Sada je: čet mar 28, 2024 6:44 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Zeleni balončići/loptice prilikom meditacije :mrgreen:
PostPostano: uto jan 05, 2016 5:16 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet dec 31, 2015 6:54 pm
Postovi: 8
Pozdrav :)

E ovak, već dugi niz godina meditiram, obična klasična meditacija znači..utišavanje uma, micanje slika, odvajanje, regeneracija, punjenje baterija....
Početkom prošle godine sam počeo sa tratakom, konkretnije radim sa svijećom.

Prije cca. mjesec dana sam primjetio kod meditacije ( ne tratak nego ove klasične ) ubrzo nakon što zatvorim oči da se pojavlju zeleni balončići/mjehurići..onako kao što znaju biti u vodi od zraka..i lebde u pravilnim crtama, kreću se od visine očiju, odnosno od mjesta gdje bi se trebalo nalaziti Treće Oko prema van i nakon toga u vis i tamo nestaju.
Bilo bi lakše da mogu pokazati, teško je opisati ovako, nadam se da ste skužili.. :)

Isto tako sam primjetio da počinjem paralelno sa time upadati u dublji trans, slično kao kad radim magijske rituale ali ovo ne mogu kontrolirati, glava mi počne padati prema iza i dešava se onaj "pad" u dubinu tako da nisam više u onoj početnoj klasičnoj asani, zmajevoj..

Nije mi to neugodno, niti ima bilo kakvih problema nego sam malo začuđen..nije mi se to kod meditacije još događalo.

Guglao sam po netu ali to sa zelenim balončićima nisam nigdje našao..

Hvala unaprijed :)

_________________
God is every human in his perfect Will.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zeleni balončići/loptice prilikom meditacije :mrgreen:
PostPostano: uto jan 05, 2016 11:40 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet dec 31, 2015 6:54 pm
Postovi: 8
Erik je napisao/la:
Pozdrav :)

E ovak, već dugi niz godina meditiram, obična klasična meditacija znači..utišavanje uma, micanje slika, odvajanje, regeneracija, punjenje baterija....
Početkom prošle godine sam počeo sa tratakom, konkretnije radim sa svijećom.

Prije cca. mjesec dana sam primjetio kod meditacije ( ne tratak nego ove klasične ) ubrzo nakon što zatvorim oči da se pojavlju zeleni balončići/mjehurići..onako kao što znaju biti u vodi od zraka..i lebde u pravilnim crtama, kreću se od visine očiju, odnosno od mjesta gdje bi se trebalo nalaziti Treće Oko prema van i nakon toga u vis i tamo nestaju.
Bilo bi lakše da mogu pokazati, teško je opisati ovako, nadam se da ste skužili.. :)

Isto tako sam primjetio da počinjem paralelno sa time upadati u dublji trans, slično kao kad radim magijske rituale ali ovo ne mogu kontrolirati, glava mi počne padati prema iza i dešava se onaj "pad" u dubinu tako da nisam više u onoj početnoj klasičnoj asani, zmajevoj..

Nije mi to neugodno, niti ima bilo kakvih problema nego sam malo začuđen..nije mi se to kod meditacije još događalo.

Guglao sam po netu ali to sa zelenim balončićima nisam nigdje našao..

Hvala unaprijed :)



Zapravo sam htio pitat da li netko zna više o tim pojavama? :)

_________________
God is every human in his perfect Will.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zeleni balončići/loptice prilikom meditacije :mrgreen:
PostPostano: sri jan 06, 2016 10:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
zna
pieš "obična klasična meditacija"...iz tog nazia se ne razumije baš...sašta mi zovemo obična i klasična i meditacija.

Baloni ili fleke, obično su smaragdno zelene boje, mogu imati u sredini puprpurn ljubičastu fleku, mogu imati i modro plavu, kreću se na razne načine, pravocrtno ili kao da izviru ili kao da poniru, budu pravilni a mogu biti i nepravilnog oblika kao fleke
To je energija koju primaš. Vidiš životnu silu, ili neki je zovu prana, ki, chi, bioenergija, vitalitet. sve je to isto samo su nazivi različtiog porijekla. To znači i da se otvara čakra trećeg oka koja je počela primati energiju. To je ono što vidiš. energiju koju prima treće oko. S malo vježbe možeš vidjeti i energije koje primaju ostale čakre.
Boja ima svoje značenje, To sve imaš opisano u knjigama o čakrama. Ima jedna dobra, zove se Atlas čakri. Ili odLeathbethera knjiga Čakre. Ai..ima i drugih autora, uzmi bilo koju, sve je to dobro.

Meditacija na svijeću: gledaš u žižak plamena pa zatvoriš oči i čekaš da vidiš što će se pojaviti unutar glave, kakva slika...trebalo bi se pojavljivati u početku fleke a kasnije jasna slika plamena, a još kasnije toplina po cijelom tijelu, zatim ti sam postaneš plamen koji isijava svjetlost. ..s više vježbe možeš postići da unutar sebe upališ plamen i bez prethodnog gledanja u svijeću . Tj pokreneš u sebi životnu energiju, tzv "punjenje". Napuniš se enerijompa se osjećaš pun i snažan. Taj osjećaj i to pnjenje samo po sebi ne znači ništa. Zašto bi punio bateriju ako ne znaš šta ćeš s energijom? Ako puniš bateriju onda ona treba nečemu služiti. Ako je ne iskoritiiš za neki koristan konkretan rad, npr cijepanje drva, ili za svoje iscjeljenje, onda je treba predati drugima da je iskoriste, ili vratiti izvoru.
Vjerojatno je ta vježba sa svijećom potaknula rad trećeg oka pa vidiš egregore (te fleke) . To što radip je dobro ali moraš naučiti daljnje postupke usmjeravanja energije po tijelu i to po putu kojem treba da ta energija kola (meridijani i nadiji) i kako se kreće velikim kanalima i kako ćeš je ti tamo "ugurati" ako postoji blokada na putu. Ja ti ne preporučujem da to radiš potpuno sam, trebao bi imati nekoga tko će te savjetovati i voditi.

Kakve to magijske rituale radiš? Kakav trans? Možeš li pojasniti što pod time misliš, koje su to tehnike i gdje si to naučio?

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zeleni balončići/loptice prilikom meditacije :mrgreen:
PostPostano: čet jan 07, 2016 1:50 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet dec 31, 2015 6:54 pm
Postovi: 8
arwen dor je napisao/la:
zna
pieš "obična klasična meditacija"...iz tog nazia se ne razumije baš...sašta mi zovemo obična i klasična i meditacija.


Jednostavno čišćenje uma od misli, mentalnih slika.."blank state of mind".
Nije mi se prije to pojavljivalo prilikom toga..

arwen dor je napisao/la:
Baloni ili fleke, obično su smaragdno zelene boje, mogu imati u sredini puprpurn ljubičastu fleku, mogu imati i modro plavu, kreću se na razne načine, pravocrtno ili kao da izviru ili kao da poniru, budu pravilni a mogu biti i nepravilnog oblika kao fleke


Upravo tako što se boje tiče, kreću se pravocrtno od trećeg oka i kada se malo udalje odlaze u vis, pravilnog su oblika.


arwen dor je napisao/la:
To je energija koju primaš. Vidiš životnu silu, ili neki je zovu prana, ki, chi, bioenergija, vitalitet. sve je to isto samo su nazivi različtiog porijekla. To znači i da se otvara čakra trećeg oka koja je počela primati energiju. To je ono što vidiš. energiju koju prima treće oko. S malo vježbe možeš vidjeti i energije koje primaju ostale čakre.
Boja ima svoje značenje, To sve imaš opisano u knjigama o čakrama. Ima jedna dobra, zove se Atlas čakri. Ili odLeathbethera knjiga Čakre. Ai..ima i drugih autora, uzmi bilo koju, sve je to dobro.


Hvala, znači "proradio" sam..trebalo mi je malo duže ali ok :mrgreen:

arwen dor je napisao/la:
Meditacija na svijeću: gledaš u žižak plamena pa zatvoriš oči i čekaš da vidiš što će se pojaviti unutar glave, kakva slika...trebalo bi se pojavljivati u početku fleke a kasnije jasna slika plamena, a još kasnije toplina po cijelom tijelu, zatim ti sam postaneš plamen koji isijava svjetlost. ..s više vježbe možeš postići da unutar sebe upališ plamen i bez prethodnog gledanja u svijeću . Tj pokreneš u sebi životnu energiju, tzv "punjenje". Napuniš se enerijompa se osjećaš pun i snažan. Taj osjećaj i to pnjenje samo po sebi ne znači ništa. Zašto bi punio bateriju ako ne znaš šta ćeš s energijom? Ako puniš bateriju onda ona treba nečemu služiti. Ako je ne iskoritiiš za neki koristan konkretan rad, npr cijepanje drva, ili za svoje iscjeljenje, onda je treba predati drugima da je iskoriste, ili vratiti izvoru.


Da tako je, gledam u vrh plamena jedno vrijeme pa zatvorim oči i sliku plamena zadržavam, pa opet, pa opet..trataka ili tratak ili tratakam-isti vrag, služi za pojačavanje koncetracije i naravno-stimulira treće oko :)

arwen dor je napisao/la:
Kakve to magijske rituale radiš?


Magijski ritual kao magijski ritual za svašta..čula si valjda za to; Krug, pentagram, pehar, Athame i tako to... :)

arwen dor je napisao/la:
Kakav trans?


Trans: spuštanje moždanih valova, izmjenjeno stanje svijesti, osjećaj padanja, poniranja..prethodi gore spomenutoj radnji..
Postiže se mantranjem, plesom, njihanjem, glazbom koja je primjerena za to.
Počelo mi se nekontrolirano događati kod samog meditiranja a prije nije..

arwen dor je napisao/la:
....gdje si to naučio?


Iz raznog štiva koje se bavi tom temom.

Ok Arwen, hvala ti, pretpostavio sam već to manje-više al reko idem direktno pitat ovako negdje :)

_________________
God is every human in his perfect Will.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zeleni balončići/loptice prilikom meditacije :mrgreen:
PostPostano: ned jan 10, 2016 11:33 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Citat:
Ok Arwen, hvala ti, pretpostavio sam već to manje-više al reko idem direktno pitat ovako negdje :)

:-)
Šteta otkrivati toplu vodu. Samo ti pitaj. Ima tu puno ljudi koji znaju o čemu ti pričaš i razumiju kroz što prolaziš. :toothy2:
Sretno na putovanju!

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zeleni balončići/loptice prilikom meditacije :mrgreen:
PostPostano: ned jan 10, 2016 11:18 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet dec 31, 2015 6:54 pm
Postovi: 8
arwen dor je napisao/la:
Citat:
Ok Arwen, hvala ti, pretpostavio sam već to manje-više al reko idem direktno pitat ovako negdje :)

:-)
Šteta otkrivati toplu vodu. Samo ti pitaj. Ima tu puno ljudi koji znaju o čemu ti pričaš i razumiju kroz što prolaziš. :toothy2:
Sretno na putovanju!


Ziher je ziher.
Ima ih dosta koji znaju no ti si bila jedina koja mi je htjela odgovoriti, ti prekrasno stvorenje :)
Hvala, sretno i tebi također :)

_________________
God is every human in his perfect Will.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz