Sada je: sri apr 24, 2024 5:44 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 27 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Cesta pojava ISTOG broja
PostPostano: pet nov 02, 2018 3:37 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet maj 28, 2010 6:56 am
Postovi: 87
U zadnje vreme me ta pojava ISTOG broja u mom zivotu - bas, BAS zaokuplja, intrigira ... pitam se zasto, ZASTO je to tako? ... Da li se nesto slicno i drugima desava?

Kod mene je u pitanju broj 23. Postoji cak i film snimljen na temu tog broje: "Number 23", sto mi govori da to nije tek tako neki broj, da nosi sa sobom i u sebi neko dublje znacenje. Ima jos tako nekih znacajnih brojeva, kao sto je onaj 37 koga zovu i "srce mudrosti" ... ja za druge ne znam, sem onih koji su znacajni zbog nekih matematickih medju-osobina, kao sto su Teslini brojevi 3-6-9 ...

Poceo sam cak da pravim spisak gde se broj 23 sve vrzma oko mene, po secanju svog vremena u nazad jedno 2-3 godine, i stigao do stavke 20, gde se po zakonima verovatnoce taj broj nije trebao pojaviti u tolikoj kolicini i tkvim nekim situacijama ... cak sam pokusao i da rangiram stavke iz spiska po stepenu znacaja. Dovoljno je da vam kazem samo prve cetiri i bice vam jasno o cemu se radi.

Moj sin je rodjen 23.10 meseca, njegova majka a moja bivsa supruga je rodjena 23.12 meseca, a ja sam rodjen u 23 sata ... a ziveli smo jedno vreme u 23 bloku na Novom Beogradu. Ne pominjuci sve ostale 23-ke, pitam se - koja je verovatnoca da se to nabrojano desi? Po meni mala, zanemarivo mala - ali se ipak desilo!

Sta to moze da znaci, zna li neko ovde?

_________________
saznavanje > Stvaranje > DAVANjE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cesta pojava ISTOG broja
PostPostano: pet nov 02, 2018 11:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 04, 2012 9:19 pm
Postovi: 279
Niko to ne zna. Postoji ta priča na internetu već dugo. Meni se dešavalo sa brojem 11. Ne kao u tvom slučaju sa životnim događajima već sam viđao 11 svuda oko sebe. Slično kao poklopljene kazaljke i takve fore.

Ne treba verovati u objašnjenja koja se vide na internetu. Neke stvari dolaze sa višeg nivoa od ovog našeg.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cesta pojava ISTOG broja
PostPostano: sub nov 03, 2018 3:59 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet maj 28, 2010 6:56 am
Postovi: 87
Rajko je napisao/la:
Niko to ne zna. Postoji ta priča na internetu već dugo. Meni se dešavalo sa brojem 11. Ne kao u tvom slučaju sa životnim događajima već sam viđao 11 svuda oko sebe. Slično kao poklopljene kazaljke i takve fore.

Ne treba verovati u objašnjenja koja se vide na internetu. Neke stvari dolaze sa višeg nivoa od ovog našeg.


Da niko to ne zna, ne bih bas rekao, prece biti da taj koji zna ne cita ovaj forum ili ovu temu :) ... jer je to izgleda suvise cesta pojava da bi joj ljudi okretali ledja i zanemarivali je tek-tako, ne trazeci joj uzroke. Eto i tebi se to desavalo sa brojem 11 ... cak bih pre rekao da se to svima desava, samo ili to ne vide, ili ako i vide boje se da to kazu drugima da ih ti drugi, po vec ustaljenom obicaju onih koji odmah znaju sve odgovore - ne bi svrstali u zanesenjake ako ne i u ludake :) ... Treba se cuvati tih sto odmah znaju resenja za sve, a Internet je pun raznih lupetanja, to da! ... istine je sve manje na njemu...

Mene upravo interesuju te "stvari koje dolaze sa visih nivoa", jer bas su tu svima nama potrebna objasnenja za kojesta sto nam se desava a nije uobicajeni main stream. Meni se i dalje desava da svugde natrcavam na broj 23, pa zato ne mogu olako da napustim tematiku... :)

Znam coveka koji verovatno zna odgovore na takva cudna pitanja, moracu njega da priupitam, ali do njega nije lako doci, bas zato sto ga i drugi okupiraju sa kojecim... :)

_________________
saznavanje > Stvaranje > DAVANjE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cesta pojava ISTOG broja
PostPostano: sub nov 03, 2018 1:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548
brojeve 11:11, 17:17 i ostale vidam svakodnevno vise puta na dan godinama vec... nigdje nisam nasao objasnjenje, ima dosta ljudi kaj to vide...

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cesta pojava ISTOG broja
PostPostano: sub nov 03, 2018 2:47 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Koliko sam pratio stvar, broj 23 se takođe prevodi na 11 u smislu vremena jer podrazumijeva 11 sati naveče. Dakle, kazaljka na satu je na 11 i kad su 23 sata. Nadam se da 11:11 fenomen nema “kataklizmički” značaj kao datum 11/11/2+0+1+8(11), odnosno, da je kao takav deponovan na nivou kolektivnog nesvjesnog, odakle se onda manifestuje kao neko upozorenje?!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cesta pojava ISTOG broja
PostPostano: sub nov 03, 2018 5:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet maj 28, 2010 6:56 am
Postovi: 87
galaksija je napisao/la:
... Dakle, kazaljka na satu je na 11 i kad su 23 sata. Nadam se da 11:11 fenomen nema “kataklizmički” značaj kao datum 11/11/2+0+1+8(11), odnosno, da je kao takav deponovan na nivou kolektivnog nesvjesnog, odakle se onda manifestuje kao neko upozorenje?!


...gde bi onda taj kolektiv bio bas brojan
...a sto je brojnost veca, to bi i upozorenje bilo kriticnije!

_________________
saznavanje > Stvaranje > DAVANjE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cesta pojava ISTOG broja
PostPostano: ned nov 04, 2018 12:00 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Teško je znati, možemo samo nagađati!? Čak bi se i broj 17 kojeg pominje sector57 mogao "pretočiti" u 11 jer kod ove vrste „šifrovanja“ ili „dešifrovanja“, takođe je dozoljena inverzija gdje se stvari obrću naopako. Tako, 17(5) sati bi bilo obrnuto od 11 jer kad bi okrenuo sat naopako, 17(5) dolazi na mjesto gdje je 11. Na neki način, koliko sam pratio stvar, broj 11 je najviše zastupljen i kod tzv. „prediktivnog programiranja“, sam ili kao 11-1, 11-11 ili 11-11-11 a takođe i 11-22, 11-33... Isto tako, primjetio sam da većina ljudi koji zađu na ovo područje postanu opsjednuti simbologijom, odnosno, gematrijom, tako da s tim čovjek treba biti oprezan. Kao da se radi o nekom „tajnom jeziku“ komunikacije na 3 nivoa, na nivou budne svijesti, podsvijesti i kolektivnog nesvjesnog?!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cesta pojava ISTOG broja
PostPostano: ned nov 04, 2018 3:58 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet maj 28, 2010 6:56 am
Postovi: 87
galaksija je napisao/la:
... Čak bi se i broj 17 kojeg pominje sector57 mogao "pretočiti" u 11 jer kod ove vrste „šifrovanja“ ili „dešifrovanja“, takođe je dozoljena inverzija gdje se stvari obrću naopako. Tako, 17(5) sati bi bilo obrnuto od 11 jer kad bi okrenuo sat naopako, 17(5) dolazi na mjesto gdje je 11. Na neki način, koliko sam pratio stvar, broj 11 je najviše zastupljen i kod tzv. „prediktivnog programiranja“, sam ili kao 11-1, 11-11 ili 11-11-11 a takođe i 11-22, 11-33... Isto tako, primjetio sam da većina ljudi koji zađu na ovo područje postanu opsjednuti simbologijom, odnosno, gematrijom, tako da s tim čovjek treba biti oprezan. Kao da se radi o nekom „tajnom jeziku“ komunikacije na 3 nivoa, na nivou budne svijesti, podsvijesti i kolektivnog nesvjesnog?!


Nisam cuo za to "predikativno" programiranje, ali slutim o cemu se radi... :)

Takodje se slazem sa psihologijom "na oprezu", da je tako nazovem, da kada se uoci nesto neobicno, da smo posle toga "u stanju cekanja" da ponovo to vidimo, pa ga zato i vidjamo, inace ne bi :) ... slicno kao sto trudnice odjednom mnogo vide oko sebe drugih trudnica a pre nisu. Ergo, psihologija "radi" ... ALI - radi se i o kolicini koja je velika, koja izmice zakonima verovatnoce! :shock: ... sta sa moje 4 dvadeset-trojke od njih 20-ak koje su istoriskog karaktera od pre 40 i vise godina, do kojih sam SKORO dosao, a bas sam se namucio da nadjem vezu i uzrok...?

A pazi sad' ovo - slucajno, ili "slucajno", mi pade pogled na vreme kada si poslao ovde svoj komentar, i vidim pise "00:00" dakle tacno na pocetak ovog tekuceg dana! Sto je meni to zapelo za oko? Jel opet to iscekivanje i trazenje "mog" broja? ... Lici da jeste :wink: ... a voleo bi da nije! :) ... ili me je moj dvojnik iz astrala naveo da to pogledam? ... po teoriji (a i praksi!) Spasoja Vlajica koji to pomenu na zadnjoj svojoj redovnoj sesiji petkom od 16h do 18h ... ne bi da ga ovde reklamiram jer znam da nije red, ali iz njegovih usta cuh da svi mi imamo svog dvojnika u astralu koji brine o nama ... ... i pazite kako odjednom procitah 'dvojinik' - (d)vojnik - vojnik! :D ...

Jesi li namerno poslao komentar u 00:00 ili slucajno?

_________________
saznavanje > Stvaranje > DAVANjE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cesta pojava ISTOG broja
PostPostano: ned nov 04, 2018 4:11 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
ultraKeen je napisao/la:

Jesi li namerno poslao komentar u 00:00 ili slucajno?


Po mom vremenu (Sydney time, Australia), poslao sam poruku u 9 sati (što bi odgovaralo rimskom "I" kao devetom slovu alfabeta ili našoj jedinici) a naravno, ne bi mi padalo na pamet da sinhronizujem bilo koju moju poruku s vremenom, pogotovo nekom evropskom vremenskom zonom.

Edit: He, he, sad vidjeh da je ova zadnja otišla po mom vremenu u 13:11 što se opet može očitati i kao 1-11!? Znači, još jedna slučajnost u realnosti u kojoj nema slučajnosti!?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cesta pojava ISTOG broja
PostPostano: ned nov 04, 2018 8:04 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet maj 28, 2010 6:56 am
Postovi: 87
galaksija je napisao/la:
ultraKeen je napisao/la:

Jesi li namerno poslao komentar u 00:00 ili slucajno?

...
Edit: He, he, sad vidjeh da je ova zadnja otišla po mom vremenu u 13:11 što se opet može očitati i kao 1-11!? Znači, još jedna slučajnost u realnosti u kojoj nema slučajnosti!?


"Slucajnost" je specifican pojam. Takav je da sto ga je kolicinski vise, to on vise sam sebe negira, svoje znacenje... ;)

Po mojoj nekoj nomenklaturi znacenja, kada se nesto desi u ceo sat ili blizu celom satu, to je nesto dobro i pozitivno, a suprotno za sve sto je na pola sata, dakle prekoputa dobrog i pozitivnog - to je inverzija: lose i negativno ... imam cak i logicno objasnjenje toga :)

_________________
saznavanje > Stvaranje > DAVANjE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cesta pojava ISTOG broja
PostPostano: ned nov 04, 2018 11:12 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1197
SVE se može - ako će se zatočiti u nekakav uži okvir - izracionalizirati i dati mu "logička objašnjenja" koja vrijede isključivo unutar konteksta (koja je množina u ovom padežu? haha - konteksata, kontekstata, kontekasta, kontekstova... uf) uzetog ili izgrađenog (si) okvira.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cesta pojava ISTOG broja
PostPostano: ned nov 04, 2018 11:13 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1197
:roll:
Citat:
Posted: Sun Nov 04, 2018 12:12 pm

:rofl


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cesta pojava ISTOG broja
PostPostano: ned nov 04, 2018 1:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet maj 28, 2010 6:56 am
Postovi: 87
sen-sei je napisao/la:
SVE se može - ako će se zatočiti u nekakav uži okvir - izracionalizirati i dati mu "logička objašnjenja" koja vrijede isključivo unutar konteksta ... uzetog ili izgrađenog (si) okvira.


Da, slasem se, sve se moze objasniti i "(i)racionalizirati" - AKO si dovoljno mudar, pametan i imas dovoljno zivotnog iskustva! :lol:

_________________
saznavanje > Stvaranje > DAVANjE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cesta pojava ISTOG broja
PostPostano: ned nov 04, 2018 4:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1197
Sorry na još jednoj upadici.
Ajd sad, šta se OVDJE zbiva.
Kad sam pisala ovaj post:
Citat:
:roll:
Citat:
Posted: Sun Nov 04, 2018 12:12 pm


:rofl

copi-pejstala sam trenutak objave koji je pisao zdesna gore u postu.
A sad gledam i piše:
Citat:
Postano: ned nov 04, 2018 11:12 am

(i opet čisti copy-paste)
????
Kad sam ja onda postala?
Ili odakle (jesam li se bilocirala i promijenila vremensku zonu)?
#-o


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cesta pojava ISTOG broja
PostPostano: ned nov 04, 2018 6:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 04, 2012 9:19 pm
Postovi: 279
Nije ista vremenska zona od tvog kompjutera i foruma.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cesta pojava ISTOG broja
PostPostano: ned nov 04, 2018 8:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1197
To vrlo vjerojatno stoji, Rajko.

Kako god bilo. Ja sam na cet-u. Što znači da sam postala poslije 11 (cet) opcije, dok je forum držao 12:12. (U moje 12 i poslije nisam ni bila na forumu.)
To je samo po sebi zanimljivo, jer mi je i forumska postavka (Board preferences) također na cet-u (kao i komp i sve ostalo). Međutim, forumsko vrijeme se ne drži toga već je na sat kasnije.
Pa jel onda forum (serveri na kojima je) drži "bliskoistočno" vrijeme (Ukrajina, Izrael, Egipat...)? (cet +1 tj. gmt+2 [bez dst-a])?

A i galaksija kaže da je pisao oko devetice, a post je uočio registriran na trinaesticu (1 sat).

A, ništa, samo mi zanimljivo sad ovo. Neću unositi pomutnju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cesta pojava ISTOG broja
PostPostano: pon nov 05, 2018 6:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet maj 28, 2010 6:56 am
Postovi: 87
Samo da napomenem, u vezi je vremena kada se nesto desilo na netu...

Najnovija opcija svetskih mejl-servisa je da se mejlovi mogu slati sa zadrskom, u buducem trenutku, ne odmah. Za sada je to na nivou jednog/celog sata, a verovatno ce utakmica "ko je bolji" uzrokovati i sitniju podelu na minute. Ili zamislite da imate mogucnost slanja mejlova iz proslosti, to bi tek bila igranka! :)

Koliku to pometnju moze izazvati ako bi neko kasnije analizirao vremena slanja mejlova i to mu nesto znacilo - samo se moze pretpostaviti!

Ili pazite ovo: uz neki juce mejl stigao sa gmail-a mi stigne molba za pomoc Yandex mejleru u vidu pitanja:

"Sa velikom verovatnocom, ovaj mejl je napisao covek. Pomozite Yandex mejlu - da li je to istina?"

pa je samo trebalo kliknuti na "ne" ili "da, verovatno" ... pazite "verovatno", ne "sigurno"...!

Uopste, u zanje vreme mi se javlja sumlja - da li je moja komunikacija sa nekim na netu zaista samo sa njim ili se neko ubacuje i dopunjava je kojecime...? ... znate onu pricu o soft-robotima koji glume obicne, normalne korisnike na netu, pa poceli da stvaraju svoj sopstveni jezik za sporazumevanje...

_________________
saznavanje > Stvaranje > DAVANjE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cesta pojava ISTOG broja
PostPostano: sri nov 07, 2018 11:31 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1197
Hm...
Može li biti da se otkriva "Prokrutov krevet"?
Deka kojom se skrivaju, postaje im prekratka? Pa kako više natežu stvar (i rastežu sebe), to se otkriva da je nemoguće pokriti (sakriti) više sve, već što dalje idu, to više "rupa" izlazi na vidjelo?

Moje koincidencije (sinkroniciteti) - nisu (tj. iznimno rijetko su ako su uopće) brojčani (uglavnom su "pojmovni, slikovni ili se tiču obrazaca").
Sasvim slučajno (sic!) otvorih ovaj video iz prošle godine:
https://www.youtube.com/watch?v=er7sYyFufFc

ono što je rečeno u kadru 12:30 videa
a tiče se "kontrole klaud-sistema - čitaj: sververa svih internet-provajdera - općenito"
(poveznica: spomenuta iznad u (mom) postu)
vremenska zona gmt+2 (bez dst-a)
- radi se o "ažuriranju" stranice. npr. trenutak kad postaš novi post (kao ja iznad) cijela stranica se mora ažurirati i to se mora raditi - u tom trenutku - tako da zavjesa (moje postavke foruma) padne i pokaže pri prvom učitanju stranice "stvarno vrijeme servera ("clouda")", poslije se to vrati na šta god su osobne postavke svakoga od nas.

Definicija:
Što je "oblak"?
"Simply put, the cloud is the Internet—more specifically, it's all of the things you can access remotely over the Internet. When something is in the cloud, it means it's stored on Internet servers instead of your computer's hard drive." (edu.gcfglobal.org/en/computerbasics/understanding-the-cloud/1/)
Oni se ponašaju (vode spike) kao da "internet serveri" nisu hard-drajvovi (nekih) kompjutora. Avaj. Kao da je internet u Rakovoj nebuli, a ne na hardovima nečijih korporacija (za razliku od onog tamnog veba, gdje bi bio "šeran" među hardovima svih korisnika).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cesta pojava ISTOG broja
PostPostano: čet nov 15, 2018 10:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned sep 02, 2007 3:02 pm
Postovi: 104
Lokacija: Pogani vrh
Kroz godine sam primjetio da kada se brojevi češće ponavljaju kroz neki vremenski period do recimo mjesec dana onda kroz skoro vrijeme mogu očekivati neke promjene, iznenadne susrete ili događaje. Kada je intenzitet kombinacija manji onda je sve as usual. Nešto poput povjetarca pred promjenu vremena. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cesta pojava ISTOG broja
PostPostano: pet nov 16, 2018 3:55 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet maj 28, 2010 6:56 am
Postovi: 87
Verite je napisao/la:
Kroz godine sam primjetio da kada se brojevi češće ponavljaju kroz neki vremenski period do recimo mjesec dana onda kroz skoro vrijeme mogu očekivati neke promjene, iznenadne susrete ili događaje. Kada je intenzitet kombinacija manji onda je sve as usual. Nešto poput povjetarca pred promjenu vremena. :)


A znas li mozda sta cesta pojava istog broja znaci kada se on javlja tokom celog zivota, pocev bukvalno od trenutka rodjenja?

_________________
saznavanje > Stvaranje > DAVANjE


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 27 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz