Sada je: pet mar 29, 2024 5:02 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 531 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 27  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: čet okt 13, 2005 3:35 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet okt 06, 2005 10:58 am
Postovi: 8
Čitao sam o tome kako se u centru naše galaksije nalazi crno sunce(neznam jel bilo spomenuto ovdje)koje emitira ogromnu energiju,koje je sunce iza ovog našeg sunca i iza svih izvora energije u sustavu.ono je rodilo sunce i otuda simbolika crne madone.Jeli moguće da otuda dolazi val o kojem je riječ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 13, 2005 10:48 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Val kruži Galaksijom. Veliki ciklus je izgleda jedan krug.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 31, 2006 6:41 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Sto se tice ovog koncepta, kad sam prvi put cuo za to, relativno dugo sam ispitivao koliko bi u svemu tome stvarno moglo biti istine. Naravno, dokaznog materijala nema, mada postoje neke indirektne indikacije da bi moglo biti nesto u tome.


Da, ovo je odličan pristup, treba malo sve prvo ispitati... predlažem za novije članove da to učine isto. Dobro bi bilo pročitati što smo sve tu na forumu pisali dok još nisu bili članovi.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 09, 2006 1:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
Organski portal je napisao/la:
Dal mi moze netko rec koji su sve izvori ovog navodno nadolazeceg talasa i ne bi li bilo idealno za taj "kontrolni sustav" da se ljudi uzdaju u pomoc izvana i time izgube fokus sa unutarnje promjene.

Mada kad bi bili filozofski raspolzeni mogli bi rec da je "talas" izvana simbolicki prikaz nasin unutarnjih promjena :D .

koliko sam ja shvatio (znam da nista ne znam)
talas nije nikakva pomoc nego samo kraj ciklusa, ili okidac ali kao sto rekoh znam da nista ne znam

sto me dovodi do sljedeceg pitanja za upucenije u ovu materiju
-kada se govori o prelasku u 4 ti densitet u nasim tjelima
kako to zamisljate?
ako se dobro sjecam casiopejci su negdje nagovjestili da cemo biti hermafroditi na tom nivou :shock:
siguran sam da na cetvrtom densitetu ne da necemo imati spolne organe, nego cemo biti potpuno oslobodjeni od musko/zenskog koncepta
ipak- moje pitanje bilo kako zamisljate promjene koje ce se dogoditi nasem tjelu ...

dalje pitanje za jacka, kada govori o uvjetnim postotcima pripadnosti OPD realitetu odakle mu takva saznanja?!
ja mislim da se mi nalazimo u totalno nepravednoj situaciji, to ti je isto
kao da od ptica kojem jos nije ni perje naraslo ocekujes da jezdi nebom

dali stvarno vjerujete da u nekima od nas uz pomoc blagotvornih zraka svijetlosti zaista dolazi do prestruktuiranja i formiranja novih DNA lanaca
-imate li referencu na neki tekst koji se opsirnije bavi ovom temom

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 09, 2006 1:55 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
dalje pitanje za jacka, kada govori o uvjetnim postotcima pripadnosti OPD realitetu odakle mu takva saznanja?!


Ra materijal.

Citat:
ipak- moje pitanje bilo kako zamisljate promjene koje ce se dogoditi nasem tjelu ...


Hehe... nisi ni slutio da ih imamo više??? Kojem od njih?

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 09, 2006 2:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
jebi ga jack ja jos nisam imao tu srecu da iskusim bilo koje od drugih tijela koje imam

u biti tu pocinje dio svega ovoga koji je sto bi se na engleskom reklo mind bogling, jako mi je tesko percipirati mogucnost moje trenutne egzistencije u drugim realitetima ako si na to mislio

dakle mislio sam na ovo tijelo od krvi i mesa
i da li znas postoje li negdje detaljniji tekstovi o trenutnim DNA promjenama kroz koje navodno prolazimo

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 09, 2006 3:57 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Pa probaj proučiti Ra materijal, Bringers of the Dawn, ima u Kasiopejcima, a možda nađeš još negdje na internetu... probaj ukucati u neku tražilicu DNA altering ili alter DNA ili DNA changes... pa vidi što će sve izać... hehe!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 09, 2006 7:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Talas širenja univerzuma je završen. Sada počinje uvlačenje daha Tvorca ili implozija. Hinduisti to zovu krajem jednog Brahminog dana (otprilike 300.000 godina u okviru kojih postoji bezbroj manjih ciklusa zaokruženih svojom svrhom, a ne samo vremenskim trajanjem).
Dakle, Univerzum se širi dok ne dosegne svoju krajnju tačku. (Zamislite klatno i njegovo njihanje s kraja na kraj jedne zamišljene crte). Kada se ta krajnja tačka širenja konačno pojavi u vremenu i prostoru, tada naoko sve staje - (u slučaju klatna to traje sekundu, u slučaju univerzuma i kompletne Kreacije to traje stotinama godina.) Mi smo već ušli polako u tačku krajnjeg zastoja ili prividnog mirovanja. No, dok su se svi raniji ciklusi (govorim o onima koji traju po 300.000 i kusur godina) odvijali po utvrđenom ritmu i koji su označavali početak novog izdaha Stvaranja (kad se Kreacija ponovno stvara) sada bi prema tom ustaljenom "rasporedu" Svemir trebao početi da implodira i u sebe uvlači sve stvoreno (dakle, manifestirani dio svemira.) No, desit će se "presedan": kako sam shvatila proučavajući brojne izvore, Božanskom intervencijom samog Tvorca ovog cjelokupnog univerzuma, kada dosegnemo tačku mirovanja, ovog puta Krajnji/Ultimativni Tvorac neće uvući u sebe stvorenu kreaciju već će po prvi puta u zabilježenoj historiji Univerzuma (ne samo ovog nego mnogih drugih) Tvorac nastaviti zajedno sa svim stvorenim da putuje materijalnom kreacijom. Događaj bez presedana u svim svemirima, ali zato takav za koji smo se odlučili roditi upravo u ovo vrijeme i na ovoj planeti. I to je jedno od objašnjenja zašto su lizziji tako aktivni ovdje, jer na planetu i oko nje su se slile stotine i stotine svjetova/civilizacija/bića raznih vrsta da bi posmatrali ovaj nevjerovatan događaj.
Fotonski pojas za koji izvori tvrde da stiže svakih 26.000 u blizinu Sunčevog sistema i prema objašnjenjima poklonika photon belta uvlači Zemlju i sve ostale planete Sunčevog sistema u sebe, te stvara mnoge fenomene (npr. vrijeme vječnog proljeća u narednih hiljadu - dvije dok budemo prolazili kroz vanjski pa unutrašnji pojas photon belta) samo je jedan manji, manifestirani dio ovog velikog slavlja koje će se uskoro desiti na planetu.
Lično, sumnjam da će mali lizzardi i ostali bilo što moći učiniti protiv ovoga, jer mi smo odlučili da se u ovom životu konačno probudimo i da u stanju pune svjesnosti dovršimo ovaj životni ciklus, (za koji je rečeno da će se nakon našeg kolektivnog ulaska u ovu krajnu tačku njihanja - sjetimo se klatna) produžiti na više stotina godina. A konačno se probuditi značilo je upravo ovo - postati svjesni matrix-a, postati svjesni vladara ove planete, skinuti ih s leđa i vrata i ponovno zasjati u svoj svojoj veličanstvenosti. Opet lično, smatram da smo svi izuzetno moćna bića samo prerušena u jadnike ovog svijeta, a jadnici smo bili sve do trenutka našeg pojedinačnog i kolektivnog buđenja.
Deckard - imaš o DNA - sajtova i sajtova. Ako hoćeš pošalji mi PM pa ću ti na tvoj privatni mail poslati meditaciju/tehniku za čišćenje blokada u svojoj DNA a što ti je direktan put za brže oslobađanje svih 12 lanaca.

I još jedna stvar kad smo kod Photon Belta - još su 90.-tih brojni poklonici i zaluđenici dolaska ovog fotonskog pojasa u svojim knjigama najvljivali da će to konačno biti 1996.. Evo dođe i 2006. a njega u punoj njegovoj snazi još uvijek nema.
Organski portal slažem se sa svim što si rekao u vezi sa minjenjem vremena na planeti - radi se upravo o ovom velikom talasu koji je njegov uzrok, a ne o HAARP-u i ostalim inače svinjarijama koje nam Illumi uz pomoć NASA-e i ostalih redovito serviraju. Dobra vijest je da im je "odozgo" još prije par godina rečeno da konačno i definitivno "back off". Ali, o tom nekom drugom prilikom.
Evo, nabacala sam malo bez nekog reda, ali valjda ćete se snaći.
U narednom postu - odgovor Deckardu - kako će izgledati naša tijela i šta će se stvarno desiti s nama, ali također i o portalima jer je ovdje njihova uloga nezamjenjiva.
Pusa svima
A.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 09, 2006 7:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
Pusa i tebi,
sa nestrpljenjem ocekujem naredni post jer sam bas uzivao u ovome.

Ja sam relativno nov za sve ove "istine" mislim godinama vec lutam u potrazi za istinom i cesto sam znao zalutati i u slijepe ulice, jedna od njih je bila i grupa koja se bavila proucavanjem The Book of Urantia, no bila je to jedna edukativna stranputica,
hito sam reci da je ono sto me je sprecavalo da postanem new age freak ispranog mozga uvjek bila moja odbojnost prema mesijama a najvise moja odbojnost prema definitvnim tvrdnjama tipa to i to ce se dogoditi tada i tada

sa teorijom o Lizzijima sam se prvi put susreo prije par godina citajuci Ickea i nakon jedne neprospavane noci provedene u silnom strahu odlucio da su sve to gluposti i hrana za paranoje, i dan danas mi se ponekad cini da je Icke mozda orudje kojim se pokusava postici udaljavanje od prave istine,
bilo kako bilo to je probulio jednu varnicu koja je tinjala sve ove godine a kulminirala mojim dolaskom na ovaj site. Nakon sto sam procitao Kasiopejce ostao mi je malo gorak okus u ustima medjutim Plejadjani mi totalno sjeli, mislim da su Kasiopejci puno vise kontaminirani od Plejadjana
Na kraju krajeva ako je vjerovati Kasiopejcima onda su oni isto sto i Plejadjani, medjutim ja to ne osjecam tako, govorim o efektu koji ovi tekstovi imaju na mene i emocijama koje izazivaju

Ja se bas udaljih od teme :offtopic:

dakle poanta je da sam uvjek sumnjicav prema propisanim datumima kada ce se nesto dogoditi jer imali smo puno slucajeva u ljudskoj povjesti kada su svi znakovi ukazivali na to da stizu krucijalne promjene, i svaki put tresla se brda rodio se mis

pri tom moram reci da ja zaista vec duze vrijeme osjecam da ce se nesto dogoditi, taj osjecaj je nekako maglovit i puno puta se pitam da li je to samo wishful thinking ili objektivni osjecaj

u svakom slucaju sa zanimanjem ocekujem tvoj sljedeci post,

sto se meditacije tice - tko mi garantira da mi neces ubaciti program od Lizzija? Lol
Ma salim se naravno, jedva cekam da vidim o cemu se radi,

moja deviza je da treba sve isprobati jer stvari nikako ne mogu biti gore nego sto jesu,

:blob:

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 09, 2006 8:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Citat:
hito sam reci da je ono sto me je sprecavalo da postanem new age freak ispranog mozga uvjek bila moja odbojnost prema mesijama a najvise moja odbojnost prema definitvnim tvrdnjama tipa to i to ce se dogoditi tada i tada


Citat:
dakle poanta je da sam uvjek sumnjicav prema propisanim datumima kada ce se nesto dogoditi jer imali smo puno slucajeva u ljudskoj povjesti kada su svi znakovi ukazivali na to da stizu krucijalne promjene, i svaki put tresla se brda rodio se mis


E daa. ova vrsta skepticizma mi je vrlo dobro poznata, a jos kada se spomene neki "spasitelj", postajem totalno ravnodusan.
koliko se ja secam, kroz istoriju svaki vek je pocinjao sa najavama smaka sveta, pa izgleda da je i u nasem vremenu isto.

Ali poslednjih par godina imam slican osecaj:

Citat:
pri tom moram reci da ja zaista vec duze vrijeme osjecam da ce se nesto dogoditi, taj osjecaj je nekako maglovit i puno puta se pitam da li je to samo wishful thinking ili objektivni osjecaj


I neprestano se preispitujem da li je to ipak wishful thinking ili stavrno intuitivni osecaj neceg nadolazeceg. Mozda sam se ja uhvatio za tu "nadu" u vezi talasa jer primecujem koliko toga ne stima u ovom svetu pa se onda "nadam" da predstoji nesto poput Talasa.

Ali verujem da "spontanom" intuicijom mozemo osetiti istinu na trenutak.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 09, 2006 9:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Citat:
I neprestano se preispitujem da li je to ipak wishful thinking ili stavrno intuitivni osecaj neceg nadolazeceg. Mozda sam se ja uhvatio za tu "nadu" u vezi talasa jer primecujem koliko toga ne stima u ovom svetu pa se onda "nadam" da predstoji nesto poput Talasa.


Nije ti to nikakav wishful thinking, ja sam to osjetio mnogo mnogo prije no što sam čuo i za jednu teoriju smaka svijeta, talasa ili nečeg drugog sličnog i prije no što sam čuo o bilo čemu što piše na ovom sajtu, da ne kažem prije no što sam i naučio čitati. :mrgreen:
Neću sad da ulazim u te razne teorije i kojekakva učenja "kad će, sad će, tad će i zbog čega će" bitno je da mi to svi osjećamo(čuj svi, mi na ovom forumu) a o nekim datumima je iluzorno i pričati, to je totalno nebitno, jer znamo da vrijeme kakvim ga mi poimamo uopšte ne postoji, već je vezano samo za našu trenutnu egzistenciju na ovom nivou postojanja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 09, 2006 10:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Dakle, Aragorn, Deckard, Fingolfin, da nastavimo...Počet ćemo vizijom:

Zamisli kako se usred noći budiš jer te je iz sna polako probudilo neko predivno osjećanje, koje se doslovce razlijeva iz tvog srca kroz cijelo tvoje tijelo...i osjećaš da više uopće nisi vezan za one svakodnevne osjećaje zabrinutosti, tuge, pritajenog bijesa ili hroničnog nezadovoljstva. Osjećaš radost i samo radost...Što se to zbiva, pitaš se? Upališ noćnu lampu, a onda kao da vidiš svjetlo lampe i odozgo i iz pozicije svojih fizičkih očiju, ali i odasvud. Imaš pregled sobe doslovce sa svih strana, iz svih uglova,slika je multidimenzionalna, i bukvalno i u prenesenom značenju.
Pogledaš svoje tijelo, i tu je tek pravi šok (ili šou ako hoćeš): ono je postalo mnogo lakše, imaš osjećaj da lebdiš iako i dalje stojiš na podu, s obje noge, no ono što je najzanimljivije jest da osjećaš da je tvoje tijelo fluidno, skoro providno, iako su sve kosti, mišići, organi i skelet još uvijek u svom materijalnom, čvrstom obliku. No, ti osjećaš kao da iznutra vibriraš - svaki tvoj organ, jetra, bubrezi, nos, oči, glava, kao da vibrira od nekog unutrašnjeg ritma i ti se osjećaš nevjerovatno živ! Kao da prvi put osjećaš da živiš doista, a ono što ispunjava svaku tvoju poru svaku ćeliju jest onaj vječni Život koji kola cijelim stvorenim univerzumom i koji se uvijek kreće, vibrira, i to radošću kakvu nisi mogao ni zamisliti da uopće postoji u ovom i svim drugim svjetovima.
Svijest - je tek poseban doživljaj. Samo namjerom svojom možeš da čuješ udaljene zvukove daleke kilometrima, tako jasno kao da su u tvojoj sobi, možeš da osjetiš misli ljudi iz susjednih domova, osjećaš vibracije njihovih emocija i razmišljaš da li da se upustiš u avanturu stvarnog osjećanja njihovih emocija ili ne...prihvataš da ti to ipak ne treba, ali i dalje ostaješ u tom predivnom saznanju da ZNAŠ i OSJEĆAŠ SVE, doslovce SVE. Upreš pogled kroz prozor u noćno nebo i ne vidiš samo zvijezde, ti vidiš njihovu strukturu, znaš kakav oblik života prebiva na njima, znaš šta se nalazi u ogromnim prostorima između planeta, i još što je najvažnije - znaš konačno tko si t i.

Shvataš da je cijeli svijet povezan u jednu jedinu cjelinu, da ne postoji osoba koja je odvojena od tebe na bilo koji način i ideš dalje. Primjećuješ da si neraskidivo povezan sa obližnjim stablima (čak se načas uvlačiš u njihovu strukturu i osjećaš život kako diše iz njih), rijekom i brdima...NO, izvan svega toga, jednim dijelom svoje svijesti osjećaš neraskidivu povezanost sa okolnim kosmosom, svim zvijezdama, planetama i svim živim bićima koja obitavaju na njima. Sve je jedno, sve si ti. Napose, prihvataš da je Tvorac svega što si upravo osjetio svim svojim proširenim osjetilima - u Tebi, da si Tvorac sam...i onda znaš...

Vizija završava.
Je li sad, barem za mrvicu jasnije u šta to idemo, ka kakvom Talasu skrećemo, ili bolje rečeno, kakav nas to Veliki Talas zapljuskuje ovih dana mjeseci i godina? To je talas na kome ponovno otkrivamo svoje uspavane sposobnosti, svoje drevne vještine, svoju Moć i svoju Ljubav prema svemu što živi.

A nešto konkretnije objašnjenje ovog Talasa našla sam upravo u jednom od ranijih tekstova: "Ogromni talas Primarne Životne Energije Svemira sada se poput ogromne zrake, spušta niz vašu galaksiju, prolazeći kroz vaš Sunčev sistem i stiže na Zemlju poslat direktno od Tvorca i Velikog Centralnog Sunca. "

Toliko. Ugodna noć.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 09, 2006 10:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
No, desit će se "presedan": kako sam shvatila proučavajući brojne izvore, Božanskom intervencijom samog Tvorca ovog cjelokupnog univerzuma, kada dosegnemo tačku mirovanja, ovog puta Krajnji/Ultimativni Tvorac neće uvući u sebe stvorenu kreaciju već će po prvi puta u zabilježenoj historiji Univerzuma (ne samo ovog nego mnogih drugih) Tvorac nastaviti zajedno sa svim stvorenim da putuje materijalnom kreacijom.

E ako ovo nije jedan od najantropocentricnijih stavova koje sam ja cuo u zivotu onda ne znam sta je.
Kao prvo "presedan".OPS do bola.
Kao drugo "nama ce pomoci ni manje ni vise nego sam Tvorac".Mi smo najvaznija rasa u univerzumu jelte? Jadan je onaj univerzum u kome su ovakvi kao mi najbolji.
Kao trece "prvi put u istoriji ne ovog nego cak i mnogih drugih univerzuma".Nije nam dovoljan nas pa moramo da se poredimo i sa drugim univerzumima.
Kao cetvrto "od ko zna koliko biliona godina koje su prosle i koje ce tek doci bas je ovo sadasnje vreme trenutak tacke mirovanja celog univerzuma".Nije nam dosta da pricamo o kosmickom polozaju Suncevog sistema nego cemo da uracunamo celi univerzum.
I peto "mi necemo preci u spiritualni svet nego ce bog preci u nas materijalni".Nas svet je bolji od svih drugih jel?
Citat:
I to je jedno od objašnjenja zašto su lizziji tako aktivni ovdje

Nije mi jasno zbog cega.Da bi posmatrali ovaj neverovatan dogadjaj?
Citat:
Lično, sumnjam da će mali lizzardi i ostali bilo što moći učiniti protiv ovoga

Ovo je cista diskriminacija.Makar to bili i lizardi.
A sta to uostalom lizardi hoce? Da univerzum krene da se sabija? Zar tako nece i oni nestati?
Citat:
mislim da su Kasiopejci puno vise kontaminirani od Plejadjana

Zbog cega?
Citat:
moja deviza je da treba sve isprobati jer stvari nikako ne mogu biti gore nego sto jesu

Jesi li siguran? :mrgreen:
I jel mozes da nam ukratko ispricas nesto o Urantiji?O cemu se tu govori?

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 09, 2006 11:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
andjela svidja mi se tvoja vizija, vec vidim sebe kao demijurga koji u potpunom zanosu tutnji kroz zemljinu atmosferu, strmoglavljujuci se iz kosmickih dubina u dubine oceana ali bojim se da je EM barem djelomicno u pravu
jer vidim i nalicje tvoje vizije, nakon sto je novopeceni polubog proveo eone u svom novom svijetu, odjednom je poce zudjeti da osjeti cokoladu kako se topi u njegovim ustima, okus znoja voljene osobe dok je tresu valovi seksualnog klimaksa, i onda je polako poceo zudjeti da iskusi sve to,
i opet se nasao netko da mu otvori vrata kroz koja je vidjeo zlatni pehar
mozda opet lizziji a mozda ovaj put ribolika bica...
i tako je krug zatvoren...


ne znam , nesto mi govori da sve to nece biti bas tako jednostavno i bajkovito kao sto bismo mi to zeljeli

EM:

-ne znam rekoh da je u pitanju osjecaj, kada citam plejadjane ostaje mi dobar osjecaj, osjecam se sigurno , u meni nema straha i i vibrira uglavnom zelja da sto prije okusim ove promjene
sa kasiopejcima su stvari malo drukcije, ponekad imam dobar osjecaj ali vecinom mi najvise ostaje, uzasnutost i strah, te neizreciva tjeskoba

- urantia book - hm ... to zasluzuje poseban topic,
u stvari ne bas jer je stranputica, ali bilo je korisno orudje da mi otvori vidokruge a i upoznao sam neke divne ljude - ako govoris engleski mozes izguglati sve informacije, nije prevedena na juznoslavenske jezike , ja sam jedno vrijeme radio na njenom prijevodu, a onda sam jednostavno odlucio da mi nesto tu ne stima

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 09, 2006 11:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
a sada djeco imam ja za vas jedno pitanje,

kasiopejci dosta spominju da cemo se kroz val svi spojiti sa svim svojim realnostima, pri tom vjerovatno misle na nas u nekim drugim dimenzijama,

meni to nikako nije jasno i volio bih da mi to netko objasni a pomogucnosti i nacrta

- naime ako sam ja u ovoj dimenziji homosapiens svijetle puti visok skoro dva metra

- u nekoj drugoj dzinovska stonoga od 10 stopa koja se krani putridnom organskom materijom

- a u nekoj trecoj nesto trece

( tako sam barem shvatio kasiopejska objasnjenja za one velike bogomoljke koje su prozdirale malu shirley temple- sto mi je bthw bas bio bezvezan trip )

sta ce se to onda tocno desiti kada me zapljusne val?

prvo - da li cu na materijalnoj ravni postati nekakav hibrid mirijade ovih bica a time i najruznije stvorenje u univerzumu, mada mi to nece biti bitno jer na cetvrtom densitetu lijepo ili ruzno nije objektivan pojam ?!

(mala digresija , kasiopejci su me iznevjerili na mjestima na kojima kao subjektivne odredjuju neke kategorije koje bi po meni morale biti objektvine u vascijelom univerzumu bez obzira o kojem se densitetu radi, da ne govorim koliki je flop izjaviti da su hramove na Malti napravili arapi 800- te godine n.e. to je teska nebuloza)

drugo - da li su mozda mislili na stapanje svih ovih realnosti u smislu da cu kada me zapljusne val postati svjestan svih ovih svojih realnosti odnosno inkarnacija, na misaonom nivou a ne nuzno na materijalnom?

meni inace jako tesko ide taj koncept da se sve odvija u jednom trenutku odmah me pocne boliti glava....

volio bih cuti vase komentare cijenjena braco i sestre buntovnici

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 10, 2006 12:19 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Nisam siguran,i mene to dosta buni mada mislim da je u pitanju ovo drugo:
Citat:
drugo - da li su mozda mislili na stapanje svih ovih realnosti u smislu da cu kada me zapljusne val postati svjestan svih ovih svojih realnosti odnosno inkarnacija?

Jer je svaki denzitet osim sedmog podeljen na mnogo dimenzija pa je po tome i cetvrti podeljen.Tek bi se u sedmom dogodilo to spajanje svih bica.
Mislim da bi te najvise zanimalo da krenes sa citanjem wave serijala na kome je akcenat bacen na talas: http://www.cassiopaea.org/cass/waveindex.htm

Citat:
sa kasiopejcima su stvari malo drukcije, ponekad imam dobar osjecaj ali vecinom mi najvise ostaje, uzasnutost i strah, te neizreciva tjeskoba

To je mozda samo na pocetku.Sta te je posebno uplasilo?
Nastavi sa citanjem,ima puno zanimljivih stvari.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 10, 2006 12:19 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 26, 2005 12:53 am
Postovi: 238
Deckard je napisao/la:
cijenjena braco i sestre buntovnici

:D

Cijenjeni Deckard, ja tipujem na "drugo".

Ali otvorena sam i za "prvo" ako bas bude moralo da se hibridiziramo.
Ima i gorih stvari.

Ali kud bas sa stonogama? :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 10, 2006 12:25 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
Cijenjeni Deckard, ja tipujem na "drugo".

A da budemo demokrate i otvorimo poll? :mrgreen:
Citat:
Ali kud bas sa stonogama?

Cuti bre mogao je i pauke da spomene. :mrgreen:
A mozda bi postali spajdermeni. :mrgreen:

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 10, 2006 12:37 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 26, 2005 12:53 am
Postovi: 238
Esperio Max je napisao/la:
A da budemo demokrate i otvorimo poll?


"drugo" bi ionako pobijedilo. :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 10, 2006 12:43 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 29, 2005 1:26 am
Postovi: 455
ja tipujem na "drugo", samo bih umjesto na "misaonom" nivou rekla na "svjesnom" nivou :D , oko toga se nekako sve vrti, koliko je ko u stanju biti svjestan sirine svog bica izvan okova materijalnog svijeta.
Taj prvi scenario sa stonogom je pomalo "zastrasujuci" :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 531 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 27  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz