Sada je: pet mar 29, 2024 1:30 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 298 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: čet dec 31, 2015 10:49 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Čovjek, u većini slučajeva, ne voli da komplicira učenje, ne voli da mora da razmišlja ako je fokusiran na Emotivni Um. Ako je fokusiran na Intelektualni Um on će da razmišlja ali ne i da Razumije. Ako je fokusiran na Fizički Um on će da djeluje, da se izražava ali bez razumijevanja, bez znanja i bez usmjerenja. Zato u Tantričkom Učenju kažemo da bez Gjane, Bhakti i Karme nema ni Prakse. Gjana je Znanje, Bhakti je Emotivno Usmjerenje i unutarnja jasnoća i Karma je manifestacija na fizičkom. To troje čine Tantričku Ezoteričnu Praksu kao stup Promijene i Unutarnje Evolucije. To je Trijada Unutarnjeg Sazrijevanja, Rasta i Razvoja, te na kraju i Oslobođenja.

Bhaerava Kaala blogs


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: pet jan 01, 2016 1:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Isus kad priča o sjemenu koje padne pored puta, dođe đavo pa pokupi Riječ odmah, kad padne u sušno tlo, kamenito tlo itd....Radi se o tome da neke tragaoce toliko život pritisne, pa zaborave na Riječ, a neki drugi tragaoci toliko uživaju u zemaljskim stvarima, bogatstvu i slično, da zbog previše dobra zaborave na Riječ (sjeme).
Na istoku kažu: ne talasaj, il te zadesilo dobro ili zlo zadrži mirnu vodu. Neke tradicije kažu: ako ti se dogode dobre stvari nemoj se previše radovati, ako ti se dogode loše stvari nemoj previše tugovati. Pravo je pitanje:kako?, jer upravo je to ljudski i normalno. Gurđijev bi rekao: ljudska mašina, poput lista na vjetru kojeg vjetar otpuhuje amo tamo.
Kako? Kad čovjek posjeduje unutarnji svijet, iz tog unutarnjeg svijeta crpi ravnotežu, koja je neovisna od vanjskih događaja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: pet jan 01, 2016 7:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Mogli bi reći da pomaže muzika, sport, ljubav, roditeljstvo...ali sve to nije to, jer je vezano za rezultat. Jedino Boga ti ne može nitko uzeti, niti ako netko umre, a netko se rodi, a netko obogati, a netko osiromaši. Dakle, kad imaš neku svoju duhovnu praksu, i vežeš se na to svakog dana, ti u sebi razviješ magnetni centar, odnosno čvrstu stijenu koja ne leluja na vjetru.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: sub jan 02, 2016 12:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Korinćanima: "...izvanredna moć pripada Bogu, a ne potječe od nas...ako se i uništava naš vanjski čovjek, bar se naš unutarnji obnavlja svakog dana....mi ne piljimo u vidljivo, nego u nevidljivo, jer, vidljivo je prolazno, a nevidljivo vječno..."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: sub jan 02, 2016 12:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Moli, ALI mijenjaj svoje emocije, intelektualno znanje i svoju karmu, odnosno sudbinu. Moli, ALI glavni cilj je da postaneš što bliži ili sličniji Apsolutnom ili Bogu. Kad čovjek donese odluku o postu, molitvi, čitanju Biblije, samim pridržavanjem tih odluka čovjek lomi svoj ego.I mogu pisati pametno, ali svaki pojedinac se mora pridržavati mjesecima takvih odluka, a zatim pogledati u sebe, iskreno, svak za sebe. To je analogno katoličkoj ispovijedi, a židovskom danu pomirenja, mislim. I onda razmišljaš o promjenama kod sebe.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: ned jan 03, 2016 7:12 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
U Judu je ušao Sotona i on je izdao Isusa. Tako piše u Bibliji. Dakle, misli o izdaji nisu bile Judine. Juda je bio slab, a Sotona je djelovao na njegov ego. Pojačavao mu je misli o slavi, novcu, misli o tome kako Isus mora pokazati svoju moć kad ga uhvate. Isto ono što se događa svakom pojedincu. Neko drugi djeluje na naše misli, odnosno pojačava naš ego. Zato moramo ustrajnom molitvom slomiti svoj ego, slomiti sami sebe, odnosno ne dozvoliti da nam drugi stavlja svoje misli.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: pon jan 04, 2016 6:42 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
"Strava, jama, zamka tebi, žitelju zemlje: tko pred glasom strave uteče u jamu će upasti; tko se iz jame izvuče zamka će ga dohvatiti. " Izaija
Smatram da kad neko čita Gurđijeva, Castanedu, Štajnera i druge da je nježna i senzibilna duša koja traži odgovore, jer da nije bacila bi takve knjige. Dakle, mi smo sol zemlje, a ako sol obljutavi čime će se zemlja osoliti?
Ako čitam razne autore shvatiti ću da postoji vrag, letač, nametnik koji upravlja sa mnom. Međutim, vrtim se u zatvorenom krugu, jer nije bitno da upoznam sve te sisteme, bitno je da se spasim, da se oslobodim, da budem Petar (stijena), da pobijedim vraga. Da ne budem izgubljena u vlastitim emocijama, da ne trčim za vlastitim repom.
Vraga zovu Lukavi i vidite kako je lukav. Dao nam je puno informacija u kojima nam se vlastiti um izgubio, i dok se um zabavlja prestajemo biti sol. Puno je zvanih, malo izabranih.
"Blago siromasima u duhu, jer njihovo je kraljevstvo nebesko."
Ljudi na ovakvim forumima su bogati u duhu, u saznavanju tajni, ali moramo paziti da nam pritom ne izmakne glavna tajna.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: čet jan 07, 2016 11:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Ezoterična učenja traže ljude koji su Posvećenici. Posvećenik je čovjek koji se usmjerio do kraja, i bez ostatka, u Učenje. Vi ga često nazivate fanatikom, ali je velika razlika između fanatika i Posvećenika. Fanatik je vjernik i sljedbenik. Posvećenik to nije. Niti je vjernik, niti je sljedbenik. Vjernik u svakodnevnom smislu te riječi. Jer vi ne znate šta znači Vjera a ni Vjernik. Vjera je PRIMJENA UČENJA, a VJERNIK je onaj koji PRIMJENJUJE UČENJE u svakodnevnom životu. On ne vjeruje u njega, on ga ne slijedi, on ga ne tumači, ne zagovara. Vjerovati znači RADITI NA SEBI putem određenih uputa koje dolaze iz Učenja. Bhaerava Kaala blogs.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: pet jan 08, 2016 10:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Kad pogledam prste na svojoj ruci oni su stvarni, jer ih vidim. Pouka ove priče za mene je također stvarnost kao i prsti na ruci. Izgubila sam tekst priče, pa ću je prepričati.
Učenik kaže učitelju:" Daj me nauči moliti da vidim rezultate svoje molitve, a ne da se stalno trudim uzalud." Učitelj pokaže na uprljano sito i reče:" Donesi mi vode iz rijeke u ovom situ." Učenik ode , zagrabi, voda iscuri kroz sito. Učitelj ga pošalje još nekoliko puta. Učenik reče: "Zašto se trudim uzalud? Znaš da ti ne mogu donijeti vodu u situ." Učitelj odgovori: "Nije uzalud. Sito je bilo prljavo, a sad je čisto. Tako i ti pročišćavaš svoju dušu kad se moliš. " I dodala bi: ako djeluješ, živiš, radiš, a pročistiš svoju dušu, onda ćeš sve to bolje učiniti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: sri jan 13, 2016 10:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Već nekoliko dana razmišljam o temi poniženje, poniznost. Okrenula sam nasumce stranicu u Bibliji i pronašla ... "Njegov život bi život čovjekov; ponizi se i bi poslušan do smrti, do smrti na križu." Filipljanima.
Svi poznajemo Isusovo poniženje i došli smo do najvažnije stvari za pojedinca. Poniženje? A iz poniženja proistječe poniznost.
Toliko se plašimo poniženja, neugodnih po nas momenata. Toliko ih mrzimo, preziremo, želimo izbjeći pod svaku cijenu, lažemo o svojim poniženjima. Ne želimo biti popljuvani, ogovarani, mučeni, želimo da nas prihvate i vole, u obitelji, na poslu, u našem mjestu. Osobito smo ljuti kad nam je učinjena nepravda. A trebali bi biti zahvalni za poniženje, jer poniženi je dobio šansu da vježba poniznost.
Samo trebamo prigrliti svoje poniženje,prihvatiti i voljeti svoje neugodnosti, ne bježati od njih. I onda ćemo postati ponizni,a ponizni su na pravom putu.
Kao u onoj priči kad su dvojica došla u hram. Jedan je rekao:" Hvala Bogu da sam bez grijeha", a drugi je govorio:" Griješan sam. Oprosti mi, Gospodine. " Opravdan je bio ovaj drugi, ponizni.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: sri jan 13, 2016 11:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Svima koji čitaju ovo što pišem .... Primjetila sam da mnogi gladno iščekuju svaku Lazarevu rečenicu. Puno dugujem tom čovjeku koji me natjerao da počnem razmišljati na nov način, a opet stari način.
To gladno iščekivanje Lazarevih riječi je vaša glad za Bogom. A Bog je uvijek u vašoj blizini. Otvorite Bibliju i pronaći ćete rečenice koje su vam potrebne za taj dan.
Sistem Lazareva je jednostavan i može se svesti na dvije rečenice...sve ostalo je vaš i samo vaš rad na sebi. Lazarev kaže: moli, moli i moli i tako ćeš pročistiti svoju dušu, a kao takav ćeš bolje funkcionirati i bolje odluke donositi i mijenjat će ti se sudbina nabolje." Ako ustima ispovijedaš, a u srcu vjeruješ da je Isus Gospodin, bit ćeš spašen." Srce je teško kontrolirati, ali ustima glasno ili tiho možemo svaki dan ponavljati drevne molitve.
Moramo priznati da jedino to i možemo raditi, jer bez Boga više i ne možemo zamisliti svoje živote.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: čet jan 14, 2016 8:48 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Bitno je shvatiti da priča o Isusu nije samo priča, da je to priča o svakom pojedincu, jer svatko od nas dođe u situaciju kad je ismijavan, izrugivan, ogovaran. I to je prilika za osobni rast.
Rekla bi da je to priča o Jobu, gdje Job nepravedno nastrada, sve izgubi, doživi poniženje, ali ne osjeća poniznost. Osjeća bijes, frustraciju, nemoć, očaj.Osjeća se bezgriješan i nepogrešiv. Tek kad je osjetio poniznost u vezi situacije mogao se pomaknuti dalje s mrtve točke na kojoj je zapeo.
Vidite kako misao u Bibliji napreduje. Jer priča o Isusu ili Jobu je priča o svakome od nas. Job je divlji vjetar koji vrišti: "Nisam kriv!" I to je naša svakodnevna situacija. Ti možeš jedno kratko vrijeme objašnjavati ljudima da si nepravedno nastradao. Nakon toga moraš biti poput Isusa koji je tiha rijeka. Moraš ponizno prihvatii nastalu situaciju, jer rijeka je moćna kao i vjetar. U nekom trenutku vjetar postaje tvoj neprijatelj. Boriš se sam protiv sebe. Moraš naučiti kako biti rijeka.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: pet jan 15, 2016 1:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Znate što je buling? Maltretiranje, omalovažavanje. Može nas pijan čovjek na ulici uvrijediti, može član vlastite obitelji biti drzak i bezobrazan, može nas netko napasti da uvrijedi našu religiju ili naciju itd. Osjećamo se nelagodno, uvrijeđeno, poniženo. Obično nas podučavaju da na uvredu treba odgovoriti istom mjerom, ili smireno, ili ovako ili onako. Nitko nam nije rekao da treba biti zahvalan za nanesenu uvredu.
Ne radi se o uzvraćanju ili neuzvraćanju uvrede ili našem reagiranju. Radi se o našem osjećanju. Primjer pijanca na ulici... Možeš dugo zadržavati mržnju, netrpeljivost prema toj osobi, a ako zahvalno ili ponizno prihvatiš uvredu kao da je u redu... Nije u redu, ali prihvatiš kao da je u redu što su te uvrijedili, onda postaješ JAČI od onoga tko te uvrijedio.
Primjer svećenika. Svećenici često nalete na one koji ih provociraju, koji su ateisti, koji su razočarani, koji ne podnose kler, koji su ludi. Jedina obrana im je da zahvalno prihvate svaku uvredu.
Prvo su mi pali na pamet, jer mislim da svećenici svakodnevno prožive puno napada, ali i u svim ostalim zanimanjima, trgovci, nastavnici, medicinske sestre, pa buling od šefova na poslu, pa od kolega, itd.
Isus je rekao: Blago vama ako vas zbog mene progone. Dodala bi: Blago nama ako nas progone i napadaju, a pravedni smo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: pet jan 15, 2016 2:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Vrhunac Biblije Isusovo mučenje, ponižavanje, vrijeđanje, smrt čak, i njegove riječi: Oprosti im, Gospodine, jer ne znaju što čine. Dakle, ako to prevedemo u svakodnevni život, jer Isusov život je stvarnost , primjer kako mi trebamo da provodimo svoje živote....Svaku agresiju, svaku drskost zahvalno i ponizno prihvatiti, gotovo joj se veseliti i naravno da je ovo teško razumjeti ,ovo je kraj i vrhunac Biblije.

Sveti Pavao je rekao : Sretan sam da su me bičevali zbog Krista. To je današnja stvarnost. Mi, ljudi današnjice, ne želimo biti bičevani zbog pravde, mi želimo ugodnu duhovnost, bez muke. Mi želimo oko za oko, zub za zub, a ipak se ubjeđujemo da smo duhovni.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: pet jan 15, 2016 4:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Ne želimo podnesti bičevanje, niti uvredu, niti nepravdu, jer danas nas uglavnom neće nitko bičevati, ali bičuje te riječima. Dakle, ponašaš se ispravno, po božjem zakonu ili Kristovom, a ipak te netko napada. Ako tada osjetiš poniznost i zahvalnost i za takvu situaciju postaješ jači od napadača.
Netko te uvrijedi, ponizi, omalovaži i možeš i reagirati na napad, ali nije bitna tvoja reakcija, bitna je emocija koju ćeš zadržati unutar sebe. Sveti Pavao nije zadržao emociju mržnje prema onome tko ga je bičevao. Tako i mi ne smijemo zadržati emociju tuge, bijesa, mržnje i slično.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: pet jan 15, 2016 4:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Isus je postao jači od napadača jer je uskrsnuo. Tako i mi "uskrsnemo" kad naučimo oprostiti i nepravdu strpljivo podnositi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: pon jan 18, 2016 7:48 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Bibliju bi trebali čitati od zadnje lekcije, a to je Kristova muka, smrt i uskrsnuće, a tada bi razumjeli sve stranice prethodno napisane i sva učenja koja daju desetke pravila kako se ponašati u životu.
Isusov život je slika onoga kako bi se svatko od nas trebao ponašati. I to ne znači da je svaki čovjek Bog. Isus je govorio farizejima da su zmijski izrod, trgovcima u Hramu je isprevrtao stolove, i prije su ga pokušavali ubiti, ali im je pobjegao. Dakle, vidimo da se u svojim životima možemo i svađati, reći istinu u lice, boriti se ili pobjeći.Svi ovi primjeri su vrlo dobro poznati svakom pojedincu, jer u takvim situacijama smo od djetinjstva do kraja života.
Ono što teže razumijemo da imamo situacije i ljude koji su vrlo teški i gdje ne možemo ništa učiniti. Isus je pristao, iako mu je bilo teško, na muku i smrt, jer imao je viši cilj, spasenje čovječanstva.Isus se mogao pitati: Zašto? Zašto ga je Juda izdao, zašto Pilat i Kajfa osudili, zašto narod mrzio, pa ništa nije učinio? On se nije pitao, on je ponizno prihvatio da čovjek ima slobodnu volju i da svakog dana za sebe sam izabire dobro ili zlo. I svima je oprostio. I kad ovo razumijemo i sposobni smo primjeniti u svojim životima onda smo razumjeli sva učenja i sve filozofije.
Pozdrav, prijatelji. Mislim da više neko vrijeme neću pisati. Kucajte, otvorit će vam se.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: uto feb 09, 2016 8:14 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Molitva. Ustanem se zorom i odam slavu i hvalu Bogu, ili molitvom ili odlaskom na misu. Svećenik govori svoj tekst, ja odgovaram svoj tekst. Zajedno iskazujemo slavu i hvalu Bogu. Nismo pohlepni, ne želimo nešto, ili želimo, ali naš je motiv prije svega biti na božjem putu.
Post. Postim, ali ne zato da bi bila mršava, zdravija, ponovno postom iskazujem da sam na božjoj strani.
Posao. Naravno radim da zaradim ili da skuham ručak, ali moj posao je svojevrsna vježba volje. Zamislimo neki posao, bilo koji. Svaki posao ima točke krize. Treba krenuti s poslom, točka krize 1. Na toj točki krize ne treba odustati nego trenirati volju i raditi. Onda dođe točka krize 2. Ponovo treniram volju i radim dok ne dođe kraj posla.
Odnos s ljudima. Neprestano se događaju napadi u obitelji, na poslu, u društvu. Shvaćamo da svaki čovjek ima svoj izbor, to je na neki način naše opraštanje takvima. Čovjek može izabrati agresiju, nepoštenje, prema meni. Isto tako ja mogu izabrati nereagiranje, prihvaćanje, razumijevanje. Ne želim uzvratiti zlom iako je meni učinjeno zlo.
Dakle, u svim ovim primjerima promijenio se moj MOTIV. Molim i postim da odam slavu Bogu, a ne da nešto dobijem. Radim da treniram volju, primarno. Sekundarni je moj motiv da dobijem plaću. I, na kraju, opraštam ljudima zato što je moj izbor nenasilje i opraštanje. Jer mogla bi kazniti, mrziti, osvetiti se, ali ne želim.
Naravno, nisam ovako savršena. Ovo je samo ideal kako bi trebalo biti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: pet feb 12, 2016 6:44 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
-Činit ono što te raduje, zabavno je i ima višu svrhu za tebe. Ti si idealista, pomalo mazohista i imaš program žrtve.
-Ovo što si rekao: moraš osjećati radost u tome što radiš.... I ja osjećam radost, nikako se ne osjećam kao žrtva. Zapravo, kršćanstvo se doživljava kao religija žrtve. Za mene je kršćanstvo uskrsnuće, pobjeda nad smrti, radosna vijest, sreća, ljepota, ljubav.
I to je ono čega me je strah u drugim religijama. Ti kažeš: ako osjećaš zadovoljstvo, sve je u redu. Dakle, ako prostitutka osjeća zadovoljstvo kad radi svoj posao, sve je u redu? Jedino u kršćanstvu vidim apsolutnu logiku.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: ned feb 14, 2016 10:37 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Problem je što na internetu izjednačavamo unutarnje i vanjsko, ezoteriju i egzoteriju. Govorim o Bibliji kao o ezoteričnom učenju, a predbacuje mi se kao da sam pročitala izvještaj iz novina. Ne čita se Biblija kao novinski izvještaj nego intuicijom, onkraj uma.
Na internetu ćemo pročitati 100 informacija, od toga je 90 laž, a 10 istina, ali ja ili vi nikako ne možemo znati koja je istinita. Prema tome, sve informacije koje dobijemo su validne koliko i Biblija.
Neki dan su dali informaciju o nekakvim gravitacionim valovima. Što su zaista pronašli, a što su nama dali da progutamo, pravo je pitanje.
Što je CERN? Što je zaista, a što je za javnost itd.
Sprema se revolucija, ali to je druga vrsta revolucije od onih koje smo dosad gledali. Kad je svijest ljudi bila dovoljno nisko došao je drugi svjetski rat i bilo koji rat. Zar ne bi već mračni bacili nekoliko atomskih bombi da izazovu kaos? Ali svijest ljudi nije dovoljno nisko. Ne mogu ni mračni baš sve što žele.
Sodoma je uništena u Bibliji, Niniva je spašena jer se pokajala. I ja vjerujem da je Zemlja ovaj put Niniva.
Abraham je pitao Boga : Dal ćeš poštedjeti Sodomu ako bude 50 pravednika?- Hoću, poštedjet ću je.
-Dal ćeš poštedjeti Sodomu ako bude imala 30 pravednika?- Hoću.
– Ako bude 10 pravednika? – Hoću.
Ali Sodoma nije imala nijednog pravednika osim Lota i njegove obitelji i Bog ih je spasio, Sodomu uništio.
Bog je rekao Joni da je izabrao njega da ode u Ninivu i pozove stanovnike na obraćenje i pokajanje. Jona se uplašio i nije htio i pobjegao je na more, u lađi. Bog je stvorio oluju. Jona je shvatio da je to zbog njega i rekao je mornarima da ga bace u more. Oluja se stišala. Pojela ga velika riba i bio je tri dana u ribljoj utrobi, a onda ga je ispljunula. Ninivljani se pokajali i Jona je ispunio svoju misiju.
Sve zavisi kakvi su u postocima ovih sedam milijardi ljudi, a ovih jedan posto mračnih nisu bitni. Zato nam se toliko i trude putem medija, tv, loših vijesti , ratovima, ekonomskim pritiscima, sniziti vibracije. Truju nam hranu, vodu, zrak iz istog razloga, ali ako smo duhovni svaki otrov poništimo.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 298 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz