Sada je: čet mar 28, 2024 11:23 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Ili je ili nije
PostPostano: pon aug 27, 2018 5:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jul 30, 2018 12:12 am
Postovi: 42
Opisat cu ovdje neke dozivljaje i iskustva, snove i sto vec bude pripadalo slucaju.
Ne nuzno kronoloskim redom.

_________________
(lajem na mjesecinu)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ili je ili nije
PostPostano: pon aug 27, 2018 7:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jul 30, 2018 12:12 am
Postovi: 42
Jednog popodneva, dok jos bijah mlada djevojka pred punoljetstvom koju godinicu, pozove me majka u svoju sobu i kaze: "Slusaj!"
Sjednem pored nje na krevet ispred ormarica na kojem se nalazilo ogledalo, vaza s rezanim cvijecem i velika kutija kreme.
I slusam. I cujem-kuca rucni sat na navijanje, onaj zenski, starinski. (A to je sitno, brzo kuckanje, vrlo specifican zvuk.)
Pogledam u mamu i pitam: "Gdje to sat kuca?"
Kaze mama: "Sto cujes?"
Odgovorim: "Cujem rucni sat, gdje to kuca?" i ustanem, pa za zvukom do ormarica, vaze, kreme...
A mama pred mene, uze onu kremu na dlan, kad! kuca sat u kremi!!
(Mama me zvala da provjeri jel ona to dobro cuje ili joj se cini, kako bilo-i ona je cula rucni sat. Kasnije kroz zivot to kucanje sam cula nebrojeno puta, zakljicila da je to neki znak, ali zaista nemam pojma sto je.)

_________________
(lajem na mjesecinu)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ili je ili nije
PostPostano: pon aug 27, 2018 7:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jul 30, 2018 12:12 am
Postovi: 42
Kao dijete, vjezbala sam kretanje u bestezinskom stanju, u snu smo nas par radili vjezbe te aktivnosti. Ne sjecam se ostalih osim da nas je bilo mala grupa.
To je bio san za koji nisam sigurna da je samo san.

_________________
(lajem na mjesecinu)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ili je ili nije
PostPostano: pon aug 27, 2018 7:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jul 30, 2018 12:12 am
Postovi: 42
Cca dva mjeseca nakon bakine smrti, jednu noc legnem spavati. I zaspem, spavam... I odhednom sjednem u krevetu i viknem: "Bako!"
I gledam u dovratak ispred kreveta (a vrata su otvorena), vidim kao kup, stog necega kao titravi gusti zrak ili titrava maglica visine cca metar, govorim: "Bako, otkud ti?!?! Kako to da su te pustili?! (nemam pojma tko, a vidim cijelu sobu, obasjanu mjesecinom. Ona odgovori, ja sam ju cula jasno, ali kao u glavi, pa mi veli kako mora ici. Sve nestade, ja sjedim budna u krevetu, gledam u prazan stok od vrata, soba sve ista na mjesecini.
Nju sam tad osjetila da je ona.

_________________
(lajem na mjesecinu)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ili je ili nije
PostPostano: uto aug 28, 2018 11:29 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jul 30, 2018 12:12 am
Postovi: 42
Pokojnu baku sam jos jednom sanjala u obicnom snu i jednom dosta kasnije, u snu koji je iz perioda strasnij nocnih mora, ali u tom drugom snu taj netko meni se ucinilo baka, ali onda sam nekako shvatila da to nije ona, nego samo likom podsjeca.
San:
Stojim u sobi, gledam prema vratima i prozoru i kao daljinski vidim kako s desne strane ulice nekih dvadesetak kuca dalje, prema meni juri dugacki, tanki, crni, strasni, dlakavi majmun.
Mene obuze uzas, zvala sam "Upomoooc!" i izmedju mene i vrata pojavila se ta velika zena, meni okrenuta ledjima, a licem prema vratima i prozoru. Okrenula je dlanove prema vratima i prozoru i majmun kad je grunuo u prozor, nije mogao proci.
Ja sam ju pozvala: "Bako!" (onako sva sretna-spasena), a ona je okrenula glavu tako da sam joj vidjela profil i nestala. U momentu kad sam ju pozvala, neki osjecaj je cudan prosao kroz mene i znala sam da to nije baka.

_________________
(lajem na mjesecinu)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz