Sada je: čet mar 28, 2024 9:23 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 50 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Knjiga duhova - rasprava
PostPostano: sri jul 16, 2014 9:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
Pa imam opet pitanje o čemu ovise sposobnosti Duha?

Alf :blob:

ako sam ispravno shvatio pitanje ne misliš na organe ,tijelo ograničenja i sl. što je navedeno u odgovorima koja si kopirala

već tražiš odgovor o uzroku -izvoru sviju sposobnosti Duha?

onda bi to bilo po meni ukupnost spiritualne mase stečene kroz sve dosadašnje inkarnacije putem Duše koja asimilira iskustvo i spoznaje u Znanje


:read: imam feeling imam.....

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Knjiga duhova - rasprava
PostPostano: čet jul 17, 2014 6:10 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Saboter je napisao/la:
Pa imam opet pitanje o čemu ovise sposobnosti Duha?

Alf :blob:

ako sam ispravno shvatio pitanje ne misliš na organe ,tijelo ograničenja i sl. što je navedeno u odgovorima koja si kopirala

već tražiš odgovor o uzroku -izvoru sviju sposobnosti Duha?

onda bi to bilo po meni ukupnost spiritualne mase stečene kroz sve dosadašnje inkarnacije putem Duše koja asimilira iskustvo i spoznaje u Znanje


:read: imam feeling imam.....


Mislim upravo na organe, tijelo ograničenja i sl. sve što je navedeno, a to bi bila Duša (valjda treba sada koristiti tu riječ, a ne riječ Duh) po ovim objašnjenjima, da...ili spiritualna masa koja je stečena kroz sva iskustva, a radi sakupljanja iskustava i spoznaja...


Međutim, isti taj autor je u onome što si preveo naknadno rekao i ovo:

"Smatramo da je prirodnije da se uzme ono tumačenje koje je najčešće prihvaćeno; i iz tog razloga koristimo riječ duša kada ukazujemo na nematerijalno i individualno biće koje boravi u nama, i preživljava tijelo.

Sve ako to biće stvarno i ne postoji te je samo proizvod mašte, specifičan pojam još uvijek bi bio potreban kako bi se riječ mogla odrediti."

Tako da i dalje, pomalo je konfuzan (ili ja ništa ne razumijem što je isto tako moguće) a vozi čitaoca po dosta dubokom dijelu, no dobro, ja nemam više pitanja, za sada.

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Knjiga duhova - rasprava
PostPostano: čet jul 17, 2014 6:22 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
ma rekoh da imam feeling... :evil3: :glasses7:

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Knjiga duhova - rasprava
PostPostano: čet jul 17, 2014 1:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Saboter je napisao/la:
ma rekoh da imam feeling... :evil3: :glasses7:



To ti je od čitanja ovog materijala s duhovima :angel4:

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Knjiga duhova - rasprava
PostPostano: čet jul 17, 2014 6:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
Obzirom da sam uvidio ogroman broj grešaka u prijevodu u vidu spojenih riječi, gramatičkih pogrešaka te iz nekog razloga lom teksta u word-u,a kako sam obavio reviziju i uz pomoć word gramatičkog alata i rječnika te doveo tekst u zadovoljavajuću formu.

molio bih admina da dogovorimo neki način da ispravimo cjelokupni tekst do sada preveden na način da mu predam word dokument Knjigu Duhova pa da prenese na grupu pritom ako je moguće da izbriše ovo do sada s greškama kojih je stvarno bilo previše.

a u nastavku obećajem da ću biti pažljiviji

ako je moguće da se zadrži format teksta iz worda ako ne opet dobro :notworthy:

download link : http://speedy.sh/w9Cs6/KNJIGA-Duhova.docx

Kod:
http://speedy.sh/w9Cs6/KNJIGA-Duhova.docx



RIJEŠIH SAM, SVE JE IZNOVA STAVLJENO S ISPRAVCIMA

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Knjiga duhova - rasprava
PostPostano: sub jul 19, 2014 11:36 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 03, 2009 12:49 am
Postovi: 110
Bilo bi korisno da isti dokument prebacis u pdf format.

Inace zahvaljujem za trud.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Knjiga duhova - rasprava
PostPostano: sub jul 19, 2014 12:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
knjiga nije dovršena ima oko 1000 pitanja a stigoh do 330 cini mi se tako da ovaj word format je
tu radi popravka teksta na grupi-koju sam jucer uredio sa svim ispravcima, a kad budemo gotovi onda cemo napravit pdf i epub i mozda koji drugi format ako je potrebno i bit ce dostupan svima .

:-"

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Knjiga duhova - rasprava
PostPostano: sri jul 23, 2014 9:32 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jan 01, 2009 4:15 pm
Postovi: 96
Saboter je napisao/la:
DJETINJSTVO


379. Je li duh koji animira tijelo djeteta, razvijen kao onaj u odrasle osobe?


"On može biti čak i više razvijen, ako je prije nego što se utjelovio, više napredovao;. radi se samo o nesavršenosti njegovih organa koji ga sprečavaju da se manifestira. On djeluje u skladu sa stanje instrumenta kojim kad je utjelovljen, se očituje.


tek sad vidim su ubačeni novi djelovi prevoda...čisto da kažem ako je neko poput mene to propustio. prepostavljam da se zbog uređivanja i korigovanja, spajanjem sa starijim postovima, to nije moglo biti označeno u opciji novi postovi.

_________________
k8št8


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Knjiga duhova - rasprava
PostPostano: sri jul 23, 2014 12:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
da nije se prikazalo pod novi post ,al je galaksija uskočio i popravio ostale viškove ,sad je ostao tvoj post koji je vec uklopljen u jednu cijelinu i napomena je stavljena da te se ne zakine za zaslugu,a sad prevodim novo poglavlje pa kad obradim 1 veći dio poslat ću ti ga da ga zalijepiš na ovaj svoj zadnji koji se trenutno ne uklapa u nastavak teksta


Zagorski tako ti hiljadu doboša Darkvuda naprijed!!! :occasion5:

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Knjiga duhova - rasprava
PostPostano: sri jul 23, 2014 4:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jan 01, 2009 4:15 pm
Postovi: 96
Saboter je napisao/la:
da nije se prikazalo pod novi post ,al je galaksija uskočio i popravio ostale viškove ,sad je ostao tvoj post koji je vec uklopljen u jednu cijelinu i napomena je stavljena da te se ne zakine za zaslugu,a sad prevodim novo poglavlje pa kad obradim 1 veći dio poslat ću ti ga da ga zalijepiš na ovaj svoj zadnji koji se trenutno ne uklapa u nastavak teksta


Zagorski tako ti hiljadu doboša Darkvuda naprijed!!! :occasion5:


trebao je galaksija i moj post ubaciti među tvoje, kako bi sve išlo po redu. ne smeta mi da se izbriše moj post i da se tekst prebaci u cjelinu. nisam sujetan a, ruku na srce, nisam ni uradio ništa posebno, tek maleni doprinos temi. slika

_________________
k8št8


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 50 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz