Sada je: pet apr 19, 2024 12:20 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Voda i dešavanje oko nje
PostPostano: uto dec 07, 2021 2:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 19, 2020 9:39 am
Postovi: 33
Jeste li razmišljali o vodi? Šta se to dešava s vodom? Kažu dolaze periodi velikih suša! Kako to? Nije li voda neuništiva? Može menjati agregatna stanja.Može biti zagađena na milion načina ,ali ne može nestati. Ipak ona nestaje s površine Zemlje.Ako nestaje s površine naše planete,tada je njena količina sve manja u večitom cikličnom kretanju (more,reke , jezera,isparavanje ,padavine ,pa opet isparavalje itd. Gledano tako voda samo kruži.Nikako ne nestaje ,ili ipak nije tako. Kako? Crpe li se iz Zemlje nafta i gas,sa dubine od nekoliko kilometara.Ostaju li nakon toga ogromni podzemni prostori prazni. Da ne bi dolazilo do neželjenih incidenata sa pokretanjem i propadanjem tla i tektonskim poremećajima , u ove ogromne prostore veličine milijardi kubnih metara ,pametne glave se dosetiše upumpavati vodu. Ova voda teško će izaći iz ovih dubina. Eto gde nestaje silna voda. Ovo je još jedna šteta po živi svet na Zemlji, sem zagađenja prouzrokovanih sagorevanjem nafte i gasa. Rešenje je samo u obnovljivim izvorima energije.Smanjimo malo apetite za energijom.Povećajmo broj i rznovrsnost obnovljivih izvora energije,pa će količina vode u večnom cikličnom zemaljsko -atmosferskom kruženju ostati ista!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Voda i dešavanje oko nje
PostPostano: uto dec 14, 2021 8:58 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 19, 2020 9:39 am
Postovi: 33
Hteo bih dodati još neka moja razmišljanja o vodi. Čini mi se da vodu mi ,kao ljudski rod ,ne shvatamo dovoljno ozbiljno i sa dužnim poštovanjem. Ko ne poštuje vodu,ne poštuje ni prirodu.Ko ne poštuje prirodu ne poštuje ni Zemlju. Ko ne poštuje Zemlju ne poštuje ni samog sebe.
Dakle, dokazano je da voda ima neku vrstu inteligencije ( ovo "neku vrstu" je čini mi se donekle potcenjivački.)Ko hoće da se upozna malo detaljnije sa ovim neka pročita knjigu Masaru Emoto-a "PORUKE SKRIVENE U VODI".
Moje mišljenje je da ovo što se danas dešava na Zemlji , dobrim delom, ako ne i kompletno posledica našeg odnosa prema vodi. Sve te poplave , uragani cunamiji ,propadanja
tla itd . Nije li to posledica revolta vode na naš odnos prema njoj? Ako je pamćenje i inteligencija sadržana u kapi vode i kristala leda zapanjujuća za čoveka,kolika je snaga pamćenja i inteligencije u okeanu. Nije li normalno da neko ko poseduje inteligenciju i pamćenje, reaguje na duboku nepravdu učinjenu mu. Neke teorije kažu da svaka čestica u Univerzumu zna šta radi i oseća svaka od bezbrojnih čestica u Univerzumu. Dakle svaka kap vode oseća nepravdu učinjenu njenoj "sestri" bilo gde. Ljudi,poštujte vodu.U vama je 70% vode.Ona vam je Majka.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Voda i dešavanje oko nje
PostPostano: uto dec 14, 2021 1:53 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 19, 2020 9:39 am
Postovi: 33
Možda je i ljudski rod sve bolesniji zbog ovog odnosa prema vodi. Možda sva ona zagađena i na druge načine nerazumno tretirana voda daje signal svoj vodi na planeti,pa i vodi u našim telima i kaže nam "dosta je bilo, morate platiti svoje ponašanje prema meni" Urazumite se,krajnje je vreme!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Voda i dešavanje oko nje
PostPostano: uto dec 14, 2021 2:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 19, 2020 9:39 am
Postovi: 33
Zašto je ciklično kretanje vode i sve burnije,a menjanje agregatnih stanja sve učestalije i jače.Šta se dešava u atmosferi? Vodu ljudski rod nemože uništiti, jer se ona u ciklusima promena agregatnih stanja oslobađa svih otrova. Ali to ima svoju cenu. Da bi se voda oslobodila sve veće količine otrova, i zagađenja,ciklus promena agregatnih stanja je sve brži i burniji.Posledice po ljudski rod su sve katastrofalnije.Čovek će u buduće sve teže podnositi ove promene, ukoliko se ne dozove pameti i ne promeni svoj odnos prema vodi, i celokupnom okruženju u kojem živi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz