Sada je: čet apr 25, 2024 3:27 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 531 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 27  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sri maj 10, 2006 10:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
Ej Esperio, pa znaš o čemu ti ja pričam.

Ma znam nego mi nije bilo jasno kada si rekao da ne treba da upotrebljavamo logiku a ti sasvim logicno razmisljas.Sad mi jasnije.
Mozda ja samo pod logikom podrazumevam vise stvari. :wink:

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 10, 2006 11:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 26, 2005 12:53 am
Postovi: 238
Deckard je napisao/la:
veceras je bio takav ruzicasti suton kakav odavno nisam vidio sa nevjerovatnim oblacaima, sve o cemu sam ja mogao razmisljati bilo je da li se iza oblaka u stvari kriju UFO-i



Deckard, postoje stvari koje ne mozes promjeniti. Kao npr. postojanje UFOa.
Kao i one koje mozes. Kao npr. tvoj dozivljaj istih.
Nijedan UFO nije vrijedan tvoje paznje, bio on iza oblaka ili ne...

"...when there's so much beauty in the world.

Sometimes I feel like I'm seeing it all at once, and it's too much, my heart fills up like a balloon that's about to burst...
And then I remember to relax, and stop trying to hold on to it, and then it flows through me like rain and I can't feel anything but gratitude for every single moment of my stupid little life...

You have no idea what I'm talking about, I'm sure.

But don't worry... you will someday."


A mozda i vrlo brzo.
Ali, daj si vremena da preradis sve ovo na miru.

U tom smislu je svaki i jedan takav zanemareni suton propustena prilika za ono sto je u tvom zivotu u biti JEDINO vazno - susret sa najvaznijim bicem u tvom Svemiru - Tobom.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 11, 2006 1:01 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Citat:
medjutim otkako sam se susreo sa ovim materijalom u meni se uzburkala citava lavina razlicitih osjecanja
ova osjecanja se krecu od zanosa izazvanog prosvijetljenjem pa sve do totalne skepse i potrebe logickog uma da sve do detalja autopsira


Cini mi se da su ovo bas cesti dozivljaji kada je citanje kasiopejaca u pitanju. Mozda su kasiopejski transkripti u stvari nekakav "pocetni kljuc", koji nama prosecnim ljudima "sklapa" neke pocetne kockice u glavi, pa ko oseti tj. prepozna, ima putokaz u kom pravcu da razmislja. Mozda je za nekog taj kljuc nesto drugo, neki drugi tekst, sigurno ima i toga.

Meni licno na primer, sada su sve druge religijske "teorije", od monoteisticke dogme do new age-a, kao price za malu decu. Mislim, celog zivota imam ogromnu potrebu za "odgovorima", a kasiopejci su prvi koji su mi dali ispunjavajuci odgovor.

Naravno uzimam u obzir da je sve to plod moje "zelje" iliti "sto je babi milo to joj se i snilo".

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 24, 2006 6:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet sep 22, 2005 7:40 pm
Postovi: 140
Mnogi tekstovi su "pocetni kljuc",ili "trigeri". Za mene je triger bio tekst "istorija galaksije" sa superzone. Nisam mogla da zaspem danima posle toga. Ali je definitivno da mi je to promenilo zivot,nacin na koji razmisljam i sve ostalo. Nije vazno sta je triger,vazno je da nas pokrene da tragamo za istinom. Proces je za svakog razlicit.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Dali je Val i sve sto uz njega ide samobomana ili ne
PostPostano: sub jul 01, 2006 8:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
da se odmah na pocetku razumijemo.
Ja zelim da Val dolazi, zelim da dodje sto prije i nadam se da cu ga spreman docekati.
Medjutim racionalni um (ili mozda predatorski) me tjera da vam postavim neka pitanja za otvorenu diskusiju. Nabacite svoje pro i con

Pro Vala i svih teorija koje se na teoriju o Valu nadogradjuju:

1. Vrijeme se zaista ubrzava - to i sam primjecujem, i nije efekat starenja, i teenageri mi se zale na isti problem - nesto se dogadja sa vremenom kao objektivnom kategorijom

2. Empirijski sam se mogao uvjeriti da univerzumom ne vlada princip dobra, tj. stvari su puno kompliciranije ili da kazem indiferentije od toga

3. Empirijski sam se mogao uvjeriti da postoje tragovi koji upucuju na to da je zemlja puno starija nego sto to zvanicna nauka tvrdi

4. naucnici su nedavno izjavili da zemlja usporava svoju rotaciju

5. Vjerovatnoca da se od svih mogucih ishoda ljudsko drustvo nakon 2000 godina postojanja spontano razvilo u ovu totalno neprirodnu piramidalnu tvorevinu izuzetno je mala i ovo je prilicno velika indikacija da je ljudsko drustvo razvijano prema nametnutim smjernicama i sa odredjenim ciljevima

6. Empirijski sam se mogao uvjeriti u postojanje organskih portala i zbog njih sam bio frustriran polovinu svog odraslog zivota

Contra Vala

1. ako zavirimo u povijest vidjet cemo da ovakve teorije nisu novost
u svakom dosadasnjem stoljecu postojale su grupe ljudi koje su vjerovale da ce uskoro nastupiti kraj svijeta odnosno kataklizma koja ce svjet transformirati od doline suza u rajsku dolinu, nekad su to bili okrugli datumi a nekan kockasti, medjutim bilo ih je dosad na tisuce i svi su do jednog promasili

2. vrijeme se u stvari ne ubrzava nego je toi posljedica vece preokupiranosti mozga, seljaku koji ne zna da cita , nema interenet, mobilne komunikacije i sl. dan traje puno duze nego nekome ciji je mozak svakog sekunda bombardiran milionima vizualnih informacija, ergo nije ni cudo da je malo vremena za preraditi sve te informacije

3. Zemlja ne usporava u pitanju je krivi proracun

4. empirijski se nisam imao prilike uvjeriti u postojanje stanovnika visih densiteta

5. Susreti sa vampirskim entitetima i sleep parallysis koju sam iskusio mogu se objasniti kao obmane uma , odnosno nedovoljno poznati fizioloski procesi

6.Toliko smo razocarani u stanje stvari oko nas da nam se teorija o valu cini kao magicno rijesenje za sve probleme, njome postajemo demijurzi, otkrivamo fontanu vjecne mladosti i rijesavamo vecinu svojih problema iz smrdljive materijalne realnosti

7. Teorija o organskim portalima samo je jos jedna rasisticka teorija , samo ovog puta nesto ljepse upakovana- zato nam je tako i draga

Eto za sad mi ovo pada na pamet siguran sam da cu se u medjuvremenu sjetiti jos nekih stavki...

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jul 01, 2006 9:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
1. ako zavirimo u povijest vidjet cemo da ovakve teorije nisu novost
u svakom dosadasnjem stoljecu postojale su grupe ljudi koje su vjerovale da ce uskoro nastupiti kraj svijeta odnosno kataklizma koja ce svjet transformirati od doline suza u rajsku dolinu, nekad su to bili okrugli datumi a nekan kockasti, medjutim bilo ih je dosad na tisuce i svi su do jednog promasili

Ova teorija ima astronomsku pozadinu.
Citat:
6.Toliko smo razocarani u stanje stvari oko nas da nam se teorija o valu cini kao magicno rijesenje za sve probleme, njome postajemo demijurzi, otkrivamo fontanu vjecne mladosti i rijesavamo vecinu svojih problema iz smrdljive materijalne realnosti

Izgleda da smo zaboravili da ti kazemo da i Zlo dolazi na Valu. :)

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jul 01, 2006 9:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Citat:
Ja zelim da Val dolazi, zelim da dodje sto prije i nadam se da cu ga spreman docekati.


Mislim da ne treba da ŽELIŠ da val dođe ni što prije ni bilo kada a pogotovo ne treba da se NADAŠ da ćeš biti spreman kada se to dogodi jer željeti nešto je, kao što znamo, OPS manifestacija naše ličnosti a kada se nečemu nadaš to znači da nisi siguran tj. ne znaš da će se nešto dogoditi, odnosno kako će se i zbog čega to dogoditi, pa onda ako u takvom "stanju" dočekaš val vjerovatno neće baš biti onako kako očekuješ.
:D

Ma dobro, to su samo neka moja "misaona zapažanja" glede nadolazeće kataklizme. :mrgreen:
U svakom slučaju ja sam negdje na početku svog učešća na ovom forumu jednom napisao da jednostavno predosjećam da nam se uskoro bliži nešto jako veliko tj. neki izuzetno značajan događaj za cijelu ljudsku populaciju i na neki način čitavu planetu. I dalje osjećam isto a moje neko viđenje tog događaja jeste da će to biti u obliku neke prirodne katastrofe globalnih razmjera. Mišljanja sam da taj nadolazeći val, ili kako god drugačije to neko definisao ili zamišljao, trebamo prihvatiti kao nešto što je potpuno prirodno i na neki način očekivano i jednostavno se tako i odnositi prema tome.[/i]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jul 01, 2006 11:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
Mišljanja sam da taj nadolazeći val, ili kako god drugačije to neko definisao ili zamišljao, trebamo prihvatiti kao nešto što je potpuno prirodno i na neki način očekivano i jednostavno se tako i odnositi prema tome.

That's the spirit! :D

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jul 01, 2006 11:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 08, 2005 3:56 pm
Postovi: 320
Možda smo mi i sada pod utjecajem vala, ako on uopće postoji. Ne mora značiti da će se on dogoditi u jednoj sekundi, satu ili slično, nego se njegov utjecaj proteže kroz neko duže vremensko razdoblje.
Ova teorija o valu me podsjeća na teoriju o fotonskom pojasu, u koji bi Zemlja trebala ući kroz naredno vremensko razdoblje i u kojem bi trebala biti 2000 godina. Po toj teoriji kad Zemlja bude na samoj granici fotonskog pojasa uslijedit će tri dana mraka gdje se ništa na nebu neće vidjeti. Za to vrijeme će prestati raditi svi električni uređaji i nećete smjeti ništa jesti i piti što je bilo vani za ta tri dana (jer će biti kontaminirano). Također neće biti poželjno biti vani jer će to biti smrtonosno ( ne znam zašto ). Neće biti poželjno ni gledati vani kroz prozor dok se sve to bude zbivalo jer i to može biti smrtonosno. Uglavnom tada treba ostati kod kuće. Čini mi se da neće biti poželjno ni zaspati ali nisam siguran. Nakon što prođu ta tri dana, oni koji sve to uspiju preživjeti, doživjeti će ulazak u fotonski pojas gdje će Zemlja ući u novo doba (valjda se misli na 4D). Fotonski pojas se zove zato jer će neko vrijeme biti non-stop dan (ta svjetlost neće biti od Sunca), a poslije će se izmjena dana i noći normalizirati. Možda ste čuli za ovu teoriju? Čini mi se dosta povezana sa valom.
Možda su sve ove teorije o nekakvom spasu izvana samo obični new-age. Zar se nebi trebao čovjek sam spasiti, bez ikakvih utjecaja izvana? Uglavnom vjerujem da će biti nekakvih promjena (one se već i sada događaju) ali o nama sve ovisi. Deckard je spomenuo ljude koji nemaju pristup informacijama i postavlja se pitanje kako bi oni dočekali ove promjene. Siguran sam da takvi ljudi mogu biti spremniji za novo doba nego itko tko proučava ove stvari. Uzalud je pročitati sve ove materijale ako niste upoznali samog sebe i spoznali da je smisao života kad se odnosite prema drugom kao što bi i vi da se drugi odnose prema vama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jul 02, 2006 12:03 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
Možda smo mi i sada pod utjecajem vala, ako on uopće postoji. Ne mora značiti da će se on dogoditi u jednoj sekundi, satu ili slično, nego se njegov utjecaj proteže kroz neko duže vremensko razdoblje.

Mi smo uvek pod uticajem vala. On ce samo biti najintenzivniji u odredjenom periodu. Bar tako glasi teorija.

Citat:
Uglavnom tada treba ostati kod kuće.

Ili u podzemnim gradovima sa reptilima. Kazu ljudi da je tamo dobra usluga. Niko se dosad nije zalio. :D
Citat:
Možda ste čuli za ovu teoriju?

Da, cuo sam je odavno. Pisalo je u raznim casopisima.
Citat:
Čini mi se dosta povezana sa valom.

Citat:
Q:Now, could you talk to us a little bit about the purported "Photon Belt?"
A: The key issue remains one of interpretation. The messages
are genuine; interpretations are variable in their accuracy. So,
when one speaks of the "Photon Belt," one may really be
thinking of a concept and giving it a name.



Citat:
Možda su sve ove teorije o nekakvom spasu izvana samo obični new-age.

Ako zivotinje postanu 3D bica da li je to spas? Ja na to gledam kao na evoluciju a ne spas.
Citat:
Zar se nebi trebao čovjek sam spasiti, bez ikakvih utjecaja izvana?

Trenutni uticaji izvana upravo pokusavaju da nas ometaju u nasem "spasu" tako da pasivnost sigurno nije dobra preporuka.
Citat:
Deckard je spomenuo ljude koji nemaju pristup informacijama i postavlja se pitanje kako bi oni dočekali ove promjene.

Postavlja se takodje i pitanje kako cemo mi docekati ove promene.
Citat:
Siguran sam da takvi ljudi mogu biti spremniji za novo doba nego itko tko proučava ove stvari.

Kako ce oni biti spremniji za NWO?

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jul 02, 2006 12:41 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jun 11, 2006 1:11 am
Postovi: 18
Netremichna zagledanost u krajnji cilj, najcheshce, dovodi do saplitanja pri prvom koraku.

Materijalni svet nije losh. Nije ni dobar. On jednostavno postoji. Dobro i zlo su kategorije Uma, koji deli. To je normalno. Chak i "prosvetljene" osobe dele. Jedan poznati (i priznati) Yoga/Tantra uchitelj iz Indije je, u toku razgovora sa uchenicima o Egu (instrumentu za "deljenje"), rekao: "Ja sa svojim demonima zivim, a vi, ako mozete bez njih, izvolite".

Svako znanje, pa i ono "duhovno", dobijeno je procesom analize (rasclanjivanja) i sinteze (pregrupisavanjem raschlanjenog).

Vreme, kao subjektivni koncept, deo je Uma, chije je funkcionisanje uslovljeno fizioloshkim predznacima. Shto nam fizioloshki sistem bolje funkcionishe, tj. stho smo zdraviji, to che nam se i protok vremena chiniti "normalnijim", tj. neche biti ni brz ni spor. Upotrebom raznih vrsta tzv. "droga", lako se moze ustanoviti ta veza izmedju fiziologije i percepcije protoka vremena. Trend globalnog zagadjivanja planete i svih nashih bioloshkih "input-a", uzrokuje debalans fizoloshkog sistema, te i debalanst percepcije protoka vremena. Postoje neke indicije da je, za posmatranje i razumevanje vremenskog toka i protoka, najodgovornija tiroidna zlezda, koja se lako oshtechuje talozenjem teshkih metala (iz vazduha, vode, hrane...).

Vreme, kao objektivni koncept, isto je uvek.

"Val" postoji. I trenutno su njime zapljusnute mnoge osobe. Kao shto su njime bile zapljusnute nebrojene osobe kroz istoriju. Proces transformacije se deshava stalno i neprekidno.

Ukoliko imamo neku ideju o tome kako bi "svet" trebao da izgleda, tj. o tome shta je "dobro" ili "zlo", najbolje bi bilo da je pokushamo sprovesti unutar nashih, osobnih, tela i zona osobnog uticaja. Niko, umesto nas, pa ni "Galaktichki val", neche izvrshiti transformaciju nas samih a u pravcu zeljenog stanja.

Kolektivno spasenje ne postoji. Samo individualno. Ne postoji niti jedna grupa, u istoriji, a za koju se pouzdano zna, da je obezbedila svojim chlanovima istovremenu transformaciju sa jedne tachke na drugu tachku, nechega. Uvek se to deshavalo pojedincima.

Pricha o "Valu" je isto shto i pricha o ponovnom dolasku Hrista na zemlju. Pa Hrist je vech jednom bio ovde (chak se tvrdi da je bio i vishe puta, u razlichitim inkarnacijama), pa se nishta "globalno" nije desilo. Zashto bi se to desilo kada ponovo dodje?!

Naravno, mnogi che tvrditi da je "Val" neshto mnogo opseznije od bilo kog Hrista. Ali, to je samo stvar interpretacije, jer se niti o jednom, niti o drugom "entitetu", ne moze, sa sigurnoshchu, nista rechi.

Chesto, kada sebe uhvatim da o konkretnim zadovoljstvima i nezadovljstvima sopstvenim stanjima pochnem suvishe "teoretisati", setim se dragog Perduraba, koji je znao rechi: "Prichalice, naklapala! Dokle chete da zvachete crvenu krpu?! Delajte! Veliko Delo je blizu!"

"Val" je vech tu. Uvek je i bio. Za one koji se hoche stvarno pokrenuti i od sebe uchiniti harmonichnije osobe.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jul 02, 2006 10:03 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 11, 2006 3:13 pm
Postovi: 82
:read: :read: mogu samo reći svoje mišljenje o valu:nešto se sigurno sprema jer osim intuicije koja mi to kaže, svaki dan doznajem i mnoge druge stvari o sebi i svakako ne bih bio tu da me oversoul nije poslao u ovaj materijalni realitet da prisustvujem tom nekom "velikom događaju".uzgred,napomenuo bih da mi se ovaj planet,ovaj realitet i ovaj programirani integritet na njemu niti malo ne sviđaju ...a to o valu....neću tvrditi ništa sto posto ali bojim se da je to samo podla new age propaganda iz poznatih izvora za poznatu klijentelu,uključivši komplet casiopeju,bringerse i ostalo i taj kako je netko spomenuo,rasistički nauk o "nama" i "njima" tj. organskim portalima.dobar je to način za NOVE PODJELE MEĐU LJUDIMA ,po principu zavadi pa vladaj....potvrđena je činjenica da sve živo ima dušu ovakvu ili onakvu, ali je ipak duša i nijedna nije manje vrijedna od druge bez obzira na nivo samosvjesti....a čekajući taj tzv. val samo radimo za njih....tj. ne radimo ništa na sebi niti "budimo sebe".uz to lako bi bilo da taj val znači samo klasični iluminatski u prenesenom značenju scenarij za nas sve skupa na zemlji.....znači,totalni rusvaj i razaranje te stvaranje novog svjetskog poretka od preživjelih,od spašenih i od hibrida grey-čovjek a sve skupa pod paskom fizičkih dracoa kojima se već "rikta" atmosfera itd..,sa naravno poznatim sranjima poput čipiranja,nove bezgotovinske ekonomije,jedne vlade,jedne religije.....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jul 02, 2006 10:38 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
:love11: :love2: :love1: :love4: :love6: :love8: :toothy2:


:love3:

Naravno da neće biti Vala(tm) u tom smislu u kojem neki misle. Sjetite se samo glupe i nepotrebne panike oko Y2K (koja je osim toga bila i realnija još k tome, ali svejedno glupa i nepotrebna). A i također se slažem sa heretičkom mišlju kolege u postu gore da je koncept organskog portala glupost. Ili svi imaju dušu ili nitko. Druga je stvar što je netko više povezan sa njom da se tako izrazim. Eto.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jul 02, 2006 12:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
Naravno da neće biti Vala(tm) u tom smislu u kojem neki misle.

Ja ga zamisljam u smislu kako je to objasnio OP:
Citat:
Sta se tice jednog prirodnog rasta koji je spomenut u kontekstu jdnog graduiranog napretka htio bih rec da bi bilo prirodno sa dva skociti odmah na 12 lanaca DNA.
Naime vecina prirodnih procesa te vrste se ponasa logaritamski.

Dakle ne linearno nego logaritamski. Cak postoji i funkcija prirodno logaritam iliti ln koja dobro opisuje te procese.

Dakle u prirodi je manje vise normalna takva krivulja, spori napredak milijunima godina, lagano priblizavanje jedoj tocki kriticne mase, nagli rast gore u strasno kratkom vremenau, zatim dugogodisnje bivanje na tom jednom stupnju, do slijedece kriticne tocke.

Gledauci jos ktome da je DNA elektromagnetska antena onda je sasvim prirodno da ce u snopu EM valova ili cega vec ona biti aktivirana.


Dakle Val(tm) bi po ovoj teoriji bio EM prirode i ne moze se uporedjivati sa Y2K.
Pored toga on ukljucuje i puno drugih stvari a ne samo evoluciju ljudi. Evoluciju planeta naprimer.
Ako neko uopste smatra da je tako nesto moguce. :)
Citat:
a čekajući taj tzv. val samo radimo za njih....tj. ne radimo ništa na sebi niti "budimo sebe".

Sa ovim se slazem. Ne treba cekati nista vec aktivno raditi na sebi. Val je samo dodatna pomoc. :wink:
Citat:
uz to lako bi bilo da taj val znači samo klasični iluminatski u prenesenom značenju scenarij za nas sve skupa na zemlji.....znači,totalni rusvaj i razaranje te stvaranje novog svjetskog poretka od preživjelih,od spašenih i od hibrida grey-čovjek a sve skupa pod paskom fizičkih dracoa kojima se već "rikta" atmosfera itd..,sa naravno poznatim sranjima poput čipiranja,nove bezgotovinske ekonomije,jedne vlade,jedne religije.....

Pa vidis, taj val u prenesenom znacenju znaci i dolazak drugih vanzemaljaca koji bi da nas otmu od dracoa i greysa, a zanimljivo je da sam jos negde cuo da neki drugi vanzemaljci dolaze iz Kuperovog pojasa. :wink:
Citat:
rasistički nauk o "nama" i "njima" tj. organskim portalima.dobar je to način za NOVE PODJELE MEĐU LJUDIMA ,po principu zavadi pa vladaj....

Taj nauk bi bio rasisticki ukoliko bi neko rekao " Hajde da pobijemo sve organske portale jer nam oni samo uzimaju energiju". A to je bas nacin na koji bi organski portali reagovali i pobili bi ove druge. :)

A po meni je rasisticki stavljati ostale ljude sa induvidualnom dusom u njihov obrazac ponasanja kome ovaj materijalni realtitet i programirani integritet savrseno odgovara.
Koliko sam ja primetio njima se ovaj realitet veoma svidja za razliku od nas.
Pa pogledajte samo kako su srecni i zadovoljni. :)
Nemam ja nista protiv njihove srece ali sta da radim kada nemamo iste ciljeve u zivotu.
Citat:
potvrđena je činjenica da sve živo ima dušu ovakvu ili onakvu

Pa to se bas i govori o teoriji o organskim portalima. Da je njihova dusa "onakva".
Ne znam sta ste vi primetili ali moje iskustvo mi potvrdjuje ovu teoriju da nismo bas svi isti.
Citat:
ali je ipak duša i nijedna nije manje vrijedna od druge bez obzira na nivo samosvjesti....

Tako je. Isto kao sto ja tvrdim da je dusa koju mogu dobiti roboti isto vredna kao i dusa organskih bica. Samo sto je drugacije prirode.
Citat:
Ili svi imaju dušu ili nitko.

Tako i glasi teorija. I kamenje ima dusu. Ono o cemu se govori je da organski portali imaju grupnu a ne individualnu dusu.
Citat:
Eto.

Znaci slazemo se? :)

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jul 02, 2006 2:28 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jul 08, 2005 4:52 pm
Postovi: 744
Ne isključujem mogućnost da će Val(tm) doći. Također sam mišljenja da se događaju globalne svjetske promjene, da li iz ovih ili onih razloga, to nitko ne može znati sa sigurnošću. Sa sigurnošću može utvrditi samo neke obrasce, ali može ići i od raznih postavaka pri interpretaciji. Mislim da najviše ovisi o nečijoj osobnosti i sklonostima koje će postavke izabrati.

Esperio Max je napisao/la:
Pored toga on ukljucuje i puno drugih stvari a ne samo evoluciju ljudi. Evoluciju planeta naprimer.
Ako neko uopste smatra da je tako nesto moguce. :)


Što je evolucija planeta? Rast njegovih planina i širenje rijeka ili mogućnost telepatije individualne duše planeta sa svojim žiteljima - bakterijama koje ga nastanjuju. (primjetite da nisam naveo riječ paraziti nego baš bakterije koje mogu biti i "korisne" i "štetne". Mi smo sa perspektive planeta trenutno više u ovoj drugoj kategoriji.)
Ja se ne volim primati za stvari koje ni meni samom nisu najjasnije, a vjerujem da tebi koncept evolucije planeta nije baš tako jasan kako misliš.

Esperio Max je napisao/la:
Sa ovim se slazem. Ne treba cekati nista vec aktivno raditi na sebi. Val je samo dodatna pomoc. :wink:


Ili mit?

Citat:
Taj nauk bi bio rasisticki ukoliko bi neko rekao " Hajde da pobijemo sve organske portale jer nam oni samo uzimaju energiju". A to je bas nacin na koji bi organski portali reagovali i pobili bi ove druge. :)


Nije istina, rasizam ne pretpostavlja automatski i ubijanje ili fizičko nasilje uopće. To je ekstremni rasizam. Osim toga ne postoji niti jedna jedina metoda koja bi potvrdila da netko jest, a netko nije organski portal. Što će reći da je ono prvenstveno proizvoljna kategorija, bolest jezika i sredstvo etiketiranja. Da ne govorim o tome kako mene kao pripadnika ljudske vrste i moj intelekt (ne govorim o nekim akademskim izdrkavanjima ili programima), vrijeđa takav način etiketiranja. S jedne strane upravo zato što smatram da ne da postoje DVIJE, nego MILIJUN "vrsta" ljudi. A niti taj milijun nije dovoljan da se obujmi sva ljudska raznolikost i šarolikost u dinamičnost života kakav jest. A čovjek je ništa drugo nego ansambl i melting pot svoje genetike, utjecaja okoline i svoje slobodne volje i vlastitog rada na sebi kao osobi kroz život. E SAD, netko može reći da organski portali na ovoj trećoj kategoriji (radu na samom sebi i učenju) ne rade baš puno i to uvesti kao kriterij demarkacije, i to bi već možda moglo imati malo smisla ali bi svejedno još bilo upitno (jer sve jest na kraju krajeva).

Ja za razliku od ljudi koji vole etiketirati druge, ne samo da ne bi poubijavao ove, nego bi im i dao priliku, obrazovao ih i pokušao dati ljubav i razumjevanje. Kada kažemo da je netko organski portal, mi de-finiramo njegovu ljudsku i samim time OTVORENU prirodu, zatvaramo ga i uništavamo sve ljudsko kako kod njega, tako i kod sebe samih u tom procesu. To je moje mišljenje i moj DUBOKI OSJEĆAJ koji jednostavno ne mogu promijeniti samo zato što netko kaže da nije tako, sve da je taj netko nobelovac, genijalac ili ne znam šta. Može mi netko reći da sam programiran, da sam budala ili ne znam šta, ali takav netko je ništa drugo nego to jer se služi najjeftinijim sofizmima i poštapalicama i nije otvoren za dijalog, a to nema smisla ako hoćeš doći do Istine koja nikad nije cjelina u takvim sustavima komunikacije.

Tako da bih ja deset puta razmislio prije nego bi se išao razbacivati, nije li koncept organskog portala uveden od strane ovih ili onih interesnih grupa koji žele da se čovječanstvo djeli još i više i to na najosjetljivijoj i NAJMANJE MOGUĆE ODREDLJIVOJ (čitaj najdiskutabilnijoj) razini - ljudskoj duši. Sto podjela zamijeniti za jednu, čini mi se glupošću. Ja sam od kad sam svjestan sebe (dakle od druge ili treće godine života pa kroz život kako sam rastao), uvijek izbjegavao glupe etikete i nikada mi nisu bile potrebne neke priče da bi se maknuo od društveno nametnutih normi tipa - ja sam Hrvat, rimokatolik i slična sranja koja nemaju osnovu u mojoj najdubljoj realnosti. A sa pobijanjem dogmi u samom sebi, nisam imao većih problema, gotovo nikada. Kada jesam, nisam trebao nove dogme, zato se bojim da neki to rade i dalje (ne imenujem nikoga, samo upozoravam na mogućnost).


Citat:
A po meni je rasisticki stavljati ostale ljude sa induvidualnom dusom u njihov obrazac ponasanja kome ovaj materijalni realtitet i programirani integritet savrseno odgovara.
Koliko sam ja primetio njima se ovaj realitet veoma svidja za razliku od nas.
Pa pogledajte samo kako su srecni i zadovoljni. :)


1. obnovi znanje značenja riječi rasizam

Meni je ovaj svijet (pod svijetom mislim prvenstveno na civilizaciju i kulturu jer svijet zapravo ne znači ništa drugo - le monde, tako da riječ mondijalizacija predstavlja bolju riječ nego globalizacija - globe (kugla).) jedno veliko sranje i gade mi se ljudi i njihovo ponašanje. Nekada i sam prihvatim obrasce koji nisu dio moje istinske prirode (da se tako izrazim, iako se i tu sa pravom otvara pitanje što ona uopće jest). Ali da li to znači da moramo skroz izdvojiti utjecaj okoline da bi bili duhovno jače osobe? Što nam onda ostaje? Mi sami na svom otoku, jači nego ikad, ali bez ikoga s kim bismo to podjelili. Ne hvala. Nijedan čovjek nije otok i samo budala nije toga svjesna. Samo boemi, pustinjaci i slični misle da mogu biti plave kule od slonovače koje lete u zraku ali i oni su duboko svjesni da zato nisu tu i da je to nemoguće i zato još više pokušavaju to zaboraviti, još više se potiskujući u svoj eskapizam. Mislim da treba raditi na sebi, ali automatski i oplemenjivati druge, pomagati, raditi na dobrobiti. Možda niti vi koji "brijete" na organske portale, ne isključujete to, ali meni se nekako čini da čim nekoga de-finiraš kao takvog, da isključuješ mogućnost ikakvog napretka za drugog, a to je po meni najniži oblik šovinizma, rasizma i neljudskosti u jednom. I sebično je još k tome i hrani najgoru vrstu socijalnog darvinizma i kapitalističkog natjecateljskog duha. I nemoj mi molim te reći da osobe koje smatraš OP-ovima ne smatraš nižima od sebe jer je to najobičnija laž i to dobro znaš.
(BTW ne svađam se niti mi je to najmanja namjera, i to valja znaš, samo sam iskren i bolno otvoren kada je riječ o ovakvim temama)

Citat:
Nemam ja nista protiv njihove srece ali sta da radim kada nemamo iste ciljeve u zivotu.


Pričaj mi o tome. ;)

Citat:
Pa to se bas i govori o teoriji o organskim portalima. Da je njihova dusa "onakva".


Da li govorimo o duši kao o monadi, da li govorimo o centralnom živčanom sustavu i umu ili o nečemu drugome? Kako možeš biti siguran šta je duša? Ja imam neke zamisli i o duši i odnosu sa tijelom i kvantnom fizikom i arhetipovima i matricama (kao kalupima i programima ne nužno negativnim), ali mi je teško to sve verbalizirati. Ne znam koji "switch" i na kojoj duši čini OP-ove takvima kakvima jesu i gdje je ta kvalitativna priroda duše? Pošto pišeš "onakva" pod navodnicima vjerojatno ne podrazumijevaš neku određenu kvalitetu, ne znam... Moram priznati da mi je to sve još poprilično mutno, bez obzira koliko stvari pročitao... Možda sam prema tome i ja organski portal za nekoga ha? Bez obzira na sve moje patnje, čežnje, snove, nade i boli i unutrašnji osjećaj, bez obzira što cijeli život idem protiv struje, bilo glasno ili tiho, da dođem do izvora. I dođem, ali voda uvijek teče pa moraš stalno plivati čak i da hoćeš ostati na istom mjestu. Da ne govorimo da hoćeš ići dalje...
Poanta je: pronicljivom duhu ne trebaju podjele, a kamoli podjele na ovakve ili onakve. Onaj tko ti hoće zlo, skužit ćeš. Ako nećeš, nemaš sreće (ili pameti ili oboje). Što se tiče energije, nju uglavnom dobivam kroz hranu - ATP i spavanjem "punim baterije" i imam je i više nego dovoljno za sve, nekad i previše. Štaš kad imam "sreće" (u koju ne vjerujem previše).

Citat:
Ne znam sta ste vi primetili ali moje iskustvo mi potvrdjuje ovu teoriju da nismo bas svi isti.


Ne samo da nismo ISTI (jer dva ista čovjeka NE MOGU POSTOJATI), već nismo niti JEDNAKI (za postojanje dva jednaka čovjeka je jako mala vjerojatnost, ali postoji, dok za ista ne postoji ni teoretska).

Okreni se oko sebe. Šta vidiš? Daj mi reci kako možeš ti biti jednak kao i netko tko je odrastao sa ocem alkoholičarem recimo koji ga je tukao ili je odrastao u domu ili u haremu ili je rođen sa Kur'anom ispod jastuka itd. itd. Ne možeš.


Citat:
Tako i glasi teorija. I kamenje ima dusu. Ono o cemu se govori je da organski portali imaju grupnu a ne individualnu dusu.


Ali to više nije duša u smislu monade nego zamislimo jedan središnji kompjuter, a tzv. OP-ovi svi se napajaju na taj kompjuter i svi iz njega crpe. No mora postojati neka monada koja će pokretati pojedince koje ti nazivaš organskim portalima.

Citat:
Citat:
ali je ipak duša i nijedna nije manje vrijedna od druge bez obzira na nivo samosvjesti....

Tako je. Isto kao sto ja tvrdim da je dusa koju mogu dobiti roboti isto vredna kao i dusa organskih bica. Samo sto je drugacije prirode.


Da li prema tome "duša" ivančice i tratinčice jednaka kao "duša" klokana? Da li je "duša" klokana jednaka kao "duša" čovjeka? Sa stajališta apsoluta možda, ali dok god si čovjek to ne može biti istina. Na kraju krajeva što si jeo za ručak?

Što se tiče robota i potencijalne umjetne inteligencije u budućnosti (neka već u sadašnjosti), tu se otvaraju jaaaako zanimljiva pitanja.

Jedno pitanje za sve ljude, pogotovo one koji misle da su upućeniji u problem duše, inteligencije itd. itd. Zanima me što mislite. Da li duša nekog tko se ponovo reinkarnira iz petog denziteta može doći u tijelo androida kakav je npr. Data iz star treka ili u Blade Runneru ili tehnologija kao takva nije kompatibilna sa dušom? Mislim da je to jako zanimljivo pitanje.

Lijep pozdrav svima, i nemojte se ljutiti ako se ne slažemo, već budite zreli i pokušajte razumjeti sugovornika! :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jul 02, 2006 3:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
veliki optimista je napisao/la:
:read: :read: mogu samo reći svoje mišljenje o valu:nešto se sigurno sprema jer osim intuicije koja mi to kaže, svaki dan doznajem i mnoge druge stvari o sebi i svakako ne bih bio tu da me oversoul nije poslao u ovaj materijalni realitet da prisustvujem tom nekom "velikom događaju".uzgred,napomenuo bih da mi se ovaj planet,ovaj realitet i ovaj programirani integritet na njemu niti malo ne sviđaju ...a to o valu....neću tvrditi ništa sto posto ali bojim se da je to samo podla new age propaganda iz poznatih izvora za poznatu klijentelu,uključivši komplet casiopeju,bringerse i ostalo i taj kako je netko spomenuo,rasistički nauk o "nama" i "njima" tj. organskim portalima.dobar je to način za NOVE PODJELE MEĐU LJUDIMA ,po principu zavadi pa vladaj....potvrđena je činjenica da sve živo ima dušu ovakvu ili onakvu, ali je ipak duša i nijedna nije manje vrijedna od druge bez obzira na nivo samosvjesti....a čekajući taj tzv. val samo radimo za njih....tj. ne radimo ništa na sebi niti "budimo sebe".uz to lako bi bilo da taj val znači samo klasični iluminatski u prenesenom značenju scenarij za nas sve skupa na zemlji.....znači,totalni rusvaj i razaranje te stvaranje novog svjetskog poretka od preživjelih,od spašenih i od hibrida grey-čovjek a sve skupa pod paskom fizičkih dracoa kojima se već "rikta" atmosfera itd..,sa naravno poznatim sranjima poput čipiranja,nove bezgotovinske ekonomije,jedne vlade,jedne religije.....


wow
stani malo, kako to mislis da je potvrdjena cinjenica da sve zivo ima dusu, koliko mi je poznato ne postoji nijedan empirijski model kojim bi se to moglo dokazati
naime ja teoriju o organskim portalima ne mogu olako prihvatiti ali je ne mogu ni olako odbaciti zato sto zvuci kao jedna od mogucnosti

naime ako prihvatimo da zivotinje imaju kolektivnu dusu, zasto ne bismo mogli prihvatiti da na ovoj planeti postoji odredjeni broj ljudi koji su na evolutivnom prelazu ka individualnoj dusi


sto se ovog drugog tice, zato i jesam u neodumici

postoji tu puno proturjecnosti
prvo se tvrdi kako je egzistencija na 3. densitetu u OPD orjentaciji gotovo nemoguca
a onda se dalje navodi da postoje realnosti 3 eg densiteta sa OPD bicima,
a da ne spominjem koliko mi je nelogicno to sto se kaze da sve do 7 nivoa postoje OPS bica unatoc tome sto se prethodno govori kako je 4 nivo otproike najvisi nivo na koje OPD energija moze postojati bez opasnosti da implodira
nekako tu nisu sve kockice najbolje slozene

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jul 02, 2006 3:23 pm 
Offline
pod moderacijom
Avatar

Pridružen/a: uto apr 12, 2005 12:10 am
Postovi: 109
Citat:
Mi sami na svom otoku, jači nego ikad, ali bez ikoga s kim bismo to podjelili.


.....O,Samoćo!Koliko ih je ime tvoje
Zamijenilo za Tugu,za Smrt,za Strah!
Samo tvoja djeca u noći leže probuđena
Kako da govoriš,a nitko da ne čuje?
O,Uplakana Dušo!
Nikad nije pala rosa sa tvoga svijeta,
Niti se tvoj oblik prikazao,niti se tvoja mudrost čula,
Tvoj krik nad gradom
U kući bez sažaljenja
Čuo se nije ni u napuštenim predvorjima
I uvalama pješčanim,
Ni smijehom glasnim oglasio se nisi
Niti plačom gomile
Već na najdaljem moru-neproputovanoj zemlji.
Gdje si ti hodio ja sada koračam
Tvoj narod je moj narod
A tvoje strpljenje moje
Biješe,i tvoj život moj je bio
I tvoj Bog moj Bog biješe.


I užem nepostojećim me veži;jer vještica me začarala
Činima nepoznatim i neviđenim,
Od tišine satkanim,u začaranim kućama stvorenim
Gdje mrtvi ljudi na samrti ležaše,godinama umirući.
Ja se ne bojim
Tvojim dalekim putem da hodim
Preko staza i kroz palače dana
Pa i dalje od noći,dalje iznad neba
Iza ogromnih
Vrata vječnosti.
Dalje od samog čuda.
O skriveno biće stvari!
Nemam stopa ni krila
Samo mogu dalje i od Raja,od Zemlje i od Pakla,
Sve dok svoje obličje ne pronađem
I u tebi budem,kao u svom pustinjskom ogrtaču,
Stvorih stvar koju sam mislio-tu nesebičnu samoću!

Aleister Crowley


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jul 02, 2006 3:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
Esperio Max je napisao/la:

Koliko sam ja primetio njima se ovaj realitet veoma svidja za razliku od nas.
Pa pogledajte samo kako su srecni i zadovoljni. :)
Nemam ja nista protiv njihove srece ali sta da radim kada nemamo iste ciljeve u zivotu.


e bas to

cak i da zanemarimo potpuno nerazumjevanje na nekom dubljem nivou sa otprilike polovinom ljudi koje sreces u svakodnevnom zivotu i pripisemo to nekompatibilnosti

upravo zbog toga sto si gore rekao mi je ova teorija o OP sjela, provedes cijeli zivot pitajuci se sta to sa mnom nije u redu, zasto ja nisam tako ispunjen sa takvim tricarijama i onda shavtis da jednostavno nisi istog kova

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jul 02, 2006 3:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
Dado
bas si nasao koga ces citirati :roll:

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jul 02, 2006 3:35 pm 
Offline
pod moderacijom
Avatar

Pridružen/a: uto apr 12, 2005 12:10 am
Postovi: 109
Deckard je napisao/la:
Dado
bas si nasao koga ces citirati :roll:


Znači,da je A.B.Šimić ili čiča J.J.Zmaj u pitanju,ne bi bilo problema :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 531 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 27  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz