Sada je: sub apr 27, 2024 8:10 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 816 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 41  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto jul 04, 2006 6:59 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon jan 23, 2006 7:23 pm
Postovi: 23
GameDeveloper je napisao/la:
lyrans te nisu nikad mogli otimat jer lyrae civilizacija više ne postoji, stoga tko god se tako prestavi...laže


Gledaj, ja sam pitao tu što mi je ličila na žensko i predstavila se kao Frida da je li ona Švabica tj. Njemica jer to mi je zvučalo kao švapsko ime, a ona je odgovorila da je Lirijanka, pitam ja ima li to kakve veze sa Ilirima, kaže ona da su oni došli sa nekakve Zeta Reticuli dvojke. Vozili smo se u nekakvom taxiju i ja sam bio uvjeren da su to nekakvi luđaci, ali da su ljudi jer imali su ljudske face tipa retardiranih kretena, civilna odijela i rukavice. I predstavili su se imenima Frida, Cornelius i Octavius što su sve ljudska imena i da oni rade za Morlocke i da je nekakav Hwarang moj gospodar. A taj Hwarang je nekakva gušterčina veličine metar i po do dva, više se ne sjećam, nisam ga dugo vidio. Što se mene tiče mogli su se predstaviti i kao Tunguzi ili Bušmani. Znam samo da loše rade i da su mi veliko zlo napravili. Usput moram demantirati pozitivno iskustvo s Plejadancima nakon što sam ih bolje upoznao jer oni su došli upregnuti robovsku rasu protiv gospodarske rase za svoj interes. S ljudima možeš manipulirati kako hoćeš kad 99% robova nema pojma da su robovi. Sjaši Murta da uzjaši Kurta ili tako nekako ide ona stara narodna. To se nama sprema. Da ne ostanem off-topic ja ne vjerujem u nikakve transkripte jer to su tehnološki nadmoćnije rase koje mogu raditi budale od nas kako ih je volja. Reći će nam onoliko istine koliko je to njima u interesu. Možda za par kvadrilijardi godina dođemo sebi, shvatimo neke stvari pa će da im karamo keve i matere kako i dolikuje. Znam da nije lijepo mrziti ali ja patološki mrzim alienske rase jer sam svjestan šta su mi napravili. Jedino mi se sviđaju oni što liče na konje ali ti se drže dalje od ove planete. Bili su jednom davno i ostavili svoj genetski materijal. Dobri su i Drakomonidi koji izgledaju kao braća ovim našima gušterima, a najveći su neprijatelji. Tu je naša prilika, da se pokolju međusobno ti alieni u svojim sukobima, pa možda i robovi nešto ušićare.
P.S. Apsolutno razumijem one koji ne vjeruju u ovo, ne bi vjerovao ni ja da nisam doživio.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jul 04, 2006 9:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
bog te vidio ovdje se ne zna ni tko pije ni tko placa :mrgreen:

taman pomislis da je netko dobar kad ono i oni bi da nam se napiju krvi, svi se okomili na nas jadne

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jul 04, 2006 9:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
sarguel
aj pisi malo vise o tima sto lice na konje

Ja sam prije nekoliko mjeseci sanjao nekakvo konjoliko bice - stajalo je ispred mene i reklo mi da je doslo da me probudi


sve ostalo sam zaboravio, a nikada tome snu nisam pridavao puno vaznosti, buduci da dosta vremena provodim sa konjima pomislio sam da je mozda u pitanju bila neka rezidua animalne energije

o vanzemaljicma koji lice na konje nikad nisam nista cuo tako da sam se sad sav pretvorio u usi :blob:

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jul 05, 2006 6:25 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon jan 23, 2006 7:23 pm
Postovi: 23
Deckard je napisao/la:
sarguel
aj pisi malo vise o tima sto lice na konje

Ja sam prije nekoliko mjeseci sanjao nekakvo konjoliko bice - stajalo je ispred mene i reklo mi da je doslo da me probudi


sve ostalo sam zaboravio, a nikada tome snu nisam pridavao puno vaznosti, buduci da dosta vremena provodim sa konjima pomislio sam da je mozda u pitanju bila neka rezidua animalne energije

o vanzemaljicma koji lice na konje nikad nisam nista cuo tako da sam se sad sav pretvorio u usi :blob:


Gledaj, to s konjima bilo je jedno astralno putovanje. Spomenuću samo kodna imena osoba koje su išle sa mnom, nemamo pojma kako smo se našli tamo jer ja se još uvijek ne snalazim najbolje s astralnim tijelom. Dakle bili su još Princeza Coriandra, Darmiela, Benguel, Consuela i jedan lik kojem neću čak napisati ni kodno ime. U glavi mi je zujalo neko ime Hipoterus, sada ja ne znam da li je to neko osobno ime ili se to gdje oni žive tako zove. Ima ih muških i ženskih i vrlo su gostoljubivi i simpatični. Taj neki konj mi je rekao da imam problema s brzinom, ali me je poveo astralnim tijelom na putovanje kroz vrijeme planete Zemlje. Uspio sam shvatiti da su oni genetskim putem kreirali pretke konja i srodnih životinja na našoj planeti i da je to bilo jako davno. Još me pohvalio za moj dobar odnos prema konjima u prošlim životima, znači on je moju memoriju čitao bez problema. Posebno mu se svidilo što sam u jednom životu konja proglasio Konzulom, Ministrom ili tako nešto. Sad meni je sve to kroz maglu, sjećam se da sam puno pio u tom životu. Za svaki slučaj sada sam proglasio svoga psa Prvim Ministrom, ne znam ni ja čega, kad sam običan balkanski klošar.
Konji su po meni OK, ali moraš biti oprezan sa snovima jer ja nakon ovih iskustava nikom više ne vjerujem. Posebno kad sam shvatio šta sve mogu s mentalnim programima. Buđenje je inače OK, ali najbolje je da se probudimo SAMI :!: Jer moglo bi se dogoditi da oni koji su nas došli buditi zatraže i plaću. U tom buđenju korisno je da razmjenjujemo informacije i iskustva, a ovaj forum je idealno mjesto za to =D>


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 06, 2006 1:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
ok
u medjuvremenu te proglasavam za Ministra Informacija :?

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 06, 2006 2:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Citat:
Ja sam prije nekoliko mjeseci sanjao nekakvo konjoliko bice - stajalo je ispred mene i reklo mi da je doslo da me probudi


Deckarde, mislim da sam u temi "snovi" video neciji post u kome se opisuje san sa konjem koji je pritom doveden u jasnu vezu sa kasiopejcima. Valjda na predposlednjoj strani, i u svakom slucaju , po meni, san je interesantan. :wink:


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 06, 2006 6:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
Aragorn je napisao/la:
Citat:
Ja sam prije nekoliko mjeseci sanjao nekakvo konjoliko bice - stajalo je ispred mene i reklo mi da je doslo da me probudi


Deckarde, mislim da sam u temi "snovi" video neciji post u kome se opisuje san sa konjem koji je pritom doveden u jasnu vezu sa kasiopejcima. Valjda na predposlednjoj strani, i u svakom slucaju , po meni, san je interesantan. :wink:


Pozdrav

hvala
pogledacu

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jul 06, 2006 8:05 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon jan 23, 2006 7:23 pm
Postovi: 23
Deckard je napisao/la:
ok
u medjuvremenu te proglasavam za Ministra Informacija :?


Zahvaljujem, ali iskreno mislim da je webmaster galaksija idealan za tu funkciju. On je pravi istraživač i izvor informacija. Ja tu samo prenosim neka svoja iskustva. Inače više volim gledati utakmice svjetskog prvenstva uz pivce za živce jer moj mozak ne može podnijeti preveliku količinu informacija vezanih uz objektivnu realnost. Čak i kad znaš da je sve to istina, poželiš da nije :shock:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jul 09, 2006 12:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri jun 28, 2006 11:40 pm
Postovi: 30
Lokacija: 10 000 HIGHINHEAVEN
podsjetio si me na ono sto sam ucio u srednjoj a to je da je Kaligula proglasio svog konja konzulom.
sa wikipedije " vrijeme Tiberijeve smrti, većina ljudi koji su ga mogli naslijediti bila je ubijena. Logični nasljednik (i Tiberijev izbor) bio je njegov pranećak, Germanikov sin Gaj (poznatiji kao Kaligula). Kaligula je počeo dobro, jer je prekinuo progone i spalio ujakove zapise. Ali ubrzo je obolio. Kaligula kakvog znamo nakon 37. godine možda je imao padavicu, ali svakako je izgubio razum. Njegova je vlast ostala zapamćena po ludostima i besmislenim masakrima. Ubio ga je 41. godine zapovjednik straže, Kasije Hereja. "
nemoj me krivo shvatiti, osobno vise ne vjerujem u povijest kakvu su mi servirali no eto zanmljivo je vidjet u sta vecina vjeruje ako je uopce cula za ovo.. pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jul 09, 2006 1:09 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Izvod iz teksta: http://www.galaksija.com/metafizika/davincikod-1.htm

U obliku mitova i priča o potrazi za Svetim Gralom, ili što se po našoj modernoj metafori označava – bijegom iz Matriksa – za većinu likova koji se pojavljuju u grčkim sazviježđima rečeno je da su stavljeni tamo od strane nekog od bogova kako bi im se izrazilo poštovanje, odnosno, da bi oni ostali u pamćenju. Likovi tog sazviježđa, Kefej i Kasiopeja su neobični po tome što njima te pozicije nisu dodijeljene kao znak poštovanja, nego su oni tu kako bi kompletirali priču o Perzeju, Andromedi i Ketosu. To je jedna grupa od pet konstelacija koja je neobična po tome što one služe samo zato da bi se jedan klasični mit mogao potpuno predstaviti.

Da li se ovdje možda radi o jednoj naznaci da bi ovaj mit mogao da bude neka vrsta “poruke u boci” za čovječanstvo? (...)


slika

Sirrah, zvijezda koja sija sa Andromedine glave, je takođe jedna od četiri zvijezde koje obrazuju kvadrat u konstelaciji Pegaz – Perzejov konj – koji je rođen iz krvi obezglavljenog gorgona, Meduze. To NIJE nikakva koincidencija da je zvijezda na glavi Andromede takođe poznata i kao “pupak” od Pegaza – [konj, mare (kobila), mer, mere, more, majka.]
Pegaz je bio izdanak Posejdona, s kim je Meduza vodila ljubav u Ateninom hramu, što je podrazumijevalo obeščašćenje ovog boginjinog svetog mjesta. To je bio jedan strašno veliki prestup jer se Atena ponosila svojim djevičanstvom a sam “Parthenon” znači, “djevičansko mjesto.”

Pegazovo ime vjerovatno potiće od grčke rijeci “pege,” ili “izvor,” odakle imamo još jednu vezu sa mogučnošću da sjeća Gorgonove glave takođe podrazumijeva jednu obnovu djevičanskih voda sa izvora mitova o Gralu, što podrazumijeva jednu aktivnost u iscjeljenju jedne pustare.

U umjetnosti Srednjeg Istoka takođe nalazimo mnoge krilate konje, koji takođe mogu da budu u vezi sa ovim mitom. Neki kažu da su rani Arijevci tvrdili da ova konstelacija predstavlja Asva, sunce, i da je to, u stvari, Chiron-ova kći, Thea. Ona je kao Artemidin kompanjon bila zavedena od strane Eola, boga vjetra. Posejdon joj je pomogao tako sto ju je pretvorio u konja. Ovdje moramo takode uzeti u obzir i onu dobro poznatu asocijaciju konja sa Keltima i perzeidima.

Egipćani su označavali ovu konstelaciju pojmom “Sluga,” a neke njene zvijezde pojmom “šakal”. Arapi su taj kvadrant nazivali Al Dalw, ili “kanta vode,” koja se predstavlja kao urna u zodiačnoj konstelaciji Akvarijusa.
Mislim da gornja slika prilično pojašnjava stvar. Naš mozak je taj “Božji konj” kojeg tragaoc mora da “školuje” kako bi stigao do svoje destinacije, a ovdje takođe vidimo i jednu veliku sličnost sa simbolom - Omega.

Grci su označavali te četiri zvijezde Pegaza pojmom - vrata raja. Hebreji su ih nazivali “Nimrodov konj.” Hrišćani su u njima vidjeli magarca koji je nosio na svojim leđima Hrista u Jerusalem, što nam sugeriše jedno poklonstvo Boginji, koje je kao istinski obred alegorično izražen kao raspeće. Takođe ne smijemo zaboraviti da su se vitezovi Templari često predstavljali kao - dva čovjeka na jednom konju. Šta drugo bi tako nešto moglo da predstavlja, do jedan dualitet, duha i materije, ujedinjen preko “jahanja konja”?! Određeni alhemičarski simboli prikazivali su ili dva čovjeka, ili dvo-glavog čovjeka na leđima konja, kako se penje ljestvama; ili u uz neko drvo; možda uz cedrovo drvo?

O kakvoj god varijaciji ove priče da se radi, njen suštinski elemenat predstavlja to što u njoj heroj ostvaruje neki skoro nemoguć poduhvat, te onda dobija jednog “letećeg konja,” a onda on, uz pomoć tog konja, ide dalje i ostvaruje još veće poduhvate koji su u vezi sa “oslobađanjem” drugih. Prilikom svega toga, on osvaja i srce svoje izabranice, i – kao što je to sa slučajem Perzeja – oni žive u vječnoj sreći nakon svega toga.
Prema frojdovskoj terminologiji, krilati konj se asocira sa potentnim falusom uz pomoć kojeg je heroju moguće da prebrodi sve prepreke. U antičkoj grčkoj umjetnosti postoji mnogo simbola u obliku ‘krilatih falusa’.

Ovaj elemenat seksualnosti može da se odnosi na oboje, kako na stvarne genetičke principe, tako i na temu “polarnih suprotnosti” koja je predstavljena u knjizi Secret History.

U jednoj priči nalazimo da je Perzej sagradio brod kojeg je nazvao Pegaz, za kojeg se govorilo da je plovio s takvom lakoćom kao jedan leteći konj. To je ujedno i prototip priče o Argonautima koja se odnosi na sposobnosti “letećeg ovna” što kasnije postaje Zlatno Runo, a moramo imati na umu i to da sve ove konstelacije o kojima diskutujemo pripadaju znaku Ovna. U ovoj priči, leteći ovan spašava brata i sestru, ali sestra pada u more. Da li je ona onda postala Andromeda? Takođe moramo primjetiti da je pojam Argonauta bio obrađen kao posebna tema u knjizi Misterije Katedrala, i da je on ukazao na to kao na jedan od načina Zelenog Jezika da se kaže: "Art cot," ili umjetnost svjetlosti.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jul 09, 2006 3:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Zanimljivo metafizicko objasnenje zasto su templari prikazani kao dva jahaca na jednom konju.

Ono vise prizemljenije objasnjenje koje je aktuelno koliko ja znam jest da su time htjeli sebe prikazati kao siromasan i skroman red vitezova...mada su u principu kao red bili basnoslovno bogati.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 07, 2006 4:58 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned sep 03, 2006 2:30 pm
Postovi: 13
Pozdrav svima.

Pocela sam citati Kasiopejce i vec u startu mi je sumnjivo (osim nekih stvarno super logicnih i otkrivajucih informacija, tipa Stablo dobra i zla) sto za sve zivo optuzuju Lizzarde!!!
Lizzardi krivi za shizofreniju, Lizzardi otimaju i jedu malu djecu (sad znaci moramo vjerovati da je to sudbina svih otetih or what?), Lizzardi manipuliraju energije, stvaraju zbrku, djeluju kroz ljudska bica koja se glavnim junacima subjektivno cine zlocestima ili ludima ("ludi bolesni zivot Alistera Crawleya") cine nam svasta a mi njima ne mozemo nista (osim biti ih svjesni, jer "znanje je najbolja zastita") - mene to sve podsjeca na hajku na vraga, neprijatelja ljudskog roda, s tim da se on ovdje zove Lizzard a njegovi demoncici su Sivi :wink:

Ono sto me puzzle je kako to da svatko s imalo pameti i logike ne vidi tu paralelu izmedju biblije/kurana/itd i kasiopejskih spisa - i ovdje i tamo ima vrijednih recenica kao i gadljivih opisa - i zbog cega se onima koji cijene Kasiopejske spise oni cine skroz istinitima a drugi spisi puni lazi?

A ako oni nisu istiniti u svakom detalju (sto bi bilo u skadu s onim sto sam autor tvrdi a to je da "znanje/istinu ne treba uzimati u paketu") zasto im se posvecuje veca paznja nego bilo kojim drugim spisima u kojima po zakonu vjerojatnosti i gore navedenoj tvrdnji autora takodjer ima poneka istina... ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 07, 2006 8:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Citat:
zasto im se posvecuje veca paznja nego bilo kojim drugim spisima


Tu si u pravu, stice se takav utisak, ali sa druge strane, o tim drugim spisima imas na svakom cosku na netu, i forume i ostalo, pa ti onda citaj malo tamo, malo ovde. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 07, 2006 9:08 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Pa najbolje je SVE do kraja pročitati. Kasiopejce, Ra materijal, Bringerse, Bibliju, Kuran, razne spise i knjige dostupne i u knjižarama i preko neta.

I onda na kraju napraviš pregled, osvrt, malo razmisliš o svemu i u sebi osjetiš svoje viđenje istine.

U bilo kojem od ovih spisa, tekstova i knjiga ( bilo religijskih, znanstvenih ili knjiga za "buđenje" ), definitivno nije SVE istina, ali vjerojatno ima neki postotak istinitosti u svakom od njih. Dakle, taj postotak može varirati, a bilo bi jako glupo tvrditi da istina ( kako ju mi doživljavamo ) dolazi iz samo JEDNOG izvora.

Probaj prvo pročitati što više različitog materijala, pa onda na kraju sve vidiš. I najbolje sve gledati i promatrati bez PREDRASUDA.

Najobjektivnije onda ispadne.

Da u Kasiopejskim transkriptama nema nečeg - nebi ja to ni prevodio, vjeruj mi. Osobno mislim da one mogu pomoći mnogim ljudima, i zato to radim. Ko oće nek čita - ko neće - nemora! Meni svejedno.

Što se tiče reptila... haha, probaj pogledati i čitati David Ickea malo... pa povuci paralele. I druge, naravno. Icke je dobar za početak.

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub sep 09, 2006 11:51 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned sep 03, 2006 2:30 pm
Postovi: 13
Hvala, hvala :)

Mogu li ja iznositi paralele izmedju svih tih zapisanih stvari (to bi bilo bas zabavno) i tako ukazivati na to gdje je istina sakrivena u svima njima? Npr biblijska recenica - ova se sigurno omakla iluminatima kad su sve redigirali i dali na upotrebu (ili je neki prijateljski iluminat, izdajica roda svoga, namjerno pustio da prodje :wink: ) - "Covjek je kao stoka; kao stoka zivi i kao stoka ugiba" - koliko istinito!!!
I da covjek negdje u sebi to zna takodjer je istina, zato se i ne zeli "probuditi"... jer kada se probudi i vidi koja ga sudbina ceka i da protiv nje ne moze nista - sve ovo sluzi samo tome da jednoga dana zavrsi ko necija hrana, kao sto ovce i kokosi jedna po jedna nestaju tako i covjek jedan po jedan umire - jedina prirodna reakcija na to je ili da se odmah ubijes da sebi skratis muke cekanja ili da se vratis natrag u san...

Eto zbog cega spavamo.... jer smo nemocni da se odupremo sudbini koja nas svih ceka :(

Ne znam bih li se probudila samo zato da u nadi cekam da dodje Val i odnese me na kat besmrtnosti - a sta ako se to ne desi? Onda cu biti razocarana kao svi oni jadni ljudi u povijesti koji su se budili nakratko iz svoga zna zvanog Zivot kako bi docekali Spasitelja (obicno Krista) da dodje i sve ih nagradi sta su bili dobri i vjerni, i povede ih sa sobom... na oblaku ... izmedju duge.....

Divim se tom nagonu zivota u ljudima koji cini da VJERUJU I NADAJU SE da mozda ipak nece umrijeti, da mozda ipak nece biti pokopani negdje u zemlji ili kremirani, pojedeni od strane crva (jesu li i crvi kanali za reptile? a bas bi mogli biti, toliko su se najeli ljudskog mesa....)


Sorry na ovom pomalo morbidnom postu, to je mozda zato sta je kasni sat, a tama je ipak tama....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 10, 2006 2:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Citat:
Mogu li ja iznositi paralele izmedju svih tih zapisanih stvari (to bi bilo bas zabavno) i tako ukazivati na to gdje je istina sakrivena u svima njima?


Naravno da mozes kao i svi iznositi svoje misljenje, a onda bi trebalo svako sam da razmislja gde je sakrivena istina. :wink:

Citat:
Divim se tom nagonu zivota u ljudima koji cini da VJERUJU I NADAJU SE da mozda ipak nece umrijeti,


Mozda ipak stvari ne treba posmatrati iz tog ugla, koji predpostavlja da je “ovozemaljski zivot” jedini i da se njegovim krajem zavrsava sve. Na primer: Zelim da zivim 100 godina, ili Kada bih ziveo vecno i ostali slicni pogledi na zivot, koji nastaju kao posledica straha od smrti a koji spada u znacajne komponente mehanizma kontrolnog sistema.

Naravno zadatak kontrolnog sistema i jeste da nas drzi u zabludama kakva je i ta da je fizicka smrt konacna, i ona predstavlja veliku prepreku na necijem spiritualnom razvoju odnosno budjenju. U tom smislu neophodno je da ovu nedoumicu resimo sami sebi jer se ona mozda moze smatrati prvom lekcijom “duhovnosti”.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 10, 2006 3:14 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned sep 03, 2006 2:30 pm
Postovi: 13
"Kontrolni sistem" i nema tu previse posla s obzirom da ljudi svojim usima i ocima vide kako drugi umiru i ne vracaju se, tako da sto se tice 3D realnosti, postojanje u drugim dimenzijama spada vise u stvar jake zelje pomijesane s mastom i covjek to sebi priznaje u trenucima lucidnosti ... On moze hiljadu puta reci "Pa to nema smisla" i moze pronaci savrseno logicna objasnjenja da to zapravo nije tako, da je nemoguce da se tek tako dodje na zivot, malo prozivi i umre ko da te nikad nije bilo, ali nikad mu zapravo nitko nije dokazao suprotno, zar ne?...

Mora cvrsto vjerovati u to i to je sve, ali nikad ne moze "znati zasigurno" u smislu potvrde iz vlastitog ili tudjeg iskustva, kao sto zna sve ostale stvari koje vidi ocima, cuje usima i empirijski dokazuje


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 10, 2006 4:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Citat:
"Kontrolni sistem" i nema tu previse posla s obzirom da ljudi svojim usima i ocima vide kako drugi umiru i ne vracaju se,


Da li si sigurna na sta mislis? Sta ti znaci ovo “i ne vracaju se”, mislis ne ustaju iz grobova kao zombi? :lol:

Na zalost ovakav stav se vezuje za osobe koje su jos uvek sklone da zivot posmatraju kroz vizuru npr darvinove teorije i za nekoga ko nije shvatio da li je fizicka smrt konacna ili ne.

Naravno to za sobom povlaci i teskoce u daljnjem razumevanju vlastite sustine, i nemogucnosti prepoznavanja razlike izmedju nase sustine iliti duse i nase licnosti, odnosno nase trenutne inkarnacije. A to opet za sobom povlaci i nerazumevanje smisla pojmova npr. zeleti, ocekivati, nadati se, plasiti se i slicnih, kao i na koji nacin oni usmeravaju tj. ogranicavaju nasu sustinu ilti dusu.

U tom smislu, ove recenice su u potpunom skladu sa tim:

Citat:
tako da sto se tice 3D realnosti, postojanje u drugim dimenzijama spada vise u stvar jake zelje pomijesane s mastom i covjek to sebi priznaje u trenucima lucidnosti .



Citat:
. On moze hiljadu puta reci "Pa to nema smisla" i moze pronaci savrseno logicna objasnjenja da to zapravo nije tako, da je nemoguce da se tek tako dodje na zivot, malo prozivi i umre ko da te nikad nije bilo, ali nikad mu zapravo nitko nije dokazao suprotno, zar ne?...


I pokazuju jedno iskljucivo materijalisticko posmatranje na smisao zivota, slican darvinizmu i ja verujem da to ipak nije tema za ovaj forum, jer je, po meni ta lekcija daleko iza, i mislim da je nepotrebno ovde trositi energiju na nju.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 07, 2006 5:19 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Evo i riječi koje su pod navodnicima u Kasiopejskim transkriptama... bar koje sam izvadio do sesije 941227. Ostavit ću ih na engleskom tako da se ne izgubi smisao ( prevođenjem tako možemo izgubiti smisao, znaju oni koji prevode sa stranih jezika ).

Rules pets tell Bringers of the Dawn visa miracles mark native americans white entrapped thousand year period planet knowledge knowings miracles the hard way good no ritual slower

( ovdje su Kasiopejci napomenuli da se određene riječi namjerno stavljaju pod navodnike )

Time Mecca Henry Higgins pomp and circumstances hope and glory time fun time with superior zapped cassiopaea calling camp shocker time caused alpha level suffering Mufon Majestic go taps ears aided threat antichrist nobody hot bed travel curtain B poltergeist windows woman hag opportunity knocks flap flop glitches time heating up contract illusion fun collective mind Gemini ritual time cloak spells the jealousy factor doing your homework front line the one fight Lizzies neighbourhood sides battle fighting fire with the fire bullshit time Earth changes may I don't get it California falls into the ocean warm left behind Bringers of the Dawn cc takes two to tango sensitive Gargoyles all-knowing bush rattling should have crumbling spooked time Mecca Henry Higgins pomp and circumstances hope and glory time fun time branches wanderer awaken hearing crest crowded Cassiopaea boom boom Lizzieland god lose risk network father up to speed discombobulated bedroom trendy conduit tall order influences whippersnapper trendy conduit...

Eto... zasad sam imao vremena za toliko... vidim da se neke stvari točno ponavljaju... ciklusi i to... hehe... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 09, 2006 10:29 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Evo dalje:

tall order influences Whippersnapper nuts genius one ghost at corner
window Priority One Soul trouble belt tingle way stiff upper lip comfort zone Bringers of the Dawn do acceptance Two G's Orphanage

... nastavak slijedi

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 816 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 41  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 54 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz