Sada je: čet mar 28, 2024 6:50 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 228 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Bringers of the Dawn - Pledijski materijal
PostPostano: pet jul 29, 2011 9:08 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 26, 2009 10:59 am
Postovi: 171
Lokacija: Tu i tamo
hmm,
zanimljivo kako puno ljudi kaže da im je ovo bila prva knjiga ili jedna od prvih na početku puta :)
Meni je pod ruku do sada pala barem četiri puta:)uvijek neka toplina i zadovoljstvo
Maximiliane, daj je probaj još jednom pročitati, ali ovaj put bez očekivanja,
samo pusti

_________________
pamet u glavu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bringers of the Dawn - Pledijski materijal
PostPostano: pet jul 29, 2011 12:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 14, 2008 11:37 pm
Postovi: 264
PDF za lakse citanje, a prevod je sa galaksija.com

Kod:
http://www.4shared.com/document/yMcfKUME/Barbara_Marciniak_-_Donositelj.html




:occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bringers of the Dawn - Pledijski materijal
PostPostano: sub jul 30, 2011 8:20 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
Ovi pak pričaju da se prepustimo..

Hmmmmmmm, čekamo da se oglase Orionci ili Vegani da vidimo kakvu priču oni imaju za reći

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bringers of the Dawn - Pledijski materijal
PostPostano: sub jul 30, 2011 10:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 17, 2010 5:19 pm
Postovi: 398
Lokacija: sada i ovdje
valjda? je udario pečat i valjda onda mora da valja asortiman hehe :mrgreen:


maksime,

također se sjeti da nisi sam u svemu ovome....
ako nema baš živo zainteresiranih ljudi u okolini tvojoj ovđe sigurno ima, pa računaj s tim kada imaš neodumice ili nekih drugih problema!
sjeti se da koliko je bitan unutanji svijet i rad, isto toliko je i vanjski svijet povezan sa svim tim (a i bitan je isto tako!)...
ja-praksa-svijet-ljudi-itd.
sve ide jedno s drugim pod ruku, pa valja kombinirati vako-nako :thumbup:

živio! :kiss: :love9:

_________________
-Evo moje tajne. Vrlo je jednostavna. Dobro se vidi samo srcem.Bitno je očima nevidljivo...
-Vrijeme što si ga posvetio svojoj ruži čini tu ružu toliko dragocjenom...
-Ljudi su zaboravili tu istinu, ali ti je ne smiješ zaboraviti. Zauvijek si odgovoran za ono što si pripitomio. Odgovoran si za svoju ružu..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bringers of the Dawn - Pledijski materijal
PostPostano: pet aug 05, 2011 12:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
"Projekt Živuće biblioteke je postao s vremenom objekt svadje. Bio je toliko zanosan, da
ga je netko htio posjedovati. U zemljinoj vrlo ranoj povijesti su se vodili ratovi zbog
posjedovanja ove planete.
Jeste li se ikada zapitali tko posjeduje Zemlju?
Zemlja je prvorazredna imovina. Vjerujete li da bi takvo što kao Zemlja ostalo u svemiru
bez VLASNIKA?

Vodile su se borbe i Zemlja je postala mjesto dualnosti. Izvjesni Bogovi Stvaratelji, koji
su imali pravo da rade što hoće, jer ovo je Zona slobodne volje su došli i preuzeli su
vladavinu Zemlje."


Borba božanstava za vlasništvo materijalne Zemlje???

Stvarno idiotarije, pa ako si na razini stvaranja, koliko kopija Zemlje možeš napraviti, a ne samo jednu.

Plejadijanci mi malo zvuče prezemaljski

Netko tu nekome baca krafne u oči ](*,)

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bringers of the Dawn - Pledijski materijal
PostPostano: sri aug 24, 2011 11:06 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri jul 13, 2011 10:02 am
Postovi: 15
Slika jednog predmeta slikana od strane više slikara biti če u suštini ista a opet toliko različita i drugačija......meni je knjiga ok.uspio sam povezati neke pojmove i situacije...bilo je dosta klikova....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bringers of the Dawn - Pledijski materijal
PostPostano: pet nov 11, 2011 11:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
Maximilian je napisao/la:
Ne znam jel ovaj forum mrtav - ili je samo ova tema mrtva?
Bringers of the Dawn mi se je činilo nešto kao fenomenalno otkriće i bio sam fasciniran ovom knjigom! Međutim, totalno sam se razočarao - jer mi se čini da je i to samo jedna priča za naivne!
Možda ta knjiga nije za mene? Ali zanima me za koga je i kome je ta knjiga pomogla na duhovnom putu!? Ima tamo svašta: o čakrama, o buđenju, o prisjećanju, o redizajniiranju DNA, bla, bla. Međutim - meni je sve to bilo samo zanimljivo štivo - bez ikakve koristi i jako, jako sam se razočarao - jer sam shvatio da ništa od toga! To je izgleda samo još jedna obična laž i zavaravanje naivnih!
Eto, to je moje iskustvo i zaključak - a vaše?


pa pazi ja sam procito knjigu 2 puta.Na osnovu mog zakljucka mogu da kazem da knjiga nije New Age. Ne znam sto si se razocarao kad se pominje da ce se to sve desiti 2012, a sad je 2011a? :?

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bringers of the Dawn - Pledijski materijal
PostPostano: sub nov 12, 2011 8:45 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
Borba božanstava za vlasništvo materijalne Zemlje??? [-o<

Mislim da nije u pitanju vlasništvo nad materijalnom zemljom već tzv.
"Žetva" gdje se razabire žito od kukolja, vlasništvo nad što većim brojem onih koji će postati kukolj kako bi drakomonoidi ostali na vrhu hranidbenog lanca.
Što više negativno obojenih sudbina (nas) više mane za njih.

Opstanak (Drakomonoida) je ključna riječ.

Stvaratelj je iznad sukoba i nesudjeluje u njima.

Rečeno je "Sve su samo lekcije u životu".

Što se tiče krafni meni su najdaže kad plivaju u sarmi \:D/

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bringers of the Dawn - Pledijski materijal
PostPostano: čet feb 16, 2012 2:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto aug 19, 2008 3:12 pm
Postovi: 71
Lokacija: volosko
Jeli tko pročitao tzv Koptske tekstove sa Nag Hamadi opusa? Možda će nakon toga biti mnogima jasnije o kome se ovdje radi (Drakonidi, Reptili, Sivi isl). Očigledno je da čovjek ne smije biti tako lakovjeran da prihvati sve slatkoriječive rečenice. Puno toga što se implementira kao „istina“, varijabilno je i upitno, jer ona (istina) može odgovarati onome koji ju kao takvu – prezentira – zemaljskoj rasi. Previše se u svim tim materijalima daju (dez) informacije, jer one očigledno odgovaraju onima koji reprezentiraju kao takve – status „istine“. Izgleda da to baš nije tako. Ljudska bića i nisu baš tako nezaštićena, no stvar je u tome da se ljudima konstantno sugerira u šta da usmjere sebe.

Ako vas usmjerava „biće“ koje za sebe govori da dolazi iz OPD visokog denziteta, zar je to baš potpuna istina? Istina semože podjeliti na razne nivoe, unutar procesa stvaranja priče. To je vrlo kao uočljivo, jer i ja primjerice mogu sad početi vama pisati bajke, navodeći vas u šta da vjerujete, no onaj tko je svjestan više distance života, shvaća da bi to moglo biti obična kristalizacija riječi, no ne i forme istine. Uf, pročitao sam sve te materijale, i još ću ih čitati, no nisam nekako siguran da se u njima govori o dobrobitnim namjerama prema ljudskim bićima...

_________________
Jacomo the galaxy


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bringers of the Dawn - Pledijski materijal
PostPostano: čet feb 16, 2012 5:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
BlueSpace je napisao/la:
Jeli tko pročitao tzv Koptske tekstove sa Nag Hamadi opusa? Možda će nakon toga biti mnogima jasnije o kome se ovdje radi (Drakonidi, Reptili, Sivi isl). Očigledno je da čovjek ne smije biti tako lakovjeran da prihvati sve slatkoriječive rečenice. Puno toga što se implementira kao „istina“, varijabilno je i upitno, jer ona (istina) može odgovarati onome koji ju kao takvu – prezentira – zemaljskoj rasi. Previše se u svim tim materijalima daju (dez) informacije, jer one očigledno odgovaraju onima koji reprezentiraju kao takve – status „istine“. Izgleda da to baš nije tako. Ljudska bića i nisu baš tako nezaštićena, no stvar je u tome da se ljudima konstantno sugerira u šta da usmjere sebe.

Ako vas usmjerava „biće“ koje za sebe govori da dolazi iz OPD visokog denziteta, zar je to baš potpuna istina? Istina semože podjeliti na razne nivoe, unutar procesa stvaranja priče. To je vrlo kao uočljivo, jer i ja primjerice mogu sad početi vama pisati bajke, navodeći vas u šta da vjerujete, no onaj tko je svjestan više distance života, shvaća da bi to moglo biti obična kristalizacija riječi, no ne i forme istine. Uf, pročitao sam sve te materijale, i još ću ih čitati, no nisam nekako siguran da se u njima govori o dobrobitnim namjerama prema ljudskim bićima...


Cak i ako stvari ne budu isle po planu i nista od ovoga ne bude istina, nema straha jer SMRT ne postoji!

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bringers of the Dawn - Pledijski materijal
PostPostano: čet feb 16, 2012 10:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 24, 2010 11:26 am
Postovi: 138
Vidim nadobudni s božanskih visina, određuju što je loše a što dobro, za čitanje. To je njihovo pravo slobodne volje, pa tako i pljuvati po Donosiocima svitanja.
A možda bi jednostavnije bilo reći da to nije njihova frekvencija te da tekst i poruku ne mogu razumijeti. Stoga hajmo pljuvat.
Za mene je ova knjiga najvažnija,što sam je u životu pročitao.Kako bi se reklo,pogodio me grom.
I pročitao sam je više puta,temeljito.
A oni koji ne razumiju poruku, oči imaju a ne vide,uši imaju a ne čuju


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bringers of the Dawn - Pledijski materijal
PostPostano: pet feb 17, 2012 7:52 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto aug 19, 2008 3:12 pm
Postovi: 71
Lokacija: volosko
Ra, Pledijski spisi, Cassiopea, Jedini planet izbora, ltd corp...u čemu se razlikuju nijanse, my friend? U tome, što je tvoja (moja) percepcija shvatila da je to ok i da milo zvuči... jel tak? Osobno, npr ne volim pljuvat po ničem, sve je vrijedno radi sveukupnog progresa, napretka i krajnjee forme, duhovnog napretka, no svjestan sam da je ljudsko biće i te kako sposobno razmjeniti „relativno ili opsežno“, između dolazne poruke i odlaznog signala. Znaš u čemu leži najveća zamka svakog takvog materijala? U tome što ti nudi na pladnju „njihovu istinu“ a ne mogućnost da sam to dokučiš, jet tobož ti ne možešto razumjeti? Znači, ok, ja ti pričam point, ali ti ne smijem reći detalje a kojih se moraš sam sjetiti, a dali ću se ja ikad moći sjetiti, to je onda moj problem, jako lijepo!. Kad sam spomenuo elemente gnostike, i Nag Hamadi tekstove, rekoh namjerno da se u njima iščitava dio ogledala (navođenje ljudi na svjesnu opasnost primarnog nivoa), kroz kojega (biće) vidi nešto više, a ne tvrdim da su oni nešto specijalno. Ne govorim o religiji zemaljskog aspekta (dosega), već o duhovnom aspektu te forme, iz onih spisa. Malo me podsjećaju (kroz slične tekstove) na one Arhonte, pale sile (OPS?), sa pričom umotanom u celofan...jbg. da me se krivo ne shvati, ne pljujem ja po njima, samo govorim trezveno i otvorenog uma, a ako neko takvo štivo voli, svaka čast, na njemu je. Bar i sam čtam svakakvu literaturu, znam kak to izgleda kad se zaljubiš u nešto što te opija (i ubija)...

Pozdrav

_________________
Jacomo the galaxy


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bringers of the Dawn - Pledijski materijal
PostPostano: pet feb 17, 2012 6:43 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
BlueSpace je napisao/la:
Znaš u čemu leži najveća zamka svakog takvog materijala? U tome što ti nudi na pladnju „njihovu istinu“ a ne mogućnost da sam to dokučiš, jet tobož ti ne možešto razumjeti? Znači, ok, ja ti pričam point, ali ti ne smijem reći detalje a kojih se moraš sam sjetiti, a dali ću se ja ikad moći sjetiti, to je onda moj problem, jako lijepo!.

Ne kužim baš što si htio reći sa ovim, netko te treba uzdići umjesto tebe samog?
Imaš dvije suprotne tvrdnje u ovom citatu strpane u istu "zamku".

Zamka je u tome što ti nudi na pladnju „njihovu istinu“ a ne mogućnost da sam to dokučiš.
i
Znači, ok, ja ti pričam point, ali ti ne smijem reći detalje a kojih se moraš sam sjetiti, a dali ću se ja ikad moći sjetiti, to je onda moj problem, jako lijepo!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bringers of the Dawn - Pledijski materijal
PostPostano: pet feb 17, 2012 6:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 24, 2010 11:26 am
Postovi: 138
Da se razumijemo, niti sam zajubljen niti opijen, porukama iz Donosioca svitanja. Ne uzimam ništa zdravo za gotovo. Pa ipak tu sam našao toliko vezivnog tkiva, koje je uveliko zaokružilo moj svjetonazor. Tu su,za mene, neki ključni elementi mozaika.
I o tome govorim. Slaganju kockica.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bringers of the Dawn - Pledijski materijal
PostPostano: pet feb 17, 2012 10:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto aug 19, 2008 3:12 pm
Postovi: 71
Lokacija: volosko
promatrač je napisao/la:
Ne kužim baš što si htio reći sa ovim, netko te treba uzdići umjesto tebe samog? Imaš dvije suprotne tvrdnje u ovom citatu strpane u istu "zamku".


Pazi nešto, ako se upustiš u istraživanje tebi krajnje ograničenog pojma – i ako nemaš nikakvo predznanje o onome što te „fila“, a sve to milo primaš, ti postaješ objekt onih koji se navodno postavljaju kao „dobri momci“. Govorim o otrežnjenju i sređivanju uma i misli. I još nešto, da me krivo ne shvatiš kolega, nije mi cilj dati nikakvu informaciju. Svak sebi mora utrti stazu. Ali, ako ti želim pomoći da pronađeš sam sebe u prostoru i vremenu, da te eventualno pripremim za dugo putovanje (u nepoznato), ne bi li bar bilo fer od mene da ti onda i dam azimut, elevaciju, i cestu kojom ćeš doći negdje – gdje ćeš započeti nešto? O nizu navodnih pametnih rečenica, ne bi da govorim. Cjelo vrijeme trubim, da je ljudka populacija nečiji experiment, i da se tu razni „doktori“ igraju, ubjeđujući pacijenta da je to za njego (ili njihovo) dobro???!...toliko od mene

Pozdrav

_________________
Jacomo the galaxy


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bringers of the Dawn - Pledijski materijal
PostPostano: pet feb 17, 2012 10:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto aug 19, 2008 3:12 pm
Postovi: 71
Lokacija: volosko
kries je napisao/la:
Da se razumijemo, niti sam zajubljen niti opijen, porukama iz Donosioca svitanja. Ne uzimam ništa zdravo za gotovo. Pa ipak tu sam našao toliko vezivnog tkiva, koje je uveliko zaokružilo moj svjetonazor. Tu su,za mene, neki ključni elementi mozaika.
I o tome govorim. Slaganju kockica.


Apsolutno podržavam tvoj izbor...na tebi je sve...

Pozdrav

_________________
Jacomo the galaxy


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bringers of the Dawn - Pledijski materijal
PostPostano: pet feb 17, 2012 10:13 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
A mislim, otkrivaš nam toplu vodu.

Offtopic je obrisan, a bit će i dalje brisan.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bringers of the Dawn - Pledijski materijal
PostPostano: sub feb 18, 2012 4:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto aug 19, 2008 3:12 pm
Postovi: 71
Lokacija: volosko
OK, thx

_________________
Jacomo the galaxy


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bringers of the Dawn - Pledijski materijal
PostPostano: sub feb 18, 2012 11:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Ne znam da li ja to umišljam - ili velika većina čitatelja bringersa, a i oni koji ih trpaju u isti koš sa ostalim kanalizovanim materijalima tipa "kako da se prosvetlite za 7 dana" propuštaju po meni ključnu stvar koja ih razlikuje od ostalih kanalizovanih poruka - a to je ukazivanje na potrebu za akcijom,donošenjem promena i preuzimanjem stvari u svoje ruke. I to ovde, i sada, a ne "negde tamo daleko ..."

Dok većina kanalizovanih poruka govori da treba da gledamo sebe, samo i isključivo sebe i da ćemo spletom nekih kosmičkih okolnosti biti "spašeni i uzdignuti" na sprat iznad ukoliko smo apsolvirali ovaj deo stvarnosti u kojem se nalazimo (što obavezno podrazumeva sposobnost pojedinca da sklop faktora kojima je okružen podredi sopstvenoj volji, ili da se potpuno integriše u ovu paradigmu), Bringersi nam poručuju nešto maaaalko drugačije. Iliti, rušenje ovoga sistema, i donošenje promene ovde, da bi ovde mogla nastati jedna malo drugačija, svetlija paradigma sa malo drugačijim pravilima. Totalno različito. Nepodržavanje sistema, rušenje sistema - kako unutrašnjeg sistema verovanja sačinjenog od programa nametnutih od ovog spoljnog sistema, tako i promena i slabljenje ovog spoljnog kroz neprihvatanje nametnutih nam faktora.

Oni nam ne govore kako treba da se ponašamo posle.Ne govore nam da se ne smemo mešati u stanje ovde, u našem sopstvenom dvorištu, pod izgovorm karme il nekih sličnih idiotarija. Ne govore nam kakve to promene treba da donesemo - na nama je! Niti kako bi naša planeta trebala da izgleda posle nestanka starog sistema na njoj. Ne govore nam šta to treba da shvatimo, kakvo nam to razumevanje "nedostaje" da nas ovi nama dragi kosmički tlačitelji više ne bi terorisali u sopstvenom dvorištu. Naprotiv - govore da je sve već tu, u nama. Ne traže od nas da se pripremamo za neki transfer na neko drugo, sretnije i berićetnije mesto, ne govore da treba da učimo, ne govore nam ŠTA TREBA DA SHVATIMO da bi ovde postalo svetlo. Govore nam samo - da ako ne želimo da trpimo teror - ne treba da igramo takvu igru. I to je sve.

A šta ćemo uraditi sa našom slobodom, kada se ova planeta konačno oslobodi od lanaca tame, ne zbog Talasa, ne zbog Mesije niti zbog toga što će neka interplanetarna policija da raskanta bandu kosmičkih kriminalaca koji nas drže ovde - već zbog naših akcija, ovde i sada, koji ne prijaju tami i samim tim je teraju - ostaje na nama. Ne guraju nas u novu paradigmu u kojoj stvari moraju da budu ovakve, ili onakve, pod maskom neke "ispravnosti" i nekih kosmičkih zakona.

I to je to. Dokle god se prećutno slažemo sa ovakvom paradigmom - ovako će i ostati.

I taj talas treba nešto da zatalasa. Promena podrazumeva akciju ... inače će neko promenu i novo stanje dizajnirati umesto nas.

:occasion5: :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bringers of the Dawn - Pledijski materijal
PostPostano: ned feb 19, 2012 3:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto aug 19, 2008 3:12 pm
Postovi: 71
Lokacija: volosko
Lijepo rečeno, Pip. No, je li to tome zaista tako?!. Vidim da sam naišao na osudu (navodnog off topica*) moda Promatrač (u vezi ovog materijala/tj mog pristupa), pa se pitam je li moguće na ovom forumu reći svoje mišljenje, ili je je to striktno zabranjeno. Ako moram paziti što pišem, onda nisam dobrodošao, jel..? Hoću se nadovezati na tvoje razumsko razmišljanje, dopada mi se kako postavljaš stvari...ali (već napisah u ranijem mišljenju), oni koji dolaze kao donositelji svjetlosti, uopće ne moraju biti oni - za koje se predstavljaju, budući da je materijal poprilično zemaljske forme, tj odiše ispiranjem. Oni mogu naprosto biti suprostna suština, ali sa dobrim balansiranim narečjem, sa vrhunsko metodologijom taštinske iskrenosti.

Ako je potrebno nešto hvalisavo braniti, onda ok. Neka tako bude. Ako li se npr pozivamo na to, da Pledijski materijal nudi ljudskoj duši kvalifikaciiju koja može sama sebi pomoći, i to je ok. Ako li su oni isti OPS, sa skrivenim elementima, onda smo mi nojevi koji samo lijepo upijamo, i okrećemo tur ka suncu...Nije mi cilj upropastiti temu (uopče), već mi je palo na um kako tako olako mnoštvo (s foruma) to blagonaklono poprima. Ja bih se usudio kazati, neka svako onda kuša svoju čorbu, ako mu je tako mila. Eto, ništa loše nisam mislio s ovim kazivanjem, naprosto – nešto ovdje ne štima – a tko voli da se njime manipulira, btw, kak bu, bit će...

Pozdrav

:D

_________________
Jacomo the galaxy


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 228 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz