Sada je: čet mar 28, 2024 12:03 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Zločesti ljudi
PostPostano: uto sep 06, 2016 3:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Naravno da ima, i jednih i drugih. Ja sam sada pokazala ljudima uvid da mogu biti nasilnici i žrtve. Svako od nas treba pogledati u sebe i razmisliti o tome. Netko će se automatski prepoznati, i to prepoznavanje problema je početak puta.
Zatim, odluka da nešto promijenimo i pokušamo. Zatim, bijeg ako ne možemo baš ništa učiniti, ali...Morat ćemo na drugom mjestu i s drugim ljudima naučiti ono što nam nedostaje.

Ako govorimo o žrtvi, žrtva mora imati jedan cilj: da ukloni trn iz svog oka, odnosno da ukloni mržnju i prezir prema svom mučitelju. To ne znači da ne smije reći, objasniti, zamoliti, uvrijediti se, suprotstaviti, i na kraju, pobjeći ako ništa drugo ne upali.

Oni, koji zauvijek ostaju, nasilnici, odnosno žrtve su oni koji nikada nisu radili na sebi, kojima su svi drugi krivi, koji nisu nikada ni prepoznali svoj problem.

Kako se to moli za svog neprijatelja? Kad nam se dogodi nešto neugodno to je kao da smo progutali gorku pilulu koja treba postati slatka. Odnosno neugodan događaj uspješno smo probavili. Nemamo negativne osjećaje. To je kao kad se meni i mom prijatelju isto dogodi, ali on to preboli lako, a mene ista stvar duboko muči.

To je neka vrsta cjelodnevne meditacije. Ovu misao ne bi mogla objasniti nego u četiri oka. Mi tako omalovažavamo svakodnevne stresove, a uvažavamo primjerice, prometnu nesreću.

Dakle, cjelodnevna meditacija. ... Kad se ujutro probudite, vi ste BUDNI ili niste, ili ne želite biti.
Prihvatljivo je jedino da ste BUDNI i da to želite biti. To znači da ste u sadašnjem trenutku, da ste budni i da to želite biti do primjerice, 17 sati, a onda ćete malo odspavati. Onda ćete ponovno biti BUDNI do 23 sata. Dakle, taj dan vas čeka prometna nesreća ili napadi nekih ljudi, ili težak posao, ali sve ćete to lako odraditi ako želite biti BUDNI. A ne pospani, zabrinuti, jadni, bijesni, ljubomorni, lijeni, nezadovoljni, nesretni itd.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zločesti ljudi
PostPostano: uto sep 06, 2016 5:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 23, 2015 9:09 pm
Postovi: 50
Nikada nisam te kreature zvao organski portali nego zakržljale duše ,uvijek sam govorio da ih neki nazivaju organski portali jer kroz njih djeluju mračnjaci iz nižeg astrala.
Sigurno imaju dušu ali je ta duša toliko nerazvijena i zakržljala,rudimentarna da se to skoro pa i ne može zvati duša , dok kod razvijenih duša, dječijih i mladih duša možemo vidjeti dušu koja se razvija i evoluira i to im je vidljivo iz očiju kad se malo dublje zagledate.
Kad pogledate ove zakržljale vidite samo prazninu i tupilo jer se tu ništa ne razvija ,ništa ne evoluira jer skoro ničega tu ni nema.

Kada netko kaže da je dugo vjerovao u ljude bez duše pa se sada uvjerio da je to totalna glupost znači da ustvari nikada nije u to ni vjerovao nego samo o tome površinski razmišljao pa onda te površinske misli koja naziva vjerovanjima pokušavao sam sebi osporiti predočavanjem "dokaza" samom sebi koji kažu da je sve to neistina i glupost.

Jedno su površne misli i razmišljanja a nešto sasvim drugo duboka vjerovanja koja pomiču granice ljudske percepcije.

Zakržljale duše i one razvijene-mlade duše mogu i jedne i druge biti zle ,samo je velika razlika u tome što ta zloća kod ovih razvijenih duša spada u njihov evolucijski put i to su iskustva koja svijest mlade duše treba, iskustva mračna i svijetla i to je sasvim prirodno dok je kod zakržljalih duša to više kao "hobi" , zli hobi.

Sve u svemu najbolje se maknuti, ako je to ikako moguće, što dalje od ovih zakržljalih duša jer te iste "sišu" velike količine energije na očite i manje očite , suptilne načine.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zločesti ljudi
PostPostano: uto sep 06, 2016 8:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 19, 2010 5:15 pm
Postovi: 247
Suris je napisao/la:
Zakržljale duše i one razvijene-mlade duše mogu i jedne i druge biti zle ,



Prijatelju,dusa NE MOZE biti zla i tu nema razgovora ni pod pretpostavkom

Poz

_________________
Kad sam prestao da se plasim smrti,prestao sam da se plasim i zivota


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zločesti ljudi
PostPostano: uto sep 06, 2016 9:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 23, 2015 9:09 pm
Postovi: 50
poporitopopone je napisao/la:
Suris je napisao/la:
Zakržljale duše i one razvijene-mlade duše mogu i jedne i druge biti zle ,



Prijatelju,dusa NE MOZE biti zla i tu nema razgovora ni pod pretpostavkom

Poz


Da u pravu si ,krivo sam se izrazio ali onaj tko je htio da shvati što sam namjeravao s tim reči to je i shvatio. Sigurno mi tako možeš naći još mnogo mnogo grešaka koje sam napravio pišući i to više iz razloga što se jako brzo umorim tipkajuči tekstove jer me samo tipkanje, razmišljanje i samo pričanje strašno zamara, ali šta ćeš tako je ,još nismo došli na stupanj telepatske komunikacije.
Naravno ,nitko me ne tjera da tipkam.

Inače sam namjeravao reči: Entiteti koji imaju zakržljalu dušu i oni entiteti koji imaju razvijenu-mladu dušu mogu i jedni i drugi biti zli samo je velika razlika u tome što ta zloća kod ovih entiteta koji imaju razvijenu dušu spada u evolucijski put svijesti njihove duše i to su iskustva koja svijest mlade duše treba , iskustva mračna i svijetla što je sasvim prirodno dok je kod entiteta sa zakržljalom dušom to više kao hobi, zli hobi.

Hvala ti što si mi to spomenuo :thumbup:

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zločesti ljudi
PostPostano: sri sep 07, 2016 3:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 19, 2010 5:15 pm
Postovi: 247
Nije bila zamerka nego konstatacija.Nezameri :occasion5: :occasion5:

Inace ,nema mladih i starih Dusa.I to je jedno misljenje -stav koje se provlaci po forumima.Postoji samo kolicina supstance Duse koju neko dobije na rodjenju,ili bolje reci na zametku.Neverovatno je da nam to zavisi od najobicnije kocke.,pa kako se kome zalomi.
Nacuh da je Tesla imao oko 300 grama supstance Duse dok je prosek nekih 25-30 grama,a oni ``zlocesti`` verovatno imaju dosta manje od ``proseka``.Sto manje Duse to veca mogucnost manipulacije.

U zdravlje

_________________
Kad sam prestao da se plasim smrti,prestao sam da se plasim i zivota


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zločesti ljudi
PostPostano: ned sep 11, 2016 11:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Sjenko je napisao/la:
To bi bile Unutrašnja Vatra i Moć Tišine, te dve objedinjuju sitne mučitelje i način kako se prikradanjem nositi s njima.

Sve je energetski rad, to je istina, ono o čem ja pričam je svjesni energetski rad. Tijelo se može i samo štiti, možda i puno bolje nego što mi to možeš različitim vizualizacijama, zaštitama i sličnim mumbo jumbo tehnikama. Pogotovo ono što po meni nebi trebalo je probat ikako svjesno energetski utjecat na te ljude. Svaki energetski rad, pogotovo svjesni, je ujedno i mješanje s osobom na koju utječeš, pa se pitaj, da li bi se htjela mješati s takvim ljudima? Jedino što je ok, po meni, je da na kraju svakog takvog, stresnog dana, radiš neku vrstu "skidanja tereta svakodnevnog života sa sebe", ako shvaćaš što hoću reći.



Molim te, ako ti ne bi oduzelo previše vremena, je l bi ti to mogao ukratko napisati? Sjećam se da sma čitala ali sad bih trebala ponoviti a ne stignem...a treba mi hitno jer me baš napadaju. Ne virtualno i energetski nego stvarno, direktno s konkretnim potezima i akcijama. Hitno se moram sabrati i podzeti nešto.
Trenutno mi samo odmak, budnost i svjesnost pomaže i ok je to, funkicionira ali to je za moju dušu, za mene da ostanem u spoju sa sobom da me ne izbace iz balansa, ali, njima to djeluje samo kratko vrijeme tako da se udalje i umire, pa im to brzo prođe pa opet isto, a kad skuže da ne uspijevaju direktno onda kad ja ne gledam (a ne gledam jer zaboravim na njih) idu naoloko pa na mala vrata. Kužiš?

Miješanje....da imaš pravo...ne treba se miješati s njima.
ima pravo i kolega koji opisuje balvane i trnje. Ne vidiš balvan u svom oku a vidiš trn u drugome. "Tko se bori s tamom, treba osvijetliti tame dijelove sebe, ..jedino tako možeš pobijediti mrak i predvidjeti akcije tame..." i tehnika Ogledalo kaže isto..i Hopopopoono isto...to je zapadnjački način, analiziranje, preuzimanje odgovornosti .
promatranje je mislim bolja varijanta ako se uspije biti na toj razini dovoljno dugo. a vuče prama dolje i nazad

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zločesti ljudi
PostPostano: pon sep 12, 2016 12:32 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Mogu probati, ali svaki pokušaj da sažmem to bi okljaštrilo samu poantu. Prikradanje među ljudima je vještina koja se vježba i potiče na umanjivanje vlastite samovažnosti do te razine da pojedinac doista, u bilo kojem trenutku, može igrati bilo koju ulogu u društvu a i van njega. To ne znači glumiti da si nešto drugo, nego doista to i biti. Posljedica toga je da te stvari direktno ne pogađaju, tj. da se za nemaš sebe ko osobu, pa te ništa ne pogađa. Problem je što ovako na prvu ruku to zvuči ko glupa duhovna floskula, ne i nešto što se može stvarno postići i primjeniti u životu.

Četiri načela prikradanja su nemilosrdnost (prema vlastitoj samovažnosti ali i prema tuđoj) no ne i bezdušna okrutnost, strpljivost no ne i ljenost ili zanemarivanje, lukavost/proračunatost no ne i pokvarenost i ljubaznost no ne i pretjerana mekanost u djelovanju.

Uz to imamo ovo što je poporitopopone već citirao iz Castanede iz poglavlja o Sitnim mučiteljima

poporitopopone je napisao/la:

SITNI MUCITELJI

- kontrola
- disciplina
- uzdrzavanje
- proracunavanje vremena
- VOLJA

``Unutrasnji oganj`` - C.C.


To ukratko znači da se treba iskontrolirati da ne popizdiš, i znati kad treba nešto reći ili ne reći, te djelovati ili ne djelovati i na kraju imati volje i vjere da izdržiš.

Pročitaj si po netu i o autogenom treningu kao nekoj vrsti prve pomoći za samosmirivanje.

Ako ne stigneš čitati opširnije, onda pronađi poglavlje koje poporitopopone citira iz Castanede pa pročitaj samo to poglavlje za početak.

Osim toga, taman i da izvježbaš sve te Juanove i Castanedine stvari, treba ih moći primjeniti u datoj životnoj situaciji što je neizmjerno jebeno teško, pogotovo ako su ti "sitni mučitelji" šefovi o kojima ovisi oćete li ti i tvoja obitelj imati šta sutra jesti. Takvi psihički pritisci često rezultiraju ko zna kakvim bolestima, od tipa gastritisa kojeg sam se sam nagutao, pa do puno gorih sranja.

Problem je i to što ja a ni itko drugi s foruma, nezna u kakvoj si ti zapravo situaciji, kakvi su ti ljudi, što ti točno rade, koliko dugo i kakvi su hijerarhijski odnosi u vašoj firmu, a na na kraju krajeva ne poznam/o ni tebe, tvoje mogućnosti i životnu situaciju. Tako da bilo koji od ovih savjeta može biti kompletno neprimjenjiv na tebe i situaciju. Sretno Arwen.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zločesti ljudi
PostPostano: pon sep 12, 2016 8:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Misao da ti neki ljudi mogu (ili žele) napakostiti opasnija je od bilo čega što ti oni mogu napraviti. To su tvoja mala vrata.
Šššš...

Bolje je imati srce bez riječi, negoli riječi bez srca.
Mahatma Gandhi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zločesti ljudi
PostPostano: pon sep 12, 2016 9:44 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
arwen dor je napisao/la:
Što se radi kad se naiđe na baš zločeste ljude?(...)
Što s tim ljudima ( u praksi , ne u teoriji)
Ima neka caka kako ih odvojiti?
(...)


evo jedan tekst koji sam negdje davno pisao na tu temu.
možda bude od pomoći.

Poz

Citat:
Iznijeti ću ovdje osobno iskustvo u vezi borbe ili bolje odustajanja od borbe s energetskim vampirizmom i izgradnjom vlastitog štita koje sam imao privilegiju izgraditi kroz posao koji sam radio u životu, pa možda nekom bude i od koristi.

Obzirom da sam, baveći se ugostiteljstvom, veći dio života veliku količinu svjesnog vremena bio izložen direktnim utjecajima raznih energija svekolikog pućanstva, morao sam razviti jedan obrambeni mehanizam koji sam osobno nazvao "teflon premaz". U to vrijeme nisam bio upoznat s terminologijom i značenjem pojmova kao "energetski vampirizam", "organski portali","ljudi bez individualne duše"," energije nižih centara"...i slično, tako da je cijela ta priča nastajala u nekom modelu primjenjene psihologije bez stručne terminologije, tj. na vlastitoj koži.

Izabrao sam taj posao zato što sam, odkad znam za sebe iskreno volio (znam teška riječ) ljude i druženje sa njima i energije dobrog raspooloženja koje u takvim (zdravim) situacijama kolaju među njima i razmjenjuju se.
No vrlo brzo sam shvatio da postoji određeni broj ljudi koji su prenosioci (da se tako izrazim) negativnih vibracija, takozvani "partibrejkeri" i da ponekad njihov utjecaj u društvu može zaista biti razarajuć. Oni su se pojavljivali u raznim oblicima, neki od primjera bi bili, kako sam ih ja zvao "tihi tipovi"- takvi bi mirno i tiho sjedili među veselom ekipom osjećajući se depresivno iz nekog svog razloga i privlačeći pažnju drugih da ih tetoše, pate zajedno sa njima...toliko ustrajno i dovoljno dugo dok ne bi na kraju na neki način iscrpli svu pozitivnu energiju iz prostora, drugi pak "galamđije" bi jedno vrijeme zabavljali i podizali raspoloženje u okolini privlačeći pažnju na sebe, no kad bi podigli ekipu i kad bi trebala krenuti razmijena pozitive, krenulo bi i nadglašavanje, pa sve agresivnije ponašanje, i opet bi krajnji rezultat bio isti, ima tu još različitih tipova i nebrojeno nijansi među njima, no s tim smo se svi već manje-više susretali, pa neću dalje nabrajati.
U jednom trenutku sam shvatio da bez obzira što to mogu sagledati sa strane, svejedno nakraju i ja padnem pod njihove negativne utjecaje i da, ako želim nastaviti raditi taj posao, a nešto ne poduzmem, pojest će me živog (šta "gazde" lokala, raznorazni "šefovi i direktori", šta gosti). Nakon iskušanih svakakvih metoda, od "naplate" maznute energije direktno iz novčanika jednih ili drugih, pa preko sarkazma i intelektualnog povređivanja koristeći se urođenom sposobnošću dobre procijene karaktera, pa do "bijega sa mjesta zločina" (promjenio sam nekih tridesetak radnih mjesta), na kraju sam došao do "spoznaje" da im ne dam da mi unište zadovoljstvo i veselje koje sam nalazio u umjetničkom/kreativnom potencijalu tog posla i da mi oduzmu radost koja je proizlazila iz mogućnosti sklapanja novih prijateljstava kroz zdravo povezivanje i promatranja raznolikosti ljudskih karaktera.

Mene taj posao iskreno veseli, a obzirom da sam poprilično "hedonistički" tip, ne želim raditi ništa što će drugima nanositi štetu iz čistog egoizma. Da mi se ne vrati. Konto sam si šta daš to i dobiješ, pa ajmo onda dat najbolje od sebe. I tad pada odluka, da kad dođem na posao i presvućem se iz "civilke" u uniformu da s njom obućem i zaštitni teflon premaz, tj. uopće me ne zanima kako se tko od njih osjeća, barem ne na nivou mojih osjećaja, ja sam se došao dobro zabavit', a tko se neće sa mnom zabavljat, ni ne mora, kaj ću mu ja (a takisto, ni on meni nemre niš). Jedino sam prvo morao postat bez putra na glavi, tj. prestat muljat, petljat i manipulirati s ljudima koje bih "namirisao" kao otvorene, ukratko izać iz predatorskog modela.

Danas mi je "zakon privlačenja" donio (stjecajem nekih možda i ne baš sretnih okolnosti) situaciju u kojoj mogu biti dokon do mile volje i veliku večinu vremena raditi ono što me veseli, a ne ono što moram.
Još uvijek nisam siguran dal' je to proizašlo iz mojih nastojanja ili sam eto uspio naučiti tu lekciju, pa mi je sveukupnost više ne nabija na nos, ili sve to skupa zajedno ili nešto treće, četvrto...nije ni važno.
Važno mi je jedino da to vrijeme što bolje iskoristim jer ako je istina da je utjelovljene na ovoj planeti ustvari moj "zasluženi godišnji odmor" onda fakat nemam vremena na bacanje i ne želim ga potrošiti na ljutnju, mržnju, i sl.
Moja unutarnja stanja svakim danom u sve manjoj mjeri ovise o vanjskim podražajima.(valjda)

Dakle teflonirajmo se zajedno.

Pozdrav

p.s.Nadam se da će nekom ova moja 'telenktualna čorba od kupusa bar malo dobra donijeti, jer eto meni je.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zločesti ljudi
PostPostano: uto sep 13, 2016 8:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Hvala drugari..sve je pomoglo. Brže se sabereš i prisjetiš kad ti tako svi pomažu!

Dakle, da pojasnim malo svoju situaciju i sebe

S tom vrstom OPS-a iimam posla cijeli život, prisutni su u raznim ulogama oko mene. S obzirom da su mi prilično iskomplicirali život ja sam naprosto morala naučiti što s njima, i prije svega što sa sobom. Moram priznati da sa, zahvaljujući baš njima krenula na put spoznavanja sebe, i da su to moji najveći učitelji kojima dugujem zahvalnsot. Ogromnu. Bez obzira što su me ...da sad ne dužim, ali, kužite, ne.
Ove sam riješila metode su bile svakakve, nema šta nisam progala , pročitala, bila na terapijama, platila seminare, ...sve se to isplatilo.
Neko vrijeme sam bila na miru, u harmoniji, reklo bi se...Došla sam u fazu da mogu da se ne kačim, da "nemam sebe" kako kaže sjenko, i to funkcionira baš onako kako piše u knjigama. Ali, kod mene je funkcioniralo dok sam bila "po strani" nevidljiva i neaktivna. Čim sam se pokazala svhatli su da sam a njima prijetnja ne jer im prijetim nego jer postojim takva kakva sam, sa totalno suprotnim stavovima i motivima. I naravno da im ne pašem, i najradije bi da me nema jer ometam njihovo uobičajeno djelovanje na okolinu. A oni su mutili vodu i dizali prašinu. I sad ja ne ragiram na to dizanje prašine onako kako su navikli i eto ti rata. Neću u taj rat na fizičkoj razini, ni slučajno se neću uplesti. Već i moje ne-reagiranje na uobičajeni način je dovelo do toga da su se umirli. Sad još treba da se sapletu sami u svoju vlastitu mrežu. Mislim da je dosta samo mirno čekati. Namazati se teflonom i čekati da "zlo uništi samoga sebe tako da ga pustiš da pretjera" E..samo to čekanje je malo problematično jer nemam baš vremena. A kad nemaš vremena onda ....bez bzira što vrijeme ne psotoji i što je iluzija, rokovi za predaju izvještaja pritišću, nema se kud, moraš na vrijeme a ovaj sabotira posao, i to na dva načina: namjerno i svjesno i drugi način, pravi se blesav kao da ne zna raditi pa napravi pogrešno i površno svoj dio i boli ga...

Ali..ovo prikradanje mi se sviđa. Meni je problem lukavost/proračunatost i to zato jer se oslanjam na intuiciju i unutarnje vodstvo. ako se oslanjaš na intuiciju, kako ćeš biti proračunat i lukav? To je moj problem. Zato me iznenade svaki put jer ja ne proračunavam poteze i ne smišljam unaprijed
A tu spontanost i intuitivnost držim da je moja najveća vrlina i snaga i teško mi je od toga odustati jer sam uložila priličan trud da to postignem.... I kako sad to spojiti?

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zločesti ljudi
PostPostano: uto sep 13, 2016 8:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
<Suris...slažem se da nešto nije u redu s dušom takvih ljudi.
Ima i drugi tip koji ima prblem s dušom, a to su oni kojima je "duša izbijena", koja nije unutar tijela nego je vani, drži se za sjedište duše s manje ili više materije, i bude manje ili više izvan tijela.Može se vratiti.
Drugoj vrsti se teško vraća. Trećoj vrsti nikako , Četvrta vrsta ni nema, nije nikad ni imala.
Svi oni budu zločesti, vampiriraju, kradu energiju. Neki mogu prestati krasti i naučiti je sami stvarati, neki ne mogu.
Koja su konkretno vrsta, u ovom trenutku baš me briga, samo da ih skinem s vrata. Za opće dobro...

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zločesti ljudi
PostPostano: uto sep 13, 2016 8:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Citat:
Misao da ti neki ljudi mogu (ili žele) napakostiti opasnija je od bilo čega što ti oni mogu napraviti. To su tvoja mala vrata.

svemir je ocean beskrajnih mogućnosti kojem imaš pristup u onom času kad preestaneš svoju moć davai drugima. u tom kontekstu nema smisla vjervanje da ti netko može napakostiti....ali ne-vjerovati da ti netko želi napakostiti , i da će to pokušati napraviti, to je druga stvar.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zločesti ljudi
PostPostano: uto sep 13, 2016 9:45 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
arwen dor je napisao/la:
Što se radi kad se naiđe na baš zločeste ljude?
Ono...ima netko u firmi ili susjedstvu baš baš zločest. svima napakosti, svakom nađe neki način da mu napakosti, da ga bocne. Naravno, nikad nije jedan sam, uvijek se nađe par, ili grupa.
Što s tim ljudima ( u praksi , ne u teoriji)
Ima neka caka kako ih odvojiti?
Neki balon da se u njih zatvore? Neka kula ? Rupa u zemlji? Kamo s takvima?
Možeš ti njih puštat na miru, možeš ti dizat svoje vibracije, možeš kidat spone, prešat ih, osvjetljavat, al džaba. Kad se ne razmahuju svojom zloćom to ne znači da su se transformirali u dobre, već samo da čekaju u prikrajku priliku da raspale baš kad na njih zaboaviš ili baš kad pomisliš da su možda evoluirali.
http://www.allasvirinskaya.com/index.php


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zločesti ljudi
PostPostano: sri sep 14, 2016 10:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 23, 2015 9:09 pm
Postovi: 50
Journey Of The Soul 2-17: The Forces Of Ahriman 5:
One-Third Of World Is Unevolved Laggards
This Awareness indicates that there are approximately a third of the people on Earth
who are created not from Celestria, but from a type of genetic engineering during
ancient past.
Many of these entities have a very rudimentary and slowly developing soul--(or in
some cases, hardly a soul at all),--and these entities are easily influenced by Ahriman
Forces and by the general public: the trend of consciousness, and wherein
consciousness is of a high order of behavior, and wherein the general consciousness is
low and gross in its sensitivities, filled with hatred, dualities, polarized consciousness
of violence or lust or greed or power pursuits; these unevolved laggards become
highly susceptible to those energies and are ready and willing soldiers to be used for
any violent or low purpose, for these entities being easily influenced, can and often
do seek to be of service to anyone who appears to know what is going on and what
should be done, for these entities have not the ability to think clearly and with high
level of consciousness, and thus they become likened unto an army of ants, willing to
serve whoever commands, for whatever reason, without question.
This Awareness indicates that these essentially are entities without much inner
guidance and can be influenced by Ahriman Forces and many of these entities become
willing tools of Ahriman Forces, will take up the knife, the gun, the axe, the missile,
and do so, or even because someone said that person or that type of person is evil and
doesn't deserve to live.
(The Law of Gratitude is given)
(Revelation of Awareness 84-11 issue no. 252 with Paul Shockley as the Interpreter)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zločesti ljudi
PostPostano: pet sep 23, 2016 4:52 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
sen-sei je napisao/la:
Misao da ti neki ljudi mogu (ili žele) napakostiti opasnija je od bilo čega što ti oni mogu napraviti. To su tvoja mala vrata.
:thumbup:
http://www.sekanikolic.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zločesti ljudi
PostPostano: sri okt 19, 2016 9:31 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Dispelling Wetiko - Breaking the Curse of Evil


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zločesti ljudi
PostPostano: ned mar 26, 2017 9:51 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Samo da se javim...
Jedan dio problema sa zločestima tiješio se sam od sebe, svaki je na svoj način upao u neku svoju zamku i izbacio sam sebe iz igre. Nisam ja tu ništa posebno radila osim što sam "poravnavala problem na njegovo rješenje". To je jednostavna tehnika bez uplitanja misaone analize a znači da "vadiš balvan iz svog oka", slično kao tehnika "hopoopoono" i kao tehnika "ogledalo" s kojom sam i počela nekad davno, samo je trebalo da se prisjetim. Nisam ja nikog pobijedila, da se krivo ne shvati, samo sam izašla iz njihove igre.
Trebala bih šutjeti o tome, jer treba šutjeti, jer kad pričaš ego se tu uplete i pogubiš sebe, ali eto, ipak pišem jer možda još nekom treba ta informacija da se podsjeti.

Sad mi se pari (pokazuje) da se opet nešto zbiva. Mislim da je vrijeme za prakticirati nevidljivost....
Tefloniranje, kako je to opisao @vjetar, pomaže, ali donekle.
Ne možeš biti nevidljiv za takve likove jer oni ne idu okolo i pogledom traže slabašne žrtve nego gaze sve što im se nađe u pravcu kretanja. Bez pardona. I ako se ti njima nađeš u pravcu kretanja i vidokrugu, ne trebaš ništa napraviti da bi ih privukao, oni jednsotavno sve pometu ispred sebe, kao kad bi netko rukom mrvice mrvice sa stola.

Sad imam dilemu: da li da se ja sama sklonim i maknem se s terena jer su se oni došli na njega igrati, ili da stojim tu gdje jesam i ne dam se otjerati, pa ako napadnu pružim otpor, dobijem po nosu ili možda ja njih nokautiram, stisnem zube pa što bude bude.

Smiješno je što je to što sada proživljavam isto kao kad se miroljubivi klinci maknu s tobogana i ljuljački kad vide da se približavaju agresivni klinci. Kao u crtiću. Dolaze agresivci, svi crta, svi van! To su oni koji smatraju da imaju prednost i bez problema će nekog gurnuti s visine da uzmu ono što im ne bi trebalo pripadati, ali uzmu jer su oni odlučili da će to tako biti. Sve je isto samo su to sada odrasli klinci.
Oni su sami sebe proglasili vladarima, vlasnicima, moćnicima, moralnim i intelektualnim vertikalama, oni su pretendenti na prijestolje...
Ne moraš ti njima ništa dati, oni si sami uzimaju za pravo uzeti ono što su odlučili.
Niže izdanke te vrste prepoznaš po tome što stanu na sred gradske ulice da bi skoknuli na bankomat i pri tome zaustave promet i baš ih briga. Takve policajci ne vide i vrlo rijetko će platiti kaznu za kršenje propisa. Razvijeniji izdanci se služe razvijenijim tehnikama zaustavljanja prometa da bi skoknuli na bankomat

Da rezimiram:
mene muči pitanje

Should I stay or should I go now?
If I go there will be trouble
And if I stay it will be double

https://www.youtube.com/watch?v=uGIVUmDX-n4

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zločesti ljudi
PostPostano: ned mar 26, 2017 9:59 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Sjenko je napisao/la:
To bi bile Unutrašnja Vatra i Moć Tišine, te dve objedinjuju sitne mučitelje i način kako se prikradanjem nositi s njima.

Sve je energetski rad, to je istina, ono o čem ja pričam je svjesni energetski rad. Tijelo se može i samo štiti, možda i puno bolje nego što mi to možeš različitim vizualizacijama, zaštitama i sličnim mumbo jumbo tehnikama. Pogotovo ono što po meni nebi trebalo je probat ikako svjesno energetski utjecat na te ljude. Svaki energetski rad, pogotovo svjesni, je ujedno i mješanje s osobom na koju utječeš, pa se pitaj, da li bi se htjela mješati s takvim ljudima? Jedino što je ok, po meni, je da na kraju svakog takvog, stresnog dana, radiš neku vrstu "skidanja tereta svakodnevnog života sa sebe", ako shvaćaš što hoću reći.


Mislim da kužim...trebam još malo više samodiscipline da to stvarno redovito radim.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zločesti ljudi
PostPostano: sri mar 29, 2017 8:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Btw, to sto Sjenko kaze se u knjigama a i ovde naziva rekapitulacija, pa potrazi... :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zločesti ljudi
PostPostano: sub sep 16, 2017 2:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Pozdrav, ekipa
Evo, godina dana je prošla otkad sam postavila pitanje kako sa zločestim ljudima.
Nakon godinu dana vidim da su krpelji pootpadali a neki su promijenili smjer.
Tko je zločest zločest je. Taj će te ugristi prvom prilikom. Nema tu popravka.
Dobri si dobri. Okej su dobri, oni razumni koji nisu mazihisti nego samo normalni dobri ljudi koji ako mogu učinit dobro, učinit će, ako imaju priliku učiniti zlo, propustit će je...

Meni su zanimljivi oni između, oni kolebljivci koji će se prikloniti onoj struji koja je jača. Koja je na vlasti. Kad su na vlasti zločesti, bit će i oni zločesti, kad se priča loše o nekom yx i oni će se pridružiti i proširiti priču. Kad se okrene smjer, kad su dobri glasniji, ti će kolebljivci postati dobri, počet će prepričavati drugačije priče. To je onaj tip ljudi kojeg svi poznajemo: kad je bio socijalizam gurali su se u partiju, mahali partijskim knjižicama, pljuvali na one koji su išli u crkvu, prokazivali i hvatali neprijatelje socijalizma, zvali jedan drugog Druže, pozdravljali se međusobno sa Smrt fašizmu-sloboda narodu, a sad su ti isti prvi pred oltarom, najglasnije se mole, najviše mašu rukom dok se križaju, pozdravljaju sa Hvaljen Isus i na blagoslov nose najveći granu masline nek se izdaleka vidi, kao barjak.
E, to je ta vrsta ljudi koja je "materijal za obradu" kojeg svi nastoje obraditi i privući na svoju stranu.
Nisu oni zli, oni su kao amorfna masa, kao voda koja preuzme oblik posude u koju je uliješ.
Ali, nisu ni dobri...

Što se tuiče mojeg problema s tehnikom kako se oduprijeti napadima takvih goreopisanih, koji s ciljem da zaštite svoju nekakvu sortu ili ekipu istomišljenika kojoj misle da pripadaju, pa napadaju sve za koje osjete da su drugačiji, potvrdila sam još jednom da ove "naše" tehnike stvarno rade.
Probleme ne možemo rješavati udarajem šakom o stol i prijetnjama ni prisiljavanjem. To ne funkcionira. Mijenjaj sebe ako hoćeš da se svijet promijneni. Pazi na svoje misli kao na korake po skliskom terenu. Uvijek pometi prvo ispred svojeg praga pa onda gledaj tuđi. To funkcionira u susretnu s napornim i zločestim ljudima.
Najjedostavnije i najbrže je kod mene djelovlo: Poravnavanje - metoda iz tehnike Dijamantni um, i Vilenjački simboli i Zmajevi znameni., nevidljivost i vrebanje i određeni plesni pokreti iz magičnih pokreta. Sve te tehnike uzete iz raznih učenja, malo tu malo tamo, kod mene su imale neki utjecaj u kontekstu moje priče, što ne znači da je to univerzalni recept za rješavanje problema. Svatko treba šronaći svoje metode i svoje recepte.
U svakodnevnom životu trebaju takve tehnike jer nema se uvijek vremena ulaziti u tijelo, psihoanalizirat, komunicirati sa selfom. Naravo da sve to ima smisla ako se prethodno odradi na sebi sve ono što se mora odraditi, i naravno da svatko nađe n što mu u tom trenutku odgovara. I naravno da u svakoj situaciji ne djeluju iste metode...
Pozdrav

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz