Sada je: uto mar 19, 2024 3:07 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pet apr 08, 2005 9:29 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Ljudi !!! Ništa ne obećajem, ali uskoro mi dolazi ADSL priključak i FLAT RATE ( za one koji znaju što je to - pravo bogatstvo !!! )

Uskoro ću skidat mnoge vrijedne knjige i filmove koji se mogu naći na netu. Ako će netko nešto zanimljivo naći, a ima sporu vezu, neka mi pošalje samo link da to skinem. Ali samo vezano za ovu tematiku i ono što još nemamo.

dobavodenjaka@yahoo.com

To će biti aktualno za tjedan - dva.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 09, 2005 2:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
FR zaaakon.

Dosadit ce ti nakon 2-3 mjeseca, vidjet ces.
Ja sam u prva 3 mjeseca skinuo preko 100GB sad kad mi netko spomene download kosa mi se dize.

Koja brzina Jack?

poz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 09, 2005 4:59 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Ma 768 Mb/sek. Pa ima zanimljivih UFO filmova i svega oko toga. Što nisi prije javio da se skine, pa da se snimi za ljude koji nemaju brze veze?

Hehe! To bih sve pogledao, a nisam skidao jer bi mi trebalo nekoliko tjedana da sve skinem na 56 k.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 09, 2005 5:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
Jack987 je napisao/la:
Ma 768 Mb/sek. Pa ima zanimljivih UFO filmova i svega oko toga. Što nisi prije javio da se skine, pa da se snimi za ljude koji nemaju brze veze?

Hehe! To bih sve pogledao, a nisam skidao jer bi mi trebalo nekoliko tjedana da sve skinem na 56 k.

:wink:


Kad ce admin instalirat QUICK REPLY? 8)

Zgodna brzina, ja imam 384 vec skoro pola godine ali nemam FR (bezobrazno visoka cijena). Imao sam prva 3 mjeseca FR ali se tada skidalo 24 sata. Ukupno sam bio online 72 dana a komp nisam gasio oko 3 mjeseca samo radi odrzavanja i povremenih restartova.
Jack987, ja sam naskidao svakakvih filmova ove tematike i htio sam te kontaktirati samo nisam skinio one sve filmove koje sam mislio jer bed je sto su hrpa filmova na P2P mrezama i moras danima to skidat, nisam bas zadovoljan skinutim. S paranormala sam skinio sve sto se moglo :lol:

Vecinu filmova sam pregledao po nekoliko puta i sada kad mi netko spomene aliene ili Roosvelt kosa mi se dize na glavi... :lol:

Znam jednog medu nama ovdje koji takoder ima FR ali necu ga prozvati bolje neka se sam javi...

poz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 25, 2005 1:51 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Hej, T-1000, pitanjce za tebe kao administratora:

Imamo router na mreži preko kojeg idemo na internet na našoj lokalnoj mreži... i pazi sad: kad je ukljkučen njegov firewall ( router je neki model 3Com... nije ni bitno ), i kad dođem na forum, sve radi... kad hoću ostavit post ili se vratiti na glavnu stranicu foruma, neće mi otvoriti stranicu ( Request time out ). Isključim firewall na routeru, i onda me pusti normalno. Mislim, zašto me pusti prvi put unutra, a drugi onda ne? Jel to normalno ili je to možda ubačeno nešto da nas kontrolira???

Ovo napiše log na routeru:
Jun 25 14:35:47 localhost algw: Firewall: Detected TCP SYN/ACK Scan attack from 66.235.218.141
Jun 25 14:35:47 localhost algw: Firewall: 66.235.218.141 has been blacklisted because of TCP SYN/ACK Attack


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 25, 2005 2:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Heh, ovako kako izgleda sa syn ack probama se obicno pokusa spoofat ip adresa a buduci to dolazi sa servera od galaksije.com ovaj ga stavi na black listu i sprijecava promet sa tim serverom pa ne mozes vise stranciu otvoriti.
To je jedna mogucnost mozda grijesim doduse.
C c c, strasno sta ljudi rade jelte...
Uglavnom ne skidaj firewall za nizasta. :lol:

PS. kolko znam uvijek mozes konfigurirati filter na firewallu???


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 25, 2005 6:26 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Pa probat ću samo ovo:

Global Security Settings:
Allow PING from the Internet - i to je to... pa da vidimo...

Anyway thanx!

:wink:

Haha, neće, ne mogu ni ovu poruku ostaviti... sad ću dozvoliti pa da vidimo...

Global Security Settings:
Allow PING from the Internet
Disable SPI Firewal

Ako prođe, to je to...

:wink:

EDIT: Prošlo je sad... hmmm... špijuni...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 26, 2005 7:43 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub aug 28, 2004 9:34 am
Postovi: 138
Lokacija: Sarajevo
zar ne mozes staviti allow incoming ping samo sa adrese servera ne citavog internta? inace ping nije strasan :D samo da vidi da li si tu

_________________
As far as the laws of mathematics refer to reality, they are not certain; and as far as they are certain, they do not refer to reality.

Albert Einstein


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 26, 2005 3:22 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Probao sam al neće tada...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 27, 2005 8:06 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
> Jel to normalno ili je to možda ubačeno nešto da nas kontrolira???

Jack, niko te ne kontrolira ;) mozda samo malkice ;)

ja se dugo bavim tim stvarima (cisco) i skoro UVEK je stvar do naseg neznanja :) mislim, podesiti sve parametre jedne mreze..... strasno,
svi smo vise manje samouki a parametara pun k...c :)
nisam radio sa 3com-om ali pokusaj mozda da povecas timeout
jednom sam ja sa ciscom tako resio problem kad sam povecao timeout za dolazni saobracaj sa default na 30 sekundi... ko zna...
sto bi ti rekao pomaze samo znanje, znanje, znanje ;) pa bilo o cemu da se radi

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 27, 2005 8:23 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Hvala,

Probat ću!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 28, 2005 1:23 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4195
Jedna od stvari koja često ide sa proučavanjem objektivne realnosti je paranoja. Ja bih čak rekao da je ona karakteristična za početnu fazu buđenja. S druge strane, neki tvrde da u svakoj paranoji postoji određena opravdana osnova, tj. da paranoja uglavnom nije bez nekog temelja. Mislim da svaka individua koja počinje razmišljati svojom glavom i koja počne dovoditi u pitanje realnost tj. iluziju u kojoj živi dolazi pod specijalni nadzor ‘kontrolnog sistema matriksa’ ili “generalnog zakona” (gnostika), koji pokušava da ga vrati nazad u tor.

Mislim da postoji dva nivoa te kontrole, jedan je iz 3D a drugi iz 4D. Naravno, većina ovih iz 3D misle da su oni ti koji su na vrhu. Istovremeno, većina njih su samo šarafi u piramidi i obavljaju svoju funkciju mehanički, tj. nisu u stanju da odrede suštinu kako svog ličnog bića i položaja, tako ni suštinu problematike s kojom se bave.

Činjenica jeste da se saobraćaj na internetu intezivno prati, međutim, mislim da se to trenutno obavlja mahom uz pomoć identifikacije ključnih riječi u e-mail-ima, a onda se te poruke izdvajaju i analiziraju od strane određenih službi. Prati se ko ih je poslao i kome. Isti ti naravno prate forume i vebsajtove koje smatraju ‘interesantnim’. Takođe, prate e-mail saobraćaj individua koje su im interesantne.
(Ha, ha, imam dosta razloga da mislim da sam i ja jedan od tih, mada mi nije jasno zašto?! Meni to dođe kao potvrda da sam na pravom putu.)

Nekada pokušavaju da sruše neki vebsajt ili da se povežu sa nečijim kompjuterom ili bar da mu ubace virus. Ja sam se na ovu vrstu njihovih aktivnosti već odavno privikao i poduzimam sve mjere zaštite koje su mi poznate, mada sam svjestan da nisam 100% imun, što znači – ‘back up’ sve ono što misliš da je bitno.
Mislim da neki od njih mogu srušiti bilo koji vebsajt kad god hoće.

Ove s nižih nivoa lako je prepoznati. To su mahom organski portali koji su daunlodirani za destruktivne aktivnosti i kao takvi su predvidljivi jer su prilično ograničeni, mada se ne može reći da nisu inteligentni. Tu je korisno imati na umu da imamo posla sa inteligentnim psihopatama, te se u skladu s tim trebamo i ponašati.

Oni na višim nivoima, mislim da imaju pristup gdje god hoće, tj. ja polazim od toga da postoji velika mogućnost da mogu da prate sve moje aktivnosti preko interneta ukoliko ih to interesuje.
Uostalom, preko whois vebsajta mogu se vidjeti svi moji podaci uključujući i adresu i broj telefona. Ja lično, ne pokušavam niti imam namjeru da se krijem od nekoga. Za one koji prate moje email-e, poruke i tekstove, nadam se da će iz njih moći naučiti nešto pametno. Ako ne, onda mi je žao što uzalud troše energiju.

Mislim da oni iz 4D mogu da znaju i o čemu razmišljamo, međutim, sve to nema veze. U suštini, najbolje se ponašati u skladu sa svojom suštinom, intuicijom i znanjem.
U svakom slučaju, čovjek može da se odluči na to da živi kao miš, ukoliko mu takva vrsta ‘egzistencije’ i takva sudbina odgovaraju.

Problem je u tome, što mi imamo tendenciju da mnoge stvari koje nam se dešavaju pogrešno interpretiramo. Indikacija da se radi o paranoji je kad sve ili većinu onoga što se događa s nama, s kompjuterom ili bilo čim ili kim drugim oko nas, tumačimo nekom prismotrom, pokušajem da nam se stane na put ili da nam se nanese neko zlo. Čovjek mora izbaciti iz glave mentalni koncept da je nečija žrtva, jer će mu se u tom slučaju početi dešavati stvari koje bi trebale da mu opravdaju taj njegov mentalni koncept (victim mentality = victim reality).
Ovdje treba maksimalno uključiti razboritost baziranu na znanju. Paranoja može biti veoma opasna a istovremeno moramo biti stalno pripremljeni za svaku mogućnost napada. Sve to nije lako ali druga alternativa ne postoji.

Meni je više žao onih koji prate od onih koje prate, jer mislim da ovi prvi nemaju nikakvu šansu za bilo kakav duhovni napredak. Oni su se uskladili sa entropičnim silama matriksa koje ne vode daleko, mada oni privremeno imaju utisak da imaju kotrolu nad nekim ili nečim.

U vezi host-a ovog vebsajta, radi se o Ipowerweb, koji je baziran u USA, i naravno, ko to može da garantuje da se nešto ne prati?!?

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub nov 10, 2007 2:31 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Najbolja opcija predatora koji prate je da ne reagiraju ili da reagiraju vrlo prikriveno.
Svaka njihova primjetna reakcija bi stavila određene ideje koje rade protiv njih u fokus javnosti puno više nego što jesu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub nov 10, 2007 6:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub okt 29, 2005 6:59 pm
Postovi: 235
Lokacija: Centar
Meni je adsl-a pun KU... , sa njim ćeš samo još više upast u matrix , ma koliko god ti to ovog trenutka smiješno zvučalo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub nov 10, 2007 8:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned sep 02, 2007 3:02 pm
Postovi: 104
Lokacija: Pogani vrh
Malo kasnite :)

Zadnji post > Postano: uto lip 28, 2005


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz