Sada je: sub apr 27, 2024 8:15 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Majko Zemljo oprosti nam
PostPostano: ned mar 21, 2021 8:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 04, 2013 5:04 pm
Postovi: 171
Lokacija: Void
Constantine je napisao/la:
Nije bitna rijec kao rijec vec, hocu da kazem da kad uzmemo sve u obzir, ne mozemo da definisemo rijeci (po objektivnom smislu).

Citat:
Dakle, ako je nesto izvan mjere ili poimanja i svjesti covjeka da posjedje mjeru onda je to anomalija i onda to ne moze biti normalno. Ako nije normalno znaci da je nesto poremeceno. Ali nije zlo jer je samo poremeceno sto znaci da se moze popraviti ili izlijeciti.


Evo opet jos jedan pokusaj, mozes li da definises sta znaci normalno, a sta poremeceno, ali ozbiljno ono, bas da ga definises, ne svoje misljenje/vidjenje/dozivljaj normlanog odnosno poremecenog?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vidimo da se mnogo ljudi cudi i iscudjava sta se ovo desava sa svjetom, a slazes li se da se ti koji se tako iscudjavaju ponasaju kao idioti, kao da nisu odavde, kao da nista nisu doprinjeli stanju, kao da je neko drugi kriv za sve. Sve smo culi, sve moguce i nemoguce opcije i scenarije. Iluminati masoni suverenisti globalisti gusteri anakonde heruvimi andjeli arhonti demoni demijurzi duhovi orionci plejadjani egipcani faraoni zlobozi antihristi reptili bogovi matriks hologram iluzija karantin pakao zatvor, a niko ama bas niko ne cak da objasni, nego da se dotakne sustinskog pitanja - a mi? Sta smo to mi kad smo toliko jadni i nepravedno ugrozeni od svih prethodno navedenih?


Nemam vise potrebu da se osvrcem na normalno/nenormalno. Ukrtako: postoji prirodni red, od Boga stvoren i oni koji mu se suprostavljaju.

Radije biram taj drugi dio u kojem govoris o sveopcoj zbunjenosti kod ljudi a istovremeno su sve izracunali i na sve imaju odgovore.
S tim u vezi stoji i ona moja ranija, a to je da smo svi mi, manje-vise, kolektivno krivi. Ako idemo ka unistenju, onda trebamo ici ka unistenju. Nema te sile koja ce unistenje usporiti kao sto ne postoji sila koja ce ga ubrzati. Tako velika tektonska promjena ili njene naznake se ne mogu desiti bez nase kolektivne krivice.

Na tvoje ono "slazes li se da...."? Odgovaram : apsolutno! Slazem se! Cak si koristio pravu rijec za njih. Malo neprikladno za forum, ali tako je.

Problem je ovdje sto mi pricamo sa nasih licnih iskustvenih polja, razmisljanja koja su oblikovala nase zivote (meni plejadjani ne igraju nikakvu ulogu, kao ni hologram. U zavjeru vjerujem, naravno).

_________________
Four eyes as two in one the forward circular view that never ends

An orbital voyage throughout the endless sphere of all

Where time is lost and everything transcends


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Majko Zemljo oprosti nam
PostPostano: pon mar 22, 2021 11:47 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 24, 2017 11:07 pm
Postovi: 119
Ukratko, sve je kako treba da bude - i ovo nije u onom smislu zadnjeg jada i nemoci tipa 'ko zna zasto je to dobro', vec je stvarno sve sve uvjek i desava se uvjek kako treba da jeste - mi, masa, a i pojedinacno, nismo objektivni da ovo sagledamo kad smo u ovoj 'stvarnosti' ovdje (kad smo budni, tokom dana ono od kad se probudimo ujutro pa dok ne zaspemo uvece, na to mislim). Mozemo da imamo kratke bljeskove. Ovo sto pisem je iz tog bljeska.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Majko Zemljo oprosti nam
PostPostano: sri mar 24, 2021 6:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 04, 2013 5:04 pm
Postovi: 171
Lokacija: Void
Constantine je napisao/la:
Ukratko, sve je kako treba da bude - i ovo nije u onom smislu zadnjeg jada i nemoci tipa 'ko zna zasto je to dobro', vec je stvarno sve sve uvjek i desava se uvjek kako treba da jeste - mi, masa, a i pojedinacno, nismo objektivni da ovo sagledamo kad smo u ovoj 'stvarnosti' ovdje (kad smo budni, tokom dana ono od kad se probudimo ujutro pa dok ne zaspemo uvece, na to mislim). Mozemo da imamo kratke bljeskove. Ovo sto pisem je iz tog bljeska.


Jako lijepo receno. Slazem se.

_________________
Four eyes as two in one the forward circular view that never ends

An orbital voyage throughout the endless sphere of all

Where time is lost and everything transcends


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 46 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz