Sada je: čet mar 28, 2024 2:47 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 228 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: čet dec 27, 2007 1:11 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 28, 2007 8:53 pm
Postovi: 75
A sada, zahvaljujući našem drugu Scorpiu 22, evo i zvuka :

http://www.youtube.com/watch?v=X8rvb7J6 ... re=related


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 10, 2008 9:44 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Grupa dobrovoljaca sa foruma websajta galaksija.com je prevela knjigu "Bringers of the Dawn" Barbare Marciniak kao "Donositelji svitanja", počevši u Januaru 2006. godine.

Kompletan tok prevodjenja i prevedena poglavlja od članova foruma su dokumentirani bas ovdje na ovom topicu: http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=449

Barbara Marciniak je rekla da dozvoljava da se ove informacije dijele slobodno, sve dok nisu namjenjene za prodaju. Ako netko želi prodavati mora imati njenu pisanu dozvolu:

Citat:
In her dedication to the enlightenment and transformation of Planet Earth, Barbara has invited us to freely share the information that was presented by the Pleiadians, so long as it is not sold. However, the
information remains the property of Barbara Marciniak, and Bold Connections, under copyright protection, and it may not in total of in part be reproduced in other forms without her written permission.
John Hornecker, (koji je bio sa Barbarom na sesiji jednoga kanaliziranja tih Plejadanaca i transkribirao tu sesiju: "Pleiadian Channeling in Standford, November 1990" koja se moze skinuti ovdje: http://www.stopnwo.com/files1/pleiadian ... ndford.pdf )


Namjera prevoditelja je bila da se ta knjiga, na osnovu ove Barbarine posvete prosvjetljenju i transformaciji planete Zemlje da čitateljstvu besplatno u svrhu širenja i dijeljenja informacija.

Medjutim, na planeti Zemlji će se uvijek naći netko tko će uzeti tudji rad, trud i "znoj" - ako mu se pruži prilika da na na osnovu tog tudjeg rada profitira, čak iako je taj rad dan na korištenje ljudima besplatno.
To je jednostavno i prosto slika i prilika našeg 3D OPS društva na planeti Zemlji.



Izdavačka kuća ESOTHERIA iz Beograda http://www.esotheria.com je izdala knjigu "Učenja sa Plejada":
Citat:
Učenja sa Plejada / Barbara Marčinijak ; prevod Sonja Cvejić. - 1. izd. - Beograd : Esotheria, 2007 (Aranđelovac : Đurđevdan). - 362 str. ; 21 cm. - (Edicija Novo doba)
Prevod dela: Bringers of the Dawn / Barbara Marciniak. - Tiraž 1.000
ISBN 978-86-7348-283-5


Na netu se ova knjiga "Donositelji svitanja" - izdana pod naslovom: "Učenja sa plejada" prodaje za 9,23 Euro, a negdje i za 12.60 Euro
Citat:
http://www.knjiga.ba/Alternativa/Ucenje ... M0785.html
Pisac: Barbara Marciniak
Originalni naziv: Bringers of the Dawn
Prevodilac: Sonja Cvejić
Izdanje:1
Godina: 2007
Jezik: Srpski jezik
Ilustrovana: Ne
Vrsta uveza: Meki uvez
Broj strana: 360
Pismo: Latinica
Veličina: 140x200
Zemlja porijekla: Srbija i Crna Gora
U katalogu od: 27.02.2008
Kategorije: Alternativa
ISBN: 978-86-734-8283-5
Izdavač: Esotheria
Dostupnost: Na stanju
Stanje: Nova knjiga


Dakle, izdavačka kuća ESOTHERIA iz Beograda http://www.esotheria.com je izdala knjigu: "Učenja sa Plejada" / Barbara Marčinijak; prevod Sonja Cvejić.
Naravno uz copyright:
slika

Medjutim, prevod Sonje Cvejić sliči originalnom BESPLATNOM prevodu članova foruma galaksija.com kao jaje jajetu !!!???

Primjećujete li i vi ovdje IKAKVU sličnost izmedju ORIGINALNOG PREVODA ( recimo stila sa nekim riječima pisanim kompletno VELIKIM slovima sa foruma galaksija.com 2006. godine ) i prevoda Sonje Cvejic 2007. godine sa ISTIM riječima pisanim velikim slovima - iz te IZDANE knjige "Učenja sa Plejada" ???

3. poglavlje:
slika
Originalni online prevod s foruma iz 3. poglavlja: (u izdanoj verziji takodjer ima problema sa dijakritičkim znakovima!?? )
Nasa namjera je bila da prosirimo vasu ideju o tom tko su vasi Bogovi, jer TI BOGOVI CE SE VRATITI NA ZEMLJU. Ovoje razlog zbog kojeg ce sada na zemlji desava veliki nemir i kaos. Kad vi naucite drzati frekevenciju koja dolazi s kreativnim kozmickim zrakama, vi cete biti spremni da sretnete te Bogove. Kao sto smo vec rekli, neki od njih su vec ovdje.
ONI HODAJU VASIM CESTAMA, CLANOVI SU VASIH AKADEMIJA, VASE VLADE I VASEG RADNOG MJESTA.
Oni su tu da promatraju i oni su tu da usmjeravaju energiju. Neki dolaze da budu od pomoci, neki su tu da uce i evoluiraju. Neki od njih nemaju ni najmanje namjere.

VI morate nauciti kako da RAZLIKUJTE VANZEMLJASKE INTELIGENCIJE.







5. poglavlje:
slika
Originalni online prevod s foruma:
Čitav planet je tako kontroliran, da su vas od prvog momenta od kad ste došli ovamo učili da nemate kontrolu nad svojim realitetom. Vas su učili da sve ovisi samo o slučaju i o faktorima na koji nemate nikakvog utjecaja.

TO JE KRIVO!

VI STE TI KOJI KONTROLIRAJU VAŠU DNA!

VI IMATE KOMPLETNU KONTROLU NAD SVIME!

Dok vi to ne otkrijete i počnete vjerovati, vi ste izloženi svemu što netko DRUGI želi da VI RADITE U OVOJ ZONI SLOBODNE VOLJE!

U vašoj nevinosti i neznanju vi ste bili izloženi stvarima koje su omogućile da su vaša DNA, vaša INTELIGENCIJA i mnoge druge stvari bile manipulirane.






7. poglavlje
slika
Originalni online prevod s foruma:
SVATKO OD VAS je bio treniran i VI IMATE ZNANJE U SEBI.

Naš dio je da odsviramo temeljene akorde i da aktiviramo vašu svijest tako da vi možete ići dalje, da VI možete izvesti melodiju ili pjesmu ili ples na koji ste pripremljeni.

VAŠE ZNANJE leži u vama i kad si VI dozvolite da ga otkrijete, ono će se buditi i buditi uvijek u dubljim i dubljim slojevima






9. poglavlje
slika
Originalni online prevod s foruma:
Ljudi mogu sudjelovati u njima i kleti se da su one prave. (HOLODECK, Star Trek - komentar prev.)





11. poglavlje:
slika
Originalni online prevod s foruma:
Zbog toga vam mi kažemo:“Učinite to. Budite smjeli. Odvažite se. Radite ono što vas usrećuje i zabavlja. Radite NEMOGUĆE!”

VI TO MOŽETE.
VI MOŽETE UČINITI ŠTO GOD DA POŽELITE.

VI ĆETE TRANSFORMIRATI VAŠ SVIJET, BEZ OBZIRA U KOJEM SE STANJU VAŠ SVIJET NALAZIO.

SJETITE SE, kad vi shvatite o čemu se ovdje zapravo radi i naučite pravila ove Igre; da ste VI REZULTAT VAŠIH MISLI i da je to zakon u vašem svemiru – SVE ŠTO TREBATE je da mislite o sebi na način na koji vi želite da vi budete i vi ćete to i biti.






15. poglavlje:
slika
Originalni online prevod s foruma:
Kada Zemlja počne da se premiješta (u višu ‘dimenziju’, prim. prev.), neće svi doživljavati jednu te istu stvar.







18. poglavlje
slika
Originalni online prevod s foruma:
Vi morate shvatiti da vi niste nemoćni niti u jednoj situaciji i da je vaš um taj koje je vaše najkreativnije orudje.

VAŠ UM I VAŠE MISLI KREIRAJU VAŠE ISKUSTVO, BEZ OBZIRA KOJA METODA I KOJA TEHNOLOGIJA JE KORIŠTENA.

Oni koji u svojoj vlastitoj stvarnosti djeluju sa nepogrešivim vodstvom, posvećeni harmoniji i posvećeni svjetlosti, oni se udružuju sa njihovim dimenzionalnim partnerima koji rade upravo istu stvar.






19. poglavlje
slika
Originalni online prevod s foruma:
Kad vi sami sebi ukažete čast da ste dostojni i da zaslužujete vašu vlastitu ljubav, kao da ste neki kralj ili kraljica kojem se iskazuju najviše počasti, tada se SVE MJENJA.

Snaga i integracija postaju vaši, jer vi VJERUJETE U SEBE i VI VOLITE TO TKO STE VI.

KAD VI POČNETE da VJERUJETE U SEBE i da VOLITE SEBE, sve se MJENJA, sve počima ići onako kako vi to želite.






22. poglavlje
slika
Originalni online prevod s foruma:
Mi smo svi ovdje kao Obitelj Svjetlosti da donesemo taj izbor i tu slobodu da napreduju ponovo na ovoj planeti, da ih dovedemo na ovo mjesto gdje će sjati kao dio Žive Biblioteke, kao jedna nova Zvijezda, nova Svjetlost na horizontu mnogih svjesnih osjećajnih svjetova.

Mi čekamo u budućnosti da vaša prošlost sretne i presijeće našu sadašnjost i da podigne čitavo Postojanje na jednu novu oktavu, do najveće oktave Postojanja.






A ( šećer ) kaže na kraju:
slika

Sva prava prevoda i objavljivanja za Srbiju i Crnu Goru zadržava izdavač !???

INTERESANTNO, zar ne!??


Da rezimiram: knjiga Barbare Marčiniak "Učenja sa Plejada", koja je od izdavačke kuće Esotheria http://www.esotheria.com/ izdana 2007. - originalno je na ovim prostorima prevedena kao "Donositelji Svitanja" od članova foruma websajta galaksija.com 2006. godine: http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=449

i može se pročitati (besplatno) tu:
http://www.galaksija.com/metafizika/don ... itanja.htm

ili tu kao pdf:
http://www.svjesnost.com/download/donos ... ciniak.pdf

Širite i dijelite dalje besplatno ovaj originalni prevod "Donositelji Svitanja" - "Učenja sa Plejada"!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 02, 2008 3:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 15, 2007 11:43 pm
Postovi: 151
Malo da dignem ovu temu gore, ipak mi je to jedna od najdražih knjiga...

Barbara Marciniak - Interview about the Pleiadians - 38 min - May 10, 2008

http://video.google.com/videoplay?docid ... 2ALrnKGTCQ

Baš ga gledam...ček nije ni bitno što govori...već samo je osjetite, koliko je to moguće....

Pozdrav, V-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 18, 2008 8:40 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Važno je naglasiti da je knjiga izdata još 1992 godine, i da govori o reptilima i njhovvoj kontroli znatno pre Dejvida Ajka, Sverdlova i drugih.

Bilo bi zanimljivo a i važno istražiti ko je prvi počeo da govori o njima i kako.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 18, 2008 10:17 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Važno je naglasiti da je knjiga izdata još 1992 godine, i da govori o reptilima i njhovvoj kontroli znatno pre Dejvida Ajka, Sverdlova i drugih.

Bilo bi zanimljivo a i važno istražiti ko je prvi počeo da govori o njima i kako.


U vezi sa channeling-om imam jednu teoriju, koju bih najradije nazvala otvaranjem kanala u morfo-polju. U slučaju channeling-a (može se primeniti i na druge oblasti) ona je bazirana na polaznoj ideji da je neophodan trud nas Zemljana da bi prenos bilo kakvih istinski vrednih informacija uopšte postao moguć.

Inte the Fringe (Karla Turner) je npr. objavljen 1992. a prethodio joj je verovatno dug period istraživanja aktivnosti vanzemaljaca.

Za mene je na primer bilo veoma iznenađujuće otkriće da je Elkins nekoliko godina pre Ra kontakta u glavnim crtama postavio teoriju o denzitetima, vibracijama/frekvencijama, vreme/prostoru i polarizaciji u svesti, slažući je od puzli sa raznih strana.

I to se veoma poklapa sa mojim viđenjem na stvari:
potrebno je to samostalno istraživanje aktivnosti vanzemaljaca, da bi informacije kao u “Bringersima” postale moguće; one same potrebne da bi sami nastavili istraživanje, možda i potpuno nezavisno od tog konkretnog izvora.

potrebna je ta kontemplacija o denzitetima/spiritualnoj oktavi, da bi prenos detaljnijih informacija o njima postao moguć, potrebne su te informacije o denzitetima da bi postala moguća teorija haosa, teorija toresnih valova i fraktala, mada sam gotovo potpuno sigurna da njeni tvorci nisu čitali kanalisane materijale 8) .
Tako se slažu puzle u našem morfo-polju.

Čini mi se takođe da je osamdesetih godina došlo do izvesnog otvaranja. Kanališemo većinom svakodnevno sa raznih strana, jedni druge, Akašu, morfo-polje, kolektivno (ne)svesno, sopstveno više ja, … a i manje dobronamerne izvore :? .
No, komunikacija je ok :wink: .

Channelling-u, naravno, treba pristupati pametno i biti svestan da je informacije veoma teško preneti na naš plan bez određenog iskrivljenja. Možda ga pre posmatrati kao podsticaj za samostalno istraživanje i sklapati puzzle iz raznih izvora.

Meni su “Bringersi” na primer sjajna knjiga. Delovali su na mene veoma inspirativno i kao ozbiljan podsticaj, što ću označiti kao veoma pozitivno. Iz nekih drugih izvora sam dobila manje snažan podsticaj, ali zbog toga možda temeljnije informacije.

Informacije prenete u “Bringersima”, “Kasiopejcima”, “Ra”, pa i u Sethu, po mom mišljenju poseduju visok stepen unutrašnje koherentnosti i nude snažan posticaj za samostalno istraživanje.
Nema doduše zapaljenih grmova i niko vam ne saopštava svoje želje, zapovesti i ultimativne istine. :wink:
Istražite sami, a istraživanje je zabavno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 18, 2008 5:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Ode malo u širinu.
Mislio sam isključivo na reptile i njihov metod vladavine i porobljavanja psihe koji je Ajk razradio do detalja, uključujući hibride i krvave rituale.
Ne interesuju me oni koji mi pričaju lepe priče o duhovnosti.
To znam i sam.
Interesuju me oni koji duhovnost ometaju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 18, 2008 5:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Pantelija je napisao/la:
Bilo bi zanimljivo a i važno istražiti ko je prvi počeo da govori o njima i kako.


da. owo bi bilo interesantno za istraziti.

btw (pitam moderatore), jel onaj psihopat od grof_Drakule banowan? :mrgreen:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 19, 2008 4:29 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Ode malo u širinu.


Pa, dao si mi lep šlagvort, :wink: jer sam upravo razmišljala o odnosu između čenelinga i naših sopstvenih istraživanja.

No, široko ili usko, mislim da je to princip i da ponekad ovakav “kanal” otvori neka osoba čije ime nikada neće biti široko poznato.
Sad, ko je prvi, ko je drugi, čini mi se manje važnim, ionako te puzzle slažemo zajedno, možda ponekad i nedovoljno svesni veza.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 19, 2008 8:26 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Što se tiče čenelinga i naših istraživanja stvar je jasna: svi koji su svotrili velika dela i značajna otkrića u nauci, umetnosi i literaturi svedoče o tome da su bili 'inspirisani', a neki i da su to dobili (u snu ili kao viziju) i da su bili samo sprovodnici. Mnogi, naravno, otkrića pripisuju sebi jer nisu ni svesni viših bića i 'denziteta'.
Ovi čenelinzi (Barbara - Plejade, Džejn Roberts - Set...ostali su mi malo mutavi) samo su slučajevi gde se ta 'inspiracija' vrši otvoreno i bez uvijanja, gde medijum pošteno priznaje da je samo medijum.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 19, 2008 12:22 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Što se tiče čenelinga i naših istraživanja stvar je jasna: svi koji su svotrili velika dela i značajna otkrića u nauci, umetnosi i literaturi svedoče o tome da su bili 'inspirisani', a neki i da su to dobili (u snu ili kao viziju) i da su bili samo sprovodnici. Mnogi, naravno, otkrića pripisuju sebi jer nisu ni svesni viših bića i 'denziteta'.
Ovi čenelinzi (Barbara - Plejade, Džejn Roberts - Set...ostali su mi malo mutavi) samo su slučajevi gde se ta 'inspiracija' vrši otvoreno i bez uvijanja, gde medijum pošteno priznaje da je samo medijum.


Ne bih da cepidlačim, no, mislim da ovde nedostaje važan korak.
Mislim, naime, da se ozbiljne informacije uopšte ne mogu preneti ukoliko značajno prevazilaze stepen razumevanja primaoca. Inspiracija, možda. Ali to su dve različite stvari.

Mislim da je istraživanje/rad/kontemplacija sa naše strane neophodan preduslov za prenos takvih informacija.

Nezavisno od toga, Tarnerova je doduše dobijala informacije, ali njeno delo kristalno jasno pokazuje potpuno ljudsku analizu dostupnih podataka. Bitan razlog zašto mi se dopada.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 19, 2008 2:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Citat:
btw (pitam moderatore), jel onaj psihopat od grof_Drakule banowan?


Jeste, koliko se ja secam. A i ako nije, vratice se on, pa cemo lako da ga baniramo.

Citat:
Mislim da je istraživanje/rad/kontemplacija sa naše strane neophodan preduslov za prenos takvih informacija.


Obostrano? Ne samo nabijeno silom u glavu? Koliko si sposoban da povuces toliko i dobijes?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 21, 2009 10:15 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet feb 29, 2008 11:50 am
Postovi: 21
pozdrav drugarima
procitao sam knjigu odlicna je, interesuje me u dijelu knjige koja opisuje vjezbanje kod djela okretanja pise da se treba okretati polako 33 puta gdje je pogled usmjeren na vrh palca, to mi nije jasno, ruke trebaju biti rasirene? kao kod vjezbanja 5 tibetanaca? okretanje je u desnu stranu kolko sam razumio da li je iko probao i kako ide ova vjezba?
hvala i pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 21, 2009 2:55 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: pon dec 15, 2008 12:52 pm
Postovi: 278
suncasin, pozdrav.

Radio sam te vježbe i daću ti kratko pojašnjenje ili bolje rečeno moj doživljaj.
Ako uspiješ raditi 3 X 33 onda je mnogo bolje, a ako ne onda 33 jednom dnevno. Pogled moraš usmjeriti ka nožnom palcu iz razloga vrtnje koja bi te mogla oboriti ako budeš gledao napred. Energija je dobra onima koji je trebaju ( naravno svi je trebamo ) ali mislim da je važniji tvoj doživljaj i tvoja mogućnost prijema energije. Svi smo različiti i kod svakog od nas je drugačiji ili nikakav protok. Cilj i jeste da taj protok proširimo. Sa uspostavljanjem konekcije taj protok onda ide svojim tokom ali to je već drugo stanje svijesti.

Ne slušaj mnogo druge, nego slušaj svoj glas. On će ti sve reći i on će uvijek izabrati šta je najbolje za tebe. To važi za sve nas. Naravno da shvaćaš da tvoje Ja zna bolje šta ti treba od stotine drugih koji te savjetuju.
Samo napred i ne traži negativnosti, nego sve sam isprobaj i onda ćeš biti kompletniji. Znanje je zaštita. Još jednom lijep popzdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 21, 2009 3:23 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet feb 29, 2008 11:50 am
Postovi: 21
hvala ti juzni,
sad mi je mnogo jasnije, mislio sam da je vrtnja kao kod prve vjezbe tibetanaca sa rasirenim rukama pa gledam palac ruke...sad je ok..jos uvjek sam pocetnik al me zainteresovala ova metoda...
hvala jos jednom


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 02, 2009 8:58 am 
Mislim da me ova knjiga bila najvise uzdrmala. Cini mi se da sam 5 dana citao tekst. Bolestina ( u pozitivnom smislu ).

Ovo s palcom je komicno. Uspio sam napravit to, malo ti se samo vrti haha. No moram priznat da su mi se stvari pocele drasticno mijenjat nakon sto sam dobro procitao ovu knjigu.


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 13, 2009 10:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 12, 2009 4:35 pm
Postovi: 54
Čudan dojam je na mene ostavio ovaj tekst.Niti dobar niti loš.
Smeta mi što je napisan u new age stilu ali to je druga priča....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Heroes
PostPostano: sub maj 02, 2009 9:48 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 16, 2008 2:31 pm
Postovi: 203
Lokacija: Bosna
Odličan tekst, jako me je pogodio, ono što se kaže u srž... Ali da vam napomenem. Imate seriju Heroes, ja sam je pogledao sve 4 sezone, prve dvije imaju po 24 epizoda a druge dvije po 13 cini mi se. Ono stop pricaju pledijci je preneseno na TV. Ja sam to znao od pocetka serije , da nesto ima u njoj. ali 2005. godine kad se pocela emitovati ja nisam ni poceo da se BUDIM pa tako da sa te strane nisam shvatao bas tu seriju... Tek u 3. sezoni su mi se pocele slagati kockice te serije.

Radi se o skupini ljudi koji su genetski modificirani i oni pocinju shvatati da imaju moći. Neki lete, neki citaju misli, neki prolaze kroz zidove, neki "pricaju" sa kompjuterima, neki se teleportiraju itd... Neki imaju sve te moći, jedan od njih po imenu Syler ima sve te moći crpeći ih iz drugih tako što ih ubija. Ta bića su skontala da imaju zadatak da spase zemlju, ali moraju šutati o tome jer tu je vladina KOMPANIJA koja ih hvata i zatvara.U jednom dijelu serije Sayler i Kompanija rade zajedno u hvatanju momaka "u bijelim dresovima".
Neko ovdje je već spomenuo da su heroji ekranizacija Pledijaca , ali evo ja sad potvrđujem.

Neću govoriti dalje sadržaj serije da vam ne pokvarim užitak ali ću vam staviti ovdje jednu rečenicu koju je scenarista dao na kraju četvrte sezone glasu iz pozadine da je izgovori, pa vi malo razmislite o kakvoj se seriji radi:

Ona Nevidljiva linija koja nas je držala sviju zajedno je davno NESTALA, i što sad? Što će se dogoditi sa milijardama usamljenih, nepovezanih duša? U tome leži zadatak naših života, Pronaći, Spojiti… IZDRŽATI. Jer kad su nam srca čista, i misli u skladnoj cjelini, svi smo jedno, sposobni da popravimo ovaj svijet i da STVORIMO svemir Neograničenih mogućnosti !!!

Poslije te rečenice su mi se ama baš 100 % posložile kockice ove serije... Jednostavno napravio ju je "NEKO" ko je "Sazvakao" prilično puno 3D i preko serije je htio mnogima da pošalje poruku. Moje mišljenje. Možda je slučajno serija takva :) , mada bi bilo smiješno. Ali pazite tu rečenicu koju sam napisao koja je na kraju izgovorena... Kad sam to pročitao mogu vam reći da sam osjetio neki poseban osjećaj u sebi... Nisam mogao vjerovati...Mislim, kakva poruka u ovome svemu.Meni je ta rečenica bila kako poruka tako energija koja me je dodatno pogurala...
Procitao sam ju je upravo na dan kad sam završavao Pledijce... Za mene je to bio sinkronicitet koji me je POGURAO.

_________________
Bogatstvo je kvaliteta Postojanja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub maj 02, 2009 11:04 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
Donositelji Novog Svitanja


Poglavlje I - Izaslanici iz jednog drugog vremena

Poglavlje II - Pra-Stvaratelj na Putu

Poglavlje III – Tko su vaši Bogovi

Poglavlje IV – Sjećanja u Zoni Slobodne Volje

Poglavlje V - Tko u sebi nosi Liniju Svjetla?

Poglavlje VI - Otključajte Povijest

Poglavlje VII - Multidimenzionalno integrisanje/stapanje

Poglavlje VIII - Izvan sveopće tiranije

Poglavlje IX - Potpuno nove granice

Poglavlje X - Potpuno novi koncept Svjetla (Razbijači Sistema i Odmetnici Svjetla)

Poglavlje XI - O čemu se ovdje zapravo radi? (Koja su pravila ove Igre?)

Poglavlje XII - Nošenje svjetlosti je veličanstven zadatak

Poglavlje XIII - Koja je vaša svrha?

Poglavlje XIV - Emocije -Tajna u Vremenskim Hronikama

Poglavlje XV - Inicijacija Zemlje kroz Integritet

Poglavlje XVI - Heretici Ispred Vremena

Poglavlje XVII - Jezik Svjetlosti

Poglavlje XVIII - Simfonije Svjesnosti

Poglavlje XIX - Rasplamsajte unutarnji Plamen

Poglavlje XX - Seksualnost - Most ka Višim Nivoima Svjesnosti

Poglavlje XXI - Vaša Obaveza i Vaša Posveta da evoluirate u 3D

Poglavlje XXII – Galaktički Plimni Val Svjetlosti


----

Stavio sam ovako sva poglavlja da se vide tako da tko čita ovu temu ipak ima nekakvi pregled itd itd ok.

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub maj 02, 2009 6:48 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Ta je knjiga zaista neobična, izuzetno snažno deluje na ljude. Kao da zaista postoje skriveni kodovi koji „otključaju“ neke informacije u nama.

Evo još jedan citat:
„Vi imate svoju svrhu zato što su svi aspekti svijesti povezani jedan s drugim. Ništa ne postoji izvan ovog sistema; sve su to dijelovi jedne cjeline. To je ta svrha za koju mi želimo da je potražite. Suština vozila kojeg nastanjujete i energije koju proizvodite podrazumijevaju dio jedne razvojne sekvence za koju možete reći da ima svoju svrhu u vašoj ličnoj potrazi u životu. Ali kakvu svrhu vi pridodajete cjelini? Možete li zamisliti da neko drugi koristi vašu svrhu i raste uz pomoć nje? Jednu energiju za koju ne znate da postoji?
Ovaj univerzum je isprepleten na jedan takav način koji je baziran na sistemu domina. Svi aspekti svijesti skupili su se u ovom univerzumu kako bi uticali jedan na drugoga zato što je to jedini način kako u ovom posebnom sistemu svijest može da doživljava samu sebe. U nekom drugom sistemu ili strukturi univerzuma, svaka posebna vrsta svijesti može da bude potpuno slobodna. Drugim riječima, vi možete biti sami za sebe i ne služiti svrhama bilo koga drugog. To ne važi za ovaj univerzum.
Postoje mnogi različiti univerzumi i teme. Isto kao što stotinu centi čini jedan dolar, određene skupine univerzuma obrazuju nešto što je skupna energija. Na kraju, vi ćete početi da proničete u to i uviđate da postoje cijeli sistemi postojanja koji nemaju ničeg zajedničkog s egzistencijom s kakvom se vi bavite. Ovaj sistem je stvoren kao jedna zona slobodne volje, unutar koje je sve isprepleteno i prožeto sa svim ostalim.“

A uz Bringerse super mi je i onaj „Kosmički priručnik“. Dosta sličnosti:
http://www.galaksija.com/kp.htm


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: arja
PostPostano: sub maj 02, 2009 7:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 16, 2008 2:31 pm
Postovi: 203
Lokacija: Bosna
Jako dobar priručnik Arja, nisam znao za njega, hvala puno...

_________________
Bogatstvo je kvaliteta Postojanja


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 228 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz