Sada je: uto mar 19, 2024 4:49 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto sep 02, 2008 8:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto aug 12, 2008 9:25 pm
Postovi: 127
metuzalem je napisao/la:
@bipolarna
kakvo god ti je racunalo Vista ce ga sigurno usporiti, ja sam na XP tiny verziji i na 3 godine starom dell laptopu sve leti..


Najpametnije bi ju bilo maknut'..kaj ne?! :evil:
Uuuu.. tko će se sad vratit' na XP.. :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 02, 2008 9:14 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Eto klasičnih problema kad upotrebljavate Windowse... BILO KOJE!!!

Ako koristite samo uobičajeni softwer za multimediju i surfanje po netu - instalirate Ubuntu ( verzija Linux-a ) i stvar je rješena.

Većina je virusa pisana za Windows platforme, pa je mudro onda staviti Linux-e. Bilo koje. Svi su dobri što se virusa tiče.

Ako želite "lijepo" sučelje, predlažem već spomenuti Ubuntu ili prekrasnu i multifunkcionalnu Fedoru. Naravno, sve je to BESPLATNO i može se skinuti besplatno sa neta.

Firefox je po defaultu već instaliran unutra, kao i sve Office programi, naravno ne Microsoft smrdljivi, već Open Source projekti... ima brdo mogućnosti i edukacijskih programa, za istraživanja, multimediju i sve ostalo... uglavnom, tko ZNA - ZNA!

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Plus možete u "Windows simulatoru" koristiti BILO koji program za Windowse... hehe... ponekad čak i tako brže rade nego na samim smrdljivim Windowsima od gospodina Bila Debila Gatesa... koji su prava špijunska platforma.

http://www.ubuntu.com/
http://fedoraproject.org/

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 03, 2008 6:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 08, 2007 1:18 am
Postovi: 303
Lokacija: Unimatrix One
metuzalem je napisao/la:
kakvo god ti je racunalo Vista ce ga sigurno usporiti

Ne bi se složio sa tom tvrdnjom. Koristim 64 bitnu verziju Windows Vista Ultimate Edition sa preinstaliranim Service Pack 1 i ne mogu reči da vidim bilo kakvo usporavanje u odnosu na prethodni XP. Ipak, činjenica je da su određeni resursi potrebni (kao što su uostalom bili potrebni i za XP 2001. godine kada su izašli) pa bi preporučio bipolarnoj da ode u Control Panel i pokrene Performance Information and Tools pa da Vista sama čekira što bi bilo usko grlo na njenom kompjuteru.
metuzalem je napisao/la:
AVG 7.5 je bio dobar antivirus dok nisu zeznuli stvar s verzijom 8.0

Koristim AVG Free več nekoliko godina i smatram da je stvarno izvrstan antivirusni program koji tiho radi u pozadini i ne opterečuje sustav. Unazad par mjeseci koristim (free) verziju 8.0 i ne vidim nikakvu razliku ili probleme, pa bi te zamolio da napišeš zašto smatraš da su sa tom verzijom zeznuli stvar. Moja iskustva sa AVG Free su zasada samo pozitivna.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 03, 2008 7:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
@Borg
ma u pravu si, ja sam pisao uz pretpostavku(očito krivo) da većina ljudi na ovom forumu nema gamersko računalo s Intel Core2Quad Q6600 2.4GHz i vga u SLI modu... a da ne spominjemo ostale gadgete :D i takvom računalu je dosita svejedno koji OS je u pitanju jer sve će biti vrlo brzo.
Vista je brza i u punoj ljepoti ako imas "dobru" kantu, recimo sučelje Aero Glass neće raditi na GMA900 ili 950 (gpu na velikoj večini današnjih low end laptopa, prije 3 godine best buy) već samo u Basic modu... dok je XP moguće ugodno vrtiti i na recimo cpu od 500 Mh i 192 mb RAM-a... dok mislim da je min.req. za Vista Premium 1Ghz cpu, 1 GB RAM-a i naravno VGA s DirectX 9; min. 128MB

S obzirom da je bipolarna navela da joj treba 10 minuta da se Vista "podigne" čini se da je njena kanta ispod min.sys.req. za Vistu

Kao sto napisah ja koristim twikanu verziju XP tj XP tiny dakle programom nLite je izbačena gomila nepotrebnih stvari koje su usporavale OS i isključeni brojni procesi koji stvarno ne trebaju za normalni rad no tu je nasto i problem s AVG 8.0 koji jednostavno odbija raditi na tako podešenom OS-u.. i to je jedini program koji mi pravi probleme (na moju žalost jer sam bio iznimno zadovoljan s 7.5) sve ostalo je OK i bez ikakvih problema.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz