Sada je: sri apr 24, 2024 2:32 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Ko je zapravo Lucifer?
PostPostano: uto jul 17, 2018 5:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 17, 2017 2:36 pm
Postovi: 58
Pre nego sto pocnem sa ovom temom zelim da naglasim da sam vise nego 100% siguran u ovo sto govorim i mislim da je vecina onoga sto cu reci istina.Kako i sami znate da ni jednom materijalu ne treba 100 % verovati najbolje ih je kombinovati i uzimati ono zasta smo sto posto sigurni da je istina.

Isto tako treba da vam bude jasno da mnoge stvari i tajne ovog univerzuma ostaju skrivene od nas i mnoge stvari ne smemo znati jer to moze biti previse opasno upravo jer je danasji covek podlozan manipulaciji i zelji za vladavinom.


E sada Ko je zapravo zapoceo sranja u ovoj galkasiji i svemiru?Vise sam nego 100% siguran da je to bio Lucifer.On je onaj koji se pobunio protiv kosmicke hijerarhije i zakona koji su u ovom svemiru uspostavljeni.O luciferovoj pobuni govore Utemeljitelji,knjiga Urantije,Arhandjel Rafael i jos neki materijali.On je okupio brojna uzvisena bica,negativne vanzemaljce i krenuo da krsi zakone.

Niko nije stvorio reptilsu rasu nego on i Satana koji je takodje bio uzviseno bice.Nikakvi Orionci,nikavi Sirius A mentoli nisu stvorili reptile a jos manje ih nisu drzali kao ljubimce(glupost koju spominju kaziopejci).To da su ih oni stvorili je moj zakljucak jer knjga urantije spominje lucifera kao vladara koji je dobio obelezje zmaja zajedno sa Satanom.U Bibliji je satana prikazan kao zmija i simbolicno predstavlja reptilsu rasu.

Zapravo oni su uzeli Satanu jer gaje kolektivno secanje na njihovog nekadasnjeg stvaratelja i vladara.Oni nije bio fiktivan lik kao ni Lucifer.Postoje tu jos neka imena kao sto je Abadon i Balzebub koji se spominju u nekim materijalima kao pobunjenici(balzebub je 6 dimenzija iliti 5 denzitet),Abadon 7 dimenzija (6 denzitet)Lucifer 9 dimenzija(visi nivo 6 denziteta)Satana 7 dimenzija(6 denzitet).Demoni koje danas prizivaju satanisti nisu niko drugi nego reptili iz 4. dimenzije.Medjutim imena koja reptili koriste su zapravo postojala.


Kada neko priziva Abadona on ne priziva njega vec negativnog fizickog vanzemaljca koji se koristi jeftinom crnom magijom koju mogu uzavrsiti i ljudi.Rat Arhandjela Mihajla i Lucifera nije opisan samo u Bibliji vec i drugim izvorima.Lucifera cak spominje na par mesta i gnosticko jevandjelje.Samo sto se on tamo naziva Samael.Prema knjizi Urantije Lucifer je vladao 500 000 godina .Pre 300 000 godina su reptili dosli na nasu zemlju a vec uveliko je besneo nebeski rat.

Kako su neki rekli nebeski rat je toliko opasan da moze unistiti vecni zivot individue tj moze dodji do prestanka postojanja tog entiteta.Prema Urantiji Lucifer je sada zatvoren kao i sva uzvisena bica koja su ucestvovala u pobuni.Govore o tome kako su mnoga bica izgubila vecni zivot u ovom nebeskom ratu.

Znam da je Lucifer sluzi kao sinonim za pad coveka u fizicki svet ali isto tako znam da je on bio stvaran lik ciji je prestup poceo simbolicno koristiti kao bilo koji pad.Kao sto knjiga urantije govori ostali su samo negativni vanzemaljci koji i dalje prave sranja po svemiru.Ovi sa 4 i 5 dimenzije zele da zavladaju svetom dok ovi na visim nivoima ostaju uzdrzani.

Lucifer nije bio prvi koji se pobinio ali je svakako uzrok najrazornije i najkobnije borbe u istoriji ovog svemira.
Kada Biblija spominje lucifera govori o arhandjelu koji je okrenuo trecinu andjela od Boga a govori i o tome kako je on doneo pometnju na svetove.Znaci on ne predstavlja samo sinonim za pad coveka vec i stvarno bice.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ko je zapravo Lucifer?
PostPostano: pon aug 06, 2018 9:20 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon aug 06, 2018 9:12 pm
Postovi: 2
:shock:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ko je zapravo Lucifer?
PostPostano: pon okt 29, 2018 6:44 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet okt 26, 2018 6:26 pm
Postovi: 9
Ako cemo gledat po Biblijskim zapisima sam naziv Lucifer se spominje samo u jednom dijelu,i u tom dijelu nista ne pokazuje da se uopce odnosi na ajmo reci,uzviseno bice. Prije da se taj dio odnosi na kralja Babilona koji se malo previse uzdigao i zelio je biti bolji od Boga. Tako da nakon njegovog pada ga posprdno nazivaju Lucifer tj.svjetlonosa, vladar naroda.

Ako procitas nekoliko zapisa o andelu Samaelu neke stvari bi bile jasnije. Navodno je andeo Samael jedan od vrhovnih andela koji je sprovodio Boziju volju.On je bio taj koji je navlacio ljude na grijeh,posadio drvo u Edenu i ako bi covjek zgrijesio,provodio kaznu za grijeh. U nekim se spisima cak navodi da je jahao veliku zmiju!

Po svemu ispada da Lucifer kao persona,andeo,uzviseno bice,vanzemaljac....nazovi ga kako god zelis nije ni postojao. Sve se to odnosi na Samaela. Tako da bi se tvoja teorija prije odnosila na njega.

Naravno,moram napomenuti da ja osobno ne vjerujem potpuno Bibliji i ostalim vjerskim zapisima.Posebno nesto sto je napisao covjek. Tu se puno toga izostavilo i izmjenilo. Sta je na kraju istina ko ce ti ga znat.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ko je zapravo Lucifer?
PostPostano: čet nov 01, 2018 3:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
Zlo kao zlo ne može postojati u nekom "uzvišenom" biću. Zlo dolazi od/iz čovjeka. Nema nikakvog predvodnika zla na "nebu", čista crkvena izmišljotina za plašenje ovaca u stadu

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz