Sada je: čet mar 28, 2024 12:20 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Nedobrovoljna izolacija
PostPostano: sub dec 05, 2015 2:54 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub dec 05, 2015 2:31 pm
Postovi: 4
Lokacija: dislokacija
Za početak, obzirom da mi je ovo prvi post na forumu, pozdrav svima koji su odlučili kliknut na naziv teme.

Ovdje sam jer me, otkako sam na putu (dubljeg) istraživanja same sebe, prati jedan neopisiv osjećaj usamljenosti, koji se počeo manifestirati na način da sam doslovno spriječena u ikakvom pokušaju socijalizacije s drugim ljudima. Po prirodi sam extrovertirani introvert i iako generalno nisam ljubitelj ljudi, imam snažnu potrebu za razmjenom ideja, pričom, druženjem.

Otkako sam prekinula dugogodišnju vezu i živim sama, otkrila sam da nemam pravih prijatelja i da imam samo sebe. Što je divno, jer se na sebe mogu uvijek osloniti.

Međutim, što dublje uranjam u samu sebe, to je manje ljudi oko mene, a moja potreba za ljudima (interakcijom, pričom, popit pivo nakon posla, etc.) raste.

Je li se ikome od vas slično desilo/dešava? Je li ovakav oblik izolacije dio procesa čišćenja?

_________________
“Deep in the human unconscious is a pervasive need for a logical universe that makes sense. But the real universe is always one step beyond logic.”
― Frank Herbert, Dune


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nedobrovoljna izolacija
PostPostano: sub dec 05, 2015 11:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 26, 2011 10:19 am
Postovi: 120
Lokacija: black hawk down-black hawk up...all the same,just like grain of sand in sand-glass
poz demondieu , meni se desavalo u sličnom obliku kako si opisala .

Citat:
Je li ovakav oblik izolacije dio procesa čišćenja


ja bih rekao da jeste.

Citat:
..prati jedan neopisiv osjećaj usamljenosti, koji se počeo manifestirati na način da sam doslovno spriječena u ikakvom pokušaju socijalizacije s drugim ljudima


ako je ta sila ''sprečavanja'' jednostavno rečeno bila jača od tebe , ne opireš joj se ( tj nisi joj se opirala , zavisi o kojem razdoblju pričamo , o nekoj bližoj/daljoj prošlosti ili procesu koji i danas traje) jer shvataš da i ne možeš , ali i ne želiš , onda ta sila ''sprečavanja'' jeste dio jednog procesa , a valjda bi trebalo to biti ''pročišćavanje'' ako to tako osjećaš i opisuješ .

reci mi , kada bi morala vizuelizirati ili nekako drugačije konkretizirati nekog/nešto što stoji iza takvog djelovanja , tj ta sila koja te doslovno spriječava u ikakvim pokušajima interakcije sa (ne)potrebnim ljudima , kako bi to opisala ? ko ili šta stoji iza toga , da li ti to sve nalikuje kao da te je ''neko izvana'' stavio u kapsulu (ili balon od sapunice) , koja se vremenom sama zadebljava , ili bolje rečeno stvara joj se vremenom sve deblja kora , prozirna , ali ipak dosta neprobojna kora. i još jedno pitanje , smatraš li tu svoju novu ''kapsulu'' nekom vrstom zaštitne kapsule , ili pak nekim vidom ''zatvora / samice'' ?

_________________
Gdje smo stali, tu smo pali. Gdje smo pali, tu smo ostali.
Gdje smo ostali, tu smo nestali, malo uzeli, a malo dali.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nedobrovoljna izolacija
PostPostano: ned dec 06, 2015 12:01 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub dec 05, 2015 2:31 pm
Postovi: 4
Lokacija: dislokacija
Wow, hvala na odgovoru za početak. Mislila sam da će se manifestirati i ovdje.

Citat:
reci mi , kada bi morala vizuelizirati ili nekako drugačije konkretizirati nekog/nešto što stoji iza takvog djelovanja , tj ta sila koja te doslovno spriječava u ikakvim pokušajima interakcije sa (ne)potrebnim ljudima , kako bi to opisala ? ko ili šta stoji iza toga , da li ti to sve nalikuje kao da te je ''neko izvana'' stavio u kapsulu (ili balon od sapunice) , koja se vremenom sama zadebljava , ili bolje rečeno stvara joj se vremenom sve deblja kora , prozirna , ali ipak dosta neprobojna kora

Ne doživljavam to kao silu. Niti kao entitet izvan sebe. Osjećam to kao dio sebe koji me vodi kroz tranziciju. Nije to ništa negativno, per se. Niti pozitivno. Samo je prisutno. I prvi put se susrećem s takvim iskustvom. Recimo da nisam navikla na osjećaj usamljenosti. I prvi puta u svom životu priznajem sama sebi da sam usamljena. I da je ovo nešto na što trenutno ne mogu utjecati, a dio je mene. Odnosno, sama to manifestiram. I to je ono što me zbunjuje u svemu. Jesam li odabrala biti potpuno sama? Dok s druge strane, to ne želim. Ne na ovaj način. Ne znam, zbunjena sam.

Citat:
i još jedno pitanje , smatraš li tu svoju novu ''kapsulu'' nekom vrstom zaštitne kapsule , ili pak nekim vidom ''zatvora / samice'' ?

Sviđa mi se izraz "kapsula". Baca novo svjetlo na situaciju. I da, apsolutno je oblik zaštitne kapsule. Ima li to tebi ikakvog smisla?

_________________
“Deep in the human unconscious is a pervasive need for a logical universe that makes sense. But the real universe is always one step beyond logic.”
― Frank Herbert, Dune


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nedobrovoljna izolacija
PostPostano: ned dec 06, 2015 1:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 10, 2013 5:24 pm
Postovi: 52
Kao prvo, osjećaj usamljenosti je negativna emocija i samim tim pogrešan rad emocionalnog centra što dalje upućuje na to, koliko god duboko istraživala sebe, da još uvijek spavaš čvrstim snom većinu vremena. Problem kod ljudi koji pokušavaju raditi na sebi je da ubrzo, već nakon 5-10 godina (da, to je ubrzo), pomisle da su budni što na žalost nije slučaj. Ne ide sve tako lagano, treba biti iskreniji i kritičniji prema sebi kako bi se svaka novonastala situacija mogla sagledati na objektivniji način.

Ispričat ću ti jednu kratku priču o nekoliko monaha i njihovom učitelju. Oni su putovali od mjesta do mjesta propovjedajući i učeći ljude višoj istini. Na kraju dana bi ih uvijek neko od mještana primio u svoju kuću gdje bi nešto pojeli, prespavali i u zoru nastavili s putovanjem. Međutim ovaj put nitko im nije izašao u susret i monasi su počeli jaditi kako su bosi, gladni, žedni, te će morati hladnu noć provesti u šumi gdje ja velika vjerojatnost da će ih divlje zvijeri pojesti. Ali njihov učitelj, koji je bio na puno višem stupnju razvoja nego oni, se počeo moliti govoreći: "Hvala ti Bože što mi sve daješ i što si tako dobar prema meni, itd." Ostali monasi nisu mogli vjerovati što ovaj priča, vjerojatno će umrijeti večaras a on se zahvaljuje Bogu što je tako dobar prema njemu. Oni nisu mogli razumjeti što se dešava.

Znači razlika je bila u početnom stavu i neidentifikaciji sa vanjskim događajem. Tako i ti možeš početi plakati, osjećati se loše i još više pogoršati trenutnu situaciju ali takođe možeš zauzeti pozitivniji stav i iskoristini tu situaciju za individualni rast.


Događa li se nekome od nas nešto slično? Oh, fuck yes! :) Može biti proces čišćenja (kako si to nazvala), odnosno plaćanje za događaje iz prošlosti ali isto tako to mogu biti temelji za budućnost. Mogli bi filozofirati cijeli dan ali ne možemo znati koji je oblik od ova dva u pitanju. Ne možemo znati što je u pitanju ni za sebe same a pogotovo ne za nekoga drugog.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nedobrovoljna izolacija
PostPostano: ned dec 06, 2015 2:33 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub dec 05, 2015 2:31 pm
Postovi: 4
Lokacija: dislokacija
Citat:
Kao prvo, osjećaj usamljenosti je negativna emocija i samim tim pogrešan rad emocionalnog centra

Ovo je diskutabilno.
Citat:
koliko god duboko istraživala sebe, da još uvijek spavaš čvrstim snom većinu vremena. Problem kod ljudi koji pokušavaju raditi na sebi je da ubrzo, već nakon 5-10 godina (da, to je ubrzo), pomisle da su budni što na žalost nije slučaj.

S ovim se apsolutno slažem. Ovih mojih dvadeset (uz duuuge pauze) godina "istraživanja" mi se čine kao da sam i dalje na početku. Ali, bar sam osvijestila da me se trenutno uči strpljenju. Kojeg nikad nisam imala.

Isto tako, vjerujem da sam usred otvaranja srčane čakre (zato su mi tvoje prve riječi diskutabilne). I zapravo je ovo najbolje što mi se trenutno može desiti/dešavati. I čak sam napravila taj iskorak i iskomunicirala to potpunim strancima interneta. Feels good, man.

Citat:
Događa li se nekome od nas nešto slično? Oh, fuck yes! :)


Ovo je uvijek utješno za čuti. :) Hvala na odgovoru!

_________________
“Deep in the human unconscious is a pervasive need for a logical universe that makes sense. But the real universe is always one step beyond logic.”
― Frank Herbert, Dune


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nedobrovoljna izolacija
PostPostano: ned dec 06, 2015 4:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 10, 2013 5:24 pm
Postovi: 52
Emocionalni centar nema apsolutno nikakve veze sa čakrama. Protok energije kroz čakre može biti dobar ali nikakve koristi od tog ako se ispoljavanjem negativnih emocija i seksom (odnosno orgazmom) potroši sva dostupna (stečena) energija tokom dana. Što će onda strujati kroz te otvorene čakre ako nema energije? Bez energije čovjek ostaje mašina i nema mogućnosti za napredak bez obzira na otvorene čakre.

Isto tako negativni dio emocionalnog centra, koji je središte svih negativnih emocija, prirodno ne postoji nego je stečen u mladosti uglavnom imitiranjem starijih ljudi. Ako je taj dio centra aktivan i osoba ispoljava negativne emocije to automatski znači pogrešan rad centra. Ne vidim što je tu diskutabilno.

Proučit malo bolje literaturu i verificirat kroz iskustvo, najbolji lijek za sve uključujući i usamljenost. :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nedobrovoljna izolacija
PostPostano: uto dec 08, 2015 12:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Dieu, cao!
Evo reci cu ti sta ja mislim o tvom slucaju:

Ako osecas usamljenost, mislim da je to bed, zato sto je usamljenost za mene jedan vid naboja.
Naboja da iskazes sebe i pokazes drugima svoj zivot ali se taj naboj ne koristi.
To je kao cvet kome je vreme da se otvori ali on to ne radi.
Msm, to se ne desava sa cvecem ali kapiras poentu :)

Isto tako mi deluje da ti znas da nacin na koji se ljudi druze i komuniciraju i nije neki nacin.
Moguce je da zato biras da ostanes sama.
Sa druge strane, pomenula si da sto vise ulazis u sebe to je komunikacija sa svetom slabija.

Svet je raznolik. Bitno je da kapiras sa kojim ljudima mozes deliti to sto znas a sa kojima ne.
Jer jednostavno mnoge ljude ne zanimaju dubine niti ideje vec jednostavno neke proste stvari.
Pre neki dan sam sreo na ulici 2 mladica koje onako znam sa ulice i proveo sam malo vremena sa njima.
Veoma sam uzivao, zato sto po volji mogu da izronim iz dubina i nastimam se sa njima i njihovim levelom. Eto...A pricali smo o igricama, poslu i tako.
Ali ipak, meni je interakcija sa njima jako prijala.
A da sam forsirao neku pricu o cakrama ili sta vec vrlo brzo bi sve to postalo glupo i ne bi bilo zanimljivo.

Poenta ove price je da svaka osoba ima svoje unutrasnje blago samo to blago nije iste materije kao tvoje.
Ako alhemisjski prodres do formule sastava njihovog blaga, sa svakom osobom ce ti biti zanimljivo i osetices da je svet raznolik.

Ja sam jedno duze vreme proveo sam, kad sam se oporavljao od jednog dogadjaja koji sam proziveo, i bukvalno sam duuugo bio sam, ali se nisam osecao usamljenim.

Koliko godina imas ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nedobrovoljna izolacija
PostPostano: uto dec 08, 2015 9:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto feb 04, 2014 3:02 am
Postovi: 39
snoopy je napisao/la:

Koliko godina imas ?


Pozdrav, nisam postao na forumu duži period baš zbog svoje čahure, ili štita, tako je zovem tu kapsulu-balončić, listam malo vidim slično stanje kao moje, pa da napišem konačno koje slovo.

Dotakao bih se sada pitanja o vremešnosti našega tijela, ja to tijelo zovem lutkom koja je puna tekućine i sirove mesine :lol: i služi nam kao nosač naše "pogane" energije.

Hmm, pa zar su fizikalije (zakoni) ove realnosti(svijeta) nazovi fizičke godine važne, premda je bezazleno pitanje u smislu foruma. Općenito u diskusiji sa ljudima, ako skužim da nešto ne štima, (ne mislim na forumašku, nego recimo kao što si spomenuo javna komunikacija, birc itdd) i kada me pitaju koliko imam godina, spuštam rampu i prestajem sa dijalogom, ili probam preusmjeriti na drugačiju prirodu razgovora - nemoj što zamjeriti, to je samo moja opaska, i ne dotiče se konkretno osoba, nego kao što sam rekao ćaskanja općenito.

Sada da se vratim na svoj štit, razvio sam ga kada sam počeo previše osjećati(ne mislim samo na emocije, već i na struje koje me udaraju sa svih strana, recimo nazvat ću to morem energije). Cijeli život bježim od osjećaja i svega sličnoga, bježim od ljudi, potiskujem sve i tjeram to izvan svoje čahure, znam da nije to dobro lično za mene sama, ali izgleda navikao sam na usamljenost, i furam i dalje svoj film, koji ne preporučam ostalima, jer kaže se za neke stvari i činjenja ljudi "pitat će te starost, gdje je bila mladost". U biti poanta je za ostale. da trebate naći osobe kojj vas ispunjavaju, bilo to partner, prijatelj, ma u biti štagod, može biti i pas :D, i dijelti sa takvim osobama priče, razmišljanja, vibracije vlastite energije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nedobrovoljna izolacija
PostPostano: uto dec 08, 2015 11:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 17, 2013 9:59 am
Postovi: 40
Godine su bitne. Ne moze se porediti pocetak duhovnog razvoja osobe koja je u ranim dvadesetim i nekoga ko je te godine odavno prevazisao tj. osobe koja je vec svome dobe sakupila dovoljna "smeca".
Njena "stara ja" tezi umrijeti,a prisutnost na forumu to otezava,a i mi joj u tome ne mozemo bas pomoci.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nedobrovoljna izolacija
PostPostano: uto dec 08, 2015 11:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto feb 04, 2014 3:02 am
Postovi: 39
Gor Prichard je napisao/la:
Godine su bitne. Ne moze se porediti pocetak duhovnog razvoja osobe koja je u ranim dvadesetim i nekoga ko je te godine odavno prevazisao tj. osobe koja je vec svome dobe sakupila dovoljna "smeca".
Njena "stara ja" tezi umrijeti,a prisutnost na forumu to otezava,a i mi joj u tome ne mozemo bas pomoci.


Znaš li da ima ljudi koji su u dobi 60+ (naravno da su puni iskustva i matrixa koji ih "ispire godinama"), a nisu ni započeli sa putom, odnosno duhovnim razvojem. U tome kontekstu sam mislio o godinama. Svako dobro, pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nedobrovoljna izolacija
PostPostano: sri dec 09, 2015 12:59 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Sa namerom sam pitao za godine zato sto one puno menjaju situaciju.
Na primer, sa godinama se menja i konstitucija svemira u kome zivimo, astrologija na primer.
Godine su kontekst price.
Dete od 7 godina nema problema da li ce progutati neproverenu tabletu na rejvu, to jednostavno nije u domenu te osobe.

Isto tako, pitam za godine jer je posebno izmedju 15-20 godine pritisak okoline veoma jak mada koliko sam skapirao devojka ima minimum 20, eto opet po zivotnoj prici :)

Nista lose, sve dobronamerno :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nedobrovoljna izolacija
PostPostano: sri dec 09, 2015 1:37 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto feb 04, 2014 3:02 am
Postovi: 39
Također je bilo s dobrom namjerom, bitno da se razumijemo ;).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nedobrovoljna izolacija
PostPostano: sri dec 09, 2015 9:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 24, 2014 1:43 pm
Postovi: 48
@Krambambuli mislim da te djevojka ne razumije bas najbolje, mozda si joj trebao reci da koristis termin u kontekstu Cetvrtog Puta.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nedobrovoljna izolacija
PostPostano: uto dec 29, 2015 7:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 03, 2009 5:25 pm
Postovi: 83
Lokacija: Zagreb
Pozdrav DeMonDieu ..

Ovo kad kažeš: Što dublje uranjam u sebe manje kontaktiram ljude je po meni povlačenje nazad u sebe tamnim mislima. I ovo što opisuješ naziva se socijalna anksioznost i pokušava se čak tretirati ljekovima međutim nemoj to ni pokušavati jer djeluju na zadnju fazu reakcije na strah odnosno posljedicu ne simptom - i to što rade je da beta blokatorom blokiraju receptore da se serotonin rasprši po frontalnom dijelu mozga u kojoj se događa zadnja faza straha.

DeMonDieu je napisao/la:
Jesam li odabrala biti potpuno sama?


Nisi odabrala, dogodilo ti se – nekom prethodnom traumom danas je isplivalo vjerojatno. Ja to stanje dolaska misli koje tjeraju na odvajanje zovem „napad mislima“. Napad jer sam naučio da su te misli LAŽ u svojoj konstrukciji samim time što su nastale iz traume a trauma nastaje iracionalnim ekspresnim zaključivanjem iz samoobrane. Prati misli i prati tok krivnje – osjećaš li krivnju?

Krambambuli je napisao/la:
Tako i ti možeš početi plakati, osjećati se loše i još više pogoršati trenutnu situaciju ali takođe možeš zauzeti pozitivniji stav i iskoristini tu situaciju za individualni rast.


Ovo je dodatno nabijanje krivnje i pomalo kao izjava: želiš biti sretan? Da! Pa budi!
Ne može se tek tako zauzeti pozitivan stav kod ovakvih stvari koje su „same došle“ to jest neželjeno iz traume ili nečeg petog. To su te fore da se čovijek treba tjerati na socijalizaciju kako bi ovo sve skupa nestalo. Često ljudi koji su svladani ne mogu borbom napraviti ništa. Mislim da je dobra praksa za početak pratiti tok misli a onda ćemo dalje pričati.

"DeMonDieu je napisao/la:
Isto tako, vjerujem da sam usred otvaranja srčane čakre


Na ova otvaranja bi pazio. Danas ih nude razna učenja, a i ako sama od sebe nešto prakticiraš pazi, jer si upravo opisala da živiš strah. Ne treba ti ništa drugo po meni nego da se pozabaviš tim strahom. Jer ljudi su Duše, potrebni su ti. Iz interakcije se uči sama ne možeš.

_________________
Tko ima uši, neka čuje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nedobrovoljna izolacija
PostPostano: uto jan 05, 2016 12:13 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned feb 08, 2015 12:59 pm
Postovi: 32
.I.


Zadnja izmjena: Moonfish; sub jul 22, 2023 4:10 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nedobrovoljna izolacija
PostPostano: čet apr 14, 2016 12:34 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri apr 13, 2016 9:20 am
Postovi: 8
ovo postaje bolest modernog doba

ljudi imaju urodjenu potrebu za druženjem i ne može se pobjeći od toga koliko god uvjeravali sebe da možemo bez ljudi

izolacija i retrospekcija je dobra, ali previše toga vodi ka depresiji

_________________
Nema dovoljno ljubavi i dobrote na ovom svijetu da poklanjamo imalo izmišljenim bićima. - Nietzsche
http://www.ateizam.net/
http://depresija101.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nedobrovoljna izolacija
PostPostano: ned apr 17, 2016 9:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jan 16, 2014 4:23 am
Postovi: 227
DeMonDieu je napisao/la:

Međutim, što dublje uranjam u samu sebe, to je manje ljudi oko mene, a moja potreba za ljudima (interakcijom, pričom, popit pivo nakon posla, etc.) raste.

Je li se ikome od vas slično desilo/dešava? Je li ovakav oblik izolacije dio procesa čišćenja?


Možda bi umesto bleje sa pivom mogla češće obilaziti stare roditelje ili rodbinu kojima bi već i samo tvoje prisustvo i lepa reč mnogo značili?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nedobrovoljna izolacija
PostPostano: čet maj 05, 2016 10:51 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned feb 08, 2015 12:59 pm
Postovi: 32
Los je osecaj. To sto bi radila bilo bi vracanje u proslost. Staro starima.
Ako im sopstveno prisustvo ne znaci nece ni njeno. Ti ljudi su vec mrtvi.


Such life is and can be when it is given by a foe. ^^


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nedobrovoljna izolacija
PostPostano: čet maj 05, 2016 9:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 04, 2012 9:19 pm
Postovi: 279
EDIT.


Zadnja izmjena: Rajko; pon dec 06, 2021 6:25 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nedobrovoljna izolacija
PostPostano: sub maj 07, 2016 8:09 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jan 16, 2014 4:23 am
Postovi: 227
Moonfish je napisao/la:
Los je osecaj. To sto bi radila bilo bi vracanje u proslost. Staro starima.
Ako im sopstveno prisustvo ne znaci nece ni njeno. Ti ljudi su vec mrtvi.


Možda tebi i ti.

Selfishly claimed.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 22 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz