Sada je: ned feb 25, 2018 10:53 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00

Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Lična iskustva sa meditacijom
PostPostano: čet jun 30, 2016 11:29 am 
Član foruma

Kao što naslov govori ovo je tema o meditaciji i ličnim iskustvima.
Postoji više vrsta meditacija - brojanje daha, posmatranje misli ili nekog spoljašnjeg objekta, svesnost sebe...

Kako je ja radim - sedim prave kičme na stolici sa blago raširenim nogama, takozvani faraonski sed. Ruke su blago položene na butinama. Pogled pravo u predeo očiju i čela. Trudim se da mi pažnja ne skreće i da isključim svaku misao i sliku koja mi se pojavi. Takođe se trudim da budem prisutan sa celim telom. Nekada sam radio ležeći na krevetu, ali garantujem da je efikasnije sedeći prave kičme.

Ono što mogu da kažem je da je ovo zajebana rabota. Od gubljenja fokusa, skretanja pažnje i samozaboravljanja do svraba, sitnih pomeranja i slično.
Ako uz meditaciju radite i introspekciju upoznaćete dosta svog đubreta. Nemam iskustva tipa ljubičastih balona i slično. U stvari trudim se da ugasim svaku sliku koja se pojavi i sad ih uglavnom nema više. Ostale su samo sitne misli. Ne mislim na one glasne, one se uglavnom ugase posle godinu dana prakse, već na one retke i tihe. One koje se pojavljuju kod skretanja pažnje i gubitka prisutnosti.

Sada imam največi problem sa održavanjem prisutnosti. Muka je održavati pažnju pravu i stabilnu sa svesnošću celog tela.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1 post ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.