Sada je: sub apr 27, 2024 8:57 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 68 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kafić na odmorištu pored puta
PostPostano: ned nov 11, 2018 10:45 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet maj 28, 2010 6:56 am
Postovi: 87
arwen dor je napisao/la:
...
Da se ne mučite, greška tog proizvođača je otkrivena i otklonjena i sadašnji daljisnki to ne mogu. Priča je stara, iz vremena kad su se tek počeli proizvoditi televizori s daljinskim.


Nije to bila greska nego tekuci standard frekvencije na kome su radili nekada daljinski za TV. Takav jedan koji je radio u svim pravcima sam imao i ja za jedan Philips televizor. A onda se promenila frekvencija standarda i sada treba televizir nisaniti sa daljinskim - bas iz tog razloga da ne bi smetali komsiluku... tj. bila je ipak greska sto niko nije imao u vidu i komsiske televizore kada je pravio daljinske :)

_________________
saznavanje > Stvaranje > DAVANjE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kafić na odmorištu pored puta
PostPostano: uto nov 20, 2018 4:12 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet maj 28, 2010 6:56 am
Postovi: 87
Kratka informacija u vezi moguceg ili verovatnog spijuniranja...

Juce mi se sam od sebe ukljucio LG televizor, smart naravno, na kanalu koji nikada ne gledam ... niko nije bio u toj sobi, samo sam odjednom cuo zvuk iz nje. Odem tamo - a ono televizor radi! Stanujem u privatnoj kuci, oko mene nema mnogo nekih drugih televizora. Koristim kablovski sistem (SBB provajder).

To tumacim kao neku njihovu gresku u programiranju - ili je u pitanju neki nadnaravni uticaj...(?)

Dakle - ukljucuju mi i mobilni i televizor kad se njima svidi. Verovatno je to postala standardna praksa...

_________________
saznavanje > Stvaranje > DAVANjE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kafić na odmorištu pored puta
PostPostano: čet nov 22, 2018 7:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Ako uzmemo za ozbiljno da smo mi kreatori, onda bi svemir trebao odgovoriti na naše namjere. Prema tome, moglo bi bit' da je za klimatske promjene krivo konstantrno komentiranje vremenskih prilika koje nam nikad nisu po volji, ni onda kad su normaln. Svi smo postali odjednom Englezi koji vode kuroazne razgovore o vremenu ali mi to na naš balkanische način uz konstatno mrgodno gunđanje da je prehladno, da je pretoplo,pa šta baš sad mora padat' kiša, zašto pada snijeg, pa zašto nema snijega....Mi kao narod stalno nešto gunđamo, ništa nam ne valja, svemu nađemo grešku...Greška, prevara, zlo...samo o tome pričamo...

Ako smo mi stvarno kreatori koji kreiramo stvarnost, onda mora da je ta stvarnost totalno sjXXXna od takve naše vlastite kreativnosti a ne od tamo neke više sile štajaznam, valova i talasa
Zar ne?

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kafić na odmorištu pored puta
PostPostano: ned nov 25, 2018 4:45 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet maj 28, 2010 6:56 am
Postovi: 87
Svi mi verovatno jesmo kreatori, ali posledica tih mnogo kreacija na ovaj ficicki svet je njihova REZULTANTA ... doduse korigovana pojedinim faktorima uticaja koji zavise od nase zrelosti: ko vise shvata sustinu, njegov je i veci uticaj.

_________________
saznavanje > Stvaranje > DAVANjE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kafić na odmorištu pored puta
PostPostano: pon dec 31, 2018 12:56 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Baš ste dosadni! Gdje ste pobogu? Niste valjda svi u Irskoj!? Ili Norveškoj?

A prošla 2018 bila je baš turbulentna, što bi lirik rek'o, bremenita događajima. Bar kod mene. I na poslu i doma.
Sve redom važne stvari. Veliki događaji. Neki od njih tako veliki i važni-koje se od kad su započeti do kad su realizirani čekalo čekao desetke godina , razvlačilo se i gulilo, odugovlačilo, a onda bum-tras, sve se riješilo riješilo kao preko noći.
I na drugom polju dogodila se se neka nagla rješenja problema koji su se isto tako vukli desetljećima, nikako da se zavađeni usuglase, a onda odjednom, pim-pum, i riješilo se kao da je to bio jedan običan pis-of-kejk.
I sretni događaji, velike radosti.
I tužni događaji i velike brige.
I važne stvari, veliki poslovi,velika postignuća.
Dogodile su se i neke nezgode i nemili događaji koje bi voljela da se nisu dogodilie ali, eto...tako je pao grah....
Uglavnom sve redom veliki i važni događaji.
A vidim drugima koje poznajem svašta nešta se izdogađalo, porješavalo, realizirale dugodišnje težnje i velike želje.
2018. je prosto mljela i to na najvećoj brzini.
A netko je to bio spominjao, zar ne, da se vrijeme ubrzava, da se intenzivira sve, i sudbina i karma i realizacija namjera i volje....
Je l' tako bilo rečeno?
Kako je bilo kod vas?

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kafić na odmorištu pored puta
PostPostano: pon dec 31, 2018 3:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 04, 2012 9:19 pm
Postovi: 279
Tu smo. Ljudi sve manje pišu na duhovnim forumima. Zato su svi na fejsbuku.

I meni je ova godina bila dinamična i komplikovana.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kafić na odmorištu pored puta
PostPostano: uto jan 01, 2019 6:23 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet maj 28, 2010 6:56 am
Postovi: 87
Ljudi ne shvataju da svaka drustvena mreza u krajnjem sluzi sa spijuniranje samoga sebe - a FB pogotovo! ... jer svi mi imamo potrebu na nivou poriva za komunikacijom sa drugima, i to se koristi kao osnovni mamac ,,,

_________________
saznavanje > Stvaranje > DAVANjE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kafić na odmorištu pored puta
PostPostano: uto jan 01, 2019 3:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned sep 02, 2007 3:02 pm
Postovi: 104
Lokacija: Pogani vrh
Srećna nova i želim Vam sve navedeno... 8)

slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kafić na odmorištu pored puta
PostPostano: sub jan 12, 2019 1:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned sep 02, 2007 3:02 pm
Postovi: 104
Lokacija: Pogani vrh
ultraKeen je napisao/la:
Ljudi ne shvataju da svaka drustvena mreza u krajnjem sluzi sa spijuniranje samoga sebe - a FB pogotovo! ... jer svi mi imamo potrebu na nivou poriva za komunikacijom sa drugima, i to se koristi kao osnovni mamac ,,,


Internet je samo "magični level up" u već osmišljenom sistemu.
Ljudski "gradovi i megapolisi" su oduvijek dizajnirani kao labirinti i igrališta pod patronažom nadzornika.. Izvađeni iz utrobe prirodnog ambijenta i stavljeni u inkubatore i kontejnere "civilizacija"..
Edit: Ne smatram to ničim lošim jer je to prinuda i "stres" bez koje bi smo bili još u pećini i teturali u još većem neznanju.



Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kafić na odmorištu pored puta
PostPostano: čet mar 14, 2019 1:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1198


JayDreamerZ klik


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kafić na odmorištu pored puta
PostPostano: čet jul 25, 2019 9:02 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned feb 10, 2019 3:23 pm
Postovi: 28
Juče se završio i poslednji dan 13 000 godina "dugog" Ciklusa pa Sretan, sretjan i beritjetan, Vam bio posljednji dan godine Crvenog K0smičkog Meseca.

Trenutno smo u "danu van vremena" te pre prvog dana Novog Galaktičk0g Ciklusa i Godine, Belog Magnetnog čarobnjaka da Vas pozdravim SVE…kao svest.

_________________
Knock knock..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kafić na odmorištu pored puta
PostPostano: pon aug 12, 2019 9:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Pozdrav, tebi.
Nego, kad već spominješ cikluse,.....što je bilo s Majanskim kalendarom? Zna li netko? Gdje bih to mogla pročitati?

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kafić na odmorištu pored puta
PostPostano: ned aug 18, 2019 12:13 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned feb 10, 2019 3:23 pm
Postovi: 28
\:D/
O Mayama detaljno ona zvukove pušta to jest govori. :love9:
Dalji podatci se dobijaju surfanjem www. :read:

_________________
Knock knock..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kafić na odmorištu pored puta
PostPostano: ned aug 18, 2019 12:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
A niš te ne razumijem. Pojasni što si rekla, molim te [-o<

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kafić na odmorištu pored puta
PostPostano: ned aug 18, 2019 1:00 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned feb 10, 2019 3:23 pm
Postovi: 28
Ne razumeš?
Pa onda i nije za tebe.

_________________
Knock knock..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kafić na odmorištu pored puta
PostPostano: ned aug 18, 2019 6:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 04, 2012 9:19 pm
Postovi: 279
@QueenofD00rs
Nema potrebe za bezobrazlukom. Bolje je lepo objasniti. Ili ćutati.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kafić na odmorištu pored puta
PostPostano: pon aug 19, 2019 5:30 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned feb 10, 2019 3:23 pm
Postovi: 28
Vidi tr3gera, otkopčao se na odmorištu pored puta.
Kada nekome podariš i odgovor, a ondak se ona osili pa ti testira granice famoznim izrazom ne razumem...Za slučaj da neko ne kapira značenje termina bezobrazluk...Vaistinu bezobrazno. :evil3:

Citat:
Na nama je da postavljamo granice i određujemo šta dozvoljavamo a šta ne.

Već neko vreme praktikujem ovu nultu toleranciju na drskost, bezobrazluk i nepoštovanje i mogu vam reći da se osećam mnogo, mnogo bolje. Zadovoljnije, rasterećenije, opuštenije.

Pa ti tjuti nekome drugome. :evil3: :rofl

_________________
Knock knock..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kafić na odmorištu pored puta
PostPostano: ned jan 19, 2020 12:22 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet jun 03, 2010 7:44 am
Postovi: 23
pedjos je napisao/la:
Pozdrav ljudi!

Jel neko mozda procitao knjigu "Dosije Snouden"?
Ja sam je zavrsio pre neki dan i jedna stvar me jako kopka, nisam bas strucnjak za informaticke tehnologije pa bih da popricam sa nekim ko se razume.

Elem Snoudem je mladi kompjuterski genije koji je hakovao NSA, CIA i samim tim i ostale moćne organizacije iz Evrope i sveta.
U prici je sve opisano, opisuju kako NSA spijunira internet (sve građane) i to rade tako sto se nakace na opticke kablove koji se pruzaju duz okeana, zapravo nakace se na stanici koja je na obali gde kablovi ulaze/izlaze.
Pola knjige je prica o tim optickim kablovima i kako Ameri zapravo imaju i sreće jer dosta tih kablova ide preko njih i jos trista cuda. Naravno prisluskuju telefone,internet preko telefona itd. Snouden je i sam u jednom trenutku rekao da moze da spijunira bilo kojeg coveka tako sto bi ga hakovao a bez da ostavi trag. U nekim momentima se vodi i tako reći pravi mali rat oko optickih kablova i njihovih stanica.

Sve je to meni jasno ali u celoj toj prici gde je sve zaista detaljno opisano ne postoje sateliti!!!
Gde su nestali, za cega sluze sateliti jer cela svetska internet mreza funkcionise preko optickih kablovai to sve lepo pise.

Pazi , ne navodim vodenicu ali ovo je jako jako cudno, skupljaju sve imail, sms, razgovore preko fiksnih telefona, viber, whatcapp, o facebook-u je i suvisno govoriti i to sve zahvaljujući tome sto imaju pristup stanicama na obali okeana gde ulaze kablovi.
Niko ni u jednoj jedinoj recenici nikad nije spomenuo satelite.

Znaci da cela svetska internet mreza funkcionise samo preko optickih kablova i to ima napisano crno na belo takođe imamo i svedocenja ljudi koji rade na tome i koji koriste ili su koristili za spijunazu sirom sveta.
Meni cudno, a vama?


Helo,nema me jaaako dugo na forumu.Nisam čitao knjigu,ali ću pogledati film,za početak.Inače,ja već jako dugo pazim i što pričam na telefon.Također sam prilično siguran da smo praćeni.To je sve ,kako mi se čini ,Novi svjetski poredak illuminatsko-masonski bulšit.Veliko je pitanje i tko zapravo kontrolira Ameriku. Pronašao sam nedavno u knjižnici izvrsnu knjigu.Autor se zove Jonathan Black,knjiga je Skrivena povijest svijeta.U priličnoj mjeri rasvjetljava neke stvari.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kafić na odmorištu pored puta
PostPostano: sub apr 11, 2020 10:04 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Slažem se, treba paziti što pričaš na telefon, ali i ne samo to, treba paziti na ono što misliš. Ne zato što bi netko pratio i prisluškivao tvoje misli, nego zato jer se misli tvoje realiziraju u stvarnom svijetu, u tvom životu, i realnosti u kojoj živiš. Misli i osjećaji. Vjerovanja.
Trenutno se strah i agresivnost ljudskog roda čisti kroz bolest. Brže bi prošla kad bismo naučili strah i agresivnost pretvarati u čistu energiju. Jer, to se može, samo treba podignuti razinu svijesti i sazrijeti kao ličnosti..Riječ "samo" treba staviti u navodnike, jer taj proces nije jednostavan ni lak za provedbu.
Teško je održati se kad većina oko tebe radi suprotno, radi ono što si i ti radio prije nego si naučio bolje. Zato nam treba grupa...

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kafić na odmorištu pored puta
PostPostano: ned apr 12, 2020 1:05 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto mar 10, 2020 4:23 pm
Postovi: 23
arwen dor je napisao/la:
Brže bi prošla kad bismo naučili strah i agresivnost pretvarati u čistu energiju. Jer, to se može, samo treba podignuti razinu svijesti i sazrijeti kao ličnosti..Riječ "samo" treba staviti u navodnike, jer taj proces nije jednostavan ni lak za provedbu.
Teško je održati se kad većina oko tebe radi suprotno, radi ono što si i ti radio prije nego si naučio bolje. Zato nam treba grupa...


to je jednostavno. ne radi se o pretvaranju, nego o preusmjeravanju energije koja je mogla biti potrošena na strah i agresiju, u potrošnju na svijest i njen rast.
onaj moment kada se pojavi misao, nagon ili djelo straha/agresije, to treba iskoristiti kao okidač i podsjetnik za trenutnu aktivaciju svijesti (svjesnosti sebe), prekida unutarnjeg dijaloga i zadržavanje tog stanja koliko god je moguće. strah i agresija momentalno prestaju, a svijest raste jer je energija usmjerena njoj.
isto se može raditi i sa ostalim mislima.

grupa je kontraproduktivna za odrasle osobe, često i opasna. ipak negativne strane okoline (većine) se također mogu koristiti kao okidači , referentne točke i izazovi koje treba svjesno predvladati, samo ukoliko postoji izdvojednost i ne-identifikacija sa grupom. rast i napredak su teško izvedivi bez tih izazova.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 68 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 57 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz