Sada je: pet apr 19, 2024 10:36 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 228 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Bringers of the Dawn - Prijevod
PostPostano: pon nov 16, 2009 8:37 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
To je prva vezba iz Fontane mladosti (pet tibetanaca).

http://www.ivantic.net/Ostale_knjiige/Z ... /vezbe.htm

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bringers of the Dawn - Prijevod
PostPostano: sub jan 16, 2010 2:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 26, 2009 10:59 am
Postovi: 171
Lokacija: Tu i tamo
vozdra svima,

upravo sam pročitao KOZMIČKI PRIRUČNIK, zanimljivo, osjećam se spreman za stvari koje se najvljuju(barem mislim:) ), ali kada?
Ono kužim Amira, jer sam slične stvari sam prolazio, vidim da se masu ljudi javlja sa sličnim toplim osjećajima, ali me kopka, kada dolazi svjetlo?
Hoće li nas dignuti sve?ili pojedniačno, na bazi spremnosti?
Vidim da se dosta spominje astralno putovanje i spontana astralna projekcija, kako do toga doći?Meditacijom?Nažalost, toliko radim i imam malo djete, da ne mogu odvojiti nekoliko sati dnevno da meditiram.
Hvala na reply-u

_________________
pamet u glavu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bringers of the Dawn - Prijevod
PostPostano: sri jan 20, 2010 10:08 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Novo izdanje Donosilaca novog svitanja:
http://rapidshare.com/files/338466510/D ... itanja.pdf

Sa korekcijom teksta i napomenama koje povezuju nedorečene stvari i objašnjavaju vežbe.


Tek sada sam ovo celo pročitao i mogu reći da ovo uopšte nije new age paljevina niti podmetnuto kanaliziranje. Koncept duše je vrhunski. Mnoge stvari ovde opisane prepoznao sam u svom iskustvu.


Zadnja izmjena: Pantelija; sri jan 20, 2010 11:50 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bringers of the Dawn - Prijevod
PostPostano: sri jan 20, 2010 10:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
2.znam je napisao/la:
vozdra svima,

upravo sam pročitao KOZMIČKI PRIRUČNIK, zanimljivo, osjećam se spreman za stvari koje se najvljuju(barem mislim:) ), ali kada?
Ono kužim Amira, jer sam slične stvari sam prolazio, vidim da se masu ljudi javlja sa sličnim toplim osjećajima, ali me kopka, kada dolazi svjetlo?
Hoće li nas dignuti sve?ili pojedniačno, na bazi spremnosti?
Vidim da se dosta spominje astralno putovanje i spontana astralna projekcija, kako do toga doći?Meditacijom?Nažalost, toliko radim i imam malo djete, da ne mogu odvojiti nekoliko sati dnevno da meditiram.
Hvala na reply-u

Ovo su pitanja na koja bi možda trebao sam naći odgovore,a ne da netko,pa bio to i tamo neki Graal,daje odgovore.
Osim evo jedan odgovor;"Do spontane astralne projekcije se dolazi spontano."
:twisted: :occasion5:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bringers of the Dawn - Prijevod
PostPostano: sri jan 20, 2010 11:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
[quote="2.znam
kada dolazi svjetlo?
Hoće li nas dignuti sve?ili pojedniačno, na bazi spremnosti?
[/quote]

Kada dolazi svetlo? Kada dolazi svetlo? Kada dolazi svetlo?!
:glasses7: :glasses7: :glasses7: :glasses7: :glasses7: :glasses7: :glasses7: :glasses7: :glasses7: :glasses7: :glasses7: :glasses7: :glasses7:

Nece bogme, skoro.

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bringers of the Dawn - Prijevod
PostPostano: pet jan 22, 2010 8:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 26, 2009 10:59 am
Postovi: 171
Lokacija: Tu i tamo
sigma je napisao/la:
[quote="2.znam
kada dolazi svjetlo?
Hoće li nas dignuti sve?ili pojedniačno, na bazi spremnosti?


Kada dolazi svetlo? Kada dolazi svetlo? Kada dolazi svetlo?!
:glasses7: :glasses7: :glasses7: :glasses7: :glasses7: :glasses7: :glasses7: :glasses7: :glasses7: :glasses7: :glasses7: :glasses7: :glasses7:

Nece bogme, skoro.[/quote]
Dobro, dobro

malo sam pretjerao, ali mislio sam na kozmički val koji najavljuju.
I jedno pitanjce, čitam Davida Ick-e, i spominje 4.denzitet kao nižu dimenziju?može netko pojasniti?Dobro tek sam na cca pedesetoj stranici, ali spominje tu priču kao nešto loše?
Hvala na pojašnjenju
:love3:

_________________
pamet u glavu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bringers of the Dawn - Prijevod
PostPostano: pet jan 22, 2010 9:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
2.znam je napisao/la:
sigma je napisao/la:
[quote="2.znam
kada dolazi svjetlo?
Hoće li nas dignuti sve?ili pojedniačno, na bazi spremnosti?


Kada dolazi svetlo? Kada dolazi svetlo? Kada dolazi svetlo?!
:glasses7: :glasses7: :glasses7: :glasses7: :glasses7: :glasses7: :glasses7: :glasses7: :glasses7: :glasses7: :glasses7: :glasses7: :glasses7:

Nece bogme, skoro.

Dobro, dobro

malo sam pretjerao, ali mislio sam na kozmički val koji najavljuju.
:love3:[/quote]



:) Znam na cega si mislio. Sve mi je odzvanjalo u glavi...

Malo me je brinulo kako ces shvatiti moj odgovor, i drago mi je da se nisi uvredio. Namera je bila da samo malo dublje razmislis.

Pokusacu pazljivo da se izrazim, i nadam se da nece biti pogresno shvaceno.

Svi mi imamo mnogo pitanja. A razni odgovori se nude... Kako ces znati koji je onaj pravi? Mozda ni jedan od ponudjenih nije onaj koji ce TEBI pomoci na putu.

Svi smo mi mnogo pitali... Na posletku shvatis da je bolje da sam dodjes do svoje istine.

Citajuci, razmisljajuci, tihujuci.

Kroz to tvoje dete, mnoge stvari ce ti se kazati. Posmatraj ljude, posmatraj prirodu, uvideces da postoje zakonitosti koje su iznad ovih nasih, ljudskih normi.

Moze neko da odvoji svo vreme ovog sveta za meditaciju, a da ne postigne bas nista.

Samo polako, leci ce to sve na svoje...kad mu dodje vreme.

:love9:

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bringers of the Dawn - Prijevod
PostPostano: uto jan 26, 2010 10:43 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 26, 2009 10:59 am
Postovi: 171
Lokacija: Tu i tamo
Pantelija je napisao/la:
Novo izdanje Donosilaca novog svitanja:
http://rapidshare.com/files/338466510/D ... itanja.pdf

Sa korekcijom teksta i napomenama koje povezuju nedorečene stvari i objašnjavaju vežbe.


Tek sada sam ovo celo pročitao i mogu reći da ovo uopšte nije new age paljevina niti podmetnuto kanaliziranje. Koncept duše je vrhunski. Mnoge stvari ovde opisane prepoznao sam u svom iskustvu.


Sve je to ok,

ali pogledaj Ra materijal, citiram "Ne možemo bolje govoriti o vašoj želji da služite".
Pa ako sam dobro shvatio trebao bi biti OPD osoba, okrenut prema drugima barem 60%, da bi mogao preći u 4.denzitet, dok te Pledijanci dosta usmjeravaju prema sebi.
Da su im poruke jake, jesu, i bujaju osjećaji, barem kod mene.
Ali kako je kolega rekao u postu iznad, svatko treba naći svoj put.

_________________
pamet u glavu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bringers of the Dawn - Prijevod
PostPostano: uto jan 26, 2010 11:23 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Ra materijal je smeće u odnosu na ovo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bringers of the Dawn - Prijevod
PostPostano: uto jan 26, 2010 2:53 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: pon dec 15, 2008 12:52 pm
Postovi: 278
Pantelija:
Citat:
Ra materijal je smeće u odnosu na ovo.

Kakva sirovost i kakvo neznanje.
Kakva naduvanost da se nešto zna.
Kakva ljudska glupost.

I ne vidi nesretnik da su i jedni i drugi JEDNO TE ISTO / 6D /
I ne vidi nesretnik da svi zajedno pripadamo JEDNOM JEDINSTVU.

Reče mudra glava: "Ko za slepcem ide, i sam će otići u provaliju"
ps. Kada nešto ne shvaćaš, ( kao što je Ra material ) onda je bolje i ne komentarisati, jer Ra nije Swerdlov - oni su mnogo kompleksniji i potrebna je veća svijest za tu vrstu shvaćanja. Kada čovjek nešto ne shvaća, on to obavezno kritikuje i kudi - nisi ti sam.

Ovo nisam napisao da branim Ra/6D/, nego samo da pojasnim, zarad drugih, koji mogu nasjesti na tvoje "strahove" i te iste shvatiti kao "veliko znanje".


Zadnja izmjena: juzni krst; uto jan 26, 2010 3:43 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bringers of the Dawn - Prijevod
PostPostano: uto jan 26, 2010 3:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
juzni krst je napisao/la:
Pantelija:
Citat:
Ra materijal je smeće u odnosu na ovo.

Kakva sirovost i kakvo neznanje.
Kakva naduvanost da se nešto zna.
Kakva ljudska glupost.

zar owo nije naduwanost kako ti znas da on ne zna?

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bringers of the Dawn - Prijevod
PostPostano: uto jan 26, 2010 3:49 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: pon dec 15, 2008 12:52 pm
Postovi: 278
bad. ass
Citat:
zar owo nije naduwanost kako ti znas da on ne zna?

Ne mogu tebi objašnjavati da li i od kuda znam, jer za tebe to ne vredi, ali imaš priliku, ako nemaš vlastito znanje, da pročitaš i drugu stranu, pa da se odlučiš ( što bi bila glupost) ili treće, da sam tražiš svoju istinu. Mislim da je ovo treće najbolje. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bringers of the Dawn - Prijevod
PostPostano: uto jan 26, 2010 4:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
juzni krst je napisao/la:
bad. ass
Citat:
zar owo nije naduwanost kako ti znas da on ne zna?

Ne mogu tebi objašnjavati da li i od kuda znam, jer za tebe to ne vredi, ali imaš priliku, ako nemaš vlastito znanje, da pročitaš i drugu stranu, pa da se odlučiš (što bi bila glupost) ili treće, da sam tražiš svoju istinu. Mislim da je ovo treće najbolje. Pozdrav.

zasto ne vrijedi?

shwacas li ti kakaw je paradoks owdje u pitanju? ti ZNAS da on NE ZNA, te on zbog swoje izjawe da ZNA kako su ra materijali shit treba da prihwati kako je taj pristup kriw. dakle, po tebi, on NE ZNA iako misli da ZNA. jesi li se zapitao da on mozda misli isto i za tebe. jesi li se zapitao da je (i) twoj pristup mozda kriw? i onda, tko ZNA? :-k

ah, krhko je znanje... :thumbup:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bringers of the Dawn - Prijevod
PostPostano: uto jan 26, 2010 4:27 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: pon dec 15, 2008 12:52 pm
Postovi: 278
Citat:
Ra materijal je smeće u odnosu na ovo.

Pokušati ću drugar biti kratak; reći da je "Ra material" smeće i to porediti sa "Donosioci Novog Svitanja" , nije neznanje, nego i više od toga. Prvi i prvo tu nema poređenja, jer oni su ISTO. Drugo; Čitav Svijet; antropozofski, teozofski, duhovni i ovaj koji se budi cijeni taj materijal kao početek nečega novoga i kao početak direktnog kontakta sa bićima 6D OPD orijentacije. (zavisi koliko si otišao) ako izuzmemo prijašnja kanalisanja tih istih ( 6D su misaone forme) Marka Proberta (direktan kanal) Džordža Hunta Wiliamsona, Andriju Pharića i druge koji su imali taj kontakt i prije onda je očito takva izjava u najmanju ruku; neznanje ili glupost. Ne idem dalje u objašnjavanje, jer to ne vodi nikamo, mislim da je i ovo dovoljno, a ako nije - nema pomoći.
Bad.ass
Citat:
zasto ne vrijedi?

Naravno, jer mi smo, i ja i ti, različite duše sa različitim iskustvima i sa različitim inkarnacijama i sa različitom svrhom - jednom rječju posve različiti, tako da tvoj upad između ovih energija je tvoja naivnost i neznanje, a vjerovatno potaknut željom za učenjem i učestvovanjem u kreaciji. To cijenim i poštujem, ali, nikada i NIKADA NE ULAZI IZMEĐU DVOJICE DA IH RAZVAĐAŠ, jer neznaš šta je to. Sada bi već trebao da znaš ako nisi imao vlastito iskustvo u životu. Ovo su prevelike energije za tebe ali učiti je poučno, čak i slova su kodovi i imaju svoje značenje na centre. Ako misliš da sam u krivu imaš pravo nastaviti.

Citat:
shwacas li ti kakaw je paradoks owdje u pitanju? ti ZNAS da on NE ZNA, te on zbog swoje izjawe da ZNA kako su ra materijali shit treba da prihwati kako je taj pristup kriw. dakle, po tebi, on NE ZNA iako misli da ZNA. jesi li se zapitao da on mozda misli isto i za tebe. jesi li se zapitao da je (i) twoj pristup mozda kriw? i onda, tko ZNA?

ah, krhko je znanje...

Drugar, ovo je za djecu kada se posvađaju pa opet žele da se pomire.
Sve je mnogo kompleksnije nego što misliš. PODRAV :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bringers of the Dawn - Prijevod
PostPostano: uto jan 26, 2010 4:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
juzni krst je napisao/la:
Citat:
zasto ne vrijedi?

Naravno, jer mi smo, i ja i ti, različite duše sa različitim iskustvima i sa različitim inkarnacijama i sa različitom svrhom - jednom rječju posve različiti, tako da tvoj upad između ovih energija je tvoja naivnost i neznanje, a vjerovatno potaknut željom za učenjem i učestvovanjem u kreaciji. To cijenim i poštujem, ali, nikada i NIKADA NE ULAZI IZMEĐU DVOJICE DA IH RAZVAĐAŠ, jer neznaš šta je to. Sada bi već trebao da znaš ako nisi imao vlastito iskustvo u životu. Ovo su prevelike energije za tebe ali učiti je poučno, čak i slova su kodovi i imaju svoje značenje na centre. Ako misliš da sam u krivu imaš pravo nastaviti.

juzni krst je napisao/la:
Citat:
shwacas li ti kakaw je paradoks owdje u pitanju? ti ZNAS da on NE ZNA, te on zbog swoje izjawe da ZNA kako su ra materijali shit treba da prihwati kako je taj pristup kriw. dakle, po tebi, on NE ZNA iako misli da ZNA. jesi li se zapitao da on mozda misli isto i za tebe. jesi li se zapitao da je (i) twoj pristup mozda kriw? i onda, tko ZNA?

ah, krhko je znanje...

Drugar, ovo je za djecu kada se posvađaju pa opet žele da se pomire.
Sve je mnogo kompleksnije nego što misliš. PODRAV :occasion5:

nemoj samo da ti se desi da od ogromnog (ne)znanja ne widis prst pred nosom. pomalo... :thumbup:


:love3:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bringers of the Dawn - Prijevod
PostPostano: uto jan 26, 2010 7:25 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: pon dec 15, 2008 12:52 pm
Postovi: 278
bad.ass:
Citat:
nemoj samo da ti se desi da od ogromnog (ne)znanja ne widis prst pred nosom. pomalo...

Simpatično je nama šta i ako me ovo podsjeća na onu dječiju poslije gombanja;
"proćićeš ti pored moje kuće i dobićeš od moga brata" - podsjetilo me na djetinjstvo.
Nema šta SIMPATIČNO. / Znam da ovo nema veze sa Donosiocima Svitanja i Ra Materijalom
nego je prosto SIMPATIKUS. :occasion5:
ps. zašto se opterećivati tuđim znanjem, možda je bolje raditi na svome neznanju. Naravno uvijek može slijediti; a šta je znanje a šta neznanje. Odgovor bi slijedio:

SVE JE ISTO SAMO ZAVISI KAKO POSMATRAŠ STVARI, A KAKO POSMATRAŠ STVARI ODREĐUJE TVOJ POLARITET, A TVOJ POLARITET ODREĐUJE TVOJE OPREDJELJENJE (OPD ili OPS)

Što reče Ekart Tol; ovo vrijedi samo za one koji su ovoga svijesni?
- Postoji mnoštvo onih koji čitaju a ne razumiju
- Slušaju a ne čuju
- Gledaju a ne vide
Ovo nije moja mudrost ali sam ih primjetio i vidim ih u svakodnevnom životu, na svakome je ponaosob ostalo da se sam svrsta.
Nebi bilo loše vratiti se na temu, Donosioci Novog Svitanja. :ontopic:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bringers of the Dawn - Prijevod
PostPostano: uto jan 26, 2010 8:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 26, 2009 10:59 am
Postovi: 171
Lokacija: Tu i tamo
juzni krst je napisao/la:
bad.ass:
Citat:

SVE JE ISTO SAMO ZAVISI KAKO POSMATRAŠ STVARI, A KAKO POSMATRAŠ STVARI ODREĐUJE TVOJ POLARITET, A TVOJ POLARITET ODREĐUJE TVOJE OPREDJELJENJE (OPD ili OPS)



Ok,

odgovor je stigao :)
mislim da su ova prepucavanja bila nepotrebna, ali evo :)

_________________
pamet u glavu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bringers of the Dawn - Prijevod
PostPostano: uto feb 23, 2010 4:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 01, 2009 12:29 pm
Postovi: 41
Citat:
Mi preprorucujemo da preispitate svakog tko vam sve jako tocno definira i tvrdi da su njegove izjave absolutno tocne. VAZNO je da cujete cim vise razlicitih misljenja i cim vise razlicitih prica. Slusajte ono sto vam neko prica i osjetite kakv je osjecaj u vezi s tom pricom. Da li vam korisiti za vase vlastitio dobro? Da li vas uzdize?
MI vas zelimo nauciti, da vi sami odlucite sto cete uciniti. MI vam dajemo informacije, ali vi odlucujete sto cete si time napraviti, VI ste odgovorni za VAS zivot, ne mi!


Pa to kažu i popovi i svi new age autori.Tekst je ok jer smatram da je ovo kvotano najvažnje kod proučavanja ovih stvari,ali to će vam preporučiti svi auori dok između redaka piše"ali mi znamo pravu istinu"U ovom tekstu ne piše ništa što nije i prije viđeno.Najvažnije je da su reptili krivi za sve.Zanimljivo je kako je u zadnje vrijeme postalo nekako popularno reptile kriviti za svako sranje koje se dogodi.jebiga,reptili su krivi što puše bura.Reptili su krivi što kasnim na posao jer su izbušili gume od autobusa.Tako ispada.tekst je poučan i u njemu,kao i u svemu,ima komadić istine,ali da je nešto novo-to nije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bringers of the Dawn - Prijevod
PostPostano: uto feb 23, 2010 6:42 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
vještica je napisao/la:
Najvažnije je da su reptili krivi za sve.Zanimljivo je kako je u zadnje vrijeme postalo nekako popularno reptile kriviti za svako sranje koje se dogodi.jebiga,reptili su krivi što puše bura.Reptili su krivi što kasnim na posao jer su izbušili gume od autobusa.Tako ispada.

Vještice, da li si ovo zaključila iz djela Donosioci svitanja? Ako jesi, koju si verziju prevoda čitala, staru ili ovu koju je Pantelija korigovao?

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bringers of the Dawn - Prijevod
PostPostano: uto feb 23, 2010 8:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 01, 2009 12:29 pm
Postovi: 41
A postoje dvije verzije?Čitala sam Bringerse u ovom topicu,a prije toga sam ih čitala prije oko godinu dana.Nije mi jasno zašto svi forsiraju te reptile.Osobno ih ne smatram glavnim krivcima što se sranja događaju.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 228 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz