Sada je: čet mar 28, 2024 10:08 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Tamna noc duse - Dark night of the soul
PostPostano: sub maj 13, 2017 9:59 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet mar 02, 2017 12:22 am
Postovi: 4
Da li imate iskustva sa ovim i koji savjet mozete da date?
Mislim da je ovo bitna tema koju ne smije niko zaobici ko se bavi radom na sebi a s obzirom na njenu vaznost imam osjecaj da se slabo govori o njoj.

_________________
..The mind is terrible thing to waste,
i show love 'cause it is a terrible thing to hate..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tamna noc duse - Dark night of the soul
PostPostano: ned maj 14, 2017 2:38 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Pored onog “obavještenja” iznad, u ovoj kategoriji foruma, mislim da bi neka osnovna percepcija trebala biti dovoljna čovjeku da shvati da on ovdje može iznjeti svoja vlastita iskustva u vezi s potragom za istinom, svojim duhovnim putem itd. Tako bi pogotovo trebalo biti u slučaju da se neko bavi „radom na sebi“ (s koliko toliko uspjeha). Znači, konkretno, ako smo u ovoj kategoriji foruma otvorili temu pod naslovom „Tamna noć duše“, onda bi trebali iznjeti svoje vlastito shvatanje te „problematike“, zašto lično smatramo da je ta tema veoma važna itd. (ovdje, doduše, imamo klasičan slučaj gdje ličnost/um definiše dušu i njenu realnost, mada joj ona ne pripada, pa onda čak uspostavlja i kojekakve dijagnoze, o čemu sam davno pisao – ovdje) a ne ovako, zadajući samo naslov teme, navodeći svoj subjektivni stav da se radi o važnoj temi i očekujući od drugih da ju diskutuju, pa čak i da dijele savjete u vezi s tim!?

S tim u vezi, možeš nam sam pojasniti kako tvoja ličnost ili um definiše dušu i kako je tvoj um zaključio da mi ovdje imamo posla s „tamnom noći duše“?! (Uzgred rečeno, nisam još vidjeo slučaj gdje je precepcija neke ličnosti ili uma utvrdila da je ona/on taj koji ima problem u ovoj realnosti, tj. da ovdje, u stvari, imamo slučaj "tamne noći uma", bez obzira na to što je ta mogućnost indicirana u mnogim ezoteričkim izvorima kao npr. od strane istočne gnostike, Štajnera, Kastanede itd... i bez obzira što se to stalno i praktično manifestuje?!)

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tamna noc duse - Dark night of the soul
PostPostano: sri jul 05, 2017 6:09 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jul 04, 2017 10:42 pm
Postovi: 192
.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz