoga foruma ili teba kao autora, ako je to navedenoo u pravilima foruma.
Ovo pravilo postoji kao pisano na mnogim internetskim stranicama.
Ako navodis citate sa nekog drugog site-a tada treba pogledati Copyrigt informacije, a uglavnom se tekstovi smiju prepricavati uz pravilo da se navede autor i izvor teksta, no poneki site-ovi i to brane.

_________________
Sve oko nas i u nama je energija


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 26, 2007 12:45 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
U jednom od brojeva Vizionara ima članak o autorskim pravima... kako su nastala i zašto...

Uglavnom, tu vidimo kako je ta cijela stvar proizašla iz reptilskog dijela mozga.

Ima taj Vizionar u Downloadu ( i još par brojeva )... #-o

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 26, 2007 12:46 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Fuck copyright!
Go copyleft!

Sve je to samo kontrola i manipulacija znanjem i informacijama!

Živjelo piratstvo. Ipak pirat je OPD prema nekim nacelima.
Jedino je kome šteti je nekakvom "vrhu" piramide i daje onima niže ;)

Weeeee!!1....

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub sep 13, 2008 10:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
=D> 2 jack and en1di0n

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz