Sada je: sub apr 27, 2024 7:08 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 531 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Talas - granica denziteta i realiteta
PostPostano: čet jul 07, 2011 10:38 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
galaksija je napisao/la:
Mislim da je evidentno to da sam u poruci naveo aktivan link na orginalni tekst, tako da ne vidim razloga za udvajanje.
...


uuuups, ja se izvinjavam...

Citala sam tekst koji si preveo,
prepoznala sustu istinitost,
pa sam onako, vise impulsivno odreagovala,
ne vodeci uopste, i ni malo, racuna o tome,
da li cu necim, slucajno,
narusiti pravila forumske komunikacije.


:love12:


ps

Citat:
Uzmemo li u obzir da se u 4D realnosti smanjuje/nestaje?/vremenski razmak između zamisli i manifestacije, jedno zagledavanje "sa strane" u misli kojima nam je okupirana svijest u sadašnjem trenutku (kadgod da se on odvijao) može nam dati vrlo jasnu sliku realnosti u kojoj bi se zatekli (smo zatečeni - samo toga nismo svjesni zbog iluzije "protoka" vremena 3D realnosti) da smo u 4D.

Svjesnom korekcijom misaonog toka (ukoliko ga na emocionalnom planu doživljavamo kao po nas negativnog), njegovim preusmjeravanjem, automatski se preusmjerava i naša realnost. Točno ono što misliš to i jest, i to odmah.

Recimo da mi se ova 3D OPS realnost u kojoj se sad nalazim kompletno gadi i da jedva čekam da pređem u 4D gdje je sve bolje i sa više Svjetla, to se upravo i događa. Moja 4D realnost postaje/je "Realnost gađenja s očekivanjem nečeg boljeg".
Ukoliko sam svjestan svog gađenja i iščekivanja, otvara mi se mogućnost da ih prihvatim kao takve, zahvalim se na njima samom sebi što sam si ih stvorio i rastvorim ih. U tom slučaju moja 4D realnost postaje/je "Realnost prihvaćanja, zahvalnosti i stvaralaštva".

A to je vježba koju je lako izvoditi. Može si čovjek i zapisati negdje (na ruku recimo) "Sjet'se ba" i onda kad mu naleti "pod oko" bacit pogled "sa strane" na opravdanost onoga o čemu razmišlja u tom sadašnjem trenutku.


ijopet- Amen. :love3:


:love3: :love5: :love9:

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Talas - granica denziteta i realiteta
PostPostano: čet jul 07, 2011 1:30 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Citat:
vjetar: Nadovezao bih se samo na posljednju rečenicu

Citat:
galaksija je napisao/la:
...koji će biti u stanju da im se adekvatno suprostave kad dođe vrijeme za konačni obračun i stvaranje jedne nove realnosti.



u vidu komentara kako u sada i ovdje "vježbati" suprotstavljanje


Ako ponovimo ovu moju rečenicu:

Citat:
S tim u vezi, to da li ćemo onu “zoru novog kosmičkog dana” dočekati kao budna i slobodna ljudska bića ili nečiji zombificirani robovi, zavisiće isključivo od nas samih i naših aktivnosti, - ovdje i sada. Što uspiju da izbace više nas iz igre na neki od navedenih načina, utoliko manje će imati i protivnika koji će biti u stanju da im se adekvatno suprostave kad dođe vrijeme za konačni obračun i stvaranje jedne nove realnosti.


Mislim da je vidljivo da tu nije navedeno da trebamo "sada i ovdje vježbati suprostavljanje". To je jednostavno nemoguće s aspekta ličnosti. Ukratko rečeno, radi se o onom bivstvovanju u sadašnjem trenutku i ukoliko radimo na optimizaciji tog svog bivstvovanja/dejstvovanja sada u ovom trenutku, kakav god on bio, i ako smo u stanju da sada u ovom momentu (uz povremeno isključivanje racionalnog uma kako bi ostavljali prostora za uticaje istinskog bića) izlazimo na kraj sa svim izazovima, bićemo to u stanju i u "budućnosti" (koja u suštini ne postoji jer će i to biti - "sadašnji trenutci".) Ovaj koncept je već predstavljen na dosta mijesta (knjige E. Tolle-a Moć sadašnjeg trenutka, Nova Zemlja; The steps to knowledge, M. Summers; Kastaneda - Moć tišine, istočna gnostika itd...)

Već sam negdje u sklopu neke poruke naveo ovaj izvod koji ukratko predstavlja stvar:

Citat:
Za vrijeme zime 2008 na 2009.-tu godinu, otvorila sam moje Osho Zen Tarot karte i postavila pitanje o stvarnosti “Premještaja” (“The Shift.”, prim. prev.) Kako sam miješala karte zapitala sama moje više ja da izvlačenjem jedne karte odgovori na neka moja pitanja. Da li je taj "Premještaj" nešto stvarno? Da li nam se stvarno približava nešto što će promijeniti cijelu ovu realnost, onakvu kakvu je mi znamo? Ili smo već propustili voz? Da li je već prekasno?? Da li se to već desilo?? Možda je taj veliki talas već prošao a ja i svi ostali u ovoj mojoj realnosti sada tonemo zajedno s brodom!! Tako sam rekla mom višem ja da učini tako da jedna karta ispadne iz špila a ja ću pokušati protumačiti što god bolje mogu ono što ono želi da vidim.

Miješam, miješam, miješam karte…i odjednom, jedna karta ispade napolje iz špila na tepih. Podignem je i okrenem, i vidim da je to karta koja se zove “Od trenutka do trenutka.” Ovdje ću citirati opis te karte koji je predstavljen u knjizi koja ide uz njih:

“Prošlosti više nema a budućnost još nije stigla: a oboje se nepotrebno kreću u pravcima koji ne postoje. Jedno od njih je postojalo ali više ne postoji, dok drugo čak nije ni počelo da postoji. Jedina ispravna osoba je ona koja živi trenutak za trenutkom, čija je strijela usmjerena prema tom trenutku, osoba koja je uvijek ovdje i sada; gdje god da se ona nalazila, njena cjelokupna svijest, njeno cjelokupno biće, uključeno je u realnost od ovdje i realnost od sada. To je jedini ispravni pravac. Samo takav čovjek može proći kroz zlatnu kapiju. Sadašnost je zlatna kapija. Ovdje-sada je zlatna kapija…..”

Kakva slučajnost, stvarno? Pitati o tome da li je bliska budućnost, premještaj/uskrsnuće stvarno, da li nam se približava ili je prošlo, pa da dobijem kartu koj agovori o vremenu i koja naglašava to da je sadašnji trenutak "zlatna kapija". To se nadovezuje na nešto što sam zapitala moje više ja još u 2002. godini, kad sam dobila odgovor da sve ono što radimo svakog dana odlučuje to na kojoj ćemo se vremenskoj liniji naći. Naglasavajući važnost sadašnjeg trenutka. Sadašnjosti. Tako je to bila samo jedna interesantna koincidencija”;)

Sada, zamislite šta će se desiti ukoliko počnemo da se sjećamo i shvatamo "ko smo to stvarno mi" u širem smislu te riječi. Zamislite situaciju kad počnemo da vidimo kroz iluziju i kad počnemo da se krećemo u drugačijem pravcu od svih ostalih; kad počnemo da živimo jedan život koji nas ispunjava i ojačava i koji je u skladu s višim idealima. Kao što sam već pomenula, to ne samo da privlači mnogo pozitivnije događaje i okolnosti u našoj sredini, nego nam i pomaže pri navođenju ka raznim mogućim - pozitivnim - budućnostima. (...)

Izvor


...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Talas - granica denziteta i realiteta
PostPostano: čet jul 07, 2011 3:34 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
Eto meni, u mojoj zamagljenosti, između vježbanja suprotstavljanja u sada i ovdje i rada na optimizaciji bivstvovanja/dejstovanja sada u ovom trenutku nema nikakve razlike.

A isto tako se slažem kako u toj citiranoj rečenici nigdje nije navedeno da trebamo "sada i ovdje vježbati suprostavljanje". To je moje nadovezivanje na zadnji dio te rečenice i nisam ni pomislio (a ni napisao) da treba vježbati ili insinuirao da citirana rečenica (ili točnije njen zadnji dio) o tome govori.

Riječ "vježbanje" je bila pod navodnicima stoga što mislim da se to u stvari ne vježba, nego prakticira, a ne u svrhu citiranja/tumačenja posta na koji se komentar odnosio.

Poz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Talas - granica denziteta i realiteta
PostPostano: čet jul 07, 2011 6:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 19, 2009 1:43 pm
Postovi: 488
Lokacija: na putu...
vjetar je napisao/la:
Nadovezao bih se samo na posljednju rečenicu

galaksija je napisao/la:
...koji će biti u stanju da im se adekvatno suprostave kad dođe vrijeme za konačni obračun i stvaranje jedne nove realnosti.

u vidu komentara kako u sada i ovdje "vježbati" suprotstavljanje.

Uzmemo li u obzir da se u 4D realnosti smanjuje/nestaje?/vremenski razmak između zamisli i manifestacije, jedno zagledavanje "sa strane" u misli kojima nam je okupirana svijest u sadašnjem trenutku (kadgod da se on odvijao) može nam dati vrlo jasnu sliku realnosti u kojoj bi se zatekli (smo zatečeni - samo toga nismo svjesni zbog iluzije "protoka" vremena 3D realnosti) da smo u 4D.

Svjesnom korekcijom misaonog toka (ukoliko ga na emocionalnom planu doživljavamo kao po nas negativnog), njegovim preusmjeravanjem, automatski se preusmjerava i naša realnost. Točno ono što misliš to i jest, i to odmah.

Recimo da mi se ova 3D OPS realnost u kojoj se sad nalazim kompletno gadi i da jedva čekam da pređem u 4D gdje je sve bolje i sa više Svjetla, to se upravo i događa. Moja 4D realnost postaje/je "Realnost gađenja s očekivanjem nečeg boljeg".
Ukoliko sam svjestan svog gađenja i iščekivanja, otvara mi se mogućnost da ih prihvatim kao takve, zahvalim se na njima samom sebi što sam si ih stvorio i rastvorim ih. U tom slučaju moja 4D realnost postaje/je "Realnost prihvaćanja, zahvalnosti i stvaralaštva".

A to je vježba koju je lako izvoditi. Može si čovjek i zapisati negdje (na ruku recimo) "Sjet'se ba" i onda kad mu naleti "pod oko" bacit pogled "sa strane" na opravdanost onoga o čemu razmišlja u tom sadašnjem trenutku.

Naravno, ovo su moguće totalne nebuloze koje samo ja razumijem, no moje su i meni rade i ovo je trenutno najbolje što sam ih mogao prenijeti u riječi.

Poz

Tako i ja razmišljam... baš tako kako si opisao.
Ma ne mogu nam ništa, puni smo :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Talas - granica denziteta i realiteta
PostPostano: pet jul 08, 2011 11:09 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Prema mom razumijevanju ove dinamike:

1. postoje ciklusi razvoja ljudskog bića. Na primjer, taj proces na našem nivou je predstavljen i u nekim izvorima kao što su one 22 arkane tarota i zodiak (ali kad se znakovi pravilno poredaju). Čini se da svi moraju sami proći kroz te cikluse u sklopu svog ezoteričkog razvoja?!

2. Postoje sile koje ometaju taj proces pokušavajući nas zadržati na donjim nivoima (vjerovatno zato što im služimo kao izvor hrane?). Naravno, ostaje pitanje – da li se bez nečijeg entropičnog dejstvovanja uopšte može ezoterički napredovati?! Ili, da li bi znali šta je ‘toplo’, kad ne bi poznavali ‘hladno’. Da li bi znali šta je dobro bez prisustva zla? Ili, da li bi uopšte mogli doživjeti Kreaciju bez postojanja ovih polariteta?

S obzirom da u ovoj OPS realnosti entropične sile preovladavaju, pa je tako i kontrolišu, onda nije nikakvo čudo ako ona počne da se gadi onima koji su dostigli jedan određen stepen svjesnosti. Drugo, zajedno s osjećajem gađenja, ide i jedna frustracija jer se čovjek osjeća nemoćnim da u toj realnosti bilo šta značajnije promijeni. Ako uzmemo Kusturicin film Podzemlje kao jednu analogiju, možemo se zapitati da li u podrumu treba bilo šta mijenjati ili treba tražiti izlaz napolje? Međutim, drug Marko kontroliše zbivanja u podrumu i svijest podrumaša. Stvar bi ostala takva do daljnjeg da nije majmun (priroda-talas) napravila otvor (portal) u zidu podruma (3D) i tako omogućila nekima da izađu napolje (4D). Međutim, većina podrumaša je i dalje ostala u podrumu jer im je (izmanipulisani) nivo svijesti kojeg su do tada ostvarili to nalagao.

Mislim da sličnu dinamiku možemo vidjeti u ovim vremenima. Kontrolni sistem poduzima sve moguće mjere trudeći se da što više nas zadrži u podrumu kad majmun opali iz topa (ili kad naiđe talas). Da nema prirodnih intervencija kao što je taj talas, podrumaši bi uvijek ostali podrumaši, ovce – ovce a pastiri – pastiri. U jednoj kontrolisanoj sredini, svaki napredak je ograničen.

Neke elemente manipulacije svijesti “podrumaša” u ovim vremenima, već sam pokušao predstaviti u nekim postovima. Sljedeći izvod je u direktnoj vezi s ovom temom, pa ću ga ovdje navesti:

Citat:
Mislim da se s nivoa na kojem trenutno jesmo može primjetiti to da su iste sile koje su već odavno ‘hipnotizirale’ ljudska bića i stavile ih pod svoju kotrolu, takođe preuzele pod svoju kontrolu i tzv,. “proces buđenja ljudskih bića”, - što ne bi trebalo biti nikakvo iznenađenje s obzirom na njihovu prirodu. To u suštini podrazumijeva nametanje samo jedne druge vrste iluzije (koja se u ovom slučaju naziva – “buđenje”). Tako, danas imamo sve više i onih koji sanjaju da se bude. Nju-ejđ pokret zajedno sa pratećom filozofijom “svjetlosti, ljubavi i meditacije” je jedan od izvođača tog projekta. Projiciranje lijepih želja na objektivnu realnost nema veze s buđenjem. Isto tako ni obasipanje drugih, uključujući i ovu planetu, svojom subjektivnom verzijom ljubavi i svjetlosti, “meditacije na temu jedinstva/jednote”, vizualizacije kojekakvih geometrijskih oblika itd...

Buđenje, i u 3D smislu podrazumijeva povratak iz snova/iluzije u objektivnu realnost, odnosno, sposobnost percipiranja realnosti onakve kakva ona jeste a ne samo projiciranje sadržaja svoje svijesti na nju. Dakle, postajanje svjesnim realnosti oko sebe u što je moguće većem stepenu, zajedno sa svojim mjestom i ulogom u njoj. Iz jednog takvog stanja, čovjek će da optimizira i njegovu interakciju s realnošću.

To nema nikakve veze s nečijim vjerovanjima, predrasudama, predubjeđenjima, lijepim željama, osim što su ove u stanju da čovjeku diktiraju percepciju. Vidjeti stvari onakvima kakve one jesu, - jeste teško. Projicirati lične deluzije i prihvaćene paradigme na realnost i ljude oko sebe je veoma lako. (Na primjer, psihopate su ‘šampioni’ u tome.) Postajanje svjesnim odgovornosti prema samom sebi i drugima, kao i u vezi sa svojom odnosom sa Svim što jeste, takođe ide u paketu s buđenjem.

Međutim, u skladu s onom izrekom - “put do pakla je često popločan najboljim namjerama”, sama namjera nije dovoljna, jer ukoliko čovjek s najboljim namjerama nije u stanju da prepozna zamke, dakle, nije razvio pronicljivost, završiće u ambisu. Ako je posao “prepoznavanja zamki” prepustio nekome drugom, a ovoga ga je samo pratio, teško da će daleko dospjeti.

Dakle, kad se stvari vide onakvim kakve jesu, tek onda čovjek može svjesno, aktivno i optimalno dejstvovati. A dejstvovaće u skladu sa svojom suštinom. Tu suštinu mozemo nazvati i duhom/dušom/istinskim ja a sam proces buđenja istovremeno podrazumijeva i jedan proces povezivanja s tom komponentom našeg bića.

Ta komponenta je ujedno i ono jezgro naše individualne svijesti. Dakle, individualni pristup i otrgnuće od mentaliteta stada je - put. S tog stanovišta, svjestan čovjek, dakle onaj koji to razumije, neće nikome reći – “idite tamo ili idite vamo” ili "radite ovo ili radite ono". On možda može reći drugima šta on sam namjerava da radi i zašto, šta smatra da je najbolje činiti i zašto, šta vidi a šta ne vidi ili da dijeli s drugima (koji su zainteresovani) svoja iskustva – ali sugerisanje drugima da stvari vide kao on ili njihovo navođenje na to da se kreću u određenom pravcu, podrazumijevaće u svakom slučaju – manipulaciju. Svako od nas je jedno posebno, individualno biće ili bar ima potencijal da to postane. Svako od nas ima svoje individualne potrebe pri razvoju svog bića. Tako se ne može očekivati da se svi trebamo ISTO ponašati ili ići u ISTOM pravcu.

Kod manipulacije svijesti čovječanstva od strane “nju-ejđera” (sveštenika nju-ejđ pokreta) u vezi s “katastrofom” 2012. godine, primjetićemo istu dinamiku kao i kod manipulacije ljudi od strane religijskih sveštenika. To nije nikakvo čudo jer je izvor ISTI, samo su vozila ili nosioci te manipulacije nešto različiti.

Oni koji su išli u crkvu, imali su priliku slušati od sveštenika o kojekvim božjim kaznama i paklu, utjerivan im je strah od boga a pod dokaznim materijalom prezentirao se neki dio iz sadržaja “svete knjige”; a onda, nakon što se kod ljudi inducirala ta vrsta stanja svijesti, nudilo im se – RJEŠENJE/SPAS. “Samo trebate da VJERUJETE u to i to; i da se ponašate tako i tako; i sve će biti u redu i završićete u raju”. Batina na početku, šargarepa na kraju. A sve fiktivno.

Dakle, ta dinamika otprilike ide ovako:

1. Projiciranje opasnosti za tijelo/ličnost, tamo negdje u budućnosti;
2. Prezentacija “dokaznog materijala”
3. Nuđenje spasa (uz odredjene uslove)

Kod žrtve programiranja se stvara jedan 'momentum' kad kod nje dođe do pojave emocija u vezi sa percipiranom (induciranom) opasnošću. Ona tada postaje prijemčiva za sve "informacije" (čitaj: dezinformacije) koje joj isti izvor plasira kao "spasonosno rješenje", te ih ona kao takve ugrađuje u svoju svijest/podsvijest (u paketima emocija-dezinformacija).

Nemamo li isti princip na djelu i u vezi sa 2012. godinom?!? Kojekakvi “nju-ejđ sveštenici”, gurui, duhovni učitelji, majstori, misionari…itd., prvo prezentiraju sliku jednog katastrofalnog scenarija koji se treba desiti u budućnosti. Zatim ga podupiru “dokaznim materijalom” (koji se često sastoji i od naučnih teorija, kao što je npr. teorija P. LaViolette o galaktičkom supertalasu, međutim, pod “rješenjem” ne nude sadržaje iz istih izvora, kao npr. - šta LaVilotte smatra da treba činiti, nego tu ubacuju svoje paradigme. Ili, prezentacija Majanskog kalendara pod “dokazom”, dok nekim “slučajem” izostaje ono što su Maje rekle u vezi s tim šta treba činiti kad kalendar istekne. Međutim, to će nam reći “nju-ejđ sveštenici”, misionari ili “light-workers”). Sada su oni ti koji su u misiji prodaje spasa čovječanstvu. Ono što se od nas očekuje, to je samo da im – vjerujemo i ponašamo se u skladu s njihovim uputstvima!?

Ukratko, to se zove “OPS manipulacija” i njen princip je uvijek isti.

Šta još možemo u svemu ovome primjetiti?!

I jedni i drugi se uvijek obraćaju masama, podrazumijevajući svakog od nas dijelom stada, odnosno, ne priznavajući ničiju individualnost, niti posebnost. (Grupna terapija.) Stado se pokušava navesti u određenom pravcu kao da taj pravac mora isto odgovarati svakom pojedincu.

Ovo što sam prethodno naveo, - može se vidjeti. (Ukoliko ovo neko ne može sam vidjeti, onda mi pogotovo ne treba - vjerovati.)

**

I tako, tebi koji ovo sada čitaš, mogu s punom odgovornošću reći (ili te samo podsjetiti) da NIKO u ovom univerzumu nema prirodno pravo da te navodi na to šta treba da radiš, mada će uvijek biti onih koji će sami sebi davati to pravo ili će tako biti programirani.

Ti koji u ovom momentu ovo čitaš, imaš mogućnost da biraš čemu ćeš posvetiti svoju pažnju i šta ćeš da radiš u svakom momentu a ne samo u ovom. To će isto tako biti i u svakom narednom momentu, odnosno, i u onim momentima koje ovdje-sada smatramo budućnošću. "Mudrost uvijek zna šta da čini kad momenat dođe", jer budućnost ionako ne postoji, do samo sadašnji momenat. Mudrost/čovjekov duh ne može sada znati šta treba da čini u nečemu za šta zna da ne postoji. (Samo naša ličnost može da uzima budućnost ozbiljno. Tako su i programi namijenjeni za naše ličnosti.)

Unutrašnji navigator i istinski izvor savijeta/znanja je unutra, kad je naše vlastito biće u pitanju. U nama je a ne napolju.


..

Dakle, ono što je tu sigurno, naša pažnja se stalno odvlači sa sadašnjosti na budućnost ili bolje rečeno, to se samo pojačava s obzirom da naša pažnja obično jeste razapeta između prošlosti i budućnosti i kao takva rijetko kad fiksirana na sadašnji trenutak koji je u suštini jedino što i postoji.

Sada, ako uzmemo u obzir naše trenutno stanje, teorije i učenja na temu ezoteričkog razvoja koje imamo na raspolaganju i ako uzmemo jedno od njih za primjer, kao što je npr. istočna gnostika, pošteno govoreći, bez obzira na to koliko je proces povezivanja s višim aspektima svog bića ili ‘Istinskim ja’ (preko "magnetnog centra") teoretski lijepo predstavljen, nije nam potrebna bogznakakva percepcija kako bi primjetili da je tako nešto prilično teško ostvarljivo u ovim uslovima i da ne poznajemo nikoga kome je to pošlo za rukom. Gdje je to onda zapelo?!
To učenje, kao i neka druga slična učenja, vodi porijeklo od davnina i uslovi pod kojima je ono nastalo i pod kojima je "funkcionisalo" bili su vjerovatno drugačiji nego danas. Pretpostavljam da je "ambijentalna količina eterične energije" bila tada veća i takva jedna "atmosfera" je omogućavala ili pogodovala da se tako nešto sprovede u djelo.

S tim u vezi, moguće je da će u budućnosti, ukoliko stvarno dodje do priliva veće količine te energije, tako nešto postati opet moguće!?

Ličnost/donji centri/niži ego je komponenta normalna za 3D, međutim, za egzistenciju u 4D vjerovatno je potrebna jedna dodatna komponenta?! Na primjer, egzistencija u 4D istovremeno podrazumijeva i napuštanje linearnog doživljavanja vremena i linerarnog razmišljanja i dejstvovanja. To bi podrazumijevalo i drugačiju percepciju.

Iz Kasiopejskih transkripti:

Citat:
Odgovor: … “Šta ako: neko sa drugog denziteta percipira stvari na osnovu njihove sličnosti, neko sa trećeg denziteta percipira stvari na osnovu njihove različitosti, a oni sa 4-og denziteta percipiraju stvari na osnovu njihove vlastite spojenosti/sjedinjenosti sa svima njima?”(…)

(…)P: Ali, šta je ta 4-ta dimenzija? Da li je to jedna dodatna dimenzija izvan ove naše 3 prostorne dimenzije, ili je to vremenska dimenzija?

O: Nema "Ajnštajnovog vremena." To je jedna dodatna prostorna karakteristika. Pojam "dimenzija" je tu korišten samo da bi se jednostavnije prišlo uobičajenim karakteristikama kojima se opisuju tri dimenzije. Ta dodatna "dimenzija" dozvoljava nekome da simultano vizualizira prema napolju i prema unutra.


Mi smo trenutno još uvijek duboko uronjeni u lineranom vremenu i naš koncept budućnosti, “budućih opasnosti” (koje mahom projiciramo) ili “budućih kataklizmi” je u suštini apstraktan, međutim, naše misli o tome uzrokuju u nama realne reakcije. Na primjer, prema istraživanjima na temu “Terror Management Theory (TMT), na samu pomen njegove smrtnosti, čovjek ima tendenciju da automatski učvrsti svoja trenutna ubjeđenja i zadrži status quo (što naravno neki kao npr. političari obilno koriste kod manipulacije populacije). Tako bi prelaz u 4D podrazumijevao i prevazilaženje “mašine” (pojam iz učenja Četvrti put) s kojom se trenutno možemo uporediti. (“Mašina” nema šta da traži u uslovima hiper-dimanzionalne egzistencije, osim da služi kao nečiji instrument.)

S aspekta uma “mašine”, teško je razumjeti ovaj koncept, međutim, bez obzira na to što se ponašamo kao mašine, većina nas neprestano prima i one signale od strane našeg istinskog ja, koji dolaze u obliku intuicije. Međutim, buka našeg “racionalnog uma”/uma predatora/nižeg intelektualnog centra ili kako god to da nazovemo, ne dozvoljava nam da te signale jasno čujemo i pravilno interpetiramo. Nadalje, naš um te signale može i da iskrivljava.

Na primjer, uzmimo da je alarm budilnika - istinski signal. Dakle, odemo u krevet kasno naveče veoma umorni i navijemo sat da nas probudi rano ujutro jer moramo na posao. I tako, u jednom momentu, počnemo sanjati kako se pakujemo s članovima naše porodice i krećemo autom na izlet van grada. Vozimo se mi tako neko vrijeme putem, posmatramo prirodu i časkamo, kad odjednom vidimo kako nas pretiče vatrogasni kamion sa upaljenom sirenom. Mi komentarišemo kako je sigurno negdje izbio požar…onda se budimo i čujemo kako sat zvoni; ili jednostavno nastavimo da sanjamo i prespavamo jer se alarm isključio nakon određenog vremena. U realnosti, šta se desilo, bilo je to da smo u jednom momentu dobili istinski signal, međutim, nas um/podsvijest ga je iskrivila i tako pogrešno interpetirala. Odatle, nismo pravilno ni reagovali. Pored toga, svijest/podsvijest je od momenta kad je sat počeo da zvoni projicirala san unatrag i tako mu dala čak i ‘racionalnu’ pozadinu ili – smislila je hronologiju cijelog događaja koji je doveo do ‘kasnijeg’ susreta sa vatrogasnim vozilom čiju smo sirenu čuli u momentu kad je sat počeo da zvoni. (Na osnovu ovog primjera može se vidjeti da je i linearno vrijeme iluzija jer smo mi doživljavali nešto PRIJE nego što je to počelo u 3D, na osnovu onog signala!?)

Na sličan način mi izvitoperimo većinu istinskih signala koje dobijamo i pogrešno ih tumačimo, pa onda se na osnovu toga pogrešno i ponašamo (dejstvujemo) a pored toga, mi kao nešto i - zaključujemo i formiramo kojekakve principe. Te signale često tako izvitoperene pretvaramo i u projekciju zamišljenih opasnosti u budućnosti što se pretvara u neku vrstu konfabulacije događaja koji nemaju veze s realnošću. Onda još na to reagujemo strahom ili stresom (niske frekvencije!).

Međutim, ponekad dobijemo i onaj – osjećaj, koji ipak prođe a nije dio “mašine”. Ili ono – unutrašnje znanje koje se odnosi za trenutak u kojem jesmo!?

O tome se govori u nekim izvorima koje sam već naveo u prethodnom postu na ovu temu. Na primjer:

Citat:
HAJDE DA KAŽEMO DA ZNANJE nisu one stvari s kojima se ono obično povezuje. To nisu ideje. To nije jedan skup informacija. To nije neki vjerski sistem. To nije proces samo-određivanja. To je jedna velika misterija vašeg života. Njegove vanjske manifestacije su tvoja duboka intuicija, značajni uvidi, neobjašnjiva saznanja, mudra percepcija u sadašnjosti i u budućnosti; i mudro razumijevanje prošlosti. Međutim, bez obzira na sva veličanstvena dostignuća uma, Znanje je mnogo više od toga. To je tvoje Istinsko Ja, tvoja suština koja nije odvojena od života.

ZNANJE JE S TOBOM, POTPUNO, ali ono egzistira u jednom dijelu tvog uma kojem još uvijek nemaš pristupa. Znanje predstavlja tvoje Istinsko ja, tvoj Istinski Um i tvoje istinske veze u univerzumu. Ono takođe u sebi sadrži i tvoju misiju u ovom svijetu kao i jedno prefektno korištenje tvoje prirode, svih onih tebi svojstvenih sposobnosti i vještina, čak i tvoja ograničenja – sve što treba da bude dano za dobrobit ovog svijeta.

UNUTARNJI MIR UMA OMOGUĆAVA POJAVU ONOG VIŠEG UMA koji otkriva svoju Mudrost. Oni koji praktikuju ostvarivanje unutrašnje tišine sa željom za Znanjem, pripremaju se za pojavu velikih otkrovenja i istinskih uvida. Ti uvidi se mogu pojavljivati za vrijeme praktikovanja unutrašnje tišine ili bilo kojih drugih normalnih aktivnosti. Ono što je ovdje važno je to da je priprema obavljena.


**

Ovo što je gore navedeno za većinu nas je možda u ovom trenutku samo apstrakcija. Međutim, ukoliko dođe do priliva “eteričnih energija” na način kako je to već implicirano u prethodnom materijalu i ako mi ponašanjem ovdje i sada ili životom u sadašnjem trenutku uspijemo da prilagodimo naša “električna kola” ili antene toj vrsti energije, onda će nam to omogućiti da stupimo u vezu s onim dijelovima našeg bića koji posjeduju ono Znanje. Učvršćivanje veze s tim dijelovima bića i dejstvovanje u skladu s tim Znanjem će nam omogućiti prelaz i egzistenciju na jednom višem nivou. Tada istovremeno stupamo i na isti nivo ili teren na kojem se nalaze i oni koji su nas do sada manipulisali. Kao takvi, istovremeno ćemo imati potencijal da se adekvatno suprotstavimo kontrolnom sistemu i oslobodimo se njegovog uticaja, kao i da stvaramo onakvu realnost kakva odgovara nama a ne njima. A to je vjerovatno i ono čega se oni najviše i boje. Ako ništa, postaćemo neprobavljivi za njih. S našeg lineranog aspekta poimanja vremena - to će se dogoditi, a sa aspekta “vremena” stvarne realnosti, to se - već dogodilo, ili možda bolje rečeno, sve se simultano odigrava. Isto tako, razni aspekti našeg bića nalaze se svugdje i u svim “vremenima”, pa tako imamo i jednu komponentu našeg ‘Istinskog ja’ koje se nalazi u oblastima koje su iznad naše i gdje ne postoji vrijeme ovakvo kakvog ga mi znamo. Ono više zna i bolje vidi.

Tako, mi danas ne možemo na osnovu ličnosti planirati neke strategije borbe u budućnosti jer ličnost po samoj svojoj prirodi može samo zamišljati takve stvari ali ih ne može znati. Nadalje, uzimajući koncept talasa i ‘misija’ (strategije) u budućnosti, kad bi čovjekova ličnost znala sada kakvu on ulogu treba da igra u budućnosti, tj. kad bi čovjek bio svjestan toga sada i ako bi ta njegova uloga bila značajna (predstavlja opasnost po kontrolni sistem), brzo bi bio provaljen od strane ‘kontrolnog sistema’ i ‘neutralisan’ jer oni mogu lako očitati ono što mi svjesno ‘znamo’. Medjutim, očitavanje onoga što mi trenutno ni sami ne znamo ali nosimo ‘zaljučano’ negdje u sebi ili što možemo kasnije dokučiti “kad momenat dođe”, bila bi već malo teža stvar?! (Ovaj koncept je donekle predstavljen u knjizi Donosioci Svitanja).

S obzirom da smo mi skoro neprestano poistovijećeni s nasim ličnostima i fizičkim tijelima, nama su ovakvi “multidimenzionalni” koncepti trenutno teško probavljivi.

Ne bi me čudilo da ova vremena velikih promjena i izazova budu praćena i geološkim i klimatskim promjenama, kao i aktivnostima “elite” i njihovih “mentora” da uz pomoć terorizma, ratova i raznih drugih metoda stave pod kontrolu sve što misle da mogu, stvarajući takve uslove da ljudi brinu više o golom preživljavanju, nego o nekoj duhovnosti, “podizanju frekvencija” i povezivanju sa onim svojim višim aspektima; dok će ovo drugo opet biti preduslov za uspješno savladavanje svih ovih poteškoća.

Kad se ovo razumije, onda osjećanja kao što su strah, briga, ljutnja, nemir itd. uz gubitak osjećaja za humor, postaju nam indikatori (ili “saveznici” koji nam pomažu da nešto shvatimo) da smo u datom momentu upali u “niske frekvencije” tj. da smo usklađeni s nižim centrima/ličnosti/nižim egom; što znači da nam se valja "korigovati" usklađivanjem sa Istinskim ja/višim centrima/duhom (ovdje imamo problem terminologije jer različiti izvori koriste različite pojmove). Mir i pribranost, osjećaj ljubavi, osjećaj za humor, osjećaj ispunjenosti, pozitivnost, osjećaj prisustva u sebi itd. (ali koji nisu rezultat ignorantnosti ili držanja glave u pijesku!) mogli bi nam poslužiti kao indikacija da smo usklađeni s višim centrima/duhom/istinskim ja…
Tako, ako ništa, biće interesantno tj. već je bilo, odnosno, - jeste.

I na kraju, ovdje sam samo pokušao pojasniti moje viđenje ove dinamike na osnovu slike koju sam stekao sada-ovdje, mada uzimam u obzir i mogućnost da sam stekao pogrešnu sliku o svemu ovome. Uostalom, na svakom od nas je da formira sliku sam za sebe a od njene jasnoće i ispravnosti zavisiće mu i “sudbina”.)


...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Talas - granica denziteta i realiteta
PostPostano: sri jul 13, 2011 12:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
galaksija je napisao/la:

Sada, ako uzmemo u obzir naše trenutno stanje, teorije i učenja na temu ezoteričkog razvoja koje imamo na raspolaganju i ako uzmemo jedno od njih za primjer, kao što je npr. istočna gnostika, pošteno govoreći, bez obzira na to koliko je proces povezivanja s višim aspektima svog bića ili ‘Istinskim ja’ (preko "magnetnog centra") teoretski lijepo predstavljen, nije nam potrebna bogznakakva percepcija kako bi primjetili da je tako nešto prilično teško ostvarljivo u ovim uslovima i da ne poznajemo nikoga kome je to pošlo za rukom. Gdje je to onda zapelo?!
To učenje, kao i neka druga slična učenja, vodi porijeklo od davnina i uslovi pod kojima je ono nastalo i pod kojima je "funkcionisalo" bili su vjerovatno drugačiji nego danas. Pretpostavljam da je "ambijentalna količina eterične energije" bila tada veća i takva jedna "atmosfera" je omogućavala ili pogodovala da se tako nešto sprovede u djelo.

S tim u vezi, moguće je da će u budućnosti, ukoliko stvarno dodje do priliva veće količine te energije, tako nešto postati opet moguće!?
...
Međutim, ukoliko dođe do priliva “eteričnih energija” na način kako je to već implicirano u prethodnom materijalu i ako mi ponašanjem ovdje i sada ili životom u sadašnjem trenutku uspijemo da prilagodimo naša “električna kola” ili antene toj vrsti energije, onda će nam to omogućiti da stupimo u vezu s onim dijelovima našeg bića koji posjeduju ono Znanje. Učvršćivanje veze s tim dijelovima bića i dejstvovanje u skladu s tim Znanjem će nam omogućiti prelaz i egzistenciju na jednom višem nivou. Tada istovremeno stupamo i na isti nivo ili teren na kojem se nalaze i oni koji su nas do sada manipulisali. Kao takvi, istovremeno ćemo imati potencijal da se adekvatno suprotstavimo kontrolnom sistemu i oslobodimo se njegovog uticaja, kao i da stvaramo onakvu realnost kakva odgovara nama a ne njima. A to je vjerovatno i ono čega se oni najviše i boje. Ako ništa, postaćemo neprobavljivi za njih. S našeg lineranog aspekta poimanja vremena - to će se dogoditi, a sa aspekta “vremena” stvarne realnosti, to se - već dogodilo, ili možda bolje rečeno, sve se simultano odigrava. Isto tako, razni aspekti našeg bića nalaze se svugdje i u svim “vremenima”, pa tako imamo i jednu komponentu našeg ‘Istinskog ja’ koje se nalazi u oblastima koje su iznad naše i gdje ne postoji vrijeme ovakvo kakvog ga mi znamo. Ono više zna i bolje vidi.


Ne znam da li smo danas manje ili više izloženi “eteričnim energijama”, no iz iskustva znam da kad se grupa ljudi nađe na istom mjestu sa istim ili sličnim zadatkom, energije se ne zbrajaju nego potenciraju – eksponencijalno rastu (matematičkim rječnikom rečeno). Pri tome stvarajući svojevrsne centre gravitacije znanja, podižući, svima koji to žele, osobnu frekvenciju vibracije, a koja pak, otvara vrata prema novim iskustvima i Znanju.

Forum je odlična ideja za otvorenu komunikaciju i dijeljenje/prikupljanje informacija. Pojedinac je siguran u vlastitoj iluziji sigurnosti svog doma, naspram drugih načina grupnog stjecanja znanja. Zasigurno sudionici foruma koji se odluče na učenja na ovaj način primaju nešto „eteričnih energija” grupe. Mislim da bi se znatno više energije kreiralo kada bi se sudionici na neki drugi način sastali i zajednički podizali frekvenciju vibriranja. To bi se moglo organizirati putem nekog seminara, ljetne škole, „meta-kampa” ili slične manifestacije na kojoj bi tijekom 10-15 dana sudjelovali članovi foruma uz primjerenu kotizaciju.
Na skupu bi se mogle obraditi sve važnije metafizičke teme od strane dovoljno upućenih pojedinaca. Broj sudionika ograničen na 20-25. Lokacija negdje u planinskom dijelu.

Naravno, organiziranje i sudjelovanje na ovakvom događaju može biti rizično za organizatore kao i sudionike, u smislu da se nikad ne zna s kime se ima posla. No, s druge strane, nismo li svakodnevno izloženi razvovrsnim utjecajima, od tehničkih do ljudskih i neljudskih. Čini mi se da stvoreni strah vodi upravo svojoj svrsi – stvaranju još većeg straha od... tko zna čega sve ne.
:glasses7:
Osobno, mislim da su potencijalne koristi ostvarene kroz zajednički rad veće od straha koji nam ionako ne treba. Zajedno, štitimo jedni druge; podijeljeni, nismo u stanju ni sami sebe zaštititi.

:read: :read: :read:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Talas - granica denziteta i realiteta
PostPostano: sri jul 13, 2011 12:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Lampa je napisao/la:
Ne znam da li smo danas manje ili više izloženi “eteričnim energijama”, no iz iskustva znam da kad se grupa ljudi nađe na istom mjestu sa istim ili sličnim zadatkom, energije se ne zbrajaju nego potenciraju – eksponencijalno rastu (matematičkim rječnikom rečeno). Pri tome stvarajući svojevrsne centre gravitacije znanja, podižući, svima koji to žele , osobnu frekvenciju vibracije, a koja pak, otvara vrata prema novim iskustvima i Znanju.

Forum je odlična ideja za otvorenu komunikaciju i dijeljenje/prikupljanje informacija. Pojedinac je siguran u vlastitoj iluziji sigurnosti svog doma,...


(he,he...)
:thumbup:



Lampa je napisao/la:
..., naspram drugih načina grupnog stjecanja znanja. Zasigurno sudionici foruma koji se odluče na učenja na ovaj način primaju nešto „eteričnih energija” grupe. Mislim da bi se znatno više energije kreiralo kada bi se sudionici na neki drugi način sastali i zajednički podizali frekvenciju vibriranja. To bi se moglo organizirati putem nekog seminara, ljetne škole, „meta-kampa” ili slične manifestacije na kojoj bi tijekom 10-15 dana sudjelovali članovi foruma uz primjerenu kotizaciju.
Na skupu bi se mogle obraditi sve važnije metafizičke teme od strane dovoljno upućenih pojedinaca. Broj sudionika ograničen na 20-25. Lokacija negdje u planinskom dijelu.

Naravno, organiziranje i sudjelovanje na ovakvom događaju može biti rizično za organizatore kao i sudionike, u smislu da se nikad ne zna s kime se ima posla. No, s druge strane, nismo li svakodnevno izloženi razvovrsnim utjecajima, od tehničkih do ljudskih i neljudskih. Čini mi se da stvoreni strah vodi upravo svojoj svrsi – stvaranju još većeg straha od... tko zna čega sve ne.
:glasses7:
Osobno, mislim da su potencijalne koristi ostvarene kroz zajednički rad veće od straha koji nam ionako ne treba. Zajedno, štitimo jedni druge; podijeljeni, nismo u stanju ni sami sebe zaštititi.


moje je misljenje ( :rotfl: ), da nema potrebe za grupnim sexom uzivo. Ionako (se) sve radi samo od sebe.

:love3:

:love12:

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Talas - granica denziteta i realiteta
PostPostano: sri jul 13, 2011 3:43 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Otkud je sad sex iskočio? [-( :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Talas - granica denziteta i realiteta
PostPostano: sri jul 13, 2011 6:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
promatrač je napisao/la:
Otkud je sad sex iskočio? [-( :mrgreen:


Vidi stvarno... :-k :rotfl:

:love12:

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Talas - granica denziteta i realiteta
PostPostano: čet jul 14, 2011 4:15 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2011 11:53 am
Postovi: 147
Lokacija: Rujan
...i naslovnica u novinama: Sudionici foruma Galaksija povecali natalitet Balkana :rotfl: :rofl :-# Novi Lebensborn :-# :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Talas - granica denziteta i realiteta
PostPostano: čet jul 14, 2011 10:14 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
Lampa je napisao/la:
Forum je odlična ideja za otvorenu komunikaciju i dijeljenje/prikupljanje informacija. Pojedinac je siguran u vlastitoj iluziji sigurnosti svog doma, naspram drugih načina grupnog stjecanja znanja. Zasigurno sudionici foruma koji se odluče na učenja na ovaj način primaju nešto „eteričnih energija” grupe. Mislim da bi se znatno više energije kreiralo kada bi se sudionici na neki drugi način sastali i zajednički podizali frekvenciju vibriranja. To bi se moglo organizirati putem nekog seminara, ljetne škole, „meta-kampa” ili slične manifestacije na kojoj bi tijekom 10-15 dana sudjelovali članovi foruma uz primjerenu kotizaciju.
Na skupu bi se mogle obraditi sve važnije metafizičke teme od strane dovoljno upućenih pojedinaca. Broj sudionika ograničen na 20-25. Lokacija negdje u planinskom dijelu.

Naravno, organiziranje i sudjelovanje na ovakvom događaju može biti rizično za organizatore kao i sudionike, u smislu da se nikad ne zna s kime se ima posla. No, s druge strane, nismo li svakodnevno izloženi razvovrsnim utjecajima, od tehničkih do ljudskih i neljudskih. Čini mi se da stvoreni strah vodi upravo svojoj svrsi – stvaranju još većeg straha od... tko zna čega sve ne.
:glasses7:
Osobno, mislim da su potencijalne koristi ostvarene kroz zajednički rad veće od straha koji nam ionako ne treba. Zajedno, štitimo jedni druge; podijeljeni, nismo u stanju ni sami sebe zaštititi.

:read: :read: :read:


Iako mi na prvu (prvi pasus posta) djeluje vrlo zanimljiv taj poziv na okupljanje, mentalni koncepti koji se pojavljuju u drugom dijelu posta (od kojih dominira strah), cijelom postu daju prizvuk prijetnje. Na vrlo sličan način i kamatari (utjerivači) "uvjeravaju" svoje žrtve. Prvo im spominju sigurnost, blagostanje i dobit, a onda ih počnu plašiti svime onime što bi se moglo dogoditi, pa im nakraju ponude "zaštitu". Naravno ovo je samo moj pogled.

Tu je još i ova rečenica koja mi "bode oči". Osobno, mislim da su potencijalne koristi ostvarene kroz zajednički rad veće od straha koji nam ionako ne treba. Znači i od straha ima koristi, samo su od zajedničkog rada veće. TKO?

Nameću mi se još i ova pitanja: Zašto je Broj sudionika ograničen na 20-25.? (kapacitet letjelice???);
Po kojoj osnovi odrediti dovoljno upućene pojedince, tj. tko je dovoljno upućen u određivanje dovoljne upućenosti pojedinca? te nakraju;
Kakve, sve to skupa, veze ima sa "Talas - granica denziteta i realiteta" temom?

:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Talas - granica denziteta i realiteta
PostPostano: čet jul 14, 2011 6:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 08, 2009 8:32 pm
Postovi: 161
Lokacija: Croatia
Vidim da je tematika ove teme opet skrenula tamo gdje ne treba, samo zahvaljujući galaksiji se održava na kvalitetnom pravcu. Inače slabo postam ovdje na forumu ali pratim što se događa i vidim šta ljudi pišu.
Neki članovi, poput lampe predlažu nekakva okupljanja uz davanje ušura, pa dajte ljudi molim vas, pa nije ovo prodaja madraca ili fan club pod nazivom "Čekajući Godoa" samo bi naš bio "Čekajući Talas".

Mi svi ovdje tapkamo i sakupljamo info, nema tu nitko pravu istinu. Sve je to na individualnoj bazi i svatko ima različit pogled i shvaćanja na određene stvari. Kao i svugdje jedno je na papiru a praksa je malo drugačija. Dali će se nešto dogodit to nitko ovdje na forumu ne može potvrdit, a dali bi svatko od nas htio saznat što bi se moglo dogodit to da, pa zato smo i ovdje.

Da će se nešto dogodit osobno u to ne sumnjam samo kad i na koji način to je druga priča. Na nama je da se informiramo i pripremimo mjenjajući sebe ukoliko je potrebno. Već samim dolaskom na ovaj forum svatko od nas je postao neslužbeni član jer čovjek mora imati žicu ili ono nešto u sebi da ga uopće ovakva tematika zanima. Većina o tome ne želi niti razgovarati a kamoli ovakvu tematiku čitat.


Ja ću se nadovezat na galaksiju - "Da li bi znali šta je dobro bez prisustva zla? Ili, da li bi uopšte mogli doživjeti Kreaciju bez postojanja ovih polariteta?"
Davno sam si postavio isto pitanje. Odgovor je jasan. Čovjek jedino kroz iskustvo može shvatit Kreaciju, barem u ovom našem svemiru.
Ako taj talas, kojeg svi isčekuju (osim Maja koji su očigledno znali o čemu se tu radi), zaista donese samo dio promjena ja sam za jer ovo i ovaj način života stvarno nema smisla.
Ali kladim se da će nam ovo sve jednog dana biti smiješno kad se osvrnemo unatrag i da ćemo jednog dana shvatit sve i čemu sve ovo.

_________________
Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by the rulers as useful. ~Seneca


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Talas - granica denziteta i realiteta
PostPostano: pet jul 15, 2011 11:27 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
vjetar je napisao/la:
Lampa je napisao/la:
Forum je odlična ideja za otvorenu komunikaciju i dijeljenje/prikupljanje informacija. Pojedinac je siguran u vlastitoj iluziji sigurnosti svog doma, naspram drugih načina grupnog stjecanja znanja. Zasigurno sudionici foruma koji se odluče na učenja na ovaj način primaju nešto „eteričnih energija” grupe. Mislim da bi se znatno više energije kreiralo kada bi se sudionici na neki drugi način sastali i zajednički podizali frekvenciju vibriranja. To bi se moglo organizirati putem nekog seminara, ljetne škole, „meta-kampa” ili slične manifestacije na kojoj bi tijekom 10-15 dana sudjelovali članovi foruma uz primjerenu kotizaciju.
Na skupu bi se mogle obraditi sve važnije metafizičke teme od strane dovoljno upućenih pojedinaca. Broj sudionika ograničen na 20-25. Lokacija negdje u planinskom dijelu.

Naravno, organiziranje i sudjelovanje na ovakvom događaju može biti rizično za organizatore kao i sudionike, u smislu da se nikad ne zna s kime se ima posla. No, s druge strane, nismo li svakodnevno izloženi razvovrsnim utjecajima, od tehničkih do ljudskih i neljudskih. Čini mi se da stvoreni strah vodi upravo svojoj svrsi – stvaranju još većeg straha od... tko zna čega sve ne.
:glasses7:
Osobno, mislim da su potencijalne koristi ostvarene kroz zajednički rad veće od straha koji nam ionako ne treba. Zajedno, štitimo jedni druge; podijeljeni, nismo u stanju ni sami sebe zaštititi.

:read: :read: :read:


Iako mi na prvu (prvi pasus posta) djeluje vrlo zanimljiv taj poziv na okupljanje, mentalni koncepti koji se pojavljuju u drugom dijelu posta (od kojih dominira strah), cijelom postu daju prizvuk prijetnje. Na vrlo sličan način i kamatari (utjerivači) "uvjeravaju" svoje žrtve. Prvo im spominju sigurnost, blagostanje i dobit, a onda ih počnu plašiti svime onime što bi se moglo dogoditi, pa im nakraju ponude "zaštitu". Naravno ovo je samo moj pogled.

Post sadržava argumente za i protiv organiziranja eventa. Ovisno o tome što je jače izraženo kod pojedinca, želja za stjecanjem znanja ili strah. Gotovo nitko nije imun na strah, svima nam je utjeran u kosti. Onaj tko misli da nema straha zavarava sam sebe. Strah treba prepoznati, nositi se s njime i otpustiti ga. Cs:
Citat:
O: Izgubi strah i samo to napravi!


Ignoriranjem se ne rješava problem nego još dublje uvaljuje. Programi su tu da nas drže strahu pokornima.
Cs transkripti:
Citat:



Namjereno da stvori strah i otpor da se vanzemaljci mogu hraniti tim
emocijama.

O: Ekstremni strah i nemir izgrađuje energiju straha/nemira koja je negativne prirode,
koja "napaja" bića o kojima ste pričali, tako da oni izvlače iz toga jednu vrstu energije
koja ih održava kao jedan od njihovih oblika ishrane bazirane na njihovoj metaboličkoj
strukturi.


vjetar je napisao/la:
Tu je još i ova rečenica koja mi "bode oči". Osobno, mislim da su potencijalne koristi ostvarene kroz zajednički rad veće od straha koji nam ionako ne treba. Znači i od straha ima koristi, samo su od zajedničkog rada veće. TKO?

Ne, značenje je sljedeće, da su potencijalne koristi od stjecanja znanja kroz zajednički rad veće i samim time primamljive nasuprot strahu koji nas blokira i govori: „nemoj, opasno je”.
vjetar je napisao/la:
Nameću mi se još i ova pitanja: Zašto je Broj sudionika ograničen na 20-25.? (kapacitet letjelice???);

Kakve letjelice? Ti bi letjelicom došao na event? Pa dođi, to je tvoja privatna stvar. Ili bi htio organizirati skup za 200 ljudi? 1000 možda? Ne mogu naći citat koji se odnosi na stjecanje znanja u malim grupama.

vjetar je napisao/la:
Po kojoj osnovi odrediti dovoljno upućene pojedince, tj. tko je dovoljno upućen u određivanje dovoljne upućenosti pojedinca?

#-o
Pa valjda članovi foruma i organizator bi složili kriterije za selekciju polaznika. Evo, predlažem da se piše online test, te da se boduje kvaliteta postova na forumu. Tko nauči gradivo ide u sljedeći razred. :lol:
vjetar je napisao/la:
te nakraju;

Kakve, sve to skupa, veze ima sa "Talas - granica denziteta i realiteta" temom?


Stvar je u namjeri člana foruma, da li je na ovim stranicama da bi uvećao svoje znanje ili nešto drugo. Stoga odgovor na svoje pitanje, molim te, potraži u citatima Cs transkripata, u nastavku.

Citat:
Tko su bili Annunaki?
O: Vanzemaljci.
P: Od kuda su bili?
O: Zeta Reticuli?
P: Da li su došli ovdje svaki put kad se približila skupina kometa da bi isisali duševnu
energiju uzrokovanu strahom, kaosom, itd...
O: Da.
P: Ta dva događaja su povezana?
O: Da.
P: Zato su i sad ovdje?
O: Blizu.
P: Da li je tamo velika flota svemirskih brodova koji "jašu" val takoreći, približavajući se
našoj planeti?
O: Da.
P: Od kuda su ti brodovi?
O: Zeta Reticuli.
P: Kada će oni stići?
O: 1 mjesec do 18 godina.
P: Kako je tu toliko odstupanje u vremenu?
O: To je jedna velika flota koja koja ubrzava u vremenu/prostoru i nije stalna i teško je
odrediti onako kako vi mjerite vrijeme.
P: Da li ti brodovi jašu val u neku ruku?
...
P: Ima li kojih rituala koje možemo učiniti da bi napravili zaštitu za nekoga protiv
prodora Lizzarda?
O: Rituali su samo-poražavajući.
P: Da li postoje kakva tehnološka sredstva koja bi nas zaštitila?
O: Jedina obrana koju trebate je znanje. Ono vas štiti od bilo koje moguće forme štete u
vašoj egzistenciji. Što više imate znanja, što manje strahova, što manje boli, što manje
stresa osjećate, što se manje mučite, to manje iskusite štete bilo koje vrste. Razmislite o
ovome sada vrlo pažljivo jer je to jako bitno: Gdje je granica u konceptu riječi znanje?
Budući da nema granice, koja je vrijednost te riječi? Beskonačna. Možete li pojmiti da
kako vas jedan koncept s takvim značenjem može osloboditi od svih ograničenja?
Koristite vaše šesto čulo da pojmite kako riječ, termin, odnosno značenje riječi znanje,
može omogućiti sve što ćete ikada trebati. Ako pažljivo razmislite, brzo ćete uvidjeti da
je to istina u svojoj najvećoj mjeri.
P: Da li to uključuje znanje naučeno iz knjiga?
O: To uključuje sva moguća značenja te riječi. Možete li zamisliti koliko značenje ima ta
jedna riječ? ... Možete imati brza razjašnjenja, koja proizlaze iz znanja. Ako težite
neprekidnom sakupljanju znanja, osiguravate si zaštitu od bilo kojeg negativnog
događaja koji vam se može dogoditi. Znate li zbog čega? Što više posjedujete znanja, što
ste svjesniji, to vam je bolja zaštita. Eventualno, ta svijest postaje toliko jaka i
sveobuhvatna da i ne trebate izvoditi neke posebne rituale i radnje koje bi vas štitile.
Zaštita jednostavno postaje prirodna, i dolazi sa sviješću.
P: Da li znanje ima sadržaj ili da li egzistira izvan njegovog posjedovanja ili prihvaćanja?
O: Znanje sadrži svu smisao. Ono je srž cjelokupne egzistencije.
P: Znači stjecanje znanja uključuje dodatni sadržaj nečijem biću?
O: Naravno. Ono uključuje dodatak svega što jedno biće poželi. I također, kad
zadržavate traganje svijetla, kao što vi radite, istinsko razumijete da je svijetlo - znanje.
Tj, znanje koje je srž svih egzistencija. I biti u srži cjelokupne egzistencije, omogućava
zaštitu od bilo koje vrste negativnosti u egzistenciji. Svjetlo je sve i sve je svjetlo i znanje
je sve. Ide vam jako dobro u stjecanju znanja. Sad sve što trebate je vjera i realizacija da
je to znanje sve što vam treba.
P: Želim biti sigurna da izvor iz kojeg prikupljam znanje nije zavaravajući izvor.
O: Ako jednostavno imate vjeru, ni jedno znanje koje bi mogli steći, ne može biti lažno
jer takvog nema. Bilo tko ili bilo što pokuša davati vam krivo znanje, krivu informaciju,
neće uspjeti. Najviši materijalan dio na kojem počiva znanje, budući da je srž cjelokupne
egzistencije, će vas zaštititi od apsorpcije ( upijanja ) krivih informacija koje nisu znanje.
Ne trebate se bojati od apsorpcije krivih informacija kada jednostavno otvoreno tražite
sticanje znanja. I znanje formira zaštitu - svu zaštitu koju ćete ikad trebati.
P: Ima jako puno ljudi koji su bili otvoreni, vjerovali i imali vjeru i poslije bili ubijeni.
O: Ne. To je jednostavno vaša percepcija. Ono gdje ne percipirate dobro je da ti ljudi
nisu zaista stjecali znanje. Ti ljudi su zapeli negdje u nekoj točki njihovog puta napretka i
podvrgli se skrivenim manifestacijama onoga što vi zovete opsesija. Opsesija nije znanje,
opsesija je stagnacija. Dakle, kad netko postane opsjednut, u stvari zatvori tu apsorpciju
znanja i rasta i napretka duhovnog razvitka koji dolazi s prikupljanjem pravog istinskog
znanja. Kad netko postane opsesivan, pokvari si zaštitu, pa je otvoren prema
problemima, tragedijama i svim vrstama teškoća. Zato netko to iskusi.


Pretpostavljam da se svi slažemo u tome da nam treba znanje da bismo se mogli nositi s Valom i svime što on nosi.
:read: :read: :read:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Talas - granica denziteta i realiteta
PostPostano: pet jul 15, 2011 11:35 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
mikeš je napisao/la:
Vidim da je tematika ove teme opet skrenula tamo gdje ne treba, samo zahvaljujući galaksiji se održava na kvalitetnom pravcu. Inače slabo postam ovdje na forumu ali pratim što se događa i vidim šta ljudi pišu.
Neki članovi, poput lampe predlažu nekakva okupljanja uz davanje ušura, pa dajte ljudi molim vas, pa nije ovo prodaja madraca ili fan club pod nazivom "Čekajući Godoa" samo bi naš bio "Čekajući Talas".

Mi svi ovdje tapkamo i sakupljamo info, nema tu nitko pravu istinu. Sve je to na individualnoj bazi i svatko ima različit pogled i shvaćanja na određene stvari. Kao i svugdje jedno je na papiru a praksa je malo drugačija. Dali će se nešto dogodit to nitko ovdje na forumu ne može potvrdit, a dali bi svatko od nas htio saznat što bi se moglo dogodit to da, pa zato smo i ovdje.

Da će se nešto dogodit osobno u to ne sumnjam samo kad i na koji način to je druga priča. Na nama je da se informiramo i pripremimo mjenjajući sebe ukoliko je potrebno. Već samim dolaskom na ovaj forum svatko od nas je postao neslužbeni član jer čovjek mora imati žicu ili ono nešto u sebi da ga uopće ovakva tematika zanima. Većina o tome ne želi niti razgovarati a kamoli ovakvu tematiku čitat.


Ja ću se nadovezat na galaksiju - "Da li bi znali šta je dobro bez prisustva zla? Ili, da li bi uopšte mogli doživjeti Kreaciju bez postojanja ovih polariteta?"
Davno sam si postavio isto pitanje. Odgovor je jasan. Čovjek jedino kroz iskustvo može shvatit Kreaciju, barem u ovom našem svemiru.
Ako taj talas, kojeg svi isčekuju (osim Maja koji su očigledno znali o čemu se tu radi), zaista donese samo dio promjena ja sam za jer ovo i ovaj način života stvarno nema smisla.
Ali kladim se da će nam ovo sve jednog dana biti smiješno kad se osvrnemo unatrag i da ćemo jednog dana shvatit sve i čemu sve ovo.


Možda nisi dobio telegram, ali Val je već došao, a taj jedan dan kada ćemo sve shvatiti je danas i tako svaki dan.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Talas - granica denziteta i realiteta
PostPostano: pet jul 15, 2011 12:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 11, 2008 11:36 am
Postovi: 738
Lokacija: Caerbannog
Lampa je napisao/la:
mikeš je napisao/la:
Vidim da je tematika ove teme opet skrenula tamo gdje ne treba, samo zahvaljujući galaksiji se održava na kvalitetnom pravcu. Inače slabo postam ovdje na forumu ali pratim što se događa i vidim šta ljudi pišu.
Neki članovi, poput lampe predlažu nekakva okupljanja uz davanje ušura, pa dajte ljudi molim vas, pa nije ovo prodaja madraca ili fan club pod nazivom "Čekajući Godoa" samo bi naš bio "Čekajući Talas".

Mi svi ovdje tapkamo i sakupljamo info, nema tu nitko pravu istinu. Sve je to na individualnoj bazi i svatko ima različit pogled i shvaćanja na određene stvari. Kao i svugdje jedno je na papiru a praksa je malo drugačija. Dali će se nešto dogodit to nitko ovdje na forumu ne može potvrdit, a dali bi svatko od nas htio saznat što bi se moglo dogodit to da, pa zato smo i ovdje.

Da će se nešto dogodit osobno u to ne sumnjam samo kad i na koji način to je druga priča. Na nama je da se informiramo i pripremimo mjenjajući sebe ukoliko je potrebno. Već samim dolaskom na ovaj forum svatko od nas je postao neslužbeni član jer čovjek mora imati žicu ili ono nešto u sebi da ga uopće ovakva tematika zanima. Većina o tome ne želi niti razgovarati a kamoli ovakvu tematiku čitat.


Ja ću se nadovezat na galaksiju - "Da li bi znali šta je dobro bez prisustva zla? Ili, da li bi uopšte mogli doživjeti Kreaciju bez postojanja ovih polariteta?"
Davno sam si postavio isto pitanje. Odgovor je jasan. Čovjek jedino kroz iskustvo može shvatit Kreaciju, barem u ovom našem svemiru.
Ako taj talas, kojeg svi isčekuju (osim Maja koji su očigledno znali o čemu se tu radi), zaista donese samo dio promjena ja sam za jer ovo i ovaj način života stvarno nema smisla.
Ali kladim se da će nam ovo sve jednog dana biti smiješno kad se osvrnemo unatrag i da ćemo jednog dana shvatit sve i čemu sve ovo.


Možda nisi dobio telegram, ali Val je već došao, a taj jedan dan kada ćemo sve shvatiti je danas i tako svaki dan.
i, kaj si ti shvatio?

_________________
(\___/)
(='. '=
(")_(") RUN AWAY! RUN AWAY!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Talas - granica denziteta i realiteta
PostPostano: pet jul 15, 2011 2:47 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Gordan je napisao/la:
Lampa je napisao/la:
mikeš je napisao/la:
Vidim da je tematika ove teme opet skrenula tamo gdje ne treba, samo zahvaljujući galaksiji se održava na kvalitetnom pravcu. Inače slabo postam ovdje na forumu ali pratim što se događa i vidim šta ljudi pišu.
Neki članovi, poput lampe predlažu nekakva okupljanja uz davanje ušura, pa dajte ljudi molim vas, pa nije ovo prodaja madraca ili fan club pod nazivom "Čekajući Godoa" samo bi naš bio "Čekajući Talas".

Mi svi ovdje tapkamo i sakupljamo info, nema tu nitko pravu istinu. Sve je to na individualnoj bazi i svatko ima različit pogled i shvaćanja na određene stvari. Kao i svugdje jedno je na papiru a praksa je malo drugačija. Dali će se nešto dogodit to nitko ovdje na forumu ne može potvrdit, a dali bi svatko od nas htio saznat što bi se moglo dogodit to da, pa zato smo i ovdje.

Da će se nešto dogodit osobno u to ne sumnjam samo kad i na koji način to je druga priča. Na nama je da se informiramo i pripremimo mjenjajući sebe ukoliko je potrebno. Već samim dolaskom na ovaj forum svatko od nas je postao neslužbeni član jer čovjek mora imati žicu ili ono nešto u sebi da ga uopće ovakva tematika zanima. Većina o tome ne želi niti razgovarati a kamoli ovakvu tematiku čitat.


Ja ću se nadovezat na galaksiju - "Da li bi znali šta je dobro bez prisustva zla? Ili, da li bi uopšte mogli doživjeti Kreaciju bez postojanja ovih polariteta?"
Davno sam si postavio isto pitanje. Odgovor je jasan. Čovjek jedino kroz iskustvo može shvatit Kreaciju, barem u ovom našem svemiru.
Ako taj talas, kojeg svi isčekuju (osim Maja koji su očigledno znali o čemu se tu radi), zaista donese samo dio promjena ja sam za jer ovo i ovaj način života stvarno nema smisla.
Ali kladim se da će nam ovo sve jednog dana biti smiješno kad se osvrnemo unatrag i da ćemo jednog dana shvatit sve i čemu sve ovo.


Možda nisi dobio telegram, ali Val je već došao, a taj jedan dan kada ćemo sve shvatiti je danas i tako svaki dan.
i, kaj si ti shvatio?

Nije bitno što ja kužim, nego što svatko za sebe kuži već danas, bez odgađanja do nekog sutra. Danas, ne u smislu petak 16.07. nego svaki dan je danas. :)
Valjda ne zvuči previše komplicirano.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Talas - granica denziteta i realiteta
PostPostano: uto jul 26, 2011 12:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 19, 2009 1:43 pm
Postovi: 488
Lokacija: na putu...
Sve jednostavne stvari su zakomplicirali pa kad skužiš zakompliciranost vidiš jednostavnost i nije ti jasno kako je moguće nešto tako jednostvno i prirodno - zakomplicirati. Ja sam to dosad shvatila samo sa porodom i ne bih rekla da idem OFF topic jer i taj famozni val gledam u vidu nekog poroda.
E sad... teško je to objasniti i ženama višerotkinjama pa neću ni pokušavati ali svima je jasno koliko su porod učinili teškim, bolnim, opasnim, krvavim, strašnim i onemogučili nam da uživamo u njemu. Prvi moj je bio takav strašan a sljedeća 2 su bili božanstveni.... nema ni riječi za opisati taj događaj. Čak i onu bol sam doživjela uz neko ushićenje, rekla bih čak orgazam.
Uglavnom tako će i sa valom biti. Kako za koga, ovisno koliko smo znanja upili i stekli.
I još nešto što povezujem sa temom, iz Biblije - "Kraljevstvo Božje (val) je ovdje, sada."
Trudim se shvatiti ili bolje reći "ući u to" no mislim da ćemo u datom trenutku uspjeti. Želim svima lijep porod u val. tako nekako. :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Talas - granica denziteta i realiteta
PostPostano: uto jul 26, 2011 4:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 22, 2010 2:14 am
Postovi: 391
Mislim da je ovo sada vrijeme nekoma puno intenzivnije i senzacijski nabrijanije nego sto ce biti sam prelazak. Vjerujem da ce prelazak pripremeljenima biti lagan dok ce ostali prozivljavati u jednom danu ono sto su drugi prozivljavali godinama, desteljecima i zivotima.

_________________
Kad pomislis da si zalutao, na dobrom si putu. Kad pomislis da si na dobrom putu, zalutao si

http://vrlovrlinovisvijet.blog.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Talas - granica denziteta i realiteta
PostPostano: uto jul 26, 2011 5:48 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Protocnost, protocnost i jos protocnosti, mislim da je to kljucno.
Bit cemo ko pistolj koji si ne smije dozvoliti da se rascvate jer nije uspio ispaliti metak unutar nazivnog raspona pritisaka.
A nije ni svatko istog kalibra.
Dio navedenog bi bila otvorenost uma, a dio znanje (koje stiti tako da formira cijev i metak zajedno u svakom trenutku za nastavak putanje ko da se sad rodila i obecava sve dalje cisto ) .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Talas - granica denziteta i realiteta
PostPostano: uto jul 26, 2011 5:51 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Kad je ono sljedeca stepenica ubrzavanja odnosno syncha sa jos visim/nizim nivoom? Mislim na majanski kalendar.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 531 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 52 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz