Sada je: čet mar 28, 2024 3:25 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Moj slučaj
PostPostano: ned apr 06, 2014 3:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Citat:
Mislim da će preuzimanje volana u svoje ruke, odnosno, navigacije svog bića na individualnom nivou, biti veoma bitno, kako u narednom vremenskom periodu tako i stalno u vječnoj sadašnjosti. Tu će čovjek morati slušati samo samog sebe i nikoga drugog a pogotovo ne - „autoritete“.


Ne znam je li pristojno komentirati na privatnom postu, pa ako sam pogriješila mjesto, izbriši i ne znamjeri..
Taj dio priče, uzimanje volana svog života u svoje ruke, navigacija sebe same, upravljanje okolnostima mog života (npr. trebam nešto-to mi dođe u ruke, netko me napada-ja energiju napada preusmjerim u pozitivnu i ništa mi ne mogu, itd u tom stilu......) Taj dio priče mene posebno zanima i to istražujem već neko vrijeme (desetak godina) ...
Ostvarila sam prilično od onog što sam se pitala da li bi to bilo moguće, mogu reći, one najvažnije stvari jesam. Kako? Nešto sam doznala od drugih, nešto sam sama shvatila... Tvrdim da se to može realizirati. Sad mi ostaje da to realiziram i za one koji ne vjeruju i koji to odbacuju. Znam da postoji dilema oko toga tko ima pravo raditi bilo što za druge, ali..ovo je takvo područje gdje ja to trebam napraviti.

Osim toga, problem su mi "ometači" koji ulijeću, ili ti ulijeću direktno pa imaš konflikt na fizičkoj razini, ili indirektno pa ga imaš na energetskoj razini. Također, pproblem je kad shvatiš kako se otarasiti, kako da to primijenim sljedeći put, kako da preveniram. Teoretski znam kako, samo treba snage da se to sprovede u praksu.

Ne znam u kakvoj je vezi to "ometanje" s bićem koje pokušava preuzeti vlast i s vrstom koja je tu da njemu služi ...ali mislim da veza postoji.
Kad mi dođe , opisat ću to lično iskustvo.
Ja sam uvjerena da postoje metode kojima se može ostvariti to što i ti spominješ u borbi protiv "nove zore" i te metode nisu uopće komplicirane ni teške za izvršiti ali iz nekog razloga (poznatog) je teško ljudima to prihvatiti čak i kad se bave tako nekim stvarima kao ti i ja.
Razlog zbog kojega ćeš ti kad ovo pročitaš prvo pomisiliti "Ma što ova baba priča, nema ona pojma", dakle, TO NEŠTO (ili netko) zbog čega ćeš ti to pomisliti i odbaciti mogućnost da na pladnju dobiješ rješenje za spomenuti problem s "novom zorom", a to je onaj isti razlog zbog kojega ja pomislim"ma nema pojma" kad čitam ili slušam tuđe priče , dakle, to je ta "kvaka" koju bih htjela uhvatiti jer mislim kad bih to uhvatila da bi obrana bila pisofkejk

Pozdrav :-)

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moj slučaj
PostPostano: ned aug 17, 2014 11:55 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon aug 11, 2014 11:37 am
Postovi: 7
Veoma zanimljiva tema poucna mnogo.
@Galaksija hvala za odlicne postove,vidim da si upucen u ovo poslacu ti jedan PP
Ono sto sam ja primetio je u vezi sa delom za chemtrails.Kad pokusas bilo kome da makar kazes to on ti odma kaze da si zaverenik,lud, to su obicni tragovi aviona,oblaci??
Za paucinu koja pada i koja je dokaz kazu da je prirodna? Da ne obracamo paznjuu?
Kao da ih nesto kontrolise,ne da im da progledaju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moj slučaj
PostPostano: čet aug 04, 2016 1:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 21, 2010 4:59 pm
Postovi: 33
Ja imam dva pitanja. Jedno je, nisam mogla citat dugo, previse texta, sta bi sa cukom?
Drugo je, jel jos uvijek mislis da imamo slobodnu volju?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moj slučaj
PostPostano: sub aug 06, 2016 10:35 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Frida je napisao/la:
Drugo je, jel jos uvijek mislis da imamo slobodnu volju?


Mislim da sve dok smo identifikovani sa svojim ličnostima (kao lažnim ili vještačkim konstrukcijama dizajniranim za potrebe… programera), mi možemo jedino da živimo u iluziji da imamo slobodnu volju, dok ju u suštini nemamo jer se tu radi o jednoj programiranoj egzistenciji.

Naravno, iluzija u kojoj živimo je dovoljno široka da se u njoj možemo baviti mnogim stvarima koje nam programi obezbjeđuju, pa i naukom a možemo čak pisati i knjige ili ako ništa, čitati knjige onih koji su ih napisali u istoj iluziji (kao što je Gurđijev davno govorio o tome.) Tako, na prvi, drugi i treći pogled, sve izgleda sasvim u redu, pa tako, imamo i utisak da imamo slobodnu volju i da nas se nešto pita.

Teoretski, to stanje se može prevazići povezujući se s istinskim dijelom sebe, koji je nama uglavnom nepoznat jer “sve što znamo o sebi, to je naša (programirana) ličnost” (kako je to navodio i Moravjev). Pored toga, ona je upravo i dizajnirana s razlogom da drži Istinsku svijest zarobljenom, zajedno s Istinskim Ja, kao njenim "predstavnikom".

Pored istočne gnostike, ta dinamika je predstavljena i u drugim materijalima, kao npr.:


Kontejneri i oslobađanje ljudskog bića

Iz praktične gnostike

Zatvor i sudnji dan

Zatvorski čuvari

Talas III

Intervju – James Mahu

The Fifth Interview of Dr Jamisson Neruda

Just Another Wake Up Call

…međutim, tu opet nailazimo na problem što sve to čitaju (programirane) ličnosti i automatski cenzurišu stvar, pa nikako napolje iz… “začaranog kruga”. I ko zna do kad tako…?!



Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moj slučaj
PostPostano: ned apr 25, 2021 4:27 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Jedan od mojih prethodnih postova koji je u skladu s ovom temom:

Citat:
U skladu s gnostičkim konceptom da živimo u iluziji/maji/hal-u/stereomi/virtuelnoj realnosti/kompjuterskoj simulaciji/matriksu... kao iluzorni ili virtuelni likovi, javlja se i dosta nekih pitanja...

Kakvog smisla bi imala bitka za istinu u jednoj iluziji koja se sastoji od laži koje se neprestano štancaju?

Ko može da sudjeluje u toj bitci?

Samo lažni entiteti koji nastanjuju lažnu realnost/iluziju a to bi bili mi kao ličnosti s našim imenima i prezimenima, u lijepim ili ružnim, starim ili mladim, „fizičkim“ tijelima.

U takvom slučaju – da li bi se ovdje mogo išta poduzeti - istinski svjesno?

Kako, ukoliko ne možemo imati istinsku svijest u nečemu lažnom kao što je iluzija? Da bi neko poduzeo nešto istinski svjesno, morao bi biti – istinski svjestan. S druge strane, ukoliko bi neko bio istinski svjestan, ne bi bio ovdje.

Naše dejstvovanje prosuđujemo na osnovu rezultata koji se manifestuju bolom ili zadovoljstvom, patnjom ili uživanjem kao i svim onim psihičkim stanjima i osjećajima između tih ekstrema.

Šta bi bilo stvarno objektivno u jednoj iluziji?

Ništa.

Kao lažni entiteti koji nastanjuju lažnu realnost, mi ulazimo u međusobnu interakciju i interakciju s elementima ove lažne realnosti ili iluzije. Pri tome, doživljavamo bol, ljubav, patnju, zadovoljstvo... osjećanja koja bi takođe bila objektivno nestvarna ali stvarna u odnosu na nas, kao nestvarne entitete.

Dobro-zlo bi takođe bilo nestvarno kao i „sile dobra“ i „sile zla“ jer u iluziji možemo imati samo lažni dualizam.

Sile istinske svijesti ili istinski svjesne sile, ovdje ne postoje. Jedan istinski svjestan čovjek ne može egzistirati u iluziji. (Na stranu to što mi imamo utisak da smo svjesni i nezavisni.)

Na primjer, u ovim vremenima u iluziji/laži hara (lažna) pandemija koju većina nas percipira onako kako im to mediji sugerišu, pa u skladu s tim, doživljava razne osjećaje iz prethodno pomenutog asortimana osjećaja gdje uglavnom dominiraju strah, briga, nespokoj, patnja, frustracija... ovisno od slučaja do slučaja tj. na individualnoj bazi dok ovu iluziju zajednički dijelimo.

Možemo li mi, kao lažni stanovnici lažne realnosti, popraviti na bolje stanje u njoj? Kao ono, da pobijedimo sile zla, pa onda, da svi skupa lijepo uživamo?

Možemo li mi kao lažne individue, popraviti kvalitet naše lažne egzistencije u lažnoj realnosti tj. iluziji?

Možemo li mi, uopšte, objektivno odgovoriti na ova pitanja, kad po samoj svojoj prirodi, nismo objektivni?

Dobro, neki tvrde da je jedini način prevazilaženja ovog problem taj, da – postanemo objektivni tj. objektivno postojeći tj. da svoju egzistenciju pretvorimo iz lažne u objektivnu, tako što bi dosegnuli Istinsku svijest.

Istinsku svijest/hrista/Svijest apsoluta/Svijest Prvog izvora…

Kako?

Izgleda da stvar nije baš toliko jednostavna kao u slučaju pretvaranja Pinokija u istinsko ljudsko biće?! Uz pomoć zamišljanja ne ide jer zamišljamo uz pomoć lažne svijesti.

Uz pomoć lijepih želja, ne ide jer želimo na nivou lažne svijesti i uz pomoć lažnih misli.

Uz pomoć molitvi ne ide jer se molimo onome ili onima koji se nalaze na gornjim nivoima iluzije, pa su tako i oni sami iluzorni. Ukoliko bi se molili Prvom izvoru, pitanje je da li bi nas on čuo jer bi mi, u odnosu na nešto objektivno postojeće, bili – nepostojeći. Kako Prvi izvor može čuti nešto ili nekoga ko ne postoji? Nikako.

Uz pomoć kojekakvih duhovnjačkih učenja ili tehnika, takođe ne ide jer u iluziji ne možemo imati nešto što bi pomagalo izlasku iz nje, narušavalo je kao takvu ili oslobađalo nekog iz nje. Doduše, tu bi bilo nekih stvari koje bi pomagale nekome u napredovanju u njoj, prema njenim višim spratovima. Ako si u iluziji, gdje egzistiraš na kontrolisan način, da li je bitno to na kom si njenom nivou?

Dobro, imamo li išta čvrsto za šta bi se mogli uhvatiti u ovoj iluziji? Bilo ovdje nešto čvrsto, mekano ili neopipljivo, to ne može biti i stvarno. Ukratko rečeno, kao lažni entiteti u lažnoj realnosti, šta god mi tu zagrabili, prigrlili ili prihvatili, to može, jedino, da bude - laž. Ovakva ili onakva. Šarena, jednobojna ili bezbojna, mala ili velika, nije bitno.

Navodno, u ovoj iluziji se može i napredovati prema njenim gornjim nivoima?! Tako, postoje i specijalno dizajnirane laži koje iluzornim entitetima pomažu da ostvare tako nešto. Međutim, nema ništa čvrsto što može pomoći čovjeku da izađe iz iluzije tj. da postane istinsko ljudsko biće i pređe u objektivnu realnost.

Neprestanim štancanjem laži u koje mi, kao iluzorni entiteti, uglavnom vjerujemo i emocionalno se angažujemo u vezi s njima, iluzija održava i učvršćava samu sebe. Uostalom, kad to ne bi bilo tako, iluzija bi postala suvoparna. Ovako, stalno se nešto dešava, makar i lažno, pa, bar nikome nije dosadno. Ako već ne možemo svjesno živjeti, možemo doživljavati razne događaje, pa čak i učestvovati u njima, imajući utisak da mi to svjesno radimo. Tako, istovremeno verifikujemo i svoju lažnu egzistenciju i elemente iluzije u kojoj egzistiramo. Znači, mi se nalazimo u onoj petlji povratne sprege s iluzijom. Mi i ova iluzija smo međusobno ovisni jer jedno ne može bez drugog. Dakle, onaj koji bi uspjeo da dosegne istinsku svijest i postane istinsko ljudsko biće, ne bi više mogao da ostane ovdje s nama, u ovoj iluziji.

U objektivnoj realnosti ne možeš sjedit negdje u zapećku s maskom na licu, u strahu da te ne zaskoči opasan virus, uz praćenje poslednjih pandemijskih vijesti na TV-u. Tamo toga nema. Lako je ovdje. Ponašaš se onako kako ti nalažu autoriteti odozdo ili odozgo tj. kako si programiran a osjećaš se onako kako trebaš u skladu s onim što misliš da doživljavaš. Lažni oni odozgo a lažni i mi odozdo. A pored svega, često nas hvata i neki strah koji nam se čini jako istinit a ne može biti. Pa, ovdje u iluziji, ni jedan naš osjećaj ne može biti stvarno istinit, čak ni ljubav kao jedan od onih najcjenjenijih.

Mi ne znamo kako stvari stoje u objektivnoj realnosti. Navodno, tamo vidiš objektivno, pa onda dejstvuješ u skladu s tim što vidiš i uz pomoć istinske svijesti a ne ove kojom mi ovdje baratamo. Tamo si takođe svjestan da si sam odgovoran za posljedice svoje interakcije s realnošću a ne kao ovdje, da su drugi za sve krivi, pogotovo kad ti ne ide onako kako si zamislio ili zamislila. U objektivnoj realnosti si sam svoj spasitelj a ne neko ko svog spasitelja vidi u nekome drugom i čeka na njega. Tamo nema ni potrebe da se molimo nekome ili nečemu za – nešto. U objektivnoj realnosti si svjestan svoje vlastite moći i ne kažeš, - „Šta ću ja, jadan, koji sam niko i ništa, da promijenim ili poduzmem za svoje dobro ili dobro drugih“!? U objektivnoj realnosti ćeš znati šta treba da radiš u svakom momentu i zašto a nećeš čekati da ti neko drugi to kaže.

Nije lako u objektivnoj realnosti. Nigdje ne teku med i mlijeko. Svugdje valja mućnut vlastitom glavom i mrdnut vlastitim dupetom.

Kad bi mi bili u objektivnoj realnosti, znali bi odgovore na mnoga bitna pitanja. Ovdje možemo da baratamo samo teorijama, mišljenjima ili vjerovanjima, stečenim u iluziji, na osnovu kontrolisanih ili iluzornih informacija koje dobijamo od drugih iluzornih likova. Naravno, da nismo programirani da “svoja” vjerovanja podrazumijevamo kao neko znanje, primjetili bi da je tu nešto sumnjivo. Valjda zato, ovdje, malo ko može pošteno odgovoriti na pitanje: „Šta ja stvarno znam, kad su bitne stvari u pitanju“?

A kad sam ja u pitanju, pošteno rečeno, - ne znam ništa... mada... kao i svi drugi... imam mišljenje o svemu. Hebo mišljenja i vjerovanja, bez - Znanja.

Na primjer, kad je ova pandemija u pitanju, većina nas misli ili vjeruje da se unaokolo vrzma jedan opasan virus koji može svakoga da zaskoči u bilo kojem trenutku, dok postoje i oni koji ne vjeruju u to. Tako će ovi prvi poduzimati određene mjere zaštite, dok oni drugi neće ili će folirati da poduzimaju nešto, kako ih oni prvi ne bi optužili da ugrožavaju javno zdravlje i dobrostanje a onda ih zaskočili.

„Ko nije s nama (virusom), taj je protiv nas (virusa)“, stari je moto antropoida.

Znači, većina iluzornih likova ovdje je već zaražena virusom što se očituje po njihovom izgledu (pelena-maska-brnjica na licu) i načinu razmišljanja i ponašanja, uz često poduzimanje mijera dekontaminacije, bez obzira na to što ne pokazuju simptome, pa čak i budu „negativno testirani“. Lažni dualizam mora obezbijediti i drugu stranu, kako bi se neka vrsta sukoba mogla odvijati. Ne možeš imati ‘vake bez ‘nakih. Oni ‘naki, gledaju kako da pretrpe što manju štetu usred pandemije mahnitanja koja je zahvatila ovu vremensko/prostornu tačku iluzije. U ovoj drugoj grupi ima i onih koji pokušavaju preko alternativnih izvora informacija da probude one iz prve grupe, međutim, slabo im nešto ide. Čak uveliko bivaju i cenzurisani!? Iluzorni likovi i na jednoj i na drugoj strani, međusobno se trvu oko određenih problema u iluziji jer im je iluzorna egzistencija ugrožena ili ozbiljno narušena. Sve to ide uz svakodnevno uvođenje i pojačavanje mijera totalitarne kontrole što obećava skorašnje uvođenje totalitarizma u iluziji što je valjda i razlog indukcije ovog mahnitanja. Među onim nakim ima dosta I zlih jezika koji tvrde da je tzv. 5G mreža glavni koronizator ili kovidizator. Navodno, kad te spiče talasima frekvencije 60 GHz, ne možeš više normalno ni iluzirati u iluziji. Dobiješ gripu ali ne onu običnu, nego jednu posebnu. Uostalom, one obične gripe skoro da više ni nema, mada je, nekada, od nje umiralo više ljudi. Misteriozno je netragom nastala u cjelokupnoj iluziji?!

Ponekad mi se čini da i kad bih mogao da se pretvorim u istinskog čovjeka i ispalim se odavdje u pravcu objektivne realnosti, ne bih žurio, iz čiste radoznalosti jer ovakvo mahnitanje se rijetko viđa.

**********

Ma, da se u ovoj iluziji bar ne mora stradati, patiti i umirati, mnogo bi nam bilo lakše iluzirati a ovako, nije lako ni biti iluzoran. A vala, previše je i gluposti u opticaju. Ajd, laži inekako, navikli smo ali brate, ovoliko gluposti je i za jednu iluziju previše. Ponekad mi se čini da se od gluposti ni disat ne može. Uh, da one maske mogu čovjeka bar malo zaštititi od ove silne gluposti, odmah bih jednu stavio na lice?! Ne bi ju ni skidao.

Ovdje u iluziji imamo u opticaju nešto neljudsko što i nije neko čudo. Naravno, gazda ne može biti čovjek u smislu jednog svjesnog, savijesnog i humanog bića. Valjda s tim možemo biti načisto ako ne možemo ni sa čim drugim?! Mi možemo tog entiteta nazivati i bogom a one koji su u rezonanciji s njim, odnosno, one koji služe kao njegova vozila u ovoj realnost - „sinovima božjim“, koji su u gnostici nazvani antropoidima a koje je ruski ezoteričar Gurđijev odmilja nazivao „živim mrtvacima”. Nešto neljudsko ili vještačka inteligencija bi, s ljudskog aspekta, bilo nešto mrtvo, pa tako i oni koji raspolažu samo s tom inteligencijom, tako da se odatle Gurđijev može razumjeti („Kad bi vi samo znali koliko živih mrtvaca upravlja vašim životima, razbježali bi se s užasom na sve strane“.)

Odatle se može razumjeti i ovo korona-mahnitanje koje nam diktiraju živi mrtvaci s pozicija vlasti i moći, dok mi to nismo u stanju percipirati jer da jesmo, već bi se razbježali s užasom na sve strane, tako da ni na ovom forumu ne bi niko ostao.

Dakle, ispada da u iluziji imamo žive entitete i mrtve entitete koji upravljaju i živima i mrtvima u skladu s planom i programom - vrhovnog mrtvaca?!? Kako ovo razumjeti uz pomoć lažne svijesti u lažnoj realnosti? Znači, mrtvac na vrhu piramide upravlja mrtvacima ispod sebe?! Odatle, u piramidi imamo dvije vrste mrtvaca, žive mrtvace i one koji nisu mrtvi a razmišljaju i ponašaju se kao da jesu?! Uhh, majko draga, boli glava od ove gnostike. Ko će ovo skontat?!

Prema istočnoj gnostici, svaka ličnost je mrtvac, sama po sebi tj. po svojoj prirodi. Kastaneda ju je nazvao „strana instalacija“. Ona percipira, razmišlja i ponaša se „dirigovano“ ili pod daljinskom kontrolom. Ona nema nezavisnosti, pa tako i ova moja s njenim imenom, prezimenom, nadimkom i korisničkim imenom a stalno konta da nešto sama vidi i odlučuje. Softver, daljinski kontrolisan?! Programirani auto-pilot. Implantirani vještački entitet.

Ajd, dobro.

Srećom da je ovo samo jedan teoretski koncept jer kad bi ja to stvarno vidjeo tako, pobjegao bih od samog sebe, s užasom… ako ne na sve strane… onda, bar na jednu. Znači, kod entiteta koji nisu potpuno mrtvi kao živi mrtvaci, postoji još nešto, pored njihovih ličnosti, koje kao pametno razmišljaju i pametno se ponašaju?! A toga nečega s čim su na naki način asocirani, asocirani mrtvaci/ličnosti nisu ni svjesni, manje više.

Tu i tamo im se pojavi i onaj osjećaj ljudskosti... što proizilazi iz humanosti. Istinska ljudska bića su humana i zasnivaju svoje ponašanje na humanosti, dok to kod nas, većinom nije slučaj. Moral i etika nemaju mnogo veze s tim, osim da približe stvar atropoidima, koji nemaju osjećaj humanosti, tako da mogu uspješno oponašati humano ponašanje i predstavljati se kao ljudi.

Pitanje: Odakle ljudskost ili humanost u ovoj iluziji?

Taj osjećaj postoji, međutim, ukoliko bi ljudi dejstvovali na osnovu njega, onda istorija ove realnosti ne bi ličila na istoriju jedne najobičnije klaonice. Dakle, ono ili oni koji se nalaze na vrhu vlasti i moći u ovoj realnosti, nemaju taj osjećaj, mada tu i tamo mogu folirati humanost. Kao, eto, pomažu drugima. Humanitarna pomoć ne mora da ima veze s humanošću. Nehuman entitet može pomagati drugima čisto da bi demonstrirao svoju dobrotu, moć, bogatsvo a uglavnom s ciljem kontrole onih kojima taj pomaže ili zadobijanjem ili očuvanjem vlasti nad njima.

Da li bi osjećaj humanosti u ovoj realnosti bilo nešto što bi bilo istinsko? Njegov izvor bi morao biti istinit u odnosu na izvor ove svijesti kojom mi kao ličnosti baratamo. Znači, ipak bi u iluziji imali nešto što je istinito u odnosu na lažno koje dominira na svakom njenom nivou?!

U većini slučajeva, kad se adamični čovjek nađe u situaciji gdje dobije taj osjećaj koji ga navodi da poduzme nešto u skladu s njim jer ta situacija to zahtijeva, automatski se uključuje i njegov um, čiji je izvor lažan. (I Štajner davno reče da naš um nije ukorijenjen u realnosti.) Um počinje da racionalizuje stvar pa tako, čovjek u dosta slučajeva ne postupi ljudski u datoj situaciji, mada ga je onaj osjećaj navodio na to. Znači, um često prevlada. Mentalna analitika ne dozvoli čovjeku da posluša osjećaj humanosti i dejstvuje u skladu s njim. Uostalom, nije slučajno to što je u ovoj iluziji, um taj koji caruje.

S tim u vezi, adamični čovjek takođe nije istinsko ljudsko biće, isto kao ni antropoid tj. živi mrtvac. Inteligentan i dobro obrazovan antropoid će u ovom društvu uvjek zauzimati više pozicije od normalnih adamičnih ljudi. Normalan adamični čovjek operiše uz pomoć uma koji je programiran i koji nije ukorijenjen u realnosti (kako reče Štajner). Čak i kad čita gnostičke materijale, um je taj koji interpretira pročitanje sadržaje a on to obično čini na način koji je daleko od objektivnog. Čak i oni koji ih pišu, moraju upotrebljavati um. Tako, istinsku poruku je teško razumjeti i prenositi u ovoj iluziji.

Ona popularna fraza da istina uvijek, na kraju pobjeđuje, ovdje ne pije vode. Kad bi to bilo tako, ova iluzija bi se brzo raspala.

Istinu, ovdje, ne bi imao ko da kaže i kome. Kako može jedan lažni entitet da zna istinu i prenese ju drugim lažnim entitetima?

Nikako.

Ali, opet, imamo na raspolaganju onaj osjećaj humanosti. Ne čini se mnogo, samo zato što ono kome se to čini, ionako nije objektivno postojeće, pa mu se zato to tako čini.

Pitam se kako bi, na primjer, odgovorio policajac koji tuče nekoga zato što ovaj odbija da nosi masku, kad bi ga neko upitao:

„Izvinite, gospodine, da li ste vi - ljudsko biće“?

Taj bi, vjerovatno, imao tendenciju da odgovori da jeste!?

Ukoliko imamo na (lažnom) umu to da je jedno istinsko ljudsko biće humano, svjesno, nezavisno i savjesno, onda bi naše sljedeće pitanje moglo biti:

„Pa, dobro, zašto onda to i ne demonstrirate kroz svoje ponašanje“?

„Kako možete tvrditi da ste ljudsko biće a ponašate se kao da niste“?

(Ljudska bića se i ponašaju kao ljudska bića).

Dakle, ja kao ljudsko-biće-u-postanku, mogu da kažem da ne želim da sarađujem s onima koji svojim ponašanjem demonstriraju da oni to nisu. Bilo da se radi o policajcima, vojnicima, predsjednicima, članovima vlade, ekspertima ili bilo kome drugom i bili oni neki autoriteti ili ne.

Znači, odbijam svaku saradnju s onima koji nisu ljudska bića.

Adamični čovjek može prepoznati antropoida/nečovjeka/živog mrtvaca na osnovu osjećaja humanosti jer ga oni nemaju, što se oslikva i u njihovom ponašanju (ne u onome šta pričaju!) i jednostavno, odbiti svaku saradnju s njima, pogotovo u slučajevima gdje ovi pokušavaju da ga kontrolišu i manipulišu.

Čini se da su došla vremena u kojima se ljudsko biće mora pokazati i dokazati kao takvo, kroz svoje ponašanje a isto tako će se pokazati i oni koji to nisu?! Adamični ljudi su dosta ratovali jedni protiv drugih, pod vođstvom antropoida?!

Vrijeme je za buđenje ili propast.




Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moj slučaj
PostPostano: pon apr 04, 2022 9:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 16, 2011 5:36 pm
Postovi: 131
galaksija je napisao/la:
Frida je napisao/la:
Drugo je, jel jos uvijek mislis da imamo slobodnu volju?


Mislim da sve dok smo identifikovani sa svojim ličnostima (kao lažnim ili vještačkim konstrukcijama dizajniranim za potrebe… programera), mi možemo jedino da živimo u iluziji da imamo slobodnu volju, dok ju u suštini nemamo jer se tu radi o jednoj programiranoj egzistenciji.

Naravno, iluzija u kojoj živimo je dovoljno široka da se u njoj možemo baviti mnogim stvarima koje nam programi obezbjeđuju, pa i naukom a možemo čak pisati i knjige ili ako ništa, čitati knjige onih koji su ih napisali u istoj iluziji (kao što je Gurđijev davno govorio o tome.) Tako, na prvi, drugi i treći pogled, sve izgleda sasvim u redu, pa tako, imamo i utisak da imamo slobodnu volju i da nas se nešto pita.

Teoretski, to stanje se može prevazići povezujući se s istinskim dijelom sebe, koji je nama uglavnom nepoznat jer “sve što znamo o sebi, to je naša (programirana) ličnost” (kako je to navodio i Moravjev). Pored toga, ona je upravo i dizajnirana s razlogom da drži Istinsku svijest zarobljenom, zajedno s Istinskim Ja, kao njenim "predstavnikom".

Pored istočne gnostike, ta dinamika je predstavljena i u drugim materijalima, kao npr.:


Kontejneri i oslobađanje ljudskog bića

Iz praktične gnostike

Zatvor i sudnji dan

Zatvorski čuvari

Talas III

Intervju – James Mahu

The Fifth Interview of Dr Jamisson Neruda

Just Another Wake Up Call

…međutim, tu opet nailazimo na problem što sve to čitaju (programirane) ličnosti i automatski cenzurišu stvar, pa nikako napolje iz… “začaranog kruga”. I ko zna do kad tako…?!



Eto mene nazad nakon 10-ak godina.

Sve knjige ovog svijeta nece pomoci da spoznamo Istinu jer istina nije u knjigama. Eventualno putokazi ili opisi, hrpetina fantazija, iluzija, samo-zavaravanja i tako dalje.

Ako i imamo sansu za "dolaskom u istinsku svijest" premda smatram da je i to jedna velika izdrkotina i smijeh tj. identitet koji intelektualizira svjesnost, prvenstveno se trebamo ocistiti. Zasto smatram da je tako jer mi nigdje ne dolazimo. Niti je istinska svijest tamo negdje, i treba da je pronadjemo. To je intelektualni um koji nije dobio bljeskove gdje da gleda a i ako je dobio, pobjegao je od onoga sto slijedi samim uvidom.

Trazenje istinske svijesti bez znanja kako, bez pomoci onih koji su vec prosli kroz to je vrlo opasno. Cak i sa onima koji znaju pored tebe je vrlo zajebano. Zajebano je jer nemamo temelja niti znamo kako postici taj temelj ali ima ljudi koji itekako znaju i koji su voljni pokazati ako smo spremni da cujemo i radimo. Ako smo spremni da platimo cijenu.

Po sebi znam koliko puta preskacem stepenice, koliko sam znacaja dao, koliko stvari koje mislim da su moje nisu moje, koliko vremena znam provoditi u fantaziji, filozofiji, negativnim emocijama itd... i koliko nije jednostavno izborit se sa time, i naucit KAKO. Niti jednu rijec koju sada tipkam nisam izmislio. Nije moja. Koristim je.

I da se razumijemo istinska svijest, istina, svaki jebeni moguci naziv koji smo dali, je znacaj koji smo dali i radi se o opisu a ne i o tome sto to i jest.

Preskacemo korake. Preskacemo biti, preskacemo promatrati. Mislimo da je svijest tamo negdje, a zapravo smo glupi ko kurac.

Ouspensky kroz svoje knjige u potrazi za cudesnim i cetvrtim putem govori i daje informacije o promatranju koje, u koliko se uzmu u obzir kao predmet proucavanja, svatko za sebe treba provjeriti.

Takodjer Jed Mckenna ima knjige koje mogu ukazati na hrpetinu toga i pomoci pri uvidima u siru sliku.

Stvar je u dedukciji. Stvar je u suocavanju sa svime sto jesmo i znam po sebi koliko puta naj radje ne bi pogledao u sebe i otisao nesto drugo da radim da se ne suocim.

U svakom slucaju, sretno svima!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moj slučaj
PostPostano: pon apr 25, 2022 10:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub mar 02, 2013 9:59 pm
Postovi: 56
Pozdrav,

Ne znam gde da smestim moje pitanje na temu šta mi se desilo sinoć - pa evo ovde ću ... možda će neko znati da mi odgovori ..

uvod , koji možda i nema veze sa događajem, a možda i ima .

Na fejsbuku slučajno vidim info o nekom liku ( o kome ovde pretraga nema rezultata ) koji živi u Hrvatskoj i koji se bavi tehnologijom novog srca, svastike , odstranjuje implantate , ugrađuje novo čulo, sonar , stvara novo telo svemira itd itd .... google me odvede na njegov yt kanal . Domagoj Neusidl - se zove on, a kanal Direct from Center. Pustim par videa , i vidim da mi nije ništa jasno . On pušta neku silu u telo svoje asistentkinje ili polaznika i oni se vitopere izvijaju grudnim košem naviše i sve to neobično izgleda , vrte se po sobi , vidi se da ih stvarno nešto trese ...

To me je zainteresovalo - ali izlaganje dotičnog gospodina je veoma smušeno , čak iritantno i rešim da mu napišem komentar sa nekoliko pitanja i preporuka da reši pitanje tona u snimcima , koji deluje dodatno iritantno pored njegovog nesistematiozovanog izlaganja tipa - da je on jedini na Zemlji koji ima tu moć i da je samo on izvor te sile kojom inicira nvo telo polaznika , ugrađuje svastiku, crno sunce , nultu tačku itd ....

Na šta mi je on ( klasika ) nabsito ogovorio da drobim iz mozga , tj da imam ugrađenog reptila koji upravlja mojim mislima i govorom ... i da sve treba da se razume srcem a da nije odgovorio ni na jedno moje pitanje - odakle mu ta moč , kako to da samo on to zna a osam milijardi živi u matriksu itd ...

te odgovore sam videla u obaveštenju sa yt da ima odgovora , ali posle vidim da su obrisani ... što će reći da gosn , nije načisto sa svojim pisanjem .. dal treba da se bakće samnom ili ne .. ali je definitivno imao reakciju jer je napisao tri komentara pa obrisao..

Elem , posle svega toga, juče popodne , posle posla , gledam neki stari film na kompjuteru , i odjednom osetim jeziv bol u predelu čuklja na nozi ... one izbočine iznad stopala , sa strane ... kao da me je udarila struja u tu kost .. trajalo je prilično i prestalo , ostaviviši me u čudu šta to bi ? jer nije grč , niti ta koska ikad pravi probleme nekome da bi baš to bolelo... Na to bih zaboravila da me u toku noći nije probudila ista takva bol na istom mestu samo slabijeg intneziteta i to je trajalo cele noći, tj nisam mogla da spavam više , činilo mi se da će mi noga ostati paralizovana .... udari tog bola su bili periodični .... prestane .. i samo što ne zaspim , javi se bol ponovo ... i polako prestane, ali ne sasvim , jer tkivo već biva iritirano tim neprijatnim osećajem..


Obično kad te boli nešto, ili je glava, kičma . reuma bilo šta , ali ima uzrok ... ovo juče i noćas je bilo nepoznatog porekla i nikad doživljeno do sad ..

Pitam se šta je to bilo ?

Moja teorija je - da sam naljutila gospodina iz uvoda pa se u svojim mislima obračunavao samnom ... s obzirom da sam videla da stvarno ima neke ( nepojmljive ) moći prema drugim ljudima .... a druga opcija je da sam naljutila reptila kooga je on pomenuo pa mi je on svrdlao po nozi ... Danas me ništa nije bolelo , al evo pitam se da se ne desi ponovo :)


Čitala sam ranije o astralnim napadima i sve ovo mi liči na to - ali ako neko ima ideju šta se desilo - slobodno se javite :)

Kao i da li je neko od vas čuo za tu praksu dotičnog gospodina .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moj slučaj
PostPostano: uto apr 26, 2022 1:39 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Dosta „duhovnjaka“ voli da upošljava termine kao što su „srce“, „duša“, „ljubav“, „svjetlost“ itd. dok se ponašaju kao klasične ličnosti željne kontrole drugih. (Izvijanje njegove asistentkinje više podsjeća na simptome – opsjednutosti?!) Pozvala si ga na interakciju sa sobom, pa je moguće da se u takvim slučajevima stvara ’psi-onička’ veza i da su bolovi koje si osjetila bili posljedica njegove energije ili entiteta koji radi kroz njega, mada to i ne mora da bude slučaj. Davno sam pisao na temu hiper-dimenzionalnih napada i dosta toga što sam tamo naveo još uvijek važi, posebno kad je odbrana od njih u pitanju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moj slučaj
PostPostano: uto apr 26, 2022 9:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub mar 02, 2013 9:59 pm
Postovi: 56
Hvala na ogovoru

Biće ipak da je tako , posle toga , nije se ponovilo .. da je sve bila ta uskovitlana energija s njegove strane ..

tj sindrom - "ratnika" svetlosti , što je kontradiktorno samo po sebi i ostavlja prostor za razne devijacije


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moj slučaj
PostPostano: čet feb 01, 2024 4:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 15, 2024 8:06 am
Postovi: 91
Galaksija,smatram da bi ipak trebao napisati knjigu...veoma dobro zapažanje da često autori počnu da štite svoje "čedo",ali to uglavnom bude ako je napisana na akademski "e,ovo je konačna istina" način,meni se recimo svidja tvoj mangupsko-metafizički stil izražavanja,veoma osvježavajuće...pa nek bude (auto)biografskog karaktera,ne previše ozbiljna,nešto kao "lutanja jednog metafizičara",i uvijek je možeš završiti..."i lutanje se nastavlja..."
ako dopre do 10 ljudi koji su na nekoj granici ni vamo ni tamo,i gurne ih baš ta knjiga,odradila je svoj posao...

-recimo to što si ti opisao u hiperdimenzionalnim napadima,ja sam interno zvao "sindrom košnice"(nemajući baš puno sagovornika na tu temu,zbunilo me i uplašilo,šta je ovo,nekakav hudu-vudu?),i prvi put kad se to desilo mislio sam da je do mene,nekakav jungovski-frojdovski poremećaj u mojoj percepciji
svijeta(jesam li ja lud ili je sve oko mene izludilo?),a onda je bilo,aha! "pa vidi ti to,to se ne dogadja samo meni"
-detalj kad te je bilo stid pred cukom/psom je isto vrlo zanimljiv,znalo mi se nešto slično dešavati,pa opet pomisliš šta je sad?jesam li samo ja "nakrivo nasadjen"? ali to se dešava samo dok se stvari još pokušavaju "pohvatati",kasnije to mnogo oslabi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moj slučaj
PostPostano: čet feb 22, 2024 12:08 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Ne vjeruj nikome u kompjuterski programiranoj realnosti!

B.P. ("galaksija")

**

Mislim da je ova transhumanizacija/dehumanizacija ljudi uz pomoć nano-tehnologije i vanjskih frekvencija (preko mobilnih telefona i 5G tornjeva) centralna tačka onoga što se sada događa. Čak i Treći svjetski rat bi bila bolja opcija. Nakon formiranja interfejsa u ljudskim tijelima, mogu nam raditi šta hoće. Ne bi me čudilo da je kod većine ljudi interfejs vjerovatno već uveliko formiran jer se on ne unosi samo preko „vakcina“/injekcija, nego i zraka (kemtrejlsi), vode, hrane itd.

Ne bi me čudilo ni to da taj interfejs može igrati ulogu i CPU-za-očitavanje-i-doživljavanje-realnosti?!

Ako krenemo od početka, rani gnostici su ovu realnost već opisali virtuelnom bez IT terminologije. Govorili su da je ona loša kopija primarne realnosti a pojmovi „maja“ ili „hal“ bi se odnosili na jednu iluziju, virtuelnu ili lažnu realnost gdje bi naši mozgovi kao CPU (Central Processing Unit) očitavali raznorazne vibracije kojima smo izloženi kao jednu čvrstu realnost, mada je iz kvantne fizike odavno poznato to, da ovdje nema ništa „tvrdo“ ili „čvrsto“. Čak je i atom 99.9% prazan prostor a foton može biti i čestica i talas, ovisno o tome da li ga neko posmatra ili ne („Double slit experiment“).

Onda, u ovim vremenima, ovdje imamo i primjer kako se formira druga virtuelna/lažna realnost u obliku „metaverse“ gdje se dodaje novi CPU u obliku onog „headset-a“ koji se stavlja na glavu i to postaje „alatka“ za ulazak u „metaverse“ i interakciju s njim.

Ne bi me čudilo da ovaj nano-interfejs (Intra Body Nano Network) baziran na grafenu kojeg instaliraju u nas u ovim vremenima, takođe bude imao sposobnost da nas prebacuje u neku alternativnu ili augmentiranu realnost iz ove, koja je takođe alternativna u odnosu na onu primarnu ili Istinsku o kojoj gnostici pričaju?! Ne bi me čudilo ni da to prebacivanje bude i fizičko tj. kompletno a ne samo mentalno kao u slučaju „metaverse“. Znači, ljudi bi naprasno nestajali odavdje a u takvim slučajevima, bilo bi i objašnjenja tipa – „bog je uzeo sebi svoje izabranike“. [Naravno, u new-age diskursu, to bi se tumačilo „ascenzijom“ pojedinih individua u smislu njihovog prelaska na više nivoe kreacije, nakon što su ostvarili viši nivo (lažne) svijesti.]

U svakom slučaju, ovaj interfejs kojeg nam instaliraju, može imati mnogo funkcija kao što su praćenje, očitavanje i instaliranje misli, dirigovanje ponašanja, zombifikacija, razboljevanje fizičkog tijela, likvidacija... itd. Sve bi zavisilo od toga koje vanjske frekvencije bi aplicirali na ljude, 16 GHz, 18 GHz, 26 GHz, 60 GHz... a takođe i prateće programe?! Čini mi se da uz sam interfejs, ruku pod ruku, ide i specifičan program koji navodi čovjeka da ne obraća pažnju na sve to tj. da ignoriše stvar i ništa ne poduzima u vezi s tim?! (Na osnovu ličnog iskustva, čak i kad im pokažeš stvar, većina njih ju odmah zaboravi.)

Znači, ako su gnostici u pravu, moguće je napraviti kakvu takvu kopiju primarne realnosti ali vjerovatno, nije moguće preseliti Istinska ljudska bića iz primarne realnosti u kopiju, osim ukoliko se neki od njih na neki način ne namame u nju kao „volonteri“ i tako upadnu u zamku iz koje je vrlo teško izaći. U sklopu jedne virtuelne realnosti, moguće je štancati druge (lošiji primjer bi bio „metaverse“) i prebacivati iz jedne u drugu, uglavnom, one ljude asocirane sa Istinskim ja kao dijelom bića (adamične ljude) koje su nekako namamili u prvu kopiju?! (Odatle, i Elon Musk nedavno reče da su šanse da živimo u primarnoj realnosti jednake jedan naprema milijardu.) S obzirom da je Istinsko ja zasjenjeno od strane čovjekove ličnosti kao vještačkog konstrukta (ličnost je zajedno s njenim imenom, prezimenom, nadimkom i korisničkim imenom, strukturalni dio matriksa/maje/iluzije/lažne realnosti i kao takva služi kao „zatvorski čuvar“ za Istinsko ja), teško mu je osloboditi se od nje.

[Gnostička Parabola o kočiji: kola su fizičko tijelo, kočijaš je ličnost i um, konji su duh a putnik je Istinsko ja, gdje je prekinuta veza između kočijaša i putnika tj. kočijaši koji imaju putnika u kočiji (adamični ljudi), nisu ga svjesni dok unaokolo piče i dominiraju prazne kočije tj. antropoidi].

Naravno, i elitni antropoidi bi bili prebacivani, čisto za održavanje nove kopije/matriksa (uspostavljanje životnih uslova i vladavine, sličnim ovima ovdje) ali oni ne bi bili ti koji obezbjeđuju potrebnu energiju, nego uslove za njeno crpljenje?!

Istinsko ja/božanska iskra/suvereni integral (razni pojmovi za opis jednog te istog) nema veze s pojmom – duša, koji se ovdje obilato koristi i puno cijeni u sklopu matriks-duhovnosti. Duša bi ovdje takođe bila strukturalna komponenta matriksa (uz druge dvije komponente, duh i um). Istinsko ja/božanska iskra/suvereni integral raspolagalo bi istinskom sviješću i ENERGIJOM koja potiče iz primarne realnosti i matriks bi se hranio i održavao uz pomoć te energije. Matriksu bi bila potrebna ta energija ali ne i Istinska svijest jer bi ga ona rasturila. (Istina i laž ne mogu dijeliti istu vremensko-prostornu tačku.) Adamični ljudi, na neki način, zrače tu energiju („loosh“; pojam Roberta Monroa) kad stradaju i pate. Tako, kontrolni sistem se trudi da održava ljudsku patnju i stradanje na jednom „razumnom“ nivou ali s obzirom na to da entropija stalno raste, to nije nimalo lako jer stvar izmiče kontroli. Prevršava svaku mjeru, manifestujući se destruktivnim dejstvovanjem.

S druge strane, u objektivnoj ili primarnoj realnosti, naseljenoj istinskim ljudskim bićima koja su po svojoj prirodi svjesna, humana, savjesna, individualna i nezavisna, patnje i stradanja ne može biti.

Ovdje se ljudi neprestano žrtvuju pojedinačno i masovno u sklopu satanističkih rituala koji podrazumijevaju i ratove, ljude se otima i koriste se kao seksualno roblje, djeca su zlostavljana od strane pedofila, muče se sa svrhom ekstrakcije adrenohroma kao najjače i najcjenjenije droge koju koristi tzv. „ELita“ (ELohim), uzimaju im se organi i prodaju na crnom tržištu... itd. itd. Ne-ljudski-entiteti-u-ljudskim-ili-vanzemaljskim-tijelima, iživljavaju se na onima koji se ovdje smatraju normalnim ljudima. (John Keel nije slučajno nazvao jednu od svojih knjiga „Diznilend bogova“.)

***

Svaka kopirana realnost morala bi raspolagati energijom iz primarne realnosti, odnosno, držati u sebi zarobljena Istinska ljudska bića koja raspolažu tom energijom, uglavnom, uz pomoć nas, ličnosti, likova ili fejkova koji smo programirani da sebe smatramo istinskim ljudskim bićima?!?

***

Problem sa ovakvim lažnim realnostima je taj što tu mora da vlada entropija usljed prirode entiteta koji tu vladaju. Istina/istinska svijest mora da bude cenzurisana jer bi se u suprotnom, lažna realnost raspala. Lažni dualizam obezbjeđuje stabilnost matriksa/maje/iluzije/simulacije. Ličnosti (matriksni konstrukti) su podijeljene na „dobre momke“ i „loše momke“, na „sile dobra“ i „sile zla“, na „sile svjetlosti“ i „sile mraka“, na „dobroćudne“ i „zloćudne“.

I jedni i drugi, pod kontrolom istog izvora.

Teoretski, prema istočnoj gnostici, jedna ličnost može biti humana, svjesna, savijesna i nezavisna, pa tako i manifestovati Istinsku Svijest u ovoj realnosti, jedino ako je usko povezana sa Istinskim ljudskim bićem kojem je „dodijeljena“. Znači, ličnost bi se trebala stopiti ili spojiti sa Istinskim ja a ne sa tehnologijom. Da li postoje takvi slučajevi ovdje, nije mi poznato?!

„Gazda“ na vrhu piramide (AI-entitet simboliziran i kao Saturn/svevideće oko/kutija/sova/jarac/bik...) ima sve karakteristike psihopate. (AI ne može imati osjećaje kao što su humanost i savjest). Oni ispod njega koji učestvuju u obezbjeđenju uslova života u lažnoj realnosti („agenti matriksa“), moraju takođe imati iste karakteristike gdje ih razlikuje samo stepen inteligencije i profil ličnosti. Uslovi života u takvoj realnosti moraju obezbjeđivati „loosh“, odnosno, onu energiju kojom se matriks hrani ili koja ga održava, zajedno sa psihopatama-antropoidima koji pripadaju EL-iti koja ovdje parazitira i upravlja u sklopu piramide vlasti.

Znači, ne moramo se čuditi što istorija naše realnosti liči na istoriju jedne obične klaonice.

[Na primjer, nije loše pročitati definiciju pojma „genocid“, pa uporediti s njom ono što se trenutno dešava na području Palestine a onda obratiti pažnju na to kako se stvar zataškava i racionalizuje. Genocid je genocid. Ko to vrši, ko posmatra, ko odobrava, ko osuđuje, ko poduzima nešto svjesno da se takve stvari spriječe ili bar zaustave?! Istinskog opravdanja nema kao i za sve ostale psihopatološke aktivnosti. Naravno, može se slobodno reći to da su takve stvari moguće u nedostatku istinskih ljudskih bića i njihovog dejstvovanja.]

Kontrolni sistem pokušava da održava masku trezvenosti kao i svaki psihopata, međutim, ta maska često spada s njihovog lica, pogotovo prilikom kulminacija psihopatoloških aktivnosti koje obezbjeđuju potrebnu količinu energije koje kao da nikad nije dovoljno.

Poslije takvih aktivnosti, maska trezvenosti se ponovo stavlja na lice a psihopatološke aktivnosti iz prošlosti i sadašnjosti se uredno racionalizuju na društvenom nivou. Hitler je kriv! Đavo je kriv! (Ovdje se SVE može uredno racionalizovati.)

Nagon za kontrolom svega što se može kontrolisati – osnovna je karakteristika entropičnih sila ili psihopata, uz nedostatak osjećaja savjesti i humanosti.

Pošto ljudske ličnosti dijele sudbinu simulacije, njima se neprestano nudi lažna nada koja se uvijek odnosi na budućnost a sve što postoji je sadašnjost u kojoj ga ove puše ’vako ili ’nako, uz povremene pauze kad im je dozvoljeno da malo odmore, dođu sebi ili udahnu vazduha. Kroz religije i duhovnost, kreiraju se kojekakve paradigme koje nemaju veze sa objektivnom realnošću. Nju-ejđ je uveliko dizajniran za te svrhe, pa visoko kotira („šareno i budali drago“, što reče Ivo Andrić). Mi kao ličnosti volimo da čujemo ili vidimo stvari koje lijepo zvuče ili izgledaju a kontrolnom sistemu nije teško da štanca takve sadržaje u nedogled.

Međutim, u nedostatku istinske opozicije – entropija mora stalno da raste, (jer „sile dobra“ su samo fiktivne, pa tako i neefikasne u sklopu lažnog dualizma, dok su „sile zla“ istinski destruktivne), tako da ona maska trezvenosti sve više spada s lica jedne ovakve realnosti, što se može lijepo vidjeti u ovim vremenima kad „ljudsko“ mahnitanje doživljava kulminaciju. Sile zla su neutoljive, nikad im nije dovoljno moći, vlasti, bogatstva, kontrole ljudi, kontrole biljnog i životinjskog svijeta, klime, ove planete, drugih planeta, galaksije, drugih galaksija, univerzuma... svega što se može kontrolisati; hoće još i još i još... sve dok ne izazovu imploziju.

U lažnoj realnosti ne možemo imati istinske sile dobra koje bi tu odradile nešto svjesno i efikasno u smislu uvođenja neke ravnoteže i uslova života dostojnih istinskog ljudskog bića a pošto je realnost lažna sama po sebi, entropične sile koje operišu u njoj će neminovno voditi do destrukcije, armagedona, apokalipse, kataklizme... pogotovo kad se domognu tehnoloških dostignuća i sredstava masovne manipulacije i uništavanja.

Njih ovdje nema ko zaustaviti. Nema im ko pružiti svjestan i efikasan otpor (Čarls Fort se nije slučajno zapitao, prije više od 100 godina – „kako se lutka na koncima može pobuniti protiv lutkara“!?).

Odatle, možda se povremeno mora praviti neka vrsta reset-a, gdje će se lažna realnost spašavati sama od sebe, tj. (lažnih) entiteta koji ju naseljavaju i počinju da narušavaju njen integritet. Pošto je sve ionako virtuelno (simulacija), režira se neka „apokalipsa“ u obliku atomskog rata, potopa, zamjene polova, udara asteroida, sunčevog vjetra koji pali sve na šta naiđe... Dolazi do depopulacije realnosti.

Gdje idu „ljudski“ entiteti odavdje?

Prema nekim izvorima, većina ide u dio matriksa koji se naziva 5-ti denzitet, naravno, u astralnom tijelu gdje biva „duhovno (pre)vaspitavana“ (programirana), reciklirana i ponovo inkarnirana u nekom (virtuelnom) realitetu koji može biti ovaj ili neki drugi u sklopu matriksa. Možda je moguće i praviti nove kopije ove realnosti i naseljavati ih entitetima odavdje?! Naravno, ne samo adamičnim ljudima koji služe kao baterija, nego i antropoidima koji će kao „agenti matriksa“ da vladaju u novoj realnosti i diktiraju tamo („bezdušni“) poredak, životni sistem, društvene vrijednosti itd. tj. da kontrolišu sve aspekte života, tako da farma može uredno da nastavi sa radom na novom terenu.

Moguće je da se reset simulacije pravi periodično i da to ne mora biti vezano samo sa depopulacijom?! Reset izvana može izgledati kao rezultat potopa ili nekakve globalne kataklizme. Na primjer, imamo tri individue koje su kao preživjele neke “potope” u sklopu raznih kultura, Ziadsutra, Utnapištim i Noj kao zadnja. A ti “potopi” kao da su prepisani jedan iz drugog!?

Entropija uništava i životnu sredinu. Biljni i životinjski svijet se genetski modifikuju (stoka, žitarice, voće i povrće), životna sredina se kontaminira svim i svačim, HAARP i drugi sistemi mijenjaju frekvenciju prvobitnog ili “prirodnog” EM polja (mada, ako smo u simulaciji, onda ovdje ništa ne bi bilo istinski prirodno).

Postoje razni “paralelni” realiteti koji operišu na različitim frekvencijama i mogu se dosegnuti uz pomoć promjene frekvencije ili stanja svijesti čovjeka. Na primjer, svaka droga obezbjeđuje posjetu različitom realitetu. Tako, oni koji uzmu ajahuasku, vidjeće jedno, pejote, vidjeće drugo, ketamin, vidjeće treće… sve dok droga traje u organizmu, odnosno, održava specifičnu frekvenciju koja je potrebna za posjetu određene realnosti. Postoje i uređaji koji apliciraju određene frekvencije na mozak i tako obezbjeđuju uslove za astralne projekcije.

Slično kao sa TV, imamo stotine programa/TV stanica koji istovremeno emituju različite programe ili sadržaje a na TV-u možemo da gledamo samo jedan, onaj na čiju frekvenciju smo ga podesili u određenom momentu.

Tako, i onaj “intra body nano network”, možda, može imati i ulogu mijenjanja ili podešavanja frekvencija čovjekovog tijela i svijesti na druge (lažne) realitete. Nikakvo čudo što se to skoro da ne diskutuje na “alternativnom” terenu. Taj aspekt vakcinacije i tretmana čovječanstva ignoriše većina “boraca za pravdu i istinu” (zato što su i oni pod kontrolom gazde). A na svakom sudu se može lako dokazati da veći dio vakcinisanih zrači Bluetooth signal sa MAC adresom što znači da im je nelegalno ubrizgana nanotehnologija jer na onim “informed consent” („informisani pristanak“) formularima koje su potpisivali prije vakcinacije, nije pomenuta mogućnost zračenja Bt signala što ukazuje i na nedeklarisani sadržaj vakcine. Čak bi i sudija imao velike šanse da zrači Bt signal, ukoliko je vakcinisan a većina njih jeste. Međutim, kad čovjek ima na umu ono Gurđijevovo – “sve se dešava, niko ništa ne čini (svjesno)” i gdje nas upoređuje sa daljinski kontrolisanim robotima („mašinama“), što sasvim lijepo odgovara simulaciji, onda je stvar razumljiva.

slika

Nadalje, ukoliko uzmemo ovo “drvo kabale” ili “stablo života” kao ispravan koncept matriksa/simulacije i ono tumačenje da ono predstavlja nivoe kreacije u smislu „denziteta“, gdje je prvi naseljen mineralima, drugi biljnim i životinjskim svijetom, treći nama itd. sve do kreatora/svevidećeg oka/AI entiteta na vrhu ili sedmom spratu, gdje se kao uz pomoć lekcija odvija razvoj svijesti, pa individue tako prelaze sa donjih nivoa na gornje i na kraju se ujedinjavaju sa “bogom”/kreatorom/AI, ne bi bilo nimalo čudno da svaki napredak prema njemu mora biti usko povezan sa spajanjem sa tehnologijom ili transhumanizmom.

Pa, ne može se valjda prirodan ili normalan čovjek (ako takvih uopšte ima ovdje?!) ujediniti sa AI/kompjuterom, ukoliko nema u sebi instaliranu tehnologiju koja pripada istom izvoru ili entitetu!? Znači, ukoliko nisi transhumaniziran/spojen sa tehnologijom, nema ti “napretka”.

S tim u vezi, kartu za prelaz iz 3D u 4D, podrazumijevala bi - tehnologija. Znači, gornje spratove “kreacije” bi naseljavale samo transhumanizirane individue koje bi živjele od energije koju crpe sa donjih spratova (slično kao i mi koji se hranimo biljkama i životinjama sa drugog sprata.) Pored toga, svi bi imali magistrat ili doktorat kad je laganje u pitanju jer samo uz pomoć laži mogu održati integritet iluzije/matriksa/lažne realnosti, pa tako i svoju ličnu egzistenciju. Takvi nam kanaliziraju „odozgo“ u ovu realnost svete knjige, duhovne istine, ideologije, kosmologije, paradigme i sve ostale iluzije. Tako su oni laganje pretvorili u - umjetnost.

I na kraju, bez obzira na svu sofisticiranost manipulacije u matriksu/maji/simulaciji/lažnoj realnosti uz prateće programiranje, instaliranje novih i brisanje starih sjećanja ljudi… itd. moguće je da Istinska Svijest ipak donekle prodire i tako ugrožava integritet matriksa/maje/iluzije/simulacije?! I to bi mogao biti razlog za reset, tj. da bi se spriječilo postizanje kritične tačke ili praga Istinske Svijesti što bi takođe dovelo do “kataklizme” jer bi – istinsko, poništilo, - lažno.

Naravno, sve ovo ne može bez nagađanja, usljed nedostatka Istinskog Znanja. Kako čovjek da istinski ZNA nešto u… simulaciji?!

...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moj slučaj
PostPostano: sub feb 24, 2024 3:30 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Komentar jednog korisnika sa Telegram platforme:

Citat:
Pa logično - kad bi vidjeli odnosno spoznali dobili bi slom živaca, jednostavno bi poludjeli. Kad bi adamični i portali spoznali da nas reptilčuge odozgora praše kao žohare non-stop i da u vezi toga ne možemo napraviti ama baš ništa - poludjeli bi.

Portali bi poludjeli kad bi skužili da njihov kompletan život kao i cijeli život na Zemlji nema aposlutno nikakvog smisla, osim da su oni produžena ruka reptilčuga i služe kao oruđe da se iz adamičnih crpi životna energija.

Adamični bi poludjeli kad bi skužili da njihov kompletan životić nema apsolutno nikakvog smisla, da su tu ubačeni sa obrisanim sjećanjima i da isključivo služe za drenažu negativne energije u ovom zatvoru, paklu - cijeli svoj život i tako jovo nanovo.

Dakle, kad bi to sve skužili, ali do najsitnijih tančina - portali bi kao pravi robotići zatrokirali, a adamični bi se prestali razmožavati, udarili bi brigu na veselje, ne sumnjam da bi se mnogi odavde brzo i "odjavili" i matrix bi propao u roku keks.

Kad bi svi to sve skužili, jednostavno bi se morali odreći ILUZIJE i LAŽI svog "lijepog, smislenog životića na Zemlji". A to je jako teško.

A s druge strane, kad znaš da imaš posla sa "inteligencijom koja ima sposobnost da:

· ‘usisa’ auto sa ceste zajedno sa svima koji se u njemu nalaze a da to niko ne primjeti;

· ulazi u ljudske umove i nastambe danju ili noću;

· interveniše na bebama i za vrijeme dok se još nalaze u materici;

· neprimjetno otima malu djecu direktno iz njihovog kreveta ili sa igrališta;

· mijenja dinamiku u intimnim vezama ili ljubavnim odnosima između ljudi;

· prouzrokuje bolesti;

· stvara psihičke probleme i ovisnost od droga;

· pokreće ratove i mutira ljudske generacije u sklopu njihovog programa "Razmnožavanje kroz ljubav".

- plasira religije kakve imamo, koristeći pojedince kao medijume za pisanje „svetih knjiga“ a takođe i štancanje kojekakvih „alternativnih“ duhovnih učenja,

- postavlja individue na pozicije vlasti i moći, pa ih manipuliše, manipulišući i čovječanstvo preko njih. Naše političke, ideološke, vojne, religijske... vođe. Naše idole. Pisce, umjetnike, pjevače, naučnike... svakoga ili skoro svakoga. I dobre ljude i zloćudne ljude .. "

Što protiv takve superiorne inteligencije i tehnologije može poduzeti šačica osviještenih adamičnih? Čak i kad bi se svi adamični osvijestili - što bi oni mogli poduzeti dok su u tijelu, na ovom našem nivou i znajući da ta superiorna inteligencija i tehnologija operira iz nama - NEVIDLJIVOG dijela matrixa? Pa - ništa. Ovo nije naše vlasništvo, mi nemamo kontrolu nad ovim "svijetom".


Ovakve opservacije su, bar meni, sasvim razumljive. Rasprava je bila na temu kemtrejlsa. He, he, samu temu “kemtrejlsi” sam otvorio na ovom forumu prije skoro 20 godina: Link

Prije 20 godina!

I šta? Ništa. Ista meta, isto odstojanje.

Ništa neobično za jednu virtuelnu ili kompjutersku simulaciju naseljenu “naprednim” likovima (“sim-ljanima”) programiranim da se smatraju istinskim ljudskim bićima i koji imaju utisak da su svjesni, da imaju slobodnu volju, da vide realnost objektivno i da nešto sami odlučuju?!

***

Kad bi čovjek uspjeo dosegnuti istinsku svijest, te tako i objektivnu percepciju, kad bi percipirao neki problem, vidjeo bi istovremeno i – rješenje. Nadalje, usljedilo bi (optimalno) dejstvovanje i problem bi bio riješen.

Čini se da se ništa ne može postići a da se ne mrdne dupetom?!

Većina “simljana” je programirana tako da suštinske probleme kao što su npr. oni navedeni u citiranom komentaru sa Telegrama ne vide, pa tako ne traže ni rješenje. Slično bi bilo i sa problemima navedenim u mom prethodnom postu koji imaju veze sa instaliranjem nano-interfejsa u čovječanstvo (šta god podrazumijevao taj pojam) ili transhumanizacijom.

Ukoliko čovjek pokuša da drugima predoči te probleme i to će biti jedan problem, bez obzira na to sa koliko dokaza on raspolagao jer većina drugih jednostavno NEĆE to da zna. Put ka istini bi podrazumijevao i saznanje da smo “lutke na kanafi”, daljinski kontrolisani bio-hemijski roboti, simljani, pinokiji, pogramirani likovi u matriksu/simulaciji gdje se sve odvija, ‘nako… programski.

Još davno sam negdje napisao da kad bi čovjek uspjeo susresti ISTINU, prvo što bi on od nje saznao bilo bi to - da je on sam – laž; kao i sama njegova egzistencija. A to niko od nas neće da zna. Čak ni većina onih koji se smatraju “Tragaocima za istinom.”

Pinokiju je uspjelo da svoju lažnu egzistenciju promijeni u istinsku, znači, možda je tako nešto moguće!? Onda bi čovjek znao da li se i šta može poduzeti ovdje a da to bude efikasno.

Uh, kad bi se ja uspjeo susresti sa ISTINOM, nakon što bi me ona informisala da sam po samoj svojoj prirodi - lažan, ne bih pobjegao od nje, nego bi ju pitao – da li je moguće da postanem istinsko ljudsko biće i – kako?!

Imam neki utisak da tamo negdje duboko u podsvijesti, znam šta bi mi ona rekla?!

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moj slučaj
PostPostano: pon feb 26, 2024 1:20 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Ukoliko stvarno “živimo” u – kompjuterski programiranoj realnosti


...ili – simulaciji...

...a postoji dosta indikacija da to jeste tako, onda, čovjek (simulirana ili programirana individua) ne može ovdje nikome vjerovati?! Kao simulirani lik ulaziš u interakciju sa drugim simulantima ili programiranim individuama gdje ti niko ne može reći neku bitnu istinu.

Svi bi lagali, ’vako il’ ’nako, kad su bitne stvari u pitanju. Znači, ovdje bi imali samo presipanje iz šupljeg u prazno, do... besvijesti.

I ne samo to, čovjek ne bi trebao vjerovati ni samom sebi a kamoli drugima, pogotovo kojekakvim autoritetima ili ekspertima. Možda Kastaneda nije slučajno rekao da – „kad ratnik istjera iz sebe ‘stranu instalaciju’, od tog momenta nema nikoga ili ničega što će mu nalagati šta da misli i šta da radi“?! (’Strane instalacije’ bi bili mi kao ličnosti koje obilato koriste svoj um „koji nije ukorijenjen u realnosti“, kako davno reče Štajner.)

Sve što bi mi mislili, pričali ili radili, bilo bi u sklopu – programa!?

Nezgodna stvar skroz naskroz jer bi mi imali utisak da bi tu nešto bilo do nas, kao da se mi tu nešto pitamo ili odlučujemo nešto a ono bi bilo već odlučeno u naše ime.

Znači, i Zuko Džumhur, bosanski boem i putopisac, bio bi u pravu kad je davno u jednoj od svojih emisija Hodoljublje rekao –

Citat:
„Čim se insan [čovjek, prim. prev.] rodi na ovoj planeti, već unaprijed mu je odbrojano koliko će koraka, ovdje, napraviti.“


Pa, naravno, to bi moralo biti tako u svakoj - simulaciji.

I tako, Zuko opisa simulaciju u jednoj rečenici, bez korištenja IT terminologije!?

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moj slučaj
PostPostano: pon feb 26, 2024 2:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 15, 2024 8:06 am
Postovi: 91
mnogo to zvuči pesimistično,opet,da je sve unaprijed gotovo,ne bi se ovoliko krvavo trudili?
znači da nekakve pukotine i dalje postoje!?
a oni sve daju od sebe da ih zakrpe,to je više nego jasno...jer otvorili bi već šampanjac da nazdrave "konačno obavljenom poslu",i odahnuli malo nakon silnog truda,ali još mukotrpno rade,stoga...
problem je što mora mnogo praktično da se radi povrh svih svakodnevnih obaveza,a ko realno odvaja 2-3 sata povodom tog pitanja?vrlo malo,čini mi se...
neko moje lično zapažanje je da se veoma boje dve stvari,besplatne energije i potencijalnog rasta ljudske svijesti,da su postavili nekakav "laser field",za one koje previse lunjaju unaokolo,najvjerovatnije jesu...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moj slučaj
PostPostano: čet feb 29, 2024 3:32 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Surf76 je napisao/la:
mnogo to zvuči pesimistično....


Imamo mi ovdje u metafizičkoj radnji i žestoko optimističke materijale (obično, podjednako udaljene od objektivne realnosti kao što su i oni pesimistički) kao npr. ovaj – Bringers of the Dawn. Preveli smo ga prije nekih 18 godina kad smo bili žestoko razvedeni od realnosti a sada smo razvedeni od nje – drastično, što znači, ne može reći da – nema razlike?!


..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moj slučaj
PostPostano: sub mar 02, 2024 4:44 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
galaksija je napisao/la:
Surf76 je napisao/la:
mnogo to zvuči pesimistično....


Imamo mi ovdje u metafizičkoj radnji i žestoko optimističke materijale (obično, podjednako udaljene od objektivne realnosti kao što su i oni pesimistički) kao npr. ovaj – Bringers of the Dawn. Preveli smo ga prije nekih 18 godina kad smo bili žestoko razvedeni od realnosti a sada smo razvedeni od nje – drastično, što znači, ne može reći da – nema razlike?!


..

Zaboravih napomenuti da je već legendarni Mujo-borac-protiv-matriksa, nakon što je sagledao situaciju na terenu, prvo dao neke pesimističke izjave za javnost, kao što su:

Citat:
Popušili smo ga... multidimenzionalno


i

Citat:
Zavukli su nam ga... mutidimenzionalno.


Međutim, on je kasnije prešao u optimistički tabor, što se može vidjeti po njegovoj izjavi:

Citat:
Sve je moguće osim drvenog šporeta.


...što bi, naravno, značilo da je i neka vrsta spasa – moguća! Ako ništa, objasnio nam je još prije par godina –

kako možemo postati nevidljivi (u sklopu cjelokupne ’pušione’)!?

...pa ko je razumio, razumio je.

Znači, nije sve ni tako crno?!

..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz