Sada je: čet mar 28, 2024 3:03 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Moje iskustvo-necega-trazim objasnjenje
PostPostano: sub maj 23, 2015 11:31 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet maj 22, 2015 6:10 pm
Postovi: 81
Desilo se prosle godine na leto u jednoj noci kao lavina, iznenada.
Prvo se poceo cistiti ceo organizam, na sve nacine creva, zeludac, krv, ne bih u detalje.
Vratio sam se u krevet i onda je doslo to nesto.Brzo sam ugasio televizor i sklonio sve od sebe, neopisivi strah u sekundi od svega sto je oko mene, kao da je sve to zarazno, sve sam izbacio iz sobe.
Onda je doslo razumevanje toga straha, neopisiva lakoca, nikada u zivotu se nisam osecao tako lagano, spokojno.
Sve mi je bilo jasno, ceo zivot, zapravo to nista nije doslo odjednom kao da sam se ceo zivot spremao za to i kao da me nesto vodilo ka tome, ucilo kroz iskustva da sve to razumem.Ne umem to objasniti, svi ljudi kroz ceo moj zivot su bili sa razlogom tu, sva iskustva su bila sa razlogom.
U um je samo dolazilo nesto i bilo je sve lako razumeti, kao neki uvidi.
Ujutru mi je ceo svet bio drugaciji, kao da sam video pozadinu a ne njegovo lice.
Hrana mi se gadila, jeo sam na silu a nekako osecao sam se zivlje nego ikada, umora kao da nema.
Sanjao sam tih dana svakakve snove i razumeo sam ih na nacin koji sam opisao na onoj temi o snovima, kroz poruku u vidu stanja.
Shvatio sam da mi se nesto obraca i na javi, ne glasom ili slikom vec jednostavno kroz zivot, ljude uopste kroz sve.
Samo ne razumem ga uvek.
To je trajalo nekoliko dana bas tako.
Bile su situacije sa ljudima razne, jednom coveku koji je hteo da me uhvati za ruku i rukuje se nesto je odbacilo ruku od mene.On je ostao u cudu ja sam se okrenuo i otisao.Bilo je jos toga, bilo je svega.
Poceo sam traziti odgovore po internetu o svemu tome i sto sam vise tragao bio sam dalje od svega sto sam te noci razumeo.
Ovo je ukratko,
Moze li mi neko reci, uputiti na nekoga ko bi mi sve objasnio.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moje iskustvo-necega-trazim objasnjenje
PostPostano: ned maj 24, 2015 9:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 22, 2014 4:03 pm
Postovi: 48
Kako bih te ohrabrio, mogu ti reći da nisi jedini...
Svako je imao na sebi svojstven način to neko otvaranje i van vremensko razumevanje, poimanje sebe. Nisam stručan, ali bih rekao da je na tebe nešto organski uticalo... Pogledaj tad u prošlost, kakav si život vodio, al do detalja... Jer sama ona detoksikacija predstavlja odbacivanje starih stvari, otrova i negativnog naboja.

Kako si se ti osećao? Šta je bilo sa tvojim umom? Sigurno ne postavljaš pitanja ovde bezveze.. Proispitaj sebe.

Ukoliko ne osećaš nikakve tegobe više, dobar je znak, kalibrirao si se na nekinačin. Telo koristimo kao ekstrasenzor za sav naš posao na psihofizičkom planu, odražava se sve u opipljivom, tako da svaki problem, negativan naboj bio fiziološke prirode ili emocionalne uvek će se odraziti napolju. Ko puno blebleće ima problema sa zubima ili jezikom (npr)

Svako dobro Gavrilo. Sve je u redu, stvari stoje mnogo bolje nego što momeš da zamisliš. :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moje iskustvo-necega-trazim objasnjenje
PostPostano: pon maj 25, 2015 8:37 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet maj 22, 2015 6:10 pm
Postovi: 81
Um je bio kao slobodan(ili nije, ne znam), jednostavno sve razumes i to se nije ticalo samo mene vec svih.
I to vece mi je bilo jasno sve, moja 'uloga' u zivotu i kao bio sam u cudu a kao i osecao sam to sve vreme, ceo zivot da je samnom nesto drugacije ali nisam znao sta.
Jedna recenica mi dosla to vece u glavu 'hvala ti Boze na svemu, vecni sam ti duznik'
Ujutru je ceo svet bio drugaciji, ja ti ne umem to opisati ali se nesto desilo, svugde oko mene, primetio sam sve to.
Ili to ranije nisam primecivao, ne znam, ali tog jutra ljudi su se i ponasali drugacije.
Fizicki sam i ja izgledao drugacije, video sam to u ogledalu i tih dana su to primetili i moji prijatelji, rekli su mi.
Jedna romkinja sa decom mi je dva dana posle te noci trazila novac na ulici, dao sam joj i rekao joj da cuva to dete sto drzi u narucju, ne znam ni sto sam to rekao, sutra sam u novinama na trafici video njenu sliku kako drzi to dete a ostala deca joj izgorela.Uplasio sam se.Takve stvari su se desavale.
Ceo zivot sam postavljao pitanja u sebi, zasto je ovo ovakvo, ono onakvo, onaj onakav, ja ovakav itd, uvek to zasto, i kao da sam dobio odgovore na sve to.
Zbrka je nastala kada sam krenuo traziti odgovore po internetu, kroz tudja iskustva, tekstove o religijama itd.
I uvek se vracalo na to jedno, a mene kao strah od toga, pa sve dovodim u sumnju, preispitujem kao sto kazes, pa se pitam, Boze jesam li ja lud :)
Pa sam trazio onda znakove ludila po internetu :)
Da napomenem da ne koristim narkotike i tome slicno.
Nisam previse religiozan, vaspitan sam u tom duhu Pravoslavlja ali nisam se nikada tu nasao potpuno.
Nisam ni koristio razne tehnike koje se nude za duhovni napredak.
Samo sam ziveo to sto zivot donosi i pitao se zasto.
Ziveo sam kroz ljude, i svasta su mi oni doneli.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moje iskustvo-necega-trazim objasnjenje
PostPostano: pon maj 25, 2015 8:48 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet maj 22, 2015 6:10 pm
Postovi: 81
I jos nesto,
Kroz zivot sam bio okruzen sa puno ljudi i nekako sam zeleo ostvariti bliskost sa svima, biti prijatelj i vise od toga, i sto sam ja to vise pokusavao oni su se kao branili, neretko me i povredjivali pa sam patio.
To vece sam video i tu poruku 'nemas prijatelje' tada sam ugasio tv, poruka je bila na onom mestu kada prebacis kanal pa vidis koji film ili emisija ide na tom kanalu i to traje par sekundi.
Svetislave imas li neko objasnjenje za tu poruku, razumno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moje iskustvo-necega-trazim objasnjenje
PostPostano: pon maj 25, 2015 9:37 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon sep 22, 2014 4:03 pm
Postovi: 48
Hah, bio bih šaljiv pa bih rekao glitch u matrixu. Iskreno ne znam, meni se recimo čudne stvari dešavaju na socijalnim mrežama i na ostalim forumima... Isto te neke pop out poruke koje ili imaju preteranog smisla ili su samo neka koncidencija.

Uglavnom, po nekom univerzalnom zakonu, vidimo, čujemo, osetimo ono što trebamo u tom određenom momentu, svaki detalj je pametno konstruisan i predočen našoj egzistenciji. Uvereni da sve kontrolišemo, vremenom saznamo da u stvari mi živimo već gotov šablon. Ne bih se opterećivao "digitalnim" porukama, mislim, ja imam prediktivne snove, i navikao sam, vremenom, naučiš i oguglaš na te fleš poruke, AHA momente, ostvarive snove, realizaciju žarkih želja i to. Stvar je u tome što ti se i pre sve to dešavalo nego nisi obraćao pažnju. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moje iskustvo-necega-trazim objasnjenje
PostPostano: pon maj 25, 2015 10:03 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet maj 22, 2015 6:10 pm
Postovi: 81
Moguce i to,
Znas sta jos
Ceo zivot pamtim snove, skoro svake noci od malih nogu u tim snovima mene je nesto jurilo, uvek neka borba i kao ja jesam brzi i svestan sam toga u snu ali noge su uvek vezane ili teske, nikada nisam razumeo te snove.
Kada sam bio dete cesto sam sanjao medveda koji onako razjaren sa sapama iznad mog kreveta.
Te noci sam sanjao san koji mi jeste bio jasan u potpunosti.San koji mi je objasnio sta mi se desilo te noci, U tom snu sam video to sto me jurilo, tada mi nije mogao nista, pokusao me prevariti, lukav je ali su mi pomogli razni ljudi koje ja ne poznajem ali znam da su mi bliski, stajali su iza mene svi, oni su mi rekli nesto, nesto da kazem ostalim ljudima, i rekao sam im to u snu.
'Ne trazite alate, pustite govna da idu gde treba da idu, ne znam gde idu'
Onda su krenuli snovi o letenju, kugli koja svetli i koju mi neko zeli ukrasti i pomaze mi neko, neko leti pored mene.
Tih noci snovi su bili jasni u potpunosti, njima se nesto obraca, pokusava da 'razgovara sa tobom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moje iskustvo-necega-trazim objasnjenje
PostPostano: sub jun 13, 2015 9:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 04, 2013 5:04 pm
Postovi: 171
Lokacija: Void
gavrilo je napisao/la:
Moguce i to,
Znas sta jos
Ceo zivot pamtim snove, skoro svake noci od malih nogu u tim snovima mene je nesto jurilo, uvek neka borba i kao ja jesam brzi i svestan sam toga u snu ali noge su uvek vezane ili teske, nikada nisam razumeo te snove.
Kada sam bio dete cesto sam sanjao medveda koji onako razjaren sa sapama iznad mog kreveta.
Te noci sam sanjao san koji mi jeste bio jasan u potpunosti.San koji mi je objasnio sta mi se desilo te noci, U tom snu sam video to sto me jurilo, tada mi nije mogao nista, pokusao me prevariti, lukav je ali su mi pomogli razni ljudi koje ja ne poznajem ali znam da su mi bliski, stajali su iza mene svi, oni su mi rekli nesto, nesto da kazem ostalim ljudima, i rekao sam im to u snu.
'Ne trazite alate, pustite govna da idu gde treba da idu, ne znam gde idu'
Onda su krenuli snovi o letenju, kugli koja svetli i koju mi neko zeli ukrasti i pomaze mi neko, neko leti pored mene.
Tih noci snovi su bili jasni u potpunosti, njima se nesto obraca, pokusava da 'razgovara sa tobom.


Čudno mi je da se kod tebe san nastavlja (govorim ti za ono što spominješ teške noge...).

Kažem "nastavlja" jer kada te taj neko goni i ti bježiš ali ti u nogama stotine kilograma...u tom trenutku bi trebao da se probudiš.Ja sam takve snove imao kao djete.Uvjek sam sanjao jednu mentalno poremećenu djevojčicu iz susjedstva i kada god sam bježao od nje noge su postajale sve teže i teže i taman kada bi me stigla ja bih se probudio.

A pazi san od mog brata.

On je kao dijete bio nestašan i često je padao a jednom i niz stepenice. Poslije toga je taj pad niz stepenice počeo i da sanja. A u snu bi mu se poslije zadje stepenice otvorila vrata (od nekog podruma kako je on to objašnjavao) i u tom mračnom podrumu bi se uvijek zaustavio pored nekog starca koji ga je mirno gledao.Ali meni je najstrašnije od svega kada je spomenuo da je on u trenutku kolebanja niz stepenice uvijek znao kakav će san do kraja biti.Dakle i prije otvaranaj tih vrata. Znao je uvijek da će ga dolje čekati taj starac. Kako?

_________________
Four eyes as two in one the forward circular view that never ends

An orbital voyage throughout the endless sphere of all

Where time is lost and everything transcends


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moje iskustvo-necega-trazim objasnjenje
PostPostano: sub jun 13, 2015 9:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet maj 22, 2015 6:10 pm
Postovi: 81
Jesam se budio, zapravo ta nemoc me probudi, nema dalje nista.

Sto se tice tvog brata i njegovog sna, to samo on moze znati, znacenje tog sna jer snovi se ne mogu tumaciti nikakvim metodama samo osvestiti kroz stanje koje je proizveo sadrzaj sna.To stanje zapravo objasnjava san i daje poruku koju razumemo, i tu poruku samo snevac moze verodostojno razumeti i niko drugi.
To se postize radom na sebi, kao sto se kvalitetna veza izmedju dva coveka gradi, na upoznavanju kroz istinu o oba.
Snovi koji se ponavljaju su uglavnom tako sazeti-suzeni, takvi snovi su cesti kod dece.
Odrasli ljudi imaju snove kako kazu bezvezne, nepovezane a to je samo odraz " zbrke" emocija.
Negiranja emocija koje su vezane za ljude, dogadjaje i sve ono sto sadrzi tvoj zivot.
Recimo duboko si povredjen necim i negiras to, ne ispoljis ti si sebe slagao i to ces zaboraviti i celog zivota to ce teziti da se ispolji i ti se boris protiv toga jer to ti preti urusiti licnost koju si sagradio na temelju lazi.
Snovi se ne mogu tumaciti iz ugla licnosti jer oni zapravo imaju za cilj da je 'raskrinkaju"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moje iskustvo-necega-trazim objasnjenje
PostPostano: čet jan 19, 2017 12:01 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto jan 17, 2017 8:27 pm
Postovi: 14
eto ga, nisam jedini od zivih \:D/ , taj period od 7 dana je period mastera-ucitelja, period apsolutne svjesnosti, u tom periodu moras dati sve od sebe i vise od toga, i biti opet nezadovoljan sa svime sto si ponudio ucitelju. ja sam ga vec par puta dozivio, svaki put sve jace i jace, toliko sam bio pun da svuda kuda prodjem vlada blagostanje, mir i ljubav, trudio sam se skrivati kao mis i ne glumi sveca, nego biti obican kao i dosad.. al mi nekad pukne film kad vidim kako su ljudi da ne kazem idioti, nego ne razumni, kad bi dobili sve sto zele, opet bi bili nezadovoljni, sve zato jer ne znaju sta hoce, opusti se brate, pusti se niz rijeku i opet ces doziviti
*nesto*


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz