Sada je: sri apr 24, 2024 1:03 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: pocetak kraja
PostPostano: uto apr 02, 2019 10:09 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub dec 30, 2017 5:39 pm
Postovi: 22
Veliki pozdrav svima.

Ne znam o cemu cu vam pisati. Jednostavno dode trenutak koji je neocekivan pa pozelite iznijeti svoje nejasne misli. Uvjek sam smatrao da nisam dovoljno vjest u pretakanju misli u recenice. No zasto ne bih pokusao.

Nisam pocetnik sta se tice svih ovih "cudnovatih" tema sa foruma. Nekad sam bio vise u tome...nekada manje. Jednostavno kako sam osjecao da je ispravno za mene. Unutarnja borba bila je velika. Epska za moj mikro kozmos. I sada...pa sada se nadam da cu uspijeti izreci barem jednu pametnu kroz ovo sta cu pisati. Sumnjam da ce teme biti povezane. Neka idu tako kako idu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: pocetak kraja
PostPostano: sri apr 03, 2019 1:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 04, 2012 9:19 pm
Postovi: 279
Samo piši. Svi imamo te trenutke. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: pocetak kraja
PostPostano: sri apr 03, 2019 11:04 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub dec 30, 2017 5:39 pm
Postovi: 22
Kao klinjo sam imao jako cudnovatih iskustava zajedno sa roditeljima. Necu previse objasnjavati jer mi je to gubitak vremena i energije na nesto sta nikome nece donjeti nista pametno. Eventualno bi rekli vau koje fora iskustvo ali ne vidim smisla u tome. Smatram da osobni dozivljaji mogu utjecati na pravi nacin samo na osobu koja ih prozivi. Prepricavanje nekome..moze biti korisno...ali ono stvarno sta vas moze uzdignuti je samo vase osobno iskustvo. Da se razumijemo nemam ja nista protiv toga. Mozda mi je samo previse odbojno jer osjecam da ljudi pune ego cak i virtualno prepricavajuci dozivljaje uz dozu osjecaja da su nesto posebno. I drugo ljudi gutaju tude dozivljaje nabijajuci sebi komplekse pitajuci se zasto oni tako nesto ne mogu.

Kao prvo ne...niste posebni. Barem ne u tom smislu rijeci. Mislim da svatko vise manje na ovom forumu ima u sebi plamen pitanja o postojanju necega sta nasa ogranicena cula ne mogu dohvatiti. Ako pas ne vidi crvenu boju ne znaci da ne postoji. Vjerujuci ili znajuci o necemu iznad nas cija je glavna karakteristika svemoguceg bilo to da ga dozivljavate kao boga, energiju ili nesto trece pa onda bih valjda trebali shvatiti tu rijec svemoguce. Ako sljepac progleda on nije nista posebno jednostavno je progledao. Ako netko dozivi astralnu projekciju dozivio je nesto sta je sastavan dio sveukupnog postojanja. Svaki dozivljaj i iskustvo je dio svega moguceg i sluzi samo osobnom napretku. Posluzit ce on i drugima da, ali nije isto kad netko prozivi nesto ili to procita.
Kao drugo trenutno sada imamo primjer citavih generacija koji svoje zivote ravnaju prema filmovima i tv junacima. Valjda nam je to u prirodi. To je nagrublji primjer...mozda cak i glupav.. ali vodi do onih na najsuptilnijoj razini. Prestanite zivit tuda iskustva i tudu percepciju. Vise vrijedi jedan dan usredotocen na sebe nego godine zivljenja tudim ocima. Dobili ste ono sta je najbolje za vas u ovom trenutku. Tek kad se to shvati idemo dalje. Sta je trenutak spram vjecnosti.

Smrti se boje samo oni koji cijeli zivot rade nesto krivo. Onaj tko prestane tek je poceo. Onaj koji je poceo vidi pocetak kraja.

Volim vas sve

https://www.youtube.com/watch?v=0-7eCc9_f8M


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: pocetak kraja
PostPostano: ned apr 07, 2019 9:36 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub dec 30, 2017 5:39 pm
Postovi: 22
Vegetarijanac sam. Jedan od onih koji si uvijek daje mogucnost promjene. Volim zivotinje i ne volim pomisao da nekoga muce zbog moga uzitka. Takoder ne volim ni fanatike koji pljuju po onima sta konzumiraju meso. Cisto je stvar prezivljavanja. U nekim podnebljima jednostavno nisu uvijeti da bi ljudi prezivjeli bez mesa. Samo sta je to prezivljavanje otislo u izivljavanje.


Zadnja izmjena: Narasimha; čet maj 16, 2019 10:29 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: pocetak kraja
PostPostano: pon apr 08, 2019 10:20 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub dec 30, 2017 5:39 pm
Postovi: 22
Svo znanje u konacnici vodi prema samospoznaji. Samo duboka dugogodisnja psihoanaliza donosi duboke promjene u vama. Nitko vam nece pomoci ako si necete pomoci sami. Generacije koje nam dolaze okruzene su bezbrojnim stvarima koje im olaksavaju zivot. Nauceni su da sve kroz zivot ide lagano. Price koje im citamo, pjesme koje im pjevamo o savrsenoj ljubavi su lijepe. Ali stetne. Kada krenu u svijet i vide da ljubav zapravo boli pucaju. Nisu pripremljeni. Kroz sva olaksanja koja im su im dana svaka prepreka im je znak da pokleknu. Nitko od nas ne zeli docekati svoj zadnji dan znajuci da nisu imali hrabrosti zivjeti. Naucimo mlade da zivot nije pjesma. Nije savrsen i nije bezbolan. Naucimo ih da to u konacnici nije lose.


Zadnja izmjena: Narasimha; čet maj 16, 2019 10:32 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: pocetak kraja
PostPostano: pet apr 12, 2019 10:46 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub dec 30, 2017 5:39 pm
Postovi: 22
Kakav je vas stav prema zivotu? U sta vjerujete? Ukratko


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: pocetak kraja
PostPostano: sub apr 13, 2019 8:45 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 04, 2012 9:19 pm
Postovi: 279
edit


Zadnja izmjena: Rajko; sri jan 18, 2023 9:19 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: pocetak kraja
PostPostano: pon apr 15, 2019 10:31 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub dec 30, 2017 5:39 pm
Postovi: 22
https://www.youtube.com/watch?v=F9-2-W13rYY&t=239s

Jedna od osnovnih stvari

Zao mi je samo sta forumi propadaju. Ili je sve vec receno.


Zadnja izmjena: Narasimha; čet maj 16, 2019 10:26 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: pocetak kraja
PostPostano: uto apr 16, 2019 6:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 04, 2012 9:19 pm
Postovi: 279
Propadaju forumi jer su ljudi izgubili interes za ezoteriju i zato što se ceo internet preselio na fejs.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: pocetak kraja
PostPostano: sri maj 15, 2019 8:38 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548
Rajko je napisao/la:
Propadaju forumi jer su ljudi izgubili interes za ezoteriju i zato što se ceo internet preselio na fejs.


Po meni ce se to sve vratit u normalu, propast ce fejs i ostale platforme. Treba se vratit korjenima. Zato odsad samo sam ovdje. Nema vise drugih platformi. Neznam zasto ali cini mi se da u nekim odredenim grupama na fejsu i ostalim platformama postoje neki ljudi koji ili rade za nekog ili drzavu... I totalno trolaju stvari sa nekim po meni losim idejama i linkovima itd.. Mislim da su to neki infiltrirani ljudi. Barem sam tako dobio osjecaj. Ocito je u jednom trenutku to otislo prema gore u smislu mainstreama, sad treba opet otici dolje, ajmo reci u podzemlje. Sto se prosirlo se prosirilo, do koga su uspjele doci informacije su dosle do onih kod kojih nije uspjelo uci,morat ce se potrudit jos vise....

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: pocetak kraja
PostPostano: sri maj 15, 2019 2:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 04, 2012 9:19 pm
Postovi: 279
Ne znam da li će se vratiti onaj duhovni entuzijazam koji je bio do 2012. Voleo bih.

Ima trolova koliko hočeš.
Što se tiče fejsa ne verujem da će propasti. Predobar je za ono što radi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: pocetak kraja
PostPostano: čet maj 16, 2019 10:58 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548
Rajko je napisao/la:
Ne znam da li će se vratiti onaj duhovni entuzijazam koji je bio do 2012. Voleo bih.

Ima trolova koliko hočeš.
Što se tiče fejsa ne verujem da će propasti. Predobar je za ono što radi.


Mislim da su ljudi mozda vise istrazivali. Sad su vise na teoriji. Ali doci ce vrijeme same prakse.
Sto se tice fejsa, nekako osjecam pad same platforme. Sve je to dosta nahajpano i napravljen jedan veliki balon. A mislim da se hajpa jer se tu okrecu veliki novci, stoga i je tako nabrijan marketing i sve oko njega. Cim je nesto toliko agresivno bar sto se marketinga tice onda znas da ide prema dole....

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: pocetak kraja
PostPostano: čet maj 16, 2019 10:25 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub dec 30, 2017 5:39 pm
Postovi: 22
Nekidan smo zena i ja ugasili profile na fejsu. Otislo je predaleko sve sa ovim novim generacijama da to vise ne mogu niti gledati. Mislim da roditelji nisu niti svjesni nekih stvari kao mi koji smo jos dobri u tome.
I ne moze niti jedna grupa ili stranica na fejsu zamjeniti forum i mogucnosti koje forum pruza. Citaju ljudi. Malo pisu. Opsirno je svaka tema vec prozvakana i tesko je izbaciti neku novu formu.

I ja jako malo pisem. Vise sam tip koji slusa i cita. Tako da mi je ovo nesto novo. Mislim da sam vec negdje spomenio samo jednu pametnu misao ako uspijem izbaciti da nekome pomogne smatrat cu da sam uspio.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: pocetak kraja
PostPostano: pet maj 17, 2019 6:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1197
E, Narasimha,
nadam se da znaš da je nemoguće za tebe da ugasiš svoj vlastiti profil na fejsu.
Jedino što možeš je onemogućiti samome sebi pristup tom istom profilu.
Ali, ok, ja osobno čestitam svima koji se "skinu" s fejsa.
Pa eto, čestitam !!!
=D> :occasion5: :thumbup:
Šikin haramitsu... :love3:


Dobro je dok sve nas ovdje Galaksija trpi... i ima volje održavati forum.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: pocetak kraja
PostPostano: pet maj 17, 2019 10:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548
sen-sei je napisao/la:
E, Narasimha,
nadam se da znaš da je nemoguće za tebe da ugasiš svoj vlastiti profil na fejsu.
Jedino što možeš je onemogućiti samome sebi pristup tom istom profilu.
Ali, ok, ja osobno čestitam svima koji se "skinu" s fejsa.
Pa eto, čestitam !!!
=D> :occasion5: :thumbup:
Šikin haramitsu... :love3:


Dobro je dok sve nas ovdje Galaksija trpi... i ima volje održavati forum.


Postoji nacin. Sa profila zbrises apsolutno sve od prijatelja do lajkova, slicica i ostalog, tako da nista ne ostane i onda deaktivacija, onda se nemas ni zbog cega vracat.

Sa time se slazem dok Galaksija ima volje za ovim je dobro kad ne bude onda nastupa belaj :)

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: pocetak kraja
PostPostano: ned maj 19, 2019 11:34 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub dec 30, 2017 5:39 pm
Postovi: 22
Znam kako to funkcionira sa fejsom. Gajim nade da ce se to sve urusiti. Bilo bi zanimljivo za ovog zivota vidjet izbezumljene generacije kako se uce komunicirati s drugima a da nije virtualno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: pocetak kraja
PostPostano: pon maj 20, 2019 12:55 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 04, 2012 9:19 pm
Postovi: 279
Fejs iako ima mana ima i koristi. Svi su tamo i odličan je za komunikaciju. Problem je što nije forum nego služi za jeftinu samopromociju.

Bolje neka ostane, samo da ljudi više posećuju forume i da žive realnije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: pocetak kraja
PostPostano: pon maj 20, 2019 3:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 16, 2010 9:59 am
Postovi: 548
Rajko je napisao/la:
Fejs iako ima mana ima i koristi. Svi su tamo i odličan je za komunikaciju. Problem je što nije forum nego služi za jeftinu samopromociju.

Bolje neka ostane, samo da ljudi više posećuju forume i da žive realnije.


Nemoj se ljutiti, ali meni je taj fejs teze zlo....

Ja bi isto kao i Narasimha voli vidjet da propadne kao sto je i myspace svojedobno roknuo.... Tako da mislim da i nije nemoguce da se isto desi i sa fejsbukom..

Sve sto mozes pronaci na fejsu, mozes pronaci i bez njega.

Mozda svi jesu tamo ali koliko realno primjerice kada imas neznam kolko prijatelja ti u stvarnosti komuniciras sa njima? Primjerice ja sa nikim sa kim se i u stvarnom zivotu nevidim, stoga mi je potreban broj mobitela i mail, ovi drugi su mi tako i tako nebitni, niti ih vidim niti ih cujem, a za sve ostalo istrazujem po netu i dalje..

_________________
Hvalisanje je početak sramote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: pocetak kraja
PostPostano: pon maj 20, 2019 10:44 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub dec 30, 2017 5:39 pm
Postovi: 22
MSN je bio odlican za komunikaciju. Sve ovo ostalo je gubljenje kontakta sa realnoscu. Najvise me ljuti to sta u debeloj mjeri uci mlade da traze nacin kako da ne rade nista u zivotu. Nabijaju si komplekse i prave temelje za krive zivotne vrijednosti.
Prije kojih dva tri mjeseca u jednom trgovackom centru su dosli neki slavni youtuberi. Bilo je na stotine klinaca sta nije malo s obzirom da se ne radi o velikom gradu. Halo na stotine djece je doslo slusati idiote koje pricaju kako dobro uslikati selfie. Kako povecati broj pratitelja na instagramu i hrpu drugih gluposti. Pustamo svoje nasljednike da ih drugi uce kako da ne rade nista u zivotu.
I kako onda ocekivati napredak?

Zivim u turistickom gradu koji se vodi kao top destinacija. I ljudi to stvarno misle dok im se ne pokaze da je to grad bez semafora. Bez lifta. Bez prave medicinske pomoci kao i hrpa drugih stvari koje su normalne za jedan grad. Ali su stanovnici presretni biti sljepo crijevo samo da nebi morali biti produktivni i raditi. Ako jedan gradonacelnik izjavi da je glavni priroitet da se broj stanovnika ne poveca niti za jednog znaci da imamo ozbiljan problem.
Imamo problem kada idiot koji nikad nije nista radio u zivotu stavi pdv 25%
On je isao u skolu ne da bi bio pametan nego da ne bi radio nista. Sve ministre, sudce, advokate i tako dalje prvo treba odvesti na njivu da kopaju 10 godina pa tek onda pustiti da rade posao u javnoj sluzbi s tim da odgovaraju svojom imovinom za svoje postupke. Kako ce on postupiti ispravno ako nema odgovornost niti spoznaju kako je biti u tudoj kozi.
U jednoj pomorskoj firmi ima 900 pomoraca i 2100 zaposlenika u drugim kadrovima. Postojecim i izmisljenim. I na sastanku su raspravljali kako povecati place(sebi naravno). I ustaje se voditeljica cistacica( te pozicije nema ni u harry potteru) i kaze da su najveci problem velike place pomoraca. Znaci pomorska firma koja zivi od pomoraca i ti bi skinula njima placu kako bi dala sebi koja ne radis nista. Mogao bih danima pricati o ovakvim stvarima ali cisto ukratko da znate zasto me ono iznad toliko ljuti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: pocetak kraja
PostPostano: uto maj 21, 2019 5:47 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jul 04, 2017 10:42 pm
Postovi: 192
...


Zadnja izmjena: silentio; uto maj 21, 2019 6:22 am; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz