Sada je: čet mar 28, 2024 5:35 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: my dreams my fears
PostPostano: sri apr 09, 2014 3:31 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri apr 09, 2014 1:54 pm
Postovi: 3
prosle godine sam dozivio ovo.zaspao sam i sanjao sam da sam kod prijatelja u dvoristu cekao sam ga dok izadje iz kuce ali mi je sve nekako bilo cudno.dok sam ga cekao prolazio je neki lik i ja sam ga pitao moze li mi reci koja je godina i on mi je odgovorio 2050..kad mi je to rekao shvatio sam da sanjam nije mi to bio prvi takav san i frend je izasao van i ja njemu govorim kako sanjam i kako je to sve san i samo da se pokusam kontrolirati da se ne probudim od previse uzbuddjenja trudio sam se sto duze lucidno sanjati ali sam se "probudio" ponovno u svojoj sobi i odmah otisao do njega da mu ispricam sto mi se dogodilo ne znajuci da opet sanjam i dok sam sjedio kod njega u sobi samo sam se naglo trgnuo i probudio.nisam mogao vjerovati sto mi se dogodilo.kako to objasniti,sto je to??


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: my dreams my fears
PostPostano: sri apr 09, 2014 4:40 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri apr 09, 2014 1:54 pm
Postovi: 3
deus je napisao/la:
prosle godine sam dozivio ovo.zaspao sam i sanjao sam da sam kod prijatelja u dvoristu cekao sam ga dok izadje iz kuce ali mi je sve nekako bilo cudno.dok sam ga cekao prolazio je neki lik i ja sam ga pitao moze li mi reci koja je godina i on mi je odgovorio 2050..kad mi je to rekao shvatio sam da sanjam nije mi to bio prvi takav san i frend je izasao van i ja njemu govorim kako sanjam i kako je to sve san i samo da se pokusam kontrolirati da se ne probudim od previse uzbuddjenja trudio sam se sto duze lucidno sanjati ali sam se "probudio" ponovno u svojoj sobi i odmah otisao do njega da mu ispricam sto mi se dogodilo ne znajuci da opet sanjam i dok sam sjedio kod njega u sobi samo sam se naglo trgnuo i probudio.nisam mogao vjerovati sto mi se dogodilo.kako to objasniti,sto je to??

To je jedan od mnogih koje sam imao na tu shemu.cesto mi se zna dogoditi da lezim kraj cure u krevetu i budem nesto izmedju jave i sna i ne mogu oci otvoriti ali rukom mogu mrdati i onda jedva toliko skupim snage da ju uštipnem da me probudi,nekad se i ja uspijem trgnuti ali jako tesko.to mi se počelo dešavati kad sam bio jako mlad oko 10ak godina i nastavilo se do sada.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: my dreams my fears
PostPostano: pet okt 24, 2014 10:38 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon sep 15, 2014 3:05 pm
Postovi: 19
Snovi su takvi inace! Strahovi iz jave postoju stvarni u snu.

_________________
http://ricinusovoulje.blogspot.com
http://peppapigonlinegames.blogspot.com/
http://zgibovi.blogspot.com
http://sklekovi.blogspot.com
http://staznacisanjati.xyz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: my dreams my fears
PostPostano: ned dec 28, 2014 1:52 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
ljude i objekte u snovima trebalo bi razumjeti kao dijelove naše osobnosti. kao podosobnosti, podidentitete. ponekad snovi pokazuju naše strahove, ali ne samo strahove, i naše čežnje, i stremljenja, radosti...ovisno što imamo u podsvijesti..nemaju svi ljudi samo strah , ima i drugih sadržaja
simboli u snovima su osobni, samo t možeš neke simbole protumačiti, ali osim ovih također postoje univrzalni simboli koji su zajedički za sve ljude na kugli zemaljskoj.

nekad snovi imaju veze s fiziološkim "događajima" u tijelu, npr s probavom. meni taj tvoj san s prijeteljem kojeg čekaš da izađe više sliči na fiziologiju...imaš problema s probavom, možda? ili kamenac koji treba van? uskoro trebaš roditi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ili tako nešto...šalu na stranu..stvarno snovi nekad govore o stanju tijela, unutarnjih organa. ponekad mogu upozoriti na neki problem prije nego ga mi stvarno osjetimo. jedino, šteta što se uglavnom ne sjetimo na vrijeme

Međutim, taj tvoj san bi moglo ukazivati i na neku tvoju unutarnju psihološku dilemu. Moguće da bi se trebala dogoditi neka promjena u tebi u smislu razvoja, nove faze života, ili trebaš u sebi razviti neku osobinu koju vjeruješ da ima taj tvoj prijatelj..(trebaš definirati što taj tvoj prijatelj predstavlja za tebe-ne toliko što on zaista ejst nego što ti misliš da jest..npr. ja imam prijateljicu koja je odrešita i odlučna pomalo agresivna, ...druga je vrlo zavodljiva i lako osvaja-ta predstavlja erotski dio, osjećajni, impuzivni...treća je uredna i pedantna do savršenstva-ta je kontrolor, predstavlja alter-ego...) ali ti u snu čekaš vjerojatno isto kao što nešto na javi čekaš da se desi samo od sebe a ne događa se, i tek tu osvještavaš da je tvoje čekanje čudno, možda to čekanje nema smisla, možda trebaš nešto poduzeti.

Ponekad snovi doslovno pokazuju naše odnose s ljudima i naše emotivno stanje te objašnjavaju naše probleme s tako jasnim simbolima tako da bude odmah sve jasno. Boje su puno jasnije od normalnih boja i osjeti su složeniji, osjećaš mirise, bol pritisak itd...


za stanje obamrlosti koje opisuješ da si doživoo u polusnu, za to su našli objašnjenje, naučno..
ništa opasno...

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz