Sada je: čet mar 28, 2024 11:13 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: prosvjeta ili nesto slicno tome
PostPostano: uto jan 17, 2017 8:41 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto jan 17, 2017 8:27 pm
Postovi: 14
Citav zivot sam bio dobar vjernik, trudio se skrivati sve sto je u meni budilo neki sram ( koji mi je nametnut od vjere ) potiskivao, molio se, osjecao se kao najveci prosac kojeg je Bog imao..a onda sam se jednog dana naljutio i digao ruke od svega.. a onda su se cuda pocela desavat.
Prvo cudo desilo se prije nekih 5,6 mjeseci, otisao sam u svicarsku da radim.
Tamo sam dozivio neko prisustvo, neki duh, tamo sam ja umro i onda sam sagledavao sve neutralno,jer nisam postojao.Nesto sto mi je tesko opisat to rijecima, neshvatljivo mnogima kojima sam rekao, jednostavno ne da se opisat rijecima.Bilo je to cudesnih 7 dana, potrajase kao 3 minute, gledao sam sebe u drugim ljudima, vlastite pogreske, u svojim ocima sam gledao sebe i zalio te ljude iz dubine,kao sto bi zalio i sebe. I mogao bi jos mnogo pisati o ovim 7 dana,al mozda drugom prilikom... a taman kada sam pomislio, ma nije to nista,, samo si utripao sve to u glavu, nedavno.. opet bing bang.. osjecao se kao Bog, ispod koze hladnoca a koza topla kao rena, jeza na glavi, nisam smjeo da spavam 7 noci opet.. bilo je to kada sam procitao clanak s ovog foruma o Oshovom prosvjetljenu.. ne moguce koliko smo slicni. samo jedan trenutak u tvom postojanju, samo jedna sekunda prave svjesnosti.. dovede me do drasticnog zakljucka i ucenja. Ne moguce koliko sam slican Oshu, cak i pisem i govorim spontano nikad nisam imao ovakav izvor, sada kada sam razumio uvijek cu teci niz rijeku, necu se opirati zivotu ne trcim vise uz vjetar, niti plivam uz rijeku


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: prosvjeta ili nesto slicno tome
PostPostano: uto jan 17, 2017 9:21 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto jan 17, 2017 8:27 pm
Postovi: 14
i sve sto bi mozda napisao, to bi bilo kao da je od osha. A ja nikad nisam cuo za njega. mnogo sam naucio kad sam se prepustio,vise nego sto sam za 10 godina trganja po knjigama i svemu trazeci znanje, a znanje nije iz knjige, nego iz pisca koji je napisao knjigu. pokusavao sam sakriti svoje iskustvo ali narod je osjecao, vidio sam u njima i osjetio kao sto su i oni osjetili mene. bili su sretni, veseli, puni ljubavi koju sam im ja prenio tokom tog odredjenog vremena u kojem sam bio svjedok istine i primao sve..ali opet puni ljubavi od mene su opet okretali glavu od mene. zasto ? znam da cu jos imati ovakvih slucajnih iskustava jer sam se pustio niz rijeku.. sve sam blizi i blizi izvoru svog postojanja, ne izmisljam ovo, ne bi ovdje radi toga. Zovite me ludjakom ili kako god jer su mnogi poceli vec kad su vidjeli da sam se izmijenio, kao da im je krivo sto nije njima to, a ne daju da im se pokaze gdje su njihova vrata od kuce, niko nece u sebe, svi zive u okolini u drustvu.. a drustvo je masa pojedinaca, kako je narod glup. zasto ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: prosvjeta ili nesto slicno tome
PostPostano: sri jan 18, 2017 1:47 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto jan 17, 2017 8:27 pm
Postovi: 14
ja nisam robot, ja imam duh u sebi, koji je zatocen u ovom bijednom tijelu. Ne zanima me toliko svemir jer ga mogu ocima vidjet, a oci su odraz onog sto je u meni. citav svemir stane u jedan mozak, a usi cuju samo njegove frekvencije. Nemam vise gdje traziti osim u sebi, jedini izvor koji nisam iscrpio. STO VISE LJUDE VOLIM, ONI ME VISE MRZE, mozda zato sto ja znam sta je VOLITI sta je LJUBAV ? zivot je lijep kad je tvoj \:D/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: HAJDE AKO TRAZIS NESTO
PostPostano: sri jan 18, 2017 10:00 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto jan 17, 2017 8:27 pm
Postovi: 14
Zasto mi niko nista ne odgovara, volio bi makar cuti neki komentar, ljudi vole cuti nesto sto ih usmjerava a mrze onog koji im je to rekao.. zasto ? hoce li mi ko odgovoriti da se nesto naucim? zasto me gledaju kao potencijalnu metu i govore da sam narkoman? niko ne zeli podrzati ljubav da se siri, da jedni drugima mislimo i radimo dobro, ja tebi ti meni, ja njemu, on tebi, ti njemu, i svi radimo dobro, nema mjesta za zlo onda? je li to tesko, i vi koji ovo citate, ne gledajte ovaj tekst kao tekst pojedinca, nego tekst osobe koja je u masi . svi smo zajedno i svi smo jedno, a oni koji nisu zajedno su vodeci i na vrhu, oni koji zele lose radi svog dobra su na vrhu, a oni koji zele dobro su objeseni od strane onih koji su za lose, procitaj par puta ovaj tekst i pokusaj se pronaci, ja zelim komentare i upoznavanje.. Ajde, ne moguce da vas ne zanima nista, ajde da razvijemo nesto, ja sam na dobrom koraku,drugom koraku, naucio sam koracat, ajde zar vas ne zanima nista, zasto je onda ovaj forum stvoren ? da trazite znanje, sta ce vam znanje od drugih ? sto ce vam knjige, nisu knjige znanje, nego pisac, trazite nesto..zasto sjedite i cutite, pitajte nesto, sumnjajte, zagrebi u tanak led, naj lakse je sutiti, jebem ti sutnju, citav zivot sam sutio i divio se koliko je nebo. KOLIKO JE NEBO JEBOTE STANE U OKO, a rupa u sredi oka je suplja, kroz nju se ne vidi nego ona je tu samo da mozak cjelokupnu sliku vidi, zagledaj se u jednu tacku pa ces se uvjeriti kako imas pregledniji vid... hajte kritikujte, pitajte, trazite, radite sta..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: prosvjeta ili nesto slicno tome
PostPostano: čet jan 19, 2017 6:24 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Predlažem ti red molitve, red Oshoa, red posta, pa kamo te odvede.
https://www.facebook.com/BhaeravaKaalaBlogs/?fref=ts


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: prosvjeta ili nesto slicno tome
PostPostano: čet jan 19, 2017 6:27 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Čitaj ono što sam napisala u Moja duhovna potraga ako nekoga zanima, da se ne ponavljam.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: prosvjeta ili nesto slicno tome
PostPostano: čet jan 19, 2017 6:32 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Ti imaš trenutak AHA, sad mi je sve jasno. Svakih osam dana imam trenutak AHA i mislim i ostali koji su na duhovnom putu da imaju takav trenutak. Ali nikad ne možemo doći do kraja spoznaje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: prosvjeta ili nesto slicno tome
PostPostano: čet jan 19, 2017 8:02 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto jan 17, 2017 8:27 pm
Postovi: 14
nije svakih osam dana, nego se desava spontano, neki trenutak koji blijesne do srzi tvog postojanja, i traje 7 dana.. samo sam kod Osha pronasao ovo iskustvo, ako ti znas jos koga, slobodno napisi, volim svaki trag, jer tragova mi je sve :love9:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: prosvjeta ili nesto slicno tome
PostPostano: čet jan 19, 2017 9:17 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Osam dana sam rekla bezveze. Dođe taj trenutak AHA, kao sad sve znam, razumijem, ali kako se čovjek pomakne u svijesti tako iz tog nivoa svijesti gleda ponovo istu stvar i opet je vidi drugačije. Primjer, roditelj koji se autoritarno postavlja prema djetetu, taj roditelj shvaća da se prema djetetu mora ponašati strogo da ne ode u krivom smjeru. Onda mu se povisi svijest da osim strogoće potrebno je razviti komunikaciju s djetetom i da to postanu njegovi lični stavovi bez prisile itd.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: prosvjeta ili nesto slicno tome
PostPostano: čet jan 19, 2017 9:23 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Međutim, jedan i drugi stav o odgoju dolaze iz uma. I zato se kaže da mi nismo u stanju ništa činiti, jer sve što činimo radimo iz uma, pa prema tome, uvijek sve ostaje isto. Kad činimo iz svog promijenjenog bića, a ne iz uma onda je to zaista promjena.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: prosvjeta ili nesto slicno tome
PostPostano: čet jan 19, 2017 10:53 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto jan 17, 2017 8:27 pm
Postovi: 14
tacno, ponovo se vratim u isto stanje. Taj aha trenutak to je moj ucitelj, dok on traje sam sebi utuvim u srz da cu nauciti i uraditi bolje od naj boljeg, i kad se zavrsi.. ponasam se kao da nista nisam naucio, mislim ponekad posmatram sam sebe i uvidim da sam napredovao,ali brzo izbrisem te misli i ostavim otvoren prostor za izazove.. ipak ovo je meni sve iluzija koja izlazi kroz oci, i vjerovatno nikad necu dokucit ko sam ja, sta sam ja..taj koji gleda kroz oci, iz cijih ociju izlazi ova iluzija, sta sam ja? ja sam nista,al stvaram nesto


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: prosvjeta ili nesto slicno tome
PostPostano: uto aug 28, 2018 12:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jul 30, 2018 12:12 am
Postovi: 42
Imas trenutke prosvjetljenja, traju sedam dana-koliko vec-nebitno. I sad ne znas sto s tim poceti. Vise nikad ti zivot nece biti isti-tvrdim.
Cuvaj se zastranjenja, samopopustanja i fanatizma-preporucam.
Ajmo primijeniti popularnu frazu "Radi na sebi." (ali nacinom Ratnika). Pa kud stignes.

_________________
(lajem na mjesecinu)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz