Sada je: čet mar 28, 2024 6:38 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sri jul 05, 2006 10:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Deckard je napisao/la:
Ok
procitao sam sve sa paznjom do onog djela sa trostrukom resetkom. Do tad je bilo simpa i pitko medjutim u tom djelu sam zaista posutao

ajde recite zar ovo nije za umrijet od smijeha:

"mihaelove legije- razina resetki jedan, oblikujte moj dom u kuglu...

ili ovo

" Ako osjecas da je ciscenje zavrseno kazi : To isto u obrnutom smjeru! I kada je to zavrseno kazi: Zaustavite okretaje. Hvala lijepa."
:rofl


Zasad, ostavi um po strani, i samo probaj: vidjet ćeš zašto ti se preporučuje da kažeš da zaustaviš okretaje...prati svoje reakcije u tijelu dok ovo radiš i sve će ti biti jasno. Naravno, pod uslovom da ovo kreneš ozbiljno raditi, a ne sa smijehom odnosno podsmijehom...Ono što ne vidiš očima, ne znači da ne postoji, zato imaš drugi način viđenja/gledanja ...energetski...probaj, ništa te ne košta...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jul 05, 2006 10:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 11, 2006 3:13 pm
Postovi: 82
:mrgreen: :mrgreen: dobri tekstovi.....za hard core new age :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jul 05, 2006 10:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
veliki optimista je napisao/la:
:mrgreen: :mrgreen: dobri tekstovi.....za hard core new age :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


E, đe me uhvati, a taman sam se nadala da sam se izvukla... =D> #-o


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 06, 2006 6:52 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Dobro, dobro... =D> Treba kritički razmišljati. Hajde, mislim da treba isprobati...

... možda radi - a možda ne!

Sve prije toga su - PREDRASUDE!

Zar ne?

:mrgreen:
:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 06, 2006 10:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
ne znam jackie
iako mi je prvi dio teksta fino sjeo uvjek se najezim kada mi netko daje tocne datume

u svakom slucaju mislim da ovdje mozda ima nekih istina koje su kao i u vecini drugih materijala umotane u neistine

ti recepti nisu nista drugo nego rituali a ja imam veliki otpor da ne kazem netrpeljivost prema ritualima, uvjeren sam da put do prosvjetljenja ne lezi u zazivaju andjela serafima, heruvima i ostale bratije

i tu stvar oko merkhaba filda sam dosta proucavao i ispostavilo seda drunvalo melkizedek koji je prvi izisao sa ovim konceptom nije nista drugo nego predator

dakle otvoren um je sjajan ali otvoreni um mozes uvjek napuniti sa kojekavim kojestarijama

naravno to je samo moje skromno misljenje ako vas uopce zanima

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jul 09, 2006 4:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Deckard je napisao/la:

i tu stvar oko merkhaba filda sam dosta proucavao i ispostavilo seda drunvalo melkizedek koji je prvi izisao sa ovim konceptom nije nista drugo nego predator

dakle otvoren um je sjajan ali otvoreni um mozes uvjek napuniti sa kojekavim kojestarijama

naravno to je samo moje skromno misljenje ako vas uopce zanima


Zašto nas ne bi zanimalo tvoje mišljenje, kad te ionako već mjesecima čitamo na ovom forumu, ne samo ja nego vidim i mnogi drugi? Sjajno elaboriraš neke teme, imaš otvoren um i postavljaš mnogo pitanja i šta tu ima da ne valja? Dakle, samo iz ovih razloga odgovaram ti na ovaj tvoj post. Merkhaba fild - možda govorimo o različitim stvarima ali radi se o svjetlosnom tijelu - za koje new ageri imaju izraz : merkhaba, (iako je to meni u početku smiješno zvučalo, pošto sam iz Bosne i kad god pročitam u po engleskog teksta riječ merhaba, ja odvratim: Merhaba, i tebi jarane, i sjetim se da nisam na bosanskom teritoriju, he,he,he,...

Dakle, o svjetlosnom tijelu kao krajnjem postignuću u koje se pretvara naše tijelo, a iz koga se stiže u tzv. zlatno tijelo govorile su sve drevne istočnjačke tradicije. Najjasniji opis o tome kako se osoba duhovnim rastom uzdiže do onog što nazivamo razrjeđivanjem čvrste materije koju smatramo našim tijelom, je u knjizi: Babaji i 18 sida kriya yoga tradicije. (autor Marshal Govindan, izdavač: Babun, Beograd, 1998.)

Predstavljajući jednog od ovih 18 sida, Ramalingu Swamigal-a, autor kaže sljedeće:
"Božanska pjesma Milosti" od Ramalinge Swamigala jedno je od najvećih remek-djela na tamilskom jeziku. Napisana u melodičnom stilu ona iskazuje prirodu i atribute Boga, duše i simfoniju života uopšte. Opisuje različite stadijume ostvarenja Sopstva i preobražaja Ramalinginog smrtnog obličja u božansko besmrtno tijelo. Ramalinga je zapisao da je njegovo smrtno tijelo zablistalo zlatnom bojom i pretvorilo se u "tijelo ljubavi" (anbaru ili suda deham). Pjevao je u sve većem zanosu, prizivajući Božansku Milost. Njegovo "tijelo ljubavi" pretvorilo se u blještavo tijelo, poznato kao "tijelo Milosti", pranava deham ili "tijelo svjetlosti". Za razliku od prethodnog tijela, ovo tijelo nije se moglo osjetiti čulom dodira. Ono je neuništivo i nije podložno razornom djelovanju Prirode...
i dalje na istoj stranici:
"U to vijeme Ramalingini učenici pokušali su da ga fotografišu. Doveli su čuvenog fotografa Masilamani Mudalijara, iz Madrasa. On je osam puta pokušao da fotografiše Ramalingu, ali na fotografskim pločama vidjela se samo odjeća bez ijednog dijela njegovog tijela. ...Njegovo tijelo nije pravilo sjenku. Da bi izbjegao nepotreban publicitet zbog ove činjenice, Ramalinga je bijelim čaršavom prekrivao glavu i blještavo tijelo. .."

U kasnijem poglavlju iste knjige kaže se sljedeće:

"Ramalinga je opisao nekoliko uzastopnih preobražaja:
1. Preobražaj smrtnog ljudskog tijela u "suda deham" ili "savršeno tijelo", postignut univerzalnim duhovnim pričešćem i posvećenošću Bogu.
2. Preobražaj "suda dehama" u "pranava deham" ili "tijelo milosti i svjetlosti"
3. Preobražaj u "đnana deham" ili "tijelo mudrosti" odnosno tijelo Boga Svevišnjeg. "

Pasuse iz ove knjige navela sam ti samo kao ilustraciju da svjetlosno tijelo zaista postoji, i da to nije nikakva invencija new age-a, koji u mnogim slučajevima samo podrobno pokupi ono što istočnjačke discipline, nauka i religija već hiljadama godina imaju u sebi kao sastavni dio postignuća civilizacija mnogo starijih od ove naše.
Inače, izvrsna knjiga, daje mnogo odgovora, ali nakon nje, (iako sam je pročitala mnogo puta) ostaje još više pitanja.


A.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jul 09, 2006 8:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
Da mozda merkaba sustiniski nije nista lose
medjutim meni se od spomena tog merkaba fielda dize kosa na glavi,

prije cca 6-7 godina susreo sam se sa ljudima koji su pohadjali workshop nekakvog Drunvala Melkizedeka, koji je jos tada pricao o svim ovim stvarima ( svasta je un spominjao od atlantide do greysa) te davao tehnike kako aktivirati svoju merkhabu.
Dvoje od tih ljudi je zavrsilo u mentalnoj instituciji, a meni uopce nije bilo ni najmanje lako biti u drustvu prijatelja koji je izvodeci te tehnike poceo "aktivirati" svoj merkaba field, ne mogu ti to opisati ali izgledalo je kao da ga je zaposjela nekakva demonska sila i bukvalno si mogao osjetiti energiju od koje su ti se kostresile dlake uz kraljeznicu
na srecu tip je bio dosta jak pa se uspio nekako izvuci, danas se svemu tome uglavnom smijemo medjutim nije bilo niti malo naivno

inace tip merkabu laicima predstavlja kao tvoje vozilo kojim moze putovati kroz vrijeme i dimenzije, a onda kad se ljudi napale pokupi im pare da par nekih mantri i nekakvu tehniku meditacije koja me puno podsjeca na ove thenike koje se spominju u jackovom tekstu

http://www.drunvalo.net/ - to su ti isti ovi pa ti vidi
izgleda sve tako naivno, ispravno i cisto - od tada sam naucio da nikome ne vjerujem


dakle nemoj mi zamjeriti sto sam pristrasan kad cujem za merkaba field,

koliko sam ja shvatio merkhabu nitko od nas nije u stanju aktivirati svoj merkaba field na takav nacin i proci bez posljedica
to ti je ono o cemu se ovdje dosta prica - staviti aparat koji funkcionira na 110 V na 22oV
:blob: :blob: :blob: :blob: :blob:

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jul 11, 2006 8:47 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Deckard je napisao/la:
Da mozda merkaba sustiniski nije nista lose
medjutim meni se od spomena tog merkaba fielda dize kosa na glavi,

prije cca 6-7 godina susreo sam se sa ljudima koji su pohadjali workshop nekakvog Drunvala Melkizedeka, koji je jos tada pricao o svim ovim stvarima ( svasta je un spominjao od atlantide do greysa) te davao tehnike kako aktivirati svoju merkhabu.
Dvoje od tih ljudi je zavrsilo u mentalnoj instituciji, a meni uopce nije bilo ni najmanje lako biti u drustvu prijatelja koji je izvodeci te tehnike poceo "aktivirati" svoj merkaba field, ne mogu ti to opisati ali izgledalo je kao da ga je zaposjela nekakva demonska sila i bukvalno si mogao osjetiti energiju od koje su ti se kostresile dlake uz kraljeznicu
na srecu tip je bio dosta jak pa se uspio nekako izvuci, danas se svemu tome uglavnom smijemo medjutim nije bilo niti malo naivno

inace tip merkabu laicima predstavlja kao tvoje vozilo kojim moze putovati kroz vrijeme i dimenzije, a onda kad se ljudi napale pokupi im pare da par nekih mantri i nekakvu tehniku meditacije koja me puno podsjeca na ove thenike koje se spominju u jackovom tekstu

http://www.drunvalo.net/ - to su ti isti ovi pa ti vidi
izgleda sve tako naivno, ispravno i cisto - od tada sam naucio da nikome ne vjerujem


dakle nemoj mi zamjeriti sto sam pristrasan kad cujem za merkaba field,

koliko sam ja shvatio merkhabu nitko od nas nije u stanju aktivirati svoj merkaba field na takav nacin i proci bez posljedica
to ti je ono o cemu se ovdje dosta prica - staviti aparat koji funkcionira na 110 V na 22oV
:blob: :blob: :blob: :blob: :blob:


Čula sam za Drunvala i pročitala nekoliko njegovih tekstova, ali nisam se posebno "kačila" za njega. Uglavnom priča ono što se može pročitati na hiljadama drugih internetskih stranica koje obrađuju ovu temu.
Kao i uvijek, mnogo više se pouzdavam u ono što sama doživim i što kao neki djelić istine izađe iz unutrašnjosti mog bića, u vidu spoznatog. Dakle, nisam uzalud navela citat iz knjige koja dolazi sa drugog kraja svijeta u poređenju sa Drunvalom i njegovim (uglavnom) američkim "sljedbenicima". Naime, proces preobražaja a o kome govore sve religije od početka svijeta pa do danas, naše svijesti dovodi (hajde da ga tako nazovemo) do nusprodukta - oličenom u rastvaranju čestica našeg tijela kao rezultat njihovog bržeg vibriranja i titranja do tačke kad postaju (fizičkom) oku nevidljive. Otud i mogući preobražaji tijela gore spomenuti u citatima iz knjige o Sidhama. Dakle, ovdje govorimo o putu ka samospoznaji prođenom od hiljada i vjerovatno miliona ljudi prije nas koji su crpili iz nepresušnih vedskih izvora. Naravno, i ne samo iz njih. O tome govore i neke zapadnjačke tradicije, ali možda ne sa tolikom istančanošću i smislom za prezentaciju kompleksne materije na jednostavan način. Da zaključim: ako ti dakle, netko kaže da je vidio vlastito svjetlosno tijelo u formiranju, da je ta osoba postala sposobna da prije svega uopće pojmi šta to znači i čemu "služi" to svjetlosno tijelo, da li bi onda našao dovoljno razloga za odmak od gađenja prema temi merkhaba fielda kako to nazivaju new ageri i pokušao dati malo prostora i za drugačije viđenje?
I napose, da li si to rekao samo figurativno"od pomena merkhaba fielda diže mi se kosa na glavi?" ili si to zaista mislio? Ako jesi, da li si se zapitao zašto ti se od pomena toga diže kosa na glavi? Je li to samo zato što si za to čuo prvi put iz nekog izvora za kojeg si utvrdio da je po tvom viđenju apsolutno netačan ili nedostojan tvog šireg elaboriranja?
Ova pitanja ja obično postavim sebi kada mi se nešto temeljno ne svidi. Time samo više učim o sebi, a to valjda i jeste smisao svega ovog što radimo - da sebe spoznamo.
Lijep pozdrav i
:hug:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jul 11, 2006 2:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
hmm da
priznajem da sam pristrasan


ipak krajnje sam sumnjicav prema raznoraznim istant tehnikama


svidja mi se kako me pokroviteljski gladis po glavi :mrgreen:

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jul 11, 2006 2:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Deckard je napisao/la:
hmm da
priznajem da sam pristrasan


ipak krajnje sam sumnjicav prema raznoraznim istant tehnikama


svidja mi se kako me pokroviteljski gladis po glavi :mrgreen:


Ma uopće namjera nije bila da bude "pokroviteljski" već "nježno" - to za mene predstavlja ovaj smajlić...Ajde da to popravimo: :kiss: :love10: :love4: :hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jul 11, 2006 5:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
:love6:

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 13, 2006 3:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 17, 2005 10:05 pm
Postovi: 69
Jack,pozdrav tebi i ostalima.

Sto se mene tice ovo je jako dobro... nego, dali ima neko neki crtez ili nesto, da moze da se vidi kako i gdje te cakre stoje(svih 14)? Neka ih postavi ovdje.

Hvala.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz