Sada je: pet mar 29, 2024 3:05 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 531 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 27  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sri maj 10, 2006 1:27 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Tina je napisao/la:
Esperio Max je napisao/la:
A da budemo demokrate i otvorimo poll?


"drugo" bi ionako pobijedilo. :mrgreen:

Nepristrasnom odlukom admina. :mrgreen:

@Deckard
Sto se tice Malte ima jos nesto u sesiji 000527.I ovde ako te zanima: http://www.cassiopaea.com/cassiopaea/adventures247.htm


P.S.Zasto kod Deckard-ovog posta ne pise da ga je menjao?

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 10, 2006 8:54 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Citat:
drugo - da li su mozda mislili na stapanje svih ovih realnosti u smislu da cu kada me zapljusne val postati svjestan svih ovih svojih realnosti odnosno inkarnacija, na misaonom nivou a ne nuzno na materijalnom?


Evo i ja tipujem na ovo znacenje. Mislim da cemo u tom trenutku jednostavno biti svesniji sebe i da cemo celovitije sagledati sva nasa "lica" koje smo inkarnacijama iskusili.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 10, 2006 9:33 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Naravno da nećemo postati nikakvi hibridi u našem fizičkom tijelu.
Spajanje sa svim dijelovima našeg jedinstvenog bića iz svih realiteta u trenutku dolaska vala je krajnja svrha ovog postojanja a to je sabiranje svih naših manifestacija i lekcija kroz koje smo prošli. Ono što će se desiti je upravo naša proširena svijest i percepcija na koju su upravo dijelovale sve te lekcije iz svih kreacija našeg postojanja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 10, 2006 11:09 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 25, 2005 9:29 am
Postovi: 84
po nekoj logici val bi trebao biti doslovni pakao u kojem bi se trebalo pokazati i pokupiti poene za prelaz naravno nakon fizicke smrti
ovo je samo misao ne i zakljucak


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 10, 2006 3:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
fingolfin je napisao/la:
Naravno da nećemo postati nikakvi hibridi u našem fizičkom tijelu.
Spajanje sa svim dijelovima našeg jedinstvenog bića iz svih realiteta u trenutku dolaska vala je krajnja svrha ovog postojanja a to je sabiranje svih naših manifestacija i lekcija kroz koje smo prošli. Ono što će se desiti je upravo naša proširena svijest i percepcija na koju su upravo dijelovale sve te lekcije iz svih kreacija našeg postojanja.


da, izgleda da se ovdje svi slazemo da bi se trebalo dogoditi sjedinjavanje na planu svjesti a ne materije medjutim i dalje je za diskusiju otvoreno slijedece pitanje

naime uzmimo da ja u ovom realitetu egzistiram kao Deckard ( da ne spominjem sad svoje pravo ime) i da cu sa tim tjelom (nadam se) uspjesno proci transformaciju i preci u 4 ti densitet. So obzirom da je vrijeme karakteristika ove realnosti, recimo da i moji realiteti ovog trenutka egzistiraju u nekim drugim dimenzijama, svi oni imaju svoja materijalna tijela te se onda namece pitanje sta ce se u trenutku nailaska vala dogoditi sa njihovim materijalnim tijelima.
zasto bi tjelo deckarda homo sapiensa bilo vrijednije za cetvrti densitet nego tijelo recimo deckarda sokola? ili mozda ja krivo percepiram stvari?

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 10, 2006 3:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
bthw, zasto nas braca iz 6 densiteta fino ne otvore topic na ovom forumu
imam za njih tisucu pitanaj koja bi im volio postaviti

:D

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 10, 2006 3:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
Esperio Max je napisao/la:
@Deckard
Sto se tice Malte ima jos nesto u sesiji 000527.I ovde ako te zanima: http://www.cassiopaea.com/cassiopaea/adventures247.htm


Imas li link na tu seansu, materijal koji ja imam nije klasificiran po brojevima nego po datumu...

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 10, 2006 3:54 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
000527

Ovo je datum. 27.05.2000.

:mrgreen:

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 10, 2006 7:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
te se onda namece pitanje sta ce se u trenutku nailaska vala dogoditi sa njihovim materijalnim tijelima.

Pa i njihova tela ce se transformisati.Ili ce ostati na istom denzitetu sa istim telima.
Citat:
zasto bi tjelo deckarda homo sapiensa bilo vrijednije za cetvrti densitet nego tijelo recimo deckarda sokola? ili mozda ja krivo percepiram stvari?

Zato sto si ti bice treceg denziteta a soko drugog.Soko moze samo da predje u treci.
Citat:
bthw, zasto nas braca iz 6 densiteta fino ne otvore topic na ovom forumu
imam za njih tisucu pitanaj koja bi im volio postaviti

Pa nemaju prste da kuckaju. :mrgreen:
A i dosta je receno i u transkriptima.

Btw procitao sam malo o Urantiji i ono stvarno ne zasluzuje topic.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 10, 2006 7:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
Urantia uopce nije toliko naivna kao sto ti mozda izgleda citajuci na webu.
knjiga je zaista impresivna i sasvim je jasno da je dosla odozgo.
Medjutim odakle i sa kojim namjerama nejasno je, vjerovatno kao dio New age hulabalua


Mislim da je negdje receno da ce i zivotinje i biljke zajedno s nama u cetvrti densitet kad stigne Val,
pa tako ta ptica grabljivica iz moje vizije ne mora nuzno zavrsiti u trecem densitetu

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 10, 2006 7:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
Mislim da je negdje receno da ce i zivotinje i biljke zajedno s nama u cetvrti densitet kad stigne Val,
pa tako ta ptica grabljivica iz moje vizije ne mora nuzno zavrsiti u trecem densitetu

Pa zivotinje i biljke su i sada sa nama iako one nisu bica treceg denziteta.Mozde ce oni biti zajedno sa nama samo sto nece biti bica cetvrtog denziteta.


OT: DUPLA KRUNA !!! F.C.R.S.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 10, 2006 7:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
dobro a kako si ti shvatio gdje su i u kojem densitetu su ona bica nalik na bogomoljke iz necije vizije za koja kasipejci tvrde da su jedna od realnosti te osobe

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 10, 2006 8:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Kako sam ja shvatio to su bica cetvrtog denziteta u alternativnoj realnosti.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 10, 2006 8:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Deckard, probaj ne doživljavati tako kasiopejski materijal, hoću reći, pitanja su ti ok i dobro je što te to tako, da kažem, temeljito zanima, ali nemoj čitati taj materijal i poslije očekivati da to povezuješ nekom logičkom percepcijom.
Znam da sam sad konfuzan do bola ali jedino ti tako to sad mogu objasniti.
Takođe, nemoj tamo sve shvatati doslovno i bukvalno, to i nije svrha tog materijala, mislim da su te transkripte čak i sa nekom namjerom tako "napisane" tj. prenesene, da bi smo mi čitajući ih, istovremeno sami donosili potrebne zaključke i tumačenja, jer to je najbolji način da se stekne potrebno znanje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 10, 2006 9:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 08, 2005 3:56 pm
Postovi: 320
Ako i dođe do neke preobrazbe, sve sam skloniji mišljenju da ćemo samo preći u neki viši stupanj 3.denziteta, a ne u 4. Ova teorija o prelasku u 4D, ako malo bolje razmislite, ima puno nelogičnosti. Logičnije mi je da ovaj život odradimo u jednom denzitetu, a ne da skačemo u neke više. Zamislite kakav bi to bio šok? Kako bi bilo jednoj životinji da se odjednom pretvori u čovjeka? Zbog toga mi je logičnije da postoji neka vrsta pripreme za taj viši denzitet, a to bi bio 5.denzitet.
Također smatram da se ne trebamo previše zamarati sa time kako će izgledati 4D i kako ćemo mi izgledati u njemu. Zbog prevelikog razmišljanja o višim denzitetima možemo propustiti mnoge ljepote koje pruža ovaj naš 3.denzitet.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 10, 2006 9:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
fingolfin je napisao/la:
Deckard, probaj ne doživljavati tako kasiopejski materijal, hoću reći, pitanja su ti ok i dobro je što te to tako, da kažem, temeljito zanima, ali nemoj čitati taj materijal i poslije očekivati da to povezuješ nekom logičkom percepcijom.
Znam da sam sad konfuzan do bola ali jedino ti tako to sad mogu objasniti.
Takođe, nemoj tamo sve shvatati doslovno i bukvalno, to i nije svrha tog materijala, mislim da su te transkripte čak i sa nekom namjerom tako "napisane" tj. prenesene, da bi smo mi čitajući ih, istovremeno sami donosili potrebne zaključke i tumačenja, jer to je najbolji način da se stekne potrebno znanje.

jasno mi je o cemu govoris

medjutim otkako sam se susreo sa ovim materijalom u meni se uzburkala citava lavina razlicitih osjecanja
ova osjecanja se krecu od zanosa izazvanog prosvijetljenjem pa sve do totalne skepse i potrebe logickog uma da sve do detalja autopsira

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 10, 2006 9:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Citat:
ali nemoj čitati taj materijal i poslije očekivati da to povezuješ nekom logičkom percepcijom.

Ja bas volim Kasiopejske transkripte zato sto te stvari mogu povezati logickom percepcijom.Neces valjda da te stvari ucis napamet? Iz tog ugla nijedan caneling nije pogresan.
Citat:
Takođe, nemoj tamo sve shvatati doslovno i bukvalno, to i nije svrha tog materijala, mislim da su te transkripte čak i sa nekom namjerom tako "napisane" tj. prenesene, da bi smo mi čitajući ih, istovremeno sami donosili potrebne zaključke i tumačenja, jer to je najbolji način da se stekne potrebno znanje.

A meni se cini da su bas u tom materijalu mnoge stvari koje su u drugim delima simbolicno objasnjene "desifrovane" od strane Kasiopejaca.A znanje cemo steci tek kada u stvarnom zivotu budemo videli da li njihova objasnjenja imaju smisla ili ne.Samim citanjem bilo kojih transkripata ili tekstova i nasim tumacenjem istih necemo dobiti znanje.
Citat:
Ova teorija o prelasku u 4D, ako malo bolje razmislite, ima puno nelogičnosti.

Pa ima osnovu u prirodi.Svaki elektron moze biti samo na odredjenim orbitama a ne negde izmedju.
Tako mozda i svest moze biti samo na odredjenim nivoima a ne negde izmedju.
Citat:
Zamislite kakav bi to bio šok?

Kasiopejci upravo i pricaju da ce postojati kod ljudi taj sok,zato i kazu da je potrebno neko predznaje da bi taj sok bio sto manji.
Citat:
Zbog toga mi je logičnije da postoji neka vrsta pripreme za taj viši denzitet, a to bi bio 5.denzitet.

Mozda smo se mi u zadnjem boravku u 5-tom denzitetu vec pripremili za taj prelazak u 4D.
Citat:
Također smatram da se ne trebamo previše zamarati sa time kako će izgledati 4D i kako ćemo mi izgledati u njemu.Zbog prevelikog razmišljanja o višim denzitetima možemo propustiti mnoge ljepote koje pruža ovaj naš 3.denzitet.

Slazem se da ne treba preterivati,ali nekima je to razmisljanje zabavno.Sto se tice lepota,uskoro stize NWO pa treba obratiti paznju i na taj dogadjaj.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 10, 2006 9:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
Ima istine i u tome,
veceras je bio takav ruzicasti suton kakav odavno nisam vidio sa nevjerovatnim oblacaima, sve o cemu sam ja mogao razmisljati bilo je da li se iza oblaka u stvari kriju UFO-i :?

sta ti je NWO?

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 10, 2006 10:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
New World Order - Novi Svetski Poredak.

_________________
I knew it. I knew it was coming. But this is not the future my mother warned me about. And in this future, I don't know if we can win this war.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 10, 2006 10:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Citat:
medjutim otkako sam se susreo sa ovim materijalom u meni se uzburkala citava lavina razlicitih osjecanja
ova osjecanja se krecu od zanosa izazvanog prosvijetljenjem pa sve do totalne skepse i potrebe logickog uma da sve do detalja autopsira


Dobro došao u klub. :D
To ti je sasvim normalna početna reakcija, poslije ćeš preći na "više nivoe razumijevanja tih stvari." :lol:

Ej Esperio, pa znaš o čemu ti ja pričam. :)
Ja govorim o prerađivanju tog materijala, kad čitaš kasiopejce moraš to da prerađuješ u glavi, jel tako? Znanje naravno nećeš steći bubanjem nečega napamet, već donošenjem adekvatnih zaključaka na osnovu pročitanog teksta (ovo je moje mišljenje), neće ti oni ništa dati gotovo, to znanje moraš da usvajaš, odnosno da ga prerađuješ.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 531 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 27  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz