Sada je: čet mar 28, 2024 4:27 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: MAISTORI TAME
PostPostano: ned okt 22, 2017 4:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 17, 2017 2:36 pm
Postovi: 58
Iako ih osudjujem u odredjenoj meri oduvek su me fascinirali.Razvijanje paranormalnih sposobnosti u korist stvaranja moci i hijerarhije.Citao sam da su postojali pravi maistori na tom polju koji su godinama usavrsavali svoje sposobnosti.Pored vec poznatog Kroulija verujem da su postojali mnogo ozbiljniji i opasniji igraci.Usavrsili su crnu magiju(i magiju uopste),levitaciju,telekinezu,telepatiju i jos mnogo drugih stvari do perfekcije i to sve u ovoj trodimenzionalnoj realnosti.Bas zato me i fasciniraju.Zna li neko jos nekog poznatog baju na ovom polju?Ili ima li neke literature vezane za ovu temu.Citao sam tajnu doktrinu od Helene Blavacke gde se na odredjenim mestima spominju njihove aktivnosti ali me zanima postoji li jos neka knjiga?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MAISTORI TAME
PostPostano: ned okt 22, 2017 11:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Ledabether u knjigama Astralna razina i Devahanska razina ne govori dobro o takvim likovima.Ne završavaju dobro.
Poštivanje slobodne volje druge osobe je temeljni princip koji je protivan magiji, bilo kakvoj. Crna magija je direktno potlačivanje druge osobe, činjenje nešto toj osobi bez njezine privole. Silovanje.
To znanje nije javno objavljeno. Nema tih knjiga. Razmisli, postoji li valjan razlog zašto bi neki crni mag objavio svoja znanja? Zar bi takav željan moći htio svoju moć podijeliti s drugima?


Što će ti to? Zanima te moć?


Ali, postoji nešto drugo što je objavljeno, govori o rastu osobne moći u ovladavanju samoga sebe. Cijela brda knjiga na tu temu.

Jedino smijemo sami sobom vladati. Jedino sami sebi smijemo bacati čini za sreću u ljubavi i dobar posao i šta već... Svi mi to radimo a da toga nismo ni svjesni. Često sebi bacamo loše čini a da ni toga nismo svjesni. Dakle, kako sebe zamađijati da postanemo najbolja moguća verzija sebe , to je pitanje svih pitanja, na to pitanje se isplati pronaći odgovor

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MAISTORI TAME
PostPostano: pon okt 23, 2017 7:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 17, 2017 2:36 pm
Postovi: 58
Ko kaze da zelim moc?Jednostavno volim da citam o tim stvarima.Svakako sam iscitao sve kanalizirane materijale pa bih da predjem na neko drugo stivo.A sto se tice astralne razine pregledao sam je tu i tamo.Ima tu dosta istine ali i dosta gluposti.Vec sam na ovom forumu rekao kako sam razocaran u zivot i ne zelim da vladam niti da uticem na zivot nekog pojedinca.I nisam taj tip coveka.Volim ljude i sticem prijateljstva samo imam unutrasnji nemir koji me unistava.Jbg samo sam pitao za literaturu znao sam da ce neko pogresno da me shvati.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon okt 23, 2017 10:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Svatko želi moć. Moć je prirodna ljudska potreba. Osjećati se moćno ne znači vladati drugima nego vladati sobom, imati osjećaj da si snažan i zdrav, da imaš jako tijelo i jak karakter i snažnu volju, da si hrabar i izdržljiv. To ne znači da radiš na štetu drugima. To znači da nisi slabić.

Nije dobro biti razočaran u život. Život je sve što imaš. To je jedino što imaš. Nakon takve konstatacije nije dobro tražiti literaturu o majstorima tame.

Razočaranje je negativna emocija koja u sebi sadrži strah, ljutnju, tugu, rezignaciju, odustajanje. Može sadržavati i ogorčenost koja prerasta u mržnju. Mržnja je želja za uništenjem drugoga, za nanošenjem zla drugome.
To nisu emocije od kojih se čovjek osjeća dobro. To su emocije od kojih čovjek osjeća slabost i bezvoljnost. Ne osjeća se pun života. Znači, osjeća se prazan od životne energije. Životnu energiju, polet i želju za životom daju nam pozitivne emocije kao što su radost, ugoda, zadovoljstvo postignutim. Kako se čovjek puni energijom? Što nas ispunjava? Sunčeva energija, hrana i energija drugih ljudi koju dobijemo kroz odnose s tim ljudima. Ljudi nam energiju daju dobrovoljno kroz to što nam daju priznanje da smo u redu, da nas prihvaćaju takve kakvi smo, što nas poštuju, raduju se kad nas vide, drago im je što smo tu i što smo živi. To je ljubav.
Ako nam ljudi ne daju dobrovoljno svoju energiju onda ih pokušavamo nagovoriti, iznuditi, iskamčiti...ili prisiliti, ili im ukrademo. To rade energetski vampiri, isrpljivači i kradljivci energije, i to rade majstori tame. Gotovo svi ljudi barem povremeno jesu iscrpljivači, a to rade korz uloge koje igraju u životu. Nr. netko igra ulogu jadnika, stalno se na nešto žali i dobija od drugih ljudi sažaljenje. Kad ga drugi sažaljevaju taj se osjeća dobro i uspješno. To je uvrnuto ali taj ne zna za bolje.
Ljudi koji su zdravi tj integrirani osjećaju se dobro i uspješno kad su u harmoniji sami sa sobom, kad su njihove želje, ciljevi, mogućnosti i sudbina u savršenom skladu. To ne mogu postići drugačije nego kad su usklađeni sami sa sobom Onda osjete radost i ispunjeni su iznutra, i u takvom stanju mogu da vladaju svojim životom, na način da im se život kreće najbolje moguće i da im se događaju lijepe stvari, tako lijepe kakve se nisu usudili niti zamisliti da bi bilo moguće da se dogode.


U ezoteriji i okultizmu (okultno znači tajno) postoji više zakona tj. pravila ponašanja. Prvi je NE SKUPLJAJ ZNANJE KOJE TI NE KORISTI. Znači, ako neko znanje ne trebaš za neku praktičnu svrhu, da riješiš neki problem, nemoj ga ni tražiti. Ono što ti treba i što hoćeš koristiti, to nauči. U ovim vodama, znatiželja radi zabave nije baš pozitivna osobina.

U okultizmu nema mjesta za površnost. Ako nešto kažeš-to trebaš i misliti. To jest ne govoriš nešto ako ne misliš tako. Paziš što misliš, jer u okultizmu se zna da se misli ostvaruju i da mislima upravljamo životom. Zato ne možeš na temi o okultizmu reći nešto u što nisi siguran. Nešto što ne znaš. Znanje je ono što je nepobitna činjenica, isprobana, a ne nešto što si zaključio ali nisi isporbao.
Tvoja rečenica o astralu je takva.
Ezoterija je kao matematika. Zadatak je točno riješen ili nije. Ne možeš samo malo točno riješiti zadatak. Ako samo malo pogriješiš -konačno rješenje je pogrešno, gubiš bod.

Da ponovimo, nema te literature koju tražiš, a i da ima, nemoj čitati.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MAISTORI TAME
PostPostano: pon okt 23, 2017 10:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
i..nešto mi nije jasno: kako to da si razočaran u život a opet kažeš da voliš ljude i sklapaš prijateljstva. Te dvije stvari obično ne idu zajedno. To je kao da kažeš da ne voliš slatko ali obožavaš šampite.
Nešto od toga što si rekao nije baš tako, nešto si pretjerao. Možda ti i nisi baš tako razočaran u život?

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MAISTORI TAME
PostPostano: uto okt 24, 2017 7:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 17, 2017 2:36 pm
Postovi: 58
Ja volim ljude i imam dosta prijatelja.Kad sam sa njima zaboravim na stvari koje mi zagorcavaju zivot.Medjutim,da ponovim po stoti put.Glavna stvar zasto sam razocaran u zivot.Pre ovoga sam bio hriscanin i to bogami 2 3 godine.Verovao sam u Boga, isao redovno u crkvu i postovao obicaje i tradiciju.Jednostavno gledao sam zivot iz jednog ugla gde cu se jedan deo zivota zajebavati i uzivati drugi deo rezervisati za porodicu tj imati zenu i decu.Zivot mi je bio ispunjen i svakoga dana sam imao smisao i svrhu.Jednostavno navikao sam se na cinjenicu da cu vecno biti covek koji ce zauvek biti sa svojom porodicom i prijateljima a ne neka jebena energija koja zadovoljava ego jos jebenijeg Boga koji nas je samo stvorio kako bi mogao da spozna sam sebe...I da pritom sve ponavljamo u krug.Tj dusa koja prebiva u nama...Ne znate kakav je osecaj kad si bio zadrti hriscanin a onda saznas za ovo.Kada u zivotu nisi razmisljao o Bogu onda ti i ovo pada kao nesto prelepo.Medjutim meni ne.Saznao sam za ovo pre 5 6 meseci i ne mogu nikako svariti.Da sam barem ziveo u zabludi,bilo bi mi lakse.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MAISTORI TAME
PostPostano: sri okt 25, 2017 9:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 23, 2008 8:46 pm
Postovi: 242
Lokacija: zagreb
Eo jedna o maistorima tame:

The hoodlum-occultist is “sociopathic” enough to, see through the conventional charade, the social mythology of his species. “They’re all sheep,” he thinks. “Marks. Suckers. Waiting to be fleeced.” He has enough contact with some more-or-less genuine occult tradition to know a few of the gimmicks by which “social consciousness,” normally conditioned consciousness, can be suspended. He is thus able to utilize mental brutality in place of the simple physical brutality of the ordinary hooligan.

He is quite powerless against those who realize that he is actually a stupid liar.

He is stupid because spending your life terrorizing and exploiting your inferiors is a dumb and boring existence for anyone with more than five billion brain cells. Can you imagine Beethoven ignoring the heavenly choirs his right lobe could hear just to pound on the wall and annoy the neighbors? Gödel pushing aside his sublime mathematics to go out and cheat at cards? Van Gogh deserting his easel to scrawl nasty caricatures in the men’s toilet? Mental evil is always the stupidest evil because the mind itself is not a weapon but a potential paradise.

Every kind of malice is a stupidity, but occult malice is stupidest of all. To the extent that the mindwarper is not 100 percent charlatan through-and-through (and most of them are), to the extent that he has picked up some real occult lore somewhere, his use of it for malicious purposes is like using Shakespeare’s sonnets for toilet tissue or picking up a Picasso miniature to drive nails. Everybody who has advanced beyond the barbarian stage of evolution can see how pre-human such acts are, except the person doing them.

Genuine occult initiation confers “the philosopher’s stone,” “the gold of the wise” and “the elixir of life,” all of which are metaphors for the capacity to greet life with the bravery and love and gusto that it deserves. By throwing this away to indulge in spite, malice and the small pleasure of bullying the credulous, the mindwarper proves himself a fool and a dolt.

And the psychic terrorist, besides being a jerk, is always a liar and a fraud. Healing is easier (and more fun) than cursing, to begin with, and cursing usually backfires or misfires. The mindwarper doesn’t want you to know that. He wants you to think he’s omnipotent.

Robert Anton Wilson


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MAISTORI TAME
PostPostano: čet okt 26, 2017 7:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 17, 2017 2:36 pm
Postovi: 58
Ovo je delimicno tacno sto si napisao i slazem se da su pacenici jer manipulisu i prave ovce od nekoga cija je svest suzena,medjutim ajde da razmislimo malo o tome da li zapravo mi evoluiramo u visu svest kao sto ovaj lik gore pise ili dusa koja se inkarnirala u nas i koristi nas samo da bi skupljala iskustva.Razmislimo malo.Kada se mi navodno probudimo ,da li se budimo mi ili dusa koja prebiva u nama reprogramira i koristi nase telo?Evo jedna dusa je imala 1000 inkarnacija.1000 razlicitih entiteta i licnosti.Da li je jedna od tih licnosti ziva ili je svesna sebe?Odgovor je ne.Razmislite malo.I sad ce neki doktor napisati kako mi pomocu duse osecamo i volimo.Cekaj tebra i psi i macke imaju emocije i umeju da vole pa opet spadaju u drugu dimenziju i ne nastavljaju zivot nakon smrti.A zasto ?Pa zato sto se niko nije inkarnirao u njih da bi im podigao svest.Mi smo samo jebeno smece koje je dobijeno genetickim inzenjeringom za potrebe federacije svetlecih supaka.Zato treba iskoristiti ovu tranziciju koja ce se odviti u narednih 10 godina i otici sa ove vukojebine i ziveti sto duze mozemo.Neka se ova dusa unutar mene napusi kurca.Ja nisam ona a i vi doktori bi to trebali da shvatite.Pre nego sto pocnete lupati da fizicko telo nije bitno i da trebamo razvijati duh,shvatite da ste vi to fizicko telo koje je sposobno da voli,postuje i pravilno rasudjuje a ne ta dusa koja samo kupi iskustva i koristi vas za svoje potrebe.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MAISTORI TAME
PostPostano: ned okt 29, 2017 10:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
entitet je jedno, ličnost je nešto drugo...
biti kršćanin i imati sve ove informacije- to ne mora biti kontradiktorno, ako malo dubolje proučiš stvari

Ovdje vrijedi pravilo istine, iskrenosti, temeljitosti
ako nešto učiš, ako nešto proučavaš, prouči i nauči to do kraja.
Nemoj na pola. nije ovo škola , tu se ne vara na ispitima

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz