Sada je: uto mar 19, 2024 6:50 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kako se boriti sa novim virusima??
PostPostano: sri mar 07, 2007 3:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 27, 2007 2:35 am
Postovi: 123
Vec treci put u dva meseca komjuter mi se davi u virusima i trojancima.

Sin je vec jednom formatizirao hard, sve je obrisao. #-o
Zanimljivo je da je brisanje morao ponavljati nekoliko puta jer je svaki put ostalo "zuzeto" 20%, pa 15%,... dok nije povratio sav prostor za memoriju.

I sad, dok pisem, salje nekud podatke:
Proces C:\WINDOWS\Explorer.EXE(PID:1816)is trying to send data using a trusted application.

Intended address:
http://65.243.103.62/trafc-2/rfe.php
Data:
<
Encoded Data:
nid=ik&cp=opera7uid=af cde274c76d11db8370015c55d3878&guid=4c55b7b6+948da48ea2b04c0b99b7d7e7faf517b1&affid=67162&lid=CookieX; ghrnc=0Accept-Encoding%3A+gzip%
2C+deflate&vm_mg_juan:L=PC%3A1%3A1%3A1173044361

Norton se muci sa stotinak virusa, za to vreme neko bog zna sta prebacuje preko mog kompjutera...

Osim standardnog Windowsa i Nortona ima li nesto efikasno ili mozda novije sto bi mogli da primenimo?

Sad je kom. usporio i koci, to je jos dobro, pretprosli puta nije moglo da se daunlouduje sa neta, USB ne cita,Cd rom nece da se otvori...
Na kraju ga je sin "operisao" ekserom i otvorio na silu. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: re
PostPostano: sri mar 07, 2007 4:22 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned feb 25, 2007 3:53 pm
Postovi: 15
Lokacija: omis
preporucavan formatiranje diska.a onda uz antivirusne programe kao sto su
norton, nod32.. ,instalirati i nekakav firewall.recimo zonealarm www.zonelabs.com


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 07, 2007 4:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 27, 2007 2:35 am
Postovi: 123
Hvala na savetu. Znaci opet"gorka pilula" :lol:

Za par dana ostajem bez ADSL-a pa sam nakupila knjiga za citanje, i dobrih materijala, sad mi je zao...

Ah, dobro, sta se mora nije tesko :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 07, 2007 5:31 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Nod 32.

Nema boljeg antivirusnog programa i to stručnjaci dobro znaju. Ima ga na netu za skinuti, a i crack za isti. No, i original nije skup.

Dalje, ako se već ima viruse, koje je nemoguće maknuti jer su se vezali uz Registry, onda je najbolje taj hard priključiti na neki drugi kompjuter koji ima Nod 32 ( ili neki drugi antivirus ), ISKLJUČITI Indexing services, tako da se može pobrisati i iz registry-ja... poskenirati i obrisati "napasnike".

Ili koristiti boot-abilni cd, Winternals 2005, ERD Commander, koji digne poseban ( Windows ) sistem SAMO sa cd-a, i po izboru se ne treba kačiti ni za jedan Windows sistem koji imate na hard-u. Digne "Windowse" i samo uđete u My Computer i bez problema ulazite i u najskrivenije dijelove Windowsa... brišete, modificirate... itd.

Puno uspjeha!

:mrgreen: :wink:

http://rapidshare.com/files/10722842/Ad ... .part1.rar
http://rapidshare.com/files/10722426/Ad ... .part2.rar

Winternals Administrator's Pak 2006 ISO
slika

Administrator's Pak is a complete suite of powerful, versatile tools that allow you to repair unbootable or locked-out systems, restore lost data, remove malware from infected systems while the system is safely offline using your existing antivirus software, and diagnose system and network issues. Administrator's Pak includes ERD Commander 2005, Remote Recover, NTFSDOS Professional, Crash Analyzer Wizard, FileRestore, Filemon Enterprise Edition, Regmon Enterprise Edition, AD Explorer, Insight for Active Directory, and TCP Tools.


1. ERD Commander 2005

When your server or workstation won't boot, you need ERD Commander 2005. ERD Commander 2005 boots dead systems directly from CD into a Windows-like repair environment. You'll have full access to the dead system's volumes, so you can diagnose and repair problems using tools located on the ERD Commander 2005 Start menu. And you'll have built-in network access to safely move data off of, or on to, the dead system. With ERD Commander 2005 you can repair a system quickly and easily, saving you time and rescuing your critical data.
Key features:

* Boots dead systems directly from CD
* Easy, familiar Windows-like interface
* Intuitive Solution Wizard helps you select the right tool to correct your system issue
* Includes Crash Analyzer Wizard to pinpoint the cause of recent system crashes for repair
* Allows complete disk sanitizing/data removal with Disk Wipe utility
* Includes the Locksmith utility to reset lost Administrator passwords
* Includes FileRestore so that you can quickly find and recover deleted files
* Provides access to XP Restore Points on unbootable Windows XP systems
* Detect malware and other applications that may be consuming system resources
* Includes an Internet browser to facilitate downloading needed files and patches
* Compares key info on unbootable systems with that of a working system for diagnosis and troubleshooting
* Automatically identifies and replaces critical system files that have become corrupt
* Allows for formatting and partitioning of disks
* Provides emergency removal capability for faulty hotfixes
* Built-in network access to safely copy data to/from dead systems
* Repair and diagnostic tools located on Start menu
* Repair tools include System Restore tool, System File Repair, Service and Driver Manager, Hotfix Uninstall Wizard, Locksmith, Registry Editor, Explorer, Disk Management, and Command Prompt
* Data recovery tools include Disk Commander and FileRestore
* Diagnostic tools include Crash Analyzer Wizard, System Compare, Autoruns, Event Log Viewer, System Information, TCP/IP Configuration, and Logical volumes utilities
* Compatible with Windows NT, 2000, XP, and Server 2003


2. Remote Recover

To repair an unbootable system via the network, choose Remote Recover. Remote Recover lets you use your network to access the disk drives on a remote machine exactly as if they were installed on your own system. You can boot a damaged system via CD, diskette or PXE-downloaded image, then access its drives remotely from your host Windows 2000, XP, or Server 2003 system. Once the remote systems volumes have been mounted, you can perform any operations on them as if they were local, including safely removing viruses using the antivirus software on your host machine while the infected machine is offline. Remote Recover does not require that an operating system be installed on the client machine in order to operate, so it can be used for performing installations on new machines in addition to repairing or restoring dead systems.


3. NTFSDOS Professional

If you need to access NTFS drives from MS-DOS, NTFSDOS Professional is the solution. NTFSDOS Professional allows you to create a boot diskette with which to boot NT systems. The diskette contains an MS-DOS environment where you can easily mount NTFS drives with drive letters and run DOS programs to read, write, repair, or otherwise modify the drives just as you would on FAT drives. You can run DOS-based antivirus software in the NTFSDOS environment to disinfect a system while the OS is safely offline. NTFSDOS Professional is a powerful tool to repair corrupt files or configuration problems that prevent Windows NT, 2000, XP, and Server 2003 systems from booting.
:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 07, 2007 6:35 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Još jedna korisna stvar za sve:

Carnetov besplatni priručnik i CD za sigurnost korisnika Interneta

CERT, Carnetovo nacionalno središte za računalnu sigurnost, predstavlja vam "Priručnik i CD za računalnu sigurnost korisnika Interneta", popularno nazvan "Borbeni komplet", koji je namijenjen svima kojima su Internet i opasnosti koje on donosi neizostavan dio zivota. Tiskanu verziju priručnika možete naručiti putem online obrasca, a ako vam se ne da čekati, pročitajte priručnik online



http://www.cert.hr/naruci_brosuru.php?lang=hr

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 23, 2007 9:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 27, 2007 2:35 am
Postovi: 123
Prosli smo ovaj puta bez one gorke pilule, -TROJAN REMOVER, zvanicni sajt jedan mesec free trial perid. Odlican je. Windows reinstaliran i prebacen na linuks ( Kristal) , NOD ide kao zastita po defaultu.

Ma PENICILIN !
:lol: =D>

Ja sam tuntlek za te stvari, umem jedino da razlikujem da li nesto radi kako treba ili ne.

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 22, 2007 10:59 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 08, 2005 3:56 pm
Postovi: 320
Narednih dana morate paziti da ne otvarate mail zvan
"invitation", bez obzira tko vam to salje, jer to je virus koji
otvara" olimpijsku baklju koja izgori hard disk na vasem kompjuteru.

Ovaj virus ce te dobiti od osobe koju imate u vasem adresaru, zato
morate ovaj mail poslati na sto vise adresa, jer bolje je dobiti
ovaj mail 25 puta, nego dobit virus i otvoriti ga.

Ako dobijete mail sa imenom " invitation" ne otvarajte ga nego ga
odmah obrisite. To je najgori virus (objavljeno na CNN-u),
klasificiran od Microsofta kao virus najrazorniji ikad postojeci.


Ovaj virus otkriven je jucer poslijepodne od MCAfee, te za taj virus još
nema obrane. Ovaj virus uništava sektor Zero hard diska, gdje je vitalna
informacija skrivena. Poslije toga je vaš hard disk neupotrebljiv,kao i podaci na njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 22, 2007 3:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 30, 2007 5:15 pm
Postovi: 70
Lokacija: Banjaluka
MOONLIGHT je napisao/la:
Narednih dana morate paziti da ne otvarate mail zvan
"invitation", bez obzira tko vam to salje, jer to je virus koji
otvara" olimpijsku baklju koja izgori hard disk na vasem kompjuteru.

Ovaj virus ce te dobiti od osobe koju imate u vasem adresaru, zato
morate ovaj mail poslati na sto vise adresa, jer bolje je dobiti
ovaj mail 25 puta, nego dobit virus i otvoriti ga.

Ako dobijete mail sa imenom " invitation" ne otvarajte ga nego ga
odmah obrisite. To je najgori virus (objavljeno na CNN-u),
klasificiran od Microsofta kao virus najrazorniji ikad postojeci.


Ovaj virus otkriven je jucer poslijepodne od MCAfee, te za taj virus još
nema obrane. Ovaj virus uništava sektor Zero hard diska, gdje je vitalna
informacija skrivena. Poslije toga je vaš hard disk neupotrebljiv,kao i podaci na njemu.


Hoax! :roll:

http://www.snopes.com/computer/virus/invitation.asp

http://www.hoax-slayer.com/olympic-torch-virus-hoax.html

http://www.google.com/search?hl=en&q=invitation+virus&btnG=Google+Search

Izgleda da je ovo staro koliko i internet :?

_________________
Eros and Thanatos are branches on the same old Tree, rooted in the soil of Shadow and Light;
If God was separated from the dark twin, the Devil, could he ever know the Soul of Mankind?


http://www.inner-sunrise.co.nr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 22, 2007 6:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned nov 14, 2004 1:05 pm
Postovi: 149
Lokacija: Pula
Kombinacija NOD32 i ZoneAlarma.

I još svakih 7 dana pokrenem Spybot - Search & Destroy

_________________
"The Knower of Truth should go about the world outwardly stupid like a child, a madman or a devil"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 22, 2007 12:16 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 6:55 pm
Postovi: 190
Lokacija: Rijeka-istok
Preporučio bih ekipi Kaspersky anti virus 7.0. ili 8- tko ima vistu mada je za tu verziju teško naći serijal. Može se skinuti besplatno Beta 8-ca na 30 dana. Za XP je bolja 7-ca.

Imao sam NOD32 par godina ali se u zadnje vrijeme pokvario.
Uletio mi je virus, a da ga NOD nije niti primjetio iako svakodnevno
automatski obnavlja bazu virusa.

Na newsgroup sam se raspitao o nekom dobrom antivirusu i svi su mi preporučili Kaspersky. Otišao sam na njihovu
stranicu i i skinuo trial verziju ( 30 dana ).
Trebate samo na pretraživaču upisati kaspersky.

To je odličan program koji mi je za sat i sitno pronašao hrpu virusa, crva i ostalog smeća. Nisam izgubio podatke niti morao formatirati hard.
30 dana dovoljno je vremena da na grupama od nekog dobijete serijski i licencni broj. Nakon toga registracija je jednostavna i brza i besplatna.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Virusi..trojanci,,,spajveri ,,,adverii
PostPostano: pon sep 01, 2008 9:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto aug 05, 2008 1:56 pm
Postovi: 31
nema dana da ne izgubim barem satic vremena cisteci dve masine na istoj liniji,surfanje po netu postaje agonija ,sta savetujete dragi clanovi za ciscenje kompa ,, pozdrav SUNDANCE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 01, 2008 10:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 15, 2008 11:24 pm
Postovi: 186
Ovo je po meni jedan od najjačih i najboljih softverskih antivirusa, topla preporuka:

http://www.free-av.com/

A ako ga znaš obuzdati i "smiriti", ZoneAlarm firewall je nezamjenjiv i potpuno nedodirljiv u pogledima očuvanja tvojeg računala od svakakve "gamadi" na internetu :) .

http://www.download.com/ZoneAlarm-Firew ... 39884.html

Za spyware preporučam:

http://lavasoft.com/

U kombinaciji ova tri programa problema nisam imao već duže vrijeme. Zapravo, niti se ne sjećam kad sam zadnji puta formatirao Windowse. Ovo funkcionira čist ok ! I naravno redovito skeniranje ( barem jedanput na 2-3 tjedna ) nije na odmet !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 02, 2008 2:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 10, 2007 7:40 pm
Postovi: 78
Lokacija: Bijeljina
Posto nasa firma radi kao ISP (internet service provider),dosada najbolja iskustva su:

NOD 32
SPYBOOT S&D
ADWARE-lavasot

Svakih 5-7 dana,pokrente zadnja 2 porgrama,iskenirate racunar i sve je kao sat.Ali,i pored svega toga,NAJBITNIJE je da korisnik "nehoda" po sajtovima za koje nije siguran kakav im je sadrzaj a to su pretezno nepoznati sajtovi sa erotskim i hakerskim sadrzajem....

Ako vam treba neki program ili crack,prosto odete na www.phazeddl.com i upisite u search sta vas interesuje.

Sto se tice zonealarma,korisnici koji koriste WiFi pristup,imaju veliki broj problema.A sto se tice nekih FW-firewall rijesenja,ne preporucujemo nikome ko nema veoma solidno znanje o poznavanju rada na racunaru.

_________________
Dokle vise da trpimo sve ovo...da li da ostanemo normalni po nasim nacelima ili da i dalje budemo ludi po njihovim nacelima....
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 02, 2008 2:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto aug 12, 2008 9:25 pm
Postovi: 127
terranet je napisao/la:
Svakih 5-7 dana,pokrente zadnja 2 porgrama,iskenirate racunar i sve je kao sat.Ali,i pored svega toga,NAJBITNIJE je da korisnik "nehoda" po sajtovima za koje nije siguran kakav im je sadrzaj a to su pretezno nepoznati sajtovi sa erotskim i hakerskim sadrzajem....


O.k. neću više! :oops:
8) :mrgreen:

Sad ozbiljnjak! Imam Vistu i meni trenutno odgovara -samo .. presporo mi pokreće ..npr. word..documents.. Avast veli da nema virusa (ako se uopće dobro koristim s njim..) ..formatirala sam disk nedavno -opet sve o.k. Izbrisala sam hrpu nepotrebnih programa koji stvarno nisu ničem koristnom služitli.. I dalje šteka ..

Koristim Operu i nemam se namjeru prebacivati na bilo šta drugo... Pokazala se praktičnom.. Da li je možda ona "kriva" ?


Tnx unaprijed!

8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 02, 2008 2:38 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 15, 2008 11:24 pm
Postovi: 186
Citat:
...a to su pretezno nepoznati sajtovi sa erotskim i hakerskim sadrzajem....


Po mojem mišljenju ovo je apsolutno krivo jer takvim stranicama ( individuama ) nikad nije bilo, pa ni sada neće biti u interesu bilo kakvo oštećenje njihovih korisnika jer se većinom takve stranice i sadržaji plaćaju pa bi bilo ekonomski i poslovno neprihvatljivo odbijati korisnike na način da im se ošteti računalo ( softver ). Stvar razumnog zaključivanja. Ako je sve lijepo besplatno tada bi i posumnjao, ovako nema šanse.

Stranice sa warezom, serialima i sličnim "mutnim" sadržajevima ( naravno stranice koje su manje poznate i koje se ne spominju u informatičkim krugovima ) su po meni najopasnije jer novi korisnici često skidaju "sve i svašta" pa ponekad skinu npr. pjesmu od 200 kb koja "ne radi" i za par dana ih dočeka lijepo iznenađenje.

@ bipolarna, sve ovisi o tome koliko snažno računalo imaš. :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 02, 2008 3:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 10, 2007 7:40 pm
Postovi: 78
Lokacija: Bijeljina
Apollo je napisao/la:
Citat:
...a to su pretezno nepoznati sajtovi sa erotskim i hakerskim sadrzajem....


Po mojem mišljenju ovo je apsolutno krivo jer takvim stranicama ( individuama ) nikad nije bilo, pa ni sada neće biti u interesu bilo kakvo oštećenje njihovih korisnika jer se većinom takve stranice i sadržaji plaćaju pa bi bilo ekonomski i poslovno neprihvatljivo odbijati korisnike na način da im se ošteti računalo ( softver ). Stvar razumnog zaključivanja. Ako je sve lijepo besplatno tada bi i posumnjao, ovako nema šanse.

Stranice sa warezom, serialima i sličnim "mutnim" sadržajevima ( naravno stranice koje su manje poznate i koje se ne spominju u informatičkim krugovima ) su po meni najopasnije jer novi korisnici često skidaju "sve i svašta" pa ponekad skinu npr. pjesmu od 200 kb koja "ne radi" i za par dana ih dočeka lijepo iznenađenje.

@ bipolarna, sve ovisi o tome koliko snažno računalo imaš. :D


Uopste nisam mislio na stranice koje se placaju,jer naravno da ti vlasnici ni u ludilu ne bi uradili takvo nesto,mislio sam na "nepoznate" free stranice sa raznoraznim primamljivim tekstovima o raznoraznim erotskim sadrzajima.Probaj da se stavis u poziciju nekoga ko nezna da radi sa pretrazivacima i nepoznaje dobro engleski jezik.....
Probaj da ti trazis neke filmove ili erotske slike,kao oni i klikci na sve linkove koji ti izlete....probaj....
Mislio sam na iskustvo koje imamo dosada sa nasim korisnicima i njihovim kliktanjem na svaki link na google koji im se pokaze ili na nekoj novoj stranici koju su otvorili a njima "nesto" izletilo na ekranu i oni su samo kliknuli tu i neznaju sta se dalje desilo.....

Jedan ocit primjer...Covjek od recimo..50-tak godine,obozava muziku,ima internet i trazi tekstove i note od pjesama.Ode na www.google.com i ukuca sto ga interesuje...izadje mu kamara linkova i on krece da otvara...1..2..3...4..5...6...stranica i odjednom...zastoj....
Znaci,on otvara sve sto mu se nalazi pred ocima,nezna engleski jezik,nesnalazi se dobro sa linkovima..itd......i odjednom kod njega na ekranu izlaze razne slike ,erotika, a on nema pojma odakle mu to.....
Mogao bih danima da pisem o tome i o ispadima nasih korisnika.

Strasno je mali broj ljudi koji su informaticki potkovani i koji znaju da koriste ponudjene opcije na racunarima i programima.

A sto se tice racunara...imamo nekoliko korinsika koji jos uvijek koriste P II - III od 400-800 mhz...i internet im radi bez problema.....

pozzz

_________________
Dokle vise da trpimo sve ovo...da li da ostanemo normalni po nasim nacelima ili da i dalje budemo ludi po njihovim nacelima....
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 02, 2008 3:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto aug 12, 2008 9:25 pm
Postovi: 127
Tnx na tako ekspresnom odgovoru.
:D


@Apollo
Nije baš "mrcina" .. 80G Toshiba - čitala sam da imaju loše grafičke.. Da ona oduzima najviše mjesta na memoriji..Ono.. Daleko od toga da tvrdim da je to to..
Uglavnom.. Morat' ću nać' nekog majstora od takvih tehnolgija da se to malčice poštela..Živcira me kaj moram čekat' i do 10 minuta dok se on pokrene..
Bratić mi se kuži u to -ali je preveliki živčenjak da bi se deteljno posvetil .. 8)

S obzirom da garancija ističe za sad koji dan -sam čekam da crkne za stalno.. :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 02, 2008 7:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 15, 2008 11:24 pm
Postovi: 186
Eheh, ako ti treba složiti kakvu konfiguraciju samo mi reci do kolko kn i ja sam na raspolaganju. Po zanimanju sam tehničar za računalstvo pa se kužim u sve što ima veze s PC-ovima i njihovim održavanjem, nadograđivanjem i sl.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 02, 2008 8:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto aug 12, 2008 9:25 pm
Postovi: 127
Čut' ćemo se i dogovorit' onda oko toga kad skupim para.. :mrgreen:
Javit' ću ti se.
8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 02, 2008 8:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
@bipolarna
kakvo god ti je racunalo Vista ce ga sigurno usporiti, ja sam na XP tiny verziji i na 3 godine starom dell laptopu sve leti..

AVG 7.5 je bio dobar antivirus dok nisu zeznuli stvar s verzijom 8.0 sada sam na Antivir personal free, a pomaze i router s NAT zaštitom ali ipak tu je i softverski fiirewall Sygate.

SPYBOOT S&D i ADWARE-lavasoft spada u obveznu klasiku.

i za dodatna ubrzanja definitivno povremeno defragmentirati diskove, za prvu pomoc onaj iz windowsa je dostatan a kod mene je to PerfectDisk 8.0


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz